Zavrieť

Porady

Hypotéka

Dobrý deň,

mám problém s hypotekárnym úverom...ak by ste mi niekto vedeli poradiť:
Žiadateľom je bývalý priateľ, ja som spoludlžníkom. Po rozchode sme byt prenajali (lebo ceny bytov išli rapidne dole a nie je momentálne možné alebo výhodné ho predať). Najväčšiu časť hypotéky (plus nájom, energie, koncesie...) nám vlastne platia nájomcovia, zvyšok - cca 60 Eur doplácame mesačne napoly, čiže každý po 30 Eur. Bývalý priateľ sa však teraz rozhodol svoju časť neplatiť na dobu neurčitú (prišiel o zamestnanie). Viem, že 30 eur nie je taká veľká suma, ale nevidím dôvod prečo by som to mala platiť sama a jemu popritom ostával taký istý nárok na byt (máme to 1/2 na 1/2).
Nenájde sa nejaká rada? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Iška1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám problém s hypotekárnym úverom...ak by ste mi niekto vedeli poradiť:
    Žiadateľom je bývalý priateľ, ja som spoludlžníkom. Po rozchode sme byt prenajali (lebo ceny bytov išli rapidne dole a nie je momentálne možné alebo výhodné ho predať). Najväčšiu časť hypotéky (plus nájom, energie, koncesie...) nám vlastne platia nájomcovia, zvyšok - cca 60 Eur doplácame mesačne napoly, čiže každý po 30 Eur. Bývalý priateľ sa však teraz rozhodol svoju časť neplatiť na dobu neurčitú (prišiel o zamestnanie). Viem, že 30 eur nie je taká veľká suma, ale nevidím dôvod prečo by som to mala platiť sama a jemu popritom ostával taký istý nárok na byt (máme to 1/2 na 1/2).
    Nenájde sa nejaká rada? Vopred ďakujem.
    Asi bude najlepšie, ked to budeš momentálne ťahať aj za priateľa- to ste ešte vo velmi dobrej situácii, že máte podnájomníkov, ktorí to skoro všetko zaplatia, sú aj horšie prípady...
    Nevidím, nejaký nástroj aby si teraz priateľa prinútila platiť tých 30 eur a aby zostalo všetko v kľude...

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Ale plať to z účtu alebo poštovými poukážkami, aby si mala doklad že si hypoňu splácala len ty. Najlepšie by bolo keby ste o tom spísali medzi sebou dohodu, overenú notárom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.