ladys
15.04.11,10:15
Prosim Vas ked pridavam pracovny pomer pre noveho zamestnanca, tak zadam druh pracovneho pomeru a datum nastupu, no potom kliknem na dalsie a tam sa vyplnuje nazov zdravotnej poistovne, no a tu je moj problem, pretoze mi to nenacitava ziadne poistovne a teda sa tento proces neda dokoncit. Neviete kde moze byt problem?
Som prekvapena, pretoze ostatni zamestnanci mi isli pridat normalne, nevidim ziadny rozdiel v postupe.

Moc krat dakujem za rady.
Tamila
15.04.11,08:22
Prosim Vas ked pridavam pracovny pomer pre noveho zamestnanca, tak zadam druh pracovneho pomeru a datum nastupu, no potom kliknem na dalsie a tam sa vyplnuje nazov zdravotnej poistovne, no a tu je moj problem, pretoze mi to nenacitava ziadne poistovne a teda sa tento proces neda dokoncit. Neviete kde moze byt problem?
Som prekvapena, pretoze ostatni zamestnanci mi isli pridat normalne, nevidim ziadny rozdiel v postupe.

Moc krat dakujem za rady.
Asi nemáš nadefinované zdravotné poisťovne v mzdovom číselníku. Musíš si nadefinovať všetky údaje o poistnom do mzdového číselníka.
Našla som takýto návod, možno ti pomôže:
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=247
Dav
15.04.11,08:27
Máš zaškrtnuté Konfigurovať zdravotné poistenie?
ladys
15.04.11,08:31
No poklikala som to nejako, sice som tam poistovnu mala pridanu, ale asi neodskrknutu, takze dakujem, uz mi to ide, dufam ze uz ziadny problem nenajdem, lebo hroza :-)
dakujem a pekny den
Tamila
15.04.11,09:09
...neboj, poradíme;)
ladys
15.04.11,09:45
a ma tak napadlo, aj ked to nesuvisi s temou tejto otazky, ale ak je zamestnanec pracuje priklad len raz do mesiaca (ide o zodpovedneho zastupcu), vlastne je zamestnanny na hl.pracovny pomer len na skrateny pracovny cas, da sa to nejako specialne nastavit, lebo ked sa vyplnuju mzdove udaje, tak treba nastavit pocet hodin odpracovanych za den, no ale v tomto pripade to nejde. Ako by som sa z toho vymotala? Lebo ono da sa nastavit ze 0,5 hodiny na den, to vychadza jeho vopred dohodnutych 4 hodiny = mesiac, ale na vyplatnej paske, ma odpracovanych 20 dni - 10 hodin. ale skor by som to chcela 1 den - 4 hodiny :-)
Tamila
15.04.11,09:52
a ma tak napadlo, aj ked to nesuvisi s temou tejto otazky, ale ak je zamestnanec pracuje priklad len raz do mesiaca (ide o zodpovedneho zastupcu), vlastne je zamestnanny na hl.pracovny pomer len na skrateny pracovny cas, da sa to nejako specialne nastavit, lebo ked sa vyplnuju mzdove udaje, tak treba nastavit pocet hodin odpracovanych za den, no ale v tomto pripade to nejde. Ako by som sa z toho vymotala? Lebo ono da sa nastavit ze 0,5 hodiny na den, to vychadza jeho vopred dohodnutych 4 hodiny = mesiac, ale na vyplatnej paske, ma odpracovanych 20 dni - 10 hodin. ale skor by som to chcela 1 den - 4 hodiny :-)
Ak robíš mzdy cez dochádzku, nahodíš 1 deň odpracovaný - 4 hodiny, prenesie ti to do mzdy. Môžeš aj v mzde ručne nahodiť cez Ctrl+Shift+D.
ladys
15.04.11,09:56
No hej toto chapem, ale ide mi skor ked si vytvaram ten pracovny pomer, musi sa vyplnit o aky ide pracovny pomer a kolko je denny uvazok v hodinach.
Tamila
15.04.11,10:00
No hej toto chapem, ale ide mi skor ked si vytvaram ten pracovny pomer, musi sa vyplnit o aky ide pracovny pomer a kolko je denny uvazok v hodinach.
Neviem, ako to robia iní, ale ja som podobný problém riešila tak,že som dala denný úväzok nula hod. a typ úväzku iný.
ladys
15.04.11,10:02
No len najhorsie je ze ak chcem dat denny uvazok 0, tak potom mi vyskoci nieco taketo "Denný úväzok zamestnanca musí byť väčší ako 0 a menší ako 24". No ak dam napr. 0,5hod na den, to vyjde tych 4 hodiny za mesiac zaidanych, len problem je ze vlastne na vyplatnej paske bude uz tych spominanych 20 odpracovanych dni.
Tamila
15.04.11,10:12
No len najhorsie je ze ak chcem dat denny uvazok 0, tak potom mi vyskoci nieco taketo "Denný úväzok zamestnanca musí byť väčší ako 0 a menší ako 24". No ak dam napr. 0,5hod na den, to vyjde tych 4 hodiny za mesiac zaidanych, len problem je ze vlastne na vyplatnej paske bude uz tych spominanych 20 odpracovanych dni.
Skúsila som to nahodiť. Ak som v pri pridaní prac. pomeru mala uvedené hlavný - urobilo mi to, čo tebe. Ak som dala pri pridaní prac. pomeru pracovný pomer iný, dal sa mi uviesť nulový denný úväzok.
ladys
15.04.11,10:17
A nie je to problém, že má denný úväzok 0? Lebo v podstate to nie je pravda, nie?
Tamila
15.04.11,10:21
A nie je to problém, že má denný úväzok 0? Lebo v podstate to nie je pravda, nie?
On v pracovnej zmluve bude mať úväzok uvedený. Môj názor je, že keď odpracuje v mesiaci 1-2 dni, nemôže sa v programe taký úväzok uviesť, nedá sa to.
Možno má niekto aj iné skúsenosti a pridá sa.
ladys
15.04.11,10:26
Dakujem velmi pekne za pomoc, idem sa strapit :-)
adinka55
15.04.11,12:14
Nemusis mat uvedenych 20 dni odpracovanych, staci ked si vo vyplate - stlac si prave tlacitko mysi - Parametre - vypni si kliktnutim na to "automaticky pocitat dni". Uvolni Ti policko odprac. dni a mozes si tam napisat co chces, aj do hodin.
szivics
24.01.12,13:46
Zdravím,
mám podobný problém už som založilo novú, ale budem radšej pokračovať tu.
Mala som tiež problém so zodpov.zástupcom, tak som skúsila prac.pomer nadefinovať tak ako sa radilo tu - INÝ ÚVAZOK, štastná preštastná že výplatná páska je tak ako má byť, no zrazu som dala vypočítať mzdu a že 0€. ani odvody mi nevypočítalo aj keď ich mám definované :-/

Viete mi poradiť kde robím chybu?

ĎAKUJEM