Zavrieť

Porady

Dotácia a požadovaná prax v odbore????/reštaurácia/

Dobrý deň, prosím Vás, chcela by som si založiť živnosť a potrebovala by som dotáciu, ale - môžem ju získať aj keď nemám žiadnú prax v odbore, som vyučená učiteľka a chcem otvoriť reštauráciu, Získala by som tak dotáciu z UP keď nemám požadovanú prax a ani školu?????? Veľmi pekne ďakujem za poradu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    anna kosikova Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás, chcela by som si založiť živnosť a potrebovala by som dotáciu, ale - môžem ju získať aj keď nemám žiadnú prax v odbore, som vyučená učiteľka zaujímavý slovný zvrat ja som bola na tom, že vyučiť sa dá remeslu, a pedagogika sa študuje a si vyštudovaná učiteľka .. no čo sa to človek nedozvie ....
    a chcem otvoriť reštauráciu, nechcem ťa ovplyvňovať, ale dotácia je vo výške 4025,32 eur tá vyššia v okresoch z vysokou nezamestnanosťou ... bude ti stačiť na otvorenie reštaurácie?
    Získala by som tak dotáciu z UP keď nemám požadovanú prax a ani školu?????? prax a škola nie je také nevyhnutné, lebo na to môžeš mať odborného zástupcu ako zamestnanca... Veľmi pekne ďakujem za poradu ...
    odpovede v texte modrým ...
    a mám pocit, že dotáciu na to nedostaneš
    pozri tu Zoznam odporúčaných voľných živností a ich bližšie obsahové vymedzenie (700,4 kB)
    pod číslom 22.2. je voľná živnosť, ale nie je to reštaurácia ale len občerstvenie, a toto si vieš otvoriť aj bez praxe a aj dotáciu na to môžeš dostať .. aj ked si len vyučená učiteľka.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A navyše si treba overiť, či UPSVaR poskytuje dotáciu na tento druh podnikania. V minulosti reštauračný zámer, okrem iných nebol podporovaný.

    jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

    jakubko2003
    Najskôr by som na Tvojom mieste zistila, či úrad práce poskytne dotáciu na začatie podnikania aj v tejto oblasti. Ak áno, tak si musíš vybaviť (samozrejme, až po schválení dotácie - až keď Ti na úrade práce dajú povel, že si môžeš ísť vybaviť živnosť) osvedčenie na remeselnú živnosť Pohostinská činnosť a výroba hotových jedál pre výdajne (ak tam teda budeš variť a nie len tepelne rýchlo upravovať). Odbornú spôsobilosť podľa toho čo si písala, nesplníš Ty, ale môžeš ju preukázať cez zodpovedného zástupcu - teda cez niekoho, kto je vyučený napr. kuchár a bude u Teba zamestnaný (s výnimkou príbuzného v priamom rade - ten zamestnaný nemusí byť).

    Dotácia a požadovaná prax v odbore????/reštaurácia/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.