Zavrieť

Porady

Príjem v hotovosti

ADA ADA

ADA je offline (nepripojený) ADA

Môžete mi prosím niekto poradiť v ktorom paragrafe nájdem informáciu, že platba pokladňnu v hotovosti nesmie presiahnuť sumu 50.000,- SK Ďakujem
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sylkra
EVINA presne tak to bolo podstatne, co si napisala ...........

1/ riesenie pre obcana................staci doklad z RP a ja ako predavajuci takisto mozem prijat trzbu vyssiu ako 50tis a uplatnit si z dokladu RP
DPH "na vystupe"

2/ pre podnikatela a samozrejme platcu DPH.............musim vystavit
fakturu!! a do RP prijmem hotovost, ktora bude uhradou pohladavky
teda tej faktury
S úpravou v bode 1, môžeš prijať tržbu od občana bez povinnosti vystaviť faktúru a musíš odviesť DPH na Tvojom výstupe z tejto tržby.
0 0
sylkra sylkra

sylkra je offline (nepripojený) sylkra

EVINA..presne tak riesia to firmy rozne a ja sa snazim najst najlepsie, najjednoduchsie riesenie ako z pohladu uctovnicky, tak aj z pohladu predavacky a zaroven v sulade so zakonom.
So zakonom, ktory si myslim nas dostava do zmatku prave z dovodu obmedzenia 50tis..............pretoze ina situacia je sediet v uctarni za PC a ina makat na predajni a musiet rozmyslat a riesit tieto situacie. Tak to proste chcem pripravit co najlepsie prave pre predajnu.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Pri určitých predajoch služieb v hotovosti (kaderníctvo, autoservis,...) a pri predaji tovaru v hotovosti v maloobchode aj vo veľkoobchode je povinnosť používať ERP, bez ohľadu na to, či je alebo nie je platiteľom DPH. Doklad je povinný vystaviť každému kupujúcemu.
Ak je predávajúci platiteľom DPH a predáva tovar a služby za hotovosť , naďalej je povinný použivať ERP. Doklad z ERP sa považuje z hľadiska DPH za faktúru do okamihu, kým jednotnová cena (teda cena za 1 ks tovaru,služby) vrátane DPH nie je vyššia ako 50.000,-.

Čiže ak predávajúci nie je platiteľom DPH, povinnosť používať ERP má a ak jednotnová cena za tovar presahuje 50.000 vystaví len doklad z
ERP. Na neho sa nevzťahuje zákon o DPH.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zlata
Pri určitých predajoch služieb v hotovosti (kaderníctvo, autoservis,...) a pri predaji tovaru v hotovosti v maloobchode aj vo veľkoobchode je povinnosť používať ERP, bez ohľadu na to, či je alebo nie je platiteľom DPH. Doklad je povinný vystaviť každému kupujúcemu.
Ak je predávajúci platiteľom DPH a predáva tovar a služby za hotovosť , naďalej je povinný použivať ERP. Doklad z ERP sa považuje z hľadiska DPH za faktúru do okamihu, kým jednotnová cena (teda cena za 1 ks tovaru,služby) vrátane DPH nie je vyššia ako 50.000,-.

Čiže ak predávajúci nie je platiteľom DPH, povinnosť používať ERP má a ak jednotnová cena za tovar presahuje 50.000 vystaví len doklad z
ERP. Na neho sa nevzťahuje zákon o DPH.

Áno .
0 0
mickeynator mickeynator

mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

a ako je to v súčasnosti s niekým, kto bude predávať maloobchodne tovar?
pri mojom objeme 5 predajov za mesiac je somarina kupovať ERP, môžem to vyriešiť aj tak, že dám faktúru a prijmem hotovosť so zaúčtovaním s PPD?
prípadne dám predfaktúru, tú mi v tom dni priamo zaplatia v hotovosti, vystavím PPD a následne faktúru, kde uvediem, že zálohová faktúra bola zaplatená?

SZČO, neplatca DPH, nejde mi o obmedzenie do/nad 50.000
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mickeynator Pozri príspevok
a ako je to v súčasnosti s niekým, kto bude predávať maloobchodne tovar?
pri mojom objeme 5 predajov za mesiac je somarina kupovať ERP, môžem to vyriešiť aj tak, že dám faktúru a prijmem hotovosť so zaúčtovaním s PPD?
prípadne dám predfaktúru, tú mi v tom dni priamo zaplatia v hotovosti, vystavím PPD a následne faktúru, kde uvediem, že zálohová faktúra bola zaplatená?

SZČO, neplatca DPH, nejde mi o obmedzenie do/nad 50.000
Vystavíš normálnu-konečnú faktúru a prijmeš peniaze na základe PPD všetko v ten istý deň...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať