Drum73
15.04.11,15:25
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu,ako mozem napisat staznost na exekutora?
Mojmu priatelovi prisiel na adresu rodicov,Vyzva na zaplatenie vymahaneho vyzivneho a trov exekucie.Upovedomenie o zacati,ze vraj poslal pred 2 rokmi,co nie je pravda,lebo by sme to drzali v ruke.Rodicia ani nic nespominali,ze nieco doslo a v tom case sme boli aj doma.Cela exekucia je jeden velky podvod,pretoze exka ziada vyzivne za tie cele dva roky,pricom mame vsetko vyplatene.Ked sme volali tomu exekutorovi o vysvetlenie celej exekucie,kedze je vsetko vyplatene,zdvihla len sekretarka a ta sa vyjadrila,ze este to nezacali riesit?!?!Ako,co nezacali riesit,ked uz prisiel prikaz na vyplatenie do 7 dni,v opacnom pripade vykonaju exekuciu.Je to chore a falosne a preto sa chceme obratit na komoru exekutorov,ale neviem ako by to malo vyzerat.
Dakujem vopred
arizona
15.04.11,14:11
arizona
15.04.11,19:44
NEUZITOCNE ???? :eek::confused:

ved v tom prispevku najdes vsetko, co potrebujes ...

...je radost pomahat takym ,ako ty...:mee::rolleyes:
Drum73
16.04.11,07:13
sa ti ospravedlnujem Arizona,ked som ta tym urazila,ked som dala,ze pre mna je to neuzitocne,ale bohuzial ja to tak vidim,pretoze tieto vsetky linky som pozerala vela krat,ale nedostala som z nich odpoved na moju otazku. :(
Mozno som nevzdelana,ale ja by som potrebovala pomoc,ako to ma vyzerat,nejaky VZOR Ziadosti,co som nikde nenasla.Pretoze o to mi ide.
Stanislav 1975
16.04.11,07:16
sa ti ospravedlnujem Arizona,ked som ta tym urazila,ked som dala,ze pre mna je to neuzitocne,ale bohuzial ja to tak vidim,pretoze tieto vsetky linky som pozerala vela krat,ale nedostala som z nich odpoved na moju otazku. :(
Mozno som nevzdelana,ale ja by som potrebovala pomoc,ako to ma vyzerat,nejaky VZOR Ziadosti,co som nikde nenasla.Pretoze o to mi ide.

Ja ti veru neviem, keď už to od arizony bolo neužitočné, tak už neviem, čo chceš- však tam máš všetko ako na podnose...:eek::eek::eek:
život je boj, čo už...

Možem si za to sám, že niektoré veci sú mimo mojho vnímania...
Drum73
16.04.11,10:26
pokial viem,je sloboda prejavu a hlavne nazoru.Ked mne nieco nepomoze,preco by som to nemohla dat najavo.Ale vidim,ze dokazete sa len pozastavovat...
Dakujem za vasu ochotu
mh22
16.04.11,10:37
uzitocna rada: stazovat sa na exekutora je strata casu. komora sa na 99% postavi za exekutora, kedze je velmi tazke preukazat ze exekutor porusil nejaku zakonnu povinnost.
veronikasad
16.04.11,11:47
pokial viem,je sloboda prejavu a hlavne nazoru.Ked mne nieco nepomoze,preco by som to nemohla dat najavo.Ale vidim,ze dokazete sa len pozastavovat...
Dakujem za vasu ochotu
Keďuž "z príchodu" na Poradu rozdávaš hneď neužitočné, poradím ti "užitočnú radu". Priatel nech - namiesto sťažnosti na exekútora - v stanovenej lehote 7 dní predloží písomne exekútorovi, že má všetko vyplatené. Telefonická komunikácia nestačí
misoft
16.04.11,15:42
A keď ani toto nepomôže, zaplatiť, potom podať na exekútora a na ex- žalobu - na toho prvého pre neoprávnenú exekúciu, na tú druhú pre neoprávnený majetkový prospech. Ale všetko musí byť zdokumentované - všetky platby za tie dva roky, od kedy sa exekúcia "ťahá".
Drum73
17.04.11,06:41
dakujem vam
hubatá
17.04.11,07:07
Neverím že nejde o dlžné výživné za niekoľko rokov, exekútor riadne preverí kým začne vymáhať výživné, lebo z toho nemá takmer žiadny zisk. Máte zaplatené aj dlžné výživné, nemýlite si ho s bežným výživným???
Mila123
17.04.11,07:09
Poradím.....dajte si platby do kopy...od začiatku povinnosti platiť výživné, lebo exka nemusela dať všetky priateľove úhrady výživného a tak exekútor robil svoju prácu (ak nemá priateľ poplatené všetko ako má mať, bude ho to stať dosť peňazí....) ak ich má, stačí predložiť platby exekútorovi a zároveň máš predsa zákonnú možnosť proti jeho rozhodnutiu sa odvolať, určite písomne......platby výživného asi neposiela pravidelne a na účet???? ak by to tak bolo, nemal by nepríjemnosti s exekútorom.....a tá sťažnosť ? stratený čas.....
intro
17.04.11,07:28
Sťažnosť nemá predpísanú formu, dôležitý je jej obsah.
A ozaj väčšinou pri výživnom ide o opakované plnenie , teda zaplatenie dlžného výživného, platenie bežného výživného a ak je to už u exekútora tak zaplatenie aj trov exekúcie. Ak má priateľ všetko zaplatené a naďalej riadne platí mesačné výživné -ak vyživovacia povinnosť stále trvá, potom je lepšie podať návrh na zastavenie exekúcie . A samozrejme ďalej platiť aj po zastavení exekúcie, pretože tá môže znova začať - nie na podnet exekútora, ale oprávnenej strany .
Drum73
17.04.11,09:15
Moznost na odvolanie sme nemali,pretoze upovedomenie neprislo na adresu.Vo vyzve je napisane,ze bolo posielane pred 2 rokmi,ale jednoducho nic neprislo a my sme v tom case vsetko vyplatili.Takze dlzne vyzivne nemame,ked sme jej vsetko vyplatili.Do dnesneho dna sa exka ani len nezmienila o exekutorovi.Nam uz prisla len vyzva a ked sa nezaplati,vykonaju exekuciu.Posielame jej ich sekom,lebo cislo uctu nechce dat...
slavko37
13.04.12,19:13
No toto je pravda nedovolas sa spravodlivosti ja som sa odvolaval na sud ktory zevraj nieje opravneny toto skumat je to na smiech exekutor je dnes postaveny na uroven nedotknutelnosti a neskutocnych poplatkov za to nic nerobenie a dostavanie aj poctivych ludi na pokraj socialneho krachu ja som mal 20 euro zameskane vyzivne a mam zaplatit 1200??? Je to smiesne dva roky neviem sa zbavit uzernickeho exekutora banda zakony su chore nase svajciarske slovensko je to hanba ctit si tento stat??? Ja sa prhambim za to ze som sa tu narodil a hrdost na republiku a aku neviem necitim hrdost len sklamanie a v zahranici ani radsej nehovorim o tom ze som slovak aby som sa necitil trapne moja rada vsetci ist prec a odstahovat do ineho statu pretoze istoty socialne a pracovne v porovnani sme zobrota nic ine,
tictac7
13.04.12,19:55
...viem, že si rozčúlený z inej podobnej témy, ale...táto tu....pozri si dátum - ešte 4 dni a si rok pozadu :-)