Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

http://portal.statistics.sk/files/vysv.skobyv.pdf
23. Náboženské vyznanie
Náboženským vyznaním sa rozumie účasť na náboženskom
živote niektorej cirkvi (náboženskej spoločnosti) alebo vzťah
k nej.
Vyznačte podľa vlastného rozhodnutia.
Ak vyznačíte možnosť iné, zapíšte náboženské vyznanie
slovom.
Z ich (re)definicie "vyznania" vyplyva, ze ak nie ste aktivni v ziadnej nabozenskej organizacii ani k ziadnej nemate "vztah", date "bez vyznania".

Cize este raz, ak aj niekto veri v nejake nabozenstvo, ale neucastni sa v ziadnej nabozenskej organizacii, moze dat v tomto formulari s pokojnym svedomim "bez vyznania".

Podla toho ich vysvetlenia je jasne, ze toto uradnicke formularove "bez vyznania" nie je to iste ako normalne "bez vyznania" v beznom chapani. Normalne vyznanie mozte mat napr. krestanske, aj ked nie ste aktivni v ziadnej organizacii. Ale v tomto istom pripade treba to statisticko-planovacsko-uradnicke "vyznanie" vyplnit ako "bez vyznania". Logiku v tom nehladajte, to su uradnici.
0 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

arizona Pozri príspevok
Je tu niekto, kto odovzdal tlaciva bez identifikatorov? Aka bola reakcia?
Ja som odovzdal identifikátor bez tlačiva.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Celý týždeň som striehla, či na nás štát zabudne ... Nezabudol ... Večer sme boli s mužom v záhrade a syn kričí z okna: mamíí, nejaké tety zvonia... Kým som prišla k bráne, manžel už mal v ruke tlačivá a tety sa nejako rýchlo porúčali... A že budúci týždeň si po "to" prídu... Ani som sa nestihla nič spýtať... A ešte bolo počuť, ako protestujú susedia /tiež boli práve v záhrade - keďže bol podvečer, polievalo sa /, keď im dávali 4 obálky namiesto dvoch... Dôchodcovia žijú sami, dcéry sú roky-rokúce vydaté v Amerike a v Nórsku... Škoda, že sčítanie nebolo pred mesiacom - vtedy tu boli práve na návšteve - boli by vyplnili aj oni svoje majetkové pomery v zahraničí... - nech štát aj firma IBM vie, ako sa im vodí...
Naposledy upravil Oliwa : 20.05.11 at 08:46
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

marleau Pozri príspevok
Ja som odovzdal identifikátor bez tlačiva.
A? Teta ho normálne prijala? A v predstihu?
Ja asi odovzdám tlačivo bez identifikátora... Tie hádam náhradné nemajú - alebo majú?
Naposledy upravil Oliwa : 20.05.11 at 08:48
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Ked sa ma scitat cez 21-22, na papieri a tie zozbieraju, elektronicky az 25-29, kde je ta logika, ku ktoremu datumu sa teda scitava? Aked sa nepodari elektronicky, tak potom sa da este dopocitat papierovo- to ale az po tom 29 tom????,co je to za blbost?
A nie je to zvlastne, ze ani vzdelani ludia, najvyssia inteligencia tohto statu nevie co si s tymto pocat, kam az bude siahat tato chobotnica? Ludia sa budu vzajomne udavat, ze kto co kedy kde s kym... nonsens toto ako scifi

marle, odovzdala si len identifikator? tlaciva nie? to akoze do poctu???
Naposledy upravil bupi : 20.05.11 at 09:05
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

arizona Pozri príspevok
Je tu niekto, kto odovzdal tlaciva bez identifikatorov? Aka bola reakcia?
Ja sa chystám odovzdať bez identifikátorov, som nachystaná na búrlivú diskusiu s komisármi , argumenty mám pripravené . Ak to nebudú chcieť takto prevziať, aspoň budem mať čím na chalúpke zakúriť , formuláre sú z kvalitného papiera .
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Je to v poriadku ak komisár bude zbierať tlačivá 21.05? Zdá sa mi to nejako skoro.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

KoxXxo Pozri príspevok
Je to v poriadku ak komisár bude zbierať tlačivá 21.05? Zdá sa mi to nejako skoro.

[hore]Rozhodujúci okamih sčítania


Sčítanie sa vykoná na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011.
Rozhodujúcim okamihom sčítania je polnoc z piatka 20. mája 2011 na sobotu 21.mája 2011. Údaje aktuálne k tomuto dátumu sa budú zapisovať do sčítacích formulálov.
Všetky udalosti, akými sú napr. narodenie dieťaťa, sobáš, sťahovanie, zmena zamestnania a pod., ktoré sa udejú do polnoci 20. mája 2011, budú občania zapisovať do sčítacích formulárov.
Všetky udalosti, ktoré sa udejú po polnoci 20. mája 2011, budú už predmetom zisťovania v ďalšom sčítaní.
Zväčšiť obrázok


[hore]Čas sčítania


Čas sčítania je doba, počas ktorej sa sčítanie vykoná.
Vláda Slovenskej republiky svojím nariadením ustanovila čas sčítania
od 13. mája 2011 do 6. júna 2011.
Formuláre v listinnej podobe sa budú vypĺňať od 21. mája 2011 do 6. júna 2011.
Údaje v elektronickej forme sa budú zisťovať od 21. mája 2011 do 29. mája 2011.
Čas sčítania je obdobie, počas ktorého sčítací komisári budú navštevovať všetky domácnosti vo svojom sčítacom obvode a uskutočnia zber údajov. Pred rozhodujúcim okamihom sčítací komisári rozdajú vo všetkých domácnostiach vo svojom sčítacom obvode sčítacie tlačivá, poučia obyvateľov o spôsobe ich vyplnenia a pod.
Po rozhodujúcom okamihu sčítania sčítací komisári zozbierajú vyplnené tlačivá. Obyvateľov, ktorí sa budú chcieť sčítať elektronicky, ale nakoniec túto možnosť nevyužijú, navštívia sčítací komisári opäť, aby ich požiadali o vyplnenie sčítacích tlačív v listinnej podobe.


Podľa tohto článku 21.5 sa môžu začať zbierať formuláre.
2 0
marleau marleau

marleau je teraz online marleau

Žabinka Pozri príspevok
Ja sa chystám odovzdať bez identifikátorov, som nachystaná na búrlivú diskusiu s komisármi , argumenty mám pripravené . Ak to nebudú chcieť takto prevziať, aspoň budem mať čím na chalúpke zakúriť , formuláre sú z kvalitného papiera .
Oni majú vraj rezervné,takže kto sa nechce dať sčítať,nech neodovzdáva formulár,teda informácie o sebe.Kód si možu nechať,lebo vám ho oni dávajú,oni potrebujú informácie.
EÚ žiada len údaje,ktoré sú ľahko dostupné na úradoch,takže to,čo sa pýtajú,je niečie maslo.A že nás stým zosobňujú,je drzánstvo.Najväčšou bombou je,že info bude spracovávať súkromná firma.
Ak si niekto myslí,že veď čo tam je také,čo by sa nemohli opýtať,tak mu odpoviem,že minimálne z princípu to nebudem robiť.Keby som sa na ulici opýtal ženy,akého je znamenia,tak ma pošle do.....A takúto info ja asi ťažko zneužijem.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Ak odovzdáte tlačivá bez nalepených identifikátorov, komisár ich v pohode prevezme. Kódy tam potom sám dopíše. Majú totiž ich zoznam. / to vám ale žiaden komisár nepovedal že? /. Keď som pri preberaní tlačív protestovala proti nalepovaniu kodov bolo mi povedané, že ich tam nemusím nalepiť. Volajako mi to nedalo a tak som trošku pátrala až som sa dozvedela here uvedené.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Žabinka Pozri príspevok

[hore]Rozhodujúci okamih sčítania


Sčítanie sa vykoná na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011.
Rozhodujúcim okamihom sčítania je polnoc z piatka 20. mája 2011 na sobotu 21.mája 2011. Údaje aktuálne k tomuto dátumu sa budú zapisovať do sčítacích formulálov.
Všetky udalosti, akými sú napr. narodenie dieťaťa, sobáš, sťahovanie, zmena zamestnania a pod., ktoré sa udejú do polnoci 20. mája 2011, budú občania zapisovať do sčítacích formulárov.
Všetky udalosti, ktoré sa udejú po polnoci 20. mája 2011, budú už predmetom zisťovania v ďalšom sčítaní.
Zväčšiť obrázok


[hore]Čas sčítania


Čas sčítania je doba, počas ktorej sa sčítanie vykoná.
Vláda Slovenskej republiky svojím nariadením ustanovila čas sčítania
od 13. mája 2011 do 6. júna 2011.
Formuláre v listinnej podobe sa budú vypĺňať od 21. mája 2011 do 6. júna 2011.
Údaje v elektronickej forme sa budú zisťovať od 21. mája 2011 do 29. mája 2011.
Čas sčítania je obdobie, počas ktorého sčítací komisári budú navštevovať všetky domácnosti vo svojom sčítacom obvode a uskutočnia zber údajov. Pred rozhodujúcim okamihom sčítací komisári rozdajú vo všetkých domácnostiach vo svojom sčítacom obvode sčítacie tlačivá, poučia obyvateľov o spôsobe ich vyplnenia a pod.
Po rozhodujúcom okamihu sčítania sčítací komisári zozbierajú vyplnené tlačivá. Obyvateľov, ktorí sa budú chcieť sčítať elektronicky, ale nakoniec túto možnosť nevyužijú, navštívia sčítací komisári opäť, aby ich požiadali o vyplnenie sčítacích tlačív v listinnej podobe.


Podľa tohto článku 21.5 sa môžu začať zbierať formuláre.
Já neviem - nemohlo sa to sčítavanie robiť o polnoci - na Silvestra?
Vtedy je väčšina občanov aj tak hore - a komisári by mohli chodiť pekne od domu k domu aj nový rok popriať , aj šampanské by im domáci ponúkli, aj o sebe čo-to navyše prezradili - taká priateľská atmosféra by to bola - nie ako teraz...
0 0
TinaL TinaL

TinaL je offline (nepripojený) TinaL

[QUOTE=Žabinka;1747023]

[hore]Rozhodujúci okamih sčítania


Sčítanie sa vykoná na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011.
Rozhodujúcim okamihom sčítania je polnoc z piatka 20. mája 2011 na sobotu 21.mája 2011. Údaje aktuálne k tomuto dátumu sa budú zapisovať do sčítacích formulálov.
Všetky udalosti, akými sú napr. narodenie dieťaťa, sobáš, sťahovanie, zmena zamestnania a pod., ktoré sa udejú do polnoci 20. mája 2011, budú občania zapisovať do sčítacích formulárov.
Všetky udalosti, ktoré sa udejú po polnoci 20. mája 2011, budú už predmetom zisťovania v ďalšom sčítaní.
Zväčšiť obrázok

Už sa musím len modliť, aby si to malý v mojom bruchu nerozmyslel a nenarodil sa skôr. Aspoň nie do polnoci. Lebo by som musela vypĺňať o jedno tlačivo viac.

Inak mám jeden technický problém, my máme RD s 2 bytmi (lebo je to tak zapísané na liste vlastníctva), ale dostali sme len jeden hárok pre byt. Máme uvádzať údaje z toho chudobnejšieho?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Žabinka Pozri príspevok
Ja sa chystám odovzdať bez identifikátorov, som nachystaná na búrlivú diskusiu s komisármi , argumenty mám pripravené . Ak to nebudú chcieť takto prevziať, aspoň budem mať čím na chalúpke zakúriť , formuláre sú z kvalitného papiera .
To isté som rozhodnutá urobiť aj ja. Aj keď je na zváženie, či ich vôbec odovzdať. Nech mi nikto nehovorí, že nie je porušený zákon o ochrane osobných údajov, keď vyplním názov zamestnávateľa, miesto, okres a dátum narodenia, že z tohto sa nedá zistiť, kto vlastne som. Koľko ľudí na konkrétnom mieste u toho zamestnávateľa, ktorého tam zadám tam robí s rovnakým dátumom narodenia? A je tam veľa takých vecí, ktoré sa dajú zistiť aj bez toho, aby som tam identifikátor nalepila. A komisári? Z tých by som si ťažkú hlavu nerobila. S tým papierom je to dobrý nápad, ale u nás chodia vykupovať papier s tým, že ho vymieňajú za toaletný papier, takže ten človek ho môže aspoň efektívne zúžitkovať
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

srska Pozri príspevok
to si ešte viem predstaviť ale čo také občianky daniela+veronika, tina, .....
Daniela s Veronikou môžu priznať akurát tak svoje silikónové prsíčka a neúspech na Eurovízii...
Všetok svoj majetok vrážajú do hudby, aby prerazili...
Ale taká občianka Anna Nagyová, kedysi šéfka úradu vlády - to je už iné kafe...
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ivana 1511 Pozri príspevok
Ak odovzdáte tlačivá bez nalepených identifikátorov, komisár ich v pohode prevezme. Kódy tam potom sám dopíše. Majú totiž ich zoznam. / to vám ale žiaden komisár nepovedal že? /. Keď som pri preberaní tlačív protestovala proti nalepovaniu kodov bolo mi povedané, že ich tam nemusím nalepiť. Volajako mi to nedalo a tak som trošku pátrala až som sa dozvedela here uvedené.

Tak to je sila. Mám pocit, že asi nebudem doma. Poznačili si, že mi ho odovzdali, kódy nás presne vedia identifikovať, tak vedia, že existujeme, okrem toho mnohé z otázok sa dajú zistiť aj z iných úradov,tak nás môžu sčítať aj bez hárkov.
Naposledy upravil GabiZ : 20.05.11 at 10:24
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to dal MČ zo sokoľa
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Tak ako to je? Nalepiť, či nenalepiť identifikátor? Vraj sčítací komisári, ak ho nenalepíš, tak Ti ho pripíšu.
Alebo radšej neodovzdať celý hárok?
Je to trestné či nie je?
Je tu veľa rád, len sa neviem z toho vysomáriť.
Ono mne sa nezdala už tá prvá otázka, keď mi doniesli tie sčítacie hárky - kto je hlavný člen domácnosti?
A čo my žijeme v matriarcháte alebo v patriarcháte?
Veď ak sú manželia, tak sú rovní, či nie?
Milí poraďáci, poraďte čo s tými hárkami!
Alebo čo urobíte Vy?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

plada Pozri príspevok
Tak ako to je? Nalepiť, či nenalepiť identifikátor? Vraj sčítací komisári, ak ho nenalepíš, tak Ti ho pripíšu.
Alebo radšej neodovzdať celý hárok?
Je to trestné či nie je?
Je tu veľa rád, len sa neviem z toho vysomáriť.
Ono mne sa nezdala už tá prvá otázka, keď mi doniesli tie sčítacie hárky - kto je hlavný člen domácnosti?
A čo my žijeme v matriarcháte alebo v patriarcháte?
Veď ak sú manželia, tak sú rovní, či nie?
Milí poraďáci, poraďte čo s tými hárkami!
Alebo čo urobíte Vy?
mne bolo na túto otázku doma odpovedané, že ja to niesom
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

plada Pozri príspevok
Tak ako to je? Nalepiť, či nenalepiť identifikátor? Vraj sčítací komisári, ak ho nenalepíš, tak Ti ho pripíšu.
Alebo radšej neodovzdať celý hárok?
Je to trestné či nie je?
Je tu veľa rád, len sa neviem z toho vysomáriť.
Ono mne sa nezdala už tá prvá otázka, keď mi doniesli tie sčítacie hárky - kto je hlavný člen domácnosti?
A čo my žijeme v matriarcháte alebo v patriarcháte?
Veď ak sú manželia, tak sú rovní, či nie?
Milí poraďáci, poraďte čo s tými hárkami!
Alebo čo urobíte Vy?
Zákon č. 263/2008 Z.z. o sčítaní obyvateľov domov a bytov v roku 2011 vo svojom ustanovení §3 ods. 1 hovorí síce o povinnosti občanov poskytnúť údaje v uvedenom zozname (je prílohou zákona a obsahujú ich tie sčítacie hárky), ale nie je nikde ustanovené a bolo to potvrdené aj v správach, že za nesplnenie tejto povinnosti by hrozila niekomu nejaká sankcia. V niektorých iných štátoch tie sankcie majú sú to spravidla pokuty.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať