slang11
23.05.11,14:34
Dobrý deň. Prosím vás ako mám napísať žiadosť o zrušenie výživného?(resp. ako by mala vypadať.)
Mala by byť napísaná štvormo?A ak niečo také je na nete kde by som ju mohol stiahnuť?Ďakujem za radu.(Na právnika nemám ) Ak existuje nejaký formulár alebo vzor,ďakujem.
gypsynka
23.05.11,12:49
Návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti
Meno, nar. , trvale bytom ........................................., občan SR





Okresný súd .................


.......................... ..................




Vec: Návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti



Navrhovateľ (otec): Meno, adresa



Odporca (dcéra): Meno, adresa
I.
Právoplatným a vykonateľným rozsudkom Okresného súdu Košice I, sp. zn. .................., zo dňa .................., mi bola uložená povinnosť prispievať na výživu maloletej dcéry čiastkou ............... Sk mesačne (............. Eur).
Dôkaz: Spis Okresného súdu Košice I sp. z.
II.
Dcéra dovŕšila dňa ...................... plnoletosť. Dcéra ukončila stredoškolského štúdium maturitnou skúškou na........................ v Košiciach dňa ...................... V súčasnosti dcéra pracuje/brigáduje .....................

Dôkaz: Výsluch účastníkov
Potvrdenie o ukončení školskej dochádzky (žiadam vyžiadať od dcéry zo školy, ktorú navštevovala)
Potvrdenie o zárobku dcéry
III.
Pretože nastali skutočnosti, pre ktoré nie som povinný ďalej uhrádzať výživné – oprávnený ukončil školskú dochádzku k 30. 6. 2008
podávam
návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti
a žiadam, aby súd po vykonanom dokazovaní a na základe mojej žiadosti rozhodol:
Súd zrušuje vyživovaciu povinnosť otca : meno, dátum narodenia, adresa, voči plnoletej dcére Meno, nar. .............., bytom ......................, Košice, ktorá bola určená rozsudkom Okresného súdu Košice I, sp. zn. ..............., zo dňa ..............., v sume po ............... Sk mesačne (.............. Eur) s účinnosťou od .............................

V ........................ dňa ...........................


Podpis

Prílohy: podľa textu
slang11
24.05.11,15:12
Veľmi pekne ďakujem ,veľmipekne ešte raz moc.