Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

ale je... počítačová znalosť, vedia oni, že kto ovláda prácu s tabuľkami?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mám jeden dom - neobývaný - v inom okrese. Poprosila som sesternicu, aby kontaktovala príslušného sčít.komisára a vypýtala môj hárok. Aj tak urobila, no ten jej ho nevydal (zrejme oprávnene), vraj mám kontaktovať MsÚ.
Ja som sa rozhodla, že kontaktovať MsÚ nebudem: keď mi poslali výmer na daň z nehnuteľností a poplatok za komunálne odpady - vedeli, kde bývam. A prečo by som mala znášať náklady na telefón? ja sa potrebujem sčítať, či oni ma potrebujú sčítať???
8 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
marleau Pozri príspevok
Kde máte záruku,že v elektronickom tlačive vám chýbajúce údaje niekto nedoplní?
A narobí viac paseky...
A je záruka, že pri prepise do počítačov z papierových hárkov niekto nedopíše čo bude chcieť? Nikde nie je záruka, iba viera, že to bude košér.
Ja som sa už spočítal, bola to hračka, jeduje ma, že sa nemôžem pochváliť trinástimi pármi topánok a kadečím iným čo som neukradol a kúpil si.
Potvrdenie som si vytlačil, keby komisár (ka) neveril(a)
7 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Rozalka Pozri príspevok
Mám jeden dom - neobývaný - v inom okrese. Poprosila som sesternicu, aby kontaktovala príslušného sčít.komisára a vypýtala môj hárok. Aj tak urobila, no ten jej ho nevydal (zrejme oprávnene), vraj mám kontaktovať MsÚ.
Ja som sa rozhodla, že kontaktovať MsÚ nebudem: keď mi poslali výmer na daň z nehnuteľností a poplatok za komunálne odpady - vedeli, kde bývam. A prečo by som mala znášať náklady na telefón? ja sa potrebujem sčítať, či oni ma potrebujú sčítať???
Pokiaľ ide o neobývaný dom, tak o nič sa nemusíš starať. Sčítací komisár ak ťa tam nenájde je povinný to vyplniť za teba -JT. výplni tlačivo B a C a len otázky 1 a 2 - formu vlastníctva a dôvod neobývania -nič viac nevypĺňa. Informácie ma získať od susedov pripadne od obecného úradu.
Tiež mam takúto neobývanú nehnuteľnosť (dedičstvo) a takéto info mi dali na Štatistickom úrade.
3 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

doktor01 Pozri príspevok
Informácie ma získať od susedov

Ehm , toto teta štatistika vo svojom niekoľkodňovom televíznom presvedčovaní o anonymite nespomínala.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Ehm , toto teta štatistika vo svojom niekoľkodňovom televíznom presvedčovaní o anonymite nespomínala.
Dalo by sa tomu hovoriť aj takto: na čo sú nám pravdivé údaje, keď ešte stále máme dosť tetiek-rapotačiek, ujov-rapotákov.
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

Vincentka Pozri príspevok
Vypísala som poctivo celé tlačivo, ale stále polemizujem nad tými ID kódmi.

Pani štítačka mi povedala, že ak jej tlačivá nechám na vrátnici, bez nalepených štítkov, tak každopádne potrebuje aby som jej na obálku napísala meno - od koho sa jej to vrátilo. Vraj aby nemusela k nám znovu chodiť. Ale meno je jasný ID, nie?

Tak. Myslím, že som "dopolemizovala." Idem sa ščítať elektronicky.

1.Väčšinu údajov sme poskytovali aj pred 10-timi rokmi a tuším aj s vlastnoručným podpisom.
2.Radšej si poctivo všetko sama vypíšem, aby mi ani elektronicky nemohol nikto nič dopísať a hlavne nie nejaká aktívna teta ščítačka.
3.V súlade s paranoidným zmýšľaním: aby mi nakoniec na odovzdané papiere bez ID kódov náhodou nepridelili "od buka" ID kód niekoho cudzieho len aby to pani ščítačke "sadlo" a urobia zo mňa niekoho iného.

Čo ma najviac "serinká" na celom tomto cirkuse je to obrovské KLAMSTVO o ANONYMITE celej akcie. A keď prišlo na lámanie chleba, tak sa zodpovední obhajujú kadejako, namiesto toho aby rovno povedali, že predsa len to nebude anonymné, ale že sa ospravedlňujú za zmätok a že nami poskytnuté údaje budú chránené v zmysle príslušných zákonov a budú použité na účely štatistického úradu a nebudú poskytnuté "kadekomu".

Asi som sa vyjadrila trošku chaoticky (keď nerozumiete-nevadí), ale už je to zo mňa von a je mi lepšie...
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

čital niekto z vas aj ten zakon? napr. §13? ze sa udaje ziskane podla tohto zakona pouziju na stastisticke a na ine ako statisticke učely? .... tak kto mi tu hovori o anonymite a ochrane osobnych udajov.

Je tu niekto kto nelepi kody? alebo nevyplni vsetko? čo mi urobia ak tak urobim?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som kody nenalepila, pani scitacia to nekomentovala, stat sa nemoze nic, zakon o trestani nehovori nic.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tinika Pozri príspevok
čital niekto z vas aj ten zakon? napr. §13? ze sa udaje ziskane podla tohto zakona pouziju na stastisticke a na ine ako statisticke učely? .... tak kto mi tu hovori o anonymite a ochrane osobnych udajov.

Je tu niekto kto nelepi kody? alebo nevyplni vsetko? čo mi urobia ak tak urobim?

Teta štatistika v TV zahlásila aj , že ak nebudú kódy u pár 5 ľudí, nájde si náhradné riešenie na záverečný výsledok. Aké náhradné a pri koľkých pár 5 ľuďoch ....asi príde na rad krištáľová guľa .
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ivana 1511 Pozri príspevok
Ak odovzdáte tlačivá bez nalepených identifikátorov, komisár ich v pohode prevezme. Kódy tam potom sám dopíše. Majú totiž ich zoznam. / to vám ale žiaden komisár nepovedal že? /. Keď som pri preberaní tlačív protestovala proti nalepovaniu kodov bolo mi povedané, že ich tam nemusím nalepiť. Volajako mi to nedalo a tak som trošku pátrala až som sa dozvedela here uvedené.
ale stale tvrdia ze je to anonymne a su to nahodne kody ktore mame len v
obalke ze?

inac, pri elektronickom sčitani musim vyplnit vsetky otazky?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tinika Pozri príspevok
ale stale tvrdia ze je to anonymne a su to nahodne kody ktore mame len v
obalke ze?

inac, pri elektronickom sčitani musim vyplnit vsetky otazky?
Pozri http://www.porada.sk/1748214-post516.html
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
Teta štatistika v TV zahlásila aj , že ak nebudú kódy u pár 5 ľudí, nájde si náhradné riešenie na záverečný výsledok. Aké náhradné a pri koľkých pár 5 ľuďoch ....asi príde na rad krištáľová guľa .
No a som zvedavá aké náhradné riešenie zvolia tam, kde hárky vôbec doteraZ nedoručili a ľudia boli evidentne doma ....
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ale kto zistí že ste ich vyplnili správne?Ja som to skúšal dajú sa tam popísať také nezmysli že by jednému z toho vlas dupkom stál.
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Tinika Pozri príspevok
čital niekto z vas aj ten zakon? napr. §13? ze sa udaje ziskane podla tohto zakona pouziju na stastisticke a na ine ako statisticke učely? .... tak kto mi tu hovori o anonymite a ochrane osobnych udajov.

Je tu niekto kto nelepi kody? alebo nevyplni vsetko? čo mi urobia ak tak urobim?
Ja som na 90% rozhodnutá kódy nelepiť. A keď sa to pani sčítačke nebude páčiť, nedám jej ani hárky. A basta.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Aj tak to sčítanie bude o ničom. Kopu ľudí nevypíše, bude bojkotovať, kopu ľudí napíše somariny... oni to presne spočítajú a máme štatistiku. Lenže akú ? Prenajímam byt v kltorom bývajú nájomníci a nie ja, takže na svojej adrese kde bývam som sa sčítal, ale ten byt ostal v lufte a aj ked ho niekto sčíta, tak to bude bez väzby na mna. A načo sa to vlasne sčituje, ked daňové výmery na nehnuteľnosti dostávame - a presné, adresné. Sociálka im na mna vykváka bez problémov každé zarobené Euro, Sk a Kčs, ZP im ešte doplní zostávajúci počet zubov a frekvenciu chrípok, v prípade záujmu aj info o slepom čreve a zlatej žile. Na bicykel sa nepýtajú, auto aj motorka musia mať číslo a PZP a vlastník je jasný. Takže asi jediný výsledok bude, že bude jasnejšie pre podomových zvestovateľov JHVH do ktorých obcí a štvrtí majú ísť kedže sa im ukáže kde je málo katolíkov a luteránov a prevažujú neznabohovia.

Z podnikateľského prostredia to asi bude zaujímať Gatesa - bude presne vedieť kam má predať najnovší excel a word.

Hárky čakajú, baba akosi nechodí...
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Gapo Pozri príspevok
A je záruka, že pri prepise do počítačov z papierových hárkov niekto nedopíše čo bude chcieť? Nikde nie je záruka, iba viera, že to bude košér.
To je fakt,ten prepis- este to budu prepisovat, to je potom lepsie popisat nejake bludy rovno do pocitaca, nech to nikto uz neupravuje

Paula Pozri príspevok
Teta štatistika v TV zahlásila aj , že ak nebudú kódy u pár 5 ľudí, nájde si náhradné riešenie na záverečný výsledok. Aké náhradné a pri koľkých pár 5 ľuďoch ....asi príde na rad krištáľová guľa .
Toto je jasne vydieranie, hrozia ako v skole, ze ak nebude uloha, bude riadny trest Nevidela som ten zaznam, ale ta zenska teda nema uroven hodnu pred verejnost podla toho.

Vcera tu bolo 53 stran, dnes je tu len 20...???? blbne mi pocitac, alebo to niekto vymazal???
Naposledy upravil bupi : 24.05.11 at 08:23
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

teta štatistika bola včera pozvaná na debatu na úrad vlády.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bupi Pozri príspevok
Vcera tu bolo 53 stran, dnes je tu len 20...???? blbne mi pocitac, alebo to niekto vymazal???

Nemenil si v nastavení, koľko príspevkov chceš mať na jednej strane?
0 0
Anna Mockova Anna Mockova

Anna Mockova je offline (nepripojený) Anna Mockova

Práve oproti mne sedí teta sčítačka, ľudia z dediny jej nosia hárky ona všetky kontroluje a pred ostatnými pracovničkami sa ich vypytuje ked nemajú niečo vplnené a sama im to doplnuje - je vo svojom živle - všetko sa dozvie o občanoch hlavne to čo dosiaľ nevedela hurá, hurá, hurá, sčítací komisári a ešte budú mať za overené informácie aj zaplatené
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať