Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

willma Pozri príspevok
Prepáč že som skrátila - Veď práve o toto ide - mali spraviť mrk do databáz a bolo by stačilo jedno tlačivko s pár otázkami, ušetrené kvantum papiera, a peňazí.
mrk do databaz moze fungovat inde, na slovensku skonsolidovat udaje z matriky, SP, pripadne DU do jednej mi pride ako tazke sci-fi, navyse by na to urcite bol potrebny nejaky tender a finalne by to vyslo ovela ovela drahsie...
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

mlisa Pozri príspevok
mrk do databaz moze fungovat inde, na slovensku skonsolidovat udaje z matriky, SP, pripadne DU do jednej mi pride ako tazke sci-fi, navyse by na to urcite bol potrebny nejaky tender a finalne by to vyslo ovela ovela drahsie...
...Drahšie, ale p r a v d i v o.
Keď mohlo v STV, verejnoprávnej TV, odznieť to čo odznelo verejne v jednej diskusnej relácii venovanej sčítaniu...
Asi málokto by si robil problém čo s vypĺňaním.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

katalóg Pozri príspevok
...Drahšie, ale p r a v d i v o.
Keď mohlo v STV, verejnoprávnej TV, odznieť to čo odznelo verejne v jednej diskusnej relácii venovanej sčítaniu...
Asi málokto by si robil problém čo s vypĺňaním.
fakt pravdivo? Lebo uradom predsa nikto nic netaji :-)
V kazdom pripade, vzhladom na ucel scitania, sa to "drahsie ale pravdivo" podla mna neoplati. Pretoze to by znamenalo naozajstne zreorganizovanie celej statnej spravy z hladiska databaz, co je sice potrebne a vsetci o tom snivame, ale chcelo by to cas, ludi, peniaze a volu. A to rozhodne chyba.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

mlisa Pozri príspevok
fakt pravdivo? Lebo uradom predsa nikto nic netaji :-)
V kazdom pripade, vzhladom na ucel scitania, sa to "drahsie ale pravdivo" podla mna neoplati. Pretoze to by znamenalo naozajstne zreorganizovanie celej statnej spravy z hladiska databaz, co je sice potrebne a vsetci o tom snivame, ale chcelo by to cas, ludi, peniaze a volu. A to rozhodne chyba.
A to je chyba. Prečo nie?
Štát si má určiť priority.
Prečo sa dáva priestor manipulácii a uvádzaniu nepravdivých údajov?
Je až tak podstatné, koľko človek vlastní nehnuteľností, hnuteľností a iných maličkostí?
Keď sčítanie obyvateľstva ide v iných štátoch aj bez obyvateľstva,prečo nie aj u nás?
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

som myslel ze to tlacitko "uzitocne" je pre prispevky, ktore su uzitocne...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

willma Pozri príspevok
Prepáč že som skrátila - Veď práve o toto ide - mali spraviť mrk do databáz a bolo by stačilo jedno tlačivko s pár otázkami, ušetrené kvantum papiera, a peňazí.
mlisa Pozri príspevok
mrk do databaz moze fungovat inde, na slovensku skonsolidovat udaje z matriky, SP, pripadne DU do jednej mi pride ako tazke sci-fi, navyse by na to urcite bol potrebny nejaky tender a finalne by to vyslo ovela ovela drahsie...
Prosím vás, už ste videli úradníka, ktorý by prešiel do susednej kancelárie alebo nebodaj o poschodie vyššie či nižšie, aby si od kolegu zobral informácie? To radšej bude kontaktovať a preháňať občana, aby mu doniesol nové a nové potvrdenia, hoci presne tie isté už má kolega vedľa...

Aj podľa mňa na tých otázkach nie je nič takého, čo by o nás už nevedeli alebo nevedeli by si to zistiť, keby veľmi chceli - mňa skôr poburuje to, že viaceré tie otázky nemajú (podľa môjho názoru) žiadnu výpovednú hodnotu, a sú úplne zbytočné - za toľké peniaze...
0 0
dana99 dana99

dana99 je offline (nepripojený) dana99

Zdravím všetkých poraďákov.

Dnes k nám prišli pozbierať vyplnené hárky. A ja, že nemám, že ešte nebolo 20. A oni na mňa - "šak Vám nehrozí, že by sa Vám do piatka narodilo bábatko"
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Ja som v r. 1991 robila sčítaciu komisárku (vtedy sa to ale tuším tak nevolalo) a otázky boli podobné (dokonca chceli vedieť, či ľudia majú mrazničku, automatickú pračku, chalupu...), uvádzalo sa aj rodné číslo a podpisom potvrdzovali správnosť vyplnených údajov. Nespomínam si, že by sa ma niekto pýtal, či to musí vyplniť a či je za nevyplnenie nejaká pokuta... bola taká doba.

Hárky vyzerali takto:

Zdroj: http://sodb.infostat.sk/scitanie/sk/1991/form1991.htm
scitaci_list_a_1991.jpg  
scitaci_list_b_1991.jpg  
bytovy_list_1991.jpg  
1/1
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mna najviac dorazilo, ze treba definovat osobu na cele domacnosti. Teda nejakeho vodcu stada, alebo vceliu kralovnu. S tym, ze su rodiny, kde sa vsetci citia rovnopravni asi neratali. Ze by ich zaujimalo, kto byva pri sexe castejsie navrchu, alebo ako to chapat?
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

hmm práve mi niekto poslal na mail nejaký príspevok, že aké je protiprávne to sčítanie... Ja Vám neviem, ale veď v dnešnej dobe sú o každom z nás také záznamy, že nejaké poondiate sčítanie ľudu je podľa mňa slabý odvar. Lekár vás má v systéme, banka vie o pohybe každého centu, sociálka, zdravotka, mobilný operátor, daňové úrady. Všetky údaje sú v systéme, pod menom, dátumom narodenia, rodnými číslami... podľa mňa v tom sčítaní sa žiadne nové prevratné info nedozvedia, ktoré už nie sú zaznamenané niekde inde, len to je pre nich pohodlnejšie.
Úplne sa mi páči príspeok od "zimama", že to nie je nič, čo by už o nás nevedeli, ale vidím, že názory sa na to sčítanie dosť rôznia...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
?? ... no neviem, veď teraz nedávno sme riešili údajných dlžníkov SP, ZP a v skutočnosti neboli... to nesvedčí vôbec o tom, že vedia to, čo im doslova na podnose pod nos donesieme ( hlavné nezrovnalosti 97-99) a tiež si myslím okrem toho čo som uviedla, že kedy neboli leniví- majú kataster, SP, ZP, DU ....
... a ja vôbec nepoznám tlačivá, čo tu uvádzate, že sme vypisovali v predchádzajúcich sčítaniach... ja som tuším asi "chýbala" ... alebo sme sa sťahovali... ale mne vadí , že chcú vedieť dôvod sťahovania- je to podľa mňa len a len moja vec! ... no ale moje výhrady som už uviedla...
Toť všetko - pekný večer ešte...
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

misomiso Pozri príspevok
Mna najviac dorazilo, ze treba definovat osobu na cele domacnosti. Teda nejakeho vodcu stada, alebo vceliu kralovnu. S tym, ze su rodiny, kde sa vsetci citia rovnopravni asi neratali. Ze by ich zaujimalo, kto byva pri sexe castejsie navrchu, alebo ako to chapat?
Bohužiaľ je to požiadavka nariadenia EÚ ("vzťahy medzi členmi domácnosti"). Asi chcú zistiť, či v jednej domácnosti žije viac generácií alebo či dospelé deti žijú s rodičmi...
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Bionda Pozri príspevok
?? ... no neviem, veď teraz nedávno sme riešili údajných dlžníkov SP, ZP a v skutočnosti neboli... to nesvedčí vôbec o tom, že vedia to, čo im doslova na podnose pod nos donesieme ( hlavné nezrovnalosti 97-99) a tiež si myslím okrem toho čo som uviedla, že kedy neboli leniví- majú kataster, SP, ZP, DU ....
... a ja vôbec nepoznám tlačivá, čo tu uvádzate, že sme vypisovali v predchádzajúcich sčítaniach... ja som tuším asi "chýbala" ... alebo sme sa sťahovali... ale mne vadí , že chcú vedieť dôvod sťahovania- je to podľa mňa len a len moja vec! ... no ale moje výhrady som už uviedla...
Toť všetko - pekný večer ešte...
Chýbala? Tak potom si mala ešte veľmi málo rôčkov a vypísali to za teba rodiča... či?
Dôvod sťahovania sa v nariadení neuvádza (aspoň ja som to z neho nevyčítala) a takisto v ňom nie je otázka o kuchyni či klimatizácii.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Nella_2 Pozri príspevok
Bohužiaľ je to požiadavka nariadenia ("vzťahy medzi členmi domácnosti"). Asi chcú zistiť, či v jednej domácnosti žije viac generácií alebo či dospelé deti žijú s rodičmi...
... údaje poputujú do centrálneho počítadla ...
0 0
barunkamarek barunkamarek

barunkamarek je offline (nepripojený) barunkamarek

Dobry den
Nakolko za nachadzam v zahranici a aj tu som podal scitanie ludu , tak aj na slovensku by som podal ale elektronickou postou i to zda hlupe podavat dva krat to same ked me uz tej unii ale nechcem nikoho poverovat aby zamna vypisoval papiere a hlavne nie moja rodina a ani rodicia tym uz nedoverujem a mam obavu ze tie papiere vypisu zamna co si neprajem .Pisal som im SMS nakolko mi pisali ze treba poslat adresu zamestavatela a stym nesuhlasim nakolko som si neni isty ci to niekdo nepouzije na ine uceli mam zle skusenosti a je smutne ze s rodinou .Ale pisal som im aby mi poslali ten kod na scitanie ludu co patri mne ale do dnesneho dna som ho nedostal.Teraz mi poradte co mam robit ak niekdo bez toho aby som suhlasil vypisal a odovzdal zamna scitanie ludu .a kde mozem ziskat ten moj kod. Kde mozem nahlasit ze mam podozrenie ze zamna bez mojho suhlasu vypise niekdo scitanie ludu a tiez kde by som ziskal ten kod a na koho sa mozem obratit aby som zabranil ludom podat listiny zamna dakujem za rady
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nella_2 Pozri príspevok
Chýbala? Tak potom si mala ešte veľmi málo rôčkov a vypísali to za teba rodiča... či?
Dôvod sťahovania sa v nariadení neuvádza (aspoň ja som to z neho nevyčítala) a takisto v ňom nie je otázka o kuchyni či klimatizácii.
... no som už 20rokov vydatá tak hádam nie rodičia ...
v tlačive údaj o obyvateľovi je predchádzajúce bydlisko a dôvod a klimatizácie s podlahovou plochou kuchyne sú v údajoch o dome ...
Ozaj, viete niekto aký má zmysel koľko poschodový je dom a aká veľká je kuchyňa? ... žeby pri malých poskytnú väčšiu?
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Bionda Pozri príspevok
... no som už 20rokov vydatá tak hádam nie rodičia ...
v tlačive údaj o obyvateľovi je predchádzajúce bydlisko a dôvod a klimatizácie s podlahovou plochou kuchyne sú v údajoch o dome ...
Ozaj, viete niekto aký má zmysel koľko poschodový je dom a aká veľká je kuchyňa? ... žeby pri malých poskytnú väčšiu?
viem, že je to v tlačivách (dôvod presťahovania, m2 kuchyne aj tá klimatizácia) - len v nariadení EÚ 763/2008 (ktoré nám nariaďuje toto sčítanie a témy, ktoré majú v ňom byť spracované) sa nič o kuchyni, klimatizácii ani dôvode presťahovania neuvádza... takže toto je už iniciatíva nášho štátu.
Tie poschodia tiež nemchápem...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bionda Pozri príspevok
... no som už 20rokov vydatá tak hádam nie rodičia ...
v tlačive údaj o obyvateľovi je predchádzajúce bydlisko a dôvod a klimatizácie s podlahovou plochou kuchyne sú v údajoch o dome ...
Ozaj, viete niekto aký má zmysel koľko poschodový je dom a aká veľká je kuchyňa? ... žeby pri malých poskytnú väčšiu?
No napriklad zaujimave je, ze plocha kuchyne ich zaujima a plocha kupelne (napriklad) nie. Alebo z ineho pohladu - pytaju sa na plochu kuchyne ale info o tom, ci sa tam naozaj vari (alebo chodia na obedy) naziadaju.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misomiso Pozri príspevok
No napriklad zaujimave je, ze plocha kuchyne ich zaujima a plocha kupelne (napriklad) nie. Alebo z ineho pohladu - pytaju sa na plochu kuchyne ale info o tom, ci sa tam naozaj vari (alebo chodia na obedy) naziadaju.
Vo veľkej kuchyni sa aj veľa varí, ( obyv. netrpia chudobou) na druhej strane, aj v malej kúpelni sa dá často kúpať.(ale to sa môže kúpať aj chudoba)
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Niekto tu napísal,že už len kvôli tomu,že v databázach majú veľa chýb a nepresností,treba tie zdrapy vyplniť.Naozaj si niekto myslí,že z týchto zdrapov budú presnejšie informácie ako sú tie v databázach,aj keď s chybami?
Poprosím opakovane zástancov sčítania,nech mi napíšu aspoň jeden rozumný dôvod,prečo sa to robí,pretože doteraz mi to nik nenapísal.Stačí len jeden,ale nie typu,veď aj inde vo svete to takto robia.
Urobil som chybu,že som sa predtým,ako som tú obálku roztrhal a hodil do ohňa,aspoň nepozrel,čo všetko ich zaujíma...na druhej strane ma to aspoň netrápi,dosť som výbušný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať