Zavrieť

Porady

Opatera dcérky

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať otázku ohľadom mojej dcérky...S jej matkou nie sme manželia a pred asi pol rokom sme sa rozišli.Obaja máme partnerov.Moja partnerka má s malu vynikajúci vzťah.Jej matka žije v prenajatom byte a ja v byte nájomnom(obecnom)...Dcérku si striedame-jeden týždeň ju mám ja 5 dní a v ďaľšom 2 dni a jej matka opačne.Je to prisposobené jej práci,kde robí krátky-dlhý týždeň....Ja som živnostník a viem si prisposobiť čas potrebám malinkej...Keď ju beriem od jej matky je stále viac a viac uplakaná,podráždená,hygienicky zanedbaná a chvíľu trvá,kým sa upokojí...Naopak,keď ju k matke chcem zaniesť,nechce ísť a prosím ma,aby som ju k nej nedával.Bývalá robí mojej terajšej partnerke zo života peklo.Neustále jej píše škaredé sms a vyhráža sa jej.Komunikácia s ňou o malej je absolútne vylúčená.Malá je pri nej úplne ako vymenená,ak ju má pri stretnutí s mojou rodinou má zakázané od matky pozdraviť,aj sa čo i len na nich pozrieť... V čase keď je u nej,ona chodí cez víkend neustále sa baviť po večeroch a malú nechá babke.Na malú neustále kričí a haní ju,malá mi všetko žaluje a viem,že je to tak,lebo to neustále robila aj v čase,keď sme spolu žili.Malá je naozaj veľmi múdre a šikovné dieťa.Viem,že mi ju do opatery nezveria,lebo by matka musela byť alkoholička či duševne chorá. atď.A moja bývalá je fakt dobrá herečka a pretvárka..A v prípade striedavej starostlivosti získam,len to,že malú budem mať rovnako ako teraz.Fakt neviem,čo mám robiť...Viem,že čím viac času bude stráviť s matkou,bude na tom časom psychicky horšie...A to nemožem dovoliť.Prosím poraďte niečo...Vopred ďakujem za každú odpoveď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.