Mythos
02.05.11,13:36
Dobrý deň prajem. Pred pár dňami som si kúpil obuv v špecializovanom obchode na outdoorové záležitosti. Bol som na dvojdňovej túre a na ľavej topánke sa objavila prasklina a na pravej topánke odpadlo logo výrobcu.

Prikladám 2 linky k fotografiám problému :


img828.imageshack.us/img828/3159/12577877.jpg

img6.imageshack.us/img6/2619/66878567.jpg


Chcem sa opýtať či mám právo na vrátenie peňazí alebo nie. :confused:

Vopred Ďakujem.
terezamaria
02.05.11,11:49
Dobrý deň prajem. Pred pár dňami som si kúpil obuv v špecializovanom obchode na outdoorové záležitosti. Bol som na dvojdňovej túre a na ľavej topánke sa objavila prasklina a na pravej topánke odpadlo logo výrobcu.

Prikladám 2 linky k fotografiám problému :


img828.imageshack.us/img828/3159/12577877.jpg

img6.imageshack.us/img6/2619/66878567.jpg


Chcem sa opýtať či mám právo na vrátenie peňazí alebo nie. :confused:

Vopred Ďakujem.

Prasklinu asi ťažko opravia, takže by Ti mali vrátiť peniaze. Pred vrátením peňazí vždy majú 30 dní na odstránenie závady, ale v tomto prípade, to asi nepôjde odstrániť. Žiadaj vrátiť peniaze.
Mythos
02.05.11,12:25
Prasklinu asi ťažko opravia, takže by Ti mali vrátiť peniaze. Pred vrátením peňazí vždy majú 30 dní na odstránenie závady, ale v tomto prípade, to asi nepôjde odstrániť. Žiadaj vrátiť peniaze.
Ďakujem za vskutku rýchlu radu. Budem teda žiadať vrátenie peňazí. Aj tak som chcel iné a tieto boli len narýchlo kupované.

Ešte raz Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa !!! :)
tokoska
02.05.11,12:43
Predajca v prípade reklamácie môže:
- opraviť závadu
- vymeniť tovar za ten istý výrobok
- prípadne odstúpiť od kúpnej zmluvy - t.j. vrátiť peniaze, nie je to však povinnosť, iba vec dohody
terezamaria
02.05.11,14:18
Predajca v prípade reklamácie môže:
- opraviť závadu
- vymeniť tovar za ten istý výrobok
- prípadne odstúpiť od kúpnej zmluvy - t.j. vrátiť peniaze, nie je to však povinnosť, iba vec dohody

Áno, máš pravdu, ale určite by som odstúpila ja ako kupujúca od zmluvy, lebo sa praskla topánka po prvom použití. Už by som neverila, že ten druhý pár, za ktorý mi to vymenia, to nespraví. Jednoducho by som už také topánky nechcela.:)
Mythos
02.05.11,20:53
Áno, máš pravdu, ale určite by som odstúpila ja ako kupujúca od zmluvy, lebo sa praskla topánka po prvom použití. Už by som neverila, že ten druhý pár, za ktorý mi to vymenia, to nespraví. Jednoducho by som už také topánky nechcela.:)
Presne ako si napísala. Ani ja nechcem už také topánky. Ak to bude možné budem rozhodne požadovať vrátenie peňazí.