Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Moj brat v Nemecku priznal,že je katolík a na konci roka zaplatil kresťanskú daň 700,- eur.Len píšte a priznávajte.
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Na rok nám budú dávať na uši také plastové tabuľky ako mávajú kravy v maštali.Určite bude kód na nich zhodný s týmto tu...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na rok nám budú dávať na uši také plastové tabuľky ako mávajú kravy v maštali.
Prosím si zelenú
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Pýtam radu:možno si poviete, že z toho robím vedu, ale keby to všetko bolo také jednoznačne bezpečné a potrebné, neboli by polemiky okolo toho.
1/ nestačí udať rok narodenia? Keď je to anonymné, tak načo deň a mesiac.
2/ v bode č.10 -zamestnanie, č.11: postavenie v zamestnaní a bod č.12: odvetvie ekonomickej činnosti (vyplniť snáď iba vtedy keď v bode č.11 budem ako podnikateľ a nie zamestnanec., preto kolonky v bode 12 preškrtnem, mohol by n iekto doplniť.
3./ môžem prečiarknuť pre prípad možného zneužitia položky, ktoré nemusím vypĺňať, napr.náboženské vyznanie bod.23., alebo bod. č.7, čo koho do toho či som sa presťahovala a kedy.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ela77 Pozri príspevok
Pýtam radu:možno si poviete, že z toho robím vedu, ale keby to všetko bolo také jednoznačne bezpečné a potrebné, neboli by polemiky okolo toho.
1/ nestačí udať rok narodenia? Keď je to anonymné, tak načo deň a mesiac.
2/ v bode č.10 -zamestnanie, č.11: postavenie v zamestnaní a bod č.12: odvetvie ekonomickej činnosti (vyplniť snáď iba vtedy keď v bode č.11 budem ako podnikateľ a nie zamestnanec., preto kolonky v bode 12 preškrtnem, mohol by n iekto doplniť.
3./ môžem prečiarknuť pre prípad možného zneužitia položky, ktoré nemusím vypĺňať, napr.náboženské vyznanie bod.23., alebo bod. č.7, čo koho do toho či som sa presťahovala a kedy.
podľa mňa, aby to bolo nedoplniteľné niekým cudzím, tak by si mala pri každej odpovedi, ktorú nechceš uviesť, začiarkať to políčko ako je na vzore že "chybný údaj" - proste takú machuľu urobiť, vtedy tam už určite nikto nedoplní nič...
ináč, podľa rozhovoru so sčítacou komisárkou čo bola u nás - pár bytov je neobývaných a pár ľudí nenašla - "ona to vyplní za nich aby mala od mesta a Štatist.úradu pokoj"
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5 Pozri príspevok
U nás ešte žiaden sčítací komisár nebol , ako mi je len strašne ľúto
Pre niekoho je to zábavné a pre niekoho do plaču Ja fakt nebudem v rámci sčítania obyvateľstva v sumáre?Ani TV ani pripojenie na net ani mobil, ani ....nič ? Však ja tie hárky ešte stále nemám .Ja čakám, že mi ich niekto prinesie nuž čo tak asi mám robiť ?


No a teraz snáď si niekto nemyslí, že ja budem strácať čas s behaním po úradoch

Čo robiť ak nedostanete sčítacie tlačivo?
Sčítanie obyvateľov Slovenskej republiky sa realizuje od piatka 13. mája. Sčítací komisári sa však pri odovzdávaní tlačív stretávajú s ťažkosťami pri údajoch o trvalom bydlisku občanov. Tie totiž štatistický úrad čerpal z roku 2009.


Odovzdávanie sčítacích tlačív obyvateľom by malo byť ukončené 20. mája 2011.
Zdroj
http://www.mikulas24.sk/clanky?exten...e-tlacivo?.109
Naposledy upravil Zita5 : 19.05.11 at 18:47
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Nie je to anonymné!!!!! Iba na prvý pohľad. Identifikačný čiarový kód, ktorý je potrebné nalepiť vpravo hore na sčítací hárok, vlastne nahrádza meno a priezvisko, presnú adresu, na ktorú vám boli sčítacie hárky doručené. Na príslušnom mieste ( neviem kde ) v serveri, sa ľahko kódy dekódujú. Uvedomujem si ale, že bez týchto kódov by mohli vzniknúť falošné hárky od neexistujúcich ľudí. A to už by len bola "štatistika ".
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim vas, vie mi niekto dat zrozumitelnu odpoved na moju povodnu otazku? Vyplnenie harkov sa blizi a neviem, co mam napisat do tej kolonky.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

durisovad Pozri príspevok
Prosim vas, vie mi niekto dat zrozumitelnu odpoved na moju povodnu otazku? Vyplnenie harkov sa blizi a neviem, co mam napisat do tej kolonky.
Keď si pozrieš Zbierka zákonov č. 438/2010, príloha č.1/23, tak mi pre teba vychádza iba ---iné---
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

durisovad Pozri príspevok
Prosim vas, vie mi niekto dat zrozumitelnu odpoved na moju povodnu otazku? Vyplnenie harkov sa blizi a neviem, co mam napisat do tej kolonky.
Podľa mňa by to mala byť možnosť "bez vyznania"

Ateista je totiž vlastne tiež druh "vyznania" - neverí v existenciu Boha (a taká kolonka na sčítacom hárku ani nie je)
Naposledy upravil Nella_2 : 19.05.11 at 19:34
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nedomyslené formuláre - pre taľafatku (réca) a jemu podobných, okná pre dvojmiestne číslo v kolonke počet obytných miestností je málo
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Takto je to tiež len štatistika,do ktorej chcú zapojiť celú republiku.
EÚ sa potrebuje dozvedieť,či nám nepožičiava "zbytočne"...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nella_2 Pozri príspevok
Podľa mňa by to mala byť možnosť "bez vyznania"

Ateista je totiž vlastne tiež druh "vyznania" - neverí v existenciu Boha (a taká kolonka na sčítacom hárku ani nie je)
Lenze ja nie som ateista, verim, ze Boh existuje, ale nechcem byt napojena na ziadnu cirkev.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

K tomu náboženstvu mám otázku aj ja. Ste pokrstený bez vášho vedomia, lebo ste boli novorodenec. Zostali ste ďalej evidovaný v cirkvi, ktorá vás má evidovaných pod krstom??? hoci ste sa už viac nezúčastňovali na kresťanských aktivitách??? tak ste stále viazaný s cirkvou, keďže ste nežiadali o vystúpenie z nej???
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

durisovad Pozri príspevok
Lenze ja nie som ateista, verim, ze Boh existuje, ale nechcem byt napojena na ziadnu cirkev.
pozri si toho ich pomocníka ako som uviedla v predošlom príspevku:
Zbierka zákonov č. 438/2010, príloha č.1/23,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

durisovad Pozri príspevok
Lenze ja nie som ateista, verim, ze Boh existuje, ale nechcem byt napojena na ziadnu cirkev.
Išla by som podľa toho, kde ma pokrstili.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Asi zaskrtnem koliecko INE.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

durisovad Pozri príspevok
Lenze ja nie som ateista, verim, ze Boh existuje, ale nechcem byt napojena na ziadnu cirkev.
Práve preto by som teda dala "bez vyznania". To že Ty vo svojom vnútri si veriaca, to je v poriadku... ale keď táto otázka vlastne súvisí s podporou cirkví, tak by som dala "bez vyznania". Však kontrolovať to nebudú.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

durisovad Pozri príspevok
Asi zaskrtnem koliecko INE.
Keď dáš iné, mala by si to tam špecifikovať - jedine, že by si dala napr. "vlastné presvedčenie".
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

durisovad Pozri príspevok
Lenze ja nie som ateista, verim, ze Boh existuje, ale nechcem byt napojena na ziadnu cirkev.
Sprav kompromis- napíš, že si moslimka a máš vybavený problém...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať