durisovad
13.05.11,15:53
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
veronikasad
13.05.11,13:56
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
nemám ešte sčítacie hárky. Kolonka iné tam nie je ?
Slayer666
13.05.11,13:57
Je tam kolonka ''ine'', kde sa mozes rozpisat, co vyznavas.
marjankaj
13.05.11,13:59
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?

Ani ryba ani rak:---
marjankaj
13.05.11,14:01
Je tam kolonka ''ine'', kde sa mozes rozpisat, co vyznavas.

Veď sa nehlási k žiadnemu.:eek:
durisovad
13.05.11,14:04
durisovad
13.05.11,14:07
Asi by bolo vhodne napisat KOMUNIKACIA PRIAMO S P. BOHOM BEZ SPROSTREDKOVATELA. Ine ma akosi nenapada.
marjankaj
13.05.11,14:09
http://portal.statistics.sk/files/Sekcie/sek_600/sodb-2011/dokumenty/obyv_sk-orezanevzor15.pdf
oddiel 23

Keď sa nehlásiš k žiadnemu, tak zaškrtni "bez vyznania"
Ak by to bolo nejaké iné tak vypíš do spodného riadku aké.

Nemôžeš byť zároveň ateista a aj sa hlásiť k nejakému náboženstvu.:eek::eek::eek:
marjankaj
13.05.11,14:10
Asi by bolo vhodne napisat KOMUNIKACIA PRIAMO S P. BOHOM BEZ SPROSTREDKOVATELA. Ine ma akosi nenapada.

I tak še dá.:---
durisovad
13.05.11,14:19
Keď sa nehlásiš k žiadnemu, tak zaškrtni "bez vyznania"
Ak by to bolo nejaké iné tak vypíš do spodného riadku aké.

Nemôžeš byť zároveň ateista a aj sa hlásiť k nejakému náboženstvu.:eek::eek::eek:
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.
veronikasad
13.05.11,14:21
Dáška, ale p. Boh nedostane príspevky na činnosť zo štátneho rozpočtu ... (kvoli tomu sa tento údaj uvádza v sčítacích hárkoch)
Slayer666
13.05.11,14:21
Asi by bolo vhodne napisat KOMUNIKACIA PRIAMO S P. BOHOM BEZ SPROSTREDKOVATELA. Ine ma akosi nenapada.

Cize ako som povedal. Do kolonky ine napises, k comu sa hlasis. Aj komunikacia priamo s Bohom je nejake nabozenstvo.
Slayer666
13.05.11,14:23
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.

Ale hlasit sa k nabozenstvu neznamena hlasit sa k nejakej cirkvi. Capisci?
charonme
13.05.11,14:38
Su tri odlisne veci, sice spolu uzko suvisia, ale su to proste odlisne veci, ktore nemozno zamienat: 1) cirkev ako organizacia a prislusnost k nej, 2) nabozenske vyznanie, 3) zivotna filozofia a svetonazor (zahrnajuci aj nabozenske vnimanie).
Planovaci a uradnici sa pytaju na 2. - nabozenske vyznanie.

pekny priklad zmetku pri pomiesani tychto troch veci:

"marjankaj: Nemôžeš byť zároveň ateista a aj sa hlásiť k nejakému náboženstvu"
Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.

ateista nema nabozenske vyznanie (2) a jeho svetonazor (3) zahrna neexistenciu boha/bohov, ale moze patrit k nejakej cirkvi (1), staci navonok splnat jej formalne poziadavky

ked ale niekto veri, ze existuje boh, znamena to, ze nie je ateista. Jeho svetonazor zahrna existenciu boha (3). Moze aj nemusi mat nabozenske vyznanie (2) a moze aj nemusi byt prislusnikom nejakej cirkvi (1)

A este k tym financnym prispevkom podla poctu prihlasenych scitancov: pocul som, zevraj sa financne prispevky nebudu riadit tymito ziskanymi cislami, ale ak ma niekto spolahlivy zdroj tvrdiaci opak, sem s nim. Ano, viem, je to rozsireny nazor, zevraj sa tie prispevky maju odvijat od vysledkov scitania, ale nikde som to zatial nevidel spolahlivo podlozene.
durisovad
13.05.11,14:40
Veronika, P.Boh prispevky nepotrebuje a ani neziada, preto sa mi vsetky cirkvi zdaju nedoveryhodne. V tej kolonke asi nezaskrtnem nic.
durisovad
13.05.11,14:42
Ak sa prispevky pre cirkvi nebudu odvijat od poctu veriacich, preco potom RKC vyzvala vsetkych pokrstenych, aby sa prihlasili ku nej?
charonme
13.05.11,14:59
nezamyslal som sa nad konanim vedenia rimskokatolickej cirkvi, ale:
http://www.sme.sk/c/5817620/cirkvi-spustaju-kampan.html

sčítanie sumu neovplyvníhttp://www.pluska.sk/slovensko/rozhovory/krajcer-citanie-nema-priamy-vplyv-financovanie-cirkvi.html

Nie na základe deklarovaného počtu veriacich, teda aj niektoré otázky súvisiace s aktuálnym sčítaním ľudu sú irelevantné.
marjankaj
13.05.11,15:09
Ak sa prispevky pre cirkvi nebudu odvijat od poctu veriacich, preco potom RKC vyzvala vsetkych pokrstenych, aby sa prihlasili ku nej?

Ta to nevieš ako sa to bude odvíjať. Kto sa dostane do vlády.
Veď si si všimla ako sa KDH snažilo uzatvoriť nevypovedateľnú zmluvu s Vatikánom. A to majú iba okolo 10% hlasov vo voľbách. Oháňajú sa tým, že na Slovensku je veľká väčšina veriacich RKC. A tieto štatistiky by im to mohli potvrdiť.
A pred časom bola snaha platiť cirkvi z daní alebo podobne. A ak niekto bol ateista tak mal platiť na rozvoj kultúry. Vtedy to neprešlo. Ale ktovie čo niekoho napadne o pár rokov. A bude to deklarovať práve z takýchto pochybných štatistík.

Súhlasím s tým, že by otázka vyznania mala byť presnejšie špecifikovaná. Takto si to každý bude vysvetľovať ako sa mu hodí. Veď skoro všetci sme pokrstení. Aj ateisti.

Už v Starom Ríme hovorili: Čo je božie Bohu, čo je cisárove cisárovi.
220870
13.05.11,15:29
Jedna z možností
http://www.jedi.sk/
veronikasad
13.05.11,16:41
Veronika, P.Boh prispevky nepotrebuje a ani neziada, preto sa mi vsetky cirkvi zdaju nedoveryhodne. V tej kolonke asi nezaskrtnem nic.
Dáška, Pán Boh nie, ale cirkvi ano


Ministerstvo teraz s cirkvami rokuje o novom spôsobe financovania. Jedným z modelov, ktorý už v minulosti neprešiel, je aj obmedzenie počtu štátom dotovaných duchovných podľa počtu veriacich zo sčítania.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5817620/cirkvi-spustaju-kampan.html#ixzz1MFtX9S3T
veronikasad
13.05.11,16:42
Ide niekto vyplňať sčítacie hárky elektronicky ?
Nella_2
13.05.11,16:55
Ide niekto vyplňať sčítacie hárky elektronicky ?
Ja uvažujem o tejto možnosti.
Gapo
13.05.11,17:01
Samozrejme, ako inak. Písať perom som už skoro zabudol.;):D
220870
13.05.11,17:30
Kde sa to dá vypísať elektroncky?Aj ja chcem.
Nella_2
13.05.11,17:33
Kde sa to dá vypísať elektroncky?Aj ja chcem.
Ešte sa to nedá, až od 21.5.2011

http://www.scitanie2011.sk/scitanie-online
Slayer666
13.05.11,17:52
Ide niekto vyplňať sčítacie hárky elektronicky ?

Chodte vsetci, kopec roboty sa tym usetri.
calawen
13.05.11,17:56
aj sám komisár mi to povedal...
durisovad
13.05.11,18:44
Kde sa to dá vypísať elektroncky?Aj ja chcem.
Dnes bola u nas komisarka s harkami a pytala sa, ci chceme vyplnat klasicky alebo elektronicky, takze moznosti su dane.
marleau
13.05.11,18:59
Mne sa pozdáva len tá tretia možnosť a síce,že nenechám zo seba robiť ovcu a pošlem ich len jedenkrát slušne preč...
220870
13.05.11,19:01
Ak bola pekná tak neni nad klasiku.
durisovad
13.05.11,19:03
Ta, ktora bola u nas, bola mlada, pekna a mila.
marleau
13.05.11,19:05
Ta, ktora bola u nas, bola mlada, pekna a mila.
Taká pri mne býva aj spáva,nepotrebujem inúúúúú.
hubatá
13.05.11,19:15
Lenže čo pri tebe spáva to nie je komisárka a nesčíta ťa ...... budeš potom chýbať v EÚ.
marleau
13.05.11,19:21
pri mne spáva KTO nie ČO.
Veľmi rád im budem chýbať,oni aj tak potrebujú len moje/naše peniaze.
DanielaSL
13.05.11,19:37
Ja mám obavy, že mňa asi nenájdu....na trvalej adrese už dva roky nebývam... a tu kde bývam, ma nevie nájsť ani poštárka....;):D
veronikasad
13.05.11,22:00
Musím odpovedať na každú otázku ? Čo sa stane, ak na niektorú pri elektronickom sčítaní jednoducho odpovedať nechcem ?
hubatá
14.05.11,04:53
Ja sa síce dám sčítať, ale ani na jednu otázku neodpoviem - lebo nechcem. Pôjdem do basy?
marleau
14.05.11,05:53
:)Áno,už tam budeme dvaja...;)
durisovad
14.05.11,06:29
Len sa neteste, ze vas stat bude zivit v base, kto sa nescita, nebude nijako postihnuty.
Darina1234
14.05.11,08:23
Musím odpovedať na každú otázku ? Čo sa stane, ak na niektorú pri elektronickom sčítaní jednoducho odpovedať nechcem ?
Nič sa nestane, jednoducho ked nechceš, tak neodpovedz
marjankaj
14.05.11,08:28
Nič sa nestane, jednoducho ked nechceš, tak neodpovedz

No zrejme potom ani vyplňovať nemusíš, lebo ti to nedovolí odoslať. Ak je to nastavené ako daňové priznania.:eek:
Darina1234
14.05.11,08:32
No zrejme potom ani vyplňovať nemusíš, lebo ti to nedovolí odoslať. Ak je to nastavené ako daňové priznania.:eek:
Može to byť nadstavene aj tak, u nas je všeko možne, ale logiku mi to nedava, predsa ak nechcem zverejniť niečo....
Gabi03
14.05.11,08:35
Može to byť nadstavene aj tak, u nas je všeko možne, ale logiku mi to nedava, predsa ak nechcem zverejniť niečo....

Aj ja sa toho obávam, že to potom nepôjde odoslať... Čo potom? :rolleyes:
Darina1234
14.05.11,08:44
Aj ja sa toho obávam, že to potom nepôjde odoslať... Čo potom? :rolleyes:
Že je to povinne, no dobre o beriem,nech vedia, že ma maju ked nas sčtitavaju , ale ak ja nechcem niečo o sebe im dat vedieť, tak jednoducho nezverejnim a formular ked nepojde odoslať neodošlem, ale to neradim,to pišem za seba čo spravim ja.
Gabi03
14.05.11,08:45
Že je to povinne, no dobre o beriem,nech vedia, že ma maju ked nas sčtitavaju , ale ak ja nechcem niečo o sebe im dat vedieť, tak jednoducho nezverejnim a formular ked nepojde odoslať neodošlem, ale to neradim,to pišem za seba čo spravim ja.

A potom pôjdeš za komisárom, že očuj, radšej to vyplním papierovo? :D
Darina1234
14.05.11,08:51
A potom pôjdeš za komisárom, že očuj, radšej to vyplním papierovo? :D
No nie ja nikam nepojdem a ked pridu za mnou, tak zdovodnim prečo som neodoslala, lebo na to a to nechcem odpovedať a nech mi teda poradi / ved je na to školena/ ako dalej postupovať,
charonme
14.05.11,09:32
Pochybujem ze ich vyskolili na situaciu co robit ked niekto nechce odpovedat na nejaku otazku (okrem vyhrazania sa - ale neviem si predstavit cim?)

Inak by ma zaujimalo co by sa stalo keby sa ten elektronicky formular vyplnil vetami "nechcem vyplnit". Ak by prisli za tebou a pozadovali by napravu, vlastne by priznali ze klamali ked tvrdili, ze je to anonymne.
almánia
14.05.11,10:48
Dobrý deň, mám otázku k vyplneniu tlačiva sčítania obyvateľov. Pracujem ako opatrovateľka člena rodiny a poberám finančný príspevok, neviem však ako správne vyplniť otázky týkajúce sa zamestnania.
Č. 10- zamestnanie. /napíšem svoje posledné zamestnanie, kde som pracovala pred tým, ako som začala robiť opatrovateľku člena rodiny?/
Č. 11- postavenie v zamestnaní / označím iné?/
Č. 12- odvetvie ekonomickej činnosti / zapíšem adresu člena rodiny o ktorého sa starám, čiže svoju vlastnú?/
Ďakujem, dúfam, že mi poradíte.
Slayer666
14.05.11,12:10
Pochybujem ze ich vyskolili na situaciu co robit ked niekto nechce odpovedat na nejaku otazku (okrem vyhrazania sa - ale neviem si predstavit cim?)

Mame sa spytat, ci si nahodou nezabudol vyplnit danu kolonku. Ty povies, ze nezabudol, a je po probleme. Je to tvoje pravo.


Inak by ma zaujimalo co by sa stalo keby sa ten elektronicky formular vyplnil vetami "nechcem vyplnit". Ak by prisli za tebou a pozadovali by napravu, vlastne by priznali ze klamali ked tvrdili, ze je to anonymne.

Nechces vyplnit, tak nechces. Myslis, ze sa ti bude niekto vnucovat a vyhrazat sa ti?

Ludia, kde vy chodite na tieto napady?:confused:
Darina1234
14.05.11,12:13
Mame sa spytat, ci si nahodou nezabudol vyplnit danu kolonku. Ty povies, ze nezabudol, a je po probleme. Je to tvoje pravo.



Nechces vyplnit, tak nechces. Myslis, ze sa ti bude niekto vnucovat a vyhrazat sa ti?

Ludia, kde vy chodite na tieto napady?:confused:
Žijeme na Slovensku a na napady nemusime nikde chodiť, čerpame zo skusenosti
misoft
14.05.11,12:28
Okrem toho: komisár nemá čo nazerať do formulárov, má len skontrolovať, či je na formulári nalepený identifikátor (to čísielko smiešne) - toť vsjo! On môže jedine poradiť s vypĺňaním, ale len na tvoju vyslovenú žiadosť.
Marína
14.05.11,13:01
Mali nám dať už pri narodení rovno čípy, aby nám vedeli čítať myšlienky.:rolleyes: Ešte sa len narodíme a už samé papiere, vybavovačky a vybehávačky, stále sme tým zasypávaní, už si niekedy aj prestávame uvedomovať, aké je to zaťažujúce, nedá nám to voľne dýchať a oberá nás to min. o 1/4 života, takže by štatistici mali upraviť priemerný vek dožitia.
Vďaka, že ste mi dovolili vybublať sa.:) Už idem.;)
Paula
14.05.11,15:35
Navštívila ma teta sčítačka. Dobrovoľne som jej oznámila, že dobrovoľne ak budem, tak budem sa sčítať na internete. Ona na to : Naozaj? Lebo veľa ľudí mi to tvrdí. Ale, ja vám to tu nechám a v utorok sa znova zastavím, či ste si to nerozmysleli . Budete doma? (:D)

Nedobrovoľne mi zostali lajstrá trčať v ruke, čo už. Nie je mojim štýlom hádzať nechcené lajstrá na odchádzajúci chrbát.
Tak, aj ja som sa vybublala a tiež idem :).
Nella_2
14.05.11,16:43
Navštívila ma teta sčítačka. Dobrovoľne som jej oznámila, že dobrovoľne ak budem, tak budem sa sčítať na internete. Ona na to : Naozaj? Lebo veľa ľudí mi to tvrdí. Ale, ja vám to tu nechám a v utorok sa znova zastavím, či ste si to nerozmysleli . Budete doma? (:D)

Nedobrovoľne mi zostali lajstrá trčať v ruke, čo už. Nie je mojim štýlom hádzať nechcené lajstrá na odchádzajúci chrbát.
Tak, aj ja som sa vybublala a tiež idem :).
Oni vraj sami nevedia, čo s hárkami, keď sa niekto rozhodne pre elektronickú formu. A možno majú pokyn ich dať každému, keby náhodou ten ich server nezvládol nápor sčítaniachtivých občanov (ako to bolo s portálom DRSR) :D
hubatá
14.05.11,16:59
Ako môže byť sčítanie anonymné keď má každý pridelený identifikátor ..........
Nella_2
14.05.11,17:08
Ako môže byť sčítanie anonymné keď má každý pridelený identifikátor ..........
Veru, to je len taká akože anonymita :rolleyes:
Veď ten identifikátor bude v zalepenej obálke (spolu s heslom), na ktorej bude meno :confused:
Mali to urobiť ako pri losovaní žrebov - sčítací komisár by doniesol niekoľko zalepených obálok bez mena a každý by si vytiahol ľubovoľnú z nich.

http://warfare.blog.cz/1105/klamstvo-okolo-scitania-ludu-na-slovensku
marleau
14.05.11,17:16
Veru, to je len taká akože anonymita :rolleyes:
Veď ten identifikátor bude v zalepenej obálke (spolu s heslom), na ktorej bude meno :confused:
Mali to urobiť ako pri losovaní žrebov - sčítací komisár by doniesol niekoľko zalepených obálok bez mena a každý by si vytiahol ľubovoľnú z nich.

http://warfare.blog.cz/1105/klamstvo-okolo-scitania-ludu-na-slovensku
A keďže vedia,koľko hárkov a kde treba,tak vedia,koľko nás je a koľko je bytov.Zbytočne vyhodené peniaze.Avšak "vysvetlenie" nejakej sopľavej namaľovanej hovorkyne z nejakého darmožráčskeho úradu presvedčí kopu Slovákov,aké nevyhnutné je priznať farbu koberca v byte aj to,či je muž "pod papučou" alebo nie.Ten,čo nie je,bude asi označený za tyrana...
willma
14.05.11,17:23
ani jeden z tých troch bodov by som nevyplnila a ešte mnoho ďalších, lebo nemajú so štatistickými údajmi nič spoločné. A Za druhé, nech ma nik nepresviedča, že je to anonymné - identifikátor bol pridelený na konkrétne meno - tak aká anonymita
martuli
14.05.11,17:25
Paula v tých ľajstrách sú obálky s heslami, bez ktorých sa sčítať cez internet nedá :-) Mne je napríklad srdečne jedno, kto si čo prizná :-) Tiež sa čudujem tej "anonymite", ale že to štatistický úrad bude používať iba pre seba a neposkytne to tretej strane... Myslíte?
hubatá
14.05.11,17:28
Ja len takú faktickú poznámku: je tu už téma s názvom: sčítanie ľudu, takže kto to vie keby bol taký láskavý, zastúpil adminka a skopíroval to do tej témy ktorá tu už niekoľko dní beží - aby sme nemali z toho sčítania oné ......
willma
14.05.11,17:28
ja sa nesčítavam, ja nie som doma :D
hubatá
14.05.11,17:31
...... ťa poviem !
martuli
14.05.11,17:31
Darina nemusíš zdôvodňovať prečo to nemáš elektronicky spracované, to je srdečne jedno každému. Po 29.5 obecný úrad vytlačí komisárovi mená, kto je spracovaný elektronicky, ak tam teda nebudeš, tak príde za Tebou ešte raz a vyplnia sa papiere.
marjankaj
14.05.11,17:32
Ja len takú faktickú poznámku: je tu už téma s názvom: sčítanie ľudu, takže kto to vie keby bol taký láskavý, zastúpil adminka a skopíroval to do tej témy ktorá tu už niekoľko dní beží - aby sme nemali z toho sčítania oné ......

Ľud je len jeden. Sčítavať sa budú obyvatelia:---
hubatá
14.05.11,17:37
Marjankaj ..... to som ja nebola čo dala takýto názov téme. Vieš o čo mi ide: aby to niekto skopíroval kto to vie, aby sme nemuseli toľko klikať keď sa jedná o jeden a ten istý problém...... Arizonka kde si, pomôž !!!!!
pavol54
14.05.11,17:41
Len sa neteste, ze vas stat bude zivit v base, kto sa nescita, nebude nijako postihnuty.
Takže ak nikto nič nevyplní, zrušíme lekárov, keď nebudú postihnutí.
Paula
14.05.11,17:46
Paula v tých ľajstrách sú obálky s heslami, bez ktorých sa sčítať cez internet nedá :-) Mne je napríklad srdečne jedno, kto si čo prizná :-) Tiež sa čudujem tej "anonymite", ale že to štatistický úrad bude používať iba pre seba a neposkytne to tretej strane... Myslíte?


Teta sčítačka tvrdila , že cez internet žiadne heslo nemtreba....takže ak majú oni v tom chaos, ľud bude mať mozoček načisto zavrkočený :cool:. Ja už naozaj idem.
hubatá
14.05.11,18:03
Aj ja idem ...... do témy "zatuchnuté uteráky" páááá priatelia !!!
martuli
14.05.11,18:08
Tak teta sčítačka si sedela "na ušiach" pri školení. Bez hesla sa nedá spracovať elektronický formoulár v dobe 21.5 - 29.5.
marjankaj
14.05.11,18:15
Tak teta sčítačka si sedela "na ušiach" pri školení. Bez hesla sa nedá spracovať elektronický formoulár v dobe 21.5 - 29.5.

A mimo termín by to akože išlo?:---
martuli
14.05.11,18:44
Ani v termíne, ani mimo :-) bez hesla a kódu to nepôjde :-)
marjankaj
14.05.11,18:56
Ani v termíne, ani mimo :-) bez hesla a kódu to nepôjde :-)

No ani to ma netrápi. Veď to nebudem spracovávať ja, ale štatistický úrad.:rolleyes: Ich problém:---:D
stanco007
15.05.11,04:50
Napisem, ze verim "sam v seba a v poradakov" :D
Nerozumiem na co stat financuje cirkev! Maju majetkov tolko co ani nevedia kde, neplatia dane, "ovecky" im kazdy den daju, tak na co???? Nikomu neberiem, ze veri v boha ale cirkev moze vzdy len za zlo na svete a farizeji co su v nej!
pivko
15.05.11,05:43
Mňa aj tak nenájdu , nebývam v mieste trvalého pobytu. Čo sa stane keď sa nesčítam?
marjankaj
15.05.11,05:46
Mňa aj tak nenájdu , nebývam v mieste trvalého pobytu. Čo sa stane keď sa nesčítam?

No nebudú s tebou počítať:---
marleau
15.05.11,06:04
Nech sa štát učí od Porady,ako sčítavať ľudí.
Tu vieme,koľko je tu členov - nových,starých,dokonca pocestných (ako turisti v štáte),vieme,kedy kto chodí do roboty (na Poradu),ako si v nej počína,dokonca sa dozvieme,čo je jedol,kde bol,ako sa cíti a kopec iného.Bez nátlaku,bez kódov,bez čipov a dobrovoľne.
pepsikova
15.05.11,06:37
Nech sa štát učí od Porady,ako sčítavať ľudí.
Tu vieme,koľko je tu členov - nových,starých,dokonca pocestných (ako turisti v štáte),vieme,kedy kto chodí do roboty (na Poradu),ako si v nej počína,dokonca sa dozvieme,čo je jedol,kde bol,ako sa cíti a kopec iného.Bez nátlaku,bez kódov,bez čipov a dobrovoľne...

..sto bodov, mojko...
(dokonca vieme, kto kde má koberec))))):D
marjankaj
15.05.11,06:43
..

..sto bodov, mojko...
(dokonca vieme, kto kde má koberec))))):D

A Nový čas skrachuje, kto by ho už kupoval. Všetko bude v štatistike.:---
almánia
15.05.11,10:21
Dobrý deň, mám otázku k vyplnenie tlačiva sčítanie obyvateľov.
Robím opatrovateľku člena rodiny a poberám finančný príspevok. Neviem však ako správne vyplniť otázky týkajúce sa zamestnania :
Č. 10 ZAMESTNANIE / napíšem svoje posledné zamestnanie, kde som pracovala pred tým, než som začala opatrovať člena rodiny?/
Č. 12 ODVETVIE EKONOMICKEJ ČINNOSTI
Dúfam, že mi poradíte.
Ďakujem
DanielaSL
15.05.11,12:26
Mňa aj tak nenájdu , nebývam v mieste trvalého pobytu. Čo sa stane keď sa nesčítam?

Nás včera našla - ale cudzia teta sčítačka..povedala , že pod ňu nepatríme a odišla..no a ten správny sčiták nás tu sotva objaví..
Vyzerá to tak, že 4 osoby budeme v sčítaní ľudu chýbať...;):rolleyes:
pivko
15.05.11,12:31
Moj tip je že po tomto sčítaní ľudu bude mať Slovensko len 2.500.000 obyvateľov:D
arizona
15.05.11,12:49
Darina nemusíš zdôvodňovať prečo to nemáš elektronicky spracované, to je srdečne jedno každému. Po 29.5 obecný úrad vytlačí komisárovi mená, kto je spracovaný elektronicky, ak tam teda nebudeš, tak príde za Tebou ešte raz a vyplnia sa papiere.
ako obecny urad zisti, ze som naozaj vylpnila elektronicky?:confused:
Co si vytlacia? Skadial?
marjankaj
15.05.11,13:01
Darina nemusíš zdôvodňovať prečo to nemáš elektronicky spracované, to je srdečne jedno každému. Po 29.5 obecný úrad vytlačí komisárovi mená, kto je spracovaný elektronicky, ak tam teda nebudeš, tak príde za Tebou ešte raz a vyplnia sa papiere.

Tak teraz pomaly začínam chápať, čo je to tá anonymita.:D
A chápem už aj to tajné hlasovanie v parlamente.:---

Že ma to skôr nenapadlo.:rolleyes:

Ale ak prídu po 29.5.2011 tak to prídu s krížikom po funuse. Alebo je to nejako inak?:eek:
Oliwa
15.05.11,15:23
Nás včera našla - ale cudzia teta sčítačka..povedala , že pod ňu nepatríme a odišla..no a ten správny sčiták nás tu sotva objaví..
Vyzerá to tak, že 4 osoby budeme v sčítaní ľudu chýbať...;):rolleyes:
Ha, keby len 4 osoby... V telke hovorili, že celé ulice vraj chýbajú, lebo sčítacie obvody nerobili podľa aktuálnych katastrálnych máp... Tak mi to vychádza, že tam môžu chýbať novovzniknuté satelitné mestečká alebo ich časti, ktoré vyrastajú väčšinou kde? V okolí Bratislavy - samé Malinovo, Miloslavovo, Kvetoslavovo a iné -ovo... + v miestach, odkiaľ sa do tej Blavy dá do hodiny dostať autom - Trnava, Galanta, Dunajská Streda, Šamorín... takže sa môže stať, že tam budú chýbať mnohí "novozbohatlíci", ktorých omrzel život vo veľkomeste a poskupovali ornú pôdu na Žitnom ostrove a stavajú hromadne bungalowy na pozemkoch vo veľkosti vreckovky... A len starostovia vedia /teda mali by/, koľko ich obec má skutočne obyvateľov... Ale keď si spomeniem na tých novozvolených starostov-rómov, čo mali problém aj sľub prečítať, tak aj o tom pochybujem... :(
ivka70
15.05.11,15:29
ako obecny urad zisti, ze som naozaj vylpnila elektronicky?:confused:
Co si vytlacia? Skadial?

na mestskych uradoch vedia skontrolovat, ci tvij identifikator bol vyplneny, musia si to urobit scitaci komisari po 29.5., ti, c oto tam nebudu mat, tak k tym asi zavitaju znovu ..
mpatrac
15.05.11,15:30
Mňa aj tak nenájdu , nebývam v mieste trvalého pobytu. Čo sa stane keď sa nesčítam?

Tak ti to spočítajú :) .
marleau
15.05.11,15:30
Ľudia,nezabudnite sa v tých sčítacích zdrapoch pochváliť,koľko máte majetku.Nech to može vláda najprv použiť na svoju obhajobu,že ako sa máte pri nej dobre a potom vám to zrátajú.
martuli
15.05.11,15:33
Ad Arizona: obecný úrad to zistí zo Štatistického úradu.
Ad Marjankaj : veru tak, je to inak - elektronické sčítanie prebieha 21.5. - 29.5. po tomto termíne sa už elektronicky sčítať nedá, iba papierovo do 6.6.2011. Ak sa niekto vyskytne mimo môj obvod tlačivá sa vracajú na OcÚ. Naopak ak sa niekto vyskytne, na koho nemám tlačivá, tak sa dávajú nové - rezervné tlačivá a kódy. Inak fakt, je v tom veľký chaos, dôležité je, akých ľudí si vybrali obce za komisárov :-)
ivka70
15.05.11,15:36
Dobrý deň, mám otázku k vyplnenie tlačiva sčítanie obyvateľov.
Robím opatrovateľku člena rodiny a poberám finančný príspevok. Neviem však ako správne vyplniť otázky týkajúce sa zamestnania :
Č. 10 ZAMESTNANIE / napíšem svoje posledné zamestnanie, kde som pracovala pred tým, než som začala opatrovať člena rodiny?/
Č. 12 ODVETVIE EKONOMICKEJ ČINNOSTI
Dúfam, že mi poradíte.
Ďakujem

nie, tvoje posledne zamestnanie podla mna nema nic spolocne so stavom pri scitani ... zapisujes stav k 21.5.2011

v 9 by som zaskrtla ine a v 10 napisala opatrovatel clena rodiny
ale mal by ti to vysvetlit scitaci komisar, pripadne sa obrat s dotazom na stranky scitania ...
gardenia
15.05.11,15:43
... u nás ešte nebol žiadny komisár a to je už nedeľa večer, už začínam mať "obavy"... Inak, všetko zatajím - auto, mobily, televízory, počítače ...
Marína
15.05.11,15:45
nie, tvoje posledne zamestnanie podla mna nema nic spolocne so stavom pri scitani ... zapisujes stav k 21.5.2011

v 9 by som zaskrtla ine a v 10 napisala opatrovatel clena rodiny
ale mal by ti to vysvetlit scitaci komisar, pripadne sa obrat s dotazom na stranky scitania ...
Call centrum, tel. čísla TU (http://www.scitanie2011.sk/kontakty), k dispozícii v čase TU (http://www.scitanie2011.sk/archiv/statisticky-urad-zriaduje-informacnu-linku-k-scitaniu-obyvatelov-domov-a-bytov-2011/1510).
martuli
15.05.11,15:46
Ak sa zaškrtne možnosť iná v 9 otázke, tak sa vypisujú následovné otázky na predchádzajúce zamestnanie
doktor01
15.05.11,16:10
Okrem toho: komisár nemá čo nazerať do formulárov, má len skontrolovať, či je na formulári nalepený identifikátor (to čísielko smiešne) - toť vsjo! On môže jedine poradiť s vypĺňaním, ale len na tvoju vyslovenú žiadosť.
Jednou z úloh komisára je aj skontrolovať úplnosť všetkých vyplnených tlačív (TJ. či boli vyplnene všetky otázky ktoré sme mali vyplniť). Na druhej strane obsahovú stránku (čo sme tam označili alebo napísali) nemajú pravo kontrolovať.
lienocka001
15.05.11,16:23
mam k tomu par otazok ako sa vyplna otazka c. 9 ak som rodic na RD a zaroven pracujuci /nie dochodca/ prosto pracujem popri poberani RP a potom teraz robim na inej funkcii ako som robila pred odchodom na RD tak to aku funkciu tam mam dat... resp. ak robim pre dvoch zamestnavatelov / dalsieho len na dohodu/ sak to je divne nejake
a miesto vykonu zamestnania ked robim z domu a do kancelarie chodim len zriedkavo / podstatnu cast robim cez PC a kom. siete/
a co s VS a so studijnym odborom? mam dve VS a kazda je ina a iny odbor...

a este mam problem s jednym mam pestunskeho syna.. / ale nie som jeho rodic logicky/ a budem vyplnat tlacivo aj za neho... a dam tam ze syn?

este u nas ti komisari neboli len som si to pozerala na nete tie tlaciva..
martuli
15.05.11,16:32
Lienocka, pozri o pár príspevkov vyššie, máš tam kontakt na štatistický úrad, kde poskytnú informácie.
marleau
15.05.11,17:21
... u nás ešte nebol žiadny komisár a to je už nedeľa večer, už začínam mať "obavy"... Inak, všetko zatajím - auto, mobily, televízory, počítače ...
A oni zataja - dych...
Kazu
15.05.11,18:18
Jednou z úloh komisára je aj skontrolovať úplnosť všetkých vyplnených tlačív (TJ. či boli vyplnene všetky otázky ktoré sme mali vyplniť). Na druhej strane obsahovú stránku (čo sme tam označili alebo napísali) nemajú pravo kontrolovať.

Kontrolovať???? Ja som myslela, že keď príde tak to bude vypisovať. Ja som mu tie papiere odložila hore na skrinku:D:D:D:D Tak si ich teda idem pozrieť :D
Paula
15.05.11,18:35
Skontrolovať, či si už ich zobral?
Oliwa
15.05.11,19:15
Ja si myslím, že poraďáci sa sčítavať nemusia, lebo už sú - aj sčítaní, aj spočítaní. :)
K dnešnému dňu nás je tuším 227 192 členov... ;)
A zoradených pekne podľa abecedy, aj s dátumom registrácie a také veci sa tu priznávajú, čo nielen sčítací komisár, ale často ani vlastná rodina o Vás netuší... :D:D:D
Oliwa
15.05.11,19:41
Komisár neprišiel, ani kominár... Celý deň v strese - zazvoní, nezazvoní :rolleyes:... Idem konečne kľudne spať. :) V noci hádam nebudú chodiť... :D:D:D
Paula
15.05.11,20:19
Mimoriadne sa mi páči rozšafnosť dátumov....rozhodujúci okamih sčítania 20.5.11/21.5.11....doba sčítania 13.5.-6.6.11....teta sčítačka chce mať vyplnené/odovzdané (u nás) 17.5.11.....to je na krištáľovú guľu veštcov nadátumované :cool:....porodím, presťahujem sa, zmením zamestnanie, vzťah v domácnosti,, všeličo ....do dátumu vlastne ktorého mám byť v pozore?:rolleyes:
ela77
16.05.11,04:04
Mňa len zaujíma, na čo máme matriky, daňové úrady, sociálku, zdravot. poisťovne a pod. inštitúcie. Za dobu čo máme tzv. demokraciu ešte nebol štát schopný dať vytvoriť slušný program pre počítače, aby niektoré položky boli pre všetkých k dispozícii. Je tam štátnych úradníkov ako maku, tak nech hodia štatistiky, tie mená sa niekde stretnú a máme sčítanie hotové. Aký mám majetok, čo koho do toho, dnes má človek na krku hypotéku, takže dnes má dom (spoluvlastník je banka), zajtra stratí zamestnanie a je pod mostom. Cirkev má svoje ovečky tiež zrátané dobre, lebo na ne dostáva financie, tak k čomu je to všetko. Mám chladničku, pokazí sa mi a na novú nebudem mať, tak aký majetok (aby vedeli koľko nás ešte môžu ošklbať???)Som zvedavá ako ten majetok priznajú tí hore, keď odmietajú podávať daňové priznania. Na sčítanie by mali stačiť štátne inštitúcie, ktoré vytiahnu z počit. techniky údaje a nech si štatistický úrad na nich popracuje. Pozerala som tie papiere ale ten čo navrhoval tie jednotlivé položky musel byť prinajmenšom nadrogovaný. Možno máte na to iný názor.
martuli
16.05.11,05:39
Paula - tetu sčítačku treba nahlásiť na úrade, pretože si robí sama čo chce. Do domácnosti pre zber papierov môže páchnuť najskôr až po 21.5 ak chce skôr, tak ju treba hnať kade ľahšie. Ta je pri zbere, len kvôli výplate a hlavu nechala doma.
Tweety
16.05.11,05:42
Mimoriadne sa mi páči rozšafnosť dátumov....rozhodujúci okamih sčítania 20.5.11/21.5.11....doba sčítania 13.5.-6.6.11....teta sčítačka chce mať vyplnené/odovzdané (u nás) 17.5.11.....to je na krištáľovú guľu veštcov nadátumované :cool:....porodím, presťahujem sa, zmením zamestnanie, vzťah v domácnosti,, všeličo ....do dátumu vlastne ktorého mám byť v pozore?:rolleyes:
U nás ešte nič neriešime, neklopkal na byt nikto.( hoci sme v sobotu neboli celý deň doma, tak neviem, či hárečky nenosili) Žeby na nás zabudli?:---
veronikasad
16.05.11,05:50
Paula - tetu sčítačku treba nahlásiť na úrade, pretože si robí sama čo chce. Do domácnosti pre zber papierov môže páchnuť najskôr až po 21.5 ak chce skôr, tak ju treba hnať kade ľahšie. Ta je pri zbere, len kvôli výplate a hlavu nechala doma.
Martuli, ak chcem robiť sčítanie elektronicky, stačí keď to poviem tete sčítačke, alebo to musím vopred nahlásiť na MsU ? Zatial u nás nikto nebol (v sobotu som nebola doma).
stanco007
16.05.11,05:57
Martuli, ak chcem robiť sčítanie elektronicky, stačí keď to poviem tete sčítačke, alebo to musím vopred nahlásiť na MsU ? Zatial u nás nikto nebol (v sobotu som nebola doma).
Ked pridu komisari k tebe, tak sa ta opytaju ci to chces poslat elektronicky alebo si to vypises rucne sam a neskor si po to pridu... Ja som to hned vypisal ako mi to dali a kym presli dalsich susedov som im to aj hned vratil vypisane :D a mam pokoj...
veronikasad
16.05.11,05:59
Ked pridu komisari k tebe, tak sa ta opytaju ci to chces poslat elektronicky alebo si to vypises rucne sam a neskor si po to pridu... Ja som to hned vypisal ako mi to dali a kym presli dalsich susedov som im to aj hned vratil vypisane :D a mam pokoj...
Stanco, prečítaj si príspevok č. 103. Takto to žiadny komisár robiť nemôže. Sčítava sa stav k 21.5.
Tweety
16.05.11,06:00
Ked pridu komisari k tebe, tak sa ta opytaju ci to chces poslat elektronicky alebo si to vypises rucne sam a neskor si po to pridu... Ja som to hned vypisal ako mi to dali a kym presli dalsich susedov som im to aj hned vratil vypisane :D a mam pokoj...
A teraz každému susedovi porozprávali, že to už máš aj odovdané, nebodaj aj ukázali, ako si to vypísal, a máš po anonymite.:---
stanco007
16.05.11,06:06
Mne je to ukradnute, mne islo len o to sa toho zbavit... Ved oni sa aj po 21 ci akom datume dostanu k tvojim info co tam uvedies :D A okrem toho ja som tam vsetko neuviedol a ani rodina... Niektore veci beriem len za svoje sukromne a aj tí hore sa mozu aj pototo a nenapisem to tam...
martuli
16.05.11,06:08
Ad Tweety - ak boli mali nechať odkaz, kedy prídu znova. Ja som odkaz nenechávala, pretože viem, kde sa zvyčajne zdržiavajú, tak si ich viem nájsť. Mne už napr. zostalo len zopár neroznesených, čo som ich nenašla. Stanco - komisár konal v rozpore so zákona ak zobral tlačivá dopredu už vypísané.
Veronika - treba to povedať sčítačke - poznačí si, aby Ťa zbytočne nenavštevovala znova, keďže sa zberať môže od 21. Sčítanie elektronické je len v dobe 21.5 - 29.5. V prípade, že sa Ti to v tomto termíne nepodarí, tak budeš to musieť potom vypísať papierovo.
veronikasad
16.05.11,06:09
Ad Tweety - ak boli mali nechať odkaz, kedy prídu znova. Ja som odkaz nenechávala, pretože viem, kde sa zvyčajne zdržiavajú, tak si ich viem nájsť. Mne už napr. zostalo len zopár neroznesených, čo som ich nenašla. Stanco - komisár konal v rozpore so zákona ak zobral tlačivá dopredu už vypísané.
Veronika - treba to povedať sčítačke - poznačí si, aby Ťa zbytočne nenavštevovala znova, keďže sa zberať môže od 21. Sčítanie elektronické je len v dobe 21.5 - 29.5. V prípade, že sa Ti to v tomto termíne nepodarí, tak budeš to musieť potom vypísať papierovo.
Kod bude mať so sebou, alebo mi ho prinesie neskôr ?
hnedoočka
16.05.11,06:13
Kod bude mať so sebou, alebo mi ho prinesie neskôr ?
má ho so sebou.
Nella_2
16.05.11,06:26
Kod bude mať so sebou, alebo mi ho prinesie neskôr ?
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
Fero11
16.05.11,08:03
To je super anonimita, ja ani neviem ci to mam vyplnat po pravde, sice som este necital co tam su za otazky, ale ....
stanco007
16.05.11,08:15
To je super anonimita, ja ani neviem ci to mam vyplnat po pravde, sice som este necital co tam su za otazky, ale ....
Nepises tam sice svoje meno, ani r.c. a pod ale namiesto toho tam lepis ten svoj kod na svoje tlacivo co je v zalepenej obalke pod tvojim menom. Ale ked to odovzdavas nedavas to v ziadnej obalke ale len tak ako ti to dali komisari a ked uz niekto chce o tebe nieco vediet nema problem si dat tvoje papiere bokom a precitat... a niektore otazky su tam naozaj " co koho do toho"???! napr, velkost bytu, velkost kuchyne, velkost ostatnych priestorov a pod...
Oliwa
16.05.11,08:20
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
Už vidím to vypĺňanie v rómskych osadách... nieže elektronické, ale ani to papierové si neviem predstaviť - keď aj starosta má problém s čítaním, kto poradí vyplniť tie lajstrá jeho osadníkom? Však tí ani otázkam neporozumejú, ani pri najlepšej vôli. A o tom koľkí sú stále negramotní ani nehovorím...
Lebo ja som už aj také videla - že občiansky preukaz /kedysi bordové knižôčky/ a pod fotkou namiesto podpisu tri krížiky...
A vedľa toho "osvedčenie" toho, kto OP vydával, že dotyčná naozaj nevie písať... A takáto občianka prišla prosím pekne do banky niečo vybaviť...
veronikasad
16.05.11,08:22
aj vybavila (predpokladám, že úver)?
veronikasad
16.05.11,08:32
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
prosím ešte jednu odpoveď. Trvalý pobyt na mojej adrese má aj dcéra, ktorá žije a pracuje v Bratislave. Domov chodí párkrát do roka. Ak nebude 21.5. doma - čo s tým ?
martuli
16.05.11,08:36
Veronika, dohodnite sa s dcérou - buď jej vypíšete tlačivá Vy ako matka, alebo jej nadiktujete ´kod a heslo a vyplní si to sama elektronicky.
veronikasad
16.05.11,08:38
Veronika, dohodnite sa s dcérou - buď jej vypíšete tlačivá Vy ako matka, alebo jej nadiktujete ´kod a heslo a vyplní si to sama elektronicky.
a je možé vstupovať elektronicky do jedného sčítacieho hárku viackrát ?
Tiež chcem vypisovať elektronicky.
martuli
16.05.11,08:41
Elektronické som ešte neštudovala - určite to majú na stránke rozpísane www.scitanie2011.sk, ale každý sám za seba vyplňa nanovo - má vlastný identifikačný kód aj heslo. Ja som len papierový posliček, ktorý upozorní na túto možnosť v prípade záujmu :-)
veronikasad
16.05.11,08:43
Martuli, ďakujem za link. Pozriem si to. Chcem obmedziť komunikáciu so sčítacím komisárom na minimum, preto sa pýtam na takéto "banality" ...
Oliwa
16.05.11,08:49
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
Očakávam, že pri nasledujúcom sčítaní ľudu nám budú kvôli identifikácii rovno nastreľovať nejaké čipy :rolleyes: - kedysi to boli záležitosti v amerických sci-fi filmoch, dnes sa mi to už také sci-fi nezdá... :(
Oliwa
16.05.11,08:57
Mňa len zaujíma, na čo máme matriky, daňové úrady, sociálku, zdravot. poisťovne a pod. inštitúcie. Za dobu čo máme tzv. demokraciu ešte nebol štát schopný dať vytvoriť slušný program pre počítače, aby niektoré položky boli pre všetkých k dispozícii. Je tam štátnych úradníkov ako maku, tak nech hodia štatistiky, tie mená sa niekde stretnú a máme sčítanie hotové. Aký mám majetok, čo koho do toho, dnes má človek na krku hypotéku, takže dnes má dom (spoluvlastník je banka), zajtra stratí zamestnanie a je pod mostom. Cirkev má svoje ovečky tiež zrátané dobre, lebo na ne dostáva financie, tak k čomu je to všetko. Mám chladničku, pokazí sa mi a na novú nebudem mať, tak aký majetok (aby vedeli koľko nás ešte môžu ošklbať???)Som zvedavá ako ten majetok priznajú tí hore, keď odmietajú podávať daňové priznania. Na sčítanie by mali stačiť štátne inštitúcie, ktoré vytiahnu z počit. techniky údaje a nech si štatistický úrad na nich popracuje. Pozerala som tie papiere ale ten čo navrhoval tie jednotlivé položky musel byť prinajmenšom nadrogovaný. Možno máte na to iný názor.
Už "vidím" :eek:, ako doma za stolom sedia Slota, Mečiar, Mikloš, Pór, Rezeš, Široký, Babinský, Rusko, Rozin, Tkáč, Kočner, Počiatek, Kollár,Talapka, Vareha, učiteľ Marhuľa /Majský/ a stovky im podobných a spolu so svojimi minulými, súčasnými či budúcimi manželkami vyplňajú sčítacie hárky... :rolleyes: Mám síce dosť bujnú fantáziu, ale toto si teda ani pri najlepšej vôli predstaviť nedokážem, aj keby som ako chcela... :(
Ale aby feministky neprotestovali, že len samí muži - spomenula som si aspoň na dve ženy - občianku Nagyovú a občianku Mojsejovú - to bude radosti, keď na Pereši zazvoní sčítací komisár... :)
rodina1
16.05.11,09:04
Už mám sčítacieho komisára za sebou :--- Dnes ráno, o 9,00 hod. zazvonila sčítacia teta (zhodou okolností moja kamoška) a už to bolo ... ja ešte v nočnej košeli (šak som na PN, čo by som skôr vstávala :)) ... hneď medzi rečou jej hovorím, vyplním elektronicky, takže dávala dve obáločky a ešte, že kto je u nás ekonomicky najsilnejšia osoba ... reku, obidvaja ... ale keďže potrebuje len jedného (kvôli bytu), tak som hodila mng ... aj tak hárky budem vypisovať len ja ... tak už len čakám, kedy padne 21.-ho, a hodím sa na internet (dúfam, že nepadne sieť, nerada by som to potom vyplňovala papierovo :()
bupi
16.05.11,09:16
Fakt ma zaujima, ze ak nevyplnime niektore otazky elektronicky, ci system pusti dalej:eek:
Oliwa
16.05.11,09:24
Už mám sčítacieho komisára za sebou :--- Dnes ráno, o 9,00 hod. zazvonila sčítacia teta (zhodou okolností moja kamoška) a už to bolo ... ja ešte v nočnej košeli (šak som na PN, čo by som skôr vstávala :)) ... hneď medzi rečou jej hovorím, vyplním elektronicky, takže dávala dve obáločky a ešte, že kto je u nás ekonomicky najsilnejšia osoba ... reku, obidvaja ... ale keďže potrebuje len jedného (kvôli bytu), tak som hodila mng ... aj tak hárky budem vypisovať len ja ... tak už len čakám, kedy padne 21.-ho, a hodím sa na internet (dúfam, že nepadne sieť, nerada by som to potom vyplňovala papierovo :()
Len ekonomicky? A fyzicky najsilnejšia osoba ju nezaujímala? ;) Alebo psychicky? :) Lebo to sú na túto dobu veľmi dôležité údaje :rolleyes: - keď nebodaj občan ekonomicky zoslabne /príde o prácu/, aby to vydržal/prežil fyzicky /z vlastných tukových zásob :D/ ale najmä psychicky - kým si /ak si vôbec:(/ nájde druhú robotu...
Lebo ako hovorí jedno záhorácke príslovie: "Kým tlustí budou hubení, hubení budou studení..." :):D:---:(:mad::mee:
Inak včera sme mali s mužom "dilemu" :) - hovorím mu, že ako to tu všetci riešite, to sčítanie, a že ako správne odpovedať na otázku, kto stojí na čele domácnosti, či ako to tam je formulované... Čo v prípade, ak sa v tomto bode názory rozchádzajú...? :D:D:D Za rozpad manželstva predsa žiadne sčítanie nestojí - ani za hádku...:---:---:---
Gapo
16.05.11,11:08
Ako viem kto je na čele našej domácnosti. Podľa papagája som to ja, potom on a potom manželka, ale ako to vidí manželka, hmmm, opýtam sa;)
Tweety
16.05.11,11:11
Ako viem kto je na čele našej domácnosti. Podľa papagája som to ja, potom on a potom manželka, ale ako to vidí manželka, hmmm, opýtam sa;)
Budete hlasovať, šak máme demokraciu, či? kto vyhrá, bude môcť ostatných sčítavať.:---
veronikasad
16.05.11,11:12
Majka, a ako to dopadne, ak vyhrá papagáj ?
Tweety
16.05.11,11:13
On tiež, veď dnes sú už aj šikovné papagáje, keď vedia kecať, tak môžu aj sčítavať.
Oliwa
16.05.11,11:47
Ako viem kto je na čele našej domácnosti. Podľa papagája som to ja, potom on a potom manželka, ale ako to vidí manželka, hmmm, opýtam sa;)
Mám otázočku: ako dlho Ti trvalo, kým si ho to naučil...? ;):D:D:D
Katarina
16.05.11,11:57
Už mám sčítacieho komisára za sebou :--- Dnes ráno, o 9,00 hod. zazvonila sčítacia teta (zhodou okolností moja kamoška) a už to bolo ... ja ešte v nočnej košeli (šak som na PN, čo by som skôr vstávala :)) ... hneď medzi rečou jej hovorím, vyplním elektronicky, takže dávala dve obáločky a ešte, že kto je u nás ekonomicky najsilnejšia osoba ... reku, obidvaja ... ale keďže potrebuje len jedného (kvôli bytu), tak som hodila mng ... aj tak hárky budem vypisovať len ja ... tak už len čakám, kedy padne 21.-ho, a hodím sa na internet (dúfam, že nepadne sieť, nerada by som to potom vyplňovala papierovo :()

PRAJEM SKORÉ UZDRAVENIE.:)
Stefan2005
16.05.11,12:16
a čo v prípade, že v domácnosti žije viacej ľudí - všetci "anonymne" (ktorá je deklarovaná) vyplnia sčítacie hárky, a potom si idú lepiť identifikátory ale tieto sa "omylom" nalepia na iný hárok (napr. zaťov na svokrin a pod) ? Veď každý vyplnil, každý nalepil,... a opakovane sa sčítať nie je povinný ?
Paula
16.05.11,12:26
a čo v prípade, že v domácnosti žije viacej ľudí - všetci "anonymne" (ktorá je deklarovaná) vyplnia sčítacie hárky, a potom si idú lepiť identifikátory ale tieto sa "omylom" nalepia na iný hárok (napr. zaťov na svokrin a pod) ? Veď každý vyplnil, každý nalepil,... a opakovane sa sčítať nie je povinný ?


:D
gardenia
16.05.11,13:48
Ad Tweety - ak boli mali nechať odkaz, kedy prídu znova. Ja som odkaz nenechávala, pretože viem, kde sa zvyčajne zdržiavajú, tak si ich viem nájsť. Mne už napr. zostalo len zopár neroznesených, čo som ich nenašla. Stanco - komisár konal v rozpore so zákona ak zobral tlačivá dopredu už vypísané.
Veronika - treba to povedať sčítačke - poznačí si, aby Ťa zbytočne nenavštevovala znova, keďže sa zberať môže od 21. Sčítanie elektronické je len v dobe 21.5 - 29.5. V prípade, že sa Ti to v tomto termíne nepodarí, tak budeš to musieť potom vypísať papierovo.

A čo v tom prípade, ak budeme od 20.5. - 25.5. odcestovaní - ja som im povedala, že nech si po to prídu vo štvrtok 19. a oni nemali proti tomu nič.
Pohar
16.05.11,14:02
dobrý deň
dostali sme papiere na sčítanie ľudu...
bývame v rodinnom dome...pani čo rozdávala hárky
sa pýtala či v dome bývame ja že hej....tak sme dostali okrem papierov pre obyvateľov, aj hárky údaje o dome a údaje o byte....
to máme vyplniť oboje? ide o klasický rodinný dom...

ona mala také kody - a jeden "hlavný" kod dala z obálky údaje o byte...kedže sa tu býva....rozumiete tomu? ak áno vysvetlite mi to...vdaka...
Stefan2005
16.05.11,14:14
... bezpečnostný analytik k identifikácii sčítacích hárkov:

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
Nella_2
16.05.11,14:27
... bezpečnostný analytik k identifikácii sčítacích hárkov:

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/

No super... žeby som sa predsa len rozhodla pre klasiku a zabudla na internet?
Marína
16.05.11,14:42
... bezpečnostný analytik k identifikácii sčítacích hárkov:

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
Vďaka Števko, toto by si mal prečítať nielen každý poraďák, ale aj každý občan tejto republiky.
Paula
16.05.11,14:48
Vďaka Števko, toto by si mal prečítať nielen každý poraďák, ale aj každý občan tejto republiky.


+ tety sčítačky :rolleyes:
veronikasad
16.05.11,14:53
U nás teta sčítačka ešte stále nebola. Pozerala som formuláre na nete. Nechápem, načo je kompetentným názov a adresa zamestnávatela. Vysvetlí mi to niekto ? Čo sa stane ak ich občan nevyplní ...
marleau
16.05.11,15:10
Ja som im to roztrhal na franforce a poslal som ich okamžite do....
Zo mňa si nikto ""jojo" robiť nebude.
martuli
16.05.11,15:27
V tom prípade tetuška má prísť po 25.5, tu aspoň vidieť ako to má každý na háku. :-)
Gapo
16.05.11,15:33
Mám otázočku: ako dlho Ti trvalo, kým si ho to naučil...? ;):D:D:D
Prirodzenou autoritou;)
Ale vážne, ja ho "drapnem"pod krk a vytiahnem z klietky ein-zwei, potom sa s ním pomojkám, on drží ako hluchý dvere a potichu niečo nadáva, alebo čo, lebo tomu "čvirikaniu" nerozumiem. Teraz mi sedí pri PC a obdivuje ma:D ako si tu aj s vami komunikujem, večer ho nezabudnem dať spať a ráno zobudiť a samozrejme dať vodičku a papkať, je narkoman, najradšej má konope.
Manželka sa ho bojí, on to vie a preto si nárokuje a druhý post.:D
Gapo
16.05.11,15:39
Ľudia boží čo panikárite, keď to vyplním, podľa najlepšieho vedomia a svedomia (ako v parlamente), tak to musí byť v poriadku.:D:D:D
Tweety
16.05.11,15:41
Ľudia boží čo panikárite, keď to vyplním, podľa najlepšieho vedomia a svedomia (ako v parlamente), tak to musí byť v poriadku.:D:D:D
Na 1000%, hlavne, aby svedomie bolo čisté.
Gapo
16.05.11,15:54
Kde bývam vedia, že mám auto vedia, že som ženatý vedia, či mám pohlavie vedia;), či som neznaboh vedia, že mám garáž, záhradu a pod., vedia. Kde a čo robím vedia a či ešte budú vedieť, že viem aj s PC pracovať, to ma nekaká;):D
Nakoniec, okrem toho čo sa všeobecne dá zistiť, iné uviesť nemusím.
Halli
16.05.11,16:14
Kde bývam vedia, že mám auto vedia, že som ženatý vedia, či mám pohlavie vedia;), či som neznaboh vedia, že mám garáž, záhradu a pod., vedia. Kde a čo robím vedia a či ešte budú vedieť, že viem aj s PC pracovať, to ma nekaká;):D
Nakoniec, okrem toho čo sa všeobecne dá zistiť, iné uviesť nemusím.

Gapko, zabudol si uviesť či nie si náhodou hnedoslovák :D kým neuvidím, neuverím :D
danushka
16.05.11,18:09
Mám chuť nezúčastniť sa tohto špicľovania čisto z recesie!
Podľa rodného čísla vedia o nás všetko, nepotrebujú žiadne sčítanie ľudu, podľa poisťovní vedia výšku príjmov, veď aj notár si nás prešpikuje po smrti cez RČ a hneď vie naše aktíva s pasívami.

Je trestné sabotovať sčítanie?
Ešte to tak, aby som to vypĺňala cez net, to už im prezradím aj svoju IP adresu.
Žiadne kódy nenalepím na papiere.
Tweety
16.05.11,18:17
Mám chuť nezúčastniť sa tohto špicľovania čisto z recesie!
Podľa rodného čísla vedia o nás všetko, nepotrebujú žiadne sčítanie ľudu, podľa poisťovní vedia výšku príjmov, veď aj notár si nás prešpikuje po smrti cez RČ a hneď vie naše aktíva s pasívami.

Je trestné sabotovať sčítanie?
Ešte to tak, aby som to vypĺňala cez net, to už im prezradím aj svoju IP adresu.
Žiadne kódy nenalepím na papiere.
Sčítanie je povinné, ale za nezúčastnenie sa, nehrozia žiadne sankcie.
lujza.j
16.05.11,18:27
ja plánujem vypísať iba to čo mi nebude prekážať, ale asi mi bude prekážať všetko;)
pepsikova
16.05.11,18:31
...a ja mám dosť toho vyblakovania z každej strany, že na čo všetko je dôležité sčítanie...nech spočítajú ľudí, keď chcú rátať,ale čo koho do toho, čo ja mám doma...som len zvedavá, ako sa bude počítať na Luníku a okolí...a v tých osadách,kde neplatia elektriku a majú aj po tri satelity a telky!..normálne som jedovatá!!..
danushka
16.05.11,18:37
Sčítanie je povinné, ale za nezúčastnenie sa, nehrozia žiadne sankcie.

Majočka, špecifikuj prosím pojem ,,nezúčastniť sa";):D.

Nemôžem si pomôcť, drieme vo mne rebel a neviem ho zatlačiť do kúta:rolleyes:.
Tweety
16.05.11,18:38
Majočka, špecifikuj prosím pojem ,,nezúčastniť sa";):D.

Nemôžem si pomôcť, drieme vo mne rebel a neviem ho zatlačiť do kúta:rolleyes:.
Napr., že si neprevezmeš hárky, alebo odovzdáš nevyplnené. U nás ešte s hárkami nikto nebol, takže možno ich budem bojkotovať tak, či tak.
Halli
16.05.11,18:39
Majočka, špecifikuj prosím pojem ,,nezúčastniť sa";):D.

Nemôžem si pomôcť, drieme vo mne rebel a neviem ho zatlačiť do kúta:rolleyes:.

A ty čo si sa nasťahovala do mojej hlavy?? :D
danushka
16.05.11,18:43
Napr., že si neprevezmeš hárky, alebo odovzdáš nevyplnené. U nás ešte s hárkami nikto nebol, takže možno ich budem bojkotovať tak, či tak.

Kurňa, z tohto sa už nevymotám:mad:, hárky mám už doma a ja sprostá som tam ako také teľa šétko popísala, ešte aj tie kódy polepila.
Ja tie kódy strhnem dolu, nezavrú ma ?:eek::eek::eek::D
Halli
16.05.11,18:48
Kurňa, z tohto sa už nevymotám:mad:, hárky mám už doma a ja sprostá som tam ako také teľa šétko popísala, ešte aj tie kódy polepila.
Ja tie kódy strhnem dolu, nezavrú ma ?:eek::eek::eek::D

Tak choď na Luník a vymeň za čisté :D
Paula
16.05.11,18:49
Kurňa, z tohto sa už nevymotám:mad:, hárky mám už doma a ja sprostá som tam ako také teľa šétko popísala, ešte aj tie kódy polepila.
Ja tie kódy strhnem dolu, nezavrú ma ?:eek::eek::eek::D


Má teta sčítačka nejaký dôkaz o tom, že si lajstrá prevzala? Odhadujem, že len dáku fajku si ona niekam vyrobila. ;)
durisovad
16.05.11,18:49
V dobe narodenia Krista kazdy sa musel dostavit do svojho rodneho mesta a to mali na prepravu k dispozicii len somarikov. Dnes nam to donesu domov priamo pod nos, tak im spravme radost a vyplnme to. Aspon sa nebudu moct vyhovarat, ked sa zisti, ze mame vela aut a preto potrebujeme viac ciest, ze pouzivame internet a preto potrebujeme kvalitnejsie a hlavne lacnejsie pripojenie atd.
lujza.j
16.05.11,18:50
Kurňa, z tohto sa už nevymotám:mad:, hárky mám už doma a ja sprostá som tam ako také teľa šétko popísala, ešte aj tie kódy polepila.
Ja tie kódy strhnem dolu, nezavrú ma ?:eek::eek::eek::D

ja tam kódy nedám:---
lujza.j
16.05.11,18:52
Sčítanie je povinné, ale za nezúčastnenie sa, nehrozia žiadne sankcie.

to je garantované, alebo sa potom na rebeloch vyšantia?
Halli
16.05.11,18:56
ja tam kódy nedám:---

Ja ich pomením krížom krážom medzi rodinnými príslušníkmi a nech mudrujú, prečo mi nesedí pohlavie :D
danushka
16.05.11,18:59
Má teta sčítačka nejaký dôkaz o tom, že si lajstrá prevzala? Odhadujem, že len dáku fajku si ona niekam vyrobila. ;)

Pauluška, neviem či to teta vôbec stihla, lebo naša fena vo dvore tak zúrivo štekala, že teta ani naše priezvisko nevedela poriadne prečítať.

No dobre, porebelčila som si na Porade, v tejto téme sa cítim ako na lampárni, čo už s týmto banánovým štátom.
wagner
16.05.11,19:02
Má teta sčítačka nejaký dôkaz o tom, že si lajstrá prevzala? Odhadujem, že len dáku fajku si ona niekam vyrobila. ;)

Si predstav že má. Tlačivo D, na ktorom sú zapísané všetky trvalo prihlásené osoby na danej adrese včetne dátumov narodenia. A prosím Vás, nerobte z toho kovbojku. Pýtajú sa tam pár blbostí, ktoré nestoja ani za reč. To čo tam napíšete, oni už dávno o Vás vedia. Robím totiž sčítaciu komisárku. A keď nechcete písať, vyplňte elektronicky. Každého sčítacieho komisára potešíte, bude mať menej roboty.
Paula
16.05.11,19:06
Vyplniť elektronicky = písať :)
durisovad
16.05.11,19:17
Dost dobre nechapem odpor voci scitaniu. Vieme velmi dobre, ze urady nemaju dobru evidenciu - vid volebne pozvanky pre ludi, ktori su uz roky mrtvi. Takto sa mozno dozvieme presnejsiu informaciu, kolko nas este zije.
danushka
16.05.11,19:18
Si predstav že má. Tlačivo D, na ktorom sú zapísané všetky trvalo prihlásené osoby na danej adrese včetne dátumov narodenia. A prosím Vás, nerobte z toho kovbojku. Pýtajú sa tam pár blbostí, ktoré nestoja ani za reč. To čo tam napíšete, oni už dávno o Vás vedia. Robím totiž sčítaciu komisárku. A keď nechcete písať, vyplňte elektronicky. Každého sčítacieho komisára potešíte, bude mať menej roboty.
Zdenka,
nevedia všetko a nerozumiem prečo by mali všetko vedieť...
Čo koho do toho, či svoje základné potreby vykonávam v treskúcej zime vo dvore v latríne, alebo doma v teplom WC...
Vôbec to nie je kovbojka, je to smutné, že naše súkromie nie je chránené a my ako barani urobímme všetko, čo od nás chcú !

Zaujímalo by ma, ako sčítací komisári budú zbierať vyplnené hárky?
To si akože cudzí človek môže o mne čítať, keď za ním zavriem dvere?
lujza.j
16.05.11,19:25
Dost dobre nechapem odpor voci scitaniu. Vieme velmi dobre, ze urady nemaju dobru evidenciu - vid volebne pozvanky pre ludi, ktori su uz roky mrtvi. Takto sa mozno dozvieme presnejsiu informaciu, kolko nas este zije.

tak nech ju nedávajú dopĺňať brigádnikom/dôchodcom/, ktorí to majú asi na háku. nech to robia riadne zamestnanci, ktorí za prípadne nedostatky budú postihnutí
Oliwa
16.05.11,19:57
Dost dobre nechapem odpor voci scitaniu. Vieme velmi dobre, ze urady nemaju dobru evidenciu - vid volebne pozvanky pre ludi, ktori su uz roky mrtvi. Takto sa mozno dozvieme presnejsiu informaciu, kolko nas este zije.
Žije alebo živorí...:rolleyes:
Oliwa
16.05.11,20:00
V dobe narodenia Krista kazdy sa musel dostavit do svojho rodneho mesta a to mali na prepravu k dispozicii len somarikov. Dnes nam to donesu domov priamo pod nos, tak im spravme radost a vyplnme to. Aspon sa nebudu moct vyhovarat, ked sa zisti, ze mame vela aut a preto potrebujeme viac ciest, ze pouzivame internet a preto potrebujeme kvalitnejsie a hlavne lacnejsie pripojenie atd.
To je síce pravda, len nechápem, prečo o 2011 rokov neskôr robia tých somárov z nás... :rolleyes::(
misomiso
16.05.11,20:14
Nedavno robili na Slovensku scitanie medvedov a myslim aj kamzikov. Cize musi to nejako ist aj bez vyplnania harkov.
Oliwa
16.05.11,20:23
mimotemy To hej, ale koľko z našich medveďov má už čipy :rolleyes:... Pomaly v každých správach referuje Tribula o ďalšom, ktorého uspali :(... Kamzíky nie sú nenažrané ako medvede, nezliezajú k hotelom, majú svoj rozum - držia sa na najvyššie položených miestach v republike a tak ich všetci môžu :D:D:D - akurát sledovať ďalekohľadom... ;) - veď kto by ich už naháňal po tých skalách?
Aká jednoduchá otázka na začiatku témy, a kam sme sa to až dostali - človek by neveril, aké myšlienkové asociácie také sčítanie ľudu dokáže vyvolať... :---
marleau
16.05.11,20:41
Ľudia,aj čipy pod kožu si dáte voperovať?
Oliwa
16.05.11,20:48
Marleau, operácie sa báť nemusíš, to by bolo veľmi drahé :), budú sa asi len nastreľovať... :D:D:D Ale až pri ďalšom sčítaní - ak sa ho budeš mať za čo dožiť... ;):(
Oliwa
16.05.11,20:53
Mám otázky:
- prečo kompletné výsledky zo sčítania majú byť hotové až v roku 2014?!?! :eek:
To akože aby mal štatistický úrad 3 roky čo robiť? :mad:
- ak zákon hovorí len o povinnosti štátneho občana sčítať sa, znamená to, že občianky sa sčítať nemusia? :D
- ako sa budú samosčítavať bezdomovci?
Alebo sa štát bude naďalej tváriť, že neexistujú a v prípade nejakých ďalších majstrovstiev sveta ich upraceme do nejakého maxistanu?! :rolleyes:
balunka
17.05.11,03:43
u nás bola teta ščítačka včera, a predstavte si ,že moja dcéra narodená v r.1999 nebola v evidencii,dali jej náhradnú obálku bez toho neuveriteľne blbého čísla,dcéra bola z toho veľmi nešťastná,že neexistuje.Nie je to ojedinelý prípad,aj susedkin syn taktiež r.1999 neexistuje,taktiež syn ďalšej susedy r.2010.To som zistila len dve susedy okolo,ktovie koľko tých "mrtvych"duší ešte je,ale hlavne,že keď platím za odpad,tak presne vedia koľko nás je doma
martuli
17.05.11,03:54
Ale Balunka, ona to číslo má vnútri v obálke, to z obálky potrebuje teta sčítačka na svoj papier a vnútri je ďalší :-)
balunka
17.05.11,04:18
Ale Balunka, ona to číslo má vnútri v obálke, to z obálky potrebuje teta sčítačka na svoj papier a vnútri je ďalší :-)
Ano,ale na každej obálke je aj meno a ročník narodenia a ona meno nemá,je tam napísané náhradná obálka
evuš
17.05.11,04:55
...och joj... ako som sa tu na niektorých príspevkoch narehotala :D, až ma bolí bránica...
Inak, včera nás navštívila tiež pani "sčítacia komisárka" - lapala po dychu, keďže bývame na 4 bez výťahu :D... Otvorím dvere a ona bez papierov, vraj ich nechala v mieste nášho trvalého pobytu...
No som strašne zvedavá, ako sa naša rodina sčíta - ja s deťmi TP inde, manžel TP inde a bývame v nájomnom byte všetci pekne "na hromádke" - vraj byt dá ako neobývaný :eek::confused::cool: - VÁŽNE NEVIEM, NAČO SA MÁME SČÍTAŤ, keď výsledky budú o 3 roky a všetky info budú tri roky staré .... Čo už, niekto si musí zarobiť... takže hurá do sčítania :D !
Ozaj, hárky som ešte nevidela je tam i kolonka, koľko máme doma špinavých či deravých ponožiek ??? :D:rolleyes:
Hm a nechcú náhodou vedieť i to, kedy máme ..x ??? :confused: Či patríme k priemeru, podpriemeru alebo nadpriemeru ? A just dopíšem, nech poriadne závidia :D:D:D
martuli
17.05.11,05:15
Áno, je to náhradná obálka, pretože nebola zaevidovaná, resp. je možné, že originálnu obálku mala, ale v inom obvode a tak dostala náhradnú, je v tom trocha chaos, ale takto je to ok.
Erika686
17.05.11,05:21
Neviem, ci sa tu objavil prispevok podobneho razu, ale vcera doniedol kmomisar obalky a doniesol formulare aj pre 26 rokov mrtveho pribuzneho...to v tom maju chaos alebo...?
A co ked neodovzdam vyplneny formular?
Poviem, ze to vyplnim elektronicky a nevyplnim to vobec...je zab to nejaky postih?
VERONIKA6
17.05.11,05:30
Neviem, ci sa tu objavil prispevok podobneho razu, ale vcera doniedol kmomisar obalky a doniesol formulare aj pre 26 rokov mrtveho pribuzneho...to v tom maju chaos alebo...?
A co ked neodovzdam vyplneny formular?
Poviem, ze to vyplnim elektronicky a nevyplnim to vobec...je zab to nejaky postih?
Sčítanie je povinné, sankcie však nehrozia.
Albertova1
17.05.11,05:36
Ak nechcete odpovedať na niektorú otázku nemusíte. Nie je povinné, aby všetky otázky boli odpovedané. Ak odmietnete účasť na sčítaní,, alebo poviete, že to spravíte elektronicky a nespravíte to, tak sčítací komisár je povinný ísť na obecný-mestský úrad a podľa základných údajov sčítať vás.
willma
17.05.11,05:37
to je garantované, alebo sa potom na rebeloch vyšantia? len malá podrývačná otázka: AKO BUDÚ VEDIEŤ, KTORÝCH REBELOV TREBA POTRESTAŤ, KEĎ VŠADE DEKLARUJÚ, ŽE SČÍTANIE JE ANONYMNÉ:rolleyes::rolleyes::rolleyes::D
Klimentová Viera
17.05.11,05:51
Konečne som si prečítala aj posledný príspevok. Nechcela som reagovať skôr, aby som sa neopakovala. Nie som stotožnená s týmto systémom a už vôbec nie s jeho účelovými zákonmi.
Ak sa vôbec nezúčastním sčítania, nebude dôkaz, že tu sú aj takíto rebelanti ako ja. Vyplním teda len základné údaje, ktoré si môžu overiť na evidencii obyvateľstva a o byte u správcu bytovky. Ak by fungoval systém komunikácie medzi jednotlivými inštitúciami nebolo by to vôbec potrebné.
Samozrejme, že žiadny identifikátor nenalepím.
Do môjho náboženského presvedčenia nikoho nič nie je (je to dané zákonom), ale aby vedeli, že sme tu aj ateisti to im napíšem. Nám peniaze zo štátnej kasy nepotečú.
Kto vyhodnotil predchádzajúce sčítanie ľudu tak, aby sme uverili jeho dôvodom, pre ktoré sa robí. Ako je možné, že sa objavujú aj "mŕtve duše" spred 26 rokov. Ve´d už boli medzi tým dve sčítania????
Nuž, ostáva mi len konštatovať, že sme skutočne otrocky závislí na účelových zákonoch získavania informácií o občanoch, ktoré im aj sami poskytneme. To sa skutočne nikto nezaoberá seriozne obsahom otázok v dotazníkoch???. A ešte som zabudla okrem mena a adresy na zalepených obálkach s identifikátormi sú aj perom dopisované čísla. Vie niekto čo znamenajú.
Gapo
17.05.11,06:42
Gapko, zabudol si uviesť či nie si náhodou hnedoslovák :D kým neuvidím, neuverím :D
Ak je pekná jar, tak od mája veruže som:D:D:D
truch
17.05.11,07:01
Čítam všetky vaše príspevky, takže ak príde sčítací komisár, doteraz u nás nebol:D, vyplním len to, čo považujem za vhodné zverejnenia, nenalepím identifikátor a odovzdám. Čo keď ten komisár mi nezoberie takýto, len zčasti vyplnený formulár?
veronikasad
17.05.11,07:04
Dáška, idem robiť sčítanie elektronicky. Tiež nebudem vyplňovať všetky otázky (naozaj nikoho nemusí zaujímať názov môjho zamestnávatela) Včera som tete sčítačke povedala, že ak ma SW nepustí neuplne vyplnené hárky odoslať, hodím ich do koša.
lianett
17.05.11,07:09
...och joj... ako som sa tu na niektorých príspevkoch narehotala :D, až ma bolí bránica...
Inak, včera nás navštívila tiež pani "sčítacia komisárka" - lapala po dychu, keďže bývame na 4 bez výťahu :D... Otvorím dvere a ona bez papierov, vraj ich nechala v mieste nášho trvalého pobytu...
No som strašne zvedavá, ako sa naša rodina sčíta - ja s deťmi TP inde, manžel TP inde a bývame v nájomnom byte všetci pekne "na hromádke" - vraj byt dá ako neobývaný :eek::confused::cool: - VÁŽNE NEVIEM, NAČO SA MÁME SČÍTAŤ, keď výsledky budú o 3 roky a všetky info budú tri roky staré .... Čo už, niekto si musí zarobiť... takže hurá do sčítania :D !
Ozaj, hárky som ešte nevidela je tam i kolonka, koľko máme doma špinavých či deravých ponožiek ??? :D:rolleyes:
Hm a nechcú náhodou vedieť i to, kedy máme ..x ??? :confused: Či patríme k priemeru, podpriemeru alebo nadpriemeru ? A just dopíšem, nech poriadne závidia :D:D:D

Evuš, my sme podobný prípad, ale sčítací komisári ešte zatiaľ nedorazili /ani do prenájmu, ani do miesta TP/. Som zvedavá, či vôbec dorazia:):rolleyes:...

A k tomu vyhodnoteniu sčítania /to sa mi ani nechce veriť a počujem to po prvý raz, že výsledky budú až o 3 roky:confused:/, ale možno sa dočkáme zákona o zákaze rodenia a umierania až do konca roka 2014:D
marleau
17.05.11,07:10
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
veronikasad
17.05.11,07:11
Marleau, to je tvoje prvé sčítanie ? My skôr narodení si už nejaké to sčítanie pamätáme ...
Nella_2
17.05.11,07:12
V niektorých krajín majú fakt zvláštne otázky (a hlavne potreby vedieť na ne odpoveď). Si myslím, že sme na tom ešte dobre...

"Nový Zéland

Fajčili ste niekedy pravidelne (jeden alebo viac dní)?
Zaznačte všetky možné spôsoby, z ktorých ste mali príjem za posledných 12 mesiacov

Austrália

Zaznačte výšku príjmu
Napíšte telefónne číslo, len pre potreby sčítania

Estónsko

Pestujete nejaké plodiny, ak áno, na akej ploche – uviesť v m2
Chováte nejaké zvieratá, ak áno, koľko?

Cyprus, Vietnam, Irán…

Viete čítať a písať ?

Egypt

Fyzický stav: normal, disabled (postihnutý)

Kanada

Máte nejaké psychické, fyzické problémy alebo iný zdravotný problém obmedzujúci prácu, školu?
Otázky smerujúce k zisteniu používania anglického a francúzskeho jazyka s cieľom zistiť, koľko obyvateľov krajiny sú pôvodní Kanaďania a koľko je prisťahovalcov.

Írsko

Koľko áut vlastníte alebo používate na súkromné účely (aj firemné)?
V akom čase zvyčajne odchádzate z domu do práce alebo do školy?

Izrael

Charakterizujte menu, v ktorej máte príjem (americký dolár, euro, NIS-nový izraelský šekel , iná)."


Zdroj: http://www.scitanie2011.sk/co-je-scitanie/scitanie-v-zahranici
Nella_2
17.05.11,07:15
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
Robí sa to na celom svete. Nám to prikazuje nariadenie EÚ 763/2008 (ale spôsob už nie).
Každý štát má okrem základných otázok iný okruh záujmu... ;)
U nás chcú proste vedieť zloženie domácností, koľko osôb žije priemerne v jednej domácnosti, počítačovú gramotnosť, koľko domov má kanalizáciu...
Albertova1
17.05.11,07:17
Komisár ti musí zobrať formulár, lebo nemá právo kontrolovať a komentovať tebou napísané údaja. Preňho je podstatné, aby zákl. údaje si mala vyplnené a to adresu, rok nar. a pohlavie a už si sčítaná.
Aj podľa mňa sú to vyhodené peniaze, ak by sme mali normálne fungujúci register. tak tieto výdavky by mohol štát ušetriť, ale na druhej strane sa nad tým zamyslite, že koľko ľudí má vďaka sčítaniu prácu a to nemyslím len komisárov...
Nella_2
17.05.11,07:18
Oliwa
17.05.11,07:21
Evuš, my sme podobný prípad, ale sčítací komisári ešte zatiaľ nedorazili /ani do prenájmu, ani do miesta TP/. Som zvedavá, či vôbec dorazia:):rolleyes:...

A k tomu vyhodnoteniu sčítania /to sa mi ani nechce veriť a počujem to po prvý raz, že výsledky budú až o 3 roky:confused:/, ale možno sa dočkáme zákona o zákaze rodenia a umierania až do konca roka 2014:D
Tiež som neverila vlastným očiam:

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 prebehne v čase od 13. mája do 6. júna.

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov sa vykoná na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011, prebiehať bude od 13. mája do 6. júna Údaje sa zaznamenajú do sčítacieho tlačiva k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc z piatka 20. mája 2011 na sobotu 21. mája 2011. Sčítacie tlačivá sa vyhotovia okrem štátneho jazyka aj v jazyku maďarskom, rómskom, rusínskom a ukrajinskom v listinnej a elektronickej forme a v elektronickej forme aj v anglickom jazyku.

Sčítanie upravuje zákon č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011.

Podľa tohto zákona poskytnúť údaje na účely sčítania je povinný:

- každý obyvateľ okrem cudzinca požívajúceho diplomatické výsady a imunitu; cudzinec, ktorý má pobyt na území Slovenskej republiky kratší ako 90 dní, poskytne údaje v obmedzenom rozsahu,
- vlastník domu alebo správca domu, alebo nájomca domu za každú budovu určenú na bývanie, alebo inú budovu, ktorá je obývaná v rozhodujúcom okamihu sčítania,
- vlastník bytu alebo správca bytu, alebo nájomca bytu, alebo podnájomník bytu pri sčítaní bytov.

VIAC INFORMÁCIÍ NA STRÁNKE SČÍTANIE 2011 TU
Sčítací komisári doručia obyvateľom:
- sčítacie formuláre,
- identifikátor s overovacím heslom v zalepenej obálke na meno do miesta trvalého bydliska.

Budú vytvorené tri typy identifikátorov pre sčítacie formuláre:

A. Údaje o obyvateľovi – vypĺňa každý člen domácnosti,
B. Údaje o byte – vypĺňa jedna osoba za bytovú domácnosť,
C. Údaje o dome – vypĺňa jedna osoba za celý dom.

Výsledky zo sčítania obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 sa budú zverejňovať priebežne, komplexné výsledky budú známe najneskôr v marci 2014.

Zdroj: www.scitanie2011.sk, Foto na titulke: Štatistický úrad SR

A ešte ma zaujali také informácie, že sa zisťuje, kto má a nemá klimatizačnú jednotku - to akože kto nemá, tomu ju príde "štát" namontovať? :rolleyes::D
A ďalšia vec - že zatepľovanie domov a bytov - celý svet sa vraj globálne otepľuje a Slováci len zatepľujú a zatepľujú... :(
To čo je za argument - to kto má zateplený príbytok, tak mu to prídu strhnúť, či čo? Alebo vyrúbia daň z prehriatia? :rolleyes::D:D
Laguna13
17.05.11,07:33
EU nám nariaďuje nariadením EU č. 763/2008 zozbierať dáta, ale dovoľuje ich zozbierať z existujúcich registrov. Takže, ak nám tvrdia, že toto sčítanie sa robí plošne v celej Európe, nie je to pravda. Švajčiari si mohli dovoliť odmietnúť toto nákladné ščítanie tým, že schválili zákon, podľa ktorého si vláda základné údaje o obyvateľstve zozbiera z registra obyvateľov a z katastra nehnuteľností. A tým je to pre nich vybavené. Majú moje sympatie.


http://www.magnificat.sk/2011/05/nechci-secist-nase-vlada-sve-poddane-nechat-se-secist-nuti/
Oliwa
17.05.11,07:35
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
mimotemy Minule som sledovala v telke zaujímavý film na tému občan-ovca... Názov neviem, nevidela som to od začiatku. V hlavnej úlohe bol Robie Wiliams - ale nebola to komédia, práve naopak - on bol ten tichý rebel, ktorý pomstil smrť svojej ženy... Tiež odmietal tú stádovitosť.
Neboj Marleau, nie si jediný rebeééééél.... ;):D:D:D
Oliwa
17.05.11,07:45
[/B]
EU nám nariaďuje nariadením EU č. 763/2008 zozbierať dáta, ale dovoľuje ich zozbierať z existujúcich registrov. Takže, ak nám tvrdia, že toto sčítanie sa robí plošne v celej Európe, nie je to pravda. Švajčiari si mohli dovoliť odmietnúť toto nákladné ščítanie tým, že schválili zákon, podľa ktorého si vláda základné údaje o obyvateľstve zozbiera z registra obyvateľov a z katastra nehnuteľností. A tým je to pre nich vybavené. Majú moje sympatie.


http://www.magnificat.sk/2011/05/nechci-secist-nase-vlada-sve-poddane-nechat-se-secist-nuti/
A na rozdiel od nás ušetrili 30 melónov... :mad:
Na vytvorenie koľkých pracovných miest na dá využiť 30 miliónov eur? :rolleyes:

Ako to bude prebiehať
Sčítanie vykonajú sčítací komisári. Ich výber a výkon činnosti zabezpečia obce. Vymenujú ich po predchádzajúcom súhlase starostovia obcí.
Počet sčítacích komisárov bude závisieť od počtu vytvorených sčítacích obvodov, pričom jeden obvod bude tvoriť približne 100 až 120 bytových domácností, čiže jeden sčítací komisár zabezpečí priemerne 350 až 400 obyvateľov.
Podľa odhadu predsedníčky ŠÚ SR ich bude potrebných približne 25 000. „ŠÚ má na tento rok sto ľudí navyše pre zabezpečenie všetkých organizačných a technických prác,“ dodala. Náklady na prácu sčítacích komisárov sú odhadnuté na 5,4 milióna eur. Celkové náklady na sčítanie odhaduje Benkovičová na 30 miliónov eur.
Laguna13
17.05.11,07:49
A na rozdiel od nás ušetrili 30 melónov...


Majú viac rozumu ako všetky ostatné štáty EU a možno i iných svetadielov.
Ajk&
17.05.11,07:53
Každá organizácia predsa robí k 31.12. uzávierku (ÚPSVaR, DÚ, jednotlivé ministerstvá, Sociálna poisťovňa, atď.) takže vždy k 31.12. každého roku sme sčítaní a rozpitvaní do každého detailu. Pokiaľ viem, tak väčšina výkazov sa posiela aj na Štatistický úrad SR ....................
Nella_2
17.05.11,08:03
Majú viac rozumu ako všetky ostatné štáty EU a možno i iných svetadielov.
Môžu si to dovoliť a okrem toho nie sú ani členom EÚ, takže sa ich žiadne nariadenia či smernice netýkajú ;):)
bupi
17.05.11,08:11
Tak rozmyslam, ze ked si ten komisar nalepil nalepku do svojich papierov ku menu do kolonky komu papiere dal a tak on si ju potom odlepi jednoducho z tych svojich a prilepi na tie, ktore prave od nas prevezme vypisane a ma zaznacene od koho zobral. Jedine ze by sa mu vsetky z ulice pomiesali, ale na to bude davat velky pozor.
Na papierovom harku je napisane aj presne meno, komu patria, aj ulica.
A v elektronickej podobe kod s menom priezviskom aj s rokom narodenia.
Anonymita na oblbnutie tych s nizsim IQ. Mozno je ich prevaha v nasom state:cool:
lubko6394
17.05.11,08:17
Tak rozmyslam, ze ked si ten komisar nalepil nalepku do svojich papierov ku menu do kolonky komu papiere dal a tak on si ju potom odlepi jednoducho z tych svojich a prilepi na tie, ktore prave od nas prevezme vypisane a ma zaznacene od koho zobral. Jedine ze by sa mu vsetky z ulice pomiesali, ale na to bude davat velky pozor.
Na papierovom harku je napisane aj presne meno, komu patria, aj ulica.
A v elektronickej podobe kod s menom priezviskom aj s rokom narodenia.
Anonymita na oblbnutie tych s nizsim IQ. Mozno je ich prevaha v nasom state:cool:

Keby len toto. Sčítací komisár je na tuším 400 domácností. Ak napíšeš názov zamestnávateľa, tak koľko z 1000 ľudí má s Tebou rovnaký dátum narodenia a pohlavie k tomu ?
Bionda
17.05.11,08:21
... mne tetka sčítacia jasne povedala, že si odkontroluje na internete, či sme vyplnili online - ak nie, tak k nám zase príde- takže tiež súhlasím, že tu sa absolútne nejedná o anonymnosť údajov! Mne je tiež veľa údajov "proti srsti" a napárovať údaje + jednoznačne vygenerovaný kod pre konkrétnu osobu = narušenie súkromia a vôbec to nepovažujem za anonymnú štatistiku ! ......
evuš
17.05.11,08:25
... hm, myslím si, že zbehnem do lekárne po odberné skúmavky a spolu s hárkami im odovzám i vzorku stolice a moču, aby presne vedeli, či sme zdraví a dokedy im budeme "odožierať" z ich štátneho rozpočtu..:D:D:;)
srska
17.05.11,08:35
... hm, myslím si, že zbehnem do lekárne po odberné skúmavky a spolu s hárkami im odovzám i vzorku stolice a moču, aby presne vedeli, či sme zdraví a dokedy im budeme "odožierať" z ich štétneho rozpočtu..:D:D:;)
aj výsledok vyšetrenia prostaty:D aby vedeli predpovedať demografický vývoj:D
lianett
17.05.11,08:37
... mne tetka sčítacia jasne povedala, že si odkontroluje na internete, či sme vyplnili online - ak nie, tak k nám zase príde- takže tiež súhlasím, že tu sa absolútne nejedná o anonymnosť údajov! Mne je tiež veľa údajov "proti srsti" a napárovať údaje + jednoznačne vygenerovaný kod pre konkrétnu osobu = narušenie súkromia a vôbec to nepovažujem za anonymnú štatistiku ! ......

Ani ja. A začínam mať z toho husiu kožu. Zaujímalo by ma, čo sa stane, keď tam ten identifikátor= vygenerovaný kod pre konkrétnu osobu nenalepím. Jednoducho ho hodím do koša. Možno ma pokarhajú a ešte lepšie si ma zapamätajú a sčítací komisár mi pridelí nejaký náhradný identifikátor...Už sa mi zdá, že z toho ani niet úniku...

A čo sa stane, keď to jednoducho budem bojkotovať. Proste to nijako nevyplním. A neodovzdám. Alebo poviem, že to vyplním on-line, ale nevyplním. Sankcie vraj nehrozia, ale nehrozí aj do nemoty otravovanie zo strany komisárov?...Nechápem, ako si niekto môže dovoliť odkontrolovať na internete, či som niečo vyplnila alebo nie...Zvlášť, keď je to vraj anonymné.

Vychádza mi z toho, že najlepšie riešenie je vylniť to on-line, ale len pohlavie, dátum narodenia, počet detí a hotovo. Toto by malo každému o mne stačiť a som sčítaná.
Nella_2
17.05.11,08:40
Mali by sme sa všetci Slováci dohodnúť, že vyplníme že nemáme vodovod (chodíme sa kúpať do potoka), ani WC (len latrínu), žiadne mobily, žiadne autá, žiadne zamestnanie... nech sa EÚ o nás chudákov postará a pošle peniažky... či načo sa robí to plošné sčítanie? :D
evuš
17.05.11,08:44
... plošné sčítanie... sa robí nato, aby vedeli koľko rakiev treba vyrobiť, keď nás z toho "sčítania" ŠĽAKTRAFÍ :D
srska
17.05.11,08:44
Mali by sme sa všetci Slováci dohodnúť, že vyplníme že nemáme vodovod (chodíme sa kúpať do potoka), ani WC (len latrínu), žiadne mobily, žiadne autá, žiadne zamestnanie... nech sa EÚ o nás chudákov postará a pošle peniažky... či načo sa robí to plošné sčítanie? :D
kto a ako sčíta tých čírnych v letanovciach, rudňanoch, .....
srska
17.05.11,08:45
... plošné sčítanie... = sa robí nato, aby vedeli koľko rakiev treba vyrobiť, keď nás z toho "sčítania" ŠĽAKTRAFÍ :D
evuš - go!!! jedeš:D:D:D:D:D
Ajk&
17.05.11,09:18
Túžim po jednom: jedným očkom sa len tak mrknúť na sčítacie hárky cca desiatich obyvateľov Luníka IX ..........
Tweety
17.05.11,09:34
Túžim po jednom: jedným očkom sa len tak mrknúť na sčítacie hárky cca desiatich obyvateľov Luníka IX ..........
A myslíš, že tam nájdeš niečo zaujímavé? nie je to práve najlákavejšia túžba. Sú aj krajšie.:)
evuš
17.05.11,09:37
Túžim po jednom: jedným očkom sa len tak mrknúť na sčítacie hárky cca desiatich obyvateľov Luníka IX ..........

Ajk& - tak to sa Ti teda čudujem, pretože oni si s nimi akurát tak vytrú zadok a "sčítacieho" pošlú kade ľahšie ;)
A ja by som to spravila s nimi tiež /s tými lajstrami/, len na moju "fajnovú" prdelku nem dobrý papier :D:D:D
Ajk&
17.05.11,09:41
hihi .... len aby sme neboli prekvapení: nebudú sčítaní elektronickou formou ?
Nella_2
17.05.11,09:55
A ak priznajú mobily, autá, vodovody... tak konečne EÚ zistí, že to nie oni sú diskriminovaní, ale zvyšok národa
bupi
17.05.11,10:36
Bolo na inom fore:

"Zaujímavá je poznámka a podstatná v predchádzajúcom príspevku. Citujem:
"A ešte na margo toho že nenapíšete do tlačiva údaje sčítací komisár má povinnosť u susedov zistit o vás čo najviac a vypísať tlačivo A aj B o osobe a byte resp.si info zistit na miestnom úrade tak že tak."

Tak si zoberte čo s tohoto budú za fejky absurdné. Keď už ak je to pravda si komisári budú o ludoch ktorých nezastihnú zisťovať informácie u susedov na úradoch a vyplňovať za nás tie tlačivá. No ak je toto pravda tak je celé sčítanie väčší vtip než sa zdalo.

Veď to by bol jeden vtip alebo sranie si do huby za druhým.

- Ved ako to môže niekto vypĺňať za druhého ? Oni to akože vyplnia ale ty
Máš byť právne zodpovedný za to že si to vyplnil správne. (no veď to je ďalší Orvel)

- Alebo fejk s úradom, že zistia si info na úrade. To hádam nemyslia vážne lebo ak si to môžu zistiť na úrade tak si to tam môže zistiť aj štát a nemusí nás otravovať.

- A fejk zo susedmi tak to je naj haluz sama o sebe pri susedských vzťahoch na Slovensku. "
..........
wagner
17.05.11,11:01
Dost dobre nechapem odpor voci scitaniu. Vieme velmi dobre, ze urady nemaju dobru evidenciu - vid volebne pozvanky pre ludi, ktori su uz roky mrtvi. Takto sa mozno dozvieme presnejsiu informaciu, kolko nas este zije.

Aj ja som dostala obálku na občana ktorý je mŕtvy. Poriadok si potrebujú spraviť na štatistikách a mestských úradoch, na obecných úradoch mávajú dobré informácie.

Zdenka,
nevedia všetko a nerozumiem prečo by mali všetko vedieť...
Čo koho do toho, či svoje základné potreby vykonávam v treskúcej zime vo dvore v latríne, alebo doma v teplom WC...
Vôbec to nie je kovbojka, je to smutné, že naše súkromie nie je chránené a my ako barani urobímme všetko, čo od nás chcú !
Ale vedia, aj to či máš latrínu alebo nie. Vieš ten kto nerobil na obecnom resp. mestskom úrade také informácie nemá. Ja mám dvanásť rokov praxe na obecnom úrade a tieto informácie poznám. Jednoducho nič neutajíš, vedia všetko o každom z nás.
Zaujímalo by ma, ako sčítací komisári budú zbierať vyplnené hárky?
To si akože cudzí človek môže o mne čítať, keď za ním zavriem dvere?
Sčítací komisár podpisoval vyhlásenie o utajovaní skutočností zistených pri sčítaní. A nemysli si, že to čítanie hárkov pre komisára bude rozprávka, bude to tvrdá makačka. Lebo musí vyplňovať o.i. aj to, kto je hlava rodiny, či domácnosť hospodári spoločne a či zvlášť a pod. Tiež sa neunúvajte klamať s kódami - sčítací komisár má vo svojom tlačive vygenerované kódy každého občana, ktorého má sčítať. Takže ako vidíte - klamať sa neoplatí. Pýtajú sa len to, čo o Vás už dávno vedia.


tak nech ju nedávajú dopĺňať brigádnikom/dôchodcom/, ktorí to majú asi na háku. nech to robia riadne zamestnanci, ktorí za prípadne nedostatky budú postihnutí
Na obecných úradoch to zvyknú robiť zamestnanci - brigádnici možno na štatistike alebo na meste. Ale každý človek je omylný, môže sa zmýliť aj zamestnanec.
gilda
17.05.11,11:04
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
Radšej rebel ako ovca, ovečky nevedia, že šelma je už pri košiari...
gilda
17.05.11,11:18
Sčítací komisár podpisoval vyhlásenie o utajovaní skutočností zistených pri sčítaní. A nemysli si, že to čítanie hárkov pre komisára bude rozprávka, bude to tvrdá makačka. Lebo musí vyplňovať o.i. aj to, kto je hlava rodiny, či domácnosť hospodári spoločne a či zvlášť a pod. Tiež sa neunúvajte klamať s kódami - sčítací komisár má vo svojom tlačive vygenerované kódy každého občana, ktorého má sčítať. Takže ako vidíte - klamať sa neoplatí. Pýtajú sa len to, čo o Vás už dávno vedia.

...čertovsky dobre vymyslené.
Tweety
17.05.11,11:20
Sčítací komisár podpisoval vyhlásenie o utajovaní skutočností zistených pri sčítaní. A nemysli si, že to čítanie hárkov pre komisára bude rozprávka, bude to tvrdá makačka. Lebo musí vyplňovať o.i. aj to, kto je hlava rodiny, či domácnosť hospodári spoločne a či zvlášť a pod. Tiež sa neunúvajte klamať s kódami - sčítací komisár má vo svojom tlačive vygenerované kódy každého občana, ktorého má sčítať. Takže ako vidíte - klamať sa neoplatí. Pýtajú sa len to, čo o Vás už dávno vedia.

...čertovsky dobre vymyslené.
Veď si to musia overiť nie? A kde inde, ako priamo u zdroja.:)
veronikasad
17.05.11,11:23
Čo sa plašíte, možno 21.5. už nebudeme mať čo sčitovať (nedá sa mi priložiť odkaz, tak som časť textu skopírovala zo zoznamu.sk)

New York zahltil plagátmi: Koniec sveta 21. mája!

Robert Fitzpatrick utratil na reklamu všetku úspory

NEW YORK/BRATISLAVA - Koniec je blízko, trvá na tom Robert Fitzpatrick (60) z newyorského Staten Islandu. V prípade, že nemá pravdu a bude žiť aj o niekoľko dní, utratil tento muž zbytočne takmer 200-tisíc eur. A to za reklamy na autobusoch či v metre, ktoré hlásajú, že súdny deň nastane 21. mája.



Podľa neho obrovské zemetrasenie spraví zo Zeme neobývateľnú planétu. "Ak si chcete nastaviť budík, zemetrasenia príde pred šiestou hodinou večer," povedal.
Ajk&
17.05.11,11:36
No - a akurát cez víkend ???
gilda
17.05.11,11:38
Čo sa plašíte, možno 21.5. už nebudeme mať čo sčitovať...
New York zahltil plagátmi: Koniec sveta 21. mája!

...skôr 21.5 si to vychutnáme a vylížeme až do dna (sčítanie)
Paula
17.05.11,11:38
No - a akurát cez víkend ???


:D Utieram monitor .
evuš
17.05.11,11:39
...ja už sa na tom ich sčítavaní len smejem... vyplním, doplním, pripíšem, zapíšem, pripnem, napr. doma ešte mám : "večný prievan v peňaženke", "zopár deravých ponožiek", "zo tri obschnuté rožky", "trošku múch", "zvírený prach", "večne špinavý riad" ....

a nech im "štatistické makovice hrkocú a počítajú" až do skončenia sveta... :D:D;)
lianett
17.05.11,11:43
Sčítanie je povinné, sankcie však nehrozia.

No s tými sankciami si nie som až taká istá, že by neboli, pretože som našla zákon o štátnej štatistike č.540/2001, resp.č.298/2010 a tam sa v § 32 píše aj o sankciách pre spravodajskú jednotku v prípade odmietnutia poskytnutia údajov.

/Spravodajská jednotka = to sme v rámci tohto zákona my všetci, t.j. všetky FO, ktoré sa štát podľa Zákona o sčítaní obyvateľstva rozhodol spočítať/

No som zvedavá, ako toto dopadne....
Laguna13
17.05.11,11:43
Citujem z článku:
Fitzpatrick, ktorý minul svoje celoživotné úspory, hovorí že Biblia ponúka nezvratný dôkaz.

Ale práve tu sa mýli, lebo Biblia hovorí, že nik nevie ani dňa ani hodiny a takých čo prišli s presným dátumom už bolo veľa. Treba sa riadiť možno zabudnutým pionierským heslom: "Buď pripravený! Vždy pripravený!"
Nella_2
17.05.11,11:57
Čo sa plašíte, možno 21.5. už nebudeme mať čo sčitovať (nedá sa mi priložiť odkaz, tak som časť textu skopírovala zo zoznamu.sk)

New York zahltil plagátmi: Koniec sveta 21. mája!

Robert Fitzpatrick utratil na reklamu všetku úspory

NEW YORK/BRATISLAVA - Koniec je blízko, trvá na tom Robert Fitzpatrick (60) z newyorského Staten Islandu. V prípade, že nemá pravdu a bude žiť aj o niekoľko dní, utratil tento muž zbytočne takmer 200-tisíc eur. A to za reklamy na autobusoch či v metre, ktoré hlásajú, že súdny deň nastane 21. mája.



Podľa neho obrovské zemetrasenie spraví zo Zeme neobývateľnú planétu. "Ak si chcete nastaviť budík, zemetrasenia príde pred šiestou hodinou večer," povedal.
Ale keďže na Slovensku sme 30 rokov pozadu, tak sem to príde neskôr :D:D:D
Zitulda
17.05.11,11:59
A ako vyplní to osoba, čo nebýva na TB, ale v prenajatom byte? Ako uvedie vybavenie bytu? to zapíse napr: že TV má požičané? :)Nevidela som ešte formulárie tak neviem, ale asije tam údaj o byte...čo takýto občan uvedie? Kto uvedie takéto byty? ak ich má vlastník tri alebo vic za účelom nezdaneného zisku?
charonme
17.05.11,12:02
Toto scitanie ma priblizne taku istu zmysluplnost a uzitocnost ako kedysi byvali prvomajove sprievody. Co sa nakladov tyka, tak to neviem...
Laguna13
17.05.11,12:02
Je televízor Tvoj? Ak nie - nemám. A to isté o ostatnom zariadení.
Zuziana
17.05.11,12:03
Čo sa plašíte, možno 21.5. už nebudeme mať čo sčitovať (nedá sa mi priložiť odkaz, tak som časť textu skopírovala zo zoznamu.sk)

New York zahltil plagátmi: Koniec sveta 21. mája!

Robert Fitzpatrick utratil na reklamu všetku úspory

NEW YORK/BRATISLAVA - Koniec je blízko, trvá na tom Robert Fitzpatrick (60) z newyorského Staten Islandu. V prípade, že nemá pravdu a bude žiť aj o niekoľko dní, utratil tento muž zbytočne takmer 200-tisíc eur. A to za reklamy na autobusoch či v metre, ktoré hlásajú, že súdny deň nastane 21. mája.



Podľa neho obrovské zemetrasenie spraví zo Zeme neobývateľnú planétu. "Ak si chcete nastaviť budík, zemetrasenia príde pred šiestou hodinou večer," povedal.
O šiestej večer kde v NY alebo v Bratislave?
danushka
17.05.11,12:07
Sčítací komisár podpisoval vyhlásenie o utajovaní skutočností zistených pri sčítaní. A nemysli si, že to čítanie hárkov pre komisára bude rozprávka, bude to tvrdá makačka. Lebo musí vyplňovať o.i. aj to, kto je hlava rodiny, či domácnosť hospodári spoločne a či zvlášť a pod. Tiež sa neunúvajte klamať s kódami - sčítací komisár má vo svojom tlačive vygenerované kódy každého občana, ktorého má sčítať. Takže ako vidíte - klamať sa neoplatí. Pýtajú sa len to, čo o Vás už dávno vedia.





Čiže o anonymite nemôže byť ani reči...

A nad tým podpísaním vyhlásenia mlčanlivosti komisára som sa tiež dobre pousmiala. Keby som nevedela, že v našej vieske nosí lajstrá drbna obecná, tak možno uverím.

A to ako si overovali ľudí - komisárov je tiež diskutabilné. Viď včerajšie TV a Červienku pomocníka, kto všetko tie lajstrá smie držať vo svojich rukách;).

Dnes stačí vedieť meno a priezvisko s dátumom narodenia nejakej osoby a na www.katasterportál.sk sa dočítam o ňom veľa, ešte aj o jeho exekúciách.
srska
17.05.11,12:08
O šiestej večer kde v NY alebo v Bratislave?
06:00 zulu:)
Marína
17.05.11,12:12
Toto scitanie ma priblizne taku istu zmysluplnost a uzitocnost ako kedysi byvali prvomajove sprievody. Co sa nakladov tyka, tak to neviem...
Tak to by som celkom nesúhlasila.;) Prvomájové sprievody mali veľký význam kvôli tomu, že sa raz v roku dali kúpiť fajnové spišské párky. Možno preto nám tak chutili, že sme ich jedli raz za dlhý čas.:)

O šiestej večer kde v NY alebo v Bratislave?
Možno ani nie kde ale koho?!;) Roberta Fitzpatricka.
Bionda
17.05.11,12:17
Marína... ja neviem, - u nás nepredávali tie párky , ale dobrá ruská zmrzlina- tú som si vždy kupovala, kým sme čakali na poradie :D
charonme
17.05.11,12:18
sa raz v roku dali kúpiť fajnové spišské párky moze byt, ale to bol len vedlajsi efekt, nie ucel preco to ti planovaci organizovali. Vsak aj o scitani by sme mohli povedat, ze je na volaco dobre, pretoze si ludia lepsie uvedomili, aky dobry den si z nich uradnici a planovaci robia...

Ale skor som mal na mysli nejaky druh demonstracie moci a simulaciu fiktivnej spolupatricnosti a vytvorenie iluzie potrebnosti a uzitocnosti planovacov
Marína
17.05.11,12:23
Veď ja ti rozumiem, chcela som to len trochu odľahčiť.;)
Marína
17.05.11,12:25
Marína... ja neviem, - u nás nepredávali tie párky , ale dobrá ruská zmrzlina- tú som si vždy kupovala, kým sme čakali na poradie :D
Bionda, veď aj u nás, ako som len na ňu mohla zabudnúť.:confused: Tie párky boli veľmi chutné, s dnešnými sa to nedá ani z ďaleka porovnať.
lianett
17.05.11,12:33
Marína... ja neviem, - u nás nepredávali tie párky , ale dobrá ruská zmrzlina- tú som si vždy kupovala, kým sme čakali na poradie :D

Nuž u nás tie párky boli v časoch prvomájových zadara, to si aspoň matne pamätám, pretože som mala v tom čase cca 10 rokov. Otec dostal kupón a išlo sa na párky;)Takže z tohto pohľadu to bola určite užitočnejšia a zdraviu prospešnejšia udalosť pre obyvateľstvo ako celé sčítanie.
katalóg
17.05.11,12:49
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-a-komentare zo 16.5.2011 od 08:00 min. do 14:20 min.
V štúdiu Ľ. Ivančíková, gen. riad. Sekcie soc.štatistiky a demografie ŠÚ SR, odpovedá na otázky, ktoré sú prakticky totožné s otázkami v tejto téme. Sankcie, identifikátori a pod.
srska
17.05.11,13:06
všeličo sa terazky sčítava: zisťovanie o informačných a komunikačných technológiách v domácnostiach:)

zdroj: www.mupb.sk (http://www.mupb.sk)
Paula
17.05.11,13:07
http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-a-komentare zo 16.5.2011 od 08:00 min. do 14:20 min.
V štúdiu Ľ. Ivančíková, gen. riad. Sekcie soc.štatistiky a demografie ŠÚ SR, odpovedá na otázky, ktoré sú prakticky totožné s otázkami v tejto téme. Sankcie, identifikátori a pod.


Ale tu sa viac zabaví (ak sem trafí ovšem);)
Tweety
17.05.11,14:52
Tak sme už v tom namočení aj my. Pekne krásne indentifikovaní podľa roku narodení, adresy, mena na sčítacom hárku, takže o nejakej anonymite nemôže byť ani reči.
misoft
17.05.11,14:54
Lidičky, jen žádnou paniku!
Veď to sčítanie len zistí to, čo už mocipáni dávno o nás vedia.
BTW: Rôzne obavy z prezradenia anonymity - ako to kdesi prezentoval tzv. bezpečnostný konzultant Kropáček Ľubomír - to je strašenie ľudí, len aby sčítanie nebolo a €urá sa vyhodili nazdarboh zbytočne.
V inom vlákne :http://www.porada.sk/t51730-p571-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1743872 som sa svojou formou (a možno aj dosť logicky) snažil vyvrátiť tvrdenia toho konzultanta.
BTW2: jeho tvrdenia sú trochu katastrofické a nelogické.
charonme
17.05.11,15:02
to je strašenie ľudí, len aby sčítanie nebolo a €urá sa vyhodili nazdarboh zbytočne tie eura su vyhodene rovnako zbytocne bez ohladu na pocet ludi, ktori to budu bojkotovat
misoft
17.05.11,15:11
Ani by som nepovedal. Takto sa aspoň (i keď len čiastočne :D) dozvieme, koľko obyvateľov určitej charakteristiky (každý si to musí domyslieť) musia živiť obyvatelia normálnej charakteristiky (asi už viete, o čom je reč).