anna kosikova
25.04.11,11:00
Dobrý deň, prosím Vás, chcela by som si založiť živnosť a potrebovala by som dotáciu, ale - môžem ju získať aj keď nemám žiadnú prax v odbore, som vyučená učiteľka a chcem otvoriť reštauráciu, Získala by som tak dotáciu z UP keď nemám požadovanú prax a ani školu?????? Veľmi pekne ďakujem za poradu ...
anna kosikova
25.04.11,09:01
poraďte
Xanti
25.04.11,13:32
Dobrý deň, prosím Vás, chcela by som si založiť živnosť a potrebovala by som dotáciu, ale - môžem ju získať aj keď nemám žiadnú prax v odbore, som vyučená učiteľka zaujímavý slovný zvrat ja som bola na tom, že vyučiť sa dá remeslu, a pedagogika sa študuje a si vyštudovaná učiteľka .. no čo sa to človek nedozvie ....
a chcem otvoriť reštauráciu, nechcem ťa ovplyvňovať, ale dotácia je vo výške 4025,32 eur tá vyššia v okresoch z vysokou nezamestnanosťou ... bude ti stačiť na otvorenie reštaurácie?
Získala by som tak dotáciu z UP keď nemám požadovanú prax a ani školu?????? prax a škola nie je také nevyhnutné, lebo na to môžeš mať odborného zástupcu ako zamestnanca... Veľmi pekne ďakujem za poradu ...odpovede v texte modrým ...
a mám pocit, že dotáciu na to nedostaneš
pozri tu Zoznam odporúčaných voľných živností a ich bližšie obsahové vymedzenie (700,4 kB) (http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259)
pod číslom 22.2. je voľná živnosť, ale nie je to reštaurácia ale len občerstvenie, a toto si vieš otvoriť aj bez praxe a aj dotáciu na to môžeš dostať .. aj ked si len vyučená učiteľka.
danushka
25.04.11,13:53
A navyše si treba overiť, či UPSVaR poskytuje dotáciu na tento druh podnikania. V minulosti reštauračný zámer, okrem iných nebol podporovaný.
jakubko2003
25.04.11,15:07
Najskôr by som na Tvojom mieste zistila, či úrad práce poskytne dotáciu na začatie podnikania aj v tejto oblasti. Ak áno, tak si musíš vybaviť (samozrejme, až po schválení dotácie - až keď Ti na úrade práce dajú povel, že si môžeš ísť vybaviť živnosť) osvedčenie na remeselnú živnosť Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne (ak tam teda budeš variť a nie len tepelne rýchlo upravovať). Odbornú spôsobilosť podľa toho čo si písala, nesplníš Ty, ale môžeš ju preukázať cez zodpovedného zástupcu - teda cez niekoho, kto je vyučený napr. kuchár a bude u Teba zamestnaný (s výnimkou príbuzného v priamom rade - ten zamestnaný nemusí byť).