Zavrieť

Porady

Kúpa psa

Mam na vas velku prosbu poradte co mam robit jedna pani inzerovala na internete,ze daruje psika dcerka velmi chcela psa tak som jej zavolala preco hgo dava prec pes ma 4 roky a jej odpoved bola,ze dcera sa onho nestara ze ona ide do prace tak som sa s nou dohodla,ze ponho dojdeme cestovali sme skoro 100 km ponho ked mi pani napisala sms,ze uz ho darovala co ma skoro slak trafil tak na moju otazku co teraz nam teda povedala,ze mame dojst ze sa dohodneme prisli sme a za psika chcela peniaze nakolko pes nebol lacny ked ho kupila tak jej dal muz 200 eur a psika sme si vzali domov a teraz k veci pani ziada po tyzdni toho psika spat vyhraza sa mi policiou a sudmi za psika a ja neviem co robit dcerka ma 5 rokov je zufala,ze ho budeme musiet dat prec place a pani neprestava sa vyhrazat co robit?????Poradte prosim ci ma nanho narok nakolko som ho zaplatila co doklad nemam ved sa to nedava pri psikoch a ona sa vyhraza ze ja nemam s nou ziadnu zmluvu co robit?ved to nie je pracka aby som potrebovala nejaku zmluvu moc dakujem za kazdu radu ale poprosim vas ju napisat mi na moj mail uzovka@inmail.sk Dakujem za kazdu radu
Naposledy upravil Dav : 04.05.11 at 08:27
Usporiadat
Téma je uzavretá.
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

aj pes je tovar a vzťahuje sa na neho kúpnopredajná zmluva a dokonca aj záruka. Vie dotyčná, kde bývate, ak nie tak skúste pretrpieť obťažujúce telefonáty, prípadne pani dôrazne vysvetliť, že psíka nevrátite a hotovo. Napriek všetkému, psíča je živý tvor a nie plyšák, ktorý sa dá posunovať ako komu napadne.
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
A čo tak dotyčnej vyčuranej pani poslať sms-ku, že či neprišiel havino naspäť, lebo vám utiekol.
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Podla toho co pises,vyzera ta pani ako nejaka spekulantka,mozno skusa, ci nebude ochotní nieco prihodit.

Alebo jej moze ten psik /alebo jej rodine/ predsa len chybat a chcu ho naspat.
Tazko povedat...

Aj ked to bude tazke,asi by som navrhla pani,nech si ho pride vziat -mozno sa jej nebude chciet...
...ale ak by prisla, skuste pomoct inemu psikovi z utulku.
Detom mozno bude spociatku smutno,ale ked budu mat ineho psika, rychlo si oblubia ineho. Ved tyzden nie je zas tak vela. A budete mat istotu,ze vas nik nebude vydierat,obtazovat a otravovat...
Naposledy upravil arizona : 04.05.11 at 06:56
2 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

Ale my ho chceme a nie ze pani sa mi vyhraza policiou a sudmi tak ho nemala predavat a mali si ho nechat a nie ze ja mam psa tyzden a potom ho chce spat ved to je chore
0 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

Myslim,ze to by mi neuverila som z nej na nervy ja neviem co by robila kebyze si prenho dojdu ku nej z nemecka to by ho pytala aj od nich?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

políciou sa vyhrážať môže... pokiaľ máte inzerát, v ktorom psíka inzeruje a dala Vám ho dobrovoľne a ešte prevzala za to 200 eur, ťažko zdôvodní, že ste jej psa ukradli... v podstate ho predala... a kúpnu zmluvu máte, nakoľko vy ste dostali tovar psa a ona peniaze... to je to isté, ako keď si kúpim chlieb v obchode, prejavím záujem o tovar vložením do košíka a zmluvu uzavriem zaplatením pri pokladni...

Na vašom mieste by som danej pani povedal, nech si po psíka príde a nech prinesie 200 eur späť... týždeň nie je až taká doba, aby ste si na psika zvykli... danej pani možno chýba a uvedomila si to až keď psík bol preč... a za 200 eur, môžete mať z útulku celú svorku psíkov... a osobne ak by som riešil psíka do rodiny alebo k deťom riešil by som to šteniatkom, nech sa deti naučia o psíka starať a vychovať ho predsa len 4 ročný psík už je dosť starý na to aby sa niečo naučil, privykol si na rodinu... i keď to nie je nemožné...
5 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A ešte by Vám mala vrátiť náklady za 200km cestu.
Alebo jej povedzte, že cena psa je teraz 300€.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tak mi napadlo - dala vam veterinarny preukaz? Ako vie ta pani zdokladovat, ze ona je majitelkou psika? Len tym, ze ma, resp. mala podany inzerat? Ved ak nevie dokazat, ze je majitelka, potom ako sa moze vyhrazat, ze ste jej ho vzali?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Inak, neviem, co to bolo za psa, ale dat 200 EUR za 4 rocneho psa ...to je teda dost velka palka ....
ved aj cistokrvne stena bez PP zozeniete lacnejsie ....

Ked ho pani chce spat, vratila by som jej ho, nech si ponho pride a vrati penaze ...
Dcere to vysvetlite lahko, napr. tak, ze povodnym majitelom je za nim velmi smutno a nevedia bez neho zit.
Ak si kupite namieto neho ineho psika, dcera velmi rychlo zabudne.
0 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

No dala nam vsetko ockovaci papiere k nemu vsetko uz mi pisala sms ze dala na mna terstne oznamenie,ze som jej ukradla psa preboha ved ako ja jej mozem ukradnut psa ked mam od neho vsetko a ona byva 100 km od nas a mam aj sms komunikaciu kde nam pise aby sme sa jej o psa starali dobre a ze dakuje za fotky no som z toho na prasky
0 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

To ja viem ale ide o princip toho,ze najprv sa psa zbavia a potom mna bombarduje ze ho chce a ze ma da na policiu a sud ved to si mala predtym rozmysliet,nez ho davala na inzeraty ide o princip ved to nie je hracka ze ju odlozim na tyzden a potom ho chcem spat
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A ako ta pani vysvetluje, ze chce psika spat?
Kedy ho zacala pytat naspat a vyhrazat sa sms-kami, ci policiou,ked ho mate este len tyzden?

Nebolo vam podozrive uz to, ze vam najskor povedala, ze uz ho niekomu darovala a zrazu ho mali spat nachystaneho pre vas?
1 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

Od vcerajska mi vypisuje ze ho chce spat ze ona ho dostane spat odo mna a same vyhrazky ak ma aj na tu polciu dala tak ja na nu podam trestne oznamenie za krive obvinenie a vyhrazanie sa no take nieco sa mi v zivote nestalo....
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Veru, napr. nasa Bianocka stala 200 E z chovatelskej stanice a ja ako druha majitelka som ju kupila od prvej za 100 E. A to ma 3 roky.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A povedala preco ho chce spat?
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ked mas sms ako pise, aby ste sa o neho starali, podla mna mas v rukach aky-taky dokaz, ze vam ho dala dobrovolne... ona de facto tiez nevie dokazat, ze je jej, ak nie je zacipovany, ze by to bolo kdesi nahodene... a hotovo!
0 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

ze dcera za nim doma place a ze aj jej chyba a pritom mi tvrdila,ze dcera ktora ma 14 rokov sa onho nestara ze nanho kasle a ze ona ide robit a o psa sa nebude mat kto starat a moja dcerka ma 5 rokov ta to tak lahko neprekusne ako jej 14 rocna pubertacka ktora kaslala na psa keby mi aspom slusne napisala ze teda dohodneme sa alebo nieco podobne ale ona napisala ze mam dat adresu ze ona si ide pre psa a ze prepacte a co ja z toho mam?z jej prepacte ze ona doma reve?a co moje dieta ?to nema revat?jaj som na prasky...
0 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

ved to,ze ja mam aj jej inzerat stiahnuty ze ho dava aj sms komunikaciu v ktorej mi dakuje a dala mi aj jej mail kde jej mam foto poslat psika tak som zvedava co bude dalej ak ma na tu policiu dala tak to mozem predlozit a som zvedava co bude dotycna robit ze ma krivo obvinila ze som jej psa ukradla
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

ok, takze mas dve moznosti - nedat jej ho a oboznamit ju s tym, ze mas dokazy o tom, ze ti psika dobrovolne dala a jednoducho tie jej vyhrazky nejako preckat alebo jej psa vratit, samozrejme ze aj ona tebe peniaze a kupit podobneho, resp. rovnakeho psicka dcerke, ja si myslim, ze taka malicka, keby dostala noveho, tak by dlho nesmutila... ak sa rozhodnes pre druhu moznost, sprav si vacsi prehlad o cenach, o kupujucich, mohlo by to dopadnut dobre. ;-)
1 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

Dik moc ale mne ide o princip toho celeho,ze sa trepeme 100 km pre psa ze ho nechcu a potom sa mi zenska vyhraza ako nejakemu zlodejovi ja pockam co bude dalej a ak ma dala na policiu tak im predlozim dokazy a uvidim co bude mne ide o princip ako to urobila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať