Iška1
11.04.11,14:19
Dobrý deň,

mám problém s hypotekárnym úverom...ak by ste mi niekto vedeli poradiť:
Žiadateľom je bývalý priateľ, ja som spoludlžníkom. Po rozchode sme byt prenajali (lebo ceny bytov išli rapidne dole a nie je momentálne možné alebo výhodné ho predať). Najväčšiu časť hypotéky (plus nájom, energie, koncesie...) nám vlastne platia nájomcovia, zvyšok - cca 60 Eur doplácame mesačne napoly, čiže každý po 30 Eur. Bývalý priateľ sa však teraz rozhodol svoju časť neplatiť na dobu neurčitú (prišiel o zamestnanie). Viem, že 30 eur nie je taká veľká suma, ale nevidím dôvod prečo by som to mala platiť sama a jemu popritom ostával taký istý nárok na byt (máme to 1/2 na 1/2).
Nenájde sa nejaká rada? Vopred ďakujem.
Stanislav 1975
11.04.11,12:47
Dobrý deň,

mám problém s hypotekárnym úverom...ak by ste mi niekto vedeli poradiť:
Žiadateľom je bývalý priateľ, ja som spoludlžníkom. Po rozchode sme byt prenajali (lebo ceny bytov išli rapidne dole a nie je momentálne možné alebo výhodné ho predať). Najväčšiu časť hypotéky (plus nájom, energie, koncesie...) nám vlastne platia nájomcovia, zvyšok - cca 60 Eur doplácame mesačne napoly, čiže každý po 30 Eur. Bývalý priateľ sa však teraz rozhodol svoju časť neplatiť na dobu neurčitú (prišiel o zamestnanie). Viem, že 30 eur nie je taká veľká suma, ale nevidím dôvod prečo by som to mala platiť sama a jemu popritom ostával taký istý nárok na byt (máme to 1/2 na 1/2).
Nenájde sa nejaká rada? Vopred ďakujem.

Asi bude najlepšie, ked to budeš momentálne ťahať aj za priateľa- to ste ešte vo velmi dobrej situácii, že máte podnájomníkov, ktorí to skoro všetko zaplatia, sú aj horšie prípady...
Nevidím, nejaký nástroj aby si teraz priateľa prinútila platiť tých 30 eur a aby zostalo všetko v kľude...
hubatá
11.04.11,13:13
Ale plať to z účtu alebo poštovými poukážkami, aby si mala doklad že si hypoňu splácala len ty. Najlepšie by bolo keby ste o tom spísali medzi sebou dohodu, overenú notárom.
Iška1
12.04.11,04:46
Ďakujem.