jaroslava mesiarova
06.05.11,13:56
dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.
Halli
06.05.11,12:12
dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.

Tú hypo máš so založením bytu?..., ktorého nie si vlastníčka?:eek: Záložnú zmluvu, kto podpísal?

ďalšie tu:
http://www.enoviny.sk/?cid=34588
Zita5
06.05.11,12:16
Divná celá zaležitosť , alebo treba do zadania niečo ešte treba dopísať , niečo čo je podstatné .
Petra Nová
06.05.11,12:20
Nerozumiem jednému. Kúpila si byt, odišla do zahraničia, "prerobyla" si ho, ale nestihla podať návrh na vklad. Divné, veľmi divné .
dana9
06.05.11,12:23
predpokladam ze na hypoteku si zalozila iny byt?

kolko casu uplynulo od podpisu Kupnej zmluvy?
Halli
06.05.11,12:23
Nerozumiem jednému. Kúpila si byt, odišla do zahraničia, "prerobyla" si ho, ale nestihla podať návrh na vklad. Divné, veľmi divné .
aj úver naň stihla vybaviť...alebo, žeby bez založenia? /no možno iného /s predložením príjmov zo zahraničia? hmmm:o
Petra Nová
06.05.11,12:29
A ako vidím, Jaroslava už tu nie je. Zatiaľ sa nič nové nedozvieme a teda ani neporadíme.:)
jaroslava mesiarova
06.05.11,12:35
hypoteku som si brala ja a manzel na ten byt zaloznu som podpisovala ja a manzel.vobec som nemyslela ze sa daco taketo stane normalne som sama naseba nasrana ....
Halli
06.05.11,12:40
hypoteku som si brala ja a manzel na ten byt zaloznu som podpisovala ja a manzel.vobec som nemyslela ze sa daco taketo stane normalne som sama naseba nasrana ....

tak teraz som z toho paf...to kto ti dal uver na byt s LV cudzieho človeka, on nepodpísal založnu zml. ale ty s manž.?:eek:
no to asi nie je podstatné, čo ťa trápi...ale tam to začalo...
jaroslava mesiarova
06.05.11,12:41
A KED PREBEHLO DEDICKE KONANIE TAK VLASNE TAM NEUVIEDOL ZE BYT JEHO OTEC PREDAL ...BYT JE JEHO A ON SI HO PREDA ...JAJ BOZE..
Petra Nová
06.05.11,12:42
Hádam by bolo dobré, keby si tu kúpu podrobnejšie vysvetlila, ako Ti napísala Dana9. Aj z hľadiska časového.
jaroslava mesiarova
06.05.11,12:52
DOSTALA SOM PONUKU O PREDAJ BYTU ISLA SOM DO BANKY CI NAM DAJU HYPOTEKU .DOSTALA SOM JU SPISALA SA KUPNO PREDAJNA ZMLUVA .DAL SA VKLAD DO KATASTRA POTOM SOM TO DALA DO BANKY A ONA MU PRESUNULA PENIAZE..JUL IDEM NA SLOVENSKO NECH SA PREPISE BYT ALE KED PRIDEM ON KED HO PREDA..
jaroslava mesiarova
06.05.11,12:57
ZALOZENY JE BYT CO SOM KUPILA ...
Halli
06.05.11,13:00
A ako predá byt, keď je na ňom ťarcha? a ešte na LVčku zomrelého...moje nervy, niekto nevie ani čí je...ešte povedz banku, čo ti dala uver na cudzí byt, bez jeho podpisu záložnej zmluvy...to kde sme?:eek:
jaroslava mesiarova
06.05.11,13:01
LEBO KED SOM VOLALA DO BANKY TAK MI POVEDALA PANI ON NEMOZE PREDAT TO CO JE ZALOZENE ...MOZE HO PREDAT KEBY SA VYPLATILA HYPOTEKA VOBEC NEROZUMIEM TOMU ...
jaroslava mesiarova
06.05.11,13:02
VED PRAVE TOMU NEROZUMIEM AKO HO MOZE PREDAT...
Petra Nová
06.05.11,13:06
Aké je jednoduché dostať úver, a aká je banka naivná. A ako môže niekto založiť nehnuteľnosť, ktorá nie je jeho? Ledaže by záložnú zmluvu podpísal predávajúci, nie Ty s manželom.;)
bubkoch
06.05.11,13:08
najskor pises ze byt nie je prepisany na teba, potom uz pises ze bol dany navrh na vklad na katastri ...
lebo potom to chce fundovanu odpoved co sa stane ked stary vlastnik zomrie v case medzi podanim navrhu na vklad a povolenim vkladu ... :)
marjankaj
06.05.11,13:08
Aké je jednoduché dostať úver, a aká je banka naivná. A ako môže niekto založiť nehnuteľnosť, ktorá nie je jeho? Ledaže by záložnú zmluvu podpísal predávajúci, nie Ty s manželom.;)

Toto je tu ako telenovela. :confused:
Halli
06.05.11,13:10
Aké je jednoduché dostať úver, a aká je banka naivná. A ako môže niekto založiť nehnuteľnosť, ktorá nie je jeho? Ledaže by záložnú zmluvu podpísal predávajúci, nie Ty s manželom.;)

Peti, ťažko tu dôjsť k pravde, info ako z chlpatej deky a keď treba vedieť čo je úverová a čo záložná zmluva:)
Petra Nová
06.05.11,13:13
Toto je tu ako telenovela. :confused:

Len rozmýšľam, či mexická alebo z Venezuely.:);)
marjankaj
06.05.11,13:15
Len rozmýšľam, či mexická alebo z Venezuely.:);)


A ja zase tipujem, koľko bude mať dielov.:eek:
Petra Nová
06.05.11,13:17
Peti, ťažko tu dôjsť k pravde, info ako z chlpatej deky a keď treba vedieť čo je úverová a čo záložná zmluva:)

Ak by toto čítal nejaký bankový úradník, asi by sa chytal za hlavu a určite by chcel vedieť, ktorá banka hypoúver poskytla a jeho návratnosť takto zabezpečila.

Doplnok:
Aby som nemystifikovala. Halli, to čítanie bankového úradníka som vzťahovala k zadaniu témy a nie k Tvojim príspevkom(ak by Ťa tá myšlienka napadla).
Petra Nová
06.05.11,13:20
A ja zase tipujem, koľko bude mať dielov.:eek:

Veď jej trochu pomôžeme. Tej telenovele.:D A keď bude treba, dáme aj serióznu radu, len Jaroslava musí aj niečo viac prezradiť.:)
bubkoch
06.05.11,13:23
Aké je jednoduché dostať úver, a aká je banka naivná. A ako môže niekto založiť nehnuteľnosť, ktorá nie je jeho? Ledaže by záložnú zmluvu podpísal predávajúci, nie Ty s manželom.;)

vsak ked sa zaklada kupovana nehnutelnost, vtedy vzdy podpisuje zaloznu zmluvu stary vlastnik, nie kupujuci ...
marjankaj
06.05.11,13:23
Veď jej trochu pomôžeme. Tej telenovele.:D A keď bude treba, dáme aj serióznu radu, len Jaroslava musí aj niečo viac prezradiť.:)

Ja to vidím takto.:eek:
Keď syn zistil, že otec predal byt, tak otca zabil a nejako to ututlali. Myslel si, že ten byt zdedí.
Treba poslať na syna trestné oznámenie z vraždy.:confused:
Halli
06.05.11,13:25
najskor pises ze byt nie je prepisany na teba, potom uz pises ze bol dany navrh na vklad na katastri ...
lebo potom to chce fundovanu odpoved co sa stane ked stary vlastnik zomrie v case medzi podanim navrhu na vklad a povolenim vkladu ... :)
bubkoch to som dala link už na začiatku...
aktaK
06.05.11,13:26
Divná celá zaležitosť , alebo treba do zadania niečo ešte treba dopísať , niečo čo je podstatné .


mimotemyaj tema "kupa psa" sa tak akosi divne vyvijala, a zaver bol famozny...:confused:
bubkoch
06.05.11,13:29
bubkoch to som dala link už na začiatku...

aha ...
no ale to uplne riesi problem ... :)
Halli
06.05.11,13:30
aha ...
no ale to uplne riesi problem ... :)

no mám pocit, že problém je úúúplne niekde inde :D jóój a túúú banku nech nám ešte pošušká :) idem si vybaviť úver, však im donesiem nejaké LV a podpíšem si záložnu zmluvu a basta:)
bubkoch
06.05.11,13:32
no mám pocit, že problém je úúúplne niekde inde :D

ja to vidim takto:
jasne napisala ze bol dany navrh na vklad a banka vyplatila peniaze ...
ak syn predavajuceho robi problem, tak asi len preto ze navrh na vklad este kataster nestihol povolit a on na LV vidi ze byt stale patri otcovi ...
Petra Nová
06.05.11,13:38
Ja to vidím takto.
Keď syn zistil, že otec predal byt, tak otca zabil a nejako to ututlali. Myslel si, že ten byt zdedí.
Treba poslať na syna trestné oznámenie z vraždy.
:D
Halli
06.05.11,13:46
Ešte chvíľu tu poblbneme a ja zistím, že nakoniec je ten byt môj :D
marjankaj
06.05.11,13:49
Ešte chvíľu tu poblbneme a ja zistím, že nakoniec je ten byt môj :D

Tak to ti nebudeme závidieť.:--- Keď zadávateľka prestane splácať hypotéku, tak oň aj tak prídeš.:rolleyes:
Halli
06.05.11,13:51
Tak to ti nebudeme závidieť.:--- Keď zadávateľka prestane splácať hypotéku, tak oň aj tak prídeš.:rolleyes:

Neboj, ja tú blbú banku odžubem :D
marjankaj
06.05.11,13:58
Neboj, ja tú blbú banku odžubem :D

To ti verím.;) S touto by to nebol problém.:rolleyes:
marjankaj
06.05.11,14:11
To ti verím.;) S touto by to nebol problém.:rolleyes:

Vidím bubkoch, že si sa tu našiel. Len tak ďalej.:---
bubkoch
06.05.11,14:16
Vidím bubkoch, že si sa tu našiel. Len tak ďalej.:---
aspon to svoje tliachanie označujte ako mimotemy
:)
Mária27
06.05.11,14:17
dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.
Neboj sa, dedičia sú zmluvou poručiteľa viazaní (§ 44 obč.z.). Úmrtím účastníka zmluvy o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam pred podaním návrhu na vklad do katastra nehnuteľností práva ani povinnosti zo zmluvy nezanikajú, ale prechádzajú na dedičov. Nehnuteľnosť býva v aktívach dedičstva a povinnosť zo zmluvy v pasívach. Ak bola podaná zmluva do katastra, nemôže ju predbehnúť iný prevod.
Ukludni sa, bude sa to dať vyriešiť. Pozisťuj si ďalšie skutočnosti, podľa toho to budeš riešiť.
verkaz
06.05.11,14:41
Daj na príspevok Márii, pokiaľ už bol daný návrh na vklad do katastra, tak sa ničoho neboj. Byt je už Tvoj. Doporučila by som Ti ísť na kataster a pourgovať to tam.
Petra Nová
06.05.11,14:58
Daj na príspevok Márii, pokiaľ už bol daný návrh na vklad do katastra, tak sa ničoho neboj. Byt je už Tvoj. Doporučila by som Ti ísť na kataster a pourgovať to tam.
Myslíš, že to je len otázka urgencie? To už aj Jaroslava vie, že nie.:rolleyes:
Kvaka
06.05.11,15:01
A KED PREBEHLO DEDICKE KONANIE TAK VLASNE TAM NEUVIEDOL ZE BYT JEHO OTEC PREDAL ...BYT JE JEHO A ON SI HO PREDA ...JAJ BOZE..
Ak neuviedol v dedičskom konaní, že na byt bola uzatvorená kúpna zmluva, tak asi by bolo treba obnoviť dedičské konanie skôr, ako on byt predá. Aj tak nerozumiem, ako ste mohli s manželom podpisovať záložné zmluvy na ešte neprevedený byt. Dobre si prečítaj kúpnu zmluvu, malo by v nej byť aj to, kto podá návrh na vklad do katastra. Ja z toho, čo si písala rozumiem toľko, že do katastra sa zapísalo len záložné právo banky.
bubkoch
06.05.11,15:05
Ak neuviedol v dedičskom konaní, že na byt bola uzatvorená kúpna zmluva, tak asi by bolo treba obnoviť dedičské konanie skôr, ako on byt predá. Aj tak nerozumiem, ako ste mohli s manželom podpisovať záložné zmluvy na ešte neprevedený byt. Dobre si prečítaj kúpnu zmluvu, malo by v nej byť aj to, kto podá návrh na vklad do katastra. Ja z toho, čo si písala rozumiem toľko, že do katastra sa zapísalo len záložné právo banky.

zalozne zmluvy nepodpisovali, lebo ani nemohli ... zalozne zmluvy moze podpisat len vlastnik (=predavajuci), a nie kupujuci
Kvaka
06.05.11,15:12
zalozne zmluvy nepodpisovali, lebo ani nemohli ... zalozne zmluvy moze podpisat len vlastnik (=predavajuci), a nie kupujuci
http://www.porada.sk/1735892-post8.html
Petra Nová
06.05.11,15:25
hypoteku som si brala ja a manzel na ten byt zaloznu som podpisovala ja a manzel.vobec som nemyslela ze sa daco taketo stane normalne som sama naseba nasrana ....
Aj toto bolo jedno z vyjadrení, ktoré vzbudilo pochybnosti o informáciach posúvaných zadávateľkou v tejto téme.
jaroslava mesiarova
06.05.11,15:31
hej vlasnik podpisal zle som to napisala ja som uplne na prt z toho bytu...ale moja sprostost..
Stanislav 1975
06.05.11,15:32
Ako to tak zdiaľky sledujem ,tak mám taký pocit ,že vás jaroslava ťahá za nos!
jaroslava mesiarova
06.05.11,15:35
hej len pravo banky lebo som volala na sk ja tu nemam doklady vsetko som nechala doma ...no dostala som sa do poriadnej kase ...
Petra Nová
06.05.11,15:38
hej vlasnik podpisal zle som to napisala ja som uplne na prt z toho bytu...ale moja sprostost..
Píše sa "prd". Aj to si zle napísala.
V praxi je veľa prípadov, keď sa pre smrť vklad nedokoná. Ale všetko sa dá vybaviť bez emócií. Treba ísť za právnikom.
jaroslava mesiarova
06.05.11,15:39
co ste za cloveka ze mozete takto povedat netaham nikoho nerozumiem sa vobec takmto veciam .obratila som sa o pomoc ale kukam ze je tu clovek co len mudruje.
jaroslava mesiarova
06.05.11,15:42
ok dik moc ...
Dana L
06.05.11,15:57
No, to ti poviem, že som mala podobný prípad, a súdime sa už 5 rokov. Už v tom byte ani nebývame.
Xanti
06.05.11,16:19
zalozne zmluvy nepodpisovali, lebo ani nemohli ... zalozne zmluvy moze podpisat len vlastnik (=predavajuci), a nie kupujuci
No to sa veľmi mýliš,
ak sa berie hypo z banky tak záložnú zmluvu pri expresnom čerpaní úveru podpisuje predávajúci a aj kupujúci.
bubkoch
06.05.11,16:26
No to sa veľmi mýliš,
ak sa berie hypo z banky tak záložnú zmluvu pri expresnom čerpaní úveru podpisuje predávajúci a aj kupujúci.

mylis sa ty ... predsa zalozna zmluva sa uzatvara medui bankou a vlastnikom, aky je pravny dovod na to aby ju podpisoval aj kupujuci ???
okrem toho, pred 3 mesiacmi som predaval byt a zaloznu zmluvu som podpisoval len ja, kupujuci, ktory bral hypo, nie ...
arizona
06.05.11,16:28
dobry den mam problem kupila som byt mam kupmno predajnu zmluvu neni este byt namna .nestihla som ho prepisat lebo som isla pracovat do zahranicia na byt mam hypoteku ..no problem nastal v tom ze od toho co kupila byt zomrel a prebehlo dedicke konanie a byt je na syna a ten byt chce predat pritom som ho kupila ja byt som prerobyla splacam prerabku a este hypoteku ...ja som jeho synovi povedala ved byt som kupila e jeho to nezaujma ze je to jeho ze on si ho preda vobec neviem ako mam pokracovat ...som uplne v koncoch.
Mne je to nejake divne,prepac,ale...
-kupila si byt
-stihla si vybavit hypoteku
-stihla si ho poprerabat

-predavajuci medzitym zomrel
-stihlo prebehnut ded. konanie -co tiez trva nejaku dobu

Ale najdolezitejsiu vec, prepis,ktory casovo ozaj netrva tak dlho, si za cely ten cas neurobila. Chapem, ze si v zahranici,ale aj tak mi je divne, ze si stihla ovela casovo narocnejsie veci,ale tu najdolezitejsiu si nestihla...:confused::confused::confused:
Ako je to mozne?

Vies, uz sme sa tu stretli s vela vymyslenymi pribehmi,ked sa ludia snazili pomoct a pritom niekto na druhej strane obrazovky si len tak vystrelil z dlhej chvile.
Takze ludia su uz trochu nedovercivi, vypytuju sa a cakaju , ze im podrobnejsie a pravdivo odpovies. ...:):rolleyes:
Xanti
06.05.11,16:31
mylis sa ty ... predsa zalozna zmluva sa uzatvara medui bankou a vlastnikom, aky je pravny dovod na to aby ju podpisoval aj kupujuci ???
okrem toho, pred 3 mesiacmi som predaval byt a zaloznu zmluvu som podpisoval len ja, kupujuci, ktory bral hypo, nie ...
Ja píšem o expresnom čerpaní úveru. Tj. že hned po podpise záložnej zmluvy a zaplombovaní banka pošle na účet predávajúceho peniaze.

S pár hypo som sa stretla a vždy to takto bolo ( pravdou je ale, že to bolo pred pár rokmi takže mohlo sa to zmeniť ) , podpisovali predávajúci ale aj kupujúci.
bubkoch
06.05.11,16:41
Ja píšem o expresnom čerpaní úveru. Tj. že hned po podpise záložnej zmluvy a zaplombovaní banka pošle na účet predávajúceho peniaze.

S pár hypo som sa stretla a vždy to takto bolo ( pravdou je ale, že to bolo pred pár rokmi takže mohlo sa to zmeniť ) , podpisovali predávajúci ale aj kupujúci.
ja pisem tiez o expresnom cerpani ...
kupujuci mal peniaze za 2 dni po podpise zaloznej zmluvy a zaplombovani LV ...
zaloznu zmluvu podpisoval len zalozny veritel (=predavajuci) a banka
marjankaj
06.05.11,16:49
ja pisem tiez o expresnom cerpani ...
kupujuci mal peniaze za 2 dni po podpise zaloznej zmluvy a zaplombovani LV ...
zaloznu zmluvu podpisoval len zalozny veritel (=predavajuci) a banka

No dobre. A čo z tohto vieš aplikovať na tento prípad? Lebo stále nie je jasné kto čo kedy a ako urobil.:eek:
bubkoch
06.05.11,16:54
No dobre. A čo z tohto vieš aplikovať na tento prípad? Lebo stále nie je jasné kto čo kedy a ako urobil.:eek:

no mne je situacia jasna, zadavatelka pise ze boli podpisane zalozne zmluvy, podany vklad, banka vyplatila peniaze (co by isto neurobila keby neboli podpisane dokumenty a podany navrh na vklad)

nejasne mi je len to, preco za taku dlhu dobu, pocas ktorej nastalo tolko udalosti o ktorych pise arizona v prispevku 55, kataster stale nepovolil vklad :)

este ma napada jedna vec, ale neviem ci je mozna: ze bol podany len navrh na vklad zaloznych zmluv, a navrh na vklad kupnopredajnej zmluvy nie ... a teda ze banke na vyplatenie penazi kupujucemu stacilo len to ze nehnutelnost bola zalozena, ale nezmenila majitela
marjankaj
06.05.11,17:01
no mne je situacia jasna, zadavatelka pise ze boli podpisane zalozne zmluvy, podany vklad, banka vyplatila peniaze (co by isto neurobila keby neboli podpisane dokumenty a podany navrh na vklad)

nejasne mi je len to, preco za taku dlhu dobu, pocas ktorej nastalo tolko udalosti o ktorych pise arizona v prispevku 55, kataster stale nepovolil vklad :)To s tebou súhlasím. Ale bolo by lepšie, keby tieto údaje dala zadávateľka. Viem, že dedičské konanie vedia urobiť naozaj expresne rýchlo. A prerábka bytu tiež netrvá dlho. Veď ani nevieme v akom rozsahu bola.
Kvaka
06.05.11,17:21
no mne je situacia jasna, zadavatelka pise ze boli podpisane zalozne zmluvy, podany vklad, banka vyplatila peniaze (co by isto neurobila keby neboli podpisane dokumenty a podany navrh na vklad)

nejasne mi je len to, preco za taku dlhu dobu, pocas ktorej nastalo tolko udalosti o ktorych pise arizona v prispevku 55, kataster stale nepovolil vklad :)

este ma napada jedna vec, ale neviem ci je mozna: ze bol podany len navrh na vklad zaloznych zmluv, a navrh na vklad kupnopredajnej zmluvy nie ... a teda ze banke na vyplatenie penazi kupujucemu stacilo len to ze nehnutelnost bola zalozena, ale nezmenila majitela
Áno, bol podaný len návrh na vklad záložnej zmluvy, písala som o tom vyššie, a zadávateľka mi to potvrdila
Kvaka
06.05.11,17:27
hej len pravo banky lebo som volala na sk ja tu nemam doklady vsetko som nechala doma ...no dostala som sa do poriadnej kase ...
.
Mária27
06.05.11,19:03
Tu je niekoľko možností. Podotýkam, že podľa súčasného znenia zákona už môže podať návrh na vklad hociktorý účastník zmluvy.

http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_file&id_item=678
http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_detail&id=16&navigation_id=16#Bullet