Oci
30.12.05,09:37
Od 1.1.2006 mám pozastavenú živnosť. Podal som návrh na zápis sro-čky do obchodného registra k 1.1.2006. V tejte sro-čke som sa chcel zamestnať. Dnes som sa telefonicky dozvedel, že pre technické chyby sro-čku do OR nezapísali. O aké technické chyby sa jedná sa dozviem až 2.1.2006, lebo dnes na okresnom súde nemajú stránkový deň. Mám sa na obdobie pokiaľ nebude sro-čka v OR zapísaná a ja sa stanem jej zamestnancom zaevidovať na úrade práce?
Pepa
30.12.05,08:54
Toto si musíš zvážiť. Máš nárok na poberanie podpory? Alebo je to kvôli zdravotnému poisteniu?
Ďalšia vec - obdobie evidencie na UPSVaR sa neráta do odpracovaných rokov pre účely dôchodku.
ondrejvla
30.12.05,16:49
Od 1.1.2006 mám pozastavenú živnosť. Podal som návrh na zápis sro-čky do obchodného registra k 1.1.2006. V tejte sro-čke som sa chcel zamestnať. Dnes som sa telefonicky dozvedel, že pre technické chyby sro-čku do OR nezapísali. O aké technické chyby sa jedná sa dozviem až 2.1.2006, lebo dnes na okresnom súde nemajú stránkový deň. Mám sa na obdobie pokiaľ nebude sro-čka v OR zapísaná a ja sa stanem jej zamestnancom zaevidovať na úrade práce?

Jozef, v tvojom prípade pri prerušení živnosti určite nemáš nárok na poberanie podpory z ÚPSVaR. ZP si budeš musieť doplatiť až do obdobia, od kedy budeš zamestnancom. Toto hluché obdobie sa ti nepočíta ani pre dôchodok.
abel
30.12.05,18:57
Môj názor je ten, že na úrade práce by sa mali evidovať záujemcovia, ktorí chcú, aby im Úrad práce sprostredkoval zamestnanie. Ak by si sa tam zaevidoval a stal by sa zázrak a oni by ti ponúkli prácu, predpokladám, že by si ju odmietol, lebo len čakáš, kedy sa zamestnáš vo svojej s. r. o. Ja osobne by som v tvojom prípade len oznámila svojej ZP, že som osoba, ktorá si bude platiť sama zdrav. poistenie až do nástupu do práce a na Úrad práce by som ani nechodila.
Oci
31.12.05,05:42
Ďakujem za odpovede. Nemal som v úmysle poberať podporu z úradu práce, ani by som odtiaľ nečakal prácu. Tieto dni bez živnosti a bez oficiálneho zamestnania vznikli nejakými technickými chybami pri zápise sro do OR. Zdravotné poistenie si samozrejme budem platiť. Úplne som zabudol, že môžem byť pár dní i dobrovoľne nezamestnaná osoba.
Príjemný Silvester.