Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
marleau Pozri príspevok
Stále nechápem zmysel sčítavania.Poprosím niekoho,nejakého zástancu tejto frašky,nech mi prezradí aspoň jeden ROZUMNÝ dovod.Čakám...
To by ste naozaj chceli, aby dostávali také pekné platy zadarmo?!
Nech sa potrápia, na blbé otázky, blbé odpovede
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

durisovad
Aj ja som bola najskor presvedcena, ze je scitanie uzitocna vec, ale ked som si uvedomila, kde vsade musime byt povinne registrovani, prichadzam k nazoru, ze je to skutocne zbytocne a vysledok bude problematicky.
To máš pravdu. A zloženie niektorých otázok , rozum zostáva stáť.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

z iného fóra: Ironiou situacie je ze ten KOD si k svojmu menu PRILEPITE SAMI. Nalepenie kodu na vami vyplneny form je aktom podpisu. Prvy krat sa podpisujete vam pridelenym kodom a nie svojim menom. Od tejto chvile sa dobrovolne stavate OVCAMI S KODOM, bez mena.
-----------------------------
--- > Rozhodnite sa!


Čítajte viac: http://dolezite.sk/Sankcie_za_nevypl...#ixzz1N6F0sRsY
0 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
www.scitanie2011.sk. Následne zadáte identifikátor ako prihlasovacie meno a overovacie heslo z obálky ako heslo, vyberiete si jazykovú mutáciu formulára a môžete začať vypĺňať sčítacie formuláre. Elektronicky môžete sčítať nielen seba, ale aj svoj byt a dom. Sčítať sa môžete do 29. mája. Nikto vás nesmie nútiť, ako sa máte sčítať. Je na vašom rozhodnutí, či vyplníte formuláre v listinnej alebo v elektronickej forme. Ak sa všetci členovia domácnosti sčítajú elektronicky, sčítací komisár domácnosť už nenavštívi alebo navštívi iba tých, ktorí uviedli že sa sčítajú elektronicky a tak neurobili. Po uplynutí času na elektronické sčítanie sčítací komisár dostane z monitorovacieho systému informáciu, ktoré z identifikátorov v jeho sčítacom obvode už boli použité. Sčítací komisár nebude mať prístup k elektronicky vyplneným formulárom. Priamo zo svojho počítača ich odošlete do databázy Štatistického úradu SR a systém vám zašle potvrdenie o úspešnom sčítaní. V diskrétnej obálke sa nachádza identifikátor aj vo forme samolepky, ktorú, v prípade, ak nevyužijete elektronické sčítanie, nalepíte po vyplnení sčítacieho formulára na "miesto pre čiarový kód" vpravo hore na tlačive.
sčítanie obyvateľov, štatistický úrad

Čítajte viac: [url]http://spravy.pravda.sk/otazky-a-odpovede-o-scitani-dfj-/sk_domace.asp?c=A110520_171736_sk_domace_p23#ixzz1 N6TzhnU1[/ur


Takže aká anonymita????
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pred chvilou bola u nas scitacia komisarka, harky sme odovzdali bez nalepenia kodov a vobec sa tomu necudovala, naopak povedala, ze tak to robi vacsina ludi a je rada, ze jej vobec nieco odovzdaju.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ku mne môžu veselo prísť , dostanú hárky aj s "čiaročkami" - ale prázdne - využil som vymoženosti vedy a techniky.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ku mne môžu veselo prísť , dostanú hárky aj s "čiaročkami" - ale prázdne - využil som vymoženosti vedy a techniky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Som velmi zvedava, kolko nas napocitaju. Susedke priniesli scitacie harky pre jej dcery, ktore su uz 15 rokov odhlasene z pobytu a byvaju v Cechach. Keby chcela zmiast urady, mohla vyplnit aj za ne a bolo by nas o dve osoby viac. Lenze na druhej strane neviem, ci by sa zemegula nevklonila z osi, ked oni sa uz scitali v Cechach, to by bolo obyvatelov prebytok.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

http://infobezcenzury.weebly.com/1/p...vatelstva.html .... záverečné video .....
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja mám problém:
miesto môjho narodenia a bydlisko matky v čase môjho narodenia nie sú zhodné, takisto ani miesto narodenia môjho syna nie je zhodné s bydliskom matky v čase jeho narodenia.
To ich riadne zmätie....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Citát:
Ku mne môžu veselo prísť , dostanú hárky aj s "čiaročkami" - ale prázdne - využil som vymoženosti vedy a techniky.
Tie čiaročky si nalepil na hárky? Ak áno, môžu za teba ešte raz vyplniť aj prázdne tlačivo.

PS: zamestnávateľa odmietam vyplniť, okrem toho, že to vie SP, ZP a DU, tak potom načo ...
1 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

bagymatrix Pozri príspevok
zdravim vas,

rada by som sa dopracovala k odpovedi k nasledovnej otazke>

je povinne pri scitani, pri odovzdavani tlaciv nalepit tam ciarovy kod?

ak ho nenalepim, porusim tym nejaky zakon?

dakujem
Vypísala som poctivo celé tlačivo, ale stále polemizujem nad tými ID kódmi.

Pani štítačka mi povedala, že ak jej tlačivá nechám na vrátnici, bez nalepených štítkov, tak každopádne potrebuje aby som jej na obálku napísala meno - od koho sa jej to vrátilo. Vraj aby nemusela k nám znovu chodiť. Ale meno je jasný ID, nie?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pami komisarka potrebuje meno asi len preto, aby si odskrtla vsetkych svojich klientov, resp. aby pozbierala harky od tych, ktorym ich dala na vyplnenie. Mozno je na tom financne zainteresovana.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

gilda Pozri príspevok
Všetky tieto stránky mám preštudované.
Možem porovnať s priamou skúsenosťou (Bielorusko) a aj nepriamou (Líbya,Irán,Kirgizsko),preto ma vie rozčúliť dedinský zatuchlený riťolez,čo nikdy neprekročil hranicu Slovenska...
Keby som to len počúval,možno by som neveril tým akožekonšpiračným teóriám,ale keďže si to možem porovnať,tak si myslím,že už existujú aj konšpiračné fakty.
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

durisovad Pozri príspevok
Pami komisarka potrebuje meno asi len preto, aby si odskrtla vsetkych svojich klientov, resp. aby pozbierala harky od tych, ktorym ich dala na vyplnenie. Mozno je na tom financne zainteresovana.
Ja viem... tiež si myslím, že jej ide o finančnú odmenu. Ale aby sa nestalo to, že na moje papiere namiesto čiarového ID kódu dopíše rukou a večným perom moje meno...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vincentka Pozri príspevok
Vypísala som poctivo celé tlačivo, ale stále polemizujem nad tými ID kódmi.

Pani štítačka mi povedala, že ak jej tlačivá nechám na vrátnici, bez nalepených štítkov, tak každopádne potrebuje aby som jej na obálku napísala meno - od koho sa jej to vrátilo. Vraj aby nemusela k nám znovu chodiť. Ale meno je jasný ID, nie?
Áno,je.A keď ho nenalepí občan,urobí to úrad.A zapamätajte si kód,pre porovnanie,keď vás budú čipovať o rok-dva,či máte ten "svoj".
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vincentka Pozri príspevok
Ja viem... tiež si myslím, že jej ide o finančnú odmenu. Ale aby sa nestalo to, že na moje papiere namiesto čiarového ID kódu dopíše rukou a večným perom moje meno...
Jasné,že to urobí,lebo majú bububu,odmena je len za identifikovataľný hárok (po mojom zdrap).
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

tak v nedeľu, 22.5., konečne doniesla pani sčítačka papiere aj nám.
najprv som mala chuť poslať ju s nimi do kelu, lebo mala prísť pred sčítacím okamihom a nie 2 dni po ňom, ale potom prevládla zvedavosť, čo je v tých papieroch vlastne za otázky, že si ich aspoň pozriem...

a hned v úvodných všeobecných vysvetlivkách (je to taký dvojhárok v ktorom boli všetky hárky vložené) je napísané, že:

Ak obyvateľ sám nemôže riadne vyplniť formulár A. Údaje o obyvateľovi, povinnosť vyplniť sčítací formulár prechádza na sčítacieho komisára.

To potvrdzuje čo mi vravela pred týždňom iná sčítačka, že aj ak odovzdáme prázdny hárok, prípadne odovzdáme niektoré otázky nezodpovedané, komisár si to vyplní namiesto nás (aby nebol popoťahovaný od mestského a štatistick. úradu).
A podľa tých vysvetliviek je to vlastne ich povinnosť

Tak som presvedčená že elektronicky to bude lepšia cesta, aby sa do môjho hárku dostali len údaje, ktoré tam chcem uviesť dobrovoľne ja.
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Súhlas, najprv som vyplnila ručne, po prečítaní všetkých príspevkov som došla k názoru, že elektronicky bude lepšie, uvediem len to, čo je povinné. Keď prišla pre papiere pani sčítacia, tak som jej oznámila, že už "som sa elektronicky".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať