Oliwa
21.05.11,17:13
Ja teda neviem, robí sa to raz za 10 rokov, to máme dve a pol volebného obdobia vlády súčasnej, minulej, predminulej + štatistický úrad ako štátna inštitúcia a zahraničná súkromná firma IBM ako čerešnička na torte - a takéto fiasko... Teraz si to budú pohadzovať ako horúci zemiak, že kto to spackal :cool: - a zase si to ods..ie, pardon, odnesie kto? Ten posledný v tomto štáte - občan-milión, v mene ktorého a pre ktorého sa to všetko vlastne robí - a ktorý to samozrejme aj platí každý mesiac svojimi odvodmi... :(
Kedysi v socializme sa razilo heslo, ktoré platí rovnako i dnes: Na konci nášho snaženia je človek! Ale prečo až na konci...? :mad:
Oliwa
21.05.11,15:19
Marína toto isté, ale ešte s väčším dôrazom bolo včera v správach na Markíze. Jednoznačne Úrad pre ochranu osobných údajov zhodnotil tento postup ako ohrozujúci občana. Jednoznačne odporúčali nelepiť čiarový kód.
K elektornickému sčítaniu sa Štatistický úrad vôbec nevedel vyjadriť.
Neide o to, že údaje by použil štatistický úrad, ale v prípade nabúrania sa do systému by dotyčný " veľmi šikovný človek - ľudia " dokázali použiť k svojej činnosti údaje, ktoré potrebujú. Jednoznačne trapas za ťažké peniaze nás všetkých.:cool::rolleyes::eek:
Len si spomeňte, ako sa Mečiar svojho času vyhrážal CD-čkom s menami ľudí/firiem, ktorí vrazili svoje "čisto zarobené" prachy do nebankových subjektov... Ako sa k nemu asi dostal? Čo ho oprávňovalo disponovať takýmito informáciami? To, že bol premiér?!?!? :eek::rolleyes:
Ajk&
21.05.11,15:33
Fakt tie otázky sú tak priblblé, akoby celé sčítanie sledovalo celkom iné ciele..... Alebo firma spustí zopár zostáv z PC a dobre sa na nás nabalila. Určite to nebude slovenská z Hornej Dolnej.
durisovad
21.05.11,16:01
Aj podla mojho nazoru je toto len nejaky tunel na statne peniaze pre sukromne firmy. Keby stat chcel vediet, kolko nas je, ma udaje z matrik narodenych a umretych, na narodnom vybore sa hlasime k trvalemu alebo prechodnemu pobytu, socialna poistovna ma prehlad o tom, ci sme dochodcovia alebo pracujuci, narodne vybory tiez maju vedomost o tom, kde byvame, pretoze platime dane z nehnutelnosti atd.
terezamaria
21.05.11,16:05
Aj podla mojho nazoru je toto len nejaky tunel na statne peniaze pre sukromne firmy. Keby stat chcel vediet, kolko nas je, ma udaje z matrik narodenych a umretych, na narodnom vybore sa hlasime k trvalemu alebo prechodnemu pobytu, socialna poistovna ma prehlad o tom, ci sme dochodcovia alebo pracujuci, narodne vybory tiez maju vedomost o tom, kde byvame, pretoze platime dane z nehnutelnosti atd.

A navyše na " Matrike " sa prihlásia aj všetci tmavšej pleti, aby dostali rodinné prídavky a dávky v hmotnej núdzi na všetky deti. Určite údaj z matrík bude presnejší, ako tento sčítací, keď do osád sčítacích komisárov ani nepustia, nie aby to ešte aj vypĺňali.:eek:
rodina1
21.05.11,16:20
Ozval sa aj Štatistický úrad ...
Štatistický úrad SR reaguje na Stanovisko Úradu na ochranu osobných údajov k sčítaniu obyvateľov, domov a bytov v roku 2011
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=35742 (http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=35742)
http://www.porada.sk/t168466-scitanie-obyvatelov-domov-a-bytov-2011-a.html#post1748011

zdá sa mi, že kým sa títo "dvaja" dohodnú, tak bude aj termín sčítania ukončený ...
srska
21.05.11,16:25
zdá sa mi, že kým sa títo "dvaja" dohodnú, tak bude aj termín sčítania ukončený ...
ešte sa cítia na šú aj urazení
Zita5
21.05.11,16:27
naša domácnosť nie je sčítaná, nik k nám neprišiel asi preplačem zvyšok víkendu:D:D:D a to nebývam "na samote u lesa",;)


.............moja domácnosť tiež nie je sčítaná a ani nebude.K dnešnému dňu u nás taktiež nikto nebol , ale keby aj prišiel tak zbytočne. Tiež plakať nebudem po tom všetkom, čo som si už prečítala v médiách.:)
lujza.j
21.05.11,16:35
.............moja domácnosť tiež nie je sčítaná a ani nebude.K dnešnému dňu u nás taktiež nikto nebol , ale keby aj prišiel tak zbytočne. Tiež plakať nebudem po tom všetkom, čo som si už prečítala v médiách.:)

tiež som to nemala v pláne, maximálne tak vek , pohlavie a koniec!!!!!! ostatné otázky nemajú pre mňa žiadny súvis so sčítaním obv.
rodina1
21.05.11,16:36
Už som sčítana - elektronicky. Povinný údaj je celý dátum narodenia a v bode 7 - predchádzajúce bydlisko treba všetky údaje.

Ostatné riadky - keď nechcete, nemusíte vyplňať. (na liste bytu som vôbec neuvádzala rozmery bytu)

http://www.porada.sk/t51730-p2304-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html#post1747669


... toto má od anonymity veľmi ďaleko ...
willma
21.05.11,17:15
Willma a čo ich plánuješ - opiť...?! ;):D:D:D:D:D:D:D:D
A koho vlastne čakáš :rolleyes: - komisára či kominára? Alebo oboch? :):)Jááá ti nevím, nejaaak som z teho fšetkého zmetená jak lesná fčela. A s tým nacenganím - naaa predsa ked nebudem doma, nacengajú sa na zvonek :D:D:D:D
arizona
21.05.11,17:35
terezamaria
21.05.11,17:48
http://www.sme.sk/c/5901754/scitanie-nie-je-anonymne.html
http://www.sme.sk/c/5775083/stat-nevie-prepojit-databazy-radsej-organizuje-scitanie.html
http://www.sme.sk/c/5892892/boj-o-ovecky-sa-vracia.html
http://www.sme.sk/c/5894534/romov-napocitame-malo.html

Pekné, sčítanie bude stáť 30,6 milióna eur. Keby boli dali 30 - tim nemocniciam po 1 milióne eur, tak by si aspoň pomohli. Mohli by nakúpiť zdravotnícky
materiál, ktorého je nedostatok a pre pacienta je potrebný. Takto prebehne fraška, kde ešte aj rómovia " skoro " vypadnú zo skladby obyvateľstva.:cool:
Zitulda
21.05.11,19:02
Nakoniec ma vymákol, keď som šla s psom von, ale musel ma počkať. Potom som dostala pre nás troch (nie psa, ale syn má u nás trvalé bydlisko:)) po jednom formulári pre sčítanie ľudí. No a niekto mu povedal, že je som v nloku konfábel, tak som dostala ešte tlačivo pre dom. pri ňom bol vypísaný vzor so všetkým, čo a ako mám vyplniť.
VERONIKA6
21.05.11,19:21
Práve som dosčítala celú rodinu elektronicky. Veľmi jednoduché. Názov zamestnávateľa som nedala nikomu a prešlo to. Ťažká práca za mnou. Môžem ísť spokojne spať:D:D:D
KEJKA
22.05.11,04:36
Musím odpovedať na každú otázku ? Čo sa stane, ak na niektorú pri elektronickom sčítaní jednoducho odpovedať nechcem ? nič


Prečo sa trápite,ľudia?
Ja som sa tak najedol,že neviem,či ma neroztrhne skor ako príde ten na dnes avízovaný koniec sveta.
Napokon,rozlišujte medzi evidenciou a štatistikou.Nič nie je povinné,nič sa nikomu nestane.Zdrapy do koša a hor sa do prírody. presne tak


som zvedavý ako dopadne toto fiasko z akože sčítanim voči ktorému je dost averzie aj ja


Využijete v tomto prípade možnosť sčítania sa elektronicky? áno


som sa pobavil:
Sčítať sa elektronicky vám umožní identifikátor, ktorý slúži ako prihlasovacie meno. V zalepenej obálke spolu s overovacím heslom vám ho na meno doručil sčítací komisár. Identifikátor je jedinečný, bezvýznamový, náhodne vygenerovaný reťazec znakov, ktorý zabezpečuje anonymitu vašich osobných údajov a chráni ich pred zneužitím. Nezverejňujte ho preto cudzím osobám.
susedke nie, a eštebaci si ho najdu.......

Práve som dosčítala celú rodinu elektronicky. Veľmi jednoduché. Názov zamestnávateľa som nedala nikomu a prešlo to. Ťažká práca za mnou. Môžem ísť spokojne spať:D:D:D tak-tak
aj som sa pobavila. Vyber je, nech sa neopakujem, príspevky mi z duše hovoria.
Tiež som sa napokon rozhodla sčítať. Žijem v malej obci, a ak podľa počtu sčítaných obec naozaj dostane peniažky, nebudem nesolidárna. AK aj moja maličkosť s príslušníkmi bude predstavovať pár centov, nech na mňa neukazujú prstom.
Elektronicky - túto možnosť uprednostňujem, lebo mám tiež ťažkú ruku na písanie a tiež aby si tety na úrade, alebo komisárky, nečítali, čo tam píšem, prípadne odo mňa nežiadali viac než som sa rozhodla uviesť.
Takže dátum narodenia, miesto, dátum prisťahovania do obce považujem za neškodné údaje ako aj vzdelanie, nakoľko sú všeobecne známe a čo už sa na nich dá zneužiť?
ako už je vyššie písané, body 1-7 sú asi povinné, potiaľ mi systém kontroloval vyplnenie.
Ostatné som nevyplnila - dochádzka, predošlé zamestnanie apod. NIE je povinné.
Komisárke poviem, že som sa sčítala elektronicky, takže hárok o dome ignorujem - pri elektronickom sčítaní to nie je, elektronické vylučuje písomné, tak to považujem za vybavené.
tento odkaz
http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
je veľmi zaujímavý - to ma v téme zaujalo.

dosčítania, priatelia.
Lilka 1
22.05.11,07:55
Sčítanie prebieha len v mieste trvalého bydliska? Mám prechodný pobyt a komisár mi oznámil, že ak tu bývam viac ako 2 roky a ak chcem, môžem si tento pobyt označiť za trvalý :confused:
durisovad
22.05.11,08:35
Cele scitanie mi pripada ako jedna velka fraska a tunel na nase peniaze.
marleau
22.05.11,09:01
trisestri
22.05.11,11:29
http://mach.blog.ihned.cz/c1-51396330-ve-svycarsku-plosne-scitani-lidu-zrusili a vraj aj v Rakúsku sa robí iným sposobom /cez registre a podobne/
durisovad
22.05.11,12:58
Aj ja som bola najskor presvedcena, ze je scitanie uzitocna vec, ale ked som si uvedomila, kde vsade musime byt povinne registrovani, prichadzam k nazoru, ze je to skutocne zbytocne a vysledok bude problematicky.
Gapo
22.05.11,13:00
Stále nechápem zmysel sčítavania.Poprosím niekoho,nejakého zástancu tejto frašky,nech mi prezradí aspoň jeden ROZUMNÝ dovod.Čakám...

To by ste naozaj chceli, aby dostávali také pekné platy zadarmo?!
Nech sa potrápia, na blbé otázky, blbé odpovede;)
misoft
22.05.11,13:51
Aj ja som bola najskor presvedcena, ze je scitanie uzitocna vec, ale ked som si uvedomila, kde vsade musime byt povinne registrovani, prichadzam k nazoru, ze je to skutocne zbytocne a vysledok bude problematicky.
To máš pravdu. A zloženie niektorých otázok :eek:, rozum zostáva stáť.
gilda
22.05.11,15:23
gilda
22.05.11,15:32
z iného fóra: Ironiou situacie je ze ten KOD si k svojmu menu PRILEPITE SAMI. Nalepenie kodu na vami vyplneny form je aktom podpisu. Prvy krat sa podpisujete vam pridelenym kodom a nie svojim menom. Od tejto chvile sa dobrovolne stavate OVCAMI S KODOM, bez mena.
-----------------------------
--- > Rozhodnite sa!

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Sankcie_za_nevyplnenie_harkov_nie_su_45.html#ixzz1 N6F0sRsY
lachim1
22.05.11,16:35
www.scitanie2011.sk. Následne zadáte identifikátor ako prihlasovacie meno a overovacie heslo z obálky ako heslo, vyberiete si jazykovú mutáciu formulára a môžete začať vypĺňať sčítacie formuláre. Elektronicky môžete sčítať nielen seba, ale aj svoj byt a dom. Sčítať sa môžete do 29. mája. Nikto vás nesmie nútiť, ako sa máte sčítať. Je na vašom rozhodnutí, či vyplníte formuláre v listinnej alebo v elektronickej forme. Ak sa všetci členovia domácnosti sčítajú elektronicky, sčítací komisár domácnosť už nenavštívi alebo navštívi iba tých, ktorí uviedli že sa sčítajú elektronicky a tak neurobili. Po uplynutí času na elektronické sčítanie sčítací komisár dostane z monitorovacieho systému informáciu, ktoré z identifikátorov v jeho sčítacom obvode už boli použité. Sčítací komisár nebude mať prístup k elektronicky vyplneným formulárom. Priamo zo svojho počítača ich odošlete do databázy Štatistického úradu SR a systém vám zašle potvrdenie o úspešnom sčítaní. V diskrétnej obálke sa nachádza identifikátor aj vo forme samolepky, ktorú, v prípade, ak nevyužijete elektronické sčítanie, nalepíte po vyplnení sčítacieho formulára na "miesto pre čiarový kód" vpravo hore na tlačive.
sčítanie obyvateľov, štatistický úrad

Čítajte viac: [url]http://spravy.pravda.sk/otazky-a-odpovede-o-scitani-dfj-/sk_domace.asp?c=A110520_171736_sk_domace_p23#ixzz1 N6TzhnU1[/ur


Takže aká anonymita????
durisovad
22.05.11,18:01
Pred chvilou bola u nas scitacia komisarka, harky sme odovzdali bez nalepenia kodov a vobec sa tomu necudovala, naopak povedala, ze tak to robi vacsina ludi a je rada, ze jej vobec nieco odovzdaju.
misoft
22.05.11,18:30
Ku mne môžu veselo prísť :D, dostanú hárky aj s "čiaročkami" - ale prázdne - využil som vymoženosti vedy a techniky.
Lubaba
22.05.11,18:38
Ku mne môžu veselo prísť , dostanú hárky aj s "čiaročkami" - ale prázdne - využil som vymoženosti vedy a techniky.
http://www.smileycons.com/img/Variety/g-question.gifhttp://www.smileycons.com/img/Variety/g-question.gif
durisovad
22.05.11,18:45
Som velmi zvedava, kolko nas napocitaju. Susedke priniesli scitacie harky pre jej dcery, ktore su uz 15 rokov odhlasene z pobytu a byvaju v Cechach. Keby chcela zmiast urady, mohla vyplnit aj za ne a bolo by nas o dve osoby viac. Lenze na druhej strane neviem, ci by sa zemegula nevklonila z osi, ked oni sa uz scitali v Cechach, to by bolo obyvatelov prebytok.
gilda
22.05.11,18:47
Rozalka
22.05.11,19:09
Ja mám problém:
miesto môjho narodenia a bydlisko matky v čase môjho narodenia nie sú zhodné, takisto ani miesto narodenia môjho syna nie je zhodné s bydliskom matky v čase jeho narodenia.
To ich riadne zmätie....
Rozalka
22.05.11,19:11
Citát:
Ku mne môžu veselo prísť , dostanú hárky aj s "čiaročkami" - ale prázdne - využil som vymoženosti vedy a techniky.


Tie čiaročky si nalepil na hárky? Ak áno, môžu za teba ešte raz vyplniť aj prázdne tlačivo.

PS: zamestnávateľa odmietam vyplniť, okrem toho, že to vie SP, ZP a DU, tak potom načo ...
Vincentka
22.05.11,19:41
zdravim vas,

rada by som sa dopracovala k odpovedi k nasledovnej otazke>

je povinne pri scitani, pri odovzdavani tlaciv nalepit tam ciarovy kod?

ak ho nenalepim, porusim tym nejaky zakon?

dakujem

Vypísala som poctivo celé tlačivo, ale stále polemizujem nad tými ID kódmi.

Pani štítačka mi povedala, že ak jej tlačivá nechám na vrátnici, bez nalepených štítkov, tak každopádne potrebuje aby som jej na obálku napísala meno - od koho sa jej to vrátilo. Vraj aby nemusela k nám znovu chodiť. Ale meno je jasný ID, nie?
durisovad
22.05.11,19:45
Pami komisarka potrebuje meno asi len preto, aby si odskrtla vsetkych svojich klientov, resp. aby pozbierala harky od tych, ktorym ich dala na vyplnenie. Mozno je na tom financne zainteresovana.
marleau
22.05.11,20:14
http://infobezcenzury.weebly.com/1/post/2011/05/preco-bojkotovat-scitanie-obyvatelstva.html .... záverečné video .....
Všetky tieto stránky mám preštudované.
Možem porovnať s priamou skúsenosťou (Bielorusko) a aj nepriamou (Líbya,Irán,Kirgizsko),preto ma vie rozčúliť dedinský zatuchlený riťolez,čo nikdy neprekročil hranicu Slovenska...
Keby som to len počúval,možno by som neveril tým akožekonšpiračným teóriám,ale keďže si to možem porovnať,tak si myslím,že už existujú aj konšpiračné fakty.
Vincentka
22.05.11,20:15
Pami komisarka potrebuje meno asi len preto, aby si odskrtla vsetkych svojich klientov, resp. aby pozbierala harky od tych, ktorym ich dala na vyplnenie. Mozno je na tom financne zainteresovana.

Ja viem... tiež si myslím, že jej ide o finančnú odmenu. Ale aby sa nestalo to, že na moje papiere namiesto čiarového ID kódu dopíše rukou a večným perom moje meno...:(
marleau
22.05.11,20:17
Vypísala som poctivo celé tlačivo, ale stále polemizujem nad tými ID kódmi.

Pani štítačka mi povedala, že ak jej tlačivá nechám na vrátnici, bez nalepených štítkov, tak každopádne potrebuje aby som jej na obálku napísala meno - od koho sa jej to vrátilo. Vraj aby nemusela k nám znovu chodiť. Ale meno je jasný ID, nie?
Áno,je.A keď ho nenalepí občan,urobí to úrad.A zapamätajte si kód,pre porovnanie,keď vás budú čipovať o rok-dva,či máte ten "svoj".
marleau
22.05.11,20:18
Ja viem... tiež si myslím, že jej ide o finančnú odmenu. Ale aby sa nestalo to, že na moje papiere namiesto čiarového ID kódu dopíše rukou a večným perom moje meno...:(
Jasné,že to urobí,lebo majú bububu,odmena je len za identifikovataľný hárok (po mojom zdrap).
Heni
23.05.11,03:48
tak v nedeľu, 22.5., konečne doniesla pani sčítačka papiere aj nám.
najprv som mala chuť poslať ju s nimi do kelu, lebo mala prísť pred sčítacím okamihom a nie 2 dni po ňom, ale potom prevládla zvedavosť, čo je v tých papieroch vlastne za otázky, že si ich aspoň pozriem...

a hned v úvodných všeobecných vysvetlivkách (je to taký dvojhárok v ktorom boli všetky hárky vložené) je napísané, že:

Ak obyvateľ sám nemôže riadne vyplniť formulár A. Údaje o obyvateľovi, povinnosť vyplniť sčítací formulár prechádza na sčítacieho komisára.

To potvrdzuje čo mi vravela pred týždňom iná sčítačka, že aj ak odovzdáme prázdny hárok, prípadne odovzdáme niektoré otázky nezodpovedané, komisár si to vyplní namiesto nás (aby nebol popoťahovaný od mestského a štatistick. úradu).
A podľa tých vysvetliviek je to vlastne ich povinnosť :mad:

Tak som presvedčená že elektronicky to bude lepšia cesta, aby sa do môjho hárku dostali len údaje, ktoré tam chcem uviesť dobrovoľne ja.
Zdenka 0705
23.05.11,04:16
Súhlas, najprv som vyplnila ručne, po prečítaní všetkých príspevkov som došla k názoru, že elektronicky bude lepšie, uvediem len to, čo je povinné. Keď prišla pre papiere pani sčítacia, tak som jej oznámila, že už "som sa elektronicky".
marleau
23.05.11,05:41
Kde máte záruku,že v elektronickom tlačive vám chýbajúce údaje niekto nedoplní?
A narobí viac paseky...
Zdenka 0705
23.05.11,05:56
... nezaoberám sa nikdy tým, "čo keby" ... zbytočne to odoberá energiu a aj tak sa stane, čo sa stať má ...
marleau
23.05.11,06:03
Nie je nič horšie,ako ľahko manipulovateľný človek.
gilda
23.05.11,06:49
"No čo už". Diskusia na tomto fóre je "veselá". "Zábavné" hodnotenie pod vážne mysleným upozornením. "Ať je smutno, jen když je veselo." J. Werich.
bupi
23.05.11,07:08
Maju oni aj nahradne harky? Ked vsetky okienka zaskrtneme, bude odovzdane, tj. scitacia dostane odmenu, odovzdame ale nezradime.
Alebo... ked vsetci neodovzdame, usetrime nejaky ten milionik?
durisovad
23.05.11,08:25
Myslim, ze neusetrime nic, odmeny su uz vopred dohodnute a mozno aj vyplatene.
Paula
23.05.11,08:27
Kde máte záruku,že v elektronickom tlačive vám chýbajúce údaje niekto nedoplní?
A narobí viac paseky...


Tak. Záruku , že v jeho mene nebude krížikovať a vypisovať hocikto dočasne prítomný, resp. teta sčítačka, nemá ani dočasne neprítomný, ak on napr. k tomu nedal súhlas nikdy a nikomu .
bupi
23.05.11,08:34
Pamatajte:
Iniciativny blbec(rozumej scitacka-ciak) horsi ako triedny nepriatel:eek:
srska
23.05.11,09:38
Myslim, ze neusetrime nic, odmeny su uz vopred dohodnute a mozno aj vyplatene.
z metodického pokynu sšú:

(8) Výšku odmeny sčítacieho komisára v sčítacom obvode, ktorý tvoria rómske
osady, obytné štvrte s koncentráciou sociálne neprispôsobivých občanov, v sčítacom
obvode, kde je rozptýlené osídlenie obytných objektov, a ak z tohto dôvodu vznikne
prekonávanie veľkých vzdialeností, je možné zvýšiť až na dvojnásobok výšky dennej
odmeny.
evuš
23.05.11,10:24
... hm, prečo sa tu niektorí hneváte na "čitačov" ??? Oni si to nevymysleli... chceli si niečo privyrobiť, a vy im závidíte i tých pár šupiek ??? No, ísť do osady či do bytovky, kde nadávky sú zažité viac ako pozdrav nie je med lízať :rolleyes::mee:
Ó, je krásny májový dník a tak sa "tešenkám" zo života dokým som tu.... :D Krásny deň všetkým poraďákom !
Llívia
23.05.11,10:44
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Kolonka: čo koho do toho asi v hárku nie je, že?


Celkom s tebou nesuhlasim, pretoze si myslim, ze viera v Boha a prislusnost k nejakej cirkvi su dve rozne veci. Mozem verit, ze existuje Boh, ale nemusim sa stotoznovat s vykladom a praktikami hociktorej cirkvi.
Súhlasím s tebou. Ja tomu hovorím: mať vlastnú vieru-nevieru.
Heni
23.05.11,10:50
... hm, prečo sa tu niektorí hneváte na "čitačov" ??? Oni si to nevymysleli... chceli si niečo privyrobiť, a vy im závidíte i tých pár šupiek ??? .....
neviem, či si išli privyrobiť, ale dnes som cestovala cca 15 min autobusom a celý autobus si mohol vypočuť, čo zažila pani sčítacia komisárka, sediacia pri stredných dverách, kto kde býva, a ako bola napr. v jednom byte:
"v jednom byte 5 osôb a 4 priezviská! viete si to predstaviť, čo to tam býva? 4 priezviská mali...
v dalšom byte býva otec, čo má jedno dieťa v USA, druhé nebýva s ním... blablabla..."
veľmi som bola znechutená, ako sčítacích komisárov pobrali asi tie najklebetnejšie jazyčnice, mala som chuť s ňou potriasť, nech sa spamätá, načo to všetko vytrubuje... či nebola poučená o mlčanlivosti či dačom podobnom? :eek:
evuš
23.05.11,11:16
Heni ... teta sa chcela asi "vyrozprávať" - hm, súdiť ju ja však nebudem... Inak, má to byť sčítanie anonymné :D... mňa susedia ohovárajú už zopár rôčkov, určite vedia aj aké mám dnes na sebe spodné prádlo...:D:D:D NERIEŠIM
Nato je len jediný - Pán Boh ! ...a ja mu do "remesla" kafrať nebudem :D:D:D
Katarina
23.05.11,11:23
Sčítačky sú možno nebezpečnejšie ako sčítacie hárky, volila som internet.
Ajk&
23.05.11,11:45
Sčítačiak povedal že príde si v nedeľu podvečer po vyplnený sčítací hárok - neprišiel. Keďže dnes je dieťa v práci až do 24.00 hod. tak mi hárok dolifrovala aby som ho odovzdala sčítačiakovi ja. Lenže ja mám inú sčítačku, lebo som iný obvod. Vezme mi ho alebo mi sčítací hárok aj s identifikátorom zostane na krku. Dá sa to niekde odovzdať, alebo poslať (napr. vedúcemu sčítacích komisárov?) ?
erzet
23.05.11,11:51
So mnou sa už neráta, ja som nedostál sčítacie hárky.
Nella_2
23.05.11,11:53
So mnou sa už neráta, ja som nedostál sčítacie hárky.
Teba už asi majú sčítaného aj prečítaného... :):D
erzet
23.05.11,11:53
asi tak
marleau
23.05.11,13:18
Popol z mojich sčítacích hárkov je už dávno zmiešaný s popolom islandskej sopky...
Katarina
23.05.11,15:05
So mnou sa už neráta, ja som nedostál sčítacie hárky.

Nezúfaj, veď oni nájdu každého, a keby náhodou nie, v tých sčítacích hárkoch nič také nie je čo ešte o nás nevedia.
Nella_2
23.05.11,15:08
ale je... počítačová znalosť, vedia oni, že kto ovláda prácu s tabuľkami? :):D
Rozalka
23.05.11,15:09
Mám jeden dom - neobývaný - v inom okrese. Poprosila som sesternicu, aby kontaktovala príslušného sčít.komisára a vypýtala môj hárok. Aj tak urobila, no ten jej ho nevydal (zrejme oprávnene), vraj mám kontaktovať MsÚ.
Ja som sa rozhodla, že kontaktovať MsÚ nebudem: keď mi poslali výmer na daň z nehnuteľností a poplatok za komunálne odpady - vedeli, kde bývam. A prečo by som mala znášať náklady na telefón? ja sa potrebujem sčítať, či oni ma potrebujú sčítať???
Gapo
23.05.11,15:44
Kde máte záruku,že v elektronickom tlačive vám chýbajúce údaje niekto nedoplní?
A narobí viac paseky...
A je záruka, že pri prepise do počítačov z papierových hárkov niekto nedopíše čo bude chcieť? Nikde nie je záruka, iba viera, že to bude košér.:cool:
Ja som sa už spočítal, bola to hračka, jeduje ma, že sa nemôžem pochváliť trinástimi pármi topánok a kadečím iným čo som neukradol a kúpil si.
Potvrdenie som si vytlačil, keby komisár (ka) neveril(a):cool:
doktor01
23.05.11,15:58
Mám jeden dom - neobývaný - v inom okrese. Poprosila som sesternicu, aby kontaktovala príslušného sčít.komisára a vypýtala môj hárok. Aj tak urobila, no ten jej ho nevydal (zrejme oprávnene), vraj mám kontaktovať MsÚ.
Ja som sa rozhodla, že kontaktovať MsÚ nebudem: keď mi poslali výmer na daň z nehnuteľností a poplatok za komunálne odpady - vedeli, kde bývam. A prečo by som mala znášať náklady na telefón? ja sa potrebujem sčítať, či oni ma potrebujú sčítať???
Pokiaľ ide o neobývaný dom, tak o nič sa nemusíš starať. Sčítací komisár ak ťa tam nenájde je povinný to vyplniť za teba -JT. výplni tlačivo B a C a len otázky 1 a 2 - formu vlastníctva a dôvod neobývania -nič viac nevypĺňa. Informácie ma získať od susedov pripadne od obecného úradu.
Tiež mam takúto neobývanú nehnuteľnosť (dedičstvo) a takéto info mi dali na Štatistickom úrade.
Paula
23.05.11,16:26
Informácie ma získať od susedov


Ehm :cool: , toto teta štatistika vo svojom niekoľkodňovom televíznom presvedčovaní o anonymite nespomínala.
Tweety
23.05.11,16:30
Ehm :cool: , toto teta štatistika vo svojom niekoľkodňovom televíznom presvedčovaní o anonymite nespomínala.
Dalo by sa tomu hovoriť aj takto: na čo sú nám pravdivé údaje, keď ešte stále máme dosť tetiek-rapotačiek, ujov-rapotákov. :cool:
Vincentka
23.05.11,18:24
Vypísala som poctivo celé tlačivo, ale stále polemizujem nad tými ID kódmi.

Pani štítačka mi povedala, že ak jej tlačivá nechám na vrátnici, bez nalepených štítkov, tak každopádne potrebuje aby som jej na obálku napísala meno - od koho sa jej to vrátilo. Vraj aby nemusela k nám znovu chodiť. Ale meno je jasný ID, nie?


Tak. Myslím, že som "dopolemizovala." Idem sa ščítať elektronicky.

1.Väčšinu údajov sme poskytovali aj pred 10-timi rokmi a tuším aj s vlastnoručným podpisom.
2.Radšej si poctivo všetko sama vypíšem, aby mi ani elektronicky nemohol nikto nič dopísať a hlavne nie nejaká aktívna teta ščítačka.
3.V súlade s paranoidným zmýšľaním: aby mi nakoniec na odovzdané papiere bez ID kódov náhodou nepridelili "od buka" ID kód niekoho cudzieho len aby to pani ščítačke "sadlo" a urobia zo mňa niekoho iného.

Čo ma najviac "serinká" na celom tomto cirkuse je to obrovské KLAMSTVO o ANONYMITE celej akcie. A keď prišlo na lámanie chleba, tak sa zodpovední obhajujú kadejako, namiesto toho aby rovno povedali, že predsa len to nebude anonymné, ale že sa ospravedlňujú za zmätok a že nami poskytnuté údaje budú chránené v zmysle príslušných zákonov a budú použité na účely štatistického úradu a nebudú poskytnuté "kadekomu".

Asi som sa vyjadrila trošku chaoticky (keď nerozumiete-nevadí), ale už je to zo mňa von a je mi lepšie...:D
Tinika
23.05.11,19:12
čital niekto z vas aj ten zakon? napr. §13? ze sa udaje ziskane podla tohto zakona pouziju na stastisticke a na ine ako statisticke učely? .... tak kto mi tu hovori o anonymite a ochrane osobnych udajov.

Je tu niekto kto nelepi kody? alebo nevyplni vsetko? čo mi urobia ak tak urobim?
durisovad
23.05.11,19:15
Ja som kody nenalepila, pani scitacia to nekomentovala, stat sa nemoze nic, zakon o trestani nehovori nic.
Paula
23.05.11,19:24
čital niekto z vas aj ten zakon? napr. §13? ze sa udaje ziskane podla tohto zakona pouziju na stastisticke a na ine ako statisticke učely? .... tak kto mi tu hovori o anonymite a ochrane osobnych udajov.

Je tu niekto kto nelepi kody? alebo nevyplni vsetko? čo mi urobia ak tak urobim?


Teta štatistika v TV zahlásila aj , že ak nebudú kódy u pár 5 ľudí, nájde si náhradné riešenie na záverečný výsledok. Aké náhradné a pri koľkých pár 5 ľuďoch :confused:....asi príde na rad krištáľová guľa .
Tinika
23.05.11,19:25
Ak odovzdáte tlačivá bez nalepených identifikátorov, komisár ich v pohode prevezme. Kódy tam potom sám dopíše. Majú totiž ich zoznam. / to vám ale žiaden komisár nepovedal že? /. Keď som pri preberaní tlačív protestovala proti nalepovaniu kodov bolo mi povedané, že ich tam nemusím nalepiť. Volajako mi to nedalo a tak som trošku pátrala až som sa dozvedela here uvedené.

ale stale tvrdia ze je to anonymne a su to nahodne kody ktore mame len v
obalke ze?

inac, pri elektronickom sčitani musim vyplnit vsetky otazky?
Marína
23.05.11,19:38
ale stale tvrdia ze je to anonymne a su to nahodne kody ktore mame len v
obalke ze?

inac, pri elektronickom sčitani musim vyplnit vsetky otazky?
Pozri http://www.porada.sk/1748214-post516.html
evina
23.05.11,20:02
Teta štatistika v TV zahlásila aj , že ak nebudú kódy u pár 5 ľudí, nájde si náhradné riešenie na záverečný výsledok. Aké náhradné a pri koľkých pár 5 ľuďoch :confused:....asi príde na rad krištáľová guľa .

No a som zvedavá aké náhradné riešenie zvolia tam, kde hárky vôbec doteraZ nedoručili a ľudia boli evidentne doma :)....
220870
24.05.11,03:50
Pozri http://www.porada.sk/1748214-post516.html
Ale kto zistí že ste ich vyplnili správne?Ja som to skúšal dajú sa tam popísať také nezmysli že by jednému z toho vlas dupkom stál:cool:.
plada
24.05.11,04:32
čital niekto z vas aj ten zakon? napr. §13? ze sa udaje ziskane podla tohto zakona pouziju na stastisticke a na ine ako statisticke učely? .... tak kto mi tu hovori o anonymite a ochrane osobnych udajov.

Je tu niekto kto nelepi kody? alebo nevyplni vsetko? čo mi urobia ak tak urobim?
Ja som na 90% rozhodnutá kódy nelepiť. A keď sa to pani sčítačke nebude páčiť, nedám jej ani hárky. A basta.
lubko6394
24.05.11,05:16
Aj tak to sčítanie bude o ničom. Kopu ľudí nevypíše, bude bojkotovať, kopu ľudí napíše somariny... oni to presne spočítajú a máme štatistiku. Lenže akú ? Prenajímam byt v kltorom bývajú nájomníci a nie ja, takže na svojej adrese kde bývam som sa sčítal, ale ten byt ostal v lufte a aj ked ho niekto sčíta, tak to bude bez väzby na mna. A načo sa to vlasne sčituje, ked daňové výmery na nehnuteľnosti dostávame - a presné, adresné. Sociálka im na mna vykváka bez problémov každé zarobené Euro, Sk a Kčs, ZP im ešte doplní zostávajúci počet zubov a frekvenciu chrípok, v prípade záujmu aj info o slepom čreve a zlatej žile. Na bicykel sa nepýtajú, auto aj motorka musia mať číslo a PZP a vlastník je jasný. Takže asi jediný výsledok bude, že bude jasnejšie pre podomových zvestovateľov JHVH do ktorých obcí a štvrtí majú ísť kedže sa im ukáže kde je málo katolíkov a luteránov a prevažujú neznabohovia.

Z podnikateľského prostredia to asi bude zaujímať Gatesa - bude presne vedieť kam má predať najnovší excel a word.

Hárky čakajú, baba akosi nechodí...
bupi
24.05.11,06:15
A je záruka, že pri prepise do počítačov z papierových hárkov niekto nedopíše čo bude chcieť? Nikde nie je záruka, iba viera, že to bude košér.:cool:

To je fakt,ten prepis- este to budu prepisovat, to je potom lepsie popisat nejake bludy rovno do pocitaca, nech to nikto uz neupravuje:confused::confused::confused:


Teta štatistika v TV zahlásila aj , že ak nebudú kódy u pár 5 ľudí, nájde si náhradné riešenie na záverečný výsledok. Aké náhradné a pri koľkých pár 5 ľuďoch :confused:....asi príde na rad krištáľová guľa .

Toto je jasne vydieranie, hrozia ako v skole, ze ak nebude uloha, bude riadny trest:eek: Nevidela som ten zaznam, ale ta zenska teda nema uroven hodnu pred verejnost podla toho.

Vcera tu bolo 53 stran, dnes je tu len 20...???? blbne mi pocitac, alebo to niekto vymazal???
srska
24.05.11,06:28
teta štatistika bola včera pozvaná na debatu na úrad vlády.
Paula
24.05.11,06:41
Vcera tu bolo 53 stran, dnes je tu len 20...???? blbne mi pocitac, alebo to niekto vymazal???


Nemenil si v nastavení, koľko príspevkov chceš mať na jednej strane?
Anna Mockova
24.05.11,06:43
Práve oproti mne sedí teta sčítačka, ľudia z dediny jej nosia hárky ona všetky kontroluje a pred ostatnými pracovničkami sa ich vypytuje ked nemajú niečo vplnené a sama im to doplnuje - je vo svojom živle - všetko sa dozvie o občanoch hlavne to čo dosiaľ nevedela hurá, hurá, hurá, sčítací komisári a ešte budú mať za overené informácie aj zaplatené
fedo78
24.05.11,07:11
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
srska
24.05.11,07:16
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.
Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.
Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.
Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
máš právo na názor, tak ako aj marleau. každý sa môže rozhodnúť či to považuje za zasahovanie do súkromia alebo nie.
Ajk&
24.05.11,07:50
Sčítačiak povedal že príde si v nedeľu podvečer po vyplnený sčítací hárok, ale neprišiel. Keďže dnes je dieťa v práci až do 24.00 hod. tak mi hárok dolifrovalo aby som ho odovzdala sčítačiakovi ja. Lenže ja mám iného sčítacieho komisára, lebo bývam v inom obvode. Otázka znie: vezme mi ho aj z iného obvodu alebo dá sa cudzí sčítací hárok niekde odovzdať (napr. vedúcemu sčítacích komisárov?) ?

Tak tu už nikto nič negarantuje, nikto mi neodpovie, alebo poraďáci nevedia hmmm ????
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek:
durisovad
24.05.11,07:55
marleau
24.05.11,08:05
fedo 78

mňa médiá nemasírujú,ja mám vlastný rozum.Ja médiám neverím ani dátum.Mne netreba rozširovať informácie z médií,aj tak "kopú" za jednu stranu.Ja som to sčítanie odsúdil ešte vtedy,keď nikto ani len nepípol a nesťažoval sa.Ja som sčítaný,scestovaný,rozmýšľam,mám rád pravdu a spravodlivosť,mne netreba diktovať v zákone mantinely života...

Keď mi napíšeš aspoň JEDEN rozumný dovod,prečo je vyhodených toľko peňazí na nejaké sčítanie a čo to to sčítanie vlastne JE,tak ti prisahám,že odbehnem maratón nahý,verejne v priamom prenose sa ospravedlním a z popola,ktorý vznikol spálením mojho sčítacieho zdrapu,spätne vytvorím nový hárok.
marleau
24.05.11,08:07
Nejde len o súkromie.Ide aj o peniaze a princíp,či nie je jednoduchšia cesta,ako získať nejaké POTREBNÉ info.
POTREBNÉ pre spoločnosť a nie nejaký (možno dopredu vybraný) subjekt.Mne nestačí,že v TV nejaká pani z inštitúcie presviedča národ o niečom,na mňa to posobí práve naopak.
bupi
24.05.11,08:23
fedo78, mam na haku, ci si niekto bude upravovat MOJE udaje, nema si co upravovat ZIADNE udaje, ak si to niekto nezela. A preco by niekto mal nazerat do mojho- nasho zachoda a kontrolovat ho???
Netreba aby si odpovedal, v tomto pripade nepotrebujem diskusiu.
Marleau, mas moje symfonie.

A ked uz chceli nieco take ako kviz-( co doma mas a ostatne hluposti )robit, mali tie peniaze pouzit tak, ze by urobili plateny prieskum a ludia by za financnu uhradu podla svojej vole sami doniesli vyplnene dotazniky na urcene miesto alebo poslali ich a boli by pravdive, takto sa robi statistika. Si bud isty, ze by poskytlo udaje viac ludi a bolo by to hodnoverne.
Co sa tyka scitania- pocet ludi- cize tej matematiky, tak rozdat kody, a tie by ludia odovzdali bez kvizu.
lubko6394
24.05.11,08:26
Nejde len o súkromie.Ide aj o peniaze a princíp,či nie je jednoduchšia cesta,ako získať nejaké POTREBNÉ info.
POTREBNÉ pre spoločnosť a nie nejaký (možno dopredu vybraný) subjekt.Mne nestačí,že v TV nejaká pani z inštitúcie presviedča národ o niečom,na mňa to posobí práve naopak.

Nooo. Potrebné ? Možno. Ale ked ma nejaká Tomanovej dvojníčka presvedčuje, že to štát potrebuje, aby vedeli kde je treba postaviť školu a nemocnicu tak som trocha nahlodaný. O školy sa starajú obce, takže náš starosta by to mal vedieť najlepšie. O nemocnice sa stará minister zdravotníctva - a zatvára jednu po druhej a to ešte neprebehlo sčítanie.
Takže takéto odborné zdôvodnenie ma nasralo. A podľa netových informáciií nielen mňa. Konieckoncov je to asi jediný spôsob ako dať najavo našim politikom čo si o ich trepaní a neriešení problémov národ myslí.
trisestri
24.05.11,08:38
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.

Odpor je aj proti klamstvu o anonimite sčítania,je pravda že ludia posielajú osobné údaje kade-tade,že to davajú na socialné siete atd,ale robia to dobrovolne. A nemyslím že ide o medialné podnecovanie,skor ide akýsi spontanný protest občanov ktorý už majú dost klamstiev,arogancie,šikany a buzeracie štatných úradníkov-pričom títo samy sa medzi sebou hadajú a nevedia nájst kompromis.Komisári tiež klebetia,údaje ešte aj z nemocníc sa vynašajú,takže tu može byt strach aj niekedy opravnený-ved s tými údajmi pracujú viacerý naverbovaný ludia. A ešte sčítanie prišlo v citlivej dobe protiludových reforiem a všeobecného znechutenia zo stavu vecí verejných.
hubatá
24.05.11,08:46
Okrem toho tie otázky sú také blbé že človek ťažko uverí že niekomu na niečo budú. Mne sa skôr zdá že nejaká firma sa potrebovala nabaliť, vymysleli toto (konexie sú predsa aj v EÚ), veď tieto otázky by spracoval obyčajný stolový počítač aj v Hornej Dolneja netreba čakať až do roku 2014. Len si všimnite aké drahé obálky (2 x) čiarový kód (2x), tlačivá (3 druhy) a mediálna kampaň. A ak má ŠÚ SR svoje vlastné výpočtové stredisko, načo to zadávali firme XY? Mohli to prehnať cez svoje počítače a výsledok je ten istý.
katalóg
24.05.11,09:10
Ale kto zistí že ste ich vyplnili správne?Ja som to skúšal dajú sa tam popísať také nezmysli že by jednému z toho vlas dupkom stál:cool:.
Keby nezmysly, ale vedomé nepravdy.
martuli
24.05.11,09:21
Práve oproti mne sedí teta sčítačka, ľudia z dediny jej nosia hárky ona všetky kontroluje a pred ostatnými pracovničkami sa ich vypytuje ked nemajú niečo vplnené a sama im to doplnuje - je vo svojom živle - všetko sa dozvie o občanoch hlavne to čo dosiaľ nevedela hurá, hurá, hurá, sčítací komisári a ešte budú mať za overené informácie aj zaplatené

Tak to si dobre zariadila, že ľudia k nej nosia hárky... Pokiaľ viem, tak v prvom rade ona by mala chodiť ich rozdávať a potom zberať a nie sedieť ako kvočka. Čo sa týka obsahu, mne je srdečne jedno, čo tam kto napíše. Mojou povinnosťou je rozdať, poučiť, pomôcť, skontrolovať či je všetko vyplnené - prinútiť vypísať to čo nechcú si nedovolím - a nakoniec vyzbierať, doplniť svoje tlačivá, poskladať to tak ako chcú a odovzdať a tým to pre mňa hasne. :-)
hubatá
24.05.11,09:45
Martuli a nešliapeš si ty nejako na jazyk sčítačky?
Citujem .... "mojou povinnosťou je skontrolovať.... či je všetko vyplnené".
katalóg
24.05.11,09:57
fedo78, mam na haku, ci si niekto bude upravovat MOJE udaje, nema si co upravovat ZIADNE udaje, ak si to niekto nezela. A preco by niekto mal nazerat do mojho- nasho zachoda a kontrolovat ho???
Netreba aby si odpovedal, v tomto pripade nepotrebujem diskusiu.
Marleau, mas moje symfonie.

A ked uz chceli nieco take ako kviz-( co doma mas a ostatne hluposti )robit, mali tie peniaze pouzit tak, ze by urobili plateny prieskum a ludia by za to podla svojej vole doniesli vyplnene dotazniky na urcene miesto alebo poslali ich a boli by pravdive, takto sa robi statistika. Si bud isty, ze by poskytlo udaje viac ludi a bolo by to hodnoverne.
Co sa tyka scitania- pocet ludi- cize tej matematiky, tak rozdat kody, a tie by ludia odovzdali bez kvizu.

Neverím žiadnym výsledkom zo žiadnych oficiálnych verejne prezentovaných agentúrnych prieskumov.
Okrem toho žiadny prieskum nie je zadarmo. Vždy ho niekto platí. Niekto ho zostavuje, niekto ho robí, niekto ho vyhodnocuje.

Zatiaľ verím petíciám. Podpisy a údaje sa kontrolujú dvakrát.
katalóg
24.05.11,10:12
Tak to si dobre zariadila, že ľudia k nej nosia hárky... Pokiaľ viem, tak v prvom rade ona by mala chodiť ich rozdávať a potom zberať a nie sedieť ako kvočka. Čo sa týka obsahu, mne je srdečne jedno, čo tam kto napíše. Mojou povinnosťou je rozdať, poučiť, pomôcť, skontrolovať či je všetko vyplnené - prinútiť vypísať to čo nechcú si nedovolím - a nakoniec vyzbierať, doplniť svoje tlačivá, poskladať to tak ako chcú a odovzdať a tým to pre mňa hasne. :-)
Je otázne, či aj tebe má byť jedno, aké údaje tam ľudia povpisujú. Nikomu by to nemalo byť jedno.
Načo sa potom robí sčítanie? Na oklamanie nepriateľa?
Ľudia sa tu bavia o okrajových údajoch a pod. A pritom im uniká podstata.

Na Slovensku sa opakuje scenár, ktorý sa odohráva pri každých voľbách,
a ako vidím, nie je tomu ani teraz inak pri tomto sčítaní.

Aký to bude mať dopad?
martuli
24.05.11,10:35
HUbatá, nie som zodpovedná za obsah - jedná sa o samosčítanie, zákon mi neukladá povinnosť skontrolovať či obsah zodpovedaných otázok súhlasí s majetkom - ne/má mobil, PC, či ovláda prácu s PC apod. Rovnako nie je mojou povinnosťou kontrolovať v dome počet izieb a pod.
Katalóg, ako som už spomínala, jedná sa o tzv. samosčítanie, chválabohu v svojom obvode mám ľudí, s ktorými problém nemám :-) a ten kto tam chce písať nejaké hlúposti, hravo to zvládne cez internet :-) Mimochodom, sa nečudujem, že je v tom chaos, myslím, že ŠÚ by mal mať na takéto aktivity svojich externých zamestnancov, ktorí by pri opakovaných sčítaniach pracovali znova vo svojich obvodoch, pretože je v tom trocha chaos /mŕtve duše, neodhlásené osoby o pod/.
katalóg
24.05.11,11:42
HUbatá, nie som zodpovedná za obsah - jedná sa o samosčítanie, zákon mi neukladá povinnosť skontrolovať či obsah zodpovedaných otázok súhlasí s majetkom - ne/má mobil, PC, či ovláda prácu s PC apod. Rovnako nie je mojou povinnosťou kontrolovať v dome počet izieb a pod.
Katalóg, ako som už spomínala, jedná sa o tzv. samosčítanie, chválabohu v svojom obvode mám ľudí, s ktorými problém nemám :-) a ten kto tam chce písať nejaké hlúposti, hravo to zvládne cez internet :-) Mimochodom, sa nečudujem, že je v tom chaos, myslím, že ŠÚ by mal mať na takéto aktivity svojich externých zamestnancov, ktorí by pri opakovaných sčítaniach pracovali znova vo svojich obvodoch, pretože je v tom trocha chaos /mŕtve duše, neodhlásené osoby o pod/.
Dopustil sa chaos. A v mútnych vodách sa dobre pláva. Štát mal zamedziť udávaniu nesprávnych údajov.
Nehovorím o hlúpostiach, ale o vážnych veciach.
marleau
24.05.11,12:07
fedo78

nič?Márne čakám,vysvetlenie nedostávam.
:)Teraz neviem,či mám trénovať na ten maratón...:)
evina
24.05.11,12:17
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.

Svoju základnú povinnosť ako si to Ty nazval som si zatiaľ nemohla splniť, lebo napriek sústavnému sedeniu doma som sčítací hárok neobdržala a okolo mňa viacero ľudí. Súhlasím s Tebou, že pod údaje v hárku /mojom/ by som sa osobne i podpísala, nie je tam nič závažné čo by som mala pred svetom tajiť.....


Ale myslím, že problém je niekde inde a ako vždy v princípe... sústavne sa tu niečo iné rozpráva a iné koná a nekoná sa precízne ako má. Sčítanie bude po všetkých týchto prúšvihoch /napríklad vzdanie sa práce x-sčítacích komisárov, neodovzdaNé hárky a pod./ nekorektné /o tom som presvedšená/ a zas x-peňazí von oknom, ktoré potom musíme platiť my. a Súhlasím,. že práve v tejto dobe pripravoVANEJ0 reformy majú ľudiA toho akurát dosť tak ako píše:


Odpor je aj proti klamstvu o anonimite sčítania,je pravda že ludia posielajú osobné údaje kade-tade,že to davajú na socialné siete atd,ale robia to dobrovolne. A nemyslím že ide o medialné podnecovanie,skor ide akýsi spontanný protest občanov ktorý už majú dost klamstiev,arogancie,šikany a buzeracie štatných úradníkov-pričom títo samy sa medzi sebou hadajú a nevedia nájst kompromis.Komisári tiež klebetia,údaje ešte aj z nemocníc sa vynašajú,takže tu može byt strach aj niekedy opravnený-ved s tými údajmi pracujú viacerý naverbovaný ludia. A ešte sčítanie prišlo v citlivej dobe protiludových reforiem a všeobecného znechutenia zo stavu vecí verejných.

P.s. ja si nemôžem dovoliť z 10 účtovných prípadov zaúčtovať 7 a 3 upraviť podľa seba /aj keď ovládam štatistické metódy/. Jednoducho malo to byť precíznejšie pripravené a nemuseli byť žiadne diskusie.
Oliwa
24.05.11,12:18
Marleau, Marleau, mal by si vážiť slová, lebo toto čo si tu Ty dal, to je - verejný prísľub...
Mimochodom, keď pobežíš, pôjdeš aj okolo nás...?
evina
24.05.11,12:21
Marleau, Marleau, mal by si vážiť slová, lebo toto čo si tu Ty dal, to je - verejný prísľub...
Mimochodom, keď pobežíš, pôjdeš aj okolo nás...?


Len aby to nebol hromadný maratón ....:D:D
Oliwa
24.05.11,12:22
Myslíš akože nudistov?
evina
24.05.11,12:24
Myslím, akože tých protestujúcich :)
Oliwa
24.05.11,12:38
Lenže Marleau sľúbil, že pobeží, ako ho Pán Boh stvoril - tak by to potom bol maratón protestujúcich nudistov...
marleau
24.05.11,12:41
Lenže ja nepobežím,nebude dovod.
evina
24.05.11,12:42
Nemyslím, lebo nebežali by len nudisti, ale protestujúci:D ktorí zvolili šat nudistov :D.
P.s. Nudisti neprotestujú svojou nahotou proti ničomu;)
marleau
24.05.11,12:43
Zaujímavé,že ten maratón vás viac zaujíma ako to,ako urobím z popola ten zdrap naspäť.Ženy,ženy...
Aj tak by som mal najväčší problém s tým ospravedlňovaním sa.
evina
24.05.11,14:34
No Marleu ako správne ženy nás nebude predsa zaujímať nejaký zdrap z popola vytvorený ...:D
bettylou
24.05.11,14:58
Štát by nemal zabúdať na jedno staré, ale pravdivé:
Sloboda robí ľudí šťastnými.
gilda
24.05.11,15:13
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie*no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

**Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. ***Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak ma tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.

* Zisťované údaje už sotva narušia našu anonymitu, avšak drvivá väčšina príspevkov sa krúti práve okolo pripitomelých otázok. Identifikačný kód, ktorý jednoznačne i d e n t i f i k u j e každého zúčastneného, ale aj nezúčastneného je kľúčový.
** Si ideálny občan.
*** Občan vždyspokojný, nepochybujúci, všetkému veriaci = ovca, alebo ovčan.
P.S. Buď kľudný, médiá masírujú ako obyčajne - priestor dostávajú (použijem tvoje triedenie) zástanci. Včera to jedna zástankyňa v návale horlivosti povedala rovno. Ide tu o mimoriadnu udalosť presahujúcu naše hranice, hranice EU, ide o svetovú udalosť.
gilda
24.05.11,15:25
fedo78

nič?Márne čakám,vysvetlenie nedostávam.
:)Teraz neviem,či mám trénovať na ten maratón...:)

Si vytrvalec(zvládol by si aj ten maratón), ale očakávanú odpoveď nedostaneš.
bettylou
24.05.11,16:27
cit. pravda:
Je zaujímavé, že výsledky sčítania z decembra 1940 i z marca 1950 sa publikovali zhodne až o sedem rokov neskôr. Aj to nie všetky a len v obmedzenom náklade. Tie druhé v 200 výtlačkoch, pre širšiu verejnosť sa údaje uvoľnili až v roku 1962.

Oba totalitné režimy sa teda so zverejňovaním dát neponáhľali, hoci na to možno mali rozdielne dôvody. Údaje z roku 1940 sa nemuseli pozdávať nemeckej strane, kým niektoré čísla zo sčítania v roku 1950, napríklad tie o vysokom počte veriacich, by mohli nadvihnúť zo stoličky niekoho v Kremli. Nezapadali do obrazu ľudovodemokratickej krajiny, ktorý usilovne vytvarala oficiálna propaganda.

sčítanie v marci 1950 nezisťovalo údaje o rómskej (cigánskej) národnosti. Podľa českej demografky Gabriely Šamanovej tu zohral negatívnu úlohu aj posudok Ústavu pre etnografiu a folkloristiku v Prahe, ktorý sa priklonil k Stalinovej definícii národností. Rómska podľa nej jednoducho neexistovala, lebo nedisponovala vlastným územím...

Ta teraz už existuje, asi... uvidíme o 3 roky po sčítaní. Inak budú dosť rýchli oproti tým siedmim rokom v 40tych a 50tych rokoch :---:)
Heni
24.05.11,16:35
...tak pred chvíľou si pani sčítačka prišla vyzdvihnúť vyplnené papiere za byt a dom...
a pekne ceruzkou si na horný okraj napísala, že toto je vchod č. 9 a byt č. 99, lebo
"viete, aby som si to potom mohla skompletizovať" :D

ešte že za občanov som neodovzdávala, lebo toľko anonymity by som asi neprežrela... :D:D:D
KEJKA
24.05.11,16:43
dnes aj u mňa bola komisárka, už vedela, že sme sa elektronicky sčítali, ale urgovala dom- ja som to nevyplnila, ani ma nenapadlo.
tak ešte sa prihlásim a niečo vypíšem aj na ten dom, čo už.
Halli
24.05.11,17:17
...tak pred chvíľou si pani sčítačka prišla vyzdvihnúť vyplnené papiere za byt a dom...
a pekne ceruzkou si na horný okraj napísala, že toto je vchod č. 9 a byt č. 99, lebo
"viete, aby som si to potom mohla skompletizovať" :D

ešte že za občanov som neodovzdávala, lebo toľko anonymity by som asi neprežrela... :D:D:D
Mne to už doniesla priamo napísané ceruzkou aj meno na poučení..ešte som sa nesčítala, prehadzujem to každý deň z jedneho rohu stola na druhý, ale vždy zvíťazia iné papiere nad týmito:D
adi11
24.05.11,18:13
..nejako to scitanie komisari nahanaju..aj nas ma v cinziaku stretol ako som sla vencit havina a normalne si zapamatal priezvisko..lenze ja som zvyknuta z praxe robit statistiku na poslednu chvilu..takze casu dost..su aj dolezitejsie veci na praci a hlavne v nedelu..:D..ale rozhodla som sa, ze im to vyplnim, nech maju radost..a nech maju hlavne co robit..aj ti sociologovia...:D
marleau
24.05.11,18:19
Ten jeden dovod nikto nemá?
Tolerujeme vyhadzovanie štátnych peňazí???
Oliwa
24.05.11,18:55
Mňa dnes zaujala správa, že v Bratislave o d s t ú p i l o 40 sčítacích komisárov :eek:... Aj to sa dá??? Doteraz som si myslela, že odstúpiť sa dá len z politickej funkcie a nie občianskej...
Môžem teda aj ja odstúpiť z funkcie - občana...? :):rolleyes:
Mária27
24.05.11,18:56
Mne to už doniesla priamo napísané ceruzkou aj meno na poučení..ešte som sa nesčítala, prehadzujem to každý deň z jedneho rohu stola na druhý, ale vždy zvíťazia iné papiere nad týmito:D
Za pár minút to máš cez internet hotové. Je tam toho tak málo - kde sa to hrabe na dotazníky, víza a iné žiadosti z čias socializmu! A také odpovede môžem prilepiť aj sem na poradu hoci aj s fotografiou ... Fakt nechápem, v čom má niekto problém.
evina
24.05.11,19:37
Za pár minút to máš cez internet hotové. Je tam toho tak málo - kde sa to hrabe na dotazníky, víza a iné žiadosti z čias socializmu! A také odpovede môžem prilepiť aj sem na poradu hoci aj s fotografiou ... Fakt nechápem, v čom má niekto problém.

V princípe.....
marleau
24.05.11,19:50
okrem iného
marleau
24.05.11,19:51
Za pár minút to máš cez internet hotové. Je tam toho tak málo - kde sa to hrabe na dotazníky, víza a iné žiadosti z čias socializmu! A také odpovede môžem prilepiť aj sem na poradu hoci aj s fotografiou ... Fakt nechápem, v čom má niekto problém.
Ten jeden dovod by sa nenašiel,prečo by som to mal urobiť?
Mária27
24.05.11,20:35
Ten jeden dovod by sa nenašiel,prečo by som to mal urobiť?
Neni o čom debatovať ... to je akože hrdinstvo?

§ 3
Poskytovanie zisťovaných údajov


(1) Na účely sčítania je povinný poskytnúť údaje obyvateľ okrem cudzinca podľa § 2 ods. 4 písm. a) v rozsahu uvedenom v zozname.
otázka
24.05.11,22:43
Pridám sa tiež do tejto témy a musím povedať, že celé " sčítanie ľudu " som absolvovala včetne svojej rodiny ( bolo to samozrejme na mne ) hneď v sobotu ráno 21.05.2010 o 07.00 hod. ráno, aby bol pokoj elektronickou formou. Čo už....Na začiatku konkrétnych dotazov......Inak to znenie niektorých koloniek......Sme v domácnosti 2 dospelí a 2 deti. ktoré vyživujejme......Všetko ako na tanieri... Vďaka kódom....Nenachádzam smajlov, ale na budúce to bude snáď o tom, koľko krát sme za ten čas súložili...Sorry, to je otras, nie je to vôbec anonymné.....Prečo ja by som mala uviesť počet detí ( v živote som nebola na interupcii ), jednoducho......A nech sa kompetentní súdia......Nie je možné odškodniť také kvantum ľudí.....Preto sa zákony prispôsobujú, tak ako to komu to vyhovuje
marleau
25.05.11,04:37
Neni o čom debatovať ... to je akože hrdinstvo?

§ 3
Poskytovanie zisťovaných údajov


(1) Na účely sčítania je povinný poskytnúť údaje obyvateľ okrem cudzinca podľa § 2 ods. 4 písm. a) v rozsahu uvedenom v zozname.
Hrdinstvo?KDEŽE??!!
Za to,že je niečo v zákone,neznamená to,že je to dobré pre ľudí a vonkoncom to pre mňa neznamená automatický posluch.Pokiaľ to nemá oporu v logike,tak sa budem priečiť,štát som aj ja,štátne peniaze sú aj moje peniaze.Doma takto asi nikto nehospodári,ak má doma niekto zásady (ako štát zákony) a nejaká nie je aktuálna alebo je inak nezmyselná,tak si dovolím tvrdiť,že ju bezodkladne zmení.Ja tú možnosť ako súčasť štátu nemám,možem len vyjadriť nesúhlas alebo protest.Takže žiadne hrdnistvo,to nie je moj štýl.
A stále nepoznám jediný dovod toho sčítavania.To,že je v zákone nie je dovod.Pod akou zámienkou je v zákone?
gilda
25.05.11,05:09
Občan vždyspokojný, nepochybujúci, všetkému veriaci = ovca, alebo ovčan. .............. čo k tomu dodať..... čo už ..... všimni si koľkokrát je tu použité.
Halli
25.05.11,05:40
. "Tieto nelegálne osady na kraji miest nie sú pre nás ničím iným, len čiernymi skládkami a čiernymi stavbami." Ak sa problém nezačne riešiť, je Černaj odhodlaný naložiť miestnych Rómov do autobusov a priviesť ich pred parlament a Úrad vlády SR....citované slová žiarskeho primátora Ivana Černaja

tak a máme ich sčítaných...:D
kiežby primátora nenechali ostatní primátori v štichu...:rolleyes:
marleau
25.05.11,07:33
Typická Slovač.Robiť niečo,čomu nerozumiem.Dostal som to príkazom.Zákon káže.Natrčím chrbát.Treba mi rozkazovať.Slovák sa nevie sám riadiť.Nemá názor.Ak si iný,si rebel,hrdina,frajerík,chceš na seba upozorniť.Len tak ďalej ovečky.Nemáte hrdosť?Nechcete vlastnú budúcnosť?
Najmenej desaťkrát som sa opýtal,aký je (aspoň jeden) dovod sčítania.Neodpovedal mi ani ten,čo to urobil,či už nalepil kód alebo nie,či už elektronicky alebo pomocou zdrapu.Robíte niečo,čomu nerozumiete alebo len kašlete ma nejakého marleaua?Možete mi to napísať.
Toto chcete,aby vám "niekto" diktoval čo máte robiť a vy sa ani neopýtate,čo to je a na čo to je?Stačí,že si to sami zaplatíte,že?
Len si tých vlastizradcov učte,ako vás majú ovládať.Oberajú vás o všetko,majetok,slovenskosť,dokonca už aj o slobodu,myšlienky.
Ľudia už nie sú živé bytosti,už sa volajú pracovná sila.Už nemajú mená,ale kódy,čiarkové kódy ako saláma v obchode,už sú tovar.Sú nástroj obchodu.
Pes aspoň zabreše,Slovák sa zhrbí.A trpí.
A bude horšie.
katalóg
25.05.11,09:26
Neni o čom debatovať ... to je akože hrdinstvo?

§ 3
Poskytovanie zisťovaných údajov


(1) Na účely sčítania je povinný poskytnúť údaje obyvateľ okrem cudzinca podľa § 2 ods. 4 písm. a) v rozsahu uvedenom v zozname.

Vieš mne tam stále chýba to slovo pravdivé údaje, nielen údaje. Takto sa umožňuje uviesť ľuďom čo chcú a ŠÚ SR nemá voči tomu námietky.
Blahosklonne s tým súhlasí.
Ako som videla pred časom na obrazovke STV rozvíjať v diskusii s demografom a sociológmi stratégiu navádzania na uvádzanie lživých údajov, pokladám toto sčítanie za všetko, len nie sčítanie.
katalóg
25.05.11,09:43
http://www.porada.sk/1750197-post600.html text uvedený v P.S.:
"P.s. ja si nemôžem dovoliť z 10 účtovných prípadov zaúčtovať 7 a 3 upraviť podľa seba /aj keď ovládam štatistické metódy/. Jednoducho malo to byť precíznejšie pripravené a nemuseli byť žiadne diskusie."

V tomto sčítaní ľudu je to povolené. Tak čo sa vlastne sčítava, je to ako v tej detskej TV hre na ORF. Eins, zwei, drei. Preskačka ako mi to v danom čase vyhovuje? Lživé informácie si budú vyťahovať politici od najnižších úrovní po Európsky parlament ako im to bude vyhovovať.
Nemal vzniknúť priestor na manipuláciu s ľuďmi, ktorí sa nevedia ani podpísať.
bupi
25.05.11,13:03
v nejakej diskusii bol postreh, ze scitanie sluzi na rozpoznanie kto je stado a kto nie...:mee: z toho sa vyvodia dosledky:confused:
ved aj otazka kto je vodca svorky sa vyskytuje...
marleau
25.05.11,15:04
Celý tento cirkus je dobrý len na to,aby zapredanci Slovenska lepšie vedeli,kde sa rýchlejšie dostať k peniazom a majetku ľudí.
Táto vláda nekope pre Slovensko,ale pre iných.Nejdem to rozpisovať,všetci vieme,odkiaľ vietor fúka.
Kto sa nechce poddať,toho chcú prinútiť.
Voľ nebyť ako byť otrokom.
Moj príspevok bol neužitočný....Pre koho a čím?Pýtam odpoveď.
marleau
25.05.11,15:05
Diskutujme,nech to nie je len monológ,teda príkaz jednej strany.Žlč mi kypí nad tým,čo sa tu deje.
Gapo
25.05.11,15:24
tak ti prisahám,že odbehnem maratón nahý,verejne v priamom prenose sa ospravedlním a z popola,ktorý vznikol spálením mojho sčítacieho zdrapu,spätne vytvorím nový hárok.

Nesľubuj čo nemôžeš splniť, ešte by ťa nohy neboleli a už by si bol v cvokárni:D:D:D
Ale inak zaujímavý nápad ako propagovať sčítanie.;)
bikam
25.05.11,16:47
Chcela by som sa spýtať, ako to je, ak jeden člen domácnosti sa chce sčítať "papierovo" a iný člen tej istej domácnosti elektronicky, či je to možné. Sčítacia komisárka nám povedala, že všetci členovia jednej domácnosti sa môžu sčítať buď všetci elektronicky, alebo všetci "papierovo".:eek: A to sa mi vôbec nepáči.
veronikasad
25.05.11,17:02
Chcela by som sa spýtať, ako to je, ak jeden člen domácnosti sa chce sčítať "papierovo" a iný člen tej istej domácnosti elektronicky, či je to možné. Sčítacia komisárka nám povedala, že všetci členovia jednej domácnosti sa môžu sčítať buď všetci elektronicky, alebo všetci "papierovo".:eek: A to sa mi vôbec nepáči.
sčitovali sme sa elektronicky, ale nevidím žiadny dôvod prečo by to nemohol urobiť len jeden člen. Veď každý má samostatnú obálku s ID kodom. Len jej to treba oznámiť a stihnúť termín.
Halli
25.05.11,17:02
udaje o byte mi nechce prihlásiť ani na 9x...už to kašlem...tak im treba.:rolleyes:
veronikasad
25.05.11,17:04
Halli, skús sa odhlásiť z netu a prihlásiť nanovo. Tiež som s tým mala problém.
Gapo
25.05.11,17:08
udaje o byte mi nechce prihlásiť ani na 9x...už to kašlem...tak im treba.:rolleyes:
Asi nepíšeš správne heslo, iba posledných šesť znakov treba. Na tlačive to trochu zavádza, že je vytlačené väčším sedem znakov.:cool:
veronikasad
25.05.11,17:12
Písala som celé heslo, aj indikátor ...
Bionda
25.05.11,17:14
my sme sa sčítali- kody sme si "vyčarali" s inými - inde bývajúcimi .... :D ...
... vyplnili sme len nevyhnutné a pri otázkach o predchádzajúcom bývaní- čo bola povinná ani H.CH.Andersen :) by sa nehanbil ...
osobne považujem celé sčítanie za riadnu frašku- už len keď vidím tetu - štatistku-vyzerajúcu na bývalú funkcionárku KSČ .. radšej svrab alebo čierny kašeľ.... :)
Rozalka
25.05.11,17:21
Aj my sme najprv hútali, že vymením s kolegynkou, ale potom mi svitlo, že by si niekto mohol myslieť, že na mojej adrese býva niekto, kto ani PC nevie zapnúť, ale zato vyplnil sčítanie elektronicky.
Okrem toho, či mám WC (a to určite vedia na OSBD) a akú mám veľkú kuchyňu (to tiež vedia na OSBD), a mojich znalostí z "počítačtiny" všetky ostatné údaje sa už niekde zverejnili.
Aké utajovanie? hocikedy hocikde napíšeme svoje RČ a ak platíme kartou, nielenže vedia, koľko míňame na nákupy, ale aj kde a najmä čo ....
Veľký brat nás vždy vidí, a možno nielen obrazne ale naozaj (čipy v MT), alebo som videla veľa sci-fi?
veronikasad
25.05.11,17:25
Nezačal tú frašku sám p. minister najspravodlivejší, keď začal spochybňovať ŠU ? Pozerala som otázky spred 10 rokov - bolo tam podstatne viac blbostí ako teraz ...
Rozalka
25.05.11,17:27
Súhlasím.
Bionda
25.05.11,17:29
Rozalka , ale kuchyňa vôbec nebola povinnou jazdou :D a ani znalosti PC a spol .....;)
veronikasad
25.05.11,17:31
Bionda, na otázky, na ktoré odpovedať nechceš, pri elektronickom sčítaní odpovedať nemusíš (okrem celého dátumu nar. a predch.sídla trvalého pobytu). osobne mi najviac vadila otázka týkajúca sa názvu zamestnávatela. Za PC znalosti sa nehanbím ... Nech to vedia aj v únii ...
Halli
25.05.11,17:37
Asi nepíšeš správne heslo, iba posledných šesť znakov treba. Na tlačive to trochu zavádza, že je vytlačené väčším sedem znakov.:cool:

Gapko seba a mangela som v pohode prihlasila, ale hento ani na 9ty krát, vyskušala som všetko...no asi som dement...to sa mi už nedá v udajoch o mne opraviť :D
marleau
25.05.11,17:37
Tetušky moje,čo ste sa práve prihlásili,prezraďte mi prosím vás,na čo je to dobré tento cirkus?Ktorá mi prvá odpovie a prezradí jeden rozumný dovod,prečo sa vyhodilo 900 miliónov bývalých korún slovenských,tej pošlem bonboniéru ako stol,takú veľkú (nie takú tvrdú).
veronikasad
25.05.11,17:38
Nestačí v pondelok v Žiline ? Bonbonieru si "preberiem" osobne ...
Bionda
25.05.11,17:38
o zamestnávateľovi tiež - nepovinná otázka...
Našej malej som sa pýtala - čomu verí a povedala, že maminke s tatkom a Šmolkom ... no :D má 5 rokov - tak sme sa aj zasmiali ....:D
marleau
25.05.11,17:40
nebudem tam
Halli
25.05.11,17:41
Tetušky moje,čo ste sa práve prihlásili,prezraďte mi prosím vás,na čo je to dobré tento cirkus?Ktorá mi prvá odpovie a prezradí jeden rozumný dovod,prečo sa vyhodilo 900 miliónov bývalých korún slovenských,tej pošlem bonboniéru ako stol,takú veľkú (nie takú tvrdú).

Ja som to vyplnila preto, aby si zistil, že nie som žiadna tetuška a môžem ti aj jednu poza uši čapnúť:D....najdeš tam že som zarobkovočinná žena -slováčka a ostatné kolonky som nechala pre cigaňov:---
Bionda
25.05.11,17:41
... aby sa minuli peniaze- bonbonieru mám rada mliečnu :D ;) ... ja som tiež proti a keby si všetky štátne inštitúcie SP, Kataster, matriky a pod. robili svoju robotu tak ako majú! nikto by sa tým nemusel zaoberať a tie arogantné tetky zo SP by nemuseli "perpazuchy" po chodbe s kávičkami v ruke obiehať po chodbách s kyslými tvárami- ale by robili štatistické šetrenia !
veronikasad
25.05.11,17:42
marleau Dnes, 08:40 PM

nebudem tam


Kedy si sa stihol odhlásiť ?

http://www.porada.sk/1748926-post370.html
Bionda
25.05.11,17:47
P.S . :D a ja som to sčítanie riešila - menením kodov a odpoveďou len na povinné a aj to fabulovanie .... kvôli tomu, aby "agilné krákory" u nás v obci nevyplnili tie hárky za nás - viem na 100% že by to tak bolo! , event. nalepili by kody alebo sa "odbavovali " na vypísanom....
marleau
25.05.11,17:48
Kedy som sa prihlásil?
veronikasad
25.05.11,17:48
Je to dosť možné, lebo vraj odmenu budú mať vyplatenú len za odovzdané sčítacie hárky - ak sú neuplne, majú čo najviac informácii zistiť "iným" spôsobom ...
Žabinka
25.05.11,17:53
Gapko seba a mangela som v pohode prihlasila, ale hento ani na 9ty krát, vyskušala som všetko...no asi som dement...to sa mi už nedá v udajoch o mne opraviť :D
Gapo má pravdu, s obyvateľmi som nemala problém prihlásiť sa, a do bytu ma to nechcelo prihlásiť asi pol hodinu, kým som prišla na to, že zvýraznených je nie 6 posledných znakov ale 7 :).
veronikasad
25.05.11,17:54
marleau, už sa z toho nevyzuješ ...

http://www.porada.sk/1741236-post319.html

a teraz som zvedavá, čo bude s tou bonbonierou ...
Bionda
25.05.11,17:55
možno skúmali nepriamo aj či vieme počítať :D
Marleau - nejako si stíchol aj s dezertami a možno si ty ujčok proti nám :D
Žabinka
25.05.11,17:58
Tak som sa s celou rodinou aj bytom nakoniec sčítala elektronicky, vyplnila som, čo som považovala za potrebné, aj keď ma počítač presvedčil o niektorých kolonkách, ktoré som nemala v pláne vyplniť, že sú potrebné. Pri byte ma zaujalo, že to poschodie je dôležité a musí sa vyplniť, ale napr. záchod alebo vodovod nebol potrebný :).
Bionda
25.05.11,18:00
... takže tým čo nemajú kanál a vodovod- ani mať nebudú- takže tie info nie sú na to, aby sa niečo zlepšilo ;)
marleau
25.05.11,18:15
Tak som sa s celou rodinou aj bytom nakoniec sčítala elektronicky, vyplnila som, čo som považovala za potrebné, aj keď ma počítač presvedčil o niektorých kolonkách, ktoré som nemala v pláne vyplniť, že sú potrebné. Pri byte ma zaujalo, že to poschodie je dôležité a musí sa vyplniť, ale napr. záchod alebo vodovod nebol potrebný :).
Akože poschodie je na čo dobré?
Alebo nám o tri roky povedia,že ľudia žijú najviac na 2.,5. a 8. poschodí?
Veď počet poschodí je primeraný,to je účelová otázka a má význam v spojení s identifikátorom.
marleau
25.05.11,18:17
marleau, už sa z toho nevyzuješ ...

http://www.porada.sk/1741236-post319.html

a teraz som zvedavá, čo bude s tou bonbonierou ...
Bonboniéra je aktuálna len pri rozumnom dovode.Tento je síce správny,ale nie je rozumný (bohužiaľ pre nás,vďaka politikom).
Ajk&
25.05.11,19:33
Stalo sa u nás pred chvíľou na chodbe:
"Všetko ste pravdivo vyplnili?" - žartuje sčítací komisár
"Samozrejme!" - žartujú občania
2009
26.05.11,05:17
Hm.. Mňa nebol sčítať nikto. To znamená, že nie som???
Llívia
26.05.11,05:37
Akože poschodie je na čo dobré?
Alebo nám o tri roky povedia,že ľudia žijú najviac na 2.,5. a 8. poschodí?
Veď počet poschodí je primeraný,to je účelová otázka a má význam v spojení s identifikátorom.
Najčastejšie sa vyskytujúce poschodie bude platiť vyššie dane. :D:---
m.hladka
26.05.11,06:02
Už to tiež mám vyplnené, označené, čaká na odovzdanie. Ani nebolelo.
Som prekvapená, že okrem dátumu narodenia, tam nie sú žiadne také údaje, ktoré by ma mali zneužiť. Všetky údaje už dávno kade tade - všade sú, dokonca aj na tejto stránke som pod svojím pravým menom. Nemám čo skrývať, alebo predsa?
Zita5
26.05.11,06:17
.............moja domácnosť tiež nie je sčítaná a ani nebude.K dnešnému dňu u nás taktiež nikto nebol , ale keby aj prišiel tak zbytočne. Tiež plakať nebudem po tom všetkom, čo som si už prečítala v médiách.:)

Ja som predsa len zmenila názor .......komisárka mi nechala u susedy tlačivá .....toľko toľko som vravela, že sa sčítania nezúčastním, až som začala experimentovať až som sa dostala do Sčítanie on line (asi zo zvedavosti).....a tam som veru vyplnila hárky pre celú rodinu a dokonca aj svokru .

Tento spôsobom sa mi zdá lepší ako ručne vypísať tlačivá a potom komisárke odpovedať prečo som to a tamto nevyplnila .Online mám pokoj , vyplním čo ja uznám za vhodné .....

Mne sa najviac páči spôsob dopravy do zamestnania - ako ? - pešo
trvanie cesty (minúty) napr.30;):cool:
Žabinka
26.05.11,06:28
To tiež jedna z neskutočne dôležitých otázok, potrebných na zistenie životnej úrovne.
srska
26.05.11,06:31
do čerta - chýba mi tam otázka:
chcete diaľnicu ba-za-ke alebo ba-zv-ke:D
Marína
26.05.11,06:40
Mám vyplnené hárky, rozmyslela som si, že radšej vyplním on-line. V papierovej forme sa musia odovzdať? Neviem to nikde v zákone nájsť čo a ako, nerada by som ich vyplnené odovzdávala, či mám azda všetko vyčierňovať?:confused:
Zita5
26.05.11,06:46
Mám vyplnené hárky, rozmyslela som si, že radšej vyplním on-line. V papierovej forme sa musia odovzdať? Neviem to nikde v zákone nájsť čo a ako, nerada by som ich vyplnené odovzdávala, či mám azda všetko vyčierňovať?:confused:

Evka len povieš tete sčítačke, alebo ujovi sčítačovi , že si vyplanila ON LINE . To je všetko.Hárky Ti zostanú na pamiatku .;)
Žabinka
26.05.11,06:47
do čerta - chýba mi tam otázka:
chcete diaľnicu ba-za-ke alebo ba-zv-ke:D
Ja som za možnosť č.2. :D
Zita5
26.05.11,06:49
Mám vyplnené hárky, rozmyslela som si, že radšej vyplním on-line. V papierovej forme sa musia odovzdať? Neviem to nikde v zákone nájsť čo a ako, nerada by som ich vyplnené odovzdávala, či mám azda všetko vyčierňovať?:confused:

Sčítací komisár vám identifikátory doručí bez toho, aby ste museli o ne vopred požiadať. Pri prevzatí identifikátorov oznámite sčítaciemu komisárovi, či sa chcete sčítať elektronicky. Ak sa právoplatne sčítate elektronicky (dostanete o tom potvrdenie), sčítací komisár vás už nenavštívi, pretože z monitorovacieho systému po skončení elektronického sčítania dostane zoznam identifikátorov sčítaných elektronicky.

http://www.scitanie2011.sk/scitanie-online


Ja som použila online aj pre svokru , teta sčítačka prišla pre hárky a moja svokra jej vravela, že ju nevesta sčítala " cez internet":---.Teta povedala, že OK a poznamenala si to . Hárky už nepýtala.
Žabinka
26.05.11,06:49
Mám vyplnené hárky, rozmyslela som si, že radšej vyplním on-line. V papierovej forme sa musia odovzdať? Neviem to nikde v zákone nájsť čo a ako, nerada by som ich vyplnené odovzdávala, či mám azda všetko vyčierňovať?:confused:


Evka len povieš tete sčítačke, alebo ujovi sčítačovi , že si vyplanila ON LINE . To je všetko.Hárky Ti zostanú na pamiatku .;)

Tiež som najprv vypísala papierovo, potom počítačovo. Aj keby chceli odovzdať papiere, už nemám, boli využité v domácnosti :D.
Klimentová Viera
26.05.11,08:04
Stále hľadán riešenie, ako nevyplniť v sčítacích hárkoch nezmyselné otázky. Máte skúsenosti, či to je možné riešiť elektronicky. Vezme mi taký neúplne vyplnený hárok. Do pozornosti pre tých, ktorí si myslia, že za nevyplnenie nie je žiadny postih. Prečo sa štatistika nevyjadrí na konkrétnu otázku. Aký je postih za nevyplnenie, chybné vyplnenie sčítacieho hárku... Potom na nás vybehne so zákonom č. 540/2001 Z.z. o štátnej štatistike § 32
Nachtigal
26.05.11,08:36
prave teraz som vyplňala sčítacie harky pre celú rodinu i dom, dcérka nevyplnila názov zamestnávateľa pretože z neho sa nedozvedia odvetvie v ktorom pracuje, syn robí cez agentúru takže ak vyplní názov zamestnávateľa tiež sa nedozvedia odvetvie v ktorom pracuje, skrátka otázky čo nič neriešia....či? Dcérka mi zobrala identifikátor a povedala, keď je to anonymné nepotrebujú k tomu moje meno a ja to tam nenalepím a basta....aká anonymita keď je tam meno, rok narodenia a adresa?
Nachtigal
26.05.11,08:38
Vylepšené praktiky ŠtB - sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011
Dnes mi na adresu môjho tvalého bydliska priniesol sčítací komisár sadu "fízlovských" tlačív.
Prečo fízlovských? Dobre si pozrite všetky dokumenty a tlačivá, ktoré dostanete:
A: ÚDAJE O OBYVATEĽOVI
B: ÚDAJE O BYTE (ak vlastníte byt)
C: ÚDAJE O DOME (ak vlastníte dom)
A ku každému tlačivu "bonusová" obálka a práve táto je kľúčová. Obálka je na meno k tlačivu A a na nehnuteľnosť B, C s úplne presnou identifikáciou a k tomu:

čiarový kód = jedinečný identifikátor
login a heslo ak sa rozhodnete sčítať elektronicky
V čom je problém?
Štát si praktikami hodnými organizovaného zločinu, dovolil brutálne prekočiť veľmi krehkú hranicu a bez zábran vtrhol občanovi do súkromia.
Čo to znamená?
Štatistický úrad oficiálne tvrdí že:
Štatistické údaje získané zo sčítania obyvateľov, domov a bytov sú užitočné pre štátnu správu, samosprávu, ako aj pre súkromnú sféru. Na základe týchto údajov sa bude lepšie a ľahšie kompetentným rozhodovať, kde postavia napríklad byty, kde je potrebná škola, nemocnica či cesta. Štatistické údaje zo sčítania dajú odpoveď aj na otázky súvisiace s podnikaním; kde a v akej oblasti sa oplatí podnikať, do ktorého regiónu je vhodné investície nasmerovať a vytvoriť tam nové pracovné miesta, prípadne udržať pracovnú silu.
...aj pre súkromnú sféru??? Prečo má občan poskytovať akékoľvek údaje pre potreby nejakých súkromných subjektov???
Sčítanie je čistá štatistika a štatistika ako veda je presné počítanie s nepresnými číslami.
Prečo ale štatistický úrad vyžaduje priamu identifikáciu sčítaného subjektu???
Nerozumiete?
Občan dostane obálku na meno, v nej je na samolepke jedinečný identifikátor (číslo, ktoré bolo subjektu - občanovi pridelené z databázy centrálneho registra obyvateľov), tento čiarový kód sa má nalepiť na sčítací formulár. Keď sa subjekt sčíta online, je to ešte jednoduchšie, lebo identifikátor = login!!!
No a?
Problém je, že ak má občan postupovať podľa zákona, ktorý hovorí že: "Každý, kto je povinný poskytnúť údaje podľa odsekov 1 až 7, ich poskytne úplne, správne, pravdivo a včas", tak na seba dobrovoľne nahlási údaje ako:

postavenie v zamestnaní
sídlo zamestnávateľa
odvetvie ekonomickej činnosti
spôsob dopravy do zamestnania
počet živonarodených detí
náboženské vyznanie
počítačové znalosti
atď atď atď
Pri nehnuteľnosti je toho ešte podstatne viac, na čo keby sa občana s úctou k vlastnému súkromiu ktokoľvek opýtal, odpoveď by asi bola v štýle: "čo je ťa do toho!!!".
Komu tieto údaje v skutočnosti slúžia a prečo nie sú anonymné??? Zákon č. 428/2002 Z.z. v §8 odst.1) priamo zakazuje spracúvať "osobitné kategórie" osobných údajov, "...ktoré odhaľujú rasový alebo etnický pôvod, politické názory, náboženskú vieru alebo svetonázor, členstvo v politických stranách alebo politických hnutiach, členstvo v odborových organizáciách a údaje týkajúce sa zdravia alebo pohlavného života...".
Sčítanie obyvateľov je teda v jeho súčasnej podobe (neanonymná forma) v priamom rozpore so Zákonom na ochranu osobných údajov!
Pre štatistické účely totiž nie je identifikácia subjektu vôbec potrebná!!!
Spárovať konkrétneho občana s konkrétnym sčítacím hárkom, nie je problém a presne to sa aj bude diať! (kvôli tej nenápadnej nálepke s čiarovým kódom...)
Komu ide o tieto údaje? Daňovej správe? Spravodajskej službe? Polícií? Nadnárodným korporáciám?
Ako z toho von a neporušiť zákon?
Jednoducho - nelepiť na sčítacie tlačivo žiaden čiarový kód a hlavne NEPREPADNÚŤ POHODLNOSTI A NESČÍTAŤ SA ONLINE!!!
Zákon č. 263/2008 Z.z. nehovorí absolútne nič o tom, že sčítacie tlačivo musí byť opatrené jedinečným identifikátorom kvôli identifikácií sčítaného subjektu.
Podľa môjho názoru sa štát snaží iba využiť "stádovitosť" a apatiu ľudí, napísali návod na použitie z ktorého vôbec nie je jednoznačne jasné, či sa musí nejaká nálepka niekam lepiť alebo nie, skratka len holou vetou oznamili: "Po vyplnení formuláru nalepíte identifikátor do pravého horného rohu tlačiva".
Sčítacie tlačivo bez čiarového kódu je platné - tak hovorí zákon, resp. nehovorí nič o tom, že by bez čiarového kódu bolo tlačivo neplatné!!!
Pri týchto praktikách by boľševická ŠtB úplne bledla závisťou a v porovnaní s dnešnou úrovňou fízlovania, boli ich metódy len trápne amatérske pokusy...
Téma štátneho fízlovania bola živá aj pred 10 rokmi - Siouxovia proti Leviathanovi a v susednej Českej republike dokonca Český štatistický úrad uznal Rytierov rádu Jedi za oficiálne náboženstvo, tiež ako dôsledok nesúhlasu so štátnym fízlovaním - štatisticky významná skupina českých občanov to celé poňala ako recesiu.
Vyhadzovanie desiatok miliónov EUR týmto spôsobom do žumpy, aby si štatistici mohli hrať svoje matematické olympiády, mi nepripadá ako rozumné nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov a z tohto uhlu pohľadu mi to nepripadá ani vtipné.
Ľubomír Kopáček
bezpečnostný konzultant
aktaK
26.05.11,09:06
tak ktore podanie je vlastne anonymnejsie: on-line, alebo papierove?
Klimentová Viera
26.05.11,09:21
Aj mňa to zaujíma. Kto sa vie k tomu vyjadriť a poradiť nám?
hubatá
26.05.11,09:28
No veď žiadne - veď buď nalepíš identifikátor na hárok, alebo ho zadáš do PC. A ešte aj tak ste identifikovateľné ak uvediete dátum narodenia, lebo byt predsa pozná váš ščítací k .......r
oneeu
26.05.11,09:31
odkedy som vyscital celu rodinu online tak mi zacal blbnut pocitac ... sa mi zda ze som tam chytil nejaky vyrus
hubatá
26.05.11,09:40
Kristepane ...... ešte toto nám chýbalo. Neprebiehalo sčítanie aj Nemcov, tiež tam umierajú na nejaký vírus, akurát že s mäkkým "i" !!!!
Tá inkubačná doba by tomu približne zodpovedala .....
gilda
26.05.11,09:41
Vylepšené praktiky ŠtB - sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011
Dnes mi na adresu môjho tvalého bydliska priniesol sčítací komisár sadu "fízlovských" tlačív.
Prečo fízlovských? Dobre si pozrite všetky dokumenty a tlačivá, ktoré dostanete:
A: ÚDAJE O OBYVATEĽOVI
B: ÚDAJE O BYTE (ak vlastníte byt)
C: ÚDAJE O DOME (ak vlastníte dom)
A ku každému tlačivu "bonusová" OBÁLKA a práve táto JE KĽÚČOVÁ. OBÁLKA JE NA MENO k tlačivu A a na nehnuteľnosť B, C S ÚPLNE PRESNOU IDENTIFIKÁCIOU a k tomu:

ČIAROVÝ KÓD = JEDINEČNÝ IDENTIFIKÁTOR
LOGIN A HESLO AK SA ROZHODNETE SČÍTAŤ ELEKTRONICKY
V čom je problém?
Štát si praktikami hodnými organizovaného zločinu, dovolil brutálne prekočiť veľmi krehkú hranicu a bez zábran vtrhol občanovi do súkromia.
Čo to znamená?
Štatistický úrad oficiálne tvrdí že:
Štatistické údaje získané zo sčítania obyvateľov, domov a bytov sú užitočné pre štátnu správu, samosprávu, ako aj pre súkromnú sféru. Na základe týchto údajov sa bude lepšie a ľahšie kompetentným rozhodovať, kde postavia napríklad byty, kde je potrebná škola, nemocnica či cesta. Štatistické údaje zo sčítania dajú odpoveď aj na otázky súvisiace s podnikaním; kde a v akej oblasti sa oplatí podnikať, do ktorého regiónu je vhodné investície nasmerovať a vytvoriť tam nové pracovné miesta, prípadne udržať pracovnú silu.
...aj pre súkromnú sféru??? Prečo má občan poskytovať akékoľvek údaje pre potreby nejakých súkromných subjektov???
Sčítanie je čistá štatistika a štatistika ako veda je presné počítanie s nepresnými číslami.
Prečo ale štatistický úrad vyžaduje priamu identifikáciu sčítaného subjektu???
Nerozumiete?
Občan dostane obálku na meno, v nej je na samolepke jedinečný identifikátor (číslo, ktoré bolo subjektu - občanovi pridelené z databázy centrálneho registra obyvateľov), tento čiarový kód sa má nalepiť na sčítací formulár. Keď sa subjekt sčíta online, je to ešte jednoduchšie, lebo identifikátor = login!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
No a?
Problém je, že ak má občan postupovať podľa zákona, ktorý hovorí že: "Každý, kto je povinný poskytnúť údaje podľa odsekov 1 až 7, ich poskytne úplne, správne, pravdivo a včas", tak na seba dobrovoľne nahlási údaje ako:

postavenie v zamestnaní
sídlo zamestnávateľa
odvetvie ekonomickej činnosti
spôsob dopravy do zamestnania
počet živonarodených detí
náboženské vyznanie
počítačové znalosti
atď atď atď
Pri nehnuteľnosti je toho ešte podstatne viac, na čo keby sa občana s úctou k vlastnému súkromiu ktokoľvek opýtal, odpoveď by asi bola v štýle: "čo je ťa do toho!!!".
Komu tieto údaje v skutočnosti slúžia a prečo nie sú anonymné??? Zákon č. 428/2002 Z.z. v §8 odst.1) priamo zakazuje spracúvať "osobitné kategórie" osobných údajov, "...ktoré odhaľujú rasový alebo etnický pôvod, politické názory, náboženskú vieru alebo svetonázor, členstvo v politických stranách alebo politických hnutiach, členstvo v odborových organizáciách a údaje týkajúce sa zdravia alebo pohlavného života...".
Sčítanie obyvateľov je teda v jeho súčasnej podobe (neanonymná forma) v priamom rozpore so Zákonom na ochranu osobných údajov!
Pre štatistické účely totiž nie je identifikácia subjektu vôbec potrebná!!!
Spárovať konkrétneho občana s konkrétnym sčítacím hárkom, nie je problém a presne to sa aj bude diať! (kvôli tej nenápadnej nálepke s čiarovým kódom...)
Komu ide o tieto údaje? Daňovej správe? Spravodajskej službe? Polícií? Nadnárodným korporáciám?
Ako z toho von a neporušiť zákon?
Jednoducho - NELEPIŤ NA SČÍTACIE TLAĆIVO ŹIADEN SČÍTACÍ KÓD a hlavne NEPREPADNÚŤ POHODLNOSTI A NESČÍTAŤ SA ONLINE!!!
Zákon č. 263/2008 Z.z. nehovorí absolútne nič o tom, že sčítacie tlačivo musí byť opatrené jedinečným identifikátorom kvôli identifikácií sčítaného subjektu.
Podľa môjho názoru sa štát snaží iba využiť "stádovitosť" a apatiu ľudí, napísali návod na použitie z ktorého vôbec nie je jednoznačne jasné, či sa musí nejaká nálepka niekam lepiť alebo nie, skratka len holou vetou oznamili: "Po vyplnení formuláru nalepíte identifikátor do pravého horného rohu tlačiva".
Sčítacie tlačivo bez čiarového kódu je platné - tak hovorí zákon, resp. nehovorí nič o tom, že by bez čiarového kódu bolo tlačivo neplatné!!!
Pri týchto praktikách by boľševická ŠtB úplne bledla závisťou a v porovnaní s dnešnou úrovňou fízlovania, boli ich metódy len trápne amatérske pokusy...
Téma štátneho fízlovania bola živá aj pred 10 rokmi - Siouxovia proti Leviathanovi a v susednej Českej republike dokonca Český štatistický úrad uznal Rytierov rádu Jedi za oficiálne náboženstvo, tiež ako dôsledok nesúhlasu so štátnym fízlovaním - štatisticky významná skupina českých občanov to celé poňala ako recesiu.
Vyhadzovanie desiatok miliónov EUR týmto spôsobom do žumpy, aby si štatistici mohli hrať svoje matematické olympiády, mi nepripadá ako rozumné nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov a z tohto uhlu pohľadu mi to nepripadá ani vtipné.
Ľubomír Kopáček
bezpečnostný konzultant

PRE TÝCH, KTORÍ SI MYSLIA, ŽE SČÍTANÍM SA ONLINE VYBABRALI S KOMISÁRMI AJ ŠTATISTICKÝM ÚRADOM. Akurát môžete mať 100% istotu, že údaje ste si odoslali nezvratne so svojim menom a priezviskom. Buďte spokojní, LOGIN vám určite nikto nezmanipuluje.
Llívia
26.05.11,09:42
Stále hľadán riešenie, ako nevyplniť v sčítacích hárkoch nezmyselné otázky. Máte skúsenosti, či to je možné riešiť elektronicky. Vezme mi taký neúplne vyplnený hárok. Do pozornosti pre tých, ktorí si myslia, že za nevyplnenie nie je žiadny postih. Prečo sa štatistika nevyjadrí na konkrétnu otázku. Aký je postih za nevyplnenie, chybné vyplnenie sčítacieho hárku... Potom na nás vybehne so zákonom č. 540/2001 Z.z. o štátnej štatistike § 32
Nehovorilo sa niečo o tom, že sčítanie obyvateľov je anonymné? Keď má byť anonymné, ako by dokázali identifikovať toho, kto hárok zle/neúplne vyplnil?:rolleyes:


...Občan dostane obálku na meno, v nej je na samolepke jedinečný identifikátor (číslo, ktoré bolo subjektu - občanovi pridelené z databázy centrálneho registra obyvateľov), tento čiarový kód sa má nalepiť na sčítací formulár. Keď sa subjekt sčíta online, je to ešte jednoduchšie, lebo identifikátor = login!!!...
Keď tie identifikátory povimieňame so susedmi/známimi/rodinou, prídu na to? Stane sa niečo?
Llívia
26.05.11,09:48
Už to tiež mám vyplnené, označené, čaká na odovzdanie. Ani nebolelo.
Som prekvapená, že okrem dátumu narodenia, tam nie sú žiadne také údaje, ktoré by ma mali zneužiť. Všetky údaje už dávno kade tade - všade sú, dokonca aj na tejto stránke som pod svojím pravým menom. Nemám čo skrývať, alebo predsa?
Akého si vierovyznania? Národnosti? Máš byt? Dom? - si nám neprezradila a skrývať nemusíš. ;):---
Llívia
26.05.11,09:50
...a v susednej Českej republike dokonca Český štatistický úrad uznal Rytierov rádu Jedi za oficiálne náboženstvo, tiež ako dôsledok nesúhlasu so štátnym fízlovaním - štatisticky významná skupina českých občanov to celé poňala ako recesiu....
A čo sme my horší ako Česi? Vari na to nemáme? Kto z nesčítaných sa ešte pridá k Rytierom rádu Jedi?:D:D:---:---:o
gilda
26.05.11,09:53
Keď tie identifikátory povimieňame so susedmi/známimi/rodinou, prídu na to? Stane sa niečo?
Fantázii sa medze nekladú.;) Rozhodne širšie pole pôsobnosti ako pri online.:D
Llívia
26.05.11,10:00
Fantázii sa medze nekladú.;) Rozhodne širšie pole pôsobnosti ako pri online.:D
:D Veď štatistika dostane správne údaje. Vymeniť identifikátory sa dá aj pri online sčítanie, či nie? (Tie hárky som ešte nevidela, ale vraj ich niekde doma máme.)
gilda
26.05.11,10:08
Sčítací komisár vám identifikátory doručí bez toho, aby ste museli o ne vopred požiadať. Pri prevzatí identifikátorov oznámite sčítaciemu komisárovi, či sa chcete sčítať elektronicky. Ak sa právoplatne sčítate elektronicky (dostanete o tom potvrdenie), sčítací komisár vás už nenavštívi, pretože z monitorovacieho systému po skončení elektronického sčítania dostane zoznam identifikátorov sčítaných elektronicky.


A keď tam nenájde váš identifikátor, hybaj späť. Pozrie druhý zoznam a vie kam ísť, identifikátor ho naviguje na vaše meno, priezvisko aj adresu. Podarená anonymita.
Klimentová Viera
26.05.11,10:12
"Nehovorilo sa niečo o tom, že sčítanie obyvateľov je anonymné? Keď má byť anonymné, ako by dokázali identifikovať toho, kto hárok zle/neúplne vyplnil?

Máš pravdu 100 %. Ako na to prídu, že práve ja som sa nesčítala a dajú práve mne pokutu?!
Budem odovzdávať 5 sčítacích hárkov - povymieňam identifikátory. Komisár si sadne pred dvere na lavičku a začne špekulovať ktorý ku ktorému hárku patrí. No už sa teším na jeho návštevu. Keď som mu povedala, že mám čas do 6. júna - ohradil sa, že on má s tým ešte veľa roboty a kedy to má stíhať. Nuž je to pekný cirkus. Vôbec nemám problém uviesť pravdu, ale poburuje ma forma, akou ju odo mňa pýtajú.
Llívia
26.05.11,10:24
"Nehovorilo sa niečo o tom, že sčítanie obyvateľov je anonymné? Keď má byť anonymné, ako by dokázali identifikovať toho, kto hárok zle/neúplne vyplnil?

Máš pravdu 100 %. Ako na to prídu, že práve ja som sa nesčítala a dajú práve mne pokutu?!
Budem odovzdávať 5 sčítacích hárkov - povymieňam identifikátory. Komisár si sadne pred dvere na lavičku a začne špekulovať ktorý ku ktorému hárku patrí. No už sa teším na jeho návštevu. Keď som mu povedala, že mám čas do 6. júna - ohradil sa, že on má s tým ešte veľa roboty a kedy to má stíhať. Nuž je to pekný cirkus. Vôbec nemám problém uviesť pravdu, ale poburuje ma forma, akou ju odo mňa pýtajú.
Tu sú dobré nápady, ako sa sčítať/nesčítať:
http://internationalworkersassociation.blogspot.com/2011/05/scitanie-obyvatelov-2011-co-sa-da-robit.html
Je tam aj ten o vymenených identifikátoroch.
Z toho článku ma trochu zarazilo, že sčítací komisár môže skontrolovať, či sú vyplnené všetky kolonky. :eek::confused: Veď to rovno uvidí, čo tam kto vyplnil, tak kde je nejaká anonymita? :confused::mad:
evuš
26.05.11,10:26
Tu sú dobré nápady, ako sa sčítať/nesčítať:
http://internationalworkersassociation.blogspot.com/2011/05/scitanie-obyvatelov-2011-co-sa-da-robit.html
Je tam aj ten o vymenených identifikátoroch.
Z toho článku ma trochu zarazilo, že sčítací komisár môže skontrolovať, či sú vyplnené všetky kolonky. :eek::confused: Veď to rovno uvidí, čo tam kto vyplnil, tak kde je nejaká anonymita? :confused::mad:

...na záchode, aj to iba vo svojom vlastnom...;):D:D
gilda
26.05.11,10:26
[QUOTE=Klimentová Viera;1752016]"Nehovorilo sa niečo o tom, že sčítanie obyvateľov je anonymné? Keď má byť anonymné, ako by dokázali identifikovať toho, kto hárok zle/neúplne vyplnil?

V prvom rade potrebujú zidentifikovať nás cez identifikátor alebo login.
Llívia
26.05.11,10:28
...na záchode, aj to iba vo svojom vlastnom...;):D:D
Ale len ak sa na ňom zamkneš, lebo inak ti tam niekto vrazí a je po anonymite :D:D:D:---
Kazu
26.05.11,10:34
Keď vidím tú našu ščítačku tak nemám ani odvahu neúplne, či nedajbože nesprávne vyplniť hárky. Však tá osôbka poznala moju mamu keď ešte dievkou bola a tato so mnou ešte ploty očúraval a má v merku nielen počet mojich detí, majetkové pomery, tá dokonca má prehľad aj o tom, koľko áut materiálu cez rok do firmy dovezieme. A či to dám na papier alebo to luftom pošlem, oni /ščítačky menované a dekrét vlastniace/ to budú na "obecném domňe kontrolovat a dokopy dávat". Viem si predstaviť keď tam bude toľko klebetníc pokope sedieť, tie veru nejaký vymenený indentifikačný kód nedokáže zmiasť :D:D:D Darmo budem tvrdiť, že nemáme latrínu, keď vedia nielen to, že ju máme ale aj to, kde ju máme :D
Lubaba
26.05.11,10:46
:D:D:D Darmo budem tvrdiť, že nemáme latrínu, keď vedia nielen to, že ju máme ale aj to, kde ju máme :D
mimotemy"uprav si svet po svojom" a sčítačky budú zmätené:D:D:D
evuš
26.05.11,10:48
Keď vidím tú našu ščítačku tak nemám ani odvahu neúplne, či nedajbože nesprávne vyplniť hárky. Však tá osôbka poznala moju mamu keď ešte dievkou bola a tato so mnou ešte ploty očúraval a má v merku nielen počet mojich detí, majetkové pomery, tá dokonca má prehľad aj o tom, koľko áut materiálu cez rok do firmy dovezieme. A či to dám na papier alebo to luftom pošlem, oni /ščítačky menované a dekrét vlastniace/ to budú na "obecném domňe kontrolovat a dokopy dávat". Viem si predstaviť keď tam bude toľko klebetníc pokope sedieť, tie veru nejaký vymenený indentifikačný kód nedokáže zmiasť :D:D:D Darmo budem tvrdiť, že nemáme latrínu, keď vedia nielen to, že ju máme ale aj to, kde ju máme :D

... Zuzi, dokonca vedia i čo v nej máte, aj koľko... :D:D:D
Je to obyčajná tlupa uklebetených tetušiek :rolleyes:
Nachtigal
26.05.11,10:52
tak a čo teraz, kto sa pokúsi o to - nenalepiť? ja určite, zajtra príde komisárka pre tlačivá, spýtam sa jej, či vie presne, ktoré údaje obsahuje môj čiarový kód....
Bionda
26.05.11,11:00
... vraj nepomôže, nakoľko oni vraj majú kody, na základe nich vedia odkontrolovať či ten ktorý občan sa sčítal, preto mi sme riešili výmenou kodov a online sme sa sčítali, len na kody cudzích ľudí- takže nemajú šancu , aby im to sedelo .....
a cez internet je naozaj málo údajov, ktoré sú povinné...
Heni
26.05.11,11:12
cez internet stačí v sčítacom tlačive vyplniť odpoved na 1 (jednu) otázku (najlepšie na tú: muž, žena) , potom už kliknúť na "uložiť" a hotovo :D síce vás to potom upozorní, že treba vyplniť aj odpoved na otázku č. 4,6,7,... a ak to do 29.5. nevyplníte, bude vaše tlačivo považované za platné v takom stave, v akom ste ho odoslali... uložiť tlačivo sa dá aj tak, ked to nevyplníte - takže to je podľa mňa najlepšia cesta na sčítanie. sčítate sa, ale fakt len sčítate, lebo z tej jedinej odpovede zistia len to, že ste 1 ks mužského/ženského pohlavia :D:D:D
truch
26.05.11,11:24
Heni, ty si sa sčítala iba vyplnením údaju, že si žena?? Žeby som sa aj ja tak:D
evuš
26.05.11,11:29
... tak už to mám za sebou ... sčítala som sa elektronicky - našťastie som mala len A ... tí, ktorí váhajú, tak jednoznačne elektronicky ! Nemusíš vyplňovať veľa vecí, len tie, ktoré chceš.... 4 ks som zvládla za 10 min i s vytlačením, že som sa v poriadku sčítala, aby ma nemohli pokutovať :D:D:D a teta sčítačka nebude "mrkať" nato, čo som vyplnila a čo nie .....
Ale normálne ju ľutujem, pretože teraz si bude musieť všetky klebety o nás vymyslieť len tak "z brucha" :D:D:D:---:D:---
Nachtigal
26.05.11,11:31
Štatistický úrad zdôrazňuje, že identifikátory potrebuje len na to, aby sa niektorí obyvatelia nesčítali dvakrát - napríklad v trvalom i prechodnom bydlisku alebo v bydlisku a súčasne elektronicky. Zuzana Štukovská z odboru štatistiky uvádza príklad z praxe: Dospelý syn dostane sčítacie tlačivo na rodičovskú adresu, kde má nahlásený trvalý pobyt, ale už tam nebýva. Rodičia zaňho v dobrej viere tlačivo vyplnia, kým ich syn môže náhradný formulár dostať od sčítacieho komisára aj v mieste prechodného bydliska. Keby sa na formuláre nelepili identifikátory jedinečné pre každú osobu, sčítal by sa taký človek dvakrát a nikto by na to neprišiel.

"Ľahko by sa mohlo stať, že Slovensko nebude mať 5,5 milióna obyvateľov, ale narátali by sme ich až osem miliónov," varovala Štukovská. Ako dodala, len čo sa také duplicitné údaje odstránia, osobné údaje úrad vymaže. "Identifikátor je potrebný na korektné spracovanie údajov, preto treba postupovať podľa metodiky. Predstava, že sa tieto údaje budú zneužívať, je absurdná. Štatistický úrad nikdy neposkytoval ďalej získané informácie o obyvateľoch," upozornila Štukovská.

Práve preto, aby sa vyhli duplicite, museli obyvatelia Českej republiky pri sčítaní, ktoré u nich prebehlo už v marci, uviesť dokonca osobné údaje ako meno, dátum narodenia a rodné číslo s podpisom. "Po nahodení do databázy a odstránení nezrovnalostí sa tieto údaje vyčistia a databáza zostane anonymná," priblížil Pravde hovorca Českého štatistického úradu Tomáš Chrámecký. Na rozdiel od Slovenska môžu v Česku občania, ktorí sa odmietli sčítať, dostať aj pokutu až do 10-tisíc korún.



Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/uplne-anonymne-nie-je-scitanie-ani-v-zahranici-fo8-/sk_domace.asp?c=A110524_092951_sk_domace_p09#ixzz1 NSd4D51T stále hľadám.......aké dôsledky to bude mať.....
Heni
26.05.11,11:48
truch (http://www.porada.sk/member.php?u=143408) Dnes, 01:24 PM

Heni, ty si sa sčítala iba vyplnením údaju, že si žena?? Žeby som sa aj ja tak:D

presne tak :D
myslím, že ak sa máme sčítať, t.j. koľko kusov nás v republike je, tak ostatné otázky sú k tomu irelevantné... ;) :D
(na ostatné otázky sa hodí skôr slovko vyzvedanie ako slovko sčítanie...:D)
Oliwa
26.05.11,11:57
Najčastejšie sa vyskytujúce poschodie bude platiť vyššie dane. :D:---

Resp. čím vyššia poschodie, tým vyššia daň... A všetci budú chcieť bývať na prízemí...
Oliwa
26.05.11,11:58
Hm.. Mňa nebol sčítať nikto. To znamená, že nie som???

Nie, to znamená, že už všetko o Tebe vedia...
Oliwa
26.05.11,12:01
do čerta - chýba mi tam otázka:
chcete diaľnicu ba-za-ke alebo ba-zv-ke:D

Mne tam chýba otázka: chcete plat 1500 alebo 3500 eur?
Oliwa
26.05.11,12:05
Tiež som najprv vypísala papierovo, potom počítačovo. Aj keby chceli odovzdať papiere, už nemám, boli využité v domácnosti :D.

Čo si na nich čistila zeleninu k nedeľnému obedu? Však ani ako toaletný papier nie sú vhodné - to už radšej lopúch...
Oliwa
26.05.11,12:08
tak ktore podanie je vlastne anonymnejsie: on-line, alebo papierove?

Ani jedno, Katka moja, ani jedno...Alebo do hárku čumí sčítací komisár/ka, alebo sa pozerá veľký brat...
Ak chceš byť anonymná, tak neexistuj...
willma
26.05.11,12:16
no k dnešnému dňu na mňa sčítačkári neprišli - Panebože daj, aby to bolo rovnaké aj v prípade DÚ, ZP, SP, polície a exekútorských úradov. Amen
A nech skúsia prísť v sobotu dopoludnia tak s nimi vyrazím dvere - budem tu mať kaderníčku a zhon okolo blškinej slávnosti :D
Tinika
26.05.11,12:16
Tu sú dobré nápady, ako sa sčítať/nesčítať:
http://internationalworkersassociation.blogspot.com/2011/05/scitanie-obyvatelov-2011-co-sa-da-robit.html
Je tam aj ten o vymenených identifikátoroch.
Z toho článku ma trochu zarazilo, že sčítací komisár môže skontrolovať, či sú vyplnené všetky kolonky. :eek::confused: Veď to rovno uvidí, čo tam kto vyplnil, tak kde je nejaká anonymita? :confused::mad:

manzel dokonca čital, ze v nasom kraji priznali komisari, ze ak nenalepim kod maju ho ručne dopisat a vraj su to anonymne kody hahaha tak sme sa sčitali online a vyplnili čo sme chceli a nikto nedopise nič snad uz takto
KarolNagy
26.05.11,12:17
Každoročne vydáva ŠÚ SR Štatistickú ročenku - asi 1000 stranovú hrubú knihu. Nie je na webe, dá sa kúpiť za cca 30€. V nej je za každý rok samozrejme aj počet obyvateľov, počet zomrelých, narodených, prisťahovaných, odsťahovaných atď, tisíc strán rôznych údajov. Veď taký úrad so stovkami zamestnancov musí niečo tiež robiť. Naviac, aj obce aj mestá musia vykazovať túto štatistiku - vždy k 31. 12. ŠÚ SR pravdepodobne len sčíta údaje obcí a miest. Zodpovednejší vedúci matriky vie aktuálny stav obyvateľov ku každému dňu. A to nie len v malých obciach. Takže aj najrozšírenejší názor o jedinom význame tohto najväčšieho špicľovania občanov je týmto vyvrátený. Naviac, keď dokáže ŠÚ SR spracovávať rádove stokrát viac údajov, KOMU TREBA 800 miliónov Sk, nerátajúc 200 miliónov sčítacím komisárov, za "elektronické spracovanie dát" - SÚKROMNEJ FIRME?
Oliwa
26.05.11,12:20
Keď vidím tú našu ščítačku tak nemám ani odvahu neúplne, či nedajbože nesprávne vyplniť hárky. Však tá osôbka poznala moju mamu keď ešte dievkou bola a tato so mnou ešte ploty očúraval a má v merku nielen počet mojich detí, majetkové pomery, tá dokonca má prehľad aj o tom, koľko áut materiálu cez rok do firmy dovezieme. A či to dám na papier alebo to luftom pošlem, oni /ščítačky menované a dekrét vlastniace/ to budú na "obecném domňe kontrolovat a dokopy dávat". Viem si predstaviť keď tam bude toľko klebetníc pokope sedieť, tie veru nejaký vymenený indentifikačný kód nedokáže zmiasť :D:D:D Darmo budem tvrdiť, že nemáme latrínu, keď vedia nielen to, že ju máme ale aj to, kde ju máme :D

Zuzi, Ty by si tam mala mať aj kolónku "počet marcipánových tôrt" /alebo tort? - teraz som v rozpakoch, čo je správne, torta = vzor žena/... A pekne popravde ho tam uviesť. Čo keď to tá teta idúc po dedine bude kontrolovať? Nepiekla si jednu náhodou aj jej??? Lebo ak nie, najvyšší čas zapnúť rúru, nech máš u nej očko a nevŕta sa Ti v tom dotazníku...
Kazu
26.05.11,12:35
Zuzi, Ty by si tam mala mať aj kolónku "počet marcipánových tôrt"/alebo tort? - teraz som v rozpakoch, čo je správne, torta = vzor žena... A pekne popravde ho tam uviesť. Čo keď to tá teta idúc po dedine bude kontrolovať? Nepiekla si jednu náhodou aj jej??? Lebo ak nie, najvyšší čas zapnúť rúru, nech máš u nej očko a nevŕta sa Ti v tom dotazníku...

Nie, ja pečiem torty len pre deti v rodine a tých je zatiaľ /už?/ 12, každý mesiac má niektoré narodeniny, niektoré sa narodí, má krstiny:DNo a ešte nejaké pre tetu kuchárku, tetu upratovačku, sestrine známe zo starej roboty. Však aj tie majú vnúčatká :D A potom sa už aj mne samej zdá, že tie torty nemajú konca kraja.:--- O chvíľu idem zase piecť, vnučka má v nedeľu narodeniny.
Oliwa
26.05.11,12:42
Nie, ja pečiem torty len pre deti v rodine a tých je zatiaľ /už?/ 12, každý mesiac má niektoré narodeniny, niektoré sa narodí, má krstiny:DNo a ešte nejaké pre tetu kuchárku, tetu upratovačku, sestrine známe zo starej roboty. Však aj tie majú vnúčatká :D A potom sa už aj mne samej zdá, že tie torty nemajú konca kraja.:--- O chvíľu idem zase piecť, vnučka má v nedeľu narodeniny.

No vidíš, už Ti tam chýba len teta sčítačka... Čo keby si jej jednu takú - vo forme sčítacieho hárku - určite nájdeš doma ružový marcipán, žltý aj zelený... A stačí len prednú stranu, nemusíš všetky... Ani vypĺňať netreba, hádam len ten kód by si mala uviesť - namiesto ozdoby - to aby Ťa vedela presne "identifikuvať"...
KarolNagy
26.05.11,13:23
manzel dokonca čital, ze v nasom kraji priznali komisari, ze ak nenalepim kod maju ho ručne dopisat a vraj su to anonymne kody hahaha tak sme sa sčitali online a vyplnili čo sme chceli a nikto nedopise nič snad uz takto

Neviem, aký kraj máš na mysli, včera v SME písali o KE a PO kraji. Ale ja o tom viem ešte od minulého týždňa od sčítacieho komisári z Bratislavy - Rače. Od nedele, kedy rezervné identifikátory alebo povinnosť ich odpísať ak by boli nečitateľné zatajila predsedníčka ŠÚ SR na priamu otázku J. Krempaského zo SME. Napriek tomu, že som ho okamžite po tlačovke informoval, on sa zmohol ako prvý z novinárov o tom napísať v printovom médiu až včera.

Pokiaľ ide o sčítanie elektronické, ani to samozrejme nie je anonymné. Pridelili vám na vaše meno riovnaký identifikátor a aj heslo, bez ktorého by ste sa k formuláru ani nedostali.
KarolNagy
26.05.11,13:24
Kvaka
26.05.11,13:29
Ja patrím asi k tomu stádu, lebo som sa aj s vodcom domácnosti sčítala. Poctivo sme ručne vyplnili hárky, okrem dcérinho. Nebola doma. Má tu síce trvalý pobyt, ale žije v ČR, kde sa nedávno aj sčítala. Pani komisárka povedala, že napíše na jej hárok, že je sčítaná v ČR a hotovo. Pekne sa nám poďakovala a odišla spokojná.
Nerobilo nám to nijaký problém, ale ako som už napísala, ja patrím ku stádu, a podarilo sa mi presvedčiť na sčítanie aj vodcu domácnosti. Trochu bol problém, aby napísal správnu národnosť, lebo on koťuha, chcel byť silou mocou za róma. Chýbala mi len otázka, či a koľko psov chovám v byte. No chudáci moji zlatí, bývajú tu s nami a nikto ich nechcel sčítať, ani pes po nich neštekol.:D:D:D
Gapo
26.05.11,15:02
Dnes prišla teta sčítačka pre hárky, povedal som, že odišli elektronicky a bolo.
Ja neviem, toľko povyku pre nič. Nechcem podpichovať, ale kto do toho pichol aby rozdráždil osie hniezdo, potom akože však on nič iba chcel poukázať, aké to bolo meno?:cool:
Nech je to ako chce, robí sa to pravidelne, ale takáto hystéria okolo toho ešte nebola a to dokopy nič nechcú, až som z toho urazený.;)
Halli
26.05.11,15:32
Dnes prišla teta sčítačka pre hárky, povedal som, že odišli elektronicky a bolo.
Ja neviem, toľko povyku pre nič. Nechcem podpichovať, ale kto do toho pichol aby rozdráždil osie hniezdo, potom akože však on nič iba chcel poukázať, aké to bolo meno?:cool:
Nech je to ako chce, robí sa to pravidelne, ale takáto hystéria okolo toho ešte nebola a to dokopy nič nechcú, až som z toho urazený.;)

Gapko, ani ja si z toho nič nerobím, ale ja som urazená, že sa nikdy nedozviem počet hnedoslovákov :D ktorí si moje odvody po 20tom vybrali na pošte...:rolleyes:
Oliwa
26.05.11,15:43
Gapko, ani ja si z toho nič nerobím, ale ja som urazená, že sa nikdy nedozviem počet hnedoslovákov :D ktorí si moje odvody po 20tom vybrali na pošte...:rolleyes:
Príde Araňa na východe Slovenska na poštu, oprie sa o prepážku, hlavu strčí do okienka a spustí: "Dneška dvacatoho, davaj peňeži!" Pracovníčka pošty sa postaví a povie: "Peňeži net a ani nebudze!" Na čo Araňa pobúrene zvolá:
"A co, gadžove prestali robic, či co?!" :eek:
Mária27
26.05.11,16:29
Ja patrím asi k tomu stádu, lebo som sa aj s vodcom domácnosti sčítala. :D:D:D
Stádo ťa nemusí mrzieť. Či vari osamelý osol nie je somár?
Oliwa
26.05.11,16:34
Prosím neurážať štvornohých oslov či somárikov - nenáročné, skromné, užitočné a v niektorých oblastiach dodnes nenahraditeľné zvieratká...
Mária27
26.05.11,16:53
Ani ma nenapadne urážať. Konštatujem. Nehovorím o tých, čo sa sčítavajú.
KEJKA
26.05.11,16:56
aké to bude sčítanie, ked v bytovke - 6-poschodovej, čo býva dcéra, nikto nedostal sčítacie hárky. Nielen po psoch, ale ani po nich nikto neštekol............bude štatistická odchýlka?
misoft
26.05.11,17:02
Skôr štatistická úchylka :D:D:D
evina
26.05.11,17:02
aké to bude sčítanie, ked v bytovke - 6-poschodovej, čo býva dcéra, nikto nedostal sčítacie hárky. Nielen po psoch, ale ani po nich nikto neštekol............bude štatistická odchýlka?
No dosť veľká, lebo veru ani u nás nikde nič :)
Kvaka
26.05.11,17:10
aké to bude sčítanie, ked v bytovke - 6-poschodovej, čo býva dcéra, nikto nedostal sčítacie hárky. Nielen po psoch, ale ani po nich nikto neštekol............bude štatistická odchýlka?
No vidíte, to bude asi tým, že nie sú náhradní komisári za tých odstúpených. Dnes som kdesi čítala, že bol problém nájsť náhradných komisárov, preto na mnohých miestach nie sú rozdané sčítacie hárky. Napr. Petržalka v Bratislave. Ale prezident sa vyjadril, že ak bude sčítanie zmarené, niekto si to odskáče.
Oliwa
26.05.11,17:14
Žeby si odskočil do Pétržky namiesto tých komisárov Trubač? Však zatrúbi, a je to... Už vidím, ako sa ščítavajú takí obyvatelia Pentagonu... Však mnohí ani nevedia o sebe, nieto aby ešte o sebe niečo vypĺňali...
marleau
26.05.11,17:16
Cirkus sčítanie je len biznis pod záštitou hrubých mastných hláv.
Zimama
26.05.11,17:23
Cirkus sčítanie je len biznis pod záštitou hrubých mastných hláv.

V konečnom dôsledku máš pravdu - ale koľko peňazí už v tejto republike pretieklo rôznymi smermi??? (Len mojím smerom nič...:o) A čo s tým spravíme? :rolleyes::confused::cool: Veľké ... NIČ ... alebo aj ešte väčšie... Už je toho toľko, že aj rozčuľovať sa je škoda, lebo len svoje vlastné zdravie tým ničíme...
Oliwa
26.05.11,17:23
Veru, veru, mne namerali vysoký krvný tlak...
Zimama
26.05.11,17:30
Včera sme tetu sčítačku sklamali - vyplnené to mal len starý a byt... Ale sľúbili sme jej, že keď príde dnes, už to budem mať aj ja aj mladšia dcéra. Aj "indentifikátory" sme nalepili, dokonca každému jeho vlastný pridelený. A urobili sme to slobodne a dobrovoľne - nič tajné od nás nechceli vedieť, ba som presvedčená, že sami by sme sa divili, koľko toho o nás veľký brat vie alebo by mohol vedieť, keby chcel...
A keď jej to dnes podvečer muž odovzdával, počula som, ako jej vysvetľoval, že "vodcu" u nás nemáme, lebo my sme rovnocenní... :D Som zvedavá, či to nechala tak, alebo za rohom niekoho postavila na čelo našej domácnosti - podľa pohlavia určite muža... :D
slimak
26.05.11,20:45
Podla zoznamu udajov zistovanych pri scitani je ako prvy udaj miesto trvaleho pobytu alebo obvykleho bydliska.
Ale ak sa pozriete do formulara pre obyvatelstvo, ziaden trvaly pobyt sa tam nevyskytuje(nevyplna sa). Pytaju sa len na miesto obvykleho bydliska a ak je zhodne s trvalym mate moznost to zaskrtnut(ak nie pokracujete).

Odkial to vedia?
Len citacia z clanku ohladne vcera prijateho zakona o mens.jazyku.

Citát
Obec sa môže dostať na zoznam viacjazyčných vtedy, ak sa v dvoch po sebe nasledujúcich sčítaniach obyvateľov potvrdí, že menšinoví občania s trvalým pobytom v danej obci tvoria najmenej 15 percent obyvateľstva



Teda ten udaj je potrebny, aj pre ine zakony.Este dve citacie.Ten prvy je zo stanoviska Úradu na ochranu osobných údajov



Citát
Úrad na ochranu osobných údajov SR preveril a zistil, že Ministerstvo vnútra SR poskytlo Štatistickému úradu SR na účel sčítania obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 z Registra obyvateľov osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, dátum narodenia a adresa trvalého pobytu, ku ktorým priradilo poradové číslo záznamu. Štatistický úrad SR si k týmto osobným údajom vytvoril a priradil vlastný identifikátor (pri niektorých vyjadreniach bol použitý termín „bezvýznamový identifikátor osoby“, ktorý ale nevyjadruje skutočnosť, že identifikátor nemožno priradiť konkrétnej osobe, ale znamená, že identifikátor (číslo) neskrýva žiadne charakteristiky dotknutej osoby). Zákon č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 však číselný identifikátor obyvateľa nijak bližšie necharakterizuje (napríklad s akými údajmi, resp. osobnými údajmi obyvateľa má byť spárovaný) ani neukladá povinnosť obyvateľovi na
sčítací formulár číselný identifikátor obyvateľa nalepiť a žiadne podrobnosti o charakteristike, základných znakoch a o štruktúre číselného identifikátora obyvateľa neustanovuje ani Opatrenie Štatistického úradu SR č. 438/2010 Z. z., ktorým sa ustanovujú podrobnosti v súvislosti s predmetným sčítaním.

A toto je zo zakona o scitani

Citát
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
a) vykoná sčítanie hromadne ubytovaných príslušníkov
Policajného zboru,
http://forums.freespaceportal.info/public/style_emoticons/default/cool.gif poskytne obci údaje z registra obyvateľov v rozsahu
potrebnom na určenie počtu obyvateľov prihlásených
na trvalý pobyt a o ich územnej identifikácii,
c) vytvorí číselný identifikátor obyvateľa na vyplnenie
sčítacieho tlačiva,
d) zabezpečí doručenie úradne pridelených číselných
identifikátorov obyvateľov do obce,


Zvlastne je ze mi to celkom nesedi, zakon a posobenie nasich institucii. Duplicitny identifikator apod. To si robia co chcu?

---
Je to prva cast co som dal v inej diskusii a dam aj druhu.

To co som uviedol v predchadzajucom linku, vypada na tri porusenia zakona. Nepytaju sa na to na co maju, trvaly pobyt. Ale zrejme to vedia a natom harku to zrejme je kvoli identifikatoru, zrejme aj datum narodenia, ale na to sa pytaju(kvoli comu?,kontrola?).

Ministerstvo vnutra ma poskytnut udaje z registra obciam,ale poskytuje ich statistickemu uradu a ma vytvorit identifikator a vytvara ho statisticky urad.

A identifikator nesluzi len na odstranenie duplicit.
katalóg
26.05.11,21:04
Mňa by zaujímalo,či ten kto sa v tejto téme vyjadruje k Pentagonu, či ho aj osobne dôverne pozná. Dva vchody sú úplne normálne, vedia to všetci ľudia z BA realít. Je mesto na Slovensku čo nemá svoj brloh? Nech sa páči, hľadieť si svojho.

Je na škodu veci v tejto téme, že si ju niekto zamieňa s témou voľnej zábavy, sčítanie je vážna vec, a čoraz viac pribúda príspevkov mimo témy. Tak ak niekto hľadá odpoveď na svoju otázku, musí sa prehrýzť cez čoraz viac tort, či tôrt, psov a pod. Nič v zlom, dámy. Ale ste mimo témy.mimotemy
katalóg
26.05.11,21:08
mimotemy
Príde Araňa na východe Slovenska na poštu, oprie sa o prepážku, hlavu strčí do okienka a spustí: "Dneška dvacatoho, davaj peňeži!" Pracovníčka pošty sa postaví a povie: "Peňeži net a ani nebudze!" Na čo Araňa pobúrene zvolá:
"A co, gadžove prestali robic, či co?!" :eek:
katalóg
26.05.11,22:12
Štatistický úrad zdôrazňuje, že identifikátory potrebuje len na to, aby sa niektorí obyvatelia nesčítali dvakrát - napríklad v trvalom i prechodnom bydlisku alebo v bydlisku a súčasne elektronicky. Zuzana Štukovská z odboru štatistiky uvádza príklad z praxe: Dospelý syn dostane sčítacie tlačivo na rodičovskú adresu, kde má nahlásený trvalý pobyt, ale už tam nebýva. Rodičia zaňho v dobrej viere tlačivo vyplnia, kým ich syn môže náhradný formulár dostať od sčítacieho komisára aj v mieste prechodného bydliska. Keby sa na formuláre nelepili identifikátory jedinečné pre každú osobu, sčítal by sa taký človek dvakrát a nikto by na to neprišiel.

"Ľahko by sa mohlo stať, že Slovensko nebude mať 5,5 milióna obyvateľov, ale narátali by sme ich až osem miliónov," varovala Štukovská. Ako dodala, len čo sa také duplicitné údaje odstránia, osobné údaje úrad vymaže. "Identifikátor je potrebný na korektné spracovanie údajov, preto treba postupovať podľa metodiky. Predstava, že sa tieto údaje budú zneužívať, je absurdná. Štatistický úrad nikdy neposkytoval ďalej získané informácie o obyvateľoch," upozornila Štukovská.

Práve preto, aby sa vyhli duplicite, museli obyvatelia Českej republiky pri sčítaní, ktoré u nich prebehlo už v marci, uviesť dokonca osobné údaje ako meno, dátum narodenia a rodné číslo s podpisom. "Po nahodení do databázy a odstránení nezrovnalostí sa tieto údaje vyčistia a databáza zostane anonymná," priblížil Pravde hovorca Českého štatistického úradu Tomáš Chrámecký. Na rozdiel od Slovenska môžu v Česku občania, ktorí sa odmietli sčítať, dostať aj pokutu až do 10-tisíc korún.



Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/uplne-anonymne-nie-je-scitanie-ani-v-zahranici-fo8-/sk_domace.asp?c=A110524_092951_sk_domace_p09#ixzz1 NSd4D51T stále hľadám.......aké dôsledky to bude mať.....

"Nuž a komisári sa v mnohých prípadoch nepýtali na materinskú reč, ale na to, či človek vie (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=823&pr=0.12&w_id=7262&tstamp=1306448029&pid=785&cd=a79ae0b2da63e769bdfe19c68df81ecc&f=1) po maďarsky a či maďarčinu používa v dorozumievacom styku. Ak áno, tak ho zapísali ako Maďara.

Len tak sa mohlo stať, že v čisto slovenskom Turci napočítali komisári z celkového počtu 55 703 obyvateľov až 5 560 príslušníkov maďarskej národnosti, teda celých 10 percent. Podľa Jána Páričku, ktorý neskôr analyzoval (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=967&pr=0.1&w_id=1770&tstamp=1306448029&pid=785&cd=e703a70f9dc5f633e1e248f87131ad3a&f=1) tieto údaje v časopise Prúdy, išlo zväčša o "odvislých úradníkov a zamestnancov v štátnych dielňach na Vrútkach", ktorí sa rozpakovali trvať na svojom slovenskom pôvode.

Vďaka tejto, s prepáčením metodike, žilo na území Slovenska v roku 1910 vyše 881-tisíc (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=795&pr=0.1&w_id=9475&tstamp=1306448029&pid=785&cd=48b6743b23ccc94bc40a55008bd2a0b2&f=1) Maďarov. Čiže takmer o 360-tisíc viac ako v roku 2001. Pre niektorých maďarských historikov a politológov prosté porovnanie týchto údajov z dvoch sčítaní dokumentuje postupné vymieranie jednej menšiny. Možno však brať východiskové číslo ako bernú mincu, keď vieme, ako vzniklo?"

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/scitanie-byvalo-bicom-na-mensiny-do5-/sk_domace.asp?c=A110524_103039_sk_domace_p23#ixzz1 NV5IJXIy

Aká metodika sa uplatňuje v tomto sčítaní?
Kazu
27.05.11,06:32
mimotemy"uprav si svet po svojom" a sčítačky budú zmätené:D:D:D

Nechápala som:---, až dnes som zbadala tú reklamu :D:D:D:D:D:D
Klimentová Viera
27.05.11,10:43
Tak, a spočítala som celú rodinu. Keďže choroba zmohla mojich najbližších, chopila som sa činu a sčítala som ich. Sú štyria a rozhodli sa sčítať elektronicky. Žiadny problém. Ani s identifikátorom - hlavne že bol. :eek:Zadala som im údaje, ktoré chceli. Najprv nechceli celý dátum narodenia, iba rok. Žiaľ, takto ma to ďalej nepustilo, Takže dátum narodenia bol rozhodujúci. Potom už problém nebol žiadny. Všetci boli spokojní - zadosťučinili zákonu - sčítali sa. Ja som ostala - rebelom.

PS: podstatné je, že sa narodili, bývajú, sú občania SR, školovaní,príslušnej národnosti a vierovyznania.
srska
27.05.11,19:39
hubatá
27.05.11,20:07
Dnes na TV JOJ s nadšením oznamovali národu že sa k nám chystajú veľké nemecké, rakúske a iné firmy investovať do veľkých nákupných centier, bytov, polyfunkčných objektov ..........neslúži náhodou toto sčítanie obyvateľov už konkrétnym biznissmanom? S hrôzou som si vypočula túto informáciu: veď u nás sú novopostavené byty prázdne, mladí berú úvery na staré "králikárne" a len potom si ich postupne upravujú, lebo na tie s výhľadom na Dunaj jednoducho nemajú euráče. A veľkých OC predsa máme tiež už dosť, stačia vzhľadom k ekonomickej sile obyvateľstva. My sme malá krajina, ale diaľnic už máme dosť, zato sú v hroznom až životu nebezpečnom stave cesty medzi dedinami. Veď tu ide znovu len o skupovanie pozemkov na ktorých sa postavia hangáre, bude sa ničiť naše životné prostredie. Už dnes vyplašené medvede nemajú kvôli diaľniciam kde žiť, sú dezorientované, vyrušované a preto nervózne a útočné. Koľko ich len skončilo pod kolesami áut. A Nemci, Rakúšania budú mať ekologicky čistú, zelenú krajinu, pýšiť sa faunou aj flórou - a my nielenže už teraz jeme ich odpad, ale ešte tu budeme mať aj ich megalomanské stavby? To zasa kto ich sem ťahá? Zasa Slováci budú robiť za otrokárskych podmienok a pre cudzích ?
ela77
28.05.11,03:59
Vystihla si úplne všetko. K tomu už nie je čo dodať.
KarolNagy
28.05.11,08:53
Podla zoznamu udajov zistovanych pri scitani je ako prvy udaj miesto trvaleho pobytu alebo obvykleho bydliska.
Ale ak sa pozriete do formulara pre obyvatelstvo, ziaden trvaly pobyt sa tam nevyskytuje(nevyplna sa). Pytaju sa len na miesto obvykleho bydliska a ak je zhodne s trvalym mate moznost to zaskrtnut(ak nie pokracujete).

Súhlasím, je to zmätočné. Navyše podľa vzoru sčtacieh hárku na webe nad kolonkou č. 1 je vyplnený Svätý Jur a 5 prázdnych štvorčekov je vyplnených nejakým 4 ciferným číslom. To, čo je? Vari evidenčné číslo. A prečo, keď to nie je v zákone?
Katy a R
28.05.11,09:12
.... Navyše podľa vzoru sčtacieh hárku na webe nad kolonkou č. 1 je vyplnený Svätý Jur a 5 prázdnych štvorčekov je vyplnených nejakým 4 ciferným číslom. To, čo je? Vari evidenčné číslo. A prečo, keď to nie je v zákone?

.. je to len vzor, ako vyplniť ;) .. text píšeš zľava ... a číslice majú byť zarovnané zprava.
marleau
28.05.11,10:39
Dnes na TV JOJ s nadšením oznamovali národu že sa k nám chystajú veľké nemecké, rakúske a iné firmy investovať do veľkých nákupných centier, bytov, polyfunkčných objektov ..........neslúži náhodou toto sčítanie obyvateľov už konkrétnym biznissmanom? S hrôzou som si vypočula túto informáciu: veď u nás sú novopostavené byty prázdne, mladí berú úvery na staré "králikárne" a len potom si ich postupne upravujú, lebo na tie s výhľadom na Dunaj jednoducho nemajú euráče. A veľkých OC predsa máme tiež už dosť, stačia vzhľadom k ekonomickej sile obyvateľstva. My sme malá krajina, ale diaľnic už máme dosť, zato sú v hroznom až životu nebezpečnom stave cesty medzi dedinami. Veď tu ide znovu len o skupovanie pozemkov na ktorých sa postavia hangáre, bude sa ničiť naše životné prostredie. Už dnes vyplašené medvede nemajú kvôli diaľniciam kde žiť, sú dezorientované, vyrušované a preto nervózne a útočné. Koľko ich len skončilo pod kolesami áut. A Nemci, Rakúšania budú mať ekologicky čistú, zelenú krajinu, pýšiť sa faunou aj flórou - a my nielenže už teraz jeme ich odpad, ale ešte tu budeme mať aj ich megalomanské stavby? To zasa kto ich sem ťahá? Zasa Slováci budú robiť za otrokárskych podmienok a pre cudzích ?
Zahraničný investor nie nič iné,len nový majiteľ,ktorý nám tu všetko zoberie.
Katarina
28.05.11,11:06
Okrem dane z nehnuteľnosti, nových pracovných miest, odvodov do fondov a možno aj dane z príjmu, ak sa po skončení daňových prázdnin nezdekuje.
buchač
28.05.11,16:49
Dnes na TV JOJ s nadšením oznamovali národu že sa k nám chystajú veľké nemecké, rakúske a iné firmy investovať do veľkých nákupných centier, bytov, polyfunkčných objektov ..........neslúži náhodou toto sčítanie obyvateľov už konkrétnym biznissmanom?
TO URČITE !!!!
S hrôzou som si vypočula túto informáciu: veď u nás sú novopostavené byty prázdne, mladí berú úvery na staré "králikárne" a len potom si ich postupne upravujú, lebo na tie s výhľadom na Dunaj jednoducho nemajú euráče.
Len s hrôzou ????????....veď je to tvrdá realita , nič iné ...
A veľkých OC predsa máme tiež už dosť, stačia vzhľadom k ekonomickej sile obyvateľstva. My sme malá krajina, ale diaľnic už máme dosť,
Kto vraví ??????....TY ????....že neverím ...http://dialnice.szm.com/
zato sú v hroznom až životu nebezpečnom stave cesty medzi dedinami. Veď tu ide znovu len o skupovanie pozemkov na ktorých sa postavia hangáre, bude sa ničiť naše životné prostredie. Už dnes vyplašené medvede nemajú kvôli diaľniciam kde žiť, sú dezorientované, vyrušované a preto nervózne a útočné. Koľko ich len skončilo pod kolesami áut.
Od roku 2009 - 2011 cca tri ...pri normálnej migrácii za potravou ...
A Nemci, Rakúšania budú mať ekologicky čistú, zelenú krajinu, pýšiť sa faunou aj flórou - a my nielenže už teraz jeme ich odpad, ale ešte tu budeme mať aj ich megalomanské stavby? To zasa kto ich sem ťahá? Zasa Slováci budú robiť za otrokárskych podmienok a pre cudzích ?
Hej , budú ...tak ako to bolo doteraz ...robili , robia a aj budú robiť ...:rolleyes:...čistá klasika , realita ...

...