MoonSK
16.05.11,12:55
Zdravým všetkych. Vie mi niekto poradiť, či mi dá vôbec :D nejaká banka hypoúver založený nehnuteľnostou kde ja som vlastníkom 212/216 a zbytok 4/216 je v konaní ? Dá sa do listu vlastníctva na katastri vpísať poznámka, ktorá slúži ako ochrana držiteľa, ktorý sa domáha vlastníctva k nehnuteľnosti, ktoré nevie zatiaľ hodnoverne preukázať? Aké sú vaše skúsenosti? Všetky banky ma pošlú....:confused:
Stanislav 1975
16.05.11,11:08
Zdravým všetkych. Vie mi niekto poradiť, či mi dá vôbec :D nejaká banka hypoúver založený nehnuteľnostou kde ja som vlastníkom 212/216 a zbytok 4/216 je v konaní ? Dá sa do listu vlastníctva na katastri vpísať poznámka, ktorá slúži ako ochrana držiteľa, ktorý sa domáha vlastníctva k nehnuteľnosti, ktoré nevie zatiaľ hodnoverne preukázať? Aké sú vaše skúsenosti? Všetky banky ma pošlú....:confused:

no možno ti niektorá dá, ale banka ti rozhodne za tohto stavu rozhodne hypo nedá...:cool:
Flinstone
16.05.11,11:17
banke sa zakladá celá nehnuteľnosť, takže hypoúver jedine v prípade ak vlastník(ci) časti 4/216 podpíše súhlas so založením nehnuteľnosti.
MoonSK
16.05.11,11:23
Fline ten vlastník mi to nepodpíše.........nedá sa s nimi, preto sa to naťahuje, bo za 17m2 by chcel státisíce hňup,preto pôjde na súd . Takže kvôli takémuto ja úbohá musím čakať pol roka minimálne...šajze :(
charonme
16.05.11,11:29
banke sa zakladá celá nehnuteľnosť ja viem o dvoch uveroch pre dvoch roznych ludi z ktorych je kazdy zalozny polovicou jednej (tej istej) nehnutelnosti
MoonSK
25.05.11,08:26
ešte jedna otázočka...dotyčný dali návrh na dodatočné dedičské konanie..takže musím čakať zase,,,,Ani Zmluva o budúcej zmluve banke nebude stačiť ??? dakujem