barca.c27
05.04.11,15:38
Ahojte, nedá mi neporadiť sa s Vami o moju najnovšiu skúsenosť. Ťahá sa to od októbra 2009, ale naša polícia je už taká. S priateľom sme išli po lesnej ceste autom po tom,čo sme boli prikŕmiť ryby, keďže je rybár. Zastavili nás policajti, teda nie iba nás ale kopu iných áut s tým, že sme v ochrannom pásme 4.stupňa a že máme zaplatiť 120 euro. Samozrejme sme odmietli,lebo sme vedeli že sme na normálnej lesnej ceste a v žiadnom ochrannom pásme. Policajta to,že sme mu nedali 120 euro vytočilo a tak chcel priateľovi odobrať vodičák a chcel aby sme išli peši domov, bez vydania papiera na ďaľšiu jazdu. Bol to taký krpec zakomplexovaný asi 20 ročný. O pár mesiacov nás predvolal iný policajt,presne kvôli tomuto. Vraví hneď medzi dverami, že to čo ten krpec z hliadky tam popísal je blbosť a samozrejme sme nevinní. Krpec to medzitým dotiahol až na trestný čin, srandista. Dostalo sa to teda prokurátorovi, ktorý bol našťastie tiež pri zmysloch a celú vec zmiatol zo stola , lebo sme naozaj nič neporušili a ako sme tvrdili neboli sme v žiadnom ochrannom pásme. Tak sme podali na daného policajta sťažnosť. Prišla nám priam neuveriteľná odpoveď od šéfa odboru kontroly, ževraj síce policajt nemal pravdu,ale je jeho právo nás riešiť dokonca aj pokutou pokiaľ má podozrenie, bez toho aby sa toto podozrenie zakladalo na pravde. Mysleli sme,že snívame. Teda, ak si policajt zmyslí kľudne Vám môže dať pokutu len kvôli tomu,že má podozrenie, hoci sa toto vôbec nemusí zakladať na pravde, ako to bolo v našom prípade. To sme akože v právnom štáte?
misoft
05.04.11,17:47
V dnešnej dobe moderných technológií je to už jednoduchšie:
A) Máš možnosť zhotovovať (zaznamenávať) zvukový a obrazový záznam, policajt v službe to musí strpieť, lebo je verejný činiteľ.
B) Nezaplatiť, nechať to na správne konanie - v tom prípade ten záznam je dôkaz tvojho tvrdenia, policajt musí dokázať opodstatnenie svojho zákroku.
C) Policajt má právo kontrolovať, avšak musí to riešiť primerane, pri odobratí akéhokoľvek dokladu je povinný vydať potvrdenie o tomto výkone.
D) Je možnosť v prípade, že nebol dostatočne riešený jeho skutok, podať podnet priamo na Odbor vnútornej kontroly, ak ani tam neuspejete, priamo ministrovi, alebo podať trestnné oznámenie na konkrétneho príslušníka PZ pre podozrenie zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Záznam by mal byť ako dôkaz akceptovateľný.
barca.c27
05.04.11,19:10
No poviem Ti asi tak. Mesiac po tom ako nás vtedy v októbri riešil tento policajt sme mali autonehodu, narazil do nás chlapík s tmavým BMW a ušiel. Privolaná hliadka nehodovej polície to riešila od začiatku ,že sme na vine my, hoci teda on ušiel. Policajtka z nehodovky tam urobila veľa podrazov ako napr nechala vymazať videozáznam z kamery, pod ktorou sa to stalo, jasne dala najavo ešte pred tým ako oficiálne vedela kto viedol vozidlo,ktoré ušlo že jednoznačne vie kto bol vodič, vymenila fotodokumentáciu a kopu iných "maličkostí". Riešili sme to cez Packu, ktorý bol vtedy prezidentom, bola tam inšpekcia ktorá potvrdila,že sa policajtka dopustila 6 priestupkov a tak. Dali sme na ňu trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa a nakoniec po x odvolaniach nám až generálny prokurátor napísal,že síce áno porušila predpisy, dokonca 6x, ale ževraj tým nikomu neučinila prospech. Keď sme teda začali riešiť tú policajtku ako prvý nám odpísal tento blb, ktorý teraz riešil aj túto sťažnosť. Je teda zrejmé,že sa automaticky prikláňa na stranu príslušníkov polície, keďže riešil dve na sebe nezávislé sťažnosti na policajtov a obe vyriešil v ich prospech
Ajk&
05.04.11,19:27
Ani mi ich nespomínaj: v odôvodnení sa uvádzalo že vykradli trezor, spolupracovali, ale vo výroku sa trestné oznámenie zastavuje - lebo sa nič nestalo. To ako vyšetruje policajt keď sa trestný čin stal, ale vo výroku sa nestal a také domotané uznesennie je mi nanič??? Po Generálnej prokuratúre sa ešte kde dá sťažovať ? Už len u Patrika Hermanna na Lampárni či čo?
barca.c27
05.04.11,19:32
Po generálnej prokuratúre s tým môžeš ísť na súd, ale neoficiálne nám bolo povedané, že sú prepojení,takže nie je šanca vyhrať. Inak,písali sme priamo ministrovi a odpísal,že áno skutočne policajtka porušila 6 predpisov, ale že to už sme vedeli tak nie je čo riešiť :-)
lujza.j
05.04.11,19:36
ak je uznesenie "domotané" mala si si podať sťažnosť dole je nepísaná zákonná lehota v ktorej sa dá podať sťažnosť
Ajk&
05.04.11,19:38
Ako ste dosiahli toho že vášu sťažnosť čítal priamo minister? Ja sa môžem sťažovať na ministerstvo, ale keď mi to zasa ministerstvo vráti na Generálnu prokuratúru na vyjadrenie, tak si myslím že som tam kde aj teraz.
Ako ste sa dostali so sťažnosťou priamo na p. Luciu? Aj ja by som chcela aby mi ona odpovedala ......aby si to prečítala čo sa deje na GP
Ajk&
05.04.11,19:42
Lujza.l - veď tým písaním sťažností som sa dostala cez OP, KP až na GP a len opisovali jeden od druhého, nič nové žiaden prokurátor neobjavil, hoci v odôvodnení bolo jasne napísané čo všetko povyberali z trezora - ale vo výroku sa skvelo: skutok sa nestal, trestné oznámenie odkladám ako nedôvodné ...... Policajti nemusia mať súlad medzi výrokom a odôvodnením??? Veď odôvodnenie je na to, aby sa vedelo prečo k takému záveru policajt šetrením dospel nie ?
barca.c27
05.04.11,19:57
Normálne pošleš pekný dopis a všetky kópie čo máš od policajtov na kanceláriu ministra, ale ver mi sú to všetko iba sľuby ako chcú očistiť meno polície atď. Dostali sme odpoveď " boli preskúmané všetky Vami poskytnuté dôkazy, avšak ich považujeme iba za Vašu snahu vyhnúť sa trestu" ..."udelenú sankciu ste povinný zaplatiť do 15 dní od doručenia rozhodnutia"
deha
06.04.11,15:52
To by si pýtalo povyhadzovať 90 % PZ včetne prezídia a ministersta, lebo tie frázy o čistých rukách...to je absolutny grc. Ja som v spore s bývalým policajtom a to by ste čubrneli na tú falošnú solidárnosť a šovinistický prístup už 5-teho vyšetrovateľa celkom banálnej veci, napadnutia s následnou PN, ťahá sa to 5-ty mesiac a myslím, že to chcú do stratena uložiť, avšak smola, tiež čakám na ofi verdikt a idem šupky hneď to znovu podať na prokuratúru počkám dalších 5 mesiacov kym sa zas vyjadria a zas dám podanie na ministerstvo a súbežne na inšpekciu. Zároveń som rozhodnutá zrušiť živnosť, nech si ich živí, kto chce....
buchač
06.04.11,16:28
Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ
Pred vyplnením formulára je nevyhnutné si pozorne prečítať pokyny.

http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz
video1983
06.04.11,16:42
fuuuuuuuuuuuuj !!! som znechuteny uplne tymto pristupom.
otras
Ajk&
07.04.11,05:09
Pán buchač, aj som vyplnila, aj som podpísanú sťažnosť podala ..... výsledok bol že to poslali smerom dole na vyjadrenie. A opísali z toho čo sa vyjadrili dole, takže načo som dala za doporučený list takmer 6 €? A v mieste bydliska mám nepriateľa na celý život.
barca.c27
07.04.11,05:28
Takže asi tak, jediná možnosť je nedať policajtom najavo ani minimálny rešpekt. Aj tento náš krpatý spuchnutý policajt Kováčik v V Bratislavskom obvode predpokladám, že už teraz keď sa mu nič nestalo buse asi ešte drzejší a bude vyberať pokuty za ešte menej pravdivé veci ako chcel od nás. Najhoršie na tom je, že keď sme boli kvôli sťažnosti vyočúvaní a zaujímali sme sa o to, čo s tými ostatnými čo zaplatili po 120 euro nám povedali,že to nie je naša starosť a ani nemáme šancu keby sme požiadali o prístup k informáciám tieto informácie získať. Inak povedané, super že prispeli do rozpočtu,aj keď protiprávne.
misoft
07.04.11,15:24
Takže asi tak, jediná možnosť je nedať policajtom najavo ani minimálny rešpekt. Aj tento náš krpatý spuchnutý policajt Kováčik v V Bratislavskom obvode predpokladám, že už teraz keď sa mu nič nestalo buse asi ešte drzejší a bude vyberať pokuty za ešte menej pravdivé veci ako chcel od nás. Najhoršie na tom je, že keď sme boli kvôli sťažnosti vyočúvaní a zaujímali sme sa o to, čo s tými ostatnými čo zaplatili po 120 euro nám povedali,že to nie je naša starosť a ani nemáme šancu keby sme požiadali o prístup k informáciám tieto informácie získať. Inak povedané, super že prispeli do rozpočtu,aj keď protiprávne.
Takže v tom prípade zostáva už len posledná zbraň (na našom území) - medializácia masovokomunikačnými prostriedkami (najmä televíziou v hlavnom vysielacom čase)!
Keď môže Gloglo Janko aj Uspávač hadov v telke byť, tak môžeš aj ty!
barca.c27
08.04.11,05:12
Už som písala do ako to nespackať, že nech sa k tomu vyjadrí Spišiak, tak som zvedavá