Zavrieť

Porady

Vodičák v CZ

-->snad som to dobre zaradil, ak nie presunte mi to prosim do dobrej skupiny<--

zdar poradaci, mam navas taku otazocku, ak pracujem v CZ a chcel by som si dorobit k terajsemu vodicaku (B1 B AM) skupinu C(mozno aj ostatne to jest motorky atd atd) mozem ju zrobit tu v CZ alebo sa musim vratit na slovensko urobit to tam a vratit sa spet. taktiez aj ak sa jedna o zakladne skupiny(pre kamosa, on este nema vodicak). preto sa pytam lebo mi to celkom nieje jasne kedze mame tie hociake EU zalezitosti. tiez som sa ktomu nikde nedopatral. poradte prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    pietro642 Pozri príspevok
    ...ak pracujem v CZ ...mozem ju zrobit tu v CZ alebo sa musim vratit na slovensko ...kedze mame tie hociake EU zalezitosti. tiez som sa ktomu nikde nedopatral....
    ... takže na Slovensku platí, že "Pred vykonaním skúšky z odbornej spôsobilosti je žiadateľ povinný preukázať svoju totožnosť a splnenie podmienok na udelenie vodičského oprávnenia podľa § 77 ods. 1 písm. a) a c) až f); inak sa skúška nevykoná. (t.j. podmienky vek ustanovený zákonom, pobyt na území SR, zdravotná spôsobilosť, príprava v autoškole )... Treba si pozrieť znenie českého zákona, ale asi nebude veľká odchýlka...

    ... čo sa týka toho EÚ - niečo je aj tuná:

    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...1L0439:SK:HTML

    ... ale stojí v ňom toto:
    "
    5. Žiadna osoba nesmie byť držiteľom vodičského preukazu viac než jedného členského štátu."

    pietro642 je offline (nepripojený) pietro642

    pietro642
    takze sa musim vratit absolvovat kurz zrobit skusky pockat kym mi ho vydaju tak isto aj kamos a az tak mozem ist spet. hmm do je dost v prdeli....pardon za vyraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.