strelena
13.04.11,20:00
Ahojte, potrebovala by som poradit pri vybere zrkadlovky. Som zaciatocnicka a suhlasim s tym, co som si uz precitala, ze ako pre zaciatocnika mi staci aj nieco jednoduchsie, s cim sa naucim dobre pracovat a pochopim co a ako ak ma to naozaj chyti, po roku si trebars kupim nieco lepsie. Mno a co by som teda potrebovala... Fotim hlavne vonku - krajinu, zvierata, ludi, aj makra - kvetinky a podobne. Chodim aj na dlhsie vylety mimo civilizaciu a so svojim obycajnych fotacikom mam s litiovymi bateriami zle skusenosti, ze aj ked mam dve, vacsinou skoncim s oboma vybitymi. Tak som si vravela, ze uz nikdy si nekupim fotak na litiove baterie, ale len na tuskove, tymi sa da jednoduchsie zasobit. Ako je to pri zrkadlovkach resp. su vobec aj zrkadlovky na tuskove baterky? Mno a teda zvyknem chodievat aj na dlhsie vylety v zime na sever, cize by som potrebovala, aby ten fotak zimu dobre znasal. Cenovo povedzme cca 700 EUR alebo podla toho, na co ma dobrymi argumentami presvedcite:) Poradili by ste mi nieco? Dakujem vam moc krasne:)
220870
13.04.11,18:46
Máte recht .nikdy by som už nič nekúpil tak aby sa tam nedali dať tuškové batérie.
Ale začiatočník do 700€.... za to sa už dajú kúpiť profi mašinky.
srska
13.04.11,19:12
Máte recht .nikdy by som už nič nekúpil tak aby sa tam nedali dať tuškové batérie.
Ale začiatočník do 700€.... za to sa už dajú kúpiť profi mašinky.
súhlasím s AA ale napr. ja mám olympus ten potrebuje aku duopack s 3,3 V a to 2x AA nikdy nemajú (2x1,2 V) aj keď tam môžu byť
ten duopack na obrázku som aj s nabíjačkou kúpil pred 4 rokmi vo výpredaji nay za asi 150,- sk a dodnes vydrží oveľa dlhšie počas prevádzky foťáku ako gp2700 alebo varta2500
arizona
13.04.11,19:26
Je pravda, ze tuskove baterky je jednoduchsie a hlavne lacnejsie mat v zasobe .
Ja som raz zazila riadny trapas.Fotila som svatbu . V kostole bola taka zima, ze tuskove /kvalitne, znackove/ baterky mi v kostole vypovedali sluzbu, takze som o kopu zaberov prisla. Ten okamih sa neda vratit...:mad::rolleyes:
Ale s druhym fotakom s litiovymi baterkami sa mi to nikdy nestalo.:)
Su sice drahsie, ale kupujem za par rokov jednu. Kdezto tuskove kupujem "na kila"...v zime vydrzia par zaberov:mad:
Manual
14.04.11,04:02
Zaobstaraj si takéto a myslím že budeš veľmi spokojná:
http://www.baterie.sk/index.php?p=productsMore&iProduct=362&sName=NOVINKA!-SANYO-EneloopXX-SAHR3UWX-4BP-2500-mAh

Ja mám eneloop 2000 (pred rokom iné neboli) a som maximálne spokojný. V GPS mi vydržia cca 12-14 hodín = to je jedno celodenné túlanie po horách. A tieto by mali vydržať ešte o cca 25% viac
Marína
14.04.11,05:22
srska
14.04.11,07:56
tu majú tiež zdá sa celkom slušný výber aku: http://www.aku-shop.sk/AKKULIST/1.70,aku%20digit%C3%A1lne%20fotoapar%C3%A1ty
strelena
14.04.11,12:31
Dakujem vam za rady ohladne bateriek. Viete mi poradit nejaky konkretny fotak na tuskove a nejaky konkretny s litiovou bateriou?
srska
14.04.11,12:50
Dakujem vam za rady ohladne bateriek. Viete mi poradit nejaky konkretny fotak na tuskove a nejaky konkretny s litiovou bateriou?
aký máš teraz foťák?
strelena
14.04.11,13:29
Teraz mam Olympus Camedia C-770 :)
dalid
14.04.11,13:53
Preco si nekupis zrkadlovku, ktora ti bude najviac vyhovovat (ale hlavne vhodne objektivy!!) a ako prislusenstvo vies pouzit "battery grip" a mas vystarane... :) Ked dojde bateria v tele, tak z tepla pod bundou vyberies battery gril (alebo rezervnu bateriu) a fotis dalsich par stovak zaberov dalej...
No a kedze si spominala fotenie v zime, co tak pozriet nejaky Pentax (napr K7). Ten ma vyrobcom garantovany pracovny rozsah teplot od -10°C do +40°C. (takyto rozsah teplot pokial viem u Canonu alebo Nikonu nanajdes - teda aspon nie v tejto cenovej kategorii) Osobne som s nim behal 2 hodiny po -15°C mraze a ziaden problem so setovym objektivom ani s bateriou. Vtedy som ale urobil iba par desiatok zaberov, tak neviem povedat kolko by bateria vydrzala do uplneho vybitia v takych podmienkach..
Navyse setovy objektiv je utesnety - odolny voci dazďu a prachu (samozrejme, ze ide "iba" o setovy objektiv, kde clona zacina od 3.5, ale vodoodolost celku - objektiv+ telo je na nezaplatenie)
Zial jedina nevyhoda je, ze novy je drahsi ako tebou uvedenych 700E, ale zanovny cca rok stary kusok by si za tuto cenu mohla zohnat pri troske stastia ;). A hlavne pred kupou si chod fotak niekde do obchodu ohmatat, ci ti sadne do ruky, vyhovuje ergonomia a podobne.
srska
14.04.11,14:06
Teraz mam Olympus Camedia C-770 :)
ja mám tiež olympus ale sp-350 - mne to stačí.
no, moj brat fotil veľa rokov a veľa, vždy mi povedal: ak sa chceš zaoberať fotografovaním a chceš zrkadlovku, tak si kúp nikon. a pre amatérske účely myslím by postačovala nikon d90 v cene okolo 800 eur. iní môžu mať iný názor. treba si nechať poradiť od viacerých.
220870
14.04.11,16:20
Osobne by som nekúpil nič iné ako Nikon ,Canon.Nikon má nevýhodu že nemá menu v Slovenčine alebo v Češtine.Naopak má vraj lepšie objektívy.
http://technet.idnes.cz/nova-digitalni-zrcadlovka-nikon-d5100-s-otocnym-a-vyklopnym-displejem-1ga-/tec_foto.asp?c=A110411_233912_tec_foto_lub
dalid
15.04.11,08:16
No, nerad by som tu zacinal debatu o kvalite objektivov.. (kolko ludi - tolko chuti) Takto pausalne by som to netvrdil... ked tak, tak aspon treba povedat o akej triede objektivov (cenovej hladine) sa bavime... aby sa nestalo ze sa bude porovnavat setak od Nikonu s nejakym L-kovym objektivom od Canonu... ;)
Myslim ale, ze na zaciatok si strelena vystaci so setovym objektivom a az po case sa rozhodne pre tie lepsie..

Nasiel som tento clanok, publikovany dnes. Neda mi ho nepripojit:
http://www.grafika.cz/art/df/103-rad-2-co-budeme-potrebovat.html