tajmar
29.04.11,13:40
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať otázku ohľadom mojej dcérky...S jej matkou nie sme manželia a pred asi pol rokom sme sa rozišli.Obaja máme partnerov.Moja partnerka má s malu vynikajúci vzťah.Jej matka žije v prenajatom byte a ja v byte nájomnom(obecnom)...Dcérku si striedame-jeden týždeň ju mám ja 5 dní a v ďaľšom 2 dni a jej matka opačne.Je to prisposobené jej práci,kde robí krátky-dlhý týždeň....Ja som živnostník a viem si prisposobiť čas potrebám malinkej...Keď ju beriem od jej matky je stále viac a viac uplakaná,podráždená,hygienicky zanedbaná a chvíľu trvá,kým sa upokojí...Naopak,keď ju k matke chcem zaniesť,nechce ísť a prosím ma,aby som ju k nej nedával.Bývalá robí mojej terajšej partnerke zo života peklo.Neustále jej píše škaredé sms a vyhráža sa jej.Komunikácia s ňou o malej je absolútne vylúčená.Malá je pri nej úplne ako vymenená,ak ju má pri stretnutí s mojou rodinou má zakázané od matky pozdraviť,aj sa čo i len na nich pozrieť... V čase keď je u nej,ona chodí cez víkend neustále sa baviť po večeroch a malú nechá babke.Na malú neustále kričí a haní ju,malá mi všetko žaluje a viem,že je to tak,lebo to neustále robila aj v čase,keď sme spolu žili.Malá je naozaj veľmi múdre a šikovné dieťa.Viem,že mi ju do opatery nezveria,lebo by matka musela byť alkoholička či duševne chorá. atď.A moja bývalá je fakt dobrá herečka a pretvárka..A v prípade striedavej starostlivosti získam,len to,že malú budem mať rovnako ako teraz.Fakt neviem,čo mám robiť...Viem,že čím viac času bude stráviť s matkou,bude na tom časom psychicky horšie...A to nemožem dovoliť.Prosím poraďte niečo...Vopred ďakujem za každú odpoveď...:)