lujza.j
09.11.19,19:36
Hamé je uz niekde inde:( kedysi som..to je od hame..to bude fajne....ale to uz bolo davno.... flaskuje cili omacu z vietnamu...a mozno nie len tú....
korela
09.11.19,22:07
VÝROBKY HAMÉ.!!!!!
Hamé prodává svoji vepřovku i v Rakousku - tam dává prvotřídní maso do 300 g balení za 1.79€ (viz foto) a hnusy, co zůstanou, zabalí do 290 g balení a prodávají jako prémiové Čechům za v přepočtu krásných 2.15€ ! Prosím sdílejte a posílejte dál, ať jsou lidi v obraze a vědí, jak si čeští výrobci váží vlastních zákazníků! Děkuji.
Najtragickejšie na tom je, že nestačí postoj k dvojakým potravinám západnej výroby , ešte aj vlastní to riešia rovnako. Dokážem pochopiť, že nekvalitu by nevyviezli tam kam chcú.
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.
pavol54
10.11.19,07:32
VÝROBKY HAMÉ.!!!!!
Hamé prodává svoji vepřovku i v Rakousku - tam dává prvotřídní maso do 300 g balení za 1.79€ (viz foto) a hnusy, co zůstanou, zabalí do 290 g balení a prodávají jako prémiové Čechům za v přepočtu krásných 2.15€ ! Prosím sdílejte a posílejte dál, ať jsou lidi v obraze a vědí, jak si čeští výrobci váží vlastních zákazníků! Děkuji.
Najtragickejšie na tom je, že nestačí postoj k dvojakým potravinám západnej výroby , ešte aj vlastní to riešia rovnako. Dokážem pochopiť, že nekvalitu by nevyviezli tam kam chcú.
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.
test na ťažké kovy v potravinách stojí cca 400 eur, test na prítomnosť prímesí v mede (napr izosveet) stojí niekoľko násobne viac. Odpovedz si na otázku: Má spotrebiteľ na to aby si nechal potraviny testovať? Odp Ak bude vedieť že výsledok bude pozitívny tak mu bude uhradený náklad, ak bude negatívny, tak je to vianočný darček. Na tom ťaží výrobca. Zákazník môže nakupovať len systémom pokus - omyl. To je vždy voľba ako vo voľbách (nabudúce nekúpim, nezvolím si )
buchač
10.11.19,08:06
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.

Madam...osveta sa na jednej skupine obyvateľstva robí už niekoľko storočí...a čo z toho ?
Slovami básnika sa dá povedať, že howno.

Osveta v obchodnej oblasti sa tiež začína a aj končí otvorením a zatvorením peňaženky.
...a s touto skutočnosťou súvisí veľa, veľmi veľa.
korela
10.11.19,09:24
korela
10.11.19,09:33
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.

Madam...osveta sa na jednej skupine obyvateľstva robí už niekoľko storočí...a čo z toho ?
Slovami básnika sa dá povedať, že howno.

Osveta v obchodnej oblasti sa tiež začína a aj končí otvorením a zatvorením peňaženky.
...a s touto skutočnosťou súvisí veľa, veľmi veľa.
Stačí sa pozrieť pri pokladniach, aký býva obsah nákupných košíkov. To nemá s obsahom peňaženiek nič spoločné.
Napr. dTest byť mohol byť hoci aj ako nevýpožičný v každej verejnej knižnici, našli by sa aj iné miesta, čakárne u lekárov, školy a pod.
Grafiku má peknú, ľudia by po ňom siahali.
buchač
10.11.19,11:17
Stačí sa pozrieť pri pokladniach, aký býva obsah nákupných košíkov. To nemá s obsahom peňaženiek nič spoločné.
Napr. dTest byť mohol byť hoci aj ako nevýpožičný v každej verejnej knižnici, našli by sa aj iné miesta, čakárne u lekárov, školy a pod.
Grafiku má peknú, ľudia by po ňom siahali.
Madam, pre Boha ich pýtam...a oni žijú v realite ???

Sa pýtam :
- kto má plný obsah vozíkov/košíkov ?
- kto ich má naplnené ?
- čo obsahuje nákup ?
- kedy ich majú naplnené ?
- kde, o ktoré predajne sa jedná ?

Zodpovedz si na tieto otázky a potom budeš (v podstate) musieť so mnou súhlasiť.
Ale kľudne ti aj vysvetlím...či ?
----------------------------
dTest ?
Ale nože nesranduj...ešte som neobedoval ;)...srandičky mám rád na plný žalúdok.

By bolo zaujímavé vedieť, kto a koľkí vlastne chodia do knižníc....už aj ja som prestal, nakoľko tých noviniek pri tom financovaní je príliš málo.
Čakárne u lekárov ? Šak tam leží kvantum všeliakých letákov...zbytočne vytlačených, nik o ne ani len pohľadom nezavadí. Mladší sa realizujú na mobiloch, tí starší majú iné problémy ako nejaké testy.
Školy myslíš aké ? ZŠ, stredné alebo nebodaj VŠ...tak tieto ročníky na to dlabú poriadne zvysoka.

Poviem aj inak...na tých dedinách je neznalosť, neinformovanosť, nezáujem ..(nazvi ako len chceš) o dianie v politike, hospodárstve, zdravotníctve, atď až do neba volajúce.
Za info ale rozhodne nepovažujem "mienkotvorné" média typu Tv Narkóza, Tv GrC, Tupky, Nový čas, Pluska...atď.

Takže čo by si vlastne chcela dosiahnuť tým dTestom, keď nie jeden ani len nevie, o čo ide.
Fakt by asi len pozerali na tú grafiku, keď je taká pekná...;)
Ale aj omaľovanky sú pekné, grafika nie raz parádna. :D
Terezia13
15.11.19,19:03
korela
15.11.19,20:02
párky
https://somzena.sk/lekari-varuju-v-ziadnom-pripade-nedavajte-svojim-detom-jest-parky-a-nemali-by-ich-jest-ani-dospeli/?fbclid=IwAR2NRkIO2XBgKkb7fB_mvgutk0o4c04yoNbPQfJX vJQLKywHVuJaZFNqu5g
Čo sa týka 4. bodu, do vodární netreba volať, berú vzorky z každej studne každý deň a vyhodnocujú. Pravdepodobne to platí na celom území.
misoft
15.11.19,20:56
alaya1
15.11.19,21:20
pavol54
16.11.19,05:40
párky
https://somzena.sk/lekari-varuju-v-ziadnom-pripade-nedavajte-svojim-detom-jest-parky-a-nemali-by-ich-jest-ani-dospeli/?fbclid=IwAR2NRkIO2XBgKkb7fB_mvgutk0o4c04yoNbPQfJX vJQLKywHVuJaZFNqu5g
A ešte zabudli napísať že aké párky boli vzorkou? či tie zdravotne "nezávadné" kde na začiatku reťazca boli GMO, alebo klasické spišské párky (ktorých receptúru ako zlo socializmu skončili)
lujza.j
16.11.19,09:04
Ked na mna pride parkova mlsna:eek::Dtak nech podiel "masa" nad 90% ....chut na parek...iba pre tu parkovu chut....a horcicu....inak prezijem bez vyrobkov zo spracovaneho masa....lubim svoje črevo....
buchač
16.11.19,09:12
Porovnávať americké párky s našimi chce veľkú odvahu.
Tak isto je odvaha od vegána tvrdenie, že mäso je zlé.
lujza.j
16.11.19,09:44
neviem ako chutia nase parky....
buchač
16.11.19,10:01
neviem ako chutia nase parky....
Takže vieš, ako chutia tie americké ??? ;)
Ja neviem, že aké sú, nemal som možnosť...ale viem, že ako chutí hanbáč z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.
alaya1
16.11.19,14:09
neviem ako chutia nase parky....
Takže vieš, ako chutia tie americké ??? ;)
Ja neviem, že aké sú, nemal som možnosť...ale viem, že ako chutí hanbáč z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.
Môžem ti povedať, že americke a naše všetko rovnaky hnus. A porovnávať mekáč na východe Slovenska, s mekáčom v Amerike to už je iný level. :)
pavol54
16.11.19,14:49
neviem ako chutia nase parky....
Takže vieš, ako chutia tie americké ??? ;)
Ja neviem, že aké sú, nemal som možnosť...ale viem, že ako chutí hanbáč z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.
Môžem ti povedať, že americke a naše všetko rovnaky hnus. A porovnávať mekáč na východe Slovenska, s mekáčom v Amerike to už je iný level. :)
nie celkom, naše je ochudobnené o GMO
buchač
16.11.19,15:04
Môžem ti povedať, že americke a naše všetko rovnaky hnus. A porovnávať mekáč na východe Slovenska, s mekáčom v Amerike to už je iný level. :)
Povedala vegánka.....
alaya1
16.11.19,15:20
Môžem ti povedať, že americke a naše všetko rovnaky hnus. A porovnávať mekáč na východe Slovenska, s mekáčom v Amerike to už je iný level. :)
Povedala vegánka.....
To si myslis, ze som v zivote nemala parku v ustach??? Ako ty vsetko o mne vies.
buchač
16.11.19,16:06
To si myslis, ze som v zivote nemala parku v ustach??? Ako ty vsetko o mne vies.

...............:D :D :D :D :D ...................

Zvyšok si domyslí snáď každý....
alaya1
16.11.19,16:45
To si myslis, ze som v zivote nemala parku v ustach??? Ako ty vsetko o mne vies.

...............:D :D :D :D :D ...................

Zvyšok si domyslí snáď každý....
Ja o mäsovom výrobku a ty o tom čo ti asi chýba.
kukučka
16.11.19,16:48
A vôbec vám nevadí, že mrníkujete starú dobrú tému?
kopretinka
16.11.19,17:42
Značka Pure od Lidla,žiadna chémia,kupujem hlavne šunku,občas párky
https://nazjedenie.sk/lidl-novinky-pikok-pure-spickova-kvalita-bez-konzervantov/
lujza.j
16.11.19,17:53
Ja som dva mesiace nazad v sk lidli....take salamiky v korenenom kabatiku....boli vinivini
kopretinka
16.11.19,18:21
Raz som také kúpila v tescu,bolo to hnusné,rovnaké som videla v lidli,takže ee.
Ale neviem,či sú to tie tvoje.
Tweety
16.11.19,18:25
Ja som dva mesiace nazad v sk lidli....take salamiky v korenenom kabatiku....boli vinivini
Lui, tie mini? Tak na tie sa chystám už dávno ale nemala som odvahu. Ak sú to ony, nabudúce kúpim. Mala som ale tie také úzke a dlhé, tiež boli vinikoš.
lujza.j
16.11.19,18:46
Nakrajane... take mensie kolecka....dva druhy maju...podiel masa tusim nad 90%
korela
17.11.19,08:27
...taká otázka...:-)
Túto vyrábajú naozaj tu?
http://www.mecom.sk/sk/produkty/suche-salamy/hungaria
Tweety
17.11.19,10:00
Áno ale to nie je tá klasická pick saláma, (HU) hoci ju vzdialene pripomína. Aj v L.... majú podobnú, je ešte lepšia ako tá z mecomu. Viac sa približuje klasike pick. Za socíku som stála v rade keď v predajni Esa, či tak dajako alebo v Dome potravín dostali Sibju. Tá bola famózna.
buchač
17.11.19,18:15
Áno ale to nie je tá klasická pick saláma, (HU) hoci ju vzdialene pripomína. Aj v L.... majú podobnú, je ešte lepšia ako tá z mecomu. Viac sa približuje klasike pick. Za socíku som stála v rade keď v predajni Esa, či tak dajako alebo v Dome potravín dostali Sibju. Tá bola famózna.
Predajňa ESO a nie Esa...na Mlynskej.

Ele šak saláma Sibiu bola zo zaostalého Rumunska a nie zo Západu...nejak nechápem, že ako mohla byť famózna.
...ale inak ? Fakt bola vynikajúca.

P.S.:
Smajlíky si doplň.
alaya1
17.11.19,18:34
Áno ale to nie je tá klasická pick saláma, (HU) hoci ju vzdialene pripomína. Aj v L.... majú podobnú, je ešte lepšia ako tá z mecomu. Viac sa približuje klasike pick. Za socíku som stála v rade keď v predajni Esa, či tak dajako alebo v Dome potravín dostali Sibju. Tá bola famózna.
Predajňa ESO a nie Esa...na Mlynskej.

Ele šak saláma Sibiu bola zo zaostalého Rumunska a nie zo Západu...nejak nechápem, že ako mohla byť famózna.
...ale inak ? Fakt bola vynikajúca.

P.S.:
Smajlíky si doplň.
A co ked nakupovala v Ese v PO? Myslis, ze len tie KE take mali ? :)

Tu to bolo, dnes je tu predajna kavy. Inak ona to vysklonovala, tak klud :)
https://scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/75543567_2401105226682519_354207941470978048_n.jpg ?_nc_cat=104&_nc_oc=AQmaRwc5WbgFjjzmFQEVNzOYrHwLUdlyyORL7zdOtUy BtfTsD1fYKa0oM4DexoXtUPs&_nc_ht=scontent.fbts2-1.fna&oh=94314f5609941c815bb7450c2f219667&oe=5E41A6C5
Tweety
17.11.19,18:45
Áno ale to nie je tá klasická pick saláma, (HU) hoci ju vzdialene pripomína. Aj v L.... majú podobnú, je ešte lepšia ako tá z mecomu. Viac sa približuje klasike pick. Za socíku som stála v rade keď v predajni Esa, či tak dajako alebo v Dome potravín dostali Sibju. Tá bola famózna.
Predajňa ESO a nie Esa...na Mlynskej.

Ele šak saláma Sibiu bola zo zaostalého Rumunska a nie zo Západu...nejak nechápem, že ako mohla byť famózna.
...ale inak ? Fakt bola vynikajúca.

P.S.:
Smajlíky si doplň.
Veď Eso, idem do Esa, chodila som do Esa, čo furt mudruješ?
Dáša_
17.11.19,18:49
https://e.dennikn.sk/1648222/po-revolucii-sme-jedli-horsie-parky-a-sunky-ale-mozeme-si-za-to-sami-hovori-profesor-turek/?cst=8029bfbfaa3dbbc04bbf1047814c21d83cd8e964 (https://e.dennikn.sk/1648222/po-revolucii-sme-jedli-horsie-parky-a-sunky-ale-mozeme-si-za-to-sami-hovori-profesor-turek/?cst=8029bfbfaa3dbbc04bbf1047814c21d83cd8e964)
buchač
17.11.19,19:02
Áno ale to nie je tá klasická pick saláma, (HU) hoci ju vzdialene pripomína. Aj v L.... majú podobnú, je ešte lepšia ako tá z mecomu. Viac sa približuje klasike pick. Za socíku som stála v rade keď v predajni Esa, či tak dajako alebo v Dome potravín dostali Sibju. Tá bola famózna.
Predajňa ESO a nie Esa...na Mlynskej.
...
Veď Eso, idem do Esa, čo furt mudruješ?

mimotemy

Nemudrujem...len a len čítam.
Terezia13
18.11.19,19:45
alaya1
19.11.19,05:54
Značka Pure od Lidla,žiadna chémia,kupujem hlavne šunku,občas párky
https://nazjedenie.sk/lidl-novinky-pikok-pure-spickova-kvalita-bez-konzervantov/
Treba si o tejto značke pozrieť videá na FB stránke- Nakupovanie s Potravinovým Kritikom Stojí to za to
kopretinka
19.11.19,07:02
Značka Pure od Lidla,žiadna chémia,kupujem hlavne šunku,občas párky
https://nazjedenie.sk/lidl-novinky-pikok-pure-spickova-kvalita-bez-konzervantov/
Treba si o tejto značke pozrieť videá na FB stránke- Nakupovanie s Potravinovým Kritikom Stojí to za to
Ten slávny samozvaný potravinový kritik,ktorý ani nepozná niektoré pojmy,ale hneď o nich kričí,že to je fuj fuj,mi je ukradnutý.
On normálne iba robí reklamu tomu,kto si zaplatí.Už ho odhalili.
Zarába na tých akože prednáškach,lebo ľudia sú blbí a leniví,platia za niečo,čo majú zadarmo na nete.
buchač
19.11.19,07:10
Značka Pure od Lidla,žiadna chémia,kupujem hlavne šunku,občas párky
https://nazjedenie.sk/lidl-novinky-pikok-pure-spickova-kvalita-bez-konzervantov/
Treba si o tejto značke pozrieť videá na FB stránke- Nakupovanie s Potravinovým Kritikom Stojí to za to

Trebalkovia by si mali pozrieť aj niečo iné a nie iba lajkovať, zdieľať...LEBO všetko so všetkým súvisí.

- Patrick Linhart je bývalý riaditeľ potravinových sietí, ktorý žil 20 rokov v zahraničí. Vyštudoval hotelovú školu a neskôr pokračoval vo vysokoškolských štúdiách v oblasti marketingu, reklamy, online marketingu, maloobchodného manažmentu… Počas svojej 20-ročnej praxe v potravinárskom priemysle navštevoval rôzne potravinárske závody a pestovateľov v zahraničí......

....pfujtajbl...pár takých som poznal osobne. Aj Galko je podobného razenia.
Vraj odborníci...ale prax o hovne...proste manageri, medzi regálmi ich nebolo vidieť.
--------------------------------

PREPOŽIČIAME PEČAŤ PATRICK LINHART ODPORÚČA
Produkt odporučíme a produkt testujeme každé 3 mesiace, pričom výrobca finančne prispieva na testy nastaviteľným rozpočtom, ktorý je prenesený v cene produktu.
https://patricklinhartodporuca.sk/

...love, peniaze, peníze, peňeži....
alaya1
19.11.19,07:36
Pocuj buchac, truhlik ako vzdy. Ja som odporucila len si pozriet konkretny vyrobok.
Kto uz tebe ulahodi, aky clovek. Asi nikto.
P.S. a ty preco mas konto na FB? Tiez len lajkujes, zdielas??
buchač
19.11.19,12:03
Pocuj buchac, truhlik ako vzdy. Ja som odporucila len si pozriet konkretny vyrobok.
Kto uz tebe ulahodi, aky clovek. Asi nikto.
P.S. a ty preco mas konto na FB? Tiez len lajkujes, zdielas??

Najprv citácia .




Značka Pure od Lidla,žiadna chémia,kupujem hlavne šunku,občas párky
https://nazjedenie.sk/lidl-novinky-pikok-pure-spickova-kvalita-bez-konzervantov/
Treba si o tejto značke pozrieť videá na FB stránke- Nakupovanie s Potravinovým Kritikom Stojí to za to
Ten slávny samozvaný potravinový kritik,ktorý ani nepozná niektoré pojmy,ale hneď o nich kričí,že to je fuj fuj,mi je ukradnutý.
On normálne iba robí reklamu tomu,kto si zaplatí.Už ho odhalili.
Zarába na tých akože prednáškach,lebo ľudia sú blbí a leniví,platia za niečo,čo majú zadarmo na nete.

Čiže si odporučila...dobre, dá sa vziať.
Stojí to za to ... túto poznámku beriem, že súhlasíš s dotyčným, jeho realizáciou ...

Ja vravím...no to teda fakt to stojí za to...ale v negatívnom zmysle slova.
Takýto názor vyslovila aj kopretinka...je teda zaujímavé, prečo si nereagovala na jej príspevok, ale iba na môj a to ešte s patričnými poznámkami.

Takže ja fakt neviem, ako už napísať...lebo ty máš zjavne pochopiť písaný text.
Už som ti raz povedal, že tu sa bavíš s dospelými a nie s určitými deckami vo svojej kancelmárii...



P.S.:
Prečo a za čo som na FB, tak to ty nerieš...no liňajkovanie a či zdieľanie ? To v podstate nehrozí.

P.S.:
Tie poznámky nechávam na pokoji...teda zatiaľ...ale krčah sa pomaly napĺňa.
alaya1
19.11.19,12:35
Mna buchac neurazis svojimi pindami, nie som v rade nastupeny vojacik na buzerplaci.

Ja som reagovala na prispevok kopretinky, ze je dobre pozriet si spot o tomto vyrobcovi. Naco si sa do toho zamiesal? Pre poddzubovanie, nic ine.

Nikde som nenapisala, ze s nim suhlasim, alebo odporucam jeho stranku. Len, ze stoji za to, si to pozriet. Kazdy si mohol usudok urobit, aky chcel. Takze kto nerozumie pisanemu textu?

Do vsetkeho musis pindat, kecat, prinasat negativizmus.. Prestan si uz domyslat a daj mi uz konecne pokoj,. Chod na prechadzku po sidlisku, je pekne ked sa uz tak nudis doma na tom dochodku .

Mozno postrehy toho pana o potravinach niekoho aj oslovia, teba nemusia.
Terezia13
19.11.19,19:52
:mad:
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
· 15. novembra ·

⚠ POZOR NA RIZIKOVÝ VÝROBOK ⚠

Štátna veterinárna a potravinová správa SR upozorňuje na kontaminované hlbokomrazené kuracie rezne z Poľska. Laboratórnymi testami sa zistilo, že obsahujú baktérie Salmonella.

Hydinové mäso na Slovensku predával reťazec METRO. Z obchodov sťahuje všetky produkty, ktoré sú označené VÝROBNOU ŠARŽOU 2/280819/109 a DÁTUMOM SPOTREBY 27. 8. 2020. Spotrebitelia, ktorí si uvedené mäso zakúpili, si môžu nárokovať na vrátenie plnej kúpnej ceny☝

Kompletné upozornenie:
https://bit.ly/2NMBen4
kopretinka
19.11.19,20:48
No zbohom:eek:
pavol54
20.11.19,04:01
:mad:
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
· 15. novembra ·

⚠ POZOR NA RIZIKOVÝ VÝROBOK ⚠

Štátna veterinárna a potravinová správa SR upozorňuje na kontaminované hlbokomrazené kuracie rezne z Poľska. Laboratórnymi testami sa zistilo, že obsahujú baktérie Salmonella.

Hydinové mäso na Slovensku predával reťazec METRO. Z obchodov sťahuje všetky produkty, ktoré sú označené VÝROBNOU ŠARŽOU 2/280819/109 a DÁTUMOM SPOTREBY 27. 8. 2020. Spotrebitelia, ktorí si uvedené mäso zakúpili, si môžu nárokovať na vrátenie plnej kúpnej ceny☝

Kompletné upozornenie:
https://bit.ly/2NMBen4
ja by som požadoval aj kilometrovné za cestu zo sídla firmy do predajne a späť
misoft
20.11.19,13:45
No zbohom:eek:
Prečo "No zbohom?". Šak u nich (Poliakov) je to predsa nepísaná "norma" - pridaná hodnota....
buchač
20.11.19,16:23
Čo pre vás znamená dobré jedlo? A máte pocit, že ho dnes dokáže verejnosť oceniť?

Dobré jedlo je niečo, čo dokážu rozpoznať a doceniť ľudia s patričným vzdelaním na to, aby jedlu rozumeli.
https://zena.pravda.sk/ludia/clanok/533259-sefkuchar-s-8-hviezdami-michelin-pre-pravdu-dobre-jedlo-ocenia-vzdelani-ludia/

Myslím si, že šéfkuchár nevidel film " Láska na kari ".
fok
28.11.19,20:31
Odfarmara.sk (https://odfarmara.sk) je bezplatná web a mobilná aplikácia, ktorá spája v reálnom čase farmárov a záujemcov o nákup ovocia, zeleniny, mäsa, mäsových výrobkov a rôznych produktov od slovenských farmárov a prvovýrobcov. Cez tieto aplikácie slovenskí pestovatelia, chovatelia a prvovýrobcovia môžu jednoducho, rýchlo a efektívne predávať svoju úrodu, výrobky a produkty doslova za pár minút. Je to elektronicky predaj z dvora (https://odfarmara.sk)

ČERSTVÉ – LOKÁLNE – SLOVENSKÉ (https://odfarmara.sk)

Čerstvé a lokálne produkty, ktoré nikdy necestovali tisíce kilometrov, ale sú vypestované a vyrobené doslova vedľa vás, na Slovensku.

Mobilná aplikácia vám v reálnom čase ukáže, kto, kde a, čo predáva či už ste na cestách alebo len tak prechádzate mestom, alebo obcou. Tak sa len tak zastavíte u farmára alebo u predajcu a nakúpite pre vás, alebo pre vašu rodinu.
korela
12.01.20,11:29
korela
12.01.20,11:31
https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E211

Nežádoucí účinky
V kombinaci s kyselinou askorbovou a benzoanem draselným a benzoanem sodným se může tvořit benzen, který je znám jako karcinogen. Celý proces můžou urychlit podmínky skladování potravin jako teplo a světlo. Existuje silné podezření na způsobování dětské hyperaktivity, obzvlášť v kombinaci s umělými barvivy. U citlivých lidí nebo lidí s chronickým astmatem či kopřivkou může vyvolávat nebo zhoršit jejich příznaky. Reakce bývá silnější v případě kombinace s jinými látkami, např. tartrazinem, aj. Dle některých zdrojů může benzoan poškozovat strukturu DNA a tím tak vyvolávat některé dědičné choroby ( např. Parkinsonova choroba )
lujza.j
12.01.20,11:32
Krajina pôvodu: Zmes medov z EÚ a mimo EÚ
Bravó...-konec japonec....
korela
12.01.20,11:44
Máš pravdu, toto je pre mňa rýchly zdroj info pre potraviny https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002120718887.
korela
12.01.20,13:26
Sorban draselný, ten je skoro všade, E202

Výroba
Pro potravinářské účely se vyrábí syntetickou cestou, přidáním hydroxidu draselného do kyseliny sorbové. Většinou se získává z ropných derivátů.

Nežádoucí účinky
Látka je většině případů bez nežádoucích účinků, ojediněle se může vyskytnout podráždění kůže či očí, alergické reakce, astma, poruchy chování.
https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E202
bettylou
14.01.20,17:21
VÝROBKY HAMÉ.!!!!!
Hamé prodává svoji vepřovku i v Rakousku - tam dává prvotřídní maso do 300 g balení za 1.79€ (viz foto) a hnusy, co zůstanou, zabalí do 290 g balení a prodávají jako prémiové Čechům za v přepočtu krásných 2.15€ ! Prosím sdílejte a posílejte dál, ať jsou lidi v obraze a vědí, jak si čeští výrobci váží vlastních zákazníků! Děkuji.

No. Keď pozriem na majiteľov, tak nevidím dôvod, aby si vážili českého zákazníka....

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=708525&typ=UPLNY
foresterbig
15.01.20,05:00
Zaujímavé že v Rakúskom Lidli nevidíte ani jeden výrobok z Poľska. A ani to nie je diskont ale je na úrovni Billa potravín alebo Hofer. U nás 90% výrobkov predávaných v Lidli je z Poľska a tých zvyšných 10% taktiež ale prebalovaných potravín z Poľska. A samozrejme za ceny ako v Rakúsku ale veľa krát aj drahšie. S tými heslami “Kupujte Slovenské výrobky” už asi rezignovali.
Terezia13
15.01.20,19:53
foresterbig
17.01.20,18:18
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
misoft
17.01.20,18:46
A čo sa čuduješ? Šak kontroluj....
buchač
17.01.20,18:47
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
Povedal by som, že Slovensko by potrebovalo oveľa viac takých odborníkov, ako je Jozef Bíreš.

Kto iný si má dávať pozor, ak nie občan - spotrebiteľ ?
Lebo poľské podnikateľské kuwy miešajú všetko so všetkým...
Lebo slovenské podnikateľské kuwy potom tento "tovar" predáva...
...a v oboch prípadoch si to (niekedy aj doslovne) odserie práve spotrebiteľ...lebo podnikatelia na občana serú a hľadia len na zisk.

Nemusíš chodiť s lupou...stačí kupovať len v tých malých predajniach a vyhýbať sa akciám.
...a áno...na to nie sú zamestnávaní ľudia. Choď do nákupka a všimni si, že koľko tabuľkového personálu (zamestnanci nákupka) sa pohybuje na ploche.
V pokladniach sedia brigádnici, na ploche do regálov dokladajú tovar dokladači daných firiem...pomaly nemáš ani koho do prdele poslať.

P.S.:
...a tieto skutočnosti, čo si popísal...to si len teraz zistil ?
pavol54
18.01.20,06:02
Pomenuj tie kuwy pravdivo: nie slovenské, lebo v slovenskej sieti je% - tuálna pravdepodobnosť výskytu falošných potravín nižšia a %- tuálna pravdepodobnosť úmrtia storočných
Kačka asi nebola slovenský podnik ale poľský
ďalej tu máme anglické nemecké aj rakúske siete
o čom svedčia aj zverejňované štatistiky.
tak ako výrobcov potravín Hame či Novofruct nemôžeme český či slovenský podnik
misoft
18.01.20,08:36
Kačku MALA poľaká firma pod palcom... a preto aj takto dopadli.....
korela
18.01.20,08:37
Mnohí ľudia slepo dôverujú obchodom ako celku a ako si môžu kúpiť kvalitnejšie potraviny nízkopríjmoví?
Napr. Tesco má dlhodobo, roky bravčové takmer výlučne z PL, alebo nejaké naše šunty.
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/shop/maso-ryby-a-lahodky/balene-maso/bravcove-maso/all
Tu si urobí zákazník prieskum za pár minút, od koho mäso pochádza.
Etikety s typickým bravom sú zaručene PL, etikety s firemnou zn. Tesca sú aj keď deklarujú pôvod krajiny z Írska, Nemecka, budú balené i tak v PL. Kde je záruka, že ide o mäsá z týchto krajín?
Neexistuje u nich kúpiť žiadne mäso.
hovädzie https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/shop/maso-ryby-a-lahodky/balene-maso/all?shelf=4294965522&viewAll=shelf
foresterbig
18.01.20,08:40
Kto iný si má dávať pozor, ak nie občan - spotrebiteľ ?
P.S.:
...a tieto skutočnosti, čo si popísal...to si len teraz zistil ?

Myslím źe spotrebitel by sa mal spolahnúť na to čo je na pultoch renomovaných predajní ako Lidl, Billa,Tesco,Kaufland.....
Majú na to x pracovníkov ktorý majú denne kontrolovať dátum ukončenia spotreby a kvalitu. Že to robia/nerobia spolahlivo to je už iná vec. Ďalej je to x kontrolných inštitucii ktorý majú vykonávať kontroly a ihneď priestupky nekompromisne sankcionovat. Že sa tak nedeje/deje iba z laxným prístupom taktiež asi netreba rozpisovať, všetci vieme prečo.Billa sa len smeje z vyrúbenej miliónovej pokuty ktorú odmieta zaplatiť

bucháč: nie nezistil som to až teraz, deje sa tak v periódach a v rokoch minulých ako šialene kravy, bravčové mäso, hydina a teraz vajcia.
korela
18.01.20,08:51
https://melina.sk/o-znacke-melina/
Hlavným a výhradným producentom výrobkov je jeden z kľúčových výrobcov na poľskom trhu. Dôkazom vysokej kvality výrobkov je aj skutočnosť, že tento výrobca je držiteľom certifikátu IFS (International Food Standard) i BRC (Global Standard for Food Safety). Získanie takýchto certifikátov predstavuje náročný proces splnenia tých najvyšších nárokov z hľadiska kvality, bezpečnosti výrobkov a dodržiavania legislatívy.

Distribúciu výrobkov zabezpečujú zmluvní prepravcovia.
.
Maslo zn. Melina https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002016827501
Syry ...

Krzeszowice pri Krakove
lujza.j
18.01.20,15:48
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich:D

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
kopretinka
18.01.20,15:57
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby zisťoval pôvod mäsa.On to nemá ako zistiť.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby hľadal,či je nejaké mäso prebalené.On to nemá ako zistiť.
Tieto veci,ak sa dejú,tak u dodávateľa.
Zamestnanec je tam na to,aby vyložil tovar do regálu.
Aspoň v Tescu,a v Lidli to nemajú ako prebaľovať a miešať,lebo tam sa balíčkované mäso nerobí,ale chodí od dodávateľov.
kopretinka
18.01.20,16:05
Zaujímavé že v Rakúskom Lidli nevidíte ani jeden výrobok z Poľska. A ani to nie je diskont ale je na úrovni Billa potravín alebo Hofer. U nás 90% výrobkov predávaných v Lidli je z Poľska a tých zvyšných 10% taktiež ale prebalovaných potravín z Poľska. A samozrejme za ceny ako v Rakúsku ale veľa krát aj drahšie. S tými heslami “Kupujte Slovenské výrobky” už asi rezignovali.
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.
pavol54
18.01.20,16:46
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby zisťoval pôvod mäsa.On to nemá ako zistiť.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby hľadal,či je nejaké mäso prebalené.On to nemá ako zistiť.
Tieto veci,ak sa dejú,tak u dodávateľa.
Zamestnanec je tam na to,aby vyložil tovar do regálu.
Aspoň v Tescu,a v Lidli to nemajú ako prebaľovať a miešať,lebo tam sa balíčkované mäso nerobí,ale chodí od dodávateľov.
kopretinka, ale nevieš čo sa deje v centrálnych skladoch sietí pri Novom Meste alebo Senci
pavol54
18.01.20,16:47
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich:D

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
lujza.j
18.01.20,17:50
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich:D

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
No asi ked kupim balvan masa...balvan aj zostane...napr.pri peceni....napcham remosku masom a sfvrkne sa minimalne...
Ci je normalne ked mas 50% ubytok...
Obcas si decko donese kuracinu z lidlu...nepodlejes a plava vo vode...kupim u susedov a ja si podlejem....
Kazde maso ma nejaky podiel vody...ale zase otal-potal.....
Ci je normalne,ze kupim kilo masa a necele 4dc vody pusti...no ale aka mnamka stavnata...to bola moja posledna hovadzina co som pred rokmi v kauflaci....
Ci nikdy si nepocul,nevidel ako napichavaju maso vodou....?
Raz mi ukazoval jeden masar..ze este aj udene maso napochavaju vodou..
korela
18.01.20,17:52
https://zena.pluska.sk/tajomstva-vyzivy-ovocia-z-konzervy/zdravie/vyziva/807161.html
Bisfenol A (BPA) je azda najbežnejšia prídavná chemická zlúčenina, podobná estrogénu. Používa sa v plechovkách aj v plastových fľašiach. Kontaminuje 92 percent potravín balených v tomto materiáli.

Vysoká hladina BPA spôsobuje problémy s prostatou, u zvierat spôsobuje zvýšenú agresivitu. BPA môže zmeniť vývoj nenarodených detí, aj preto by sa tehotné ženy mali zdržať konzumácie konzervovaných potravín.
korela
18.01.20,17:57
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich:D

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
No asi ked kupim balvan masa...balvan aj zostane...napr.pri peceni....napcham remosku masom a sfvrkne sa minimalne...
Ci je normalne ked mas 50% ubytok...
Obcas si decko donese kuracinu z lidlu...nepodlejes a plava vo vode...kupim u susedov a ja si podlejem....
Kazde maso ma nejaky podiel vody...ale zase otal-potal.....
Ci je normalne,ze kupim kilo masa a necele 4dc vody pusti...no ale aka mnamka stavnata...to bola moja posledna hovadzina co som pred rokmi v kauflaci....
Ci nikdy si nepocul,nevidel ako napichavaju maso vodou....?
Raz mi ukazoval jeden masar..ze este aj udene maso napochavaju vodou..
Ryby detto. Kde sa dnešné filé hrabe na filé spred 89. To nebol zlepenec pomletého mäsa.
bettylou
18.01.20,18:33
Inak, kopec tých SLovenských výrobkov má slovenský len obal, a ktovie či aj ten. Napr: Vyrobené na slovensku: také, že: ryža, morská soľ, kdejaké ovocné pyré (ale dnu exotické ovocie...) . Zase len farebné smeti vyrábame... čo už buta tót
misoft
18.01.20,20:11
Ryby detto. Kde sa dnešné filé hrabe na filé spred 89. To nebol zlepenec pomletého mäsa.
A najlepšie je, keď na štítku je "Mrazená aljašská treska glazovaná" - t.z. minimálne 20% je len VODA. A zaplať za kilo XX€ - pritom pätinu zaplatíš za H2O. To sa potom kšeftuje.....
pavol54
18.01.20,21:09
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich:D

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
No asi ked kupim balvan masa...balvan aj zostane...napr.pri peceni....napcham remosku masom a sfvrkne sa minimalne...
Ci je normalne ked mas 50% ubytok...
Obcas si decko donese kuracinu z lidlu...nepodlejes a plava vo vode...kupim u susedov a ja si podlejem....
Kazde maso ma nejaky podiel vody...ale zase otal-potal.....
Ci je normalne,ze kupim kilo masa a necele 4dc vody pusti...no ale aka mnamka stavnata...to bola moja posledna hovadzina co som pred rokmi v kauflaci....
Ci nikdy si nepocul,nevidel ako napichavaju maso vodou....?
Raz mi ukazoval jeden masar..ze este aj udene maso napochavaju vodou..
Ja som sa nepýtal ako vidieť výsledok pri spracovaní, ty tvrdíš že v penny kúpiš mäso ktoré nie je napichané vodou ja to na pohľad nepoznám len po upečení
bettylou
19.01.20,01:09
Ryby detto. Kde sa dnešné filé hrabe na filé spred 89. To nebol zlepenec pomletého mäsa.
A najlepšie je, keď na štítku je "Mrazená aljašská treska glazovaná" - t.z. minimálne 20% je len VODA. A zaplať za kilo XX€ - pritom pätinu zaplatíš za H2O. To sa potom kšeftuje.....

Drahá voda je to. :D
foresterbig
19.01.20,06:38
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.

Ja som nepísal o rozdielnej kvalite konkrétmeho tovaru/potraviny ako sa to prehnalo médiami a pani Matečná nám to tu opísala ako zjavenie mimozemšťanov a v Bruseli predniesla siahodlhú reč ako je nám ubližované a spravila si s toho osobný markering.To je známa vec ktorá sa praktizuje už desaťročia.
Tu sa jedná o úplne iný tovar resp. od iných dodavatelov. Prečo pán Bíreš v médiach poukazuje aké sú choré sliepky/nosnice v Poľsku a mi nemáme kupovať od nich Poľské vajcia. Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? Pročo ludí privádzajú do omylu keď si myslia že keď to predáva Lidl tak je to OK? Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Kopretinka: za kvalitu/dobu spotreby v našom prípade potraviny zodpovedá IBA obchod ktorý predáva takýto produkt koncovému zákazníkovi, nie dodávateľ ani distribútor!
Dáša_
19.01.20,06:55
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
buchač
19.01.20,07:38
Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Ako som spomenul, pán profesor Bíreš je naslovovzatý odborník...a to bez diskusie !!!

...a ďalej...samé preč, prečo, prečo...?
Nuž preto, lebo medveď.

" Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? "
Ani Bíreš nič nezmôže proti mocným tohoto štátu...kór, keď sa hentí tlačia do riti tým buzerantom z EU.
Za ďalšie...tu ide o to, že v celej EU je slobodné a voľné podnikanie.
Lenže čo je dovolené koňovi, to nie je dovolené volovi...je niekedy až zarážajúce, že tovar zvonku je u nás zavedený raz dva...no opačne to nejak nefunguje. Čím to asi bude ? Žeby bol na vine Bíreš ?

Matečnú je škoda riešiť...mne na vytvorenie obrazu stačí aj toto... https://sk.wikipedia.org/wiki/Gabriela_Mate%C4%8Dn%C3%A1 ... plus jej "odborné " vyjadrenia" v médiách.

Bíreš nenapraví za krátku dobu to, čo sa tu dialo XX rokov...Bíreš nie je Harry Foter, nemá čarovný prútik.
Také krátke zhodnotenie tejto situácie...
https://hazi.blog.pravda.sk/2020/01/16/30-rokov-rabovania-slovenska/


P.S.:
V prechádzajúcom príspevku som ťa poslal do nákupných plôch, aby si si všimol, koľko personálu sa pohybuje medzi regálmi.
Teraz by som odporučil všímať si reštiky a fasafody...že koľko je tam ľudí.
Kuwa, šak niekedy je to nenormálne...preplnené partiami, rodinami, mamičkami s deťmi. A je zarážajúce, ak matka kŕmi jedlom z reštiky svoje malé dieťa...fakt je to nenormálne.
Raz darmo, nikdy to nebude doma pripravené jedlo...to garantujem.
bettylou
19.01.20,08:56
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.

Touch - trefa. Až na tie haly. Samozrejme, že je repka lepšia, ak sú k tomu aj včely.. :)
bettylou
19.01.20,09:00
P.S.:
V prechádzajúcom príspevku som ťa poslal do nákupných plôch, aby si si všimol, koľko personálu sa pohybuje medzi regálmi.
Teraz by som odporučil všímať si reštiky a fasafody...že koľko je tam ľudí.
Kuwa, šak niekedy je to nenormálne...preplnené partiami, rodinami, mamičkami s deťmi. A je zarážajúce, ak matka kŕmi jedlom z reštiky svoje malé dieťa...fakt je to nenormálne.
Raz darmo, nikdy to nebude doma pripravené jedlo...to garantujem.[/QUOTE]

Nehovoriac o tom, že pôvod surovín vo FF a rest už neskontroluješ ozaj nijako pri každom jedle... :D
korela
19.01.20,09:29
P.S.:
V prechádzajúcom príspevku som ťa poslal do nákupných plôch, aby si si všimol, koľko personálu sa pohybuje medzi regálmi.
Teraz by som odporučil všímať si reštiky a fasafody...že koľko je tam ľudí.
Kuwa, šak niekedy je to nenormálne...preplnené partiami, rodinami, mamičkami s deťmi. A je zarážajúce, ak matka kŕmi jedlom z reštiky svoje malé dieťa...fakt je to nenormálne.
Raz darmo, nikdy to nebude doma pripravené jedlo...to garantujem.

Nehovoriac o tom, že pôvod surovín vo FF a rest už neskontroluješ ozaj nijako pri každom jedle... :D[/QUOTE]
Tiež nechápem, prečo ich podnes obchádzajú zákony, veď v čom spočíva rozdiel medzi etiketami v obchodoch a nimi podávaných jedál? Detto ani všetky eshopy s potravinami si nedávajú veľa námahy s informovanosťou zloženia potravín. Od takých prchám, pretože si nedajú ani tú najmenšiu námahu odpísať info z etikiet, a to pri stálych položkách.
kopretinka
19.01.20,09:32
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.

Ja som nepísal o rozdielnej kvalite konkrétmeho tovaru/potraviny ako sa to prehnalo médiami a pani Matečná nám to tu opísala ako zjavenie mimozenšťanov a v Bruseli predniesla siahodlhú reč ako je nám ubližované a spravila si s toho osobný markering To je známa vec ktorá sa praktizuje už desaťročia.
Tu sa jedná o úplne iný tovar resp. od iných dodavatelov. Prečo pán Bíreš v médiach poukazuje aké sú choré sliepky/nosnice v Poľsku a mi nemáme kupovať od nich Poľské vajcia. Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? Pročo ludí privádzajú do omylu keď si myslia že keď to predáva Lidl tak je to OK? Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Kopretinka: za kvalitu/dobu spotreby v našom prípade potraviny zodpovedá IBA obchod ktorý predáva takýto produkt koncovému zákazníkovi, nie dodávateľ ani distribútor!
Lenže ty si v prvom príspevku písal o prebaľovaní a miešaní.
S tým obyčajný vykladač tovaru nemá nič.Ani s pôvodom mäsa nemá nič.
Až potom sj písal o dobe spotreby.Áno,to majú kontrolovať zamestnanci.
Ale ja keď niečo kupujem,tak si tiež skontrolujem.
Je úplne bežné,že v regáli je tovar s dobrým dátumom,a keď si ho doma otvoríš,tak je pokazený,plesnivý.Plesnivý jogurt-viečko bolo zle nasadené,dostal sa tam vzduch.
Plesnivý krájaný balený chleba- balia ho ešte teplý.
Smradľavá hydina-balia to čerstvé,teplé.
Nedodržiavajú správny technologický postup.
Na to obchod nemá vplyv..........

A prečo sa nezastaví dovoz vajec a hydinového mäsa? Lebo Brusel!!!
Nemôžu zakázať,môžu len kontrolovať........
pavol54
19.01.20,09:44
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.

Ja som nepísal o rozdielnej kvalite konkrétmeho tovaru/potraviny ako sa to prehnalo médiami a pani Matečná nám to tu opísala ako zjavenie mimozenšťanov a v Bruseli predniesla siahodlhú reč ako je nám ubližované a spravila si s toho osobný markering To je známa vec ktorá sa praktizuje už desaťročia.
Tu sa jedná o úplne iný tovar resp. od iných dodavatelov. Prečo pán Bíreš v médiach poukazuje aké sú choré sliepky/nosnice v Poľsku a mi nemáme kupovať od nich Poľské vajcia. Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? Pročo ludí privádzajú do omylu keď si myslia že keď to predáva Lidl tak je to OK? Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Kopretinka: za kvalitu/dobu spotreby v našom prípade potraviny zodpovedá IBA obchod ktorý predáva takýto produkt koncovému zákazníkovi, nie dodávateľ ani distribútor!
Lenže ty si v prvom príspevku písal o prebaľovaní a miešaní.
S tým obyčajný vykladač tovaru nemá nič.Ani s pôvodom mäsa nemá nič.
Až potom sj písal o dobe spotreby.Áno,to majú kontrolovať zamestnanci.
Ale ja keď niečo kupujem,tak si tiež skontrolujem.
Je úplne bežné,že v regáli je tovar s dobrým dátumom,a keď si ho doma otvoríš,tak je pokazený,plesnivý.Plesnivý jogurt-viečko bolo zle nasadené,dostal sa tam vzduch.
Plesnivý krájaný balený chleba- balia ho ešte teplý.
Smradľavá hydina-balia to čerstvé,teplé.
Nedodržiavajú správny technologický postup.
Na to obchod nemá vplyv..........

A prečo sa nezastaví dovoz vajec a hydinového mäsa? Lebo Brusel!!!
Nemôžu zakázať,môžu len kontrolovať........
keby to zákazníci nekupovali tak to do regálov nedávajú, keby sa ryby nedali chytiť na červíka na háčiku tak im tam budú rybári vešať torty. Skrátka obchodník nahodí háčik s lákadlom Si predstav že špekulant zásobovač dodá do siete mäso na ktorom má raz tak veľký zisk a všetci zákazníci by "Echt Slováci" a tie kurence by ignorovali a nekúpili by ich ani za desatinu ceny (no a nekúp to, rozdiel zaplatí dodávateľ do siete) čo by sa nimi stalo? išli by do kafilérky.
kopretinka
19.01.20,09:55
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
korela
19.01.20,09:59
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Ale vieme! Bližšie ti to vysvetlil buchač v nadchádzajúcom príspevku.
Slováci vedia všetko, doteraz sa nestratili ani doma, ani v cudzine.
korela
19.01.20,10:15
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
Môžu si to všetci dovoliť? Za stravné lístky aj tak povinne konzumujú v obedoch nielen lacné slov. mäsá, ale aj mrazené už nasolené čínske.
Pred pár dňami som si mapovala malé kníhkupectvá na Slovensku. Už mi nie je jedno, či mi príde kniha z Panta Rhei alebo z ... Podporiť sa dajú aj chudobnejšie regióny. A hlavne malé obchody.
misoft
19.01.20,10:18
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Ale máme, máme a dosť.
Problém je v inom. Štát takýmto vo veľkom hádže polená pod nohy. Rôzne povolenia, kontroly, okrádanie (dotácie). Veď prečo sú DE, ES, NL, FR, IT... výrobky lacnejšie ako naše? Pretože tam sú na potraviny iné dane, pretože tam štát im aj niečo dá. U nás naopak - poľnohospodár, chovateľ - TY PLAŤ dane, ale nečakaj, že ti pomôžeme.
Preto je PL jajco za 0,10€, ale SK jajco je za 0,19€, preto je PL kura za 1,60€/kg, ale SK kura je za 3,50€/kg. Pretože krmivo pre ne je DRAHÉ, pretože na to aby dokázal, že SK kura je OK a spĺňa požiadavky trhu a EU, musí mať rôzne lajstrá a ich vybavenie lezie do tisícov €.
Takto štát "podporuje" domácu produkciu.
Bačom na salaši vlci zadrhnú 10-20-50 oviec a čo dostanú? Odškodné od štátu pár €, lebo tak to vypočítali - pretože hodnota vlka je 2000€ (a je jedno, či váži 5kg, alebo 30kg), ale ovce len pár € za kilo.
lujza.j
19.01.20,10:47
Palino...roky tu do mna rypkáš..zato,ze u susedov....ano smutne,ze podporujem ekonomiku ineho statu...mozno uz vyse 10 rokov...ale ako hovorim..vsetko je o volbe a o moznosti....prinutili ma k tomu rozne potravinove kauzy...vajca,mlieko a ine humuse
Nie nebola som pri spracovani toho masa....ano ...to ci je alebo nie je napichane...sudim podla toho kolko vody pusti...pride mi to logicke
Jedine co tam nekupujem je jogurt...lebo mi je hnusny....ten kupujem slovensky...z akeho mleka...je uz otazne:(
Ano kupujem vajca z volneho vybehu ..ine sa u nich nepredavaju a aj z presvedcenia,ze kvalita vajca taka aky komfort na slepica 15ks za 2,19...stali kedysi 1,99..ked mi dosli kupila som si aj tu tiez z volneho vybehu...ano kupujem kura za 3,99 za kg...tymto ani nemachrujem..ani sa nestazujem....nejdem sa posrat z nakupovania u susedov...skor to je do placu......ze sa u nich daju kupit normal v markete....ich produkty...zemaky,cibula a ine...dokonca balena zelenina do polefky...ak nie su vsetky druhy ich...kazda zelenina rozpisana odkial je... u nas je pri sk vyrobku pochybnost.....
Kde mam istotu,ze ich?verim,ze nemaju potrebu tak ojebuvat ako tu....furt sme pre "zapad" len vychodny blok:(
A potom kazdy nakupuje...tak ako sa stravuje.....aj mnozstvo aj druhy potravin....
pavol54
19.01.20,11:48
Palino...roky tu do mna rypkáš..zato,ze u susedov....ano smutne,ze podporujem ekonomiku ineho statu...mozno uz vyse 10 rokov...ale ako hovorim..vsetko je o volbe a o moznosti....prinutili ma k tomu rozne potravinove kauzy...vajca,mlieko a ine humuse
Nie nebola som pri spracovani toho masa....ano ...to ci je alebo nie je napichane...sudim podla toho kolko vody pusti...pride mi to logicke
Jedine co tam nekupujem je jogurt...lebo mi je hnusny....ten kupujem slovensky...z akeho mleka...je uz otazne:(
Ano kupujem vajca z volneho vybehu ..ine sa u nich nepredavaju a aj z presvedcenia,ze kvalita vajca taka aky komfort na slepica 15ks za 2,19...stali kedysi 1,99..ked mi dosli kupila som si aj tu tiez z volneho vybehu...ano kupujem kura za 3,99 za kg...tymto ani nemachrujem..ani sa nestazujem....nejdem sa posrat z nakupovania u susedov...skor to je do placu......ze sa u nich daju kupit normal v markete....ich produkty...zemaky,cibula a ine...dokonca balena zelenina do polefky...ak nie su vsetky druhy ich...kazda zelenina rozpisana odkial je... u nas je pri sk vyrobku pochybnost.....
Kde mam istotu,ze ich?verim,ze nemaju potrebu tak ojebuvat ako tu....furt sme pre "zapad" len vychodny blok:(
A potom kazdy nakupuje...tak ako sa stravuje.....aj mnozstvo aj druhy potravin....
Ja do teba nerypkám každý kupuje kde chce ale mám k tomu jedno veľké ALE.
štaistiky ktoré predkladajú naši ministri o prieseroch v obchodných sieťach hovoria jednoznačne že napríklad coop sa na nich podieľa minimálne- zatiaľ Takže kto sem čo tlačí. Ozaj aké sú ceny v rakúskom Tescu? :) Alebo im nedajú zarobiť?
minule mi hovorí jedna "v coope nekupujem lebo sú najdrahší" ja hovorím moja uhlíková stopa do tesca je väčšia ako coopacka pri rozvoze tovaru po prdelákoviciach a či kúpim vajcia alebo napolitánku o 20 30% drahšie to nedelí a nenásobí. Však koľko reálne dám na potraviny za mesiac a to som niekedy už na hranici spotreby a keby nebol mrazák tak kŕmim odpad
pavol54
19.01.20,11:50
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
To je ten červík na háčiku, a ešte ide ich kúpiť autom 30 km, teda ľudia nevedia rátať
pavol54
19.01.20,12:07
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Ale máme, máme a dosť.
Problém je v inom. Štát takýmto vo veľkom hádže polená pod nohy. Rôzne povolenia, kontroly, okrádanie (dotácie). Veď prečo sú DE, ES, NL, FR, IT... výrobky lacnejšie ako naše? Pretože tam sú na potraviny iné dane, pretože tam štát im aj niečo dá. U nás naopak - poľnohospodár, chovateľ - TY PLAŤ dane, ale nečakaj, že ti pomôžeme.
Preto je PL jajco za 0,10€, ale SK jajco je za 0,19€, preto je PL kura za 1,60€/kg, ale SK kura je za 3,50€/kg. Pretože krmivo pre ne je DRAHÉ, pretože na to aby dokázal, že SK kura je OK a spĺňa požiadavky trhu a EU, musí mať rôzne lajstrá a ich vybavenie lezie do tisícov €.
Takto štát "podporuje" domácu produkciu.
Bačom na salaši vlci zadrhnú 10-20-50 oviec a čo dostanú? Odškodné od štátu pár €, lebo tak to vypočítali - pretože hodnota vlka je 2000€ (a je jedno, či váži 5kg, alebo 30kg), ale ovce len pár € za kilo.
Inak vec stojí pestovateľ poorie poseje potom mu tam niekto postaví auto, požiada obec ako susedného vlastníka aby tam parkovanie nedovolil a nič. tak pol ha neošetrí narastie burina a pride obec a na pestovateľa vyžiada štátny dozor v oblasti životného prostredia podľa 150/2019 mu okres fikne pokutu 5000 príde PPA kontrola na mieste a môže sa rozlúčiť s celou dotáciou na zeleninu cca 200- 500 /ha. policajt povie ja som tam žiadne vozidlo nevidel, a keď vidí, tak od oznamovateľa pýta komplet údaje OP RĆ včetne nájomnej zmluvy a od vodiča ktorý porušuje ani len vodičák nepýta len povie BUBU. Koment za všetky prachy "však ho obídite" to ako keby som mu zablokoval vchod do bytu a povedal aj oknom môžete. Koho bude taký pestovateľ voliť? KOTLEBU len na just. Toto sa stať v Rakúsku alebo vo Švajčiarsku tak vinník ešte aj pošlapanú trávu zaplatí. Záver akože psy sa nežerú, tak aj aktívny policajt výsluhovému nikdy neublíži
lujza.j
19.01.20,12:54
Tesco v at nie je...nie kazdy si ich pustil do krajiny....ci si sa pytal ako vtip?
pavol54
19.01.20,13:15
Tesco v at nie je...nie kazdy si ich pustil do krajiny....ci si sa pytal ako vtip?
Presne tak že rakušáci majú svoju sieť a ako podves na odpadky ju majú na Slovensku
kopretinka
19.01.20,13:34
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
To je ten červík na háčiku, a ešte ide ich kúpiť autom 30 km, teda ľudia nevedia rátať
Nejde 30km,skoro v každom meste je už lidl,tesco
lujza.j
19.01.20,13:35
Tesco tu je od r 1996....nemyslim si,ze odpadky od zaciatku...ci az ked volny pohyb tovaru..?
Neviem kolko marketov v at...je ich...alebo len dcery a matere v de...
Myslim,ze ani chorvati si tesco nepustili....aj ked ich obsadili vsetci ostatni....
buchač
19.01.20,15:39
Nejde 30km,skoro v každom meste je už lidl,tesco
Ja nič, ja muzikant...ALE sú oblasti, kde do toho mesta ( ktoré má menovanú sieť) je aj trochu viac, ako tých 30 kiláčikov.
foresterbig
19.01.20,15:40
S lujzou sa dá iba súhlasiť. V blízkom Rakúsku čo je z Bratislavy 20km je všetko pokope a netreba sa nervírovať že akciový tovar čo je v letáku v skutočnosti nie je na pulte ako sa mi stalo už niekoľko krát u nás. Argument bol že leták sa pripravuje oveľa skôr ako sa tovar expeduje do predajni. Takto tam nalákať naivných nakupujúcich je úplne bežná prax. Raz som išiel do Billy že kúpim červený melón ale po príchode na mňa pozerala len prázdna krabica a keď som sa pýtal ako je to možné keď je len 10 hod a tovar ponúkaný v letákoch už prvý deň akcie nie je zabezpečený v dostatočnom množstve tak som dostal odpoveď že už skoro ráno ich vykúpili trhovníci z Miletičovej. A takéto lacné finty sú bežnou praxou naších ochodných reťazcoch.
Kvalita zeleniny a ovocia v Tescu alebo Kauflande je jedna veľká tragédia. U niektorých druhov mám pocit že je to odpad ktorý inde nedokázali predať a oni si to kúpili za dobrý peniaz. A ľudia sa v tom hrabú ako sliepky a vyraďujú tie nahnité kusy.
Kedysi som v Austrii nakupoval iba niektoré potraviny a priemysel. Dnes nelutujem ani spálený benzín lebo mimochodom ho tam natankujem aj o 0,20 € lacnejšie na 1 liter ako u nás a ani čas s týmto cestovaním strávený. Kupujem tam velký týždenný nakup a to úplne všetko, nemusím pozerať kde sú vyrobené vajcia, či je kurča napichané vodou a koľko percent rybaciny sa nachádza v rybích prstoch.
Jasné že ten kto to má ďaleko tam nebude cestovať hodiny a kúpi vajíčka a kuracie mäso Made in Poland ale my čo to máme blízko tam budeme chodiť. A že tam sú už okolo 10h plné parkoviská slovákov asi svedčí o tom že je to výhodnejšie a tovar je tam kvalitnejší.V Kittzee koncom minulého roka pristavili už k ostatným obchodom celý komplex ďalších obchodov a stále sú plné. Nebol som tam ešte ale často okolo nich chodím a dedukujem tak z plného parkoviska.
A teraz ma ukameňujte :-)


To je ten červík na háčiku, a ešte ide ich kúpiť autom 30 km, teda ľudia nevedia rátať

Práveže opak je pravdou, vedia a preto tam chodia :-)
buchač
19.01.20,15:50
A teraz ma ukameňujte :-)
Sa neposer...;)
Šak Blavaa, néééé ...?

Na východe (kde nič nie je), sú ceny potravín nie raz vyššie, ako v Bláááve...a na tých dedinkách ani nevravím.
Prečo asi zatvára nie jeden majiteľ ?
Lebo tie veľký hráči ich položia na lopatky...a slovák zvyčajne nehľadí na kvalitu ale na kvantitu...nevadí, že tlačí do hlavy humus.

Ja tiež chodím do nákupného strediska, no potraviny určitého rázu a producenta do vozíka neexistuje.
pavol54
19.01.20,16:32
Voľakedy mala Rakušanka v Bratislave veľkoobchod zo zeleninou zhodou okolností v prístave veľkú časť sortimentu mala takého, čo bol nepredajný v rakuskej obchodnej sieti, vtedy boli ešte dosluhujúci PS tak tam chodili na brigádu keď som videl ako kartáčmi čistili plesnivé ananásy a naši miletičkári ich brali ako o dušu však bomba kšeft. Opakujem porovnáva sa kvalita zahraničných sietí so zahraničnými matkami a potom sa to zobecní na všetky siete na Slovensku. Podobne ako v apríli zemiaky u nás po 12 SK a v holandsku ex works 10 halierov.
Dáša_
19.01.20,17:33
Voľakedy mala Rakušanka v Bratislave veľkoobchod zo zeleninou zhodou okolností v prístave veľkú časť sortimentu mala takého, čo bol nepredajný v rakuskej obchodnej sieti, vtedy boli ešte dosluhujúci PS tak tam chodili na brigádu keď som videl ako kartáčmi čistili plesnivé ananásy a naši miletičkári ich brali ako o dušu však bomba kšeft. Opakujem porovnáva sa kvalita zahraničných sietí so zahraničnými matkami a potom sa to zobecní na všetky siete na Slovensku. Podobne ako v apríli zemiaky u nás po 12 SK a v holandsku ex works 10 halierov.

u nás roky funguje stánok so zeleninou - navonok sa tvári, že predáva domácu produkciu. No, možno 1/10 je domáca produkcia. A zvyšok je práve takýto. Len nie z rakpskych velkoskladov, ale z domácich velkoskladov. Zelenina a ovocie, ktoré sa tam už nepredá. Hlavne, že to je lacné.

A to sme od Bratislavy dosť ďaleko.

A ľudia stále kupujú. Ak keď polovicu doma vyhodia a v konečnom dôsledku ich to stojí viac.
foresterbig
19.01.20,18:11
A takto funguje aj celá miletička (trhovisko v BA) Už dávno obsadili najlepšie pozície pre stoly v aukciach vydražené priekupníkmí presne takými čo vykupujú akciové tovary v Bille a nabalujú si na nich 100% maržu. Už úplne vytlačili maďarsky hovoriacich pestovatelov z dolnej zeme alebo záhoria. Kedysi som tam nakupoval každý druhý deň všetkú zeleninu a ovocie, dnes tam kúpujem iba chleba a pečivárenske výrobky a dovi dopo.
korela
19.01.20,18:41
Ja som niekoľko rokov chodila nakupovať do veľkoskladov zeleninu aj ovocie, pretože bližšie ako obchody, radosť nakupovať, už skončili.
Keďže robili aj výkup, bola som svedkom, ako niektorí dokázali priniesť z domu doslova hnoj, konkr. marhule. Ale to bola vyslovene výnimka, keď mi doma nakopali zemiaky, tak kvalita de luxe. Prvé jarné.
S tými zelovocárskymi stánkami na miestnych trhoch je to rovnaké ako na Miletičke. 100% od pestovateľov nemá nikto z nich, iba v sobotu. To je vidno rozdiel. A ešte aj bez bločkov, rpredaj tohto sortimentu bol vždy zlatá baňa.
korela
19.01.20,18:51
Ešte k Rakúsku. Eduscho malo vo svojom sklade nachystaný tovar na vyskladnenie, na niektorých upozornenie Achtung Slowakei! Naši Eduscháci si to nenechali pre seba.
Toto pre nich znamenáme stále. Ešte im tam nosíme sami do krku a dobrovoľne.
Kvôli vstupu HU, CZ aj SK do EU sa im najviac skokom zvýšilo v tom období HDP z celej únie. Nemusí to byť presné, dalo by sa to dohľadať, ale ja si pamätám, že o 8%!
pavol54
19.01.20,18:52
A takto funguje aj celá miletička (trhovisko v BA) Už dávno obsadili najlepšie pozície pre stoly v aukciach vydražené priekupníkmí presne takými čo vykupujú akciové tovary v Bille a nabalujú si na nich 100% maržu. Už úplne vytlačili maďarsky hovoriacich pestovatelov z dolnej zeme alebo záhoria. Kedysi som tam nakupoval každý druhý deň všetkú zeleninu a ovocie, dnes tam kúpujem iba chleba a pečivárenske výrobky a dovi dopo.
Ako jeden z mála po slovensky hovoriacich, (spôsobil som veľké pobúrenie keď som napísal "slovenské zemiaky") som vydražil stôl za 10 000 sk na rok, tak ma doma skoro zožrali či budem len na stôl robiť a boli aj takí čo im padla ruka dole pri cene 100 000 sk. lenže buď pestuješ alebo predávaš
lujza.j
19.01.20,19:10
U mna taky trh v biskupiciach...cez tyden tragedia...sobota ina..ale treba hned rano...ale ci uplne domace zo zahradky neviem...lebo dnes sa vsetci tvaria,ze ich....ked som sa prestahovala pred skoro 30rokmi..to aj boli stare biskupicke tetušky....
Pred sviatkami a pred silvestrom....pradavala pani zo zahorskej bystrice kyslu kapustu...tak som sa pristavila...na kus reci....pani,ze jej mamicka tu chodila predavat 40-50 rokov a ze ona pokracuje....ale ja som hlavne chcela info,ze ci nakrajanu kapustu mavaju.....ked tam chodia koncom septembra sa da obj.a donesu ...lebo potom uz kapusta nie je...vsetko narezu a do sudov....neodpustila som si poznamku,ze strupavske zele..nene stupavske...ale krutia sa tam PL kamiňóny....pani..no toto je osemetna tema..k tomu sa vyjadrovat nebude:D uz stacilo toto....ukazuje na jediny stanok so zeleninou...a tamto...co ..sak to nie jeho produkty...ja ..jasne,ze nie..ze velkosklad...ved to.. taky chytri su vsetci.....
.....ze by aj tí..co aj teraz predavaju rezane "stupavske " zele:D
buchač
19.01.20,19:42
foresterbig
19.01.20,20:56
Keď tu luiza.j spomína kapustu musím tiež spomenúť debatu ktorá potvrdzuje jej slová s jedným stupavčanom o kapuste keď som vyslovil túžbu kúpiť dobrú stupavskú kvasenú kapustu k vianociam.
Tak tradičná stupavská kapusta vlastne neexistuje. Kapusta a pravý pestovatelia boli v Máste ktorý je také predmestie Stupavy a už teraz spojený s ňou. Kamióny chodia každý deň v noci z kapustárni Bernolákovo kde sa zase vozí z Poľska. Keď povedia že neni vykvasená ešte, rozumie sa že nie je privezená. Kedysi bolo za každým domom dlhé kapustové pole ale dnes sa také už nevidí a pestujú ju iba na malých plochách niektorý skalný viac menej pre seba a čo im zostane predajú ale iba tým čo vedia o akú kapustu sa jedná a ju vyhladávajú,jej názov je “krajová”. Takže na trhu sa nepradáva stupavská kapusta ale je to stupavčanmi predávané kvasené zelé z Polska.
No a nakoniec som kúpil kapustu v Maďarsku ako aj klobásky :-)
misoft
19.01.20,22:52
Inak vec stojí pestovateľ poorie poseje potom mu tam niekto postaví auto, požiada obec ako susedného vlastníka aby tam parkovanie nedovolil a nič. tak pol ha neošetrí narastie burina a pride obec a na pestovateľa vyžiada štátny dozor v oblasti životného prostredia podľa 150/2019 mu okres fikne pokutu 5000 príde PPA kontrola na mieste a môže sa rozlúčiť s celou dotáciou na zeleninu cca 200- 500 /ha. policajt povie ja som tam žiadne vozidlo nevidel, a keď vidí, tak od oznamovateľa pýta komplet údaje OP RĆ včetne nájomnej zmluvy a od vodiča ktorý porušuje ani len vodičák nepýta len povie BUBU. Koment za všetky prachy "však ho obídite" to ako keby som mu zablokoval vchod do bytu a povedal aj oknom môžete. Koho bude taký pestovateľ voliť? KOTLEBU len na just. Toto sa stať v Rakúsku alebo vo Švajčiarsku tak vinník ešte aj pošlapanú trávu zaplatí. Záver akože psy sa nežerú, tak aj aktívny policajt výsluhovému nikdy neublíži
Šak i to sú tie polená......
pavol54
20.01.20,05:46
Keď tu luiza.j spomína kapustu musím tiež spomenúť debatu ktorá potvrdzuje je slová s jedným stupavčanom o kapuste keď som vyslovil túžbu kúpiť dobrú stupavskú kvasenú kapustu k vianociam.
Tak tradičná stupavská kapusta vlastne neexistuje. Kapusta a pravý pestovatelia boli v Máste ktorý je také predmestie Stupavy a už teraz spojený s ňou. Kamióny chodia každý deň v noci z kapustárni Bernolákovo kde sa zase vozí z njPoľska. Keď povedia že neni vykvasená ešte, rozumie sa že nie je privezená. Kedysi bolo za každým domom dlhé kapustové pole ale dnes sa také už nevidí a pestujú ju iba na malých plochách niektorý skalný viac menej pre seba a čo im zostane predajú ale iba tým čo vedia o akú kapustu sa jedná a ju vyhladávajú,jej názov je “krajová”. Takže na trhu sa nepradáva stupavská kapusta ale je to stupavčanmi predávané kvasené zelé z Polska.
No a nakoniec som kúpil kapustu v Maďarsku ako aj klobásky :-)
blbosť, kto by vozil kvasenú kapustu? Kamion ktorý prevezie 22 ton hlávkovej kapusty, neprevezie 22 ton kvasenej (respektíve prevezie ale lacnejšie je vyhodiť prázdny big bag ako vracať prepravné kontajnery od kvasenej kapusty. Niekedy si hovorím že vzhľadom na klimatické zmeny, kapusta zo severu žilina až poľsko absolvovala menej postrekov ako na južnom slovensku najmä ak je v blízkosti repkové pole. zabudnime na nostalgické spomienky ako dobre sa pestovala kapusta v Maste( pri iných klimatických podmienkach- som na poli denne od cca roku 1995 viem ako sa to mení, viem o čom píšem)
pavol54
20.01.20,05:49
U mna taky trh v biskupiciach...cez tyden tragedia...sobota ina..ale treba hned rano...ale ci uplne domace zo zahradky neviem...lebo dnes sa vsetci tvaria,ze ich....ked som sa prestahovala pred skoro 30rokmi..to aj boli stare biskupicke tetušky....
Pred sviatkami a pred silvestrom....pradavala pani zo zahorskej bystrice kyslu kapustu...tak som sa pristavila...na kus reci....pani,ze jej mamicka tu chodila predavat 40-50 rokov a ze ona pokracuje....ale ja som hlavne chcela info,ze ci nakrajanu kapustu mavaju.....ked tam chodia koncom septembra sa da obj.a donesu ...lebo potom uz kapusta nie je...vsetko narezu a do sudov....neodpustila som si poznamku,ze strupavske zele..nene stupavske...ale krutia sa tam PL kamiňóny....pani..no toto je osemetna tema..k tomu sa vyjadrovat nebude:D uz stacilo toto....ukazuje na jediny stanok so zeleninou...a tamto...co ..sak to nie jeho produkty...ja ..jasne,ze nie..ze velkosklad...ved to.. taky chytri su vsetci.....
.....ze by aj tí..co aj teraz predavaju rezane "stupavske " zele:D
dnes je tajomstvo povedať niečo o skyoole a prečo by nemohlo byť sankcionované vykecanie o tom že tam bol kamion z poľska, pani sa bojí aby náhodou necvakala za reči, radšej sa nevyjadruje
korela
20.01.20,10:23
Práve min. týždeň som bola po prvýkrát na ich stránke http://www.kapustaren.sk/predajna.html, lebo som sa chcela dopátrať k zloženiu jedného výrobku. Tiež žiadne popisy produktov, mini foto nepostačí na vylúštenie použitých surovín.

"Maloobchod - zákazníci si môžu v našej podnikovej predajni zakúpiť naše rôzne výrobky v spotrebitelských baleniach,rezanú kapustu na kvasenie, ale tiež výrobky zdravej výživy,jabĺčka zo Slovenských sadov,prútené košíky.Tento sortiment Vám ponúkame celoročne v čase otváracích hodín."
Hneď vedľa, kde svoje produkty predávajú, jedno z miest - farmárska tržnica.
Jedno je isté, že všetko vypestovali farmári, ide o to kde.
Taký humbug dnes všetko.
"Našu kapustu nájdete aj v ďalších predajniach:

Farmárska tržnica Bratislava
(stará Ikea, Tomášikova ulica)

Stánok Monika Lacková
pri Novom kostole, Karlova nová Ves, Bratislava ..."
korela
20.01.20,10:25
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.
pavol54
20.01.20,10:42
Práve min. týždeň som bola po prvýkrát na ich stránke http://www.kapustaren.sk/predajna.html, lebo som sa chcela dopátrať k zloženiu jedného výrobku. Tiež žiadne popisy produktov, mini foto nepostačí na vylúštenie použitých surovín.

"Maloobchod - zákazníci si môžu v našej podnikovej predajni zakúpiť naše rôzne výrobky v spotrebitelských baleniach,rezanú kapustu na kvasenie, ale tiež výrobky zdravej výživy,jabĺčka zo Slovenských sadov,prútené košíky.Tento sortiment Vám ponúkame celoročne v čase otváracích hodín."
Hneď vedľa, kde svoje produkty predávajú, jedno z miest - farmárska tržnica.
Jedno je isté, že všetko vypestovali farmári, ide o to kde.
Taký humbug dnes všetko.
"Našu kapustu nájdete aj v ďalších predajniach:

Farmárska tržnica Bratislava
(stará Ikea, Tomášikova ulica)

Stánok Monika Lacková
pri Novom kostole, Karlova nová Ves, Bratislava ..."
o to čo je v tých téglikoch (okrem kvasenej kapusty lebo tá nepotrebuje konzervant) by som ani špinavú botu neobtrel Otvorim si pohár so sterilizovanou zeleninou, a po týždni ide do hája, lebo mi skyslená nechutí To akože normálne doma na akože farme by sa malo takto robiť?
buchač
20.01.20,10:52
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.

Vieš, čo ja nechápem ???

Že niekto je až taký, že podriadi svoj celý život, správanie, životný a denný režim tomu, aby žil (akože) zdravo.

P.S.:
Neber osobne, ale aj ty patríš do tejto kategórie....teda aspoň podľa toho, čo čítam.
lujza.j
20.01.20,10:55
Tie svyne rakušacke maju aj ten chren s cukrom:D
pavol54
20.01.20,11:05
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.

Vieš, čo ja nechápem ???

Že niekto je až taký, že podriadi svoj celý život, správanie, životný a denný režim tomu, aby žil (akože) zdravo.

P.S.:
Neber osobne, ale aj ty patríš do tejto kategórie....teda aspoň podľa toho, čo čítam.
jeme preto aby sme žili, nežijeme preto aby sme jedli (smetnú nádobu napcháš čímkoľvek) radšej menej ale kvalitne ale zase odtál potál. Občas aj nezdravý rezeň.
pavol54
20.01.20,11:07
Tie svyne rakušacke maju aj ten chren s cukrom:D
A pre koho ho majú robiť na Slovensku, keď všetci bežia kupovať do Rakúska, ale že ho sem Billa nedovezie?
lujza.j
20.01.20,11:23
Aj uhorky,čalamada s cukrom
korela
20.01.20,14:16
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.

Vieš, čo ja nechápem ???

Že niekto je až taký, že podriadi svoj celý život, správanie, životný a denný režim tomu, aby žil (akože) zdravo.

P.S.:
Neber osobne, ale aj ty patríš do tejto kategórie....teda aspoň podľa toho, čo čítam.
Čítaš môžeš, ale s dedukciou si úplne mimo.
Zatiaľ nie som alergická na žiadnu potravinu, ani intolerantná. Ale roky môj organizmus reaguje na aspartam, tak sa mu logicky vyhýbam, po ňom mi príde zle a cítim veľmi nepríjemnú pachuť v ústach min. 6 hod., nastúpi to po požití najneskôr cca do 20 min.
Zasa kupujem veľmi málo šunky, dá sa to prežiť, ak si človek pripraví mäso doma, má aspoň istotu, že je bez zbytočností. Aj tak nikdy nejde z obchodu o domáce mäso. Filé nekupujeme tiež, jedine losos párkrát do roka, ten jediný je z bioobchodu, farmovým sa vyhýbam.
A nekupujem si ani bio zeleninu, človek by sa nedoplatil. Detto sušené ovocie v sieťach nekupujem. To je asi tak všetko k "zdravej" výžive.
Čo ty vieš, čomu podriaďujem svoj život?
.
Nad čím sa však naozaj pozastavujem je, prečo štát núti ľudí sa stravovať proti svojej vôli v reštauráciách, ktoré im nevyhovujú. Bez toho aby vedeli, čo konzumujú. Nútiť zamestnanca, aby priniesol potvrdenie od lekára špecialistu. To sme kde skončili? A bude sa stále hovoriť o slobode. Mňa to nepostihlo, našťastie.
Doba otrocká.
veronikasad
20.01.20,14:41
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.

Vieš, čo ja nechápem ???

Že niekto je až taký, že podriadi svoj celý život, správanie, životný a denný režim tomu, aby žil (akože) zdravo.

P.S.:
Neber osobne, ale aj ty patríš do tejto kategórie....teda aspoň podľa toho, čo čítam.
Čítaš môžeš, ale s dedukciou si úplne mimo.
Zatiaľ nie som alergická na žiadnu potravinu, ani intolerantná. Ale roky môj organizmus reaguje na aspartam, tak sa mu logicky vyhýbam, po ňom mi príde zle a cítim veľmi nepríjemnú pachuť v ústach min. 6 hod., nastúpi to po požití najneskôr cca do 20 min.
Zasa kupujem veľmi málo šunky, dá sa to prežiť, ak si človek pripraví mäso doma, má aspoň istotu, že je bez zbytočností. Aj tak nikdy nejde z obchodu o domáce mäso. Filé nekupujeme tiež, jedine losos párkrát do roka, ten jediný je z bioobchodu, farmovým sa vyhýbam.
A nekupujem si ani bio zeleninu, človek by sa nedoplatil. Detto sušené ovocie v sieťach nekupujem. To je asi tak všetko k "zdravej" výžive.
Čo ty vieš, čomu podriaďujem svoj život?
.
Nad čím sa však naozaj pozastavujem je, prečo štát núti ľudí sa stravovať proti svojej vôli v reštauráciách, ktoré im nevyhovujú. Bez toho aby vedeli, čo konzumujú. Nútiť zamestnanca, aby priniesol potvrdenie od lekára špecialistu. To sme kde skončili? A bude sa stále hovoriť o slobode. Mňa to nepostihlo, našťastie.
Doba otrocká.
Z čoho by potom žili firmy predávajúce stravovacie poukážky ?
Pri tolkých nezdanitelných bonusoch by bol azda najmenší problém stanoviť výšku a pravidlá peňažného príspevku na stravovanie priamo v mzde zamestnanca ...
pavol54
20.01.20,14:41
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.

Vieš, čo ja nechápem ???

Že niekto je až taký, že podriadi svoj celý život, správanie, životný a denný režim tomu, aby žil (akože) zdravo.

P.S.:
Neber osobne, ale aj ty patríš do tejto kategórie....teda aspoň podľa toho, čo čítam.
Čítaš môžeš, ale s dedukciou si úplne mimo.
Zatiaľ nie som alergická na žiadnu potravinu, ani intolerantná. Ale roky môj organizmus reaguje na aspartam, tak sa mu logicky vyhýbam, po ňom mi príde zle a cítim veľmi nepríjemnú pachuť v ústach min. 6 hod., nastúpi to po požití najneskôr cca do 20 min.
Zasa kupujem veľmi málo šunky, dá sa to prežiť, ak si človek pripraví mäso doma, má aspoň istotu, že je bez zbytočností. Aj tak nikdy nejde z obchodu o domáce mäso. Filé nekupujeme tiež, jedine losos párkrát do roka, ten jediný je z bioobchodu, farmovým sa vyhýbam.
A nekupujem si ani bio zeleninu, človek by sa nedoplatil. Detto sušené ovocie v sieťach nekupujem. To je asi tak všetko k "zdravej" výžive.
Čo ty vieš, čomu podriaďujem svoj život?
.
Nad čím sa však naozaj pozastavujem je, prečo štát núti ľudí sa stravovať proti svojej vôli v reštauráciách, ktoré im nevyhovujú. Bez toho aby vedeli, čo konzumujú. Nútiť zamestnanca, aby priniesol potvrdenie od lekára špecialistu. To sme kde skončili? A bude sa stále hovoriť o slobode. Mňa to nepostihlo, našťastie.
Doba otrocká.
začnem od konca
zamestnancom som dal možnosť sa stravovať v jedálni miestneho podniku že oni chcú radšej gastráče zákon mi to neukladá tak som im dal na mesiac a oni za ne kupovali cigi a na obed žuvali ktovie čo. tak som si povedal dosť doma jedia z kvetináča a dobrý obed za polovičnú cenu im nechutí a mne hej. Nikto nikoho nenúti len im nikto nepreplatí pol obeda.
dnes ako počuješ tak vtáčia chrípka nie tam kde sú kury zavreté vo farmách teda prísun zdravých potravín
v dobe mikroplastov by som si rozmyslel či budem jesť volne plávajúcu rybu alebo rybu z farmy (voľnú vodu nemyslím stupavské rybníky to je čisté )
korela
20.01.20,14:50
Práve min. týždeň som bola po prvýkrát na ich stránke http://www.kapustaren.sk/predajna.html, lebo som sa chcela dopátrať k zloženiu jedného výrobku. Tiež žiadne popisy produktov, mini foto nepostačí na vylúštenie použitých surovín.

"Maloobchod - zákazníci si môžu v našej podnikovej predajni zakúpiť naše rôzne výrobky v spotrebitelských baleniach,rezanú kapustu na kvasenie, ale tiež výrobky zdravej výživy,jabĺčka zo Slovenských sadov,prútené košíky.Tento sortiment Vám ponúkame celoročne v čase otváracích hodín."
Hneď vedľa, kde svoje produkty predávajú, jedno z miest - farmárska tržnica.
Jedno je isté, že všetko vypestovali farmári, ide o to kde.
Taký humbug dnes všetko.
"Našu kapustu nájdete aj v ďalších predajniach:

Farmárska tržnica Bratislava
(stará Ikea, Tomášikova ulica)

Stánok Monika Lacková
pri Novom kostole, Karlova nová Ves, Bratislava ..."
o to čo je v tých téglikoch (okrem kvasenej kapusty lebo tá nepotrebuje konzervant) by som ani špinavú botu neobtrel Otvorim si pohár so sterilizovanou zeleninou, a po týždni ide do hája, lebo mi skyslená nechutí To akože normálne doma na akože farme by sa malo takto robiť?
Neviem, čo v nich je, eshop nemal popis, tak som sa prepracovala ku kapustárni.
Zavárala som roky aj 300 pohárov, všetko sa logicky neminulo. Čalamády nie. Uhorky v skle pre mňa nemusia existovať.
Napr. Aro Kvasená kapusta biela v slanom náleve 500 g má E211. Tesco, Billa má bez konzervantov.Určite sa nájdu aj iné.
korela
20.01.20,15:16
Neviem nájsť nikde napr. chren bez sladidiel. Nechápem, ľudia by ho nekupovali iba s cukrom o pár centov drahší? Neverím.

Vieš, čo ja nechápem ???

Že niekto je až taký, že podriadi svoj celý život, správanie, životný a denný režim tomu, aby žil (akože) zdravo.

P.S.:
Neber osobne, ale aj ty patríš do tejto kategórie....teda aspoň podľa toho, čo čítam.
Čítaš môžeš, ale s dedukciou si úplne mimo.
Zatiaľ nie som alergická na žiadnu potravinu, ani intolerantná. Ale roky môj organizmus reaguje na aspartam, tak sa mu logicky vyhýbam, po ňom mi príde zle a cítim veľmi nepríjemnú pachuť v ústach min. 6 hod., nastúpi to po požití najneskôr cca do 20 min.
Zasa kupujem veľmi málo šunky, dá sa to prežiť, ak si človek pripraví mäso doma, má aspoň istotu, že je bez zbytočností. Aj tak nikdy nejde z obchodu o domáce mäso. Filé nekupujeme tiež, jedine losos párkrát do roka, ten jediný je z bioobchodu, farmovým sa vyhýbam.
A nekupujem si ani bio zeleninu, človek by sa nedoplatil. Detto sušené ovocie v sieťach nekupujem. To je asi tak všetko k "zdravej" výžive.
Čo ty vieš, čomu podriaďujem svoj život?
.
Nad čím sa však naozaj pozastavujem je, prečo štát núti ľudí sa stravovať proti svojej vôli v reštauráciách, ktoré im nevyhovujú. Bez toho aby vedeli, čo konzumujú. Nútiť zamestnanca, aby priniesol potvrdenie od lekára špecialistu. To sme kde skončili? A bude sa stále hovoriť o slobode. Mňa to nepostihlo, našťastie.
Doba otrocká.
začnem od konca
zamestnancom som dal možnosť sa stravovať v jedálni miestneho podniku že oni chcú radšej gastráče zákon mi to neukladá tak som im dal na mesiac a oni za ne kupovali cigi a na obed žuvali ktovie čo. tak som si povedal dosť doma jedia z kvetináča a dobrý obed za polovičnú cenu im nechutí a mne hej. Nikto nikoho nenúti len im nikto nepreplatí pol obeda.
dnes ako počuješ tak vtáčia chrípka nie tam kde sú kury zavreté vo farmách teda prísun zdravých potravín
v dobe mikroplastov by som si rozmyslel či budem jesť volne plávajúcu rybu alebo rybu z farmy (voľnú vodu nemyslím stupavské rybníky to je čisté )
Bolo tu kedysi dosť tém práve s týmto problémom. Išlo hlavne o prevádzky v obciach, kde bolo k dispozícii iba jedno stravovacie zariadenie. Ľudia sa v obciach navzájom poznajú od plienok, tak verím, že mali výhrady až averziu k tým, ktorí by im mali jedlo pripravovať. Nehovoriac o príp. o zlých rodinných väzbách, aj takáto téma tu bola. Jedlo je citlivým terénom. To sa dá pochopiť. Ale zákon!

Okrem sardiniek jediné ryby - losos - voľný chov - severný Pacifik. Párkrát do roka.
korela
20.01.20,15:19
Morské ryby z fariem

Chov morských rýb v rybích farmách je v podstate to isté, čo chov brojlerov. Množstvo rýb na malej ploche, ktoré nemajú pohyb, konzumujú výkaly ostatných rýb, hromadný výskyt parazitov a chorôb (napr. 90 percent farmovaných lososov má vírus Infectious salmon anaemia). To znamená pridávanie antibiotík, ale aj pesticídov do stravy, kŕmenie krmivami často geneticky modifikovanými, ktoré umožňujú, aby ryby rýchlo narástli.

Rybie farmy sú miliardový biznis. Napríklad až 95 percent atlantických lososov, ktoré sa predajú, pochádza z fariem. Pozitívom fariem, naopak, je, že keďže ryby z nich sú výrazne lacnejšie ako lovené, naučili ľudí jesť ich a zároveň znižujú vylovenie morí a oceánov.

Negatívom je vplyv na životné prostredie. Podľa magazínu Science produkuje 8 000 m2 veľká lososia farma toľko odpadu ako mesto s 10 000 obyvateľmi. Okrem toho chované lososy, ktoré každoročne v tisícoch unikajú z nádrží do oceánov, nesú inú (horšiu) genetickú informáciu ako divé lososy a párením populáciu divých lososov degradujú.

Iba výňatok z https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2017/cislo-38/nie-je-ryba-ako-ryba-2.html?split=all
pavol54
20.01.20,16:20
Práve min. týždeň som bola po prvýkrát na ich stránke http://www.kapustaren.sk/predajna.html, lebo som sa chcela dopátrať k zloženiu jedného výrobku. Tiež žiadne popisy produktov, mini foto nepostačí na vylúštenie použitých surovín.

"Maloobchod - zákazníci si môžu v našej podnikovej predajni zakúpiť naše rôzne výrobky v spotrebitelských baleniach,rezanú kapustu na kvasenie, ale tiež výrobky zdravej výživy,jabĺčka zo Slovenských sadov,prútené košíky.Tento sortiment Vám ponúkame celoročne v čase otváracích hodín."
Hneď vedľa, kde svoje produkty predávajú, jedno z miest - farmárska tržnica.
Jedno je isté, že všetko vypestovali farmári, ide o to kde.
Taký humbug dnes všetko.
"Našu kapustu nájdete aj v ďalších predajniach:

Farmárska tržnica Bratislava
(stará Ikea, Tomášikova ulica)

Stánok Monika Lacková
pri Novom kostole, Karlova nová Ves, Bratislava ..."
o to čo je v tých téglikoch (okrem kvasenej kapusty lebo tá nepotrebuje konzervant) by som ani špinavú botu neobtrel Otvorim si pohár so sterilizovanou zeleninou, a po týždni ide do hája, lebo mi skyslená nechutí To akože normálne doma na akože farme by sa malo takto robiť?
Neviem, čo v nich je, eshop nemal popis, tak som sa prepracovala ku kapustárni.
Zavárala som roky aj 300 pohárov, všetko sa logicky neminulo. Čalamády nie. Uhorky v skle pre mňa nemusia existovať.
Napr. Aro Kvasená kapusta biela v slanom náleve 500 g má E211. Tesco, Billa má bez konzervantov.Určite sa nájdu aj iné.
E211 je brutálny konzervant, len drbo dá do kvasenej kapusty konzervant a ešte aj nálev
foresterbig
20.01.20,16:34
Hurá nakupovať do Tesco a Billa :-)
lujza.j
20.01.20,16:39
Mňam:(
lujza.j
20.01.20,16:41
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu:)
korela
20.01.20,16:54
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu:)
Pamätám. Je plno receptov ako na to.
Mama nám v mladosti darovala aj keramický súdok na kapustu, nejako sme sa k tomu nevedeli prepracovať, ľaví sme neboli. Skôr vzťah k takýmto prácam nám chýbal, nevideli sme doma.
Však aj tu bolo priložené foto s pohármi ..., veď je to tak zdravé.
pavol54
20.01.20,17:56
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu:)
Pamätám. Je plno receptov ako na to.
Mama nám v mladosti darovala aj keramický súdok na kapustu, nejako sme sa k tomu nevedeli prepracovať, ľaví sme neboli. Skôr vzťah k takýmto prácam nám chýbal, nevideli sme doma.
Však aj tu bolo priložené foto s pohármi ..., veď je to tak zdravé.
Na súdok sa vykašli ja robím niekoľko rokov do pohárov a pre jedného odberateľa tony (dve pre úprimnosť) akurát je trocha suchšia asi preto že tam nedolievame slanú vodu, vydrží aj viac ako pol roka prípadný konzervant ruší kvasný proces,kvasenie je samo o sebe konzervácia
pavol54
20.01.20,17:58
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu:)
už ju skonzumuj však na jar bude nová:)
kukučka
20.01.20,18:08
Len mne pri fľaškovej chýba kapušňarka. :---
misoft
20.01.20,18:13
Nuž - každý má iné chute, iný spôsob. Ja do skla by som asi néééé, ale do súdka áááno - bo tam je taká mňáááám :D:D:D
lujza.j
20.01.20,18:30
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu:)
už ju skonzumuj však na jar bude nová:)
Sak uz:) ja som tlacila do poharov uz 30.9...lebo som mala chut na segedin...nakoniec az vanocna kapustica a seged..az nedavno....dva pohare som mame a ta tiez chvalila..ze vinivini...ano je suchsia-malo stavy...ale je dobra a moja...ja som spoko
pavol54
20.01.20,18:31
Nuž - každý má iné chute, iný spôsob. Ja do skla by som asi néééé, ale do súdka áááno - bo tam je taká mňáááám :D:D:D
To je tvoj problém ja len viem že v žiline bola "najlepšia kapusta od toho maďara ( teda odo mňa aj keď neviem ani ceknúť) za necelý mesiac predal 400 pohárov x 3,5 t j 1500 kg a od iných klasických výrobcov podstatne menej.
kukučka
20.01.20,18:38
Pali, aj ku nám do KK chodí maďar, ale kvašnu kapustu nemá. Môžeš sa pridať, ľudia kupujú poľskú v putkách.
pavol54
20.01.20,18:43
Pali, aj ku nám do KK chodí maďar, ale kvašnu kapustu nemá. Môžeš sa pridať, ľudia kupujú poľskú v putkách.
ja už nechodím po svete, naposledy som napriamo predával štátne hmotné rezervy (bomba kšeft) potom už len do skladov (respektíve sklady si chodia ku mne) a apod.nemám čas, ani sa mi nechce, kto by potom sedel pri počítači.
pavol54
20.01.20,18:45
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu:)
už ju skonzumuj však na jar bude nová:)
Sak uz:) ja som tlacila do poharov uz 30.9...lebo som mala chut na segedin...nakoniec az vanocna kapustica a seged..az nedavno....dva pohare som mame a ta tiez chvalila..ze vinivini...ano je suchsia-malo stavy...ale je dobra a moja...ja som spoko
ale na prvé prečítanie to vyzeralo ako by mala 3 roky
foresterbig
20.01.20,20:10
Lujza zabudla si napísať že okrem toho že veľa krát lacnejšie hlavne kvalitnejšie.
lujza.j
21.01.20,11:10
Palino radsej daj vediet kde ta najdem:)kupim si rezanu kapustu-ak rezes?u teba...nemusim krajat doma:(...a kupim aj ine ak sa da:)
foresterbig
21.01.20,14:24
Aj ja chcem od Palina kapustu, pardón kúpim. Určite bude BIO a šťavnatá :-)
pavol54
21.01.20,15:20
Palino radsej daj vediet kde ta najdem:)kupim si rezanu kapustu-ak rezes?u teba...nemusim krajat doma:(...a kupim aj ine ak sa da:)
keď bude sezóna sa ohlásim, inak už mám len zazmluvnené zásoby, žiaden voľný pohár, ale 100 km od BA to by bola "omáčka drahšia ako mäso"
pavol54
21.01.20,15:22
Aj ja chcem od Palina kapustu, pardón kúpim. Určite bude BIO a šťavnatá :-)
Nerobím BIO len IP(integrovaná produkcia) niečo medzi klasikou a BIO ale asi posledný rok. príliš veľa sabotérov. .
korela
21.01.20,16:14
Rada by som sa spýtala na produkty z https://www.kukkoniashop.sk/, Istermeat a tovar od Bognára.
Asi pri všetkých pôjde o štandard, alebo nie?
foresterbig
21.01.20,16:22
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
foresterbig
21.01.20,16:25
príliš veľa sabotérov. .

Bolo tam trochu nadsázky ja vôbec nie som BIO posadnutý. Ale toto vysvetli “sabotérov“
pavol54
21.01.20,18:58
príliš veľa sabotérov. .

Bolo tam trochu nadsázky ja vôbec nie som BIO posadnutý. Ale toto vysvetli “sabotérov“
podľa diskusie vidieť kedy sa robí prča a kedy vážne tak som to bio bral na jednej strane jesť kvalitu a súčasne dýchať niečo čo nám padá z chemičky . mrak z austrálie príde časom aj ku nám tak pestuj BIO
to je na dlhú pesničku
trestný čin výroba vadných potravín
trestný čin všeobecné ohrozenie muníciou
trestný čin drogová činnosť
nič sa nepotvrdilo stačí?
foresterbig
21.01.20,19:02
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
pavol54
21.01.20,19:15
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
Kradou v našom prípade: chcú používať zadarmo Voľakedy bežal vtip čo je najhoršie Keď sa ti pozdraví Róm povie. "dobré ráno sused" To nie je pravda daleko horšie ak ti povie policajt a ešte väčšia pohroma ak so to dve policajtské rodiny.
foresterbig
21.01.20,19:47
No nepochopil som ale určite to zmyslel má :)
buchač
22.01.20,04:38
Súčasná potravinová nesebestačnosť je dôsledkom viacerých procesov – nekonzistentnej agrárnej politiky ponovembrových vlád, transformácie agroodvetvia, ktorá vyústila do zápasu o vlastnícke ovládnutie poľnohospodárskych podnikov, rozpadu potravinárskeho priemyslu a, samozrejme, je aj produktom nezvládnutého vstupu do EÚ.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/532807-z-jednej-potravinovej-cesty-sme-zisli-druhu-hladame/
pavol54
22.01.20,05:13
Súčasná potravinová nesebestačnosť je dôsledkom viacerých procesov – nekonzistentnej agrárnej politiky ponovembrových vlád, transformácie agroodvetvia, ktorá vyústila do zápasu o vlastnícke ovládnutie poľnohospodárskych podnikov, rozpadu potravinárskeho priemyslu a, samozrejme, je aj produktom nezvládnutého vstupu do EÚ.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/532807-z-jednej-potravinovej-cesty-sme-zisli-druhu-hladame/
voľakedy na našej ulici v každom dome svinka, od družstevníkov alebo družstevných dôchodcov alebo za okopávanie repy sa lacno kúpilo obilie. Dnes by si videl ten cirkus tie petície pre ohrozenie zdravia za to ak by si choval niečo sviňa kvičí a smrdí, kačica kváka, hus gága, kohút kikiríka kto má v takom prostredí žiť.
kukučka
22.01.20,10:15
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
Kradou v našom prípade: chcú používať zadarmo Voľakedy bežal vtip čo je najhoršie Keď sa ti pozdraví Róm povie. "dobré ráno sused" To nie je pravda daleko horšie ak ti povie policajt a ešte väčšia pohroma ak so to dve policajtské rodiny.
Lepšie takto? Aj tú sú chyby, Pali sa už asi nenaučí používať čiarky a bodky. Ja len dedukujem, že to auto na roli patrilo policajtovi.
Kradou - v našom prípade: chcú používať zadarmo. Voľakedy bežal vtip. Čo je najhoršie? Keď sa ti pozdraví Róm a povie: "dobré ráno sused!" To nie je pravda, ďaleko horšie je, ak ti to povie policajt a ešte väčšia pohroma, ak sú to dve policajtské rodiny.
foresterbig
22.01.20,11:56
Díky kukučka za simultánný preklad :)
pavol54
22.01.20,12:12
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
Kradou v našom prípade: chcú používať zadarmo Voľakedy bežal vtip čo je najhoršie Keď sa ti pozdraví Róm povie. "dobré ráno sused" To nie je pravda daleko horšie ak ti povie policajt a ešte väčšia pohroma ak so to dve policajtské rodiny.
Lepšie takto? Aj tú sú chyby, Pali sa už asi nenaučí používať čiarky a bodky. Ja len dedudukujem, že to auto na roli patrilo policajtovi.
Kradou - v našom prípade: chcú používať zadarmo. Voľakedy bežal vtip. Čo je najhoršie? Keď sa ti pozdraví Róm a povie: "dobré ráno sused!" To nie je pravda, ďaleko horšie je, ak ti to povie policajt a ešte väčšia pohroma, ak sú to dve policajtské rodiny.
vidíš, dá sa pochopiť aj bez čiarok. Ja som rád že nerobím preklepy
korela
22.01.20,18:10
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
Nuž, áno. Ale obchod je obchod, ten predá všetko, ide mi o kvalitu produktov.
No a DS ...
Maďarská kuchyňa je dobrá, a potravinám z HU verím. Hlavne, že zatiaľ bojkotujú GMO u seba.
lujza.j
22.01.20,18:34
Bavori nechovaju svine...lebo smrdzá...oni iba kravky.....svine nech sa chovaju v inych spolk.krajinach...
pavol54
23.01.20,09:58
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
Nuž, áno. Ale obchod je obchod, ten predá všetko, ide mi o kvalitu produktov.
No a DS ...
Maďarská kuchyňa je dobrá, a potravinám z HU verím. Hlavne, že zatiaľ bojkotujú GMO u seba.
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
korela
23.01.20,11:17
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
Nuž, áno. Ale obchod je obchod, ten predá všetko, ide mi o kvalitu produktov.
No a DS ...
Maďarská kuchyňa je dobrá, a potravinám z HU verím. Hlavne, že zatiaľ bojkotujú GMO u seba.
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
Aj preto sú najlepšie zelené voňavé bylinky. :-)
marjankaj
23.01.20,12:17
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
Aj preto sú najlepšie zelené voňavé bylinky. :-)
Že by na zelený paprikáš?:---
pavol54
23.01.20,12:35
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
Nuž, áno. Ale obchod je obchod, ten predá všetko, ide mi o kvalitu produktov.
No a DS ...
Maďarská kuchyňa je dobrá, a potravinám z HU verím. Hlavne, že zatiaľ bojkotujú GMO u seba.
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
Aj preto sú najlepšie zelené voňavé bylinky. :-)
alebo červená paprika bez farbív
lujza.j
23.01.20,12:51
Tiez farbim mydlo..cervenou paprikou:D:---
marjankaj
23.01.20,13:00
Tiez farbim mydlo..cervenou paprikou:D:---
Čipoš?
lujza.j
23.01.20,13:06
Tiez farbim mydlo..cervenou paprikou:D:---
Čipoš?
Vzdy tato reakcia..nieeé..sladka č.paprika...
pavol54
23.01.20,14:24
Tiez farbim mydlo..cervenou paprikou:D:---
Čipoš?
ty si pozeral sváka ragana že ? takým mydlom sa umyť
korela
23.01.20,14:32
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
Nuž, áno. Ale obchod je obchod, ten predá všetko, ide mi o kvalitu produktov.
No a DS ...
Maďarská kuchyňa je dobrá, a potravinám z HU verím. Hlavne, že zatiaľ bojkotujú GMO u seba.
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
Aj preto sú najlepšie zelené voňavé bylinky. :-)
alebo červená paprika bez farbív
Taká by bola najnajlepšia. :-) A teraz vyrukuj s povoleným množstvom ... po hlodavcoch. Nemám na mysli to, na čo najskôr ľudia pomyslia. A možno sú dnes iné normy.
misoft
23.01.20,16:10
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
:D už boli doby. keď sa na trhoch predávala od "maďarov" mletá červená paprika najvyššej kvality... a až doma zistili, že 50% tam bola tehla.....
pavol54
23.01.20,16:39
Ale papriku mletú dofarbia červeným farbivom a vybavené
:D už boli doby. keď sa na trhoch predávala od "maďarov" mletá červená paprika najvyššej kvality... a až doma zistili, že 50% tam bola tehla.....
ako identifikuješ tehlu? ako ju pomelieš? tie mlynčeky vyzerajú ako väčšie mixery, jednému sa dostal kúsok latôčky to si mal vidieť ten hrmot a zastavenie a brúsenie nožov. To už nehovorím o kladivkových mlynčekoch. Tehla je v každom prípade bledšia ako najhoršia červená paprika. To že pomleli šmejdovú papriku bolo evidentné nevyšla im ASTA100. tak do tej zamietnutej namiešali červené E farbivo a rozhodili to medzi ľudí akože domáca. Inak drviče tehiel čo vyrábajú antuku (je červenšia ako mletá paprika?) sú podstatne iné stroje
foresterbig
23.01.20,17:52
Kupujem červenú mletú papriku Kaloczai v Maďarsku a dlho nezmení farbu čo sa o našej nedá povedať. Či tam je tehla alebo pomletý Lázlo neriešim.
pavol54
23.01.20,18:55
Kupujem červenú mletú papriku Kaloczai v Maďarsku a dlho nezmení farbu čo sa o našej nedá povedať. Či tam je tehla alebo pomletý Lázlo neriešim.
Maďarsko má viac slnečných dní. Paprika Kaločai sa u nás nikdy tak nepodarí, ale vyrovná sa jej, alebo ju možno aj predčí naša odroda "Žitavská" ale nie tá čo sa predáva pod obchodným označením , tá žitavskú ani nevidela. Ja ju osobne mám mám ako kontrolnú vzorku piaty rok a už začína degradovať.
foresterbig
23.01.20,19:27
Degadovala asi iba farba, chut zostala nie? No ale aj tak pekne vydržala aj tak.
pavol54
24.01.20,03:42
Degadovala asi iba farba, chut zostala nie? No ale aj tak pekne vydržala aj tak.
áno
lujza.j
24.03.20,18:24
Ahojte tu:)chcem sa spytat...ci sa niekde da kupit SK kura-kuracina....nezobudila som sa z komy..ani som sa nevratila z vtos....len sa tu po cca. 10r rozkukavam...:eek:
veronikasad
24.03.20,18:31
Ahojte tu:)chcem sa spytat...ci sa niekde da kupit SK kura-kuracina....nezobudila som sa z komy..ani som sa nevratila z vtos....len sa tu po cca. 10r rozkukavam...:eek:
skus tu
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjx36m17LPoAhUtQkEAHcPUC_cQFjAAegQIBxAB&url=http%3A%2F%2Ffarmalucnydvor.sk%2F&usg=AOvVaw0BQxGm3FgUIdSItH59crQo
Strecho
20.10.20,18:20
Aj recepty na krvavničky sú žemlové!!!To je strach a hrôza,jesť zemlu v jaternici!
korela
09.01.21,15:15
Slovko nielen k lososom, ale aj k výberu potravín zákazníkmi vo všeobecnosti.
Od 1:40:00 cca 2-3 min.
https://www.youtube.com/watch?v=8CI60EDKVdU&t=6143s&ab_channel=Neurazitelny.cz
korela
14.12.21,17:26
Ahojte tu:)chcem sa spytat...ci sa niekde da kupit SK kura-kuracina....nezobudila som sa z komy..ani som sa nevratila z vtos....len sa tu po cca. 10r rozkukavam...:eek:
skus tu
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjx36m17LPoAhUtQkEAHcPUC_cQFjAAegQIBxAB&url=http%3A%2F%2Ffarmalucnydvor.sk%2F&usg=AOvVaw0BQxGm3FgUIdSItH59crQo

Ak ti nejde o živé tvory, tak hydinu v edelii, majú aj z fariem okrem iných mias. Zatiaľ je lacnejšia ako v Starom otcovi.

https://www.edelia.sk/farmarske-produkty/, (k dispozícii aj čerstvá divina).
.
Pri Stupave http://www.biofarma.sk/navstivte_nas, nepasterizovaná bryndza a iné.

https://farmakuchyna.sk/produkty. výroba zameraná výlučne na mäso, nie mlieko. Hovädzí dobytok po celý rok vonku na lúkach, nemusí byť ustajnený. Tak hádam aj D vitamín.
korela
14.12.21,17:47
Výrobce: MEDAS, s.r.o., Spišská Nová Ves, SK 297 ES
... Přítomnost léku odhalily v úředně odebraném vzorku tamní dozorové orgány. Finální produkt (směs medů) byla slovenským obchodníkem namíchána a dále distribuována z medu dodaného z Polska (původem však z Rumunska) a z medu z Ukrajiny. ...

https://www.ferpotravina.cz/clanky/med-ze-slovenska-s-obsahem-antibiotik
Tweety
04.10.22,08:01
pavol54
04.10.22,08:42
Poľskom hýbe nový škandál s mäsom. https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/642451-polskom-hybe-novy-skandal-s-masom-vlcan-nariadil-kontroly-pozor-nanho-moze-byt-kontaminovane/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
letné vyjadrenie veterinárov: treba veľmi zvažovať používanie kŕmnych zmesí a obilia z ukrajiny lebo môžu obsahovať nebezpečné látky zakázané používať u nás
misoft
04.10.22,09:51
U Poliakov je to asi "norma" :D - z posýpacej soli urobia kuchynskú, z vajec urobia slamonelové "bomby", z mäsa urobia mazadlo na topánky.
Problém je v inom - naše vlády (teda ich "experti") ZNIČILI to, čo roky fungovalo, čoho sme mali dostatok! Kvalitné NAŠE vajcia, hydinu, bravčovinu, hovädzinu! Teraz sa musí dovážať z "EÚ" (pričom sa často ani nevie, kde to vzniklo - stačí "Z krajín EU" a je vymaľované), poľnopôda mizne a stáva sa stavebnými pozemkami pre bohatých a pre korporácie, fabriky, sklady... Kedysi sa postavili dobré fabriky často tam, kde sa poľnohospodárstvu nemuselo dariť - taký Harmanec, Poltár a iné - postavili sa na neúrodnej, alebo málo úrodnej pôde - pretože naši predkovia vedeli, že pôda ich živí.
Tweety
05.10.22,06:16
pavol54
05.10.22,06:58
Poľskom hýbe nový škandál s mäsom. https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/642451-polskom-hybe-novy-skandal-s-masom-vlcan-nariadil-kontroly-pozor-nanho-moze-byt-kontaminovane/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
https://www.cas.sk/clanok/2723951/neuverite-cim-v-polsku-krmili-hydinu-toto-svinstvo-ze-sa-predavalo-aj-na-slovensku/
Čo na toto povedať len, že hnusné nenažraté hyeny. A to možno urážam hyeny.


Poľskom hýbe nový škandál s mäsom. https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/642451-polskom-hybe-novy-skandal-s-masom-vlcan-nariadil-kontroly-pozor-nanho-moze-byt-kontaminovane/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
https://www.cas.sk/clanok/2723951/neuverite-cim-v-polsku-krmili-hydinu-toto-svinstvo-ze-sa-predavalo-aj-na-slovensku/
Čo na toto povedať len, že hnusné nenažraté hyeny. A to možno urážam hyeny.
uhorky nakladačky 100% dovoz Nemecko Poľsko Maďarsko
kápia, paprika dovoz Česko, Maďarsko Srbsko, Španielsko
feferonky dovoz Turecko Maďarsko Srbsko
No zákazník kupuj slovenské výrobky
lujza.j
05.10.22,07:13
Ako keď sa pri f.dobre jablká točia pl kamióny .... alebo supavske zele z pl kamiónov....
pavol54
05.10.22,07:49
Ako keď sa pri f.dobre jablká točia pl kamióny .... alebo supavske zele z pl kamiónov....
slovenská múka z ukrajinskej pšenice, domáca zelenina z Maďarska. Nikomu sa nechce robiť
lujza.j
05.10.22,09:09
Možno aj medik z ukrajiny....kde sa včely liečia tým čo inde zakázané
pavol54
05.10.22,09:22
Možno aj medik z ukrajiny....kde sa včely liečia tým čo inde zakázané
ak prejde skladom tak určite a ešte som zabudol na slovenské banány, každý pouličný predavač prebytkov ich má
lujza.j
05.10.22,10:08
Dlho budem spomínať na melón z Húlu....po rokoch vrátenie do decko časov....keď melón chutil ako melón....čerstvý šťavnatý ......všetko treba zopsuť a nastepit do tekvice....pre množstvo na koreni...
pavol54
05.10.22,12:24
Dlho budem spomínať na melón z Húlu....po rokoch vrátenie do decko časov....keď melón chutil ako melón....čerstvý šťavnatý ......všetko treba zopsuť a nastepit do tekvice....pre množstvo na koreni...
to nemá vplyv, pretože odrežeš vrch a namontuješ ho na spodok tekvice. Horšie je ak pri výrobe osiva prenesieš kvetov samčích "nejakých" na samičie nejaké iné a to semiačko z úrody potom zaseješ a vyrastie obluda ak sa biela usadí spolu s černochom neostane černoška nech by to do nej pumpoval každý deň, ale ak porodí bude dieťa megan
lujza.j
05.10.22,12:54
Mne to tak bolo povedané,že preto chuť o ničom ako tekvica....,že do tekvice a tekvic na koreni xy=viac keš...origo melón semeno iba jeden na koreni..
pavol54
05.10.22,14:19
Mne to tak bolo povedané,že preto chuť o ničom ako tekvica....,že do tekvice a tekvic na koreni xy=viac keš...origo melón semeno iba jeden na koreni..
chuť je daná odrodou a kvalitou pôdy. inak dyňa červená a tekvica nie sú rodina alebo asi ako mačka pes. uhorka a tekvica áno aj melón cukrový
lujza.j
09.12.22,05:35
mari2x
09.12.22,07:40
Mne to tak bolo povedané,že chuť je daná odrodou pôdy

...origo melón semeno iba jeden na koreni..



... inak dyňa červená a melón cukrový



Sú samé hovadiny
lujza.j
28.02.23,12:31
romana147
28.02.23,18:15
Mne to tak bolo povedané,že preto chuť o ničom ako tekvica....,že do tekvice a tekvic na koreni xy=viac keš...origo melón semeno iba jeden na koreni..
chuť je daná odrodou a kvalitou pôdy. inak dyňa červená a tekvica nie sú rodina alebo asi ako mačka pes. uhorka a tekvica áno aj melón cukrový

KUKURIčIAR
ZABUDOL si na slnko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MELÓN ( vraj aj dyňa ? ) je VODOVý, zvonku zelený , dnu viac červený ! / (lepší od stopky :D)
dyňa (melón ) cukrová zvnútra žltá, zelenkavá / chuťovo lepšia od kvetu
pavol54
28.02.23,20:21
Mne to tak bolo povedané,že preto chuť o ničom ako tekvica....,že do tekvice a tekvic na koreni xy=viac keš...origo melón semeno iba jeden na koreni..
chuť je daná odrodou a kvalitou pôdy. inak dyňa červená a tekvica nie sú rodina alebo asi ako mačka pes. uhorka a tekvica áno aj melón cukrový

KUKURIčIAR
ZABUDOL si na slnko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MELÓN ( vraj aj dyňa ? ) je VODOVý, zvonku zelený , dnu viac červený ! / (lepší od stopky :D)
dyňa (melón ) cukrová zvnútra žltá, zelenkavá / chuťovo lepšia od kvetu
netrep hlúposti a nájdi si správne názvoslovie alebo sed tíško šúchaj nožičkami kým ťa majiteľ odrody nepozve do debaty
romana147
01.03.23,06:17
Mne to tak bolo povedané,že preto chuť o ničom ako tekvica....,že do tekvice a tekvic na koreni xy=viac keš...origo melón semeno iba jeden na koreni..
chuť je daná odrodou a kvalitou pôdy. inak dyňa červená a tekvica nie sú rodina alebo asi ako mačka pes. uhorka a tekvica áno aj melón cukrový

KUKURIčIAR
ZABUDOL si na slnko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MELÓN ( vraj aj dyňa ? ) je VODOVý, zvonku zelený , dnu viac červený ! / (lepší od stopky :D)
dyňa (melón ) cukrová zvnútra žltá, zelenkavá / chuťovo lepšia od kvetu
netrep hlúposti a nájdi si správne názvoslovie alebo sed tíško šúchaj nožičkami kým ťa majiteľ odrody nepozve do debaty

tak kukuričiar je už aj
majiteľom OD rody ??????????????????????

mmch
ani teta wiki to nemá jasné, lebo tam to písali samí VADNÍ kukuričiari !
pavol54
12.03.23,05:45
Včerajší výrok v televízii v súvislosti s asi 8 mld ton plastov rozptýlených po svete.
"Každý dospelý jedinec má v tele toľko mikroplastov(teda ľudovo povedané "umelých hmôt" ktoré sa v prírode nenachádzajú) že by sa z nich dala vyrobiť jedna platobná karta"
"Ečka" sú väčšinou syntetické materiály ktoré sa v prírode nenachádzajú, teda sú "umelo vyrobené hmoty". tiež sa nachádzajú v našich telách, okrem tých čo sme nevylúčili von.
Iná správa z televízie, ktorú nebudem presne citovať.
Počet narodených autistov sa v porovnaní(rok som si nezapamätal) narástol 4 x
Na zamyslenie čo myslíte "umelé hmoty" majú alebo nemajú vplyv detské plody z ktorých sú autisti, celiatici alebo iné postihnutia?
romana147
12.03.23,17:34
Včerajší výrok v televízii v súvislosti s asi 8 mld ton plastov rozptýlených po svete.
"Každý dospelý jedinec má v tele toľko mikroplastov(teda ľudovo povedané "umelých hmôt" ktoré sa v prírode nenachádzajú) že by sa z nich dala vyrobiť jedna platobná karta"
"Ečka" sú väčšinou syntetické materiály ktoré sa v prírode nenachádzajú, teda sú "umelo vyrobené hmoty". tiež sa nachádzajú v našich telách, okrem tých čo sme nevylúčili von.
Iná správa z televízie, ktorú nebudem presne citovať.
Počet narodených autistov sa v porovnaní(rok som si nezapamätal) narástol 4 x
Na zamyslenie čo myslíte "umelé hmoty" majú alebo nemajú vplyv detské plody z ktorých sú autisti, celiatici alebo iné postihnutia?

alebo majú
alebo nemajú

asi záleží od koncentrácie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pavol54
13.04.23,14:20
Poľskom hýbe nový škandál s mäsom. https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/642451-polskom-hybe-novy-skandal-s-masom-vlcan-nariadil-kontroly-pozor-nanho-moze-byt-kontaminovane/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
letné vyjadrenie veterinárov: treba veľmi zvažovať používanie kŕmnych zmesí a obilia z ukrajiny lebo môžu obsahovať nebezpečné látky zakázané používať u nás
Sme sa naozaj od roku 2022 nepoučili v októbri veterinárna správa informovala o možnosti dovozu vadného obilia z Ukrajiny. Kolárovský podnikateľ a jeho sprostredkovatelia sú zrejme nepoučiteľní. Treba im zakázať predať a nákup dať do nákladov, tých 1500 ton zistených (ktohovie koľko neskontrolovaných prešlo ako múka sieťami )
lujza.j
13.04.23,14:25
Kukurica v Maďarsku z UA na likvidácia... naša z UA ,že v poriadku...veríme
pavol54
13.04.23,14:32
Kukurica v Maďarsku z UA na likvidácia... naša z UA ,že v poriadku...veríme
Lujzi 29 ton kukurice sa skúri, ale čo s 1500 tonami pšenice, a čo ak sa bude sťahovať múka? vieš aká je rozprášená múka pri správnej koncentrácii dobrá výbušnina?
pavol54
16.04.23,05:24
Ukrajina nevyrába poľnohospodársku produkciu podľa európskych noriem.
40% pôdy na Ukrajine patrí firme Monsanto a podobným.
Vyrába sa na Ukrajine podľa amerických noriem?
TUPCI na môj príspevok nemusia reagovať, všetci vedia aj tak aké sú ich kvality, najmä ak neužijú predpísaný liečik
buchač
16.04.23,07:15
Maďarsko v sobotu zakázalo dovoz obilia a iných potravín z Ukrajiny. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá dodala, že v sobotu prijatie rovnakých opatrení oznámilo aj Poľsko. Obe krajiny uviedli, že ich zákazy budú trvať do 30. júna.

Kým v Poľsku sa zákaz bude vzťahovať na dovoz obilia, cukru, mäsa, ovocia a zeleniny, mlieka, vajec a ďalších potravín, vo vyhlásení maďarského ministerstva poľnohospodárstva zaslanom tlačovej agentúre MTI sa uvádza, že zakázané bude obilie, olejniny a niekoľko ďalších poľnohospodárskych výrobkov.
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/663951-po-poliakoch-aj-madari-zakazali-dovoz-ukrajinskeho-obilia-kyjev-nasi-polnohospodari-su-v-najtazsej-situacii/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-hotnews&utm_campaign=shp_hotnews_ukrajina

Len odvolaný Hegerko splieta a nekoná...
pavol54
16.04.23,07:43
Maďarsko v sobotu zakázalo dovoz obilia a iných potravín z Ukrajiny. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá dodala, že v sobotu prijatie rovnakých opatrení oznámilo aj Poľsko. Obe krajiny uviedli, že ich zákazy budú trvať do 30. júna.

Kým v Poľsku sa zákaz bude vzťahovať na dovoz obilia, cukru, mäsa, ovocia a zeleniny, mlieka, vajec a ďalších potravín, vo vyhlásení maďarského ministerstva poľnohospodárstva zaslanom tlačovej agentúre MTI sa uvádza, že zakázané bude obilie, olejniny a niekoľko ďalších poľnohospodárskych výrobkov.
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/663951-po-poliakoch-aj-madari-zakazali-dovoz-ukrajinskeho-obilia-kyjev-nasi-polnohospodari-su-v-najtazsej-situacii/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-hotnews&utm_campaign=shp_hotnews_ukrajina

Len odvolaný Hegerko splieta a nekoná...
Niektoré dodávky sú z predošlej úrody, teda nie je vylúčené že dlhým skladovaním v ktovie akých podmienkach, môžu obsahovať plesne, to znamená aflatoxíny, ktoré sa tepelnou úpravou nelikvidujú
kopretinka
16.04.23,17:07
pavol54
16.04.23,17:19
no dosť skoro...
https://www.topky.sk/cl/10/2504529/Aktualne-vlada-vyraza-do-boja-s-obilim-z-ukrajiny--zakazeme-dovoz-po-vzore-polska-a-madarska
to sa nedá, jedine čo sa môže obmedziť -nesplnenie noriem platných na Slovensku. Rovnako by sme mohli zakázať dovážať napr. egyptské zemiaky. Ale keby sa v rámci EU zaviedli sankcie , to by sa dalo. ako napríklad sankcie na ruskú ropu.
pavol54
16.04.23,17:20
Maďarsko v sobotu zakázalo dovoz obilia a iných potravín z Ukrajin



Niektoré dodávky sú z predošlej úrody a nie je vylúčené, môžu obsahovať plesne




ked tam nie je urán
alebo reziduá
tak usilovný kukuričiar našiel plesne :D
lieky už prestali účinkovať?
lujza.j
17.04.23,05:39
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
misoft
17.04.23,07:33
V akcii a s pridanou hodnotou?
buchač
17.04.23,07:55
Niečo o Hegerovi a o obilí

Prečo sa k Poľsku a Maďarsku,- k zákazu ukrajinských potravín – nepridá Slovensko ?
https://medvedar.blog.pravda.sk/2023/04/17/preco-sa-k-polsku-a-madarsku-neprida-slovensko/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

Heger pustil do gatí
https://medvedar.blog.pravda.sk/2023/04/17/heger-pustil-do-gati/
Tweety
17.04.23,08:36
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Tweety
17.04.23,08:50
pavol54
17.04.23,09:05
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
O čom som písal keď som bol v auguste v Kolárove kupovať sudy s pretlakom (pochopiteľne čínsky) že vo vedľajšom mlyne stálo asi 13 ukrajinských návesov (u nás sa v takých vozí makadan) a že denne tam stoja vtedy som sa s chuti zasmial keď vláda tvrdila, že k nám sa ukrajinská pšenica nevozí. Pochopil by som že neúroda alebo nedostatok. Ako napríklad je nedostatok zeleniny ktorá sa takmer na Slovensku nepestuje, tak sa musí doviesť najmä pre konzervárenské firmy. Oproti roku 2021 sme doviezli o 2 mld eur viac potravín.
Jarka 1
17.04.23,09:52
Kollárovskí podnikavci urobili iba to, čo nebolo zakázané. V duchu hesla čo nie je zakázané, to je dovolené.

Celá únia už dávno vedela o probléme s kvalitou obilia a celá pustila do gatí. Nikto nechcel byť ten prvý, kto na to poukáže, lebo ide o Ukrajinu. V tejto dobe sa to nehodí.
Tweety
17.04.23,10:19
Mali by im zobrať licenciu , dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...



vy ste fakt ako SLÉPKY
jedna začne kotkodákať
a hned je celý kurín v štrajkovej pohotovosti !
1,
videla si ASPON 1 ROZBOR ???????????????
2,
rozumieš tým tam nameraným hodnotám ????? ???????? ??????? !!!

ja 1, nie
a 2, skoro podobne
Prečo máš zas potrebu urážať ? Či si takto kompenzuješ svoje frustrácie? Ale takto si ich nevykompenzuješ. To treba na ne inak.
bjuty smis
17.04.23,10:59
Mali by im zobrať licenciu , dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...



vy ste fakt ako SLÉPKY
jedna začne kotkodákať
a hned je celý kurín v štrajkovej pohotovosti !
1,
videla si ASPON 1 ROZBOR ???????????????
2,
rozumieš tým tam nameraným hodnotám ????? ???????? ??????? !!!

ja 1, nie
a 2, skoro podobne
TU Máš

tu máš...ale to aj tak nepochopia....

Kontrolné orgány viackrát cielene kontrolovali obilie z Ukrajiny, všetky predchádzajúce kontroly potvrdili súlad s predpismi.

Látka Chlorpyrifos, ktorej rezíduá boli identifikované, sa podľa spoločnosti stále používa vo viac ako sto krajinách sveta. Látka bola povolená aj v Únii do roku 2020 - v USA do roku 2021, maximálna povolená hladina bola 0,05 mg/kg v prípade pšenice, teda približne dvakrát väčšia koncentrácia ako nameraná hodnota, aktuálna povolená hodnota je 0,01 mg/kg.

Mlyn zdôraznil, že nameraná hodnota podľa prvých výsledkov je 0,026 mg/kg. Táto hodnota sa však vzťahuje na obilie pred čistením a spracovaním, podľa dostupných štúdií počas spracovania dôjde k zníženiu hladiny rezíduí, ale výsledky z akreditovaného laboratória ešte nie sú k dispozícii.

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23158406/mlyn-kolarovo-povazuje-vyvodenie-dosledkov-pri-obili-z-ukrajiny-za-predcasne
BXLmiami
17.04.23,11:02
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
kopretinka
17.04.23,11:08
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
ale nie z tejto múky.
Nandbuch
17.04.23,11:12
Mali by im zobrať licenciu , dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...



vy ste fakt ako SLÉPKY
jedna začne kotkodákať
a hned je celý kurín v štrajkovej pohotovosti !
1,
videla si ASPON 1 ROZBOR ???????????????
2,
rozumieš tým tam nameraným hodnotám ????? ???????? ??????? !!!

ja 1, nie
a 2, skoro podobne
TU Máš

tu máš...ale to aj tak nepochopia....

Kontrolné orgány viackrát cielene kontrolovali obilie z Ukrajiny, všetky predchádzajúce kontroly potvrdili súlad s predpismi.

Látka Chlorpyrifos, ktorej rezíduá boli identifikované, sa podľa spoločnosti stále používa vo viac ako sto krajinách sveta. Látka bola povolená aj v Únii do roku 2020 - v USA do roku 2021, maximálna povolená hladina bola 0,05 mg/kg v prípade pšenice, teda približne dvakrát väčšia koncentrácia ako nameraná hodnota, aktuálna povolená hodnota je 0,01 mg/kg.

Mlyn zdôraznil, že nameraná hodnota podľa prvých výsledkov je 0,026 mg/kg. Táto hodnota sa však vzťahuje na obilie pred čistením a spracovaním, podľa dostupných štúdií počas spracovania dôjde k zníženiu hladiny rezíduí, ale výsledky z akreditovaného laboratória ešte nie sú k dispozícii.

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23158406/mlyn-kolarovo-povazuje-vyvodenie-dosledkov-pri-obili-z-ukrajiny-za-predcasne
dnes Lidl ponuka cerstvo namletu muku po 0,49 €. No nekup to
Po 20 kg brali
buchač
17.04.23,11:15
Vláda zakázala dovoz ukrajinského obilia. Stop dostanú zrejme aj ďalšie potraviny ako cukor či zelenina...
Aké potraviny navrhuje Vlčanov rezort zakázať:

Obilniny
Cukor
Sušené krmivá
Osivá
Chmeľ
Ľan a konope
Ovocie a zelenina
Spracované ovocné a zeleninové výrobky
Víno
Etylalkohol poľnohospodárskeho pôvodu
Med a včelie produkty
kopretinka
17.04.23,11:30
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/663951-po-poliakoch-aj-madari-zakazali-dovoz-ukrajinskeho-obilia-kyjev-nasi-polnohospodari-su-v-najtazsej-situacii/
kopretinka
17.04.23,11:38
dnes Lidl ponuka cerstvo namletu muku po 0,49 €. No nekup to
Po 20 kg brali
bola som v Lidli,nejako sa netrhali o ňu....
Jarka 1
17.04.23,11:45
Systémové riešenie tak, aby bordel neskončil u nás, ale v Afrike. Kam to ľudstvo speje :rolleyes:
pavol54
17.04.23,11:59
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/663951-po-poliakoch-aj-madari-zakazali-dovoz-ukrajinskeho-obilia-kyjev-nasi-polnohospodari-su-v-najtazsej-situacii/
Myslím si že cezhraničný a tranzitný pohyb tovaru je vecou ministerstva financií a nie nejakého podnikateľa z Kolárova. Minister financií podať demisiu:) a nech ho zastúpi minister zdravotníctva kvôli ochrane zdravia občanov, aha ani toho nemáme tak niet koho odvolať v tejto samospádovej guberniií.
Keď som pestoval Agroeko zeleninu. cvikla na povinných testoch(3000 povolených) 3700 jednotiek. hajzel vytrhol rúru od kanalizácie. 2.3.4 kontrolný test 8000-9000 pochopiteľne že som 2.3.4 vzorku odoberal z miesta vytrhnutej kanalizácie zaver okamžite zlikvidovať. Policajt policajta nezožerie - spochybnili príčiny. Keby som to pustil do obehu tak sa na pokute nedoplatím
misoft
17.04.23,12:44
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/663951-po-poliakoch-aj-madari-zakazali-dovoz-ukrajinskeho-obilia-kyjev-nasi-polnohospodari-su-v-najtazsej-situacii/
To sa NEDOZVIEME! NIKDY! A postih? Bude BU-BU-BU a pokuta 500€ :D
pavol54
17.04.23,12:51
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/663951-po-poliakoch-aj-madari-zakazali-dovoz-ukrajinskeho-obilia-kyjev-nasi-polnohospodari-su-v-najtazsej-situacii/
To sa NEDOZVIEME! NIKDY! A postih? Bude BU-BU-BU a pokuta 500€ :D
Ak tá sprostredkovateľská slovenská firma od ktorej kúpilo Kolárovo múku bude zložená z ficových ľudí alebo sa okolo toho motá niekto z DOBYTKÁROV, tak sa vinník nájde do volieb , aj nálepky na sklade budú
romana147
17.04.23,13:12
Ak tá sprostredkovateľská slovenská firma od ktorej kúpilo Kolárovo múku bude zložená z ficových ľudí alebo sa okolo toho motá niekto z DOBYTKÁROV, tak



kukuričiari zaplačú
Nandbuch
17.04.23,18:02
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
Riaditel Mlynu Kolarovo sa dnes vyjadril, ze obilie preslo slovenskou kontrolou. Pesticidy su na spodnej hranici a spracovanim sa este znizia. Prepecenim doma uplne zanedbatelne.
Takze "akcia" slovenskych pestovatelov obilia
pavol54
17.04.23,19:02
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
Riaditel Mlynu Kolarovo sa dnes vyjadril, ze obilie preslo slovenskou kontrolou. Pesticidy su na spodnej hranici a spracovanim sa este znizia. Prepecenim doma uplne zanedbatelne.
Takze "akcia" slovenskych pestovatelov obilia
Ak je na tom trochu pravdy, prvý kto spravil akciu proti pestovateľom na Slovensku bol mlyn tým že ukázal pestovateľom na Slovensku prostredník pri nákupe pšenice, takže ak sa aj ukáže že informácie neboli celkom objektívne už to naštrbí meno spracovateľa.
buchač
17.04.23,19:08
Ako je to s ukrajinským obilím a kde je najväčší problém?

Slovensko zažíva potravinový škandál, aký tu už roky nebol. Odpálil ho dovoz ukrajinskej pšenice, v ktorej objavili zvyšky v Európskej únii ZAKÁZANÉHO insekticídu. Vláda až do odvolania pozastavila dovoz ukrajinského obilia, kukurice, repky a ďalších rastlinných produktov. Nasledovala tak Poľsko a Maďarsko, ktoré úplne stopli importy obilnín až do 30. júna. K rozhodnutiu prispelo objavenie 1 500 ton ukrajinskej pšenice kontaminovanej 3,5-násobne VYŠŠOU dávkou insekticídu, ktorý obsahuje v EÚ zakázanú účinnú látku chlorpyrifos.

Mlyn Kolárovo, ktorý nakúpil celkove 16-tisíc ton pšenice pôvodom z Ukrajiny, musí inkriminovaných 1 500 ton buď spáliť, alebo poslať do bioplynky. Hoci mlyn nalieha na kontravzorke, likvidácii sa podľa ministra Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) nevyhne. Dôvodom na to je už len NÁLEZ zakázaného pesticídu. Môže totiž spôsobiť zdravotné problémy, aj keby sa používal v stanovenom množstve. To bol dôvod, prečo ho Brusel pred tromi rokmi ZAKÁZAL používať. Medzitým jeden z reťazcov zlacnil hladkú aj polohrubú múku vyrobenú v kolárovskom mlyne na 59 centov, čo je o 20 centov menej.

Slovenský nález z minulého týždňa iba potvrdil to, čo sa verejne už niekoľko týždňov, ak nie mesiacov predtým šepkalo medzi poľnohospodármi. A síce, že obilie, ktoré MALO PREJSŤ v kamiónoch či vlakoch do prístavov a odtiaľ do Afriky, končí v štátoch susediacich s Ukrajinou. Na dôvažok laboratórne rozbory POTVRDILI prítomnosť škodlivých látok.
pavol54
17.04.23,19:38
Keď sme neboli v EU objednal som si pomaranče v Grécku. Zložil som na akreditív požadovanú sumu.
dodávateľ objednal prepravcu naložil tovar a dal mu do ruky nákladný list a CMR zelená časť určená pre prepravcu.
červená časť ide poštou odberateľovi.
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
kukučka
17.04.23,21:42
Pavol, daj meno mínuskára
pavol54
18.04.23,02:37
Pavol, daj meno mínuskára
nevidím, ale chorí ľudia ma nezaujímajú.
Tweety
18.04.23,06:17
Keď sme neboli v EU objednal som si pomaranče v Grécku. Zložil som na akreditív požadovanú sumu.
dodávateľ objednal prepravcu naložil tovar a dal mu do ruky nákladný list a CMR zelená časť určená pre prepravcu.
červená časť ide poštou odberateľovi.
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
Bohužiaľ stále je dosť korupčníkov aj na najvyšších miestach. Veď nie málo sa ich už popriznávalo alebo boli usvedčení.
pavol54
18.04.23,06:30
Keď sme neboli v EU objednal som si pomaranče v Grécku. Zložil som na akreditív požadovanú sumu.
dodávateľ objednal prepravcu naložil tovar a dal mu do ruky nákladný list a CMR zelená časť určená pre prepravcu.
červená časť ide poštou odberateľovi.
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
Bohužiaľ stále je dosť korupčníkov aj na najvyšších miestach. Veď nie málo sa ich už popriznávalo alebo boli usvedčení.
Najmä keď vidím bradatého korupčníka - kajúcnika vypovedať ktorého osobne poznám.
mňa finančná správa za neskoré podanie daňového výkazu poteší bez pardonu odmenou 60 eur.
Ale to nie je korupcia ak zamestnanec colnej správy neposunie cez svojich šéfov na pôdohospodárstvo správu o enormných prísunoch tovarov na Slovensko. a je mu to jedno že deti v Afrike hladujú a naši poľnohospodári použijú obilie ako palivo
kopretinka
18.04.23,06:53
Pavol, daj meno mínuskára
moj minuskár
https://www.porada.sk/member.php?u=349383
neviem,s čím nesúhlasí
pavol54
18.04.23,07:40
Pavol, daj meno mínuskára
moj minuskár
https://www.porada.sk/member.php?u=349383
neviem,s čím nesúhlasí
z princípu pozrie autora, v tom lepšom prípade, alebo sa začne povyšovať. ale tomu ja hovorím že má poruchu z detstva
misoft
18.04.23,08:54
.............................
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
Pali - žiaľ, takto to v tomto prípade nefunguje. Kým u nás je uvedený odosielateľ a príjemca - v prípade ukrajinského vývozu je odosielateľ Ukraine a príjemca (napr.) Somalia (Mogadishu) - a to je poriadne široký pojem. Nie je tam určený presný nákupca/príjemca. A pokiaľ pripláva loď do Somálska - obilie získa ten, ktorý má väčšie lakte, väčšie známosti. Preto sa tam kupčí od buka do buka (pardón od palmy po palmu :D). Už boli prípady - loď vyplávala z Ukrajiny - smer sev. Afrika, lenže bola odklonená do Izraela, odtiaľ na juh Európy, potom zase inde --- až sa objavila v Turecku.
A tak i ukrajinské obilie s "tranzitom" cez SR sa záhadne "stratí" u našich "obchodníkov" (priekupníkov). Nikto totiž NEKONTROLUJE pohyb toho obilia cez SR.
Pozn. https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/664126-zrnko-pravdy-preco-sme-dali-stopku-ukrajinskej-psenici/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
Mlyn tvrdí: obilie nie je kontaminované - sami si robili rozbor.
"Podľa výsledkov akciovej spoločnosti Mlyn Kolárovo, všetky skúmané vzorky obilia z Ukrajiny vyhovujú požiadavkám Európskej únie."
https://www.noviny.sk/slovensko/782278-mlyn-kolarovo-obilie-z-ukrajiny-vyhovuje-poziadavkam-eu
Štát zatiaľ nič nepotvrdil.
pavol54
18.04.23,09:10
.............................
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
Pali - žiaľ, takto to v tomto prípade nefunguje. Kým u nás je uvedený odosielateľ a príjemca - v prípade ukrajinského vývozu je odosielateľ Ukraine a príjemca (napr.) Somalia (Mogadishu) - a to je poriadne široký pojem. Nie je tam určený presný nákupca/príjemca. A pokiaľ pripláva loď do Somálska - obilie získa ten, ktorý má väčšie lakte, väčšie známosti. Preto sa tam kupčí od buka do buka (pardón od palmy po palmu :D). Už boli prípady - loď vyplávala z Ukrajiny - smer sev. Afrika, lenže bola odklonená do Izraela, odtiaľ na juh Európy, potom zase inde --- až sa objavila v Turecku.
A tak i ukrajinské obilie s "tranzitom" cez SR sa záhadne "stratí" u našich "obchodníkov" (priekupníkov). Nikto totiž NEKONTROLUJE pohyb toho obilia cez SR.
Pýtam sa koľko si doviezol tovaru z tretej krajiny? Ja hej. To akože neexistuje príjemca? Minimálne je príjemca "bok lode" , vtedy to odkupuje kapitán lode a vtedy to aj predáva napríklad u ropy, ale aj banány alebo iný sortiment. VŽDY JE PRÍJEMCA ktorý to platí, musí byť uvedený na CMR, inak nemôže opustiť hranice štátu, príjemca nie je vždy je na území štátu
k tým rozborom.
Máme jedno štátne laboratórium v Dolnom Kubíne, pokiaľ vie dve súkromné laboratóriá, ktoré patria zahraničným majiteľom.(jedno určite Francúzom). Ak robí odber vzorky rvps tak štátne, a pri kontravzorkách ak mi nevyhovie rozbor ktorý podám do súkromného automaticky musí byť štátne.
rozbor nie je kuknem a vidím ale proces trvajúci niekoľko dní
pavol54
19.04.23,03:43
Rozhodli sme sa, že odteraz budeme kupovať múku zo slovenskej pšenice, takže na veľké nákupy sa ide do Rakúska
kopretinka
19.04.23,07:36
ja kupujem múku len na chlieb,ktorý si pečiem,a tá je maďarská špeciálna chlebová,tak neviem,no...... a potom slovenskú špaldovú.Neviem,odkiaľ je,zatiaľ som nepozerala,keď som ju kupovala naposledy,tak ešte tento škandál nebol...
misoft
19.04.23,13:19
Pozerám Správy RTVS - a tam vyjadrené: V skladoch je 600 000T obilia z minulého roka - už je nepredajné a potrebujú nové sklady na tohoročnú úrodu. Ale zároveň upresnili - dovezených 550 000T obilia z Ukrajiny, Poľska, Maďarska... Na kieho ďasa?
A nasledovali vyjadrenia spracovateľov obilia - z Kolárova sa oháňali rozborom, iný zase tvrdili, že používajú slovenské obilie, pretože nemajú istotu, že "zahraničné" je v zodpovedajúcej kvalite. V Kolárove však melú všetko, hlavné je, že to kúpili lacno.
Inak - nevie sa, či to zrno z Poľska a Maďarska nie je v skutočnosti ukrajinské. Ak kúpi Poliak, Maďar a potom predá - už sa jedná o zrno z EÚ.
romana147
20.04.23,07:49
Pozerám .. V Kolárove však melú všetko



akí ste vy vyhodňare informovaní o Kolárove :D
kopretinka
23.04.23,09:04
kedysi dávno pradávno som tento olej kúpila,ale už nikdy viac,smrdel rybacinou a prskal,neviem,čím ho riedili.
pavol54
23.04.23,09:25
kedysi dávno pradávno som tento olej kúpila,ale už nikdy viac,smrdel rybacinou a prskal,neviem,čím ho riedili.
aká si len citlivá, no fúj, čo si myslíš?:) Ja osobne všetko na masti (okrem koláčov)
lujza.j
23.04.23,11:16
Od tej značky nekupujem nič....
kopretinka
23.04.23,11:32
kedysi dávno pradávno som tento olej kúpila,ale už nikdy viac,smrdel rybacinou a prskal,neviem,čím ho riedili.
aká si len citlivá, no fúj, čo si myslíš?:) Ja osobne všetko na masti (okrem koláčov)
masť a olivový panenský a klátovský slnečnicový.Ten som už dávno nekúpila,nevyprážam vo velkom ani nepečiem,tak stačí aj oliváč.
kopretinka
23.04.23,11:33
Od tej značky nekupujem nič....
a vieš,že giana olivový robia v taliansku? Neviem sa dopátrať,čo je to za značku,zakaždým mi google vyhodí len dostribútora Goral....slov.firma.Tak či oni si to dávajú niekde robiť alebo čo....