Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti - evidencia na ÚP?

Od 1.1.2006 mám pozastavenú živnosť. Podal som návrh na zápis sro-čky do obchodného registra k 1.1.2006. V tejte sro-čke som sa chcel zamestnať. Dnes som sa telefonicky dozvedel, že pre technické chyby sro-čku do OR nezapísali. O aké technické chyby sa jedná sa dozviem až 2.1.2006, lebo dnes na okresnom súde nemajú stránkový deň. Mám sa na obdobie pokiaľ nebude sro-čka v OR zapísaná a ja sa stanem jej zamestnancom zaevidovať na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Toto si musíš zvážiť. Máš nárok na poberanie podpory? Alebo je to kvôli zdravotnému poisteniu?
    Ďalšia vec - obdobie evidencie na UPSVaR sa neráta do odpracovaných rokov pre účely dôchodku.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Oci
    Od 1.1.2006 mám pozastavenú živnosť. Podal som návrh na zápis sro-čky do obchodného registra k 1.1.2006. V tejte sro-čke som sa chcel zamestnať. Dnes som sa telefonicky dozvedel, že pre technické chyby sro-čku do OR nezapísali. O aké technické chyby sa jedná sa dozviem až 2.1.2006, lebo dnes na okresnom súde nemajú stránkový deň. Mám sa na obdobie pokiaľ nebude sro-čka v OR zapísaná a ja sa stanem jej zamestnancom zaevidovať na úrade práce?
    Jozef, v tvojom prípade pri prerušení živnosti určite nemáš nárok na poberanie podpory z ÚPSVaR. ZP si budeš musieť doplatiť až do obdobia, od kedy budeš zamestnancom. Toto hluché obdobie sa ti nepočíta ani pre dôchodok.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Môj názor je ten, že na úrade práce by sa mali evidovať záujemcovia, ktorí chcú, aby im Úrad práce sprostredkoval zamestnanie. Ak by si sa tam zaevidoval a stal by sa zázrak a oni by ti ponúkli prácu, predpokladám, že by si ju odmietol, lebo len čakáš, kedy sa zamestnáš vo svojej s. r. o. Ja osobne by som v tvojom prípade len oznámila svojej ZP, že som osoba, ktorá si bude platiť sama zdrav. poistenie až do nástupu do práce a na Úrad práce by som ani nechodila.

    Oci je offline (nepripojený) Oci

    Oci
    Ďakujem za odpovede. Nemal som v úmysle poberať podporu z úradu práce, ani by som odtiaľ nečakal prácu. Tieto dni bez živnosti a bez oficiálneho zamestnania vznikli nejakými technickými chybami pri zápise sro do OR. Zdravotné poistenie si samozrejme budem platiť. Úplne som zabudol, že môžem byť pár dní i dobrovoľne nezamestnaná osoba.
    Príjemný Silvester.

    Pozastavenie živnosti - evidencia na ÚP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.