pietro642
08.04.11,20:21
-->snad som to dobre zaradil, ak nie presunte mi to prosim do dobrej skupiny<--

zdar poradaci, mam navas taku otazocku, ak pracujem v CZ a chcel by som si dorobit k terajsemu vodicaku (B1 B AM) skupinu C(mozno aj ostatne to jest motorky atd atd) mozem ju zrobit tu v CZ alebo sa musim vratit na slovensko urobit to tam a vratit sa spet. taktiez aj ak sa jedna o zakladne skupiny(pre kamosa, on este nema vodicak). preto sa pytam lebo mi to celkom nieje jasne kedze mame tie hociake EU zalezitosti. tiez som sa ktomu nikde nedopatral. poradte prosim
Stefan2005
08.04.11,18:38
...ak pracujem v CZ ...mozem ju zrobit tu v CZ alebo sa musim vratit na slovensko ...kedze mame tie hociake EU zalezitosti. tiez som sa ktomu nikde nedopatral....

... takže na Slovensku platí, že "Pred vykonaním skúšky z odbornej spôsobilosti je žiadateľ povinný preukázať svoju totožnosť a splnenie podmienok na udelenie vodičského oprávnenia podľa § 77 ods. 1 písm. a) a c) až f); inak sa skúška nevykoná. (t.j. podmienky vek ustanovený zákonom, pobyt na území SR, zdravotná spôsobilosť, príprava v autoškole )... Treba si pozrieť znenie českého zákona, ale asi nebude veľká odchýlka...

... čo sa týka toho EÚ - niečo je aj tuná:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31991L0439:SK:HTML

... ale stojí v ňom toto:
"5. Žiadna osoba nesmie byť držiteľom vodičského preukazu viac než jedného členského štátu."
pietro642
09.04.11,07:13
takze sa musim vratit absolvovat kurz zrobit skusky pockat kym mi ho vydaju tak isto aj kamos a az tak mozem ist spet. hmm do je dost v prdeli....pardon za vyraz