esmeraldina
29.03.11,17:07
Vďaka za Vaše príspevky. Ale títo moji známi /obaja manželia/ nebratislavčania/ sa ma žiaľ spýtali neskoro. Oni už spísali zmluvu s realitnou kanceláriou, ktorá im ten byt má predať. Vo štvrtok majú ísť títo manželia dať peniaze za byt. Ale už zmluvu majú. A ten predávajúci bol taký prefíkaný, že v zmluve uviedol, v prípade, že kupujúci od zmluvy odstúpi, tak zaplatí penále vo výške okolo 5000 eurá. Títo dvaja manželia si šíkovne overili, že byt nemá právnu vadu. Ale zabudli sa spýtať, v akej lokalite sa ten byt nachádza.
Predávajúci sa dopustil podľa mňa pôdvodu, keď im zatajil takú dôležitú skutočnosť. Odkiaľ ma nebratislavčan vedieť o Pentagone? Čo podľa Vás môžu robiť títo manželia? Zarobia málo, a 5000 eurá, je veľká suma pre nich? Podať trestné oznámenie, súd? Mohli by vycúvať bez pokuty? A čo by mali mu povedať vo štvrtok tomu predávajúcemu. Ešte raz opakujem, že im zatajil dôležitú skutočnosť.
arizona
29.03.11,16:22
Preco zakladas novu temu,ked pokracujes s otazkou? Mala si pokracovat v povodnej...


Akeho podvodu sa podla teba dopustil predavajuci? Ze vas nevaroval pred "roznym zlozenim" obyvatelstva? Pises, ze ine vady byt nema.
Myslim, ze predavajuci sa podvodu nedopustil.

To, ze napisal do zmluvy,ze v pripade odstupenia dostane kupujuci pokutu je normalne.Bezne sa to do zmluv pise. Ale malo by to byt obojstranne, tvoji znami to mali ziadat...Je neskoro sa radit ak uz zmluvu podpisali.
To, ze su mimibratislavcania a pod. ich neospravedlnuje...


Ta skutocnost, ze sa po podpisani zmluvy dozvedeli, ze mali ine predstavy o danom sidlisku im velku sancu na odstupenie od zmluvy bez pokuty nedava.
esmeraldina
29.03.11,16:50
Vdaka za úprimnú odpoveď. Ale namietla by som, že kúpna zmluva na byt sa vzťahuje i na spoločné priestory: to sú chodba, pivnice, okolie domu. Teda títo manželia majú s ostatnými spoluvlastnícky podiel. A to b sa mohlo vzťahovať, ked jeden z nich uvidí ležať na zemi feťáka alebo nejakého nasilníka, ktorý bude na nich čakať v bránke. Podľa mňa ten realtiný maklér konal proti zákonne. Lebo predmetom zmluvy nie je len byt, i chodba a ostatné spoločné priestory.
Je to obrovská suma, a zatajiť toto, je v rozpore s dobrými mravmik. Sú tam i desiatky takto oklamaných mladých rodín.
arizona
29.03.11,17:03
A ti zaujemcovia kupovali byt na dialku? Neboli si to popozerat na vlastne oci? t.j byt,chodby,pivnice,okolie a pod.?
willma
29.03.11,17:22
ja by som skôr povedala, že sa chytili na relatívne nízku cenu kupovanej nehnuteľnosti - o to skôr by som si šla preveriť ešte pred podpisom akejkoľvek zmluvy danú lokalitu. A nedá mi nespýtať sa - "slávny" bratislavský Pentagon prepieraný vari vo všetkých možných médiách - to vari doteraz žili na samote bez elektriny?
misomiso
29.03.11,17:29
Byt v pentagone je velmi vhodny napriklad, ak chces z pohodila bytu podnikat. Mozes zriadit predaj roznych liecivych bylin a usetris za reklamu. Klientov bude dost.
Ice dive
29.03.11,17:33
Byt v pentagone je velmi vhodny napriklad, ak chces z pohodila bytu podnikat. Mozes zriadit predaj roznych liecivych bylin a usetris za reklamu. Klientov bude dost.
no a najlepší predajca v rámci MLM systému dostáva za odmenu wellness pobyt v Ilave...
Ice dive
29.03.11,17:41
Vdaka za úprimnú odpoveď. Ale namietla by som, že kúpna zmluva na byt sa vzťahuje i na spoločné priestory: to sú chodba, pivnice, okolie domu. Teda títo manželia majú s ostatnými spoluvlastnícky podiel. A to b sa mohlo vzťahovať, ked jeden z nich uvidí ležať na zemi feťáka alebo nejakého nasilníka, ktorý bude na nich čakať v bránke. Podľa mňa ten realtiný maklér konal proti zákonne. Lebo predmetom zmluvy nie je len byt, i chodba a ostatné spoločné priestory.
Je to obrovská suma, a zatajiť toto, je v rozpore s dobrými mravmik. Sú tam i desiatky takto oklamaných mladých rodín.
kupujúci boli predsa na obhliadke, a mali si možnosť nehnuteľnosť dostatočne poprezerať a taktiež pochodiť po okolí... t.j. realitka sa nedopustila žiadneho podvodu... to že známi nevedeli, že kupujú mačku vo vreci nikde neobstojí, nakoľko každý normálny človek, čo si chce kúpiť nehnuteľnosť v nejakom meste tak pozerá inzeráty a vie po čom sa predávajú, a keď v Petržalke stojí dvojgarzonka 85000 EUR a v Pentagone obdobný byt ešte aj po rekonštrukcií 45000 EUR, tak by malo byť každému jasné, že daný byt má dajaký háčik, že je tak lacný oproti ostatným ponukám.....

možno by z toho vedeli vykorčulovať tak, že daný byt kúpia a narazia na dajakú skrytú vadu, aby mohli od kúpi odstúpiť, avšak to je iné sci fi, toto preukázať pred súdom... a myslím, že predávajúci daný byt späť už chcieť nebude...
daskka
30.03.11,10:04
nie som specialny "odbornik" , ale to sa takto nema robit....

Vaši známi nekupovali rozky, aj 45tisic je predsa suma a to si mali overit, co teda kupuju, je to smutne, ale aspon si myslim, ze to tak je.

Radsej nech zaplatia pokutu a budu mat ponaucenie do buducna, ze nielen podpisat, ale hlavne preverit......
Flinstone
30.03.11,17:51
lujza.j
30.03.11,18:03
Vďaka za Vaše príspevky. Ale títo moji známi /obaja manželia/ nebratislavčania/ sa ma žiaľ spýtali neskoro. Oni už spísali zmluvu s realitnou kanceláriou, ktorá im ten byt má predať. Vo štvrtok majú ísť títo manželia dať peniaze za byt. Ale už zmluvu majú. A ten predávajúci bol taký prefíkaný, že v zmluve uviedol, v prípade, že kupujúci od zmluvy odstúpi, tak zaplatí penále vo výške okolo 5000 eurá. Títo dvaja manželia si šíkovne overili, že byt nemá právnu vadu. Ale zabudli sa spýtať, v akej lokalite sa ten byt nachádza.
Predávajúci sa dopustil podľa mňa pôdvodu, keď im zatajil takú dôležitú skutočnosť. Odkiaľ ma nebratislavčan vedieť o Pentagone? Čo podľa Vás môžu robiť títo manželia? Zarobia málo, a 5000 eurá, je veľká suma pre nich? Podať trestné oznámenie, súd? Mohli by vycúvať bez pokuty? A čo by mali mu povedať vo štvrtok tomu predávajúcemu. Ešte raz opakujem, že im zatajil dôležitú skutočnosť.

:eek::eek::eek::eek: nemám slov. niektorí ľudia chcú byť tuším za každú cenu Bratislavčanmi a normálne dostanú amnéziu:D:D:D:---
esmeraldina
31.03.11,18:05
vdaka za odpovede.
Stanislav 1975
31.03.11,18:09
Mám pre teba "novinku", ktorá nepoteší...:mad:- to sú včerajšie bratislavské noviny...


http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/zivotne-prostredie/pri-pentagone-je-coraz-vacsi-neporiadok.html?page_id=223000
esmeraldina
05.04.11,07:29
vďaka za pomoc.