Zavrieť

Porady

Žiadosť na zrušenie vyžívného

Dobrý deň. Prosím vás ako mám napísať žiadosť o zrušenie výživného?(resp. ako by mala vypadať.)
Mala by byť napísaná štvormo?A ak niečo také je na nete kde by som ju mohol stiahnuť?Ďakujem za radu.(Na právnika nemám ) Ak existuje nejaký formulár alebo vzor,ďakujem.
Naposledy upravil slang11 : 23.05.11 at 12:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

    mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac gypsynka
    Návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti
    Meno, nar. , trvale bytom ........................................., občan SR



    Okresný súd .................

    .......................... ..................
    Vec: Návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti

    Navrhovateľ (otec): Meno, adresa
    Odporca (dcéra): Meno, adresa
    I.
    Právoplatným a vykonateľným rozsudkom Okresného súdu Košice I, sp. zn. .................., zo dňa .................., mi bola uložená povinnosť prispievať na výživu maloletej dcéry čiastkou ............... Sk mesačne (............. Eur).
    Dôkaz: Spis Okresného súdu Košice I sp. z.
    II.
    Dcéra dovŕšila dňa ...................... plnoletosť. Dcéra ukončila stredoškolského štúdium maturitnou skúškou na........................ v Košiciach dňa ...................... V súčasnosti dcéra pracuje/brigáduje .....................

    Dôkaz: Výsluch účastníkov
    Potvrdenie o ukončení školskej dochádzky (žiadam vyžiadať od dcéry zo školy, ktorú navštevovala)
    Potvrdenie o zárobku dcéry
    III.
    Pretože nastali skutočnosti, pre ktoré nie som povinný ďalej uhrádzať výživné – oprávnený ukončil školskú dochádzku k 30. 6. 2008
    podávam
    návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti

    a žiadam, aby súd po vykonanom dokazovaní a na základe mojej žiadosti rozhodol:
    Súd zrušuje vyživovaciu povinnosť otca : meno, dátum narodenia, adresa, voči plnoletej dcére Meno, nar. .............., bytom ......................, Košice, ktorá bola určená rozsudkom Okresného súdu Košice I, sp. zn. ..............., zo dňa ..............., v sume po ............... Sk mesačne (.............. Eur) s účinnosťou od .............................

    V ........................ dňa ...........................


    Podpis

    Prílohy: podľa textu

    Žiadosť na zrušenie vyžívného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.