Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

fedo78 Pozri príspevok
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.
Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.
Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.
Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
máš právo na názor, tak ako aj marleau. každý sa môže rozhodnúť či to považuje za zasahovanie do súkromia alebo nie.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Ajk& Pozri príspevok
Sčítačiak povedal že príde si v nedeľu podvečer po vyplnený sčítací hárok, ale neprišiel. Keďže dnes je dieťa v práci až do 24.00 hod. tak mi hárok dolifrovalo aby som ho odovzdala sčítačiakovi ja. Lenže ja mám iného sčítacieho komisára, lebo bývam v inom obvode. Otázka znie: vezme mi ho aj z iného obvodu alebo dá sa cudzí sčítací hárok niekde odovzdať (napr. vedúcemu sčítacích komisárov?) ?
Tak tu už nikto nič negarantuje, nikto mi neodpovie, alebo poraďáci nevedia hmmm ????
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://spravy.pravda.sk/scitanie-byv..._sk_domace_p23
pozrite si aj video
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

fedo 78

mňa médiá nemasírujú,ja mám vlastný rozum.Ja médiám neverím ani dátum.Mne netreba rozširovať informácie z médií,aj tak "kopú" za jednu stranu.Ja som to sčítanie odsúdil ešte vtedy,keď nikto ani len nepípol a nesťažoval sa.Ja som sčítaný,scestovaný,rozmýšľam,mám rád pravdu a spravodlivosť,mne netreba diktovať v zákone mantinely života...

Keď mi napíšeš aspoň JEDEN rozumný dovod,prečo je vyhodených toľko peňazí na nejaké sčítanie a čo to to sčítanie vlastne JE,tak ti prisahám,že odbehnem maratón nahý,verejne v priamom prenose sa ospravedlním a z popola,ktorý vznikol spálením mojho sčítacieho zdrapu,spätne vytvorím nový hárok.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nejde len o súkromie.Ide aj o peniaze a princíp,či nie je jednoduchšia cesta,ako získať nejaké POTREBNÉ info.
POTREBNÉ pre spoločnosť a nie nejaký (možno dopredu vybraný) subjekt.Mne nestačí,že v TV nejaká pani z inštitúcie presviedča národ o niečom,na mňa to posobí práve naopak.
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

fedo78, mam na haku, ci si niekto bude upravovat MOJE udaje, nema si co upravovat ZIADNE udaje, ak si to niekto nezela. A preco by niekto mal nazerat do mojho- nasho zachoda a kontrolovat ho???
Netreba aby si odpovedal, v tomto pripade nepotrebujem diskusiu.
Marleau, mas moje symfonie.

A ked uz chceli nieco take ako kviz-( co doma mas a ostatne hluposti )robit, mali tie peniaze pouzit tak, ze by urobili plateny prieskum a ludia by za financnu uhradu podla svojej vole sami doniesli vyplnene dotazniky na urcene miesto alebo poslali ich a boli by pravdive, takto sa robi statistika. Si bud isty, ze by poskytlo udaje viac ludi a bolo by to hodnoverne.
Co sa tyka scitania- pocet ludi- cize tej matematiky, tak rozdat kody, a tie by ludia odovzdali bez kvizu.
Naposledy upravil bupi : 24.05.11 at 12:35 Dôvod: ...ludia by za financnu uhradu...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
marleau Pozri príspevok
Nejde len o súkromie.Ide aj o peniaze a princíp,či nie je jednoduchšia cesta,ako získať nejaké POTREBNÉ info.
POTREBNÉ pre spoločnosť a nie nejaký (možno dopredu vybraný) subjekt.Mne nestačí,že v TV nejaká pani z inštitúcie presviedča národ o niečom,na mňa to posobí práve naopak.
Nooo. Potrebné ? Možno. Ale ked ma nejaká Tomanovej dvojníčka presvedčuje, že to štát potrebuje, aby vedeli kde je treba postaviť školu a nemocnicu tak som trocha nahlodaný. O školy sa starajú obce, takže náš starosta by to mal vedieť najlepšie. O nemocnice sa stará minister zdravotníctva - a zatvára jednu po druhej a to ešte neprebehlo sčítanie.
Takže takéto odborné zdôvodnenie ma nasralo. A podľa netových informáciií nielen mňa. Konieckoncov je to asi jediný spôsob ako dať najavo našim politikom čo si o ich trepaní a neriešení problémov národ myslí.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

fedo78 Pozri príspevok
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
Odpor je aj proti klamstvu o anonimite sčítania,je pravda že ludia posielajú osobné údaje kade-tade,že to davajú na socialné siete atd,ale robia to dobrovolne. A nemyslím že ide o medialné podnecovanie,skor ide akýsi spontanný protest občanov ktorý už majú dost klamstiev,arogancie,šikany a buzeracie štatných úradníkov-pričom títo samy sa medzi sebou hadajú a nevedia nájst kompromis.Komisári tiež klebetia,údaje ešte aj z nemocníc sa vynašajú,takže tu može byt strach aj niekedy opravnený-ved s tými údajmi pracujú viacerý naverbovaný ludia. A ešte sčítanie prišlo v citlivej dobe protiludových reforiem a všeobecného znechutenia zo stavu vecí verejných.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Okrem toho tie otázky sú také blbé že človek ťažko uverí že niekomu na niečo budú. Mne sa skôr zdá že nejaká firma sa potrebovala nabaliť, vymysleli toto (konexie sú predsa aj v EÚ), veď tieto otázky by spracoval obyčajný stolový počítač aj v Hornej Dolneja netreba čakať až do roku 2014. Len si všimnite aké drahé obálky (2 x) čiarový kód (2x), tlačivá (3 druhy) a mediálna kampaň. A ak má ŠÚ SR svoje vlastné výpočtové stredisko, načo to zadávali firme XY? Mohli to prehnať cez svoje počítače a výsledok je ten istý.
3 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

220870 Pozri príspevok
Ale kto zistí že ste ich vyplnili správne?Ja som to skúšal dajú sa tam popísať také nezmysli že by jednému z toho vlas dupkom stál.
Keby nezmysly, ale vedomé nepravdy.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Anna Mockova Pozri príspevok
Práve oproti mne sedí teta sčítačka, ľudia z dediny jej nosia hárky ona všetky kontroluje a pred ostatnými pracovničkami sa ich vypytuje ked nemajú niečo vplnené a sama im to doplnuje - je vo svojom živle - všetko sa dozvie o občanoch hlavne to čo dosiaľ nevedela hurá, hurá, hurá, sčítací komisári a ešte budú mať za overené informácie aj zaplatené
Tak to si dobre zariadila, že ľudia k nej nosia hárky... Pokiaľ viem, tak v prvom rade ona by mala chodiť ich rozdávať a potom zberať a nie sedieť ako kvočka. Čo sa týka obsahu, mne je srdečne jedno, čo tam kto napíše. Mojou povinnosťou je rozdať, poučiť, pomôcť, skontrolovať či je všetko vyplnené - prinútiť vypísať to čo nechcú si nedovolím - a nakoniec vyzbierať, doplniť svoje tlačivá, poskladať to tak ako chcú a odovzdať a tým to pre mňa hasne. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Martuli a nešliapeš si ty nejako na jazyk sčítačky?
Citujem .... "mojou povinnosťou je skontrolovať.... či je všetko vyplnené".
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

bupi Pozri príspevok
fedo78, mam na haku, ci si niekto bude upravovat MOJE udaje, nema si co upravovat ZIADNE udaje, ak si to niekto nezela. A preco by niekto mal nazerat do mojho- nasho zachoda a kontrolovat ho???
Netreba aby si odpovedal, v tomto pripade nepotrebujem diskusiu.
Marleau, mas moje symfonie.

A ked uz chceli nieco take ako kviz-( co doma mas a ostatne hluposti )robit, mali tie peniaze pouzit tak, ze by urobili plateny prieskum a ludia by za to podla svojej vole doniesli vyplnene dotazniky na urcene miesto alebo poslali ich a boli by pravdive, takto sa robi statistika. Si bud isty, ze by poskytlo udaje viac ludi a bolo by to hodnoverne.
Co sa tyka scitania- pocet ludi- cize tej matematiky, tak rozdat kody, a tie by ludia odovzdali bez kvizu.
Neverím žiadnym výsledkom zo žiadnych oficiálnych verejne prezentovaných agentúrnych prieskumov.
Okrem toho žiadny prieskum nie je zadarmo. Vždy ho niekto platí. Niekto ho zostavuje, niekto ho robí, niekto ho vyhodnocuje.

Zatiaľ verím petíciám. Podpisy a údaje sa kontrolujú dvakrát.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

martuli Pozri príspevok
Tak to si dobre zariadila, že ľudia k nej nosia hárky... Pokiaľ viem, tak v prvom rade ona by mala chodiť ich rozdávať a potom zberať a nie sedieť ako kvočka. Čo sa týka obsahu, mne je srdečne jedno, čo tam kto napíše. Mojou povinnosťou je rozdať, poučiť, pomôcť, skontrolovať či je všetko vyplnené - prinútiť vypísať to čo nechcú si nedovolím - a nakoniec vyzbierať, doplniť svoje tlačivá, poskladať to tak ako chcú a odovzdať a tým to pre mňa hasne. :-)
Je otázne, či aj tebe má byť jedno, aké údaje tam ľudia povpisujú. Nikomu by to nemalo byť jedno.
Načo sa potom robí sčítanie? Na oklamanie nepriateľa?
Ľudia sa tu bavia o okrajových údajoch a pod. A pritom im uniká podstata.

Na Slovensku sa opakuje scenár, ktorý sa odohráva pri každých voľbách,
a ako vidím, nie je tomu ani teraz inak pri tomto sčítaní.

Aký to bude mať dopad?
2 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

HUbatá, nie som zodpovedná za obsah - jedná sa o samosčítanie, zákon mi neukladá povinnosť skontrolovať či obsah zodpovedaných otázok súhlasí s majetkom - ne/má mobil, PC, či ovláda prácu s PC apod. Rovnako nie je mojou povinnosťou kontrolovať v dome počet izieb a pod.
Katalóg, ako som už spomínala, jedná sa o tzv. samosčítanie, chválabohu v svojom obvode mám ľudí, s ktorými problém nemám :-) a ten kto tam chce písať nejaké hlúposti, hravo to zvládne cez internet :-) Mimochodom, sa nečudujem, že je v tom chaos, myslím, že ŠÚ by mal mať na takéto aktivity svojich externých zamestnancov, ktorí by pri opakovaných sčítaniach pracovali znova vo svojich obvodoch, pretože je v tom trocha chaos /mŕtve duše, neodhlásené osoby o pod/.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

martuli Pozri príspevok
HUbatá, nie som zodpovedná za obsah - jedná sa o samosčítanie, zákon mi neukladá povinnosť skontrolovať či obsah zodpovedaných otázok súhlasí s majetkom - ne/má mobil, PC, či ovláda prácu s PC apod. Rovnako nie je mojou povinnosťou kontrolovať v dome počet izieb a pod.
Katalóg, ako som už spomínala, jedná sa o tzv. samosčítanie, chválabohu v svojom obvode mám ľudí, s ktorými problém nemám :-) a ten kto tam chce písať nejaké hlúposti, hravo to zvládne cez internet :-) Mimochodom, sa nečudujem, že je v tom chaos, myslím, že ŠÚ by mal mať na takéto aktivity svojich externých zamestnancov, ktorí by pri opakovaných sčítaniach pracovali znova vo svojich obvodoch, pretože je v tom trocha chaos /mŕtve duše, neodhlásené osoby o pod/.
Dopustil sa chaos. A v mútnych vodách sa dobre pláva. Štát mal zamedziť udávaniu nesprávnych údajov.
Nehovorím o hlúpostiach, ale o vážnych veciach.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

fedo78

nič?Márne čakám,vysvetlenie nedostávam.
Teraz neviem,či mám trénovať na ten maratón...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fedo78 Pozri príspevok
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie, no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak a tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
Svoju základnú povinnosť ako si to Ty nazval som si zatiaľ nemohla splniť, lebo napriek sústavnému sedeniu doma som sčítací hárok neobdržala a okolo mňa viacero ľudí. Súhlasím s Tebou, že pod údaje v hárku /mojom/ by som sa osobne i podpísala, nie je tam nič závažné čo by som mala pred svetom tajiť.....


Ale myslím, že problém je niekde inde a ako vždy v princípe... sústavne sa tu niečo iné rozpráva a iné koná a nekoná sa precízne ako má. Sčítanie bude po všetkých týchto prúšvihoch /napríklad vzdanie sa práce x-sčítacích komisárov, neodovzdaNé hárky a pod./ nekorektné /o tom som presvedšená/ a zas x-peňazí von oknom, ktoré potom musíme platiť my. a Súhlasím,. že práve v tejto dobe pripravoVANEJ0 reformy majú ľudiA toho akurát dosť tak ako píše:

trisestri Pozri príspevok
Odpor je aj proti klamstvu o anonimite sčítania,je pravda že ludia posielajú osobné údaje kade-tade,že to davajú na socialné siete atd,ale robia to dobrovolne. A nemyslím že ide o medialné podnecovanie,skor ide akýsi spontanný protest občanov ktorý už majú dost klamstiev,arogancie,šikany a buzeracie štatných úradníkov-pričom títo samy sa medzi sebou hadajú a nevedia nájst kompromis.Komisári tiež klebetia,údaje ešte aj z nemocníc sa vynašajú,takže tu može byt strach aj niekedy opravnený-ved s tými údajmi pracujú viacerý naverbovaný ludia. A ešte sčítanie prišlo v citlivej dobe protiludových reforiem a všeobecného znechutenia zo stavu vecí verejných.
P.s. ja si nemôžem dovoliť z 10 účtovných prípadov zaúčtovať 7 a 3 upraviť podľa seba /aj keď ovládam štatistické metódy/. Jednoducho malo to byť precíznejšie pripravené a nemuseli byť žiadne diskusie.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Marleau, Marleau, mal by si vážiť slová, lebo toto čo si tu Ty dal, to je - verejný prísľub...
Mimochodom, keď pobežíš, pôjdeš aj okolo nás...?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať