Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

terezamaria Pozri príspevok
Marína toto isté, ale ešte s väčším dôrazom bolo včera v správach na Markíze. Jednoznačne Úrad pre ochranu osobných údajov zhodnotil tento postup ako ohrozujúci občana. Jednoznačne odporúčali nelepiť čiarový kód.
K elektornickému sčítaniu sa Štatistický úrad vôbec nevedel vyjadriť.
Neide o to, že údaje by použil štatistický úrad, ale v prípade nabúrania sa do systému by dotyčný " veľmi šikovný človek - ľudia " dokázali použiť k svojej činnosti údaje, ktoré potrebujú. Jednoznačne trapas za ťažké peniaze nás všetkých.
Len si spomeňte, ako sa Mečiar svojho času vyhrážal CD-čkom s menami ľudí/firiem, ktorí vrazili svoje "čisto zarobené" prachy do nebankových subjektov... Ako sa k nemu asi dostal? Čo ho oprávňovalo disponovať takýmito informáciami? To, že bol premiér?!?!?
2 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Fakt tie otázky sú tak priblblé, akoby celé sčítanie sledovalo celkom iné ciele..... Alebo firma spustí zopár zostáv z PC a dobre sa na nás nabalila. Určite to nebude slovenská z Hornej Dolnej.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj podla mojho nazoru je toto len nejaky tunel na statne peniaze pre sukromne firmy. Keby stat chcel vediet, kolko nas je, ma udaje z matrik narodenych a umretych, na narodnom vybore sa hlasime k trvalemu alebo prechodnemu pobytu, socialna poistovna ma prehlad o tom, ci sme dochodcovia alebo pracujuci, narodne vybory tiez maju vedomost o tom, kde byvame, pretoze platime dane z nehnutelnosti atd.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
durisovad Pozri príspevok
Aj podla mojho nazoru je toto len nejaky tunel na statne peniaze pre sukromne firmy. Keby stat chcel vediet, kolko nas je, ma udaje z matrik narodenych a umretych, na narodnom vybore sa hlasime k trvalemu alebo prechodnemu pobytu, socialna poistovna ma prehlad o tom, ci sme dochodcovia alebo pracujuci, narodne vybory tiez maju vedomost o tom, kde byvame, pretoze platime dane z nehnutelnosti atd.
A navyše na " Matrike " sa prihlásia aj všetci tmavšej pleti, aby dostali rodinné prídavky a dávky v hmotnej núdzi na všetky deti. Určite údaj z matrík bude presnejší, ako tento sčítací, keď do osád sčítacích komisárov ani nepustia, nie aby to ešte aj vypĺňali.
15 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Rozalka Pozri príspevok
Ozval sa aj Štatistický úrad ...
Štatistický úrad SR reaguje na Stanovisko Úradu na ochranu osobných údajov k sčítaniu obyvateľov, domov a bytov v roku 2011
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=35742
http://www.porada.sk/t168466-scitani...ml#post1748011
zdá sa mi, že kým sa títo "dvaja" dohodnú, tak bude aj termín sčítania ukončený ...
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

rodina1 Pozri príspevok
zdá sa mi, že kým sa títo "dvaja" dohodnú, tak bude aj termín sčítania ukončený ...
ešte sa cítia na šú aj urazení
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lujza.j Pozri príspevok
naša domácnosť nie je sčítaná, nik k nám neprišiel asi preplačem zvyšok víkendu a to nebývam "na samote u lesa",
.............moja domácnosť tiež nie je sčítaná a ani nebude.K dnešnému dňu u nás taktiež nikto nebol , ale keby aj prišiel tak zbytočne. Tiež plakať nebudem po tom všetkom, čo som si už prečítala v médiách.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zita5 Pozri príspevok
.............moja domácnosť tiež nie je sčítaná a ani nebude.K dnešnému dňu u nás taktiež nikto nebol , ale keby aj prišiel tak zbytočne. Tiež plakať nebudem po tom všetkom, čo som si už prečítala v médiách.
tiež som to nemala v pláne, maximálne tak vek , pohlavie a koniec!!!!!! ostatné otázky nemajú pre mňa žiadny súvis so sčítaním obv.
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
veronikasad Pozri príspevok
Už som sčítana - elektronicky. Povinný údaj je celý dátum narodenia a v bode 7 - predchádzajúce bydlisko treba všetky údaje.

Ostatné riadky - keď nechcete, nemusíte vyplňať. (na liste bytu som vôbec neuvádzala rozmery bytu)

http://www.porada.sk/t51730-p2304-co...ml#post1747669
... toto má od anonymity veľmi ďaleko ...
6 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Oliwa Pozri príspevok
Willma a čo ich plánuješ - opiť...?!
A koho vlastne čakáš - komisára či kominára? Alebo oboch?
Jááá ti nevím, nejaaak som z teho fšetkého zmetená jak lesná fčela. A s tým nacenganím - naaa predsa ked nebudem doma, nacengajú sa na zvonek
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Pekné, sčítanie bude stáť 30,6 milióna eur. Keby boli dali 30 - tim nemocniciam po 1 milióne eur, tak by si aspoň pomohli. Mohli by nakúpiť zdravotnícky
materiál, ktorého je nedostatok a pre pacienta je potrebný. Takto prebehne fraška, kde ešte aj rómovia " skoro " vypadnú zo skladby obyvateľstva.
12 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Nakoniec ma vymákol, keď som šla s psom von, ale musel ma počkať. Potom som dostala pre nás troch (nie psa, ale syn má u nás trvalé bydlisko) po jednom formulári pre sčítanie ľudí. No a niekto mu povedal, že je som v nloku konfábel, tak som dostala ešte tlačivo pre dom. pri ňom bol vypísaný vzor so všetkým, čo a ako mám vyplniť.
4 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Práve som dosčítala celú rodinu elektronicky. Veľmi jednoduché. Názov zamestnávateľa som nedala nikomu a prešlo to. Ťažká práca za mnou. Môžem ísť spokojne spať
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Musím odpovedať na každú otázku ? Čo sa stane, ak na niektorú pri elektronickom sčítaní jednoducho odpovedať nechcem ?
nič

marleau Pozri príspevok
Prečo sa trápite,ľudia?
Ja som sa tak najedol,že neviem,či ma neroztrhne skor ako príde ten na dnes avízovaný koniec sveta.
Napokon,rozlišujte medzi evidenciou a štatistikou.Nič nie je povinné,nič sa nikomu nestane.Zdrapy do koša a hor sa do prírody.
presne tak

trisestri Pozri príspevok
som zvedavý ako dopadne toto fiasko z akože sčítanim voči ktorému je dost averzie
aj ja

saskia26 Pozri príspevok
Využijete v tomto prípade možnosť sčítania sa elektronicky?
áno

srska Pozri príspevok
som sa pobavil:
Sčítať sa elektronicky vám umožní identifikátor, ktorý slúži ako prihlasovacie meno. V zalepenej obálke spolu s overovacím heslom vám ho na meno doručil sčítací komisár. Identifikátor je jedinečný, bezvýznamový, náhodne vygenerovaný reťazec znakov, ktorý zabezpečuje anonymitu vašich osobných údajov a chráni ich pred zneužitím. Nezverejňujte ho preto cudzím osobám.
susedke nie, a eštebaci si ho najdu.......
VERONIKA6 Pozri príspevok
Práve som dosčítala celú rodinu elektronicky. Veľmi jednoduché. Názov zamestnávateľa som nedala nikomu a prešlo to. Ťažká práca za mnou. Môžem ísť spokojne spať
tak-tak
aj som sa pobavila. Vyber je, nech sa neopakujem, príspevky mi z duše hovoria.
Tiež som sa napokon rozhodla sčítať. Žijem v malej obci, a ak podľa počtu sčítaných obec naozaj dostane peniažky, nebudem nesolidárna. AK aj moja maličkosť s príslušníkmi bude predstavovať pár centov, nech na mňa neukazujú prstom.
Elektronicky - túto možnosť uprednostňujem, lebo mám tiež ťažkú ruku na písanie a tiež aby si tety na úrade, alebo komisárky, nečítali, čo tam píšem, prípadne odo mňa nežiadali viac než som sa rozhodla uviesť.
Takže dátum narodenia, miesto, dátum prisťahovania do obce považujem za neškodné údaje ako aj vzdelanie, nakoľko sú všeobecne známe a čo už sa na nich dá zneužiť?
ako už je vyššie písané, body 1-7 sú asi povinné, potiaľ mi systém kontroloval vyplnenie.
Ostatné som nevyplnila - dochádzka, predošlé zamestnanie apod. NIE je povinné.
Komisárke poviem, že som sa sčítala elektronicky, takže hárok o dome ignorujem - pri elektronickom sčítaní to nie je, elektronické vylučuje písomné, tak to považujem za vybavené.
tento odkaz
http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
je veľmi zaujímavý - to ma v téme zaujalo.

dosčítania, priatelia.
Naposledy upravil KEJKA : 22.05.11 at 06:41
4 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Sčítanie prebieha len v mieste trvalého bydliska? Mám prechodný pobyt a komisár mi oznámil, že ak tu bývam viac ako 2 roky a ak chcem, môžem si tento pobyt označiť za trvalý
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Cele scitanie mi pripada ako jedna velka fraska a tunel na nase peniaze.
4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

http://mach.blog.ihned.cz/c1-5139633...i-lidu-zrusili a vraj aj v Rakúsku sa robí iným sposobom /cez registre a podobne/
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som bola najskor presvedcena, ze je scitanie uzitocna vec, ale ked som si uvedomila, kde vsade musime byt povinne registrovani, prichadzam k nazoru, ze je to skutocne zbytocne a vysledok bude problematicky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať