matap
02.01.06,15:28
Zdravím Vás,

prosím o radu: Požiadal som o živnosť, od 1.1.2006 (voľná: výroba a predaj dekoratívnych predmetov...). Som zamestnaný.
1. Kam všade sa musím nahlásiť (danovy urad, Soc. poistovnu a na zdravotnu poistovnu) a aké všetky odvody musím platiť?
2. Mám zámer ponúkať/ predávať svoje výrobky do obchodov na ďaľší predaj. Musím mať registračnú pokladňu, resp. dá sa jej nejako legálne(vzhľadom na nemalé obstarávacie náklady ap.) vyhnúť?

Ďakujem
matap
KEJKA
02.01.06,16:45
Zdravím Vás,
2. Mám zámer ponúkať/ predávať svoje výrobky do obchodov na ďaľší predaj. Musím mať registračnú pokladňu, resp. dá sa jej nejako legálne(vzhľadom na nemalé obstarávacie náklady ap.) vyhnúť?


len k 2. Predávaj výlučne na faktúru - úhrada faktúry nie je tržba, ktorú musíš evidovať v ERP.
ilona
03.01.06,06:39
Ke´d si zamestnaný, v prvom roku podnikania nebudeš platiť žiadne odvody a potom podľa obratu.Prihlásiť sa musíš určite na dańový úrad.
evina
03.01.06,07:05
http://www.porada.sk/t4816-p6-prjem-v-hotovosti.html
V príspevku 51 máš, kto musí používať ERP
ata
03.01.06,10:35
Súhlasím s Ilonou,ale ešte sa treba nahlásiť do Zdravotnej poisťovne
matap
04.01.06,13:58
Ďakujem.
Poradu som objavil cez Google, a nemal som dostatok času preštudovať témy pred zadaním otázky.
Erika Mravcová
05.01.06,16:47
Treba sa prihlasit na danovy urad, do socialnej aj zdravotnej poistovne,
vsade treba kopiu zivnostenskeho listu. Socialne poistenie platit netreba.
Tu pokladnu casom asi neobidete, ale zatial sa da tak, ze vystavim fakturu
s datumom o jeden den skor ako prijmovy pokladnicny doklad.
Marianna01
05.01.06,18:14
Na Sociálnej poisťovni Vám povedia, že sa prihlasovať netreba, lebo nemáte povinnosť odvádzať príspevky v prvom roku poistenia. Vybavte si zdravotnú a daňový úrad. Do Sociálnej budete posielať doklady až po podaní prvého daňového priznania do 30. 06. Ale stále nemusí platiť, že budete platiť :D /to len tak na odľahčenie/, ale teraz vážne, nemusí Vám vyjsť, že budete odvádzať poistné, ak Vám nevyjde vymeriavací základ vyšší myslím ako 78000, neviem presne tú sumu, tú si však ľahko zistíte.
decembrovka
02.03.06,20:24
Potvrdzujem, že ak nebudete mať vyššiu čiastku ako 78000,- Sk tak platiť do SP nebudete-podľa zatiaľ platného zákona. Je potrebné si to ustriehnuť.