otrivinkajanka
03.05.11,16:26
Mam na vas velku prosbu poradte co mam robit jedna pani inzerovala na internete,ze daruje psika dcerka velmi chcela psa tak som jej zavolala preco hgo dava prec pes ma 4 roky a jej odpoved bola,ze dcera sa onho nestara ze ona ide do prace tak som sa s nou dohodla,ze ponho dojdeme cestovali sme skoro 100 km ponho ked mi pani napisala sms,ze uz ho darovala co ma skoro slak trafil tak na moju otazku co teraz nam teda povedala,ze mame dojst ze sa dohodneme prisli sme a za psika chcela peniaze nakolko pes nebol lacny ked ho kupila tak jej dal muz 200 eur a psika sme si vzali domov a teraz k veci pani ziada po tyzdni toho psika spat vyhraza sa mi policiou a sudmi za psika a ja neviem co robit dcerka ma 5 rokov je zufala,ze ho budeme musiet dat prec place a pani neprestava sa vyhrazat co robit?????Poradte prosim ci ma nanho narok nakolko som ho zaplatila co doklad nemam ved sa to nedava pri psikoch a ona sa vyhraza ze ja nemam s nou ziadnu zmluvu co robit?ved to nie je pracka aby som potrebovala nejaku zmluvu moc dakujem za kazdu radu ale poprosim vas ju napisat mi na moj mail uzovka@inmail.sk Dakujem za kazdu radu
willma
03.05.11,15:37
aj pes je tovar a vzťahuje sa na neho kúpnopredajná zmluva a dokonca aj záruka. Vie dotyčná, kde bývate, ak nie tak skúste pretrpieť obťažujúce telefonáty, prípadne pani dôrazne vysvetliť, že psíka nevrátite a hotovo. Napriek všetkému, psíča je živý tvor a nie plyšák, ktorý sa dá posunovať ako komu napadne.
Gapo
03.05.11,15:55
A čo tak dotyčnej vyčuranej pani poslať sms-ku, že či neprišiel havino naspäť, lebo vám utiekol.;)
arizona
03.05.11,16:17
Podla toho co pises,vyzera ta pani ako nejaka spekulantka,mozno skusa, ci nebude ochotní nieco prihodit.

Alebo jej moze ten psik /alebo jej rodine/ predsa len chybat a chcu ho naspat.
Tazko povedat...:confused:

Aj ked to bude tazke,asi by som navrhla pani,nech si ho pride vziat -mozno sa jej nebude chciet... ;)
...ale ak by prisla, skuste pomoct inemu psikovi z utulku.
Detom mozno bude spociatku smutno,ale ked budu mat ineho psika, rychlo si oblubia ineho. Ved tyzden nie je zas tak vela. A budete mat istotu,ze vas nik nebude vydierat,obtazovat a otravovat...
otrivinkajanka
03.05.11,16:37
Ale my ho chceme a nie ze pani sa mi vyhraza policiou a sudmi tak ho nemala predavat a mali si ho nechat a nie ze ja mam psa tyzden a potom ho chce spat ved to je chore
otrivinkajanka
03.05.11,16:41
Myslim,ze to by mi neuverila som z nej na nervy ja neviem co by robila kebyze si prenho dojdu ku nej z nemecka to by ho pytala aj od nich?
Ice dive
03.05.11,16:52
políciou sa vyhrážať môže... pokiaľ máte inzerát, v ktorom psíka inzeruje a dala Vám ho dobrovoľne a ešte prevzala za to 200 eur, ťažko zdôvodní, že ste jej psa ukradli... v podstate ho predala... a kúpnu zmluvu máte, nakoľko vy ste dostali tovar psa a ona peniaze... to je to isté, ako keď si kúpim chlieb v obchode, prejavím záujem o tovar vložením do košíka a zmluvu uzavriem zaplatením pri pokladni...

Na vašom mieste by som danej pani povedal, nech si po psíka príde a nech prinesie 200 eur späť... týždeň nie je až taká doba, aby ste si na psika zvykli... danej pani možno chýba a uvedomila si to až keď psík bol preč... a za 200 eur, môžete mať z útulku celú svorku psíkov... a osobne ak by som riešil psíka do rodiny alebo k deťom riešil by som to šteniatkom, nech sa deti naučia o psíka starať a vychovať ho:) :) predsa len 4 ročný psík už je dosť starý na to aby sa niečo naučil, privykol si na rodinu... i keď to nie je nemožné...
JarkaL
03.05.11,17:05
A ešte by Vám mala vrátiť náklady za 200km cestu.
Alebo jej povedzte, že cena psa je teraz 300€.
Chokma
03.05.11,17:23
Tak mi napadlo - dala vam veterinarny preukaz? Ako vie ta pani zdokladovat, ze ona je majitelkou psika? Len tym, ze ma, resp. mala podany inzerat? Ved ak nevie dokazat, ze je majitelka, potom ako sa moze vyhrazat, ze ste jej ho vzali?
ivka70
03.05.11,17:26
Inak, neviem, co to bolo za psa, ale dat 200 EUR za 4 rocneho psa ...to je teda dost velka palka ....
ved aj cistokrvne stena bez PP zozeniete lacnejsie ....

Ked ho pani chce spat, vratila by som jej ho, nech si ponho pride a vrati penaze ...
Dcere to vysvetlite lahko, napr. tak, ze povodnym majitelom je za nim velmi smutno a nevedia bez neho zit.
Ak si kupite namieto neho ineho psika, dcera velmi rychlo zabudne.
otrivinkajanka
03.05.11,17:27
No dala nam vsetko ockovaci papiere k nemu vsetko uz mi pisala sms ze dala na mna terstne oznamenie,ze som jej ukradla psa preboha ved ako ja jej mozem ukradnut psa ked mam od neho vsetko a ona byva 100 km od nas a mam aj sms komunikaciu kde nam pise aby sme sa jej o psa starali dobre a ze dakuje za fotky no som z toho na prasky
otrivinkajanka
03.05.11,17:29
To ja viem ale ide o princip toho,ze najprv sa psa zbavia a potom mna bombarduje ze ho chce a ze ma da na policiu a sud ved to si mala predtym rozmysliet,nez ho davala na inzeraty ide o princip ved to nie je hracka ze ju odlozim na tyzden a potom ho chcem spat
arizona
03.05.11,17:32
A ako ta pani vysvetluje, ze chce psika spat?
Kedy ho zacala pytat naspat a vyhrazat sa sms-kami, ci policiou,ked ho mate este len tyzden?

Nebolo vam podozrive uz to, ze vam najskor povedala, ze uz ho niekomu darovala a zrazu ho mali spat nachystaneho pre vas?
otrivinkajanka
03.05.11,17:44
Od vcerajska mi vypisuje ze ho chce spat ze ona ho dostane spat odo mna a same vyhrazky ak ma aj na tu polciu dala tak ja na nu podam trestne oznamenie za krive obvinenie a vyhrazanie sa no take nieco sa mi v zivote nestalo....
Chokma
03.05.11,17:46
Veru, napr. nasa Bianocka stala 200 E z chovatelskej stanice a ja ako druha majitelka som ju kupila od prvej za 100 E. A to ma 3 roky.
arizona
03.05.11,17:46
A povedala preco ho chce spat?
Chokma
03.05.11,17:50
ked mas sms ako pise, aby ste sa o neho starali, podla mna mas v rukach aky-taky dokaz, ze vam ho dala dobrovolne... ona de facto tiez nevie dokazat, ze je jej, ak nie je zacipovany, ze by to bolo kdesi nahodene... a hotovo! :)
otrivinkajanka
03.05.11,17:51
ze dcera za nim doma place a ze aj jej chyba a pritom mi tvrdila,ze dcera ktora ma 14 rokov sa onho nestara ze nanho kasle a ze ona ide robit a o psa sa nebude mat kto starat a moja dcerka ma 5 rokov ta to tak lahko neprekusne ako jej 14 rocna pubertacka ktora kaslala na psa keby mi aspom slusne napisala ze teda dohodneme sa alebo nieco podobne ale ona napisala ze mam dat adresu ze ona si ide pre psa a ze prepacte a co ja z toho mam?z jej prepacte ze ona doma reve?a co moje dieta ?to nema revat?jaj som na prasky...
otrivinkajanka
03.05.11,17:54
ved to,ze ja mam aj jej inzerat stiahnuty ze ho dava aj sms komunikaciu v ktorej mi dakuje a dala mi aj jej mail kde jej mam foto poslat psika tak som zvedava co bude dalej ak ma na tu policiu dala tak to mozem predlozit a som zvedava co bude dotycna robit ze ma krivo obvinila ze som jej psa ukradla
Chokma
03.05.11,18:02
ok, takze mas dve moznosti - nedat jej ho a oboznamit ju s tym, ze mas dokazy o tom, ze ti psika dobrovolne dala a jednoducho tie jej vyhrazky nejako preckat alebo jej psa vratit, samozrejme ze aj ona tebe peniaze a kupit podobneho, resp. rovnakeho psicka dcerke, ja si myslim, ze taka malicka, keby dostala noveho, tak by dlho nesmutila... ak sa rozhodnes pre druhu moznost, sprav si vacsi prehlad o cenach, o kupujucich, mohlo by to dopadnut dobre. ;-)
otrivinkajanka
03.05.11,18:05
Dik moc ale mne ide o princip toho celeho,ze sa trepeme 100 km pre psa ze ho nechcu a potom sa mi zenska vyhraza ako nejakemu zlodejovi ja pockam co bude dalej a ak ma dala na policiu tak im predlozim dokazy a uvidim co bude mne ide o princip ako to urobila
danushka
03.05.11,18:09
ved to,ze ja mam aj jej inzerat stiahnuty ze ho dava aj sms komunikaciu v ktorej mi dakuje a dala mi aj jej mail kde jej mam foto poslat psika tak som zvedava co bude dalej ak ma na tu policiu dala tak to mozem predlozit a som zvedava co bude dotycna robit ze ma krivo obvinila ze som jej psa ukradla

Ale Ty buď úplne bez obáv pokiaľ máš celú komunikáciu a sms uložené.
Aj takáto komunikácia mailom a jej ponuka na nete sa v princípe dá považovať za zmluvné dojednania.

Napíš jej mail s kópiami predchádzajúcich mailov, povedz jej, že sa porúčaš.

Nemohla byť dobrou a milujúcou paňou, keď ho dala preč. Keby jej na psíkovi záležalo a dala by ho z domu preč preto, lebo sa mu nedokáže venovať tak ako si zaslúži, tak by ho aj darovala do dobrých rúk.

Jednoznačne ak nechceš o psíka prísť a si si istá, že mu dáš toľko lásky a starostlivosti, koľko si jedno živé stvorenie zaslúži a vieš aj dokázať, že k žiadnej krádeži nedošlo, tak sa porúčaj dotyčnej a kľudne jej povedz, nech podá trestné oznámenie a nech rozhodne súd.
A na obťažovanie cez mobil tiež existuje spôsob. Zmeň si číslo;).
verkaz
03.05.11,18:11
Bohužiaľ aj takíto sú ľudia.
Chúďa Tvoja dcérka a aj psík, ktovie v koľkých rodinách už bol, keď je to taká špekulantka.
Podľa tvojich vyjadrení mu bude u Vás veľmi dobre, tak si ho už nedaj zobrať.
danushka
03.05.11,18:17
Bohužiaľ aj takíto sú ľudia.
Chúďa dieťa a aj psík, ktovie v koľkých rodinách už bol, keď je to taká špekulantka.

No, povedala by som, že pani čo predala psíka má problém hlavne sama so sebou.
Normálny človek totiž nikoho bezdôvodne neobviní z krádeže a už vôbec nie, ak existuje komunikácia, čo tú krádež vylúči.

Určite by som zmenila svoje číslo mobilu, nenechala by som sa obťažovať nejakou hysterkou.
jelalim
03.05.11,18:18
Ja by som to riesil bud tak, ze psa by som vratil, ale:

- ziadal vratit zaplatenych €200, najlepsie vopred.
- ziadal vratit naklady na cestu 200km.
- ziadal vratit vsetky dalsie naklady ktore mi s danym obchodom vznikli
- psa nenosit predajcovi, ale ked chce nech si pre psa pride.


Alebo by som psa nevratil a razne jej oznamil, ze k obchodu doslo a psa si nechavas. Ak by sa dalej vyhrazala hocicim, oznamit policii, ze sa Vam pani vyhraza.

Najlepsie je najst cim skor inzerat ktory mala pani podany, ulozit/vytlacit.

Ak by pani podala na Vas trestne oznamenie, usmiat sa, policajtom vysvetlit ako k obchodu doslo (vsetky dokazy su na Vasej strane- pes sa neda ukradnut na ulici aj s dokladmi), a v zapeti podat Trestne Oznamenie - (krive obvinenie, vyhrazanie, ... nech si lamu aj policajti hlavu
suzika1979
03.05.11,18:20
ahoj, no to je riadna vychcana zenska teda...ale mas papiere,vlastne ockovaci preukaz,aj smsky a dalsie dokazy o kupe psika,tak ona neuspeje s takou kravinou,ze pes bol ukradnuty,to sa neboj. no ak chces mat od nej pokoj, tak nech si ponho pride aj s 200euracmi+naklady na benzin a odskodne zato,ze tvoje dieta ma traumu...a mam jedno riesenie,nasa sucka/sice nie cistokrvna,ale velmi dobra povaha mensieho vzrastu/ bude mat co nevidiet steniatka a rada vam jedno darujem. nebudem predavat, skutocne darujem a budem velmi rada ak sa psikovia dostanu do dobrych ruk. dam vediet tu na porade,ked sa narodia :)
danushka
03.05.11,18:21
mimotemy
...inak 3:2 vedieme s Rusmi :):):)
Lubaba
03.05.11,18:51
mimotemy
...inak 3:2 vedieme s Rusmi :):):)

mimotemy...inak už sme fifty fifty..3:3:mee::mee::mee:
Melnick
03.05.11,18:52
Od vcerajska mi vypisuje ze ho chce spat ze ona ho dostane spat odo mna a same vyhrazky ak ma aj na tu polciu dala tak ja na nu podam trestne oznamenie za krive obvinenie a vyhrazanie sa no take nieco sa mi v zivote nestalo....
No ešte by som zisťovala, či také inzeráty nedáva častejšie a či sa týmto spôsobom neobohacuje. Vy si psíka chcete nechať, ale môžu byť aj takí ľudia, ktorí nechcú mať poťahovačky s políciou a psíka jej po výhražných telefonátoch radšej vrátia. No a ona môže chudáka psíčka ďalej predávať.

Som psíčkár a nepoznám prípad, že by sa niekto vzdal psíka iba preto, že musí ísť do práce.Poznám iba ľudí, ktorí ak sa už musia so svojim miláčikom rozlúčiť, napr. zo zdravotných dôvodov, tak ho prvému záujemcovi čo sa im bude zdať, že psíka bude mať rád darujú a nie PREDAJÚ. :)

mimotemyDávno ma nič tak nevytočilo, ako táto téma... teda osoba, o ktorej sa tu píše :mad::mad::mad:
Melnick
03.05.11,18:57
No, povedala by som, že pani čo predala psíka má problém hlavne sama so sebou.
Normálny človek totiž nikoho bezdôvodne neobviní z krádeže a už vôbec nie, ak existuje komunikácia, čo tú krádež vylúči.

Určite by som zmenila svoje číslo mobilu, nenechala by som sa obťažovať nejakou hysterkou.
Dani, kvoli takej kr..e meniť číslo,ktoré majú všetci moji priatelia a blízki???
Myslím, že existuje možnosť zablokovať príjem hovorov určitej osobe, ak obťažuje.
danushka
03.05.11,18:59
a pravdu máš, ako vždy Majočka :)
Melnick
03.05.11,19:04
Dani, sa mi meníš pred očami. :):):) Chcela som dať bod aj D.K z AA Reality a keď som klikla skoro som vzala ten, čo som dala danushke. :D:D:D
danushka
03.05.11,19:06
Dani, sa mi meníš pred očami. :):):) Chcela som dať bod aj D.K z AA Reality a keď som klikla skoro som vzala ten, čo som dala danushke. :D:D:D

No vidíš to Majka, už aj na Porade je to samá pretvárka :D:D:D...
Melnick
03.05.11,19:07
:D:D:D:D idem si vyleštiť monitor.
danushka
03.05.11,19:09
...nechcela som ťa rozplakať :D
...ech dostaneme po nose, robíme mrník v téme :D
Halli
03.05.11,19:34
mrník, nemrník aj ja som už s teba naruby a "furt neznam, jak še ci do profilu dostac, šak ši mi to nevyjavila" :D
Lubaba
03.05.11,19:42
mrník, nemrník aj ja som už s teba naruby a "furt neznam, jak še ci do profilu dostac, šak ši mi to nevyjavila" :D

aj ja už tu maturujem dlhšiu dobu ako sa dostať k Danushke, a nedarí sa a nedarí..:eek::eek::eek:
danushka
03.05.11,20:03
aj ja už tu maturujem dlhšiu dobu ako sa dostať k Danushke, a nedarí sa a nedarí..:eek::eek::eek:

Ja neviem dievky, ja sa asi vrátim späť k tomu pôvodnému profilu, šak tu samé sťažnosti naň :D...
verkaz
04.05.11,06:24
mimotemy
Bohužiaľ poznám aj ja prípad ale ešte horší, keď psíka prešli autom a jeho fotku zverejnili a žiadali finančnú pomoc na jeho záchranu.

Ale v žiadnom prípade jej psíka nevracaj a prípadne sa poraď s nejakým právnikom a ten by jej mal pohroziť.
Držím Vám všetkým palce, nech to dobre dopadne a hlavne nech Vám psík dá veľa lásky, zaslúžite si ho, keď ste ho vytrhli z rúk takej ....
otrivinkajanka
04.05.11,07:16
Ahojte tak a teraz mi poradte ked ta pani bude tvrdit,ze sme jej ziadne peniaze za psa nedali a ako jej to ja dokazem,ze som jej tie peniaze skutocne dala ked na to nemam ziadne potvrdenie ani nic?nikdy by ma nenapadlo,ze sa moze dat aj nejake potvrdenie za kupu psa co mam robit?
Viper
04.05.11,07:29
Ak bude tvrdit ze peniaze nedostala ty mozes tvrdit ze psika nemas.
Nekupila si ho.Boli ste iba pozret :D
Ale pokial robi taky cirkus vrat je psika, ona nech ti vrati 200eur + naklady na cestu - tak ako ti radili vyssie.
A budes mat pokoj od nejakej posahanej zenskej a dcerke zober psika bud z utulku alebo kup nejake steniatko.
otrivinkajanka
04.05.11,07:44
No podla mna to nie je take jednoduche povedat ze psa nemam,,,,,lebo ked mi vypisuje ani sa nezmienuje o tom,ze som jej dala peniaze alebo ze by mi ich vratila....tak preto ma to zaujima ked ja budem tvrdit,ze som jej zanho peniaze dala a ona napr povie ze nic nedostala ze mi ho dala tak ako sa ja mozem branit?
aktaK
04.05.11,07:47
hm, tak to je sila, zjavná podvodníčka, smola, ze ste naleteli...ponaučenie aj pre iných.
otrivinkajanka
04.05.11,08:22
Smola pani ma dala na policiu s tym,ze vraj nasla inzerat kde psa predavam co nie je pravda naco by som to robila? volal mi policajt ako to vlastne bolo mna uz asi trafi slak
suzika1979
04.05.11,08:35
Smola pani ma dala na policiu s tym,ze vraj nasla inzerat kde psa predavam co nie je pravda naco by som to robila? volal mi policajt ako to vlastne bolo mna uz asi trafi slak

kokso, skoro mi zabehlo ako som toto citala...tak ona vas dala na policiu s tym,ze vy predavate jej psa ???!!!! to co je za sialenu osobu,sak nech da dokaz, naopak,vy mate dokaz ,ze ONA obchoduje s tym psikom a na to,ze vam ho predala za 200,- eur mate svedkov,minimalne manzela... a ockovaci preukaz. a bol to skutocne policajt,co vam volal? mozno to bol daky jej kumpan a chceli vas len zastrasit. ja by som isla podat trestne oznamenie na nu
danushka
04.05.11,08:54
Žiaden policajt by nevolal.
Štandardne policajti vyzvú písomne niekoho k podaniu vysvetlenia a nie, aby niečo riešili po telefóne.

Ona sa s Vami hrá. Najbližšie ak bude volať nejaký policajt, žiadaj jeho meno a služobné číslo.
A povedz mu, že si ochotná riešiť túto záležitosť prostredníctvom orgánov oficiálnou cestou dokazovania, nech Ťa vyzvú písomne.
willma
04.05.11,09:29
Žiaden policajt by nevolal.
Štandardne policajti vyzvú písomne niekoho k podaniu vysvetlenia a nie, aby niečo riešili po telefóne.

Ona sa s Vami hrá. Najbližšie ak bude volať nejaký policajt, žiadaj jeho meno a služobné číslo.
A povedz mu, že si ochotná riešiť túto záležitosť prostredníctvom orgánov oficiálnou cestou dokazovania, nech Ťa vyzvú písomne. musím oponovať, riešia už aj telefonicky- ale vždy následne aj písomne - osobná skúsenosť.
irma1
04.05.11,09:33
Smola pani ma dala na policiu s tym,ze vraj nasla inzerat kde psa predavam co nie je pravda naco by som to robila? volal mi policajt ako to vlastne bolo mna uz asi trafi slak

Prečítala som si všetko, čo si k veci napísala. Myslím si, že celý čas išlo a ešte aj ide o Tvojich 200 €. Naletela si osobe, čo vymyslela celkom dobrý spôsob, ako by si mohol havko na seba zarobiť sám. Ale je to tak dobre vymyslené, že za daných okolností, by naletel asi každý.
V inzeráte mala pani, že daruje, nie že predá. Nájde sa "niekto", kto býva dostatočne ďaleko a vydá sa na cestu. Počas cesty mu pani dá vedieť, že už psa darovala. "Niekto" je sklamaný a už tá cesta niečo aj stála. Pani láskavo privolí, že s tým ešte niečo urobí. "Niekto" k nej domov príde a ajhľa pes je k mání za 200 €. No nekúp to, veď aj tá cesta niečo stála!
Teraz už bude pani len terorizovať chudáka "niekoho" až kým nebude rád, že jej môže psa vrátiť a na svojich 200 € zabudne veľmi rád. Veď pani nepredávala, len darovala a potvrdenku o zaplatení "niekto" aj tak nemá.
Ozaj, ako vyzerá ten očkovací preukaz? Je riadne vyplnený? Niekedy Ti ho veterinár pri prvom očkovaní len dá s nálepkami a dátumami a identifikačné údaje psa si máš doplniť. A keď nedoplníš ...
A ak pes nie je začipovaný, tak aj tak nedokážeš, že ten preukaz je jeho. Pani môže mať doma ešte niekoľko ďalších ...
otrivinkajanka
04.05.11,09:37
je to tak,ze volaju ludom on chcel vediet ako to vlastne bolo aby to vyriesil aby som sa tam nemusela trepat tak som zvedava co vyriesi kazdopadne pravo je na mojej strane ja jej psa nedam uz som sa rozhodla a ked ma nastve tak ju pojdem dat na policiu ze ma krivo obvinila a ze ma psychicky vydriera ved to uz nie je mozne stale mi vyvolava smskuje je to na nervy
Erzebeth
04.05.11,09:40
Prečítala som si všetko, čo si k veci napísala. Myslím si, že celý čas išlo a ešte aj ide o Tvojich 200 €. Naletela si osobe, čo vymyslela celkom dobrý spôsob, ako by si mohol havko na seba zarobiť sám. Ale je to tak dobre vymyslené, že za daných okolností, by naletel asi každý.
V inzeráte mala pani, že daruje, nie že predá. Nájde sa "niekto", kto býva dostatočne ďaleko a vydá sa na cestu. Počas cesty mu pani dá vedieť, že už psa darovala. "Niekto" je sklamaný a už tá cesta niečo aj stála. Pani láskavo privolí, že s tým ešte niečo urobí. "Niekto" k nej domov príde a ajhľa pes je k mání za 200 €. No nekúp to, veď aj tá cesta niečo stála!
Teraz už bude pani len terorizovať chudáka "niekoho" až kým nebude rád, že jej môže psa vrátiť a na svojich 200 € zabudne veľmi rád. Veď pani nepredávala, len darovala a potvrdenku o zaplatení "niekto" aj tak nemá.
Ozaj, ako vyzerá ten očkovací preukaz? Je riadne vyplnený? Niekedy Ti ho veterinár pri prvom očkovaní len dá s nálepkami a dátumami a identifikačné údaje psa si máš doplniť. A keď nedoplníš ...
A ak pes nie je začipovaný, tak aj tak nedokážeš, že ten preukaz je jeho. Pani môže mať doma ešte niekoľko ďalších ...

Takto napísané to dáva zmysel. Je to hrozné.
otrivinkajanka
04.05.11,09:42
ockovaci ma normalny aspom tak vyzera aj s peciatkami a vsetkym co k tomu patri no ja som kazdopadne zvedava ako dokaze ze ja som dala inzerat na jej psa ze ho predavam preboha ved naco by som sa trepala 100 km k nej zaplatila a este ho budem predavat?ved to je chore a vyhraza sa mi ze ona to tak nenecha ze este uvidim nech sa s nou nezahravam nie je kompletna podla mna ved ako som si zistovala ten pes ma teraz mozno hodnotu okolo may 100 eur...
irma1
04.05.11,09:53
ockovaci ma normalny aspom tak vyzera aj s peciatkami a vsetkym co k tomu patri no ja som kazdopadne zvedava ako dokaze ze ja som dala inzerat na jej psa ze ho predavam preboha ved naco by som sa trepala 100 km k nej zaplatila a este ho budem predavat?ved to je chore a vyhraza sa mi ze ona to tak nenecha ze este uvidim nech sa s nou nezahravam nie je kompletna podla mna ved ako som si zistovala ten pes ma teraz mozno hodnotu okolo may 100 eur...

Skús sa na to pozrieť takto:
Ty si sa nikde netrepala, ty si išla náhodou okolo a psa si jej ukradla.
Z hociktorej internetovej kaviarne môžem podať akýkoľvek inzerát v Tvojom mene. Úplne stačí, ak poznám Tvoje telefónne číslo. Adresu ani nemusím, ak ju poznám, je to len bonus.
Celý čas ide o to, že tie čiastky, či už 100 alebo aj 200 €, sú také malé, že sa tým nikto nebude zaoberať. Ja viem, pre Teba to zanedbateľné nie je, ale na veci sa tým nič nemení. Nikto nebude pátrať, kto a ako podal nejaký inzerát. Iba, ak by podvedených bolo viac.
Nezabúdaj, pes ju spozná, bola (a asi aj je) to jeho pani ...
Ide o to, kto má pevnejšie nervy. Ale o psa asi prídeš ...
Daša Barakova
04.05.11,09:54
tak vám tu všetkým prajem pekný den.ja som tá o oktorej tu rozprávate. áno psa som darovala. nedostala som zanho ani cent nakolko som ho chcela darovat dobrým ludom. ale trošku som bola naivná a dala ho pani ktorá mi tvrdila že to je ich prvý pes a bude onho dobre postarané. ked som si po dvoch dnoch išla dotyčnú na net preverit prišla som na to že má doma chovnú stanicu a plný net inzerátov na predaj psov a oblečenia. preto chcem psa spat.teraz som zvedavá čo budete písat a hlavne komu verit. dajte si jej číslo xxxxx do google a máte dokaz
arizona
04.05.11,09:58
tak vám tu všetkým prajem pekný den.ja som tá o oktorej tu rozprávate. áno psa som darovala. nedostala som zanho ani cent nakolko som ho chcela darovat dobrým ludom. ale trošku som bola naivná a dala ho pani ktorá mi tvrdila že to je ich prvý pes a bude onho dobre postarané. ked som si po dvoch dnoch išla dotyčnú na net preverit prišla som na to že má doma chovnú stanicu a plný net inzerátov na predaj psov a oblečenia. preto chcem psa spat.teraz som zvedavá čo budete písat a hlavne komu verit. dajte si jej číslo 0904487... do google a máte dokaz
to myslite vazne???
:eek::eek::confused:
otrivinkajanka
04.05.11,10:04
tak mila pani ked tu verejne zverejnujete moje cislo tak ja Vas dam na policiu za odhalenie mojho sukromia a mojho telefonneho cisla ja ziadnu chovnu stanicu nemam obcas a to raz za rok si privyrobim predajom psika k materskej co nie je trestne a psa som od vas kupila a mam ho doma patri mojej dcere ja som ani netvrdila ze to je moj prvy pes ja sa nemusim spovedat nikomu ked kupujem psa ci nemam dalsieho o psa je dobre postarane ja ho predavat nebudem dalej a vy sa mi nevyhrazajte
Barbara
04.05.11,10:05
Takže čaute všetci, mimotemysom späť:)

Sledujem túto tému a práve som to isté chcela napísať aj ja, že čo keď je to opačne. ale pani ma predbehla. Nejak sa mi nezdala tá otrivinkajanka,:cool: niečo som cítila z jej písania. Nepočúvla žiadnu Vašu radu, len a len mlela svoje .:eek::eek::eek:
irma1
04.05.11,10:12
tak mila pani ked tu verejne zverejnujete moje cislo tak ja Vas dam na policiu za odhalenie mojho sukromia a mojho telefonneho cisla ja ziadnu chovnu stanicu nemam obcas a to raz za rok si privyrobim predajom psika k materskej co nie je trestne a psa som od vas kupila a mam ho doma patri mojej dcere ja som ani netvrdila ze to je moj prvy pes ja sa nemusim spovedat nikomu ked kupujem psa ci nemam dalsieho o psa je dobre postarane ja ho predavat nebudem dalej a vy sa mi nevyhrazajte

Takže priznávaš, že to číslo je Tvoje?
otrivinkajanka
04.05.11,10:14
pani Barbara a co vy ste Sybila ked ste citila nieco z mojho pisania?kto ste aby ste sudila?hadam sem nebudem pisat bludy!!!ja som len chcela vediet na co mam narok pri takejto veci nato tu ten portal je!!!!ale asi to bolo zbytocne ja som pisala len pravdu!!!!aj teraz mi dotycna pani pise sms a zasa sa mi vyhraza ja neklamem ja som reagovala na jej inzerat zaplatila som jej zanho a teraz mam koli tomu problemy
otrivinkajanka
04.05.11,10:16
Ano ved ked ho uverejnila je moje a co teraz ved to trestne nie je ked raz za rok predam stena po mojom psikovi a ziadnu chovnu stanicu ja preboha nemam!!!!ved na to nemam ani podmienky na velkochov!!!!
Barbara
04.05.11,10:18
prepáč Janka ak som sa ťa dotkla, ale keď je to tak, tak vypni svoj mobil a nebude ťa otravovať s tými sms- kami. ja by som už dáávno bola vymenila číslo a udala na polícii, ale ty tu riešíš..... no vlastne neviem čo riešíš
otrivinkajanka
04.05.11,10:22
Barbara keby si si spatne precitala zistila by si co ....Ale ja tu uz pisat nebudem lebo to nema zmysel a takto je tvrdenie proti tvrdeniu a verit mozete komu chcete ja mam pravdu svoju prajem vam vsetko dobre
Daša Barakova
04.05.11,10:25
rieši tu svoj podvod a ja to tak nenechám... dostanem ho spat. mám nanho právo. je na mna písaný. a milá pani predáva desat psov...len klame a klame. ja tu som pod svojím menom..nemám sa za čo hanbit...
jozka56
04.05.11,10:32
Zodpovedný moderátor tejto sekcie porady, nemal by si túto tému uzavrieť??? najlepšie ju aj hneď zmazať:rolleyes: Toť môj názor.
Barbara
04.05.11,10:33
Yorkshire terier, Dunajska streda (€ 140.00)
Vzhliadnutí: 100

http://1.static.slando.com/photos/live/25/yorkshire_terier_27886825_1_T.jpg (http://2.static.slando.com/photos/live/25/yorkshire_terier_27886825_1_F.jpg) http://4.static.slando.com/photos/live/25/yorkshire_terier_27886825_2_T.jpg (http://2.static.slando.com/photos/live/25/yorkshire_terier_27886825_2_F.jpg) http://1.static.slando.com/photos/live/25/yorkshire_terier_27886825_3_T.jpg (http://2.static.slando.com/photos/live/25/yorkshire_terier_27886825_3_F.jpg)

Kontaktuj inzerenta
0904487878
Krasne steniatka yorksira 2 fenky a 2 psici na odber budu k 6 Decembru uz su odcervene budu zaockovane samostatne papaju granulky a masko vyrastaju v spolocnosti deti v dome nie v hromadnom chove matka ma 2 kg otec 1,5 kg Krasny Vianocny darcek
Podeľte sa s priateľmi
irma1
04.05.11,10:36
Ano ved ked ho uverejnila je moje a co teraz ved to trestne nie je ked raz za rok predam stena po mojom psikovi a ziadnu chovnu stanicu ja preboha nemam!!!!ved na to nemam ani podmienky na velkochov!!!!

No za to, že ho uverejnila, ešte nemuselo byť Tvoje.
A ako to bolo s tými 200 €?
jozka56
04.05.11,10:40
Ak tu nemáme moderátora, stačí dať ťuk k zadávanej téme vyriešené:D
Daša Barakova
04.05.11,10:40
aspon niekto pochopil ...sú medzi nami aj inteligenti...klobúk dole.
andreaS
04.05.11,10:40
takychto privyrabacov ku akemukolvek prijmu, ci uz preda jedno ci x psov by som postihla velmi vysokymi pokutami... a prave to, ze nemate chovnu stanicu, tak to prenechajte skusenym a neprodukujte zbytocne stenata, ktore skoncia bohvie kde a s bohvie akym zdravim :( :( :( ze kazite standard plemena je uplne jedno, ze pustate geneticke vady o ktorych nemate ani chyru ani slychu, aj to je jedno... hlavne ze su korunky... z takychto ludi mi je zle... a to pisem este slusne...

google mi vyhodil toto cislo k vela inzeratom... a o to viac som nasrrrrr...
otrivinkajanka
04.05.11,10:44
Tak pozrite datumy kedy boli inzerovany ja som v zivote 10 psov nemala!!!!!A viac sa uz nebudem k tomu vyjadrovat lebo to nema vyznam vy asi nemate vsetkych pohromade ked najprv psa predate a potom vyhrazkami ho chcete naspat a to podvodom a tvrdenim na policii ze ja ho inzerujem na predaj mala by ste pouvazovat nad sebou a tymto som definitivne skoncila.....Nema to vyznam....
Daša Barakova
04.05.11,10:49
to neviete ako som vytočená ja...ktovie čo tam s mojím psom robí...ale idem volat na ochranu zvierat a tý to preveria.... pani ma može kludne udat že som zverejnila jej číslo ale inú možnost som nemala.. inzeráty postupne vymazáva..ale mám ich uložené...akosi rýchlo odtialto zutekala...
otrivinkajanka
04.05.11,10:56
mozete na mna zavolat aj armadu spasy ja sa o svoje zvierata prikladne staram maju vsetko co potrebuju ziju v dome so mnou a maju nadstandardnu starostlivost a ja sprosta este vam posielam fotky aby ste sa o psika nebala ze sa ma dobre a ze je v dobrych rukach ja sa vas nebojim psa som kupovala s dobrym umyslom pre moje dieta ktore si ho oblubilo spava s nim v posteli hra sa s nim pes ma vyberanu stravu este lepsiu ako ja a psik ju zboznuje ja neviem co tu riesite
Daša Barakova
04.05.11,11:06
riešim tu to že ste ma podviedli...keby ste neboli vypočítavá mohli sme to riešit normálne cez telefon a nie pred celým svetom... normálny človek komunikuje...neznášam klamárov..nebudem čakat až ho tam budete krížit s inými psami.chcem ho spat..u vás nebude!!!!!!!!!
babi2
04.05.11,11:18
Bolo mi to od začiatku čudné. Ak budem kupovať 5ročnému dieťaťu psíka, tak mu kúpim šteniatko a nie 4ročného psa, myslím že tu je jasný cieľ... a podľa tých inzerátov to veru na jedno predané šteniatko v roku nevyzerá, nechcela som sa miešať do debaty, ale ma dobre vytočilo, akým spôsobom ľudia hľadajú návod, ako uspieť v podvode:eek:
http://www.google.sk/#q=0904487878&hl=sk&biw=1920&bih=835&prmd=ivns&ei=YEDBTcPIO8j0sgbc0e3CBQ&start=0&sa=N&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=23f54ac1de435fae,
Daša Barakova
04.05.11,11:24
našli ste to čo ja.---preto ho chcem spat...pani klame...kto chce pravdu nájde..len hlúpi ludia veria jednej strane. pre psa si prídem za doprovodu polície a je mi jedno aké to bude mat následky..
Melnick
04.05.11,11:30
Ja si za svojími príspevkami stojím. Ja iba :eek::eek::eek: (čumím) ako sa tieto dve dámy dostali na Poradu, ako tak rýchlo zistili, že sa navzájom osočujú :eek::eek::eek: ( aj toto v preklade znamená : čumím), to mne prosím, ako "pribrzdenej " niekto vysvetlite, lebo :eek::eek::eek::eek:2 (to znamená: čumím na druhú).

mimotemyTeraz už sudcu medzi Vami robiť nebudem, ale je mi neskonale ľúto toho nemého stvoreniatka. Najradšej by som Vám ho ukradla a vzala si ho k sebe. Ale môj dominantný Nero, by sa so mnou prestal zhovárať a to tomu nemému tvorovi, ktorého neskonale milujem nemôžem urobiť. Nechcem robiť zo seba dobrú,lebo viem byť aj hnusná, ale musela som si odskočiť pre vreckovku, niečo horúce mi steká po lícach.
NEMÁM RADA NIKOHO,KTO NIEKOMU UBLIŽUJE A JE JEDNO ČI ĽUĎOM, ALEBO ZVIERATKÁM - tie sa navyše ani nevedia posťažovať- je to smutné.
maxipc
04.05.11,11:32
Je to to vôbec možné????????????? Ja mam doma dvoch psikov, ale toto sa neda ani čítať, sa spamätajte, ženské!!!!!!!!!!!!!!!!!
drobeceva
04.05.11,11:34
hoci som do tejto témy neprispela, od včera ju sledujem. Čo k tomu dodať? Nevychádzam z údivu.
Majka, tiež som sa pozastavila nad tým...ako sa tie poraďáčky tak tu našli. Zvláštna zhoda náhod?
No comment :(
Petra Nová
04.05.11,11:34
Strašná téma, hoci na Porade nie ojedinelá.:eek:

Všetci, čo tak štedro v úvode poskytovali zadávateľke rady, by si mohli vstúpiť do svedomia, čomu to vlastne pomáhali. Lebo už je to skoro pravidlo, že stačí pár blá blá v zadaní témy a sme ochotní nekriticky radiť, ľutovať, odsúdiť.:rolleyes:
Melnick
04.05.11,11:35
našli ste to čo ja.---preto ho chcem spat...pani klame...kto chce pravdu nájde..len hlúpi ludia veria jednej strane. pre psa si prídem za doprovodu polície a je mi jedno aké to bude mat následky..
V jednom mojom príspevku som použila slovo :kr..va, patrilo osobe, ktorú som považovala za podvodníčku.
Za to slovo sa teraz verejne ospravedlňujem.:o:mee:
:o
Melnick
04.05.11,11:37
http://www.porada.sk/image.php?u=42899&dateline=1284242558 (http://www.porada.sk/member.php?u=42899)
Petra Nová (http://www.porada.sk/member.php?u=42899) Dnes, 02:34 PM
Strašná téma, hoci na Porade nie ojedinelá.:eek:

Všetci, čo tak štedro v úvode poskytovali zadávateľke rady, by si mohli vstúpiť do svedomia, čomu to vlastne pomáhali. Lebo už je to skoro pravidlo, že stačí pár blá blá v zadaní témy a sme ochotní nekriticky radiť, ľutovať, odsúdiť.:rolleyes:

viac mimotémy (0) (javascript:hodnotenie(2,1734067)), neužitočné (0) (javascript:hodnotenie(3,1734067)), nevhodné (0) (javascript:hodnotenie(4,1734067))

Peťka som rada, že môj príspevok bol písaný určite skôr, ako som si prečítala ten Tvoj. :)
peha133
03.01.13,21:28
ako to cele nakoniec dopadlo ? :D
peha133
03.01.13,21:28
ako to nakoniec dopadlo?