LenkaKas
27.05.11,06:57
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
srska
27.05.11,05:07
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
možno keď dujú nedobré vetry tak to susedovi naduje dnu. ja tieš hulím na balkóne - zatiaľ bez problémov:). o zákone neviem. keď hulí sused zo susedného bytu a zacítim dym - zavriem ventilačku:). zvonček vypnite a susedovi doporučte nech si kúpi klímu.
VERONIKA6
27.05.11,05:08
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t149585-fajcenie-na-balkone.html
LenkaKas
27.05.11,05:17
možno keď dujú nedobré vetry tak to susedovi naduje dnu. ja tieš hulím na balkóne - zatiaľ bez problémov:). o zákone neviem. keď hulí sused zo susedného bytu a zacítim dym - zavriem ventilačku:). zvonček vypnite a susedovi doporučte nech si kúpi klímu.

ja to plne chapem, ale nie sme jediny kto na balkone fajci, ide ma rozhodit od nervov. a vypnut zvoncek sme skusali, nepomaha, trieska na dvere ako idiot. dnes tak susedom zvonil, asi na 5x kym neotvorili
GABAZ
27.05.11,05:17
Pozri tu:
http://www.porada.sk/t149585-fajcenie-na-balkone.html


Ano moze to sused citit. My mame balkon v spalni a ked susedovci fajcia, tak je to poriadne citit .
VERONIKA6
27.05.11,05:22
Je už založená táto téma, je tam 12 strán. Nechcela som tým na nič poukazovať.
Stanislav 1975
27.05.11,05:23
ja to plne chapem, ale nie sme jediny kto na balkone fajci, ide ma rozhodit od nervov. a vypnut zvoncek sme skusali, nepomaha, trieska na dvere ako idiot. dnes tak susedom zvonil, asi na 5x kym neotvorili

To bude nejaký provokatér, úchyl sused...,nevšímaj si ho- ty si možeš na balkone fajčiť koľko chceš...:cool:
LenkaKas
27.05.11,05:25
[

len su tam stare reakcie, zakony sa menia, tak to bolo pre istotu
LenkaKas
27.05.11,05:25
To bude nejaký provokatér, úchyl sused...,nevšímaj si ho- ty si možeš na balkone fajčiť koľko chceš...:cool:

no uchyl to teda je, susede prisiel zvonit v trenirkach aby nefajcila, ze on jej to zakazuje
a ako vravim, manzelovi nechybalo vela a dal by mu na frak.
Nella_2
27.05.11,05:50
no uchyl to teda je, susede prisiel zvonit v trenirkach aby nefajcila, ze on jej to zakazuje
a ako vravim, manzelovi nechybalo vela a dal by mu na frak.
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia. ;)
LenkaKas
27.05.11,05:54
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia. ;)

tak nech si kludne spise peticiu, lebo na nasej chodbe, na celom poschodi fajcia vsetci, aj pod nim fajcia, a tusim aj nad nim
a nas dym niekolko balkonov dalej, nemoze citit,ked sused vedla nas ho neciti a oni nefajcia
srska
27.05.11,05:59
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia. ;)
súhlasím.
ako sú však tolerantní títo: slovnaft, scp a ďalšie spoločnosti, ktoré zadr.......
ovzdušie ďaleko viac ako fajčiari na balkónoch
Stanislav 1975
27.05.11,06:01
Ale vžite sa do kože nefajčiara, ktorý sám nefajčí, doma mu nikto nefajčí a teraz v tých horúčavách si večer otvorí okno, aby mohol dýchať svieži večerný vzduch a zrazu bum... cigaretový dym. A kľudne môže byť astmatik, ktorým to naozaj sťažuje dýchanie.
Ak aj na to neexistujú zákony, tak by mohla fungovať obyčajná ľudská tolerancia. ;)

No akože neviem ako si myslela tú toleranciu,hmhm- to akože kam si mám ísť ja zapáliť, keď podľa teba je to na balkone netolerantné?- tolerancia je o niečom inom...
marjankaj
27.05.11,06:01
tak nech si kludne spise peticiu, lebo na nasej chodbe, na celom poschodi fajcia vsetci, aj pod nim fajcia, a tusim aj nad nim
a nas dym niekolko balkonov dalej, nemoze citit,ked sused vedla nas ho neciti a oni nefajcia


A iným nekope do dverí? Ako zistil, že to ide práve od vás? Má tam kamerový systém?
Stanislav 1975
27.05.11,06:04
A iným nekope do dverí? Ako zistil, že to ide práve od vás? Má tam kamerový systém?

keď je niekto úchyl, tak on nerozmýšľa, že odkial čo,kam ide- proste je to známka demencie, že musí ísť a robiť kovbojky pri dverách-on to proste musí, vlastne to je znak tej úchylky- a možno ten sused za to ani nemože, že je chorý...
marjankaj
27.05.11,06:06
keď je niekto úchyl, tak on nerozmýšľa, že odkial čo,kam ide- proste je to známka demencie, že musí ísť a robiť kovbojky pri dverách-on to proste musí, vlastne to je znak tej úchylky- a možno ten sused za to ani nemože, že je chorý...

A teraz babo raď:confused::eek:
Kazu
27.05.11,06:08
Pokiaľ manžel fajčí na balkóne a cigaretový smrad smrdí len potiaľ pokiaľ siaha zábradlie vášho balkóna nevidím dôvod prečo sa strýco rozčuľuje. Ale ak mu ten smrad nalezie do bytu, tak to sa nedivím. Ja by som bola oveľa viac nepríjemná.
Braňo
27.05.11,06:09
Nemyslím, že chyba je v susedovi a automaticky ho ohodnotiť ako dementného a úchylného za to, že sa sťažuje, že mu smrdí dym nie je určite seriózne. Musíte si uvedomiť, že nos nefajčiara je podstatne citlivejší ako nos fajčiara na cigaretový dym.
marjankaj
27.05.11,06:14
Nemyslím, že chyba je v susedovi a automaticky ho ohodnotiť ako dementného a úchylného za to, že sa sťažuje, že mu smrdí dym nie je určite seriózne. Musíte si uvedomiť, že nos nefajčiara je podstatne citlivejší ako nos fajčiara na cigaretový dym.

To máš pravdu.
Ale kopanie do dverí po 22:00 tiež o niečom svedčí. Možno je to takto účinnejšie riešiť ako zákonnou cestou. Ale keby tak robil každý kam by sme sa dopracovali.
vankusik29
27.05.11,06:17
Nam tiez lezie do bytu cigaretovy dym, od susedov, ktori fajcia na balkonoch, alebo len tak v okne. Ponadavame si a zavrieme okno. Ale ak vam v noci po 22 hodine bucha na dvere dokedy neotvorite, tak by som na neho zavolala policajnu hliadku. Po 22. hodine treba dodrziavat nocny klud a neobtazovat susedov hlukom.
Mila123
27.05.11,06:20
nie je možné....je to tutovka, že dym z cigariet sa len tak nestratí....... ja bývam na 8-mom poschodí a po príchode domov máme plnú kuchyňu dymu, a keďže nemáme v byte kuchynské dvere, lepšie povedané kuchyňa je otvorená u nás je ako niekedy v krčme..... (balkón je tam umiestnený)
tak sa nečudujem susedovi, že Vám chodí sa sťažovať......po zime pod balkómni, nechcite vidieť koľko bolo ohorkov, nedopalkov cigaiet pod balkómni.......fajčiari Vás to zabíja a nám to znepríjemňuje život, zamyslite sa.....
srska
27.05.11,06:22
sme tolerantní. vždy lepšie keď hulíme na balkónoch ako v spoločných priestoroch.
LenkaKas
27.05.11,06:22
A iným nekope do dverí? Ako zistil, že to ide práve od vás? Má tam kamerový systém?

nie ale ostatni ho uz poslali ... prave som sa rozpravali so susedmi hned vedla, a ti mi povedali ze vobec ziadny dym a smrad necitia, ze keby nieco bolo urcite by sa opzvali, ale ze doteraz taky problem nemali
LenkaKas
27.05.11,06:23
nie je možné....je to tutovka, že dym z cigariet sa len tak nestratí....... ja bývam na 8-mom poschodí a po príchode domov máme plnú kuchyňu dymu, a keďže nemáme v byte kuchynské dvere, lepšie povedané kuchyňa je otvorená u nás je ako niekedy v krčme..... (balkón je tam umiestnený)
tak sa nečudujem susedovi, že Vám chodí sa sťažovať......po zime pod balkómni, nechcite vidieť koľko bolo ohorkov, nedopalkov cigaiet pod balkómni.......fajčiari Vás to zabíja a nám to znepríjemňuje život, zamyslite sa.....

u nas niesu ani ohorky na zemi, mame cisto, a ked mu to vadi nech zacne fajcit alebo sa odstahuje
uz mi to potvrdili 2 susedia ze ziadny dym im do bytu nejde
Nella_2
27.05.11,06:28
No akože neviem ako si myslela tú toleranciu,hmhm- to akože kam si mám ísť ja zapáliť, keď podľa teba je to na balkone netolerantné?- tolerancia je o niečom inom...
Fajčiari nikdy nepochopia, ako až môže vadiť dym z cigariet nefajčiarom...:rolleyes:
marjankaj
27.05.11,06:30
nie ale ostatni ho uz poslali ... prave som sa rozpravali so susedmi hned vedla, a ti mi povedali ze vobec ziadny dym a smrad necitia, ze keby nieco bolo urcite by sa opzvali, ale ze doteraz taky problem nemali

No dym ide väčšinou hore. Tí vedľa to nezistia. Čo hovoria tí nad vami?
Nella_2
27.05.11,06:30
súhlasím.
ako sú však tolerantní títo: slovnaft, scp a ďalšie spoločnosti, ktoré zadr.......
ovzdušie ďaleko viac ako fajčiari na balkónoch
Tak s tým bohužiaľ nič nespravíme, je to všade na celom svete toto znečisťovanie ovzdušia.
Ale prečo si robiť napriek, keď nemusíme?
Keď ten dym na balkóne obťažuje susedov, tak nech fajčí vo svojom byte.
alaya1
27.05.11,06:31
Nefajcit vobec nikde:)
LenkaKas
27.05.11,06:33
Fajčiari nikdy nepochopia, ako až môže vadiť dym z cigariet nefajčiarom...:rolleyes:

dlhodobo som nefajciar, fajci len manzel, a naucila som sa s tym zit
LenkaKas
27.05.11,06:34
No dym ide väčšinou hore. Tí vedľa to nezistia. Čo hovoria tí nad vami?

4 roky tu zijeme, 4 roky manzel fajci a nikdy nam nikto nic nepovedal, az zrazu on prvy
marjankaj
27.05.11,06:34
Fajčiari nikdy nepochopia, ako až môže vadiť dym z cigariet nefajčiarom...:rolleyes:

To je pravda. Všetci máme svoje práva. Nefajčiari na čistý vzduch a fajčiari majú právo fajčiť. Ide o to, či je lepšie presadzovať si svoje právo alebo či sú lepšie dobré susedské vzťahy.
Zákony sú v tomto prípade nie celkom jasné. Môže sa iniciovať zmena, ale tabakové koncerny majú väčšie slovo.
srska
27.05.11,06:38
4 roky tu zijeme, 4 roky manzel fajci a nikdy nam nikto nic nepovedal, az zrazu on prvy
asi prestal fajčiť - tí sú najradikálnejší odporcovia fajčenia
Nella_2
27.05.11,06:39
To je pravda. Všetci máme svoje práva. Nefajčiari na čistý vzduch a fajčiari majú právo fajčiť. Ide o to, či je lepšie presadzovať si svoje právo alebo či sú lepšie dobré susedské vzťahy.
Zákony sú v tomto prípade nie celkom jasné. Môže sa iniciovať zmena, ale tabakové koncerny majú väčšie slovo.
Však to, že tu ide o veľké zisky...
A fajčiari že majú právo fajčiť? No keby ten cigaretový dym ničil len ich, tak to by bolo v poriadku. Ale má vplyv aj na ostatných, a vieme že škodlivý.
LenkaKas
27.05.11,06:39
cez den sa u nas nefajci, az ked sa manzel vrati, co je casto o 20tej a aj neskor. 4 roky mu to nevadilo, a zrazu ano? podla slov susedov je to cisty rypac, ktory sa doma nudi a nema co na praci. susede prisiel v trenirkach klopat, ved to by kazdeho sokovalo, a kludne ho mohla ohlasit za obtazovanie. on ma na balkone smeti, ktore fakt ze priserne smrdia, a nevyhodi ich. a my mu nechodime klopat nech to uprace.
ja chapem nefajciarov, ale aj fajciari by mali mat nejake prava. ved uz sa nesmie takmer nikde fajcit, tak preco nie aspon doma na balkone?
LenkaKas
27.05.11,06:40
asi prestal fajčiť - tí sú najradikálnejší odporcovia fajčenia
aj to nas uz napadlo
srska
27.05.11,06:42
To je pravda. Všetci máme svoje práva. Nefajčiari na čistý vzduch a fajčiari majú právo fajčiť. Ide o to, či je lepšie presadzovať si svoje právo alebo či sú lepšie dobré susedské vzťahy.
Zákony sú v tomto prípade nie celkom jasné. Môže sa iniciovať zmena, ale tabakové koncerny majú väčšie slovo. a financ ministri tiež: spotrebná daň na cigarety:
52,44 eur/1 000 kusov
a 24 % z ceny cigariet (kombinovaná sadzba dane),
marjankaj
27.05.11,06:54
Však to, že tu ide o veľké zisky...
A fajčiari že majú právo fajčiť? No keby ten cigaretový dym ničil len ich, tak to by bolo v poriadku. Ale má vplyv aj na ostatných, a vieme že škodlivý.

Áno majú. Zaručené v ústave SR.



Čl.2

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
Nella_2
27.05.11,06:55
Áno majú. Zaručené v ústave SR.
a o právach nefajčiarov sa v ústave nespomína nič? :D
srska
27.05.11,06:57
ja kompezujem znečisťovanie ovzdušia mojim dymom takto:
na balkóne v kvetináčoch - 2x clematis, 2x brečtan, 3x povinič trojlaločný a 1x popínavá ruža:)
veronikasad
27.05.11,06:58
cez den sa u nas nefajci, az ked sa manzel vrati, co je casto o 20tej a aj neskor. 4 roky mu to nevadilo, a zrazu ano? podla slov susedov je to cisty rypac, ktory sa doma nudi a nema co na praci. susede prisiel v trenirkach klopat, ved to by kazdeho sokovalo, a kludne ho mohla ohlasit za obtazovanie. on ma na balkone smeti, ktore fakt ze priserne smrdia, a nevyhodi ich. a my mu nechodime klopat nech to uprace.
ja chapem nefajciarov, ale aj fajciari by mali mat nejake prava. ved uz sa nesmie takmer nikde fajcit, tak preco nie aspon doma na balkone?
Lenka, prečo na balkone a nie doma - vo vlastnom byte (kuchyni, obývačke, možno aj spálni - tam všade sa dostane cigaretovy dym z balkona nefajčiarovi-susedovi)? Tam ti právo fajčiť nebude nikto upierať ...
Stanislav 1975
27.05.11,06:58
a o právach nefajčiarov sa v ústave nespomína nič? :D

ježíško Neli, ty to nevieš pochopiť? Áno nefajčiari majú práva a napr. ja som jeden z tých fajčiarov ktorý sú ohladuplní- nefajčím na zástavkach, keď je niekde nefajčiar tak si zapálim až po jeho dovolení, nefajčím v spoloč. priestoroch domu, ale pochop jednu jedinú vec- na svojom balkone, si budem fajčiť kolko chcem a ako chcem- do toho nikoho nič neni- nech sa nikto nestará čo ja doma robím...
LenkaKas
27.05.11,06:59
Lenka, prečo na balkone a nie doma - vo vlastnom byte ? Tam ti právo fajčiť nebude nikto upierať ...

my sme si byt kupovali s balkonom preto aby mohol manzel na nom fajcit a okrem toho mame doma male dieta
veronikasad
27.05.11,07:01
my sme si byt kupovali s balkonom preto aby mohol manzel na nom fajcit a okrem toho mame doma male dieta
a že susedia (nemusí to byť zrovna prípad vášho suseda sťažovatela) majú tiež malé dieťa, ktoré musí dýchať dym z balkona, ťa už vôbec netrápi ?
Stanislav 1975
27.05.11,07:02
my sme si byt kupovali s balkonom preto aby mohol manzel na nom fajcit a okrem toho mame doma male dieta

Ale lenka samozrejme,že máš pravdu- na balkone nech manžel fajčí kolko chce- a úchylaka ( a je to úchyl, lebo človek čo susedom kope do dverí je buď vagabund alebo duševne narušený jedinec) si nevšímaj-pošli ho do pé-čka...
Ja tiež som chcel byt s balkonom kvoli cigaretám a pod...
Nella_2
27.05.11,07:02
ježíško Neli, ty to nevieš pochopiť? Áno nefajčiari majú práva a napr. ja som jeden z tých fajčiarov ktorý sú ohladuplní- nefajčím na zástavkach, keď je niekde nefajčiar tak si zapálim až po jeho dovolení, nefajčím v spoloč. priestoroch domu, ale pochop jednu jedinú vec- na svojom balkone, si budem fajčiť kolko chcem a ako chcem- do toho nikoho nič neni- nech sa nikto nestará čo ja doma robím...
To áno, ak by si býval v rodinnom dome. Ale v bytovke existujú určité pravidlá, nie? (neobťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi...)
marjankaj
27.05.11,07:03
a o právach nefajčiarov sa v ústave nespomína nič? :D

Každý to je aj nefajčiar aj fajčiar.
Stanislav 1975
27.05.11,07:04
Inak leni, mám nápad- prenajmite na nejaký čas byt mojmu kamošovi jednému- čo by sused robil, ten moj kamoš je dosť taký zvláštný-on na balkoniku aj griluje masko a robí každý týždeň mejdany.
veronikasad
27.05.11,07:06
Ale lenka samozrejme,že máš pravdu- na balkone nech manžel fajčí kolko chce- a úchylaka ( a je to úchyl, lebo človek čo susedom kope do dverí je buď vagabund alebo duševne narušený jedinec) si nevšímaj-pošli ho do pé-čka...
Ja tiež som chcel byt s balkonom kvoli cigaretám a pod...
Stano, neriešim teraz správanie Lenkinho suseda. Zrejme si tuhý fajčiar - predstav si však takúto situáciu, že by si napr. zo zdravotných dôvodov musel prestať fajčiť - z jedného dňa na druhý - možno aj kvoli zdraviu tvojho syna. Ako by si sa zachoval, keby si mal takého suseda ty ?
Bezohladnosť fajčiarov nepozná hraníc - o špakoch pod balkonami ani nepíšem ...
Stanislav 1975
27.05.11,07:06
To áno, ak by si býval v rodinnom dome. Ale v bytovke existujú určité pravidlá, nie? (neobťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi...)

To neprejde..., čo cituješ sa toho určite netýka- to by nedokázal nikto...
srska
27.05.11,07:08
Inak leni, mám nápad- prenajmite na nejaký čas byt mojmu kamošovi jednému- čo by sused robil, ten moj kamoš je dosť taký zvláštný-on na balkoniku aj griluje masko a robí každý týždeň mejdany.
alebo štyrom huličom s povinnosťou fajčiť na balkóne:)
Stanislav 1975
27.05.11,07:08
Stano, neriešim teraz správanie Lenkinho suseda. Zrejme si tuhý fajčiar - predstav si však takúto situáciu, že by si napr. zo zdravotných dôvodov musel prestať fajčiť - z jedného dňa na druhý - možno aj kvoli zdraviu tvojho syna. Ako by si sa zachoval, keby si mal takého suseda ty ?
Bezohladnosť fajčiarov nepozná hraníc - o špakoch pod balkonami ani nepíšem ...

Veronika, ale ja sa musím fajčiarov zastať- ja čo si všímam, tak aspoň u nás je to OK, málokedy niekto na zastávke fajčí a pod-neviem ale nemyslím si,že by fajčiari boli bezohladní- samozrejme aj tu sú výnimky,ale v globále by som to tak neuzatváral...
veronikasad
27.05.11,07:10
Veronika, ale ja sa musím fajčiarov zastať- ja čo si všímam, tak aspoň u nás je to OK, málokedy niekto na zastávke fajčí a pod-neviem ale nemyslím si,že by fajčiari boli bezohladní- samozrejme aj tu sú výnimky,ale v globále by som to tak neuzatváral...
Stano, u nás sú na zástavkach kamery a cigaretka fajčiara vyjde draho. "Mestkí" sú tam skôr ako príde autobus ...
Stanislav 1975
27.05.11,07:10
Stano, neriešim teraz správanie Lenkinho suseda. Zrejme si tuhý fajčiar - predstav si však takúto situáciu, že by si napr. zo zdravotných dôvodov musel prestať fajčiť - z jedného dňa na druhý - možno aj kvoli zdraviu tvojho syna. Ako by si sa zachoval, keby si mal takého suseda ty ?
Bezohladnosť fajčiarov nepozná hraníc - o špakoch pod balkonami ani nepíšem ...

Ale v čom máš pravdu,tak áno, mal by som asi prestať fajčiť..., je to zbytočnosť...
LenkaKas
27.05.11,07:10
a že susedia (nemusí to byť zrovna prípad vášho suseda sťažovatela) majú tiež malé dieťa, ktoré musí dýchať dym z balkona, ťa už vôbec netrápi ?

tak ale nech sa stazuju aj inde. nie len u nas, kde sa vyfajcia mozno 2 cigarety za vecer, a urcite nerobia taku galibu ako u tych kde sa fajci kazdu hodinu, napr.
LenkaKas
27.05.11,07:12
Inak leni, mám nápad- prenajmite na nejaký čas byt mojmu kamošovi jednému- čo by sused robil, ten moj kamoš je dosť taký zvláštný-on na balkoniku aj griluje masko a robí každý týždeň mejdany.

takeho suseda mame, griluje takmer kazdy druhy den, ale to mu nevadii, ved preco aj, ved to je voona
nas provokuje, este ze to ja znamy, tak grilujeme s nim
Stanislav 1975
27.05.11,07:12
Stano, u nás sú na zástavkach kamery a cigaretka fajčiara vyjde draho. "Mestkí" sú tam skôr ako príde autobus ...

no však to aj v správach na joj-ke je stále,že v PD to a aj iné veci mestskí policajti berú zostra všetko- a ten holohlavý náčelník vyzerá dosť prísne...
srska
27.05.11,07:13
Stano, u nás sú na zástavkach kamery a cigaretka fajčiara vyjde draho. "Mestkí" sú tam skôr ako príde autobus ...
s tým súhlasím aj ja. kde je to zakázané a huliči to porušujú - nech platia.
veronikasad
27.05.11,07:15
tak ale nech sa stazuju aj inde. nie len u nas, kde sa vyfajcia mozno 2 cigarety za vecer, a urcite nerobia taku galibu ako u tych kde sa fajci kazdu hodinu, napr.
Lenka, už som to napísala v inej téme. Nefajčiar, pokial nechce byť ako tvoj sused - nikdy nevyhrá boj nad bezohladnosťou fajčiara. Potvrdila si to sama, doma manžel nefajčí, lebo máš malého syna... Ale že je teraz teplo a otvorené okná a dym sa dostane do bytu susedov, ti už neprekáža.

Som po embolii plúc, fajčenie mi vyslovene vadí. Prečo musím odchádzať napr. z lavičky v parku, keď si prisadne fajčiar a bezohladne si zapáli cigaretu ?
srska
27.05.11,07:16
no však to aj v správach na joj-ke je stále,že v PD to a aj iné veci mestskí policajti berú zostra všetko- a ten holohlavý náčelník vyzerá dosť prísne...
nóó, macháčková sa mi páči - myslím, že si dobre zvolili:)
veronikasad
27.05.11,07:18
nóó, macháčková sa mi páči - myslím, že si dobre zvolili:)
To nezaviedla p.primátorka, to funguje už niekolko rokov ...
Stanislav 1975
27.05.11,07:21
Ale čo sa mne stalo, to sa asi nikomu na svete ešte nestalo- a prisahám, že aj keď mi nebudete veriť,ale je to pravda-

keď som kamošovi, správcovi pomáhal opisovať vodomery,tak som došiel k jednému bytu a otvorila taká teta v preddochodkovom veku asi- a hneď mi hovorí- ježíš, ako smrdíte od cigariet- nechodte dovnútra- napáchne mi pes...:D:D:D
LenkaKas
27.05.11,07:21
no však to aj v správach na joj-ke je stále,že v PD to a aj iné veci mestskí policajti berú zostra všetko- a ten holohlavý náčelník vyzerá dosť prísne...

ale ano, tam kde sa nesmie fajcit, to beriem aj ja.
a ved ja sama som nefajciar, a dokazem to akceptovat.
Nella_2
27.05.11,07:21
takeho suseda mame, griluje takmer kazdy druhy den, ale to mu nevadii, ved preco aj, ved to je voona
nas provokuje, este ze to ja znamy, tak grilujeme s nim
Všetko je to o tolerancii.
Ak by ste mali "šťastie" a bývali by ste v bloku samí fajčiari alebo proste takí ľudia, ktorým by fajčenie na balkónoch neprekážalo, tak by ste si tam šťastne nažívali.
Takisto aj s tým grilovaním.
Ale akonáhle sa tam nájde čo i len jeden, ktorému to prekáža, treba sa dohodnúť (podobne ako o tom, že sa v nedeľu môže alebo nesmie v bytoch vŕtať a búchať...)
srska
27.05.11,07:22
To nezaviedla p.primátorka, to funguje už niekolko rokov ...

mimotemymyslím, že v komunálnej politike dlho nebude - má na viac.
LenkaKas
27.05.11,07:23
Ale čo sa mne stalo, to sa asi nikomu na svete ešte nestalo- a prisahám, že aj keď mi nebudete veriť,ale je to pravda-

keď som kamošovi, správcovi pomáhal opisovať vodomery,tak som došiel k jednému bytu a otvorila taká teta v preddochodkovom veku asi- a hneď mi hovorí- ježíš, ako smrdíte od cigariet- nechodte dovnútra- napáchne mi pes...:D:D:D

ze dojde do bytu zasmradeny clovek, to sa da chapat, ale ze napachne pes? to uz je prilis, za tych par sekund urcite nie
LenkaKas
27.05.11,07:29
a paradoxom ostava, sused z domu oproti, ktory pravidelne cez vikend vypaluje a spaluje vsetok bordel co ma na dvore, a zamori ovzdusie aj na par hodin za den, tak to mu nevadiii.
pepa78
27.05.11,07:42
Ako LenkaKas ty sa divíš, že niekomu vadí cigaretový dym? To, že u vás sa fajči neznamená, že s vami chcú fajčiť aj druhí...si zober, u vás sa tiež nefajčí v byte ale na balkóne, prečo by niekto, kto si chcel len vyvetrať, mal mať možno aj váš dym v byte, keď ty si ho do bytu nepustíš...
Stanislav 1975
27.05.11,07:43
a paradoxom ostava, sused z domu oproti, ktory pravidelne cez vikend vypaluje a spaluje vsetok bordel co ma na dvore, a zamori ovzdusie aj na par hodin za den, tak to mu nevadiii.

Lenka, ja to ukončím tým, že to prajem veľa štastia a nedajte sa- ja ťa viem pochopiť,lebo viem čo je to psychopat sused, zažil som to, že nikomu nič nevadilo s deťmi mojími sa vždy pekne porozprávali a tak ale nie len jemu jedinému akože vadilo že údajne deti dupú-pričom to bol výplod jeho chorej hlavy, a vybuchoval a vyzváňal ale už mu neotváram a keď začne búchať,tak mu odbúcham 5 krát naspať, týmto ľuďom netreba ustupovať, lebo budú útočiť viac a viac..., je to boj na dlhú trať, lebo títo postihnutí ľudia to tak ľahko nepochopia...
srska
27.05.11,07:46
Ako LenkaKas ty sa divíš, že niekomu vadí cigaretový dym? To, že u vás sa fajči neznamená, že s vami chcú fajčiť aj druhí...si zober, u vás sa tiež nefajčí v byte ale na balkóne, prečo by niekto kto si chcel len vyvetrať mal mať možno aj váš dym v byte, keď ty si ho do bytu nepustíš...
a čo spravím ako fajčiar keď zacítim fajčiarsky dym zvonku v mojom byte? zavriem okno a určite nejdem kopať fajčiarovi do dverí.
LenkaKas
27.05.11,07:46
Lenka, ja to ukončím tým, že to prajem veľa štastia a nedajte sa- ja ťa viem pochopiť,lebo viem čo je to psychopat sused, zažil som to, že nikomu nič nevadilo s deťmi mojími sa vždy pekne porozprávali a tak ale nie len jemu jedinému akože vadilo že údajne deti dupú-pričom to bol výplod jeho chorej hlavy, a vybuchoval a vyzváňal ale už mu neotváram a keď začne búchať,tak mu odbúcham 5 krát naspať, týmto ľuďom netreba ustupovať, lebo budú útočiť viac a viac..., je to boj na dlhú trať, lebo títo postihnutí ľudia to tak ľahko nepochopia...


dakujem, ja som si uz povedala ze ked inym nevadi ten dym, a to sme sa uz pytali, jemu nemoze. a ja taktiez necitim dym od inych susedov, a je ich fakt ze dost ktori fajcia. a vsetko sa da slusne riesit, a nie vyhrazkami, buchanim na dvere, a budenim dietata.
klapka padla, a on ma akurat tak smolu.
pepa78
27.05.11,07:50
a čo spravím ako fajčiar keď zacítim fajčiarsky dym zvonku v mojom byte? zavriem okno a určite nejdem kopať fajčiarovi do dverí.

ty cigaretový dym v byte berieš inak ako nefajčiar...ešte raz PREČO BY MAL NEFAJČIAR TRPIEŤ PACH CIGARIET VO SVOJOM BYTE, KEĎ VIE, ŽE SUSED POD NÍM SI FAJČÍ NA BALKÓNE LEN PRETO ABY SI NENASMRADIL SVOJ BYT...
LenkaKas
27.05.11,07:53
ty cigaretový dym v byte berieš inak ako nefajčiar...ešte raz PREČO BY MAL NEFAJČIAR TRPIEŤ PACH CIGARIET VO SVOJOM BYTE, KEĎ VIE, ŽE SUSED POD NÍM SI FAJČÍ NA BALKÓNE LEN PRETO ABY SI NENASMRADIL SVOJ BYT...

ale aj ja som nefajciar, a necitim ten dym u nas v byte. to by sa muselo okolo nas fajcit jedna za druhou
Stanislav 1975
27.05.11,07:53
dakujem, ja som si uz povedala ze ked inym nevadi ten dym, a to sme sa uz pytali, jemu nemoze. a ja taktiez necitim dym od inych susedov, a je ich fakt ze dost ktori fajcia. a vsetko sa da slusne riesit, a nie vyhrazkami, buchanim na dvere, a budenim dietata.
klapka padla, a on ma akurat tak smolu.

No však to, že tu vobec nejde o to čo mu vadí dym alebo nie-tu ide o to, že on si vás našiel ako "obete", ktorým by znepríjemňoval život, ale ako som písal, on možno za to ani nemože, niekedy si človek nechce priznať,že má psychicku úchylku, takže on fakt možno za to ani nemože...
ale na mieste tvojho manžela- by som si nenechal kopať do dverí- to už prekračuje hranice všetkého, nabudúce nech mu to jasne "vysvetlí", že to sa nerobí...
pepa78
27.05.11,07:56
No však to, že tu vobec nejde o to čo mu vadí dym alebo nie-tu ide o to, že on si vás našiel ako "obete", ktorým by znepríjemňoval život, ale ako som písal, on možno za to ani nemože, niekedy si človek nechce priznať,že má psychicku úchylku, takže on fakt možno za to ani nemože...
ale na mieste tvojho manžela- by som si nenechal kopať do dverí- to už prekračuje hranice všetkého, nabudúce nech mu to jasne "vysvetlí", že to sa nerobí...

...inak pozor to, že obhajujem nefajčenie na balkónoch neznamená, že obhajujem správanie nejakého psychopata...
LenkaKas
27.05.11,07:56
No však to, že tu vobec nejde o to čo mu vadí dym alebo nie-tu ide o to, že on si vás našiel ako "obete", ktorým by znepríjemňoval život, ale ako som písal, on možno za to ani nemože, niekedy si človek nechce priznať,že má psychicku úchylku, takže on fakt možno za to ani nemože...
ale na mieste tvojho manžela- by som si nenechal kopať do dverí- to už prekračuje hranice všetkého, nabudúce nech mu to jasne "vysvetlí", že to sa nerobí...

keby som to nechala na manzela, pan susedo chodi s monoklom za zobudeneho syna.
srska
27.05.11,07:57
ty cigaretový dym v byte berieš inak ako nefajčiar...ešte raz PREČO BY MAL NEFAJČIAR TRPIEŤ PACH CIGARIET VO SVOJOM BYTE, KEĎ VIE, ŽE SUSED POD NÍM SI FAJČÍ NA BALKÓNE LEN PRETO ABY SI NENASMRADIL SVOJ BYT...
ako inak? nefajčím v byte, nefajčím v spoločných priestoroch, nefajčím ani v svojom aute. fajčím na svojom balkóne. a keď mám otvorené okno a od iných balkónových fajčiarov mi ide dym do bytu - zavriem okno. nejdem zato vynadať susedom ani im kopať do dverí.
Gapo
27.05.11,07:58
Iba otázočka, prečo chodíte huliť na balkón alebo do okna?
Zrejme kvôli tomu, že doma chcete mať bezsmradové prostredie, máte deti a pod. Nuž ale, prečo potom je vám divné, že to isté chcú mať doma aj nefajčiari!
Pokiaľ neprišla táto móda byť tolerantný voči svojej rodine, nikto nikde ani nespomenul, že to niekomu vadí. Zrejme to tak je, že ten dym ide do cudzích spální. Čo je na tom divné, veď prúdenie vzduchu okolo domu ho zanesie aj tam, kde by ste povedali, že to nie je možné. A že to smrdí aj cez dva vchody a niekoľko poschodí, môžem potvrdiť aj ja sám.
Najviac ma vie nasr..., keď sa v noci zobudím, ako keby mi niekto sedel na posteli a fajčil vedľa mňa, vtedy by som všetkých najradšej , no nevyjadrím sa.:mad:
Hulte si doma do sýtosti a nikto vám to nebude vyčítať. Tak ako hluk aj smrad obťažuje, keď si ho necháte doma, nikomu to nebude vadiť!:cool:
Nella_2
27.05.11,08:06
ako inak? nefajčím v byte, nefajčím v spoločných priestoroch, nefajčím ani v svojom aute. fajčím na svojom balkóne. a keď mám otvorené okno a od iných balkónových fajčiarov mi ide dym do bytu - zavriem okno. nejdem zato vynadať susedom ani im kopať do dverí.
Aj v lete v noci by si si zavrel okno a "spokojne" sa dusil, len aby sused-fajčiar mal pohodičku a mohol si fajčiť na balkóne?
pepa78
27.05.11,08:07
ako inak? nefajčím v byte, nefajčím v spoločných priestoroch, nefajčím ani v svojom aute. fajčím na svojom balkóne. a keď mám otvorené okno a od iných balkónových fajčiarov mi ide dym do bytu - zavriem okno. nejdem zato vynadať susedom ani im kopať do dverí.

tak to robí drvivá časť z nás, zavrieme okno a je pokoj...lenže, napr. včera byt prehriaty po celodennom slnku, večer otvoríš okno aby si mohol spať a bum...ako keby si bol v krčme, zavrieš okno a si ako v saune...tak si vyber, ja osobne radšej to okno otvorím a budem pasívne fajčiť so susedom, ako by som sa mal "uvariť" a nevyspať sa :( len mám taký divný pocit, že ustupujem na úkor toho aby si niekto mohol beztrestne obťažovať ľudí naokolo...
jar88
27.05.11,08:09
...inak pozor to, že obhajujem nefajčenie na balkónoch neznamená, že obhajujem správanie nejakého psychopata...
No a bol by si to nefajčenie, ochotný obhajovať, už spomenutým spôsobom?
-----------------------------------------------
Zaujímavý prístup k susedom fajčiarom, ktorí sa v skutočnosti ničoho zlého nedopúšťajú.
Takým citlivým susedom vadí slušný sused, lebo fajčí, ale už im asi nevadí, ak v ich okolí drogujú výrastkovia, alebo nejaký majiteľ psa (bojového plemena) nechá výkaly na chodníku.
Takých kľudne toleruje a spokojne drží hubu. Jednoducho je pototo a tak nevyskakuje.:cool:
srska
27.05.11,08:12
Aj v lete v noci by si si zavrel okno a "spokojne" sa dusil, len aby sused-fajčiar mal pohodičku a mohol si fajčiť na balkóne? ja áno - v noci udržiavam teplotu na 22 stupňov klimatizáciou aby sa nám dobre spalo.
LenkaKas
27.05.11,08:12
No a bol by si to nefajčenie, ochotný obhajovať, už spomenutým spôsobom?
-----------------------------------------------
Zaujímavý prístup k susedom fajčiarom, ktorí sa v skutočnosti ničoho zlého nedopúšťajú.
Takým citlivým susedom vadí slušný sused, lebo fajčí, ale už im asi nevadí, ak v ich okolí drogujú výrastkovia, alebo nejaký majiteľ psa (bojového plemena) nechá výkaly na chodníku.
Takých kľudne toleruje a spokojne drží hubu. Jednoducho je pototo a tak nevyskakuje.:cool:

u nas sme teraz zacali bojovat proti mackam, je ich tu privela a vo stvrtok jedna skocila po susedovi, ale to nevadi nikomu. sak jeho sa to netyka. ale do fajciarov sa pusta kazdy.
Nella_2
27.05.11,08:15
ja áno - v noci udržiavam teplotu na 22 stupňov klimatizáciou aby sa nám dobre spalo.
Nie každý si môže dovoliť klimatizáciu a nie každý klimatizáciu znáša...
pepa78
27.05.11,08:16
No a bol by si to nefajčenie, ochotný obhajovať, už spomenutým spôsobom?
-----------------------------------------------
Zaujímavý prístup k susedom fajčiarom, ktorí sa v skutočnosti ničoho zlého nedopúšťajú.
Takým citlivým susedom vadí slušný sused, lebo fajčí, ale už im asi nevadí, ak v ich okolí drogujú výrastkovia, alebo nejaký majiteľ psa (bojového plemena) nechá výkaly na chodníku.
Takých kľudne toleruje a spokojne drží hubu. Jednoducho je pototo a tak nevyskakuje.:cool:

Určite nebudem niekomu búchať na dvere a robiť bordel. Určite je možné v rámci bežnej susedskej komunikácie na rovinu niekomu povedať, že nás jeho správanie obťažuje...to isté platí aj v tebou spomenutých prípadoch, lenže keď si netrúfaš, tak máš možnosť zavolať na mestskú políciu, ktorá ma daný problém vo svojej kompetencii...čo sa o fajčení nedá povedať
jar88
27.05.11,08:19
Iba otázočka, prečo chodíte huliť na balkón alebo do okna?
Zrejme kvôli tomu, že doma chcete mať bezsmradové prostredie, máte deti a pod. Nuž ale, prečo potom je vám divné, že to isté chcú mať doma aj nefajčiari!
Pokiaľ neprišla táto móda byť tolerantný voči svojej rodine, nikto nikde ani nespomenul, že to niekomu vadí. Zrejme to tak je, že ten dym ide do cudzích spální. Čo je na tom divné, veď prúdenie vzduchu okolo domu ho zanesie aj tam, kde by ste povedali, že to nie je možné. A že to smrdí aj cez dva vchody a niekoľko poschodí, môžem potvrdiť aj ja sám.
Najviac ma vie nasr..., keď sa v noci zobudím, ako keby mi niekto sedel na posteli a fajčil vedľa mňa, vtedy by som všetkých najradšej , no nevyjadrím sa.:mad:
Hulte si doma do sýtosti a nikto vám to nebude vyčítať. Tak ako hluk aj smrad obťažuje, keď si ho necháte doma, nikomu to nebude vadiť!:cool:
Zaujímavé, že ti vadí, tichúčko sa plaziaca neškodná vôňa
a nevadí ti letná zábava (hlučný rozhovor) podnapitých výrastkov pod barákom. Nevadí ti partička huliaca bongo, nevadia ti hovná po veľkých psoch, nevadia ti striekačky poodhadzované pri pieskovisku a podobne.
--------------------------------------------
K takým veciam sa zbabelo otočíš chrbtom, alebo sklopíš ustráchaný zrak. (Nie si ty náhodou ten, čo rád rozbíja fajčiarom papule?)
Nemám pravdu?
pepa78
27.05.11,08:22
Zaujímavé, že ti vadí, tichúčko sa plaziaca neškodná vôňa
a nevadí ti letná zábava (hlučný rozhovor) podnapitých výrastkov pod barákom. Nevadí ti partička huliaca bongo, nevadia ti hovná po veľkých psoch, nevadia ti striekačky poodhadzované pri pieskovisku a podobne.
--------------------------------------------
K takým veciam sa zbabelo otočíš chrbtom, alebo sklopíš ustráchaný zrak.
Nemám pravdu?

jar88 , sorry, mám pocit, že tu len provokuješ...všimol si si, ako sa volá téma? Fajčiť alebo nefajčiť na balkóne...tak prečo by sme tu mali riešiť hlučnú zábavu, útočiace mačky a podobne? Založ tému čo nás sere a tam môžeme rozdebatovať všetko možné...
srska
27.05.11,08:24
Nie každý si môže dovoliť klimatizáciu a nie každý klimatizáciu znáša...
dnes klimatizácia nie je len zariadením na chladenie. veľakrát stačí keď si dáš režim ventilátor a pokojne spíš do rána. a samozrejme treba mať takú aby to bol šepot kvetín a nie apache v 50 metrovej výške
jar88
27.05.11,08:26
Určite nebudem niekomu búchať na dvere a robiť bordel. Určite je možné v rámci bežnej susedskej komunikácie na rovinu niekomu povedať, že nás jeho správanie obťažuje...to isté platí aj v tebou spomenutých prípadoch, lenže keď si netrúfaš, tak máš možnosť zavolať na mestskú políciu, ktorá ma daný problém vo svojej kompetencii...čo sa o fajčení nedá povedať
No neviem:D
ešte som nevidel zasahovať políciu proti hovienku na chodníku, ani proti hlučnej, nočnej debate na ulici a proti huličom, to už vôbec.
-----------------------------------------------------
Ja som chcel len upozorniť na fakt, že sú okolo nás horšie a zjavne zbabelo tolerované veci, ako fajčenie na balkóne.
Nella_2
27.05.11,08:27
dnes klimatizácia nie je len zariadením na chladenie. veľakrát stačí keď si dáš režim ventilátor a pokojne spíš do rána. a samozrejme treba mať takú aby to bol šepot kvetín a nie apache v 50 metrovej výške
ventilátor je dobrý kompromis, ale v zavretej miestnosti potom vlastne dýchaš ten vydýchaný vzduch, nie?... akurát premiešaný ;)
Danka123
27.05.11,08:29
fajčiari sú bezohľadní
pepa78
27.05.11,08:30
No neviem:D
ešte som nevidel zasahovať políciu proti hovienku na chodníku, ani proti hlučnej, nočnej debate na ulici a proti huličom, to už vôbec.
-----------------------------------------------------
Ja som chcel len upozorniť na fakt, že sú okolo nás horšie a zjavne zbabelo tolerované veci, ako fajčenie na balkóne.

Predstav si, že ja som videl zasahovať MP proti psíčkarom, ktorí nerešpektovali nariadenia MČ ... nemali psa na vodítku, nezobrali výkal po psovi atď.

Zasahovali tiež proti hlučnej partíí pod barákom...len je to presne o tom, netreba sa pred problémom schovávať ale riešiť ho...v tomto prípade sa to dá zavolaním MP ale pri cigaretovom dyme tú možnosť nemáš...jednoducho je chyba v zákone o ochrane nefajčiarov...ja mám to isté v práci,robím vo VW a tam máš jeden chodník od vrátnice k halám...myslíš, že sa tam vyhnem fajčiarom? nevyhnem...a tiež si myslím, že by to malo byť zakázané, lebo inú cestu do práce bohužial nemám...
LenkaKas
27.05.11,08:31
fajčiari sú bezohľadní

myslim ze bezohladni su ked si zapalia na zastavke, v restike, ale nie na balkone kde sa to dost rychlo rozplyva do okolia
Nella_2
27.05.11,08:35
myslim ze bezohladni su ked si zapalia na zastavke, v restike, ale nie na balkone kde sa to dost rychlo rozplyva do okolia
Práveže sa to nevzykne roplynúť do okolia, ale sa to ťahá popri stene a cez otvorené okná/balkóny dnu do bytov. :rolleyes:
pepa78
27.05.11,08:36
myslim ze bezohladni su ked si zapalia na zastavke, v restike, ale nie na balkone kde sa to dost rychlo rozplyva do okolia

do okolia a do bytov...myslím, že tento problém tu nevyriešime, každý chce mať svoju pravdu...neostáva nám nič iné len lobovať za svoju pravdu, trebárs aj u svojich poslancov...je na nich ako vyriešia zákon na ochranu nefajčiarov, môžu ho novelizovať, ale môžu sa na to aj vykašlať...jedno je isté balkón je v osobnom vlastníctve, tam ti nezakáže asi nikto nič, ale vzduch okolo neho už je verejné priestranstvo...asi pomôže len ohľaduplnosť Ľudí
LenkaKas
27.05.11,08:38
Práveže sa to nevzykne roplynúť do okolia, ale sa to ťahá popri stene a cez otvorené okná/balkóny dnu do bytov. :rolleyes:

tak prečo mi nemame doma smrad, ked aj okolo nas susedia fajcia?
a to mam okno otvorene aj v noci, aj cez den.
srska
27.05.11,08:38
ventilátor je dobrý kompromis, ale v zavretej miestnosti potom vlastne dýchaš ten vydýchaný vzduch, nie?... akurát premiešaný ;) nikdy nespím doma v uzavretej miestnosti. a ak máš doma nútené odvetrávanie a na klíme zapneš ventilátor + plazma filter, tak dýchaš čistejší vzduch ako je ten vonku;)
Nella_2
27.05.11,08:40
tak prečo mi nemame doma smrad, ked aj okolo nas susedia fajcia?
a to mam okno otvorene aj v noci, aj cez den.
Možno máte šťastie, že vás ten dym obchádza a možno ho necítite, keď je manžel fajčiar. ;)
LenkaKas
27.05.11,08:42
Možno máte šťastie, že vás ten dym obchádza a možno ho necítite, keď je manžel fajčiar. ;)

manzel je doma az navecer, cely den tu nie je a smrad nemame
a to nerobim nic extra.
a preto sa mi nechce verit zeby ten smrad a dym sli tak daleko k tomu nasmu "uzasnemu" kamosovi susedovi.
ale ako vravim, jeho uz vsetci poznaju. zaujimave ze je tu dlhsie ako my, spolu sme v bytovke 4 roky a ani raz nic nepovedal az zrazu teraz. a manzel fajci stale rovnako pravidelne co sa veceru tyka.
Letko
27.05.11,08:46
Minule som si sedel v obývačke pri otvorenej vetračke a zrazu cítim cigaretový dym - sused fajčil na balkóne, ktorý je od nás vzdialený asi 10 metrov. Takže u nás to je cítiť, keď niekto v okolí fajčí na balkóne.
LenkaKas
27.05.11,08:48
Minule som si sedel v obývačke pri otvorenej vetračke a zrazu cítim cigaretový dym - sused fajčil na balkóne, ktorý je od nás vzdialený asi 10 metrov. Takže u nás to je cítiť, keď niekto v okolí fajčí na balkóne.

a nemohol to byt iny sused?
Nella_2
27.05.11,08:49
manzel je doma az navecer, cely den tu nie je a smrad nemame
a to nerobim nic extra.
a preto sa mi nechce verit zeby ten smrad a dym sli tak daleko k tomu nasmu "uzasnemu" kamosovi susedovi.
ale ako vravim, jeho uz vsetci poznaju. zaujimave ze je tu dlhsie ako my, spolu sme v bytovke 4 roky a ani raz nic nepovedal az zrazu teraz. a manzel fajci stale rovnako pravidelne co sa veceru tyka.
Ten dym, čo ho otravuje, možno ani nejde od vás. Ale keby boli okolo vás samí susedia nefajčiari, ktorí by sa na vás sťažovali, nič by ste nerobili? Teraz je to u vás naopak - viacerí fajčia, vadí to len jednému. Preto on vyzerá ako čudák. (To, že ako to rieši, je iná vec.)
Ale o pár rokov sa u vás susedia môžu vymeniť, nasťahujú sa mladé rodiny s malými deťmi a tým môže cigaretový dym zo susedovho balkóna tiež prekážať. Aj o nich si poviete, že sú to len "rýpači"?
bettylou
27.05.11,08:52
dlhodobo som nefajciar, fajci len manzel, a naucila som sa s tym zit

tak to nie si nefajčiar, ale pasívny fajčiar .

k téme : je nejaký zákon o obťažovaní susedov, hlukom, pachmi... ale vo vašom prípade to sused ťažko dokáže
LenkaKas
27.05.11,08:53
Ten dym, čo ho otravuje, možno ani nejde od vás. Ale keby boli okolo vás samí susedia nefajčiari, ktorí by sa na vás sťažovali, nič by ste nerobili? Teraz je to u vás naopak - viacerí fajčia, vadí to len jednému. Preto on vyzerá ako čudák. (To, že ako to rieši, je iná vec.)
Ale o pár rokov sa u vás susedia môžu vymeniť, nasťahujú sa mladé rodiny s malými deťmi a tým môže cigaretový dym zo susedovho balkóna tiež prekážať. Aj o nich si poviete, že sú to len "rýpači"?

opakujem, aj my mame male dieta, a nemyslism si ze len nasmu bytu sa dym "zazracne" vyhyba
je tu viacero ludi, ktorych sme sa pytali, a nikomu to nevadi. asi znamena ze dym do bytu nejde.
u nas su balkony tak dobre robene, ze maju pevne steny, takze ten dym mi musel vyslovene "zabocit" aby sa dostal k nemu do bytu.
srska
27.05.11,08:54
možno sa vám to bude zdať smiešne ale ja sa vždy pri fajčení na balkóne prispôsobím vetru. je pravda, že mám susedov len hore a sprava a balkón dlhý 7 metrov, takže vždy sa postavím tak, aby dym čo najmenej obťažoval susedov.
Letko
27.05.11,08:55
a nemohol to byt iny sused?

Videl som ho, keď som sa išiel pozrieť na balkón.
LenkaKas
27.05.11,08:55
možno sa vám to bude zdať smiešne ale ja sa vždy pri fajčení na balkóne prispôsobím vetru. je pravda, že mám susedov len hore a sprava a balkón dlhý 7 metrov, takže vždy sa postavím tak, aby dym čo najmenej obťažoval susedov.

nie je to smiesne, tiez to robime
ale proste vietor neoklameme
neda sa
LenkaKas
27.05.11,08:56
Videl som ho, keď som sa išiel pozrieť na balkón.

tak ja uz neviem :(
LenkaKas
27.05.11,08:57
tak a mam toho dost, prave tu bol ten debil, aby som nefajcila
takmer som mu vrazila do zubov, lebo ja nefajcim, a manzel je v praci
to je uz choroba, a ani na balkonoch nie je vidiet zeby neikto fajcil.
toto uz prekracuje vsetky hranice :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Nella_2
27.05.11,08:58
opakujem, aj my mame male dieta, a nemyslism si ze len nasmu bytu sa dym "zazracne" vyhyba
je tu viacero ludi, ktorych sme sa pytali, a nikomu to nevadi. asi znamena ze dym do bytu nejde.
u nas su balkony tak dobre robene, ze maju pevne steny, takze ten dym mi musel vyslovene "zabocit" aby sa dostal k nemu do bytu.
Ťažko objektívne posúdiť, či ho ten dym naozaj obťažuje alebo je to fakt len "rýpač". Musel by k nemu niekto (v neutrálnom postavení) ísť na návštevu v čase, keď bude tvoj manžel fajčiť na balkóne a potom poreferovať, či niečo naozaj cítil. :)
Letko
27.05.11,08:59
Čo tak namiesto fajčenia na balkóne zobrať manžela vonku na prechádzku, popri tom si dať pivo a cigaretku?
srska
27.05.11,08:59
tak a mam toho dost, prave tu bol ten debil, aby som nefajcila
takmer som mu vrazila do zubov, lebo ja nefajcim, a manzel je v praci
to je uz choroba, a ani na balkonoch nie je vidiet zeby neikto fajcil.
toto uz prekracuje vsetky hranice :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
asi číta túto tému;)
Nella_2
27.05.11,09:00
tak a mam toho dost, prave tu bol ten debil, aby som nefajcila
takmer som mu vrazila do zubov, lebo ja nefajcim, a manzel je v praci
to je uz choroba, a ani na balkonoch nie je vidiet zeby neikto fajcil.
toto uz prekracuje vsetky hranice :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
ááá, tak to je evidentné, že si vymýšľa... alebo fajčí niekto inde a on je presvedčený, že to ide od vás :confused:
Letko
27.05.11,09:00
tak a mam toho dost, prave tu bol ten debil, aby som nefajcila
takmer som mu vrazila do zubov, lebo ja nefajcim, a manzel je v praci
to je uz choroba, a ani na balkonoch nie je vidiet zeby neikto fajcil.
toto uz prekracuje vsetky hranice :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Navrhni zvolanie chôdze nájomníkov a pred svedkami si to vydiskutujte.
Nella_2
27.05.11,09:01
Čo tak namiesto fajčenia na balkóne zobrať manžela vonku na prechádzku, popri tom si dať pivo a cigaretku?
Majú malé dieťa a manžel chodí domov až večer. ;)
LenkaKas
27.05.11,09:02
ááá, tak to je evidentné, že si vymýšľa... alebo fajčí niekto inde a on je presvedčený, že to ide od vás :confused:

on sa fakt asi nudi
sak ked ma nedostatok komunikacie to sa da aj inak povedat
najdeme mu nejaku frajerku, mozno by dal pokoj, aspon na nejaky cas :D:D
srska
27.05.11,09:02
Čo tak namiesto fajčenia na balkóne zobrať manžela vonku na prechádzku, popri tom si dať pivo a cigaretku?
nehovoríš dobre. ja s miláčikom chodím všade bez cigariet lebo nefajčí a viem ako jej to vadí keby som si pri nej zapálil.
Letko
27.05.11,09:03
Majú malé dieťa a manžel chodí domov až večer. ;)

Podľa toho, o koľkej večer. Ak je to batoľa, tak do kočiara a všetci traja na prechádzku :)
LenkaKas
27.05.11,09:03
Majú malé dieťa a manžel chodí domov až večer. ;)

nemat maleho nevaham, bol by klud. ale nie vzdy to ide. a preco stale my sa mame prisposobovat?
osobne si myslim ze keby bola tolerancia na obidvoch stranach bolo by to fajn.
ja mam blbe to ze som nefajciar, amuz fajci
a potom je tazke na ktoru stranu sa postavit
Letko
27.05.11,09:06
nemat maleho nevaham, bol by klud. ale nie vzdy to ide. a preco stale my sa mame prisposobovat?
osobne si myslim ze keby bola tolerancia na obidvoch stranach bolo by to fajn.
ja mam blbe to ze som nefajciar, amuz fajci
a potom je tazke na ktoru stranu sa postavit

Ak by ti sused púšťal nahlas hudbu, išla by si za ním, aby ju dal tichšie alebo by si si stále dávala zátky do uší? Asi by sa mal prispôsobiť on a púšťať si ju tichšie, aby ťa nevyrušovala.
adi11
27.05.11,09:07
tak a mam toho dost, prave tu bol ten debil, aby som nefajcila
takmer som mu vrazila do zubov, lebo ja nefajcim, a manzel je v praci
to je uz choroba, a ani na balkonoch nie je vidiet zeby neikto fajcil.
toto uz prekracuje vsetky hranice :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

..no tak tento panko bude mat asi aj iny problem, nielen dym mu vadi, ale ine veci ho znervoznuju, z ktorymi sa neda nic robit.:o.ako napr. nizky dochodok.:mee:.politicka situacia.:mee:.a tak hlada, kde si moze do koho a kto mu to hlavne dovoli brnknut..a k vam to ma najblizsie..
..no veru ja bych si s nim velmi rychlo poradila..dajte mi pokoj, lebo zavolam policiu za obtazovanie..
bettylou
27.05.11,09:09
No a bol by si to nefajčenie, ochotný obhajovať, už spomenutým spôsobom?
-----------------------------------------------
Zaujímavý prístup k susedom fajčiarom, ktorí sa v skutočnosti ničoho zlého nedopúšťajú.
Takým citlivým susedom vadí slušný sused, lebo fajčí, ale už im asi nevadí, ak v ich okolí drogujú výrastkovia, alebo nejaký majiteľ psa (bojového plemena) nechá výkaly na chodníku.
Takých kľudne toleruje a spokojne drží hubu. Jednoducho je pototo a tak nevyskakuje.:cool:

toto je ale každého osobná vec, to ma neotravuje, ani moje deti. capisci??
srska
27.05.11,09:10
..no tak tento panko bude mat asi aj iny problem, nielen dym mu vadi, ale ine veci ho znervoznuju, z ktorymi sa neda nic robit.:o.ako napr. nizky dochodok.:mee:.politicka situacia.:mee:.a tak hlada, kde si moze do koho a kto mu to hlavne dovoli brnknut..a k vam to ma najblizsie..
..no veru ja bych si s nim velmi rychlo poradila..dajte mi pokoj, lebo zavolam policiu za obtazovanie.. u mňa by policajtov volal on
LenkaKas
27.05.11,09:10
..no tak tento panko bude mat asi aj iny problem, nielen dym mu vadi, ale ine veci ho znervoznuju, z ktorymi sa neda nic robit.:o.ako napr. nizky dochodok.:mee:.politicka situacia.:mee:.a tak hlada, kde si moze do koho a kto mu to hlavne dovoli brnknut..a k vam to ma najblizsie..
..no veru ja bych si s nim velmi rychlo poradila..dajte mi pokoj, lebo zavolam policiu za obtazovanie..


tym ho odbila suseda a ma od nich pokoj, k nej prisiel v spodkach klopat
ja by som asi ani neotvorila dvere
adi11
27.05.11,09:13
u mňa by policajtov volal on
..u nas by si ani nepipol..
adi11
27.05.11,09:14
tym ho odbila suseda a ma od nich pokoj, k nej prisiel v spodkach klopat
ja by som asi ani neotvorila dvere
..ja bych ho tak vyprasila prakerom :D len by sa tak za nim kuurilo :---
Letko
27.05.11,09:16
..ja bych ho tak vyprasila prakerom :D len by sa tak za nim kuurilo :---

Čo je to "praker"?
Nella_2
27.05.11,09:20
používa sa na prášenie kobercov :)
LenkaKas
27.05.11,09:21
Čo je to "praker"?

prasiak na koberce :)
Nella_2
27.05.11,09:24
Letko
27.05.11,09:27
prasiak na koberce :)

U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel :)
Nella_2
27.05.11,09:28
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel :)
Pracháč ;)
adi11
27.05.11,09:28
prasiak na koberce :)
..a teraz som zistila, ze ja ho uz vobec nemam.:D.ale ved mne to ani nehrozi..zeby sa ostihol niekto..a keby, tak mam tu po ruke taku bakulu, co policajti pouzivali..:D
Letko
27.05.11,09:29
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel :)

Takže PRACHÁČ - v živote som toto slovo nepočul. U nás je pracháč ten, kto má veľa peňazí.
jar88
27.05.11,09:30
Predstav si, že ja som videl zasahovať MP proti psíčkarom, ktorí nerešpektovali nariadenia MČ ... nemali psa na vodítku, nezobrali výkal po psovi atď.

Zasahovali tiež proti hlučnej partíí pod barákom...len je to presne o tom, netreba sa pred problémom schovávať ale riešiť ho...v tomto prípade sa to dá zavolaním MP ale pri cigaretovom dyme tú možnosť nemáš...jednoducho je chyba v zákone o ochrane nefajčiarov...ja mám to isté v práci,robím vo VW a tam máš jeden chodník od vrátnice k halám...myslíš, že sa tam vyhnem fajčiarom? nevyhnem...a tiež si myslím, že by to malo byť zakázané, lebo inú cestu do práce bohužial nemám...
Ja som chcel napísať vlastne len toľko, že arogancia niektorých nefajčiarov, nepozná medze. Hraničí to s bezcharakternosťou.
------------------------------------------------------------
Som fajčiar, ale nefajčím v dome. Viem že to niektorým je nepríjemné a a sám od seba ich rešpektujem.
-----------------------------------------------------------
Mne osobne tiež vadí fajčenie tam, kde je to zakázané.
Vadí mi aj kopec iných vecí, ktoré niektorým iným zas nevadia. Napríklad mi doslova smrdí pizza. Je mi z toho smradu nevoľno, ale určite by som sa nešiel susedom sťažovať a napomínať ich nech to nerobia.
-------------------------------------------------------------
Neskutočne mi vadia a doslova ma pridúšajú silné parfumy. Pritom mám kopu susediek, po ktorých prechádzam cez chodbu so zatajeným dychom.
Nikdy by som si však nedovolil im to zazlievať, lebo viem, že im sa to páči a nevedia si svoj život bez takých vôni ani len predstaviť.
-------------------------------------------------------------
Myslím si že je to ich slobodná vôľa robiť čo sa im zachce a čo sa im žiada, čo ich uspokojuje a dáva im dobrý pocit zo života, ak to nie je zákonom zakázané.
No a ak by náhodou aj v parlamente zakázali používanie parfémov na verejnosti, určite by som susedky neobmedzoval a neupozorňoval, že je to zakázané.
Myslím si, že starať sa do slobody iných a usilovať sa ich dokonca obmedzovať, je bezcharakternosť.
veronikasad
27.05.11,09:31
U nás sa povie trepač, ale ako hľadám, tak hľadám, spisovné slovo som na to zatiaľ nenašiel :)
Krátky slovník slovenského jazyka pracháč1 (http://slovnik.azet.sk/pravopis/kratky-slovnik/?q=pracháč) -a muž. r. nástroj (http://slovnik.azet.sk/pravopis/kratky-slovnik/?q=nástroj) na prášenie, klepanie
pracháč2 -a muž. r. subšt. boháč
Pravidlá slovenského pravopisu pracháč (http://slovnik.azet.sk/pravopis/pravidla-pravopisu/?q=pracháč) ‑a mn. č. ‑e muž. r. (na prášenie)
Nella_2
27.05.11,09:32
Ja som chcel napísať vlastne len toľko, že arogancia niektorých nefajčiarov, nepozná medze. Hraničí to s bezcharakternosťou.
------------------------------------------------------------
Som fajčiar, ale nefajčím v dome. Viem že to niektorým je nepríjemné a a sám od seba ich rešpektujem.
-----------------------------------------------------------
Mne osobne tiež vadí fajčenie tam, kde je to zakázané.
Vadí mi aj kopec iných vecí, ktoré niektorým iným zas nevadia. Napríklad mi doslova smrdí pizza. Je mi z toho smradu nevoľno, ale určite by som sa nešiel susedom sťažovať a napomínať ich nech to nerobia.
-------------------------------------------------------------
Neskutočne mi vadia a doslova ma pridúšajú silné parfumy. Pritom mám kopu susediek, po ktorých prechádzam cez chodbu so zatajeným dychom.
Nikdy by som si však nedovolil im to zazlievať, lebo viem, že im sa to páči a nevedia si svoj život bez takých vôni ani len predstaviť.
-------------------------------------------------------------
Myslím si že je to ich slobodná vôľa robiť čo sa im zachce a čo sa im žiada, čo ich uspokojuje a dáva im dobrý pocit zo života, ak to nie je zákonom zakázané.
No a ak by náhodou aj v parlamente zakázali používanie parfémov na verejnosti, určite by som susedky neobmedzoval a neupozorňoval, že je to zakázané.
Myslím si, že starať sa do slobody iných a usilovať sa ich dokonca obmedzovať, je bezcharakternosť.
Lenže smrad z pizze ti nespôsobí rakovinu, napríklad. :);)
bettylou
27.05.11,09:33
[QUOTE=LenkaKas;1752810]on sa fakt asi nudi
sak ked ma nedostatok komunikacie to sa da aj inak povedat
najdeme mu nejaku frajerku, mozno by dal pokoj, aspon na nejaky cas :D:D[/

QUOTE]

Jde tatínek s malým Pepíčkem na procházku a potkají cizího pána. Pepíček ho vzorně pozdraví, pán odpoví a když zajde, tak se tatínek zvědavě ptá: „Ty toho pána znáš?“ Pepíček odpoví: „Ano, to je pán z ochrany ovzduší.“ Tatínek se ptá: „A jak to víš?“ Pepíček: „No, on k nám chodí, vždycky když nejsi doma a ptá se maminky, jestli je čistý vzduch.“
to len na odľahčenie :D
jar88
27.05.11,09:39
Takže PRACHÁČ - v živote som toto slovo nepočul. U nás je pracháč ten, kto má veľa peňazí.
Pracháč je taká konštrukcia, na ktorej sa kedysi prášili prakerom koberce.
Dnes sa už neprášia, ale vysávajú. Ostatný prach sa utieral prachovkou.
--------------------------------------------------------------------
Všimol som si, že sa u nás začal rozmáhať novodobý neduh sedlákov prisťahovaných do paneláku, prášiť rôzne koberčeky rovno z balkóna. No a to mi pripadá bezohladnejšie, ako fajčenie na balkóne.
--------------------------------------------------
Tým sedlákom to pripadá normálne a fajčenie zas nenormálne.
jar88
27.05.11,09:42
Lenže smrad z pizze ti nespôsobí rakovinu, napríklad. :);)
No a tebe závan cigaretovej vône spôsobí rakovinu pľúc?
Nedaj sa vysmiať.:D
Nella_2
27.05.11,09:46
Pracháč je taká konštrukcia, na ktorej sa kedysi prášili prakerom koberce.
Dnes sa už neprášia, ale vysávajú. Ostatný prach sa utieral prachovkou.
--------------------------------------------------------------------
Všimol som si, že sa u nás začal rozmáhať novodobý neduh sedlákov prisťahovaných do paneláku, prášiť rôzne koberčeky rovno z balkóna. No a to mi pripadá bezohladnejšie, ako fajčenie na balkóne.
--------------------------------------------------
Tým sedlákom to pripadá normálne a fajčenie zas nenormálne.
Tá konštrukcia, na ktorej sa prášili koberce, sa volá PRAŠIAK. ;)

http://slovniky.korpus.sk/?w=pra%C5%A1iak&s=exact&c=0b30&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=sss&d=peciar&d=ma&d=hssjV&d=obce&d=priezviska&d=un&d=locutio&ie=utf-8&oe=utf-8
veronikasad
27.05.11,09:47
No a tebe závan cigaretovej vône spôsobí rakovinu pľúc?
Nedaj sa vysmiať.:D
jar, ak by si mal v byte alergika alebo astmatika a suseda fajčiara, aj vtedy by si písal takéto "voloviny" ?
marleau
27.05.11,09:53
UŽ SOM TU!
JEDNOZNAČNE N E F A J Č I Ť !!!
leonq
27.05.11,09:59
to Jar88 "No a tebe závan cigaretovej vône spôsobí rakovinu pľúc? Nedaj sa vysmiať."

ale pojem pasivne fajcenie ti nieco hovori ze ?

netvrdim ze zavan cigarety ta zabije, ale pojem "arogantnost nefajciarov nema hranice" je silna kava a vo svojej podstate nezmysleny

som ex fajciar, prestal som lebo to islo do penazi, teraz mi fajcenie vyslovene vadi a moj dom a moja zahrada je nefajciarska zona aj pre navstevy, ale nikoho tym neobmedzuhem, maximalne ma niekto nepride navstivit.

vseobecne viac ohladuplnosti by nezaskodilo ale nefajciar braniaci sa dymu fajciara v snahe ubranit sa dymu a smradu nemoze byt arogantny, lebo vzdy ma pravdu.
marleau
27.05.11,09:59
jar, ak by si mal v byte alergika alebo astmatika a suseda fajčiara, aj vtedy by si písal takéto "voloviny" ?
A nielen to.
Fajčiarom by sa asi tiež moc nepáčilo,keby pri otvorenom okne cítili napríklad močovku alebo chemikáliu.V čom je rozdiel od cigaretového dymu?V ničom.
jar88
27.05.11,10:03
jar, ak by si mal v byte alergika alebo astmatika a suseda fajčiara, aj vtedy by si písal takéto "voloviny" ?
Asi by som to riešil inak a účinne. (Za predpokladu, že sa mi naozaj jedná o deti.)
Zmenil by som svoje životné prostredie.
--------------------------------------
No a je jasné, že účinne zmeniť prostredie, je možné len presťahovaním sa do iného prostredia. Určite nezmeníš prostredie ako také. Aspoň nie zásadne tým, že zakážeš susedom fajčiť na balkóne.
------------------------------------
No a ten občasný závan cigaretového dymu, ten určite životné prostredie nemení. Prašnosť mestského prostredia, exhaláty výfukových plynov a podobné, sú oveľa, oveľa podstatnejšie.
veronikasad
27.05.11,10:08
Asi by som to riešil inak a účinne. (Za predpokladu, že sa mi naozaj jedná o deti.)
Zmenil by som svoje životné prostredie.
--------------------------------------
No a je jasné, že účinne zmeniť prostredie, je možné len presťahovaním sa do iného prostredia. Určite nezmeníš prostredie ako také. Aspoň nie zásadne tým, že zakážeš susedom fajčiť na balkóne.
------------------------------------
No a ten občasný závan cigaretového dymu, ten určite životné prostredie nemení. Prašnosť mestského prostredia, exhaláty výfukových plynov a podobné, sú oveľa, oveľa podstatnejšie.
prečo presťahovanie? Veď fajčenie podľa teba neškodí ? Na "svojich" máš iný meter ako na "cudzích" ?
Alebo sa len potrebuješ "predvádzať" v tejto téme ?
srska
27.05.11,10:11
ja sa vždy keď ráno fajčím na balkóne pozastavujem nad tými, čo ráno v špičke šlapú na bicykloch pomedzi autami do roboty. to je jednak určite prospešné na ich pľúca, asi tak ako mne, a aj okoliu v robote, keď taký potko si lofne do kanclu medzi ostatných.
marleau
27.05.11,10:11
Asi by som to riešil inak a účinne. (Za predpokladu, že sa mi naozaj jedná o deti.)
Zmenil by som svoje životné prostredie.
--------------------------------------
No a je jasné, že účinne zmeniť prostredie, je možné len presťahovaním sa do iného prostredia. Určite nezmeníš prostredie ako také. Aspoň nie zásadne tým, že zakážeš susedom fajčiť na balkóne.
------------------------------------
No a ten občasný závan cigaretového dymu, ten určite životné prostredie nemení. Prašnosť mestského prostredia, exhaláty výfukových plynov a podobné, sú oveľa, oveľa podstatnejšie.
Za takéto odpovede,že TAK SA ODSŤAHUJ,ODÍĎ apod. by som lámal väzy na počkanie.Bez ľútosti.
marleau
27.05.11,10:16
Ja nechám,že niekto chce robiť (doslova páchať) zle a ostatní mu musia ustúpiť.To vídam hlavne na zastávke za dažďa,keď niekoho upozorním,že tam stoja aj iní ľudia.Vždy sa mi dostane odpoveď,že "tam prší,čo mám zmoknúť"?To fakt si sprostáci myslia,že to je správna odpoveď?
Aby som dokončil myšlienku,tak tú zastávku vyriešim hneď ručne a keď treba aj stručne...a to spojmi nechodím.
misoft
27.05.11,10:16
ale pojem pasivne fajcenie ti nieco hovori ze ?
O pasívne fajčenie by sa jednalo, ak by si sedel niekde v uzavretej miestnosti v spoločnosti fajčiarov a dýchal cigaretový dym (ktorý by tam bol vo zvýšenej koncentrácii). Pokiaľ si však na balkóne, koncentrácia NIKDY nie je tak vysoká, aby sa mohlo hovoriť o pasívnom fajčení.

Fajčiarom by sa asi tiež moc nepáčilo,keby pri otvorenom okne cítili napríklad močovku alebo chemikáliu.V čom je rozdiel od cigaretového dymu?V ničom.
No rozdiel tu je - a dosť poriadny. Pokiaľ fačíš na balkóne - tak je to doba cca 5 - 10 minút a koncentrácia dymu nízka. Ale keď poľnohospodári vylejú močovku alebo chemikáliu na pole, tak to vylievajú vo veľkom množstve a koncetrované, než to vsiakne do zeme, výpary sú intenzívne a dlhodobé (nie 5-10 minút, ale niekedy dni až týždne!). Toto už je ohrozenie životného prostredia. Pri domácom fajčení obťažuješ možno 1-5 ľudí, poľnohospodári obťažujú stovky až tisícky ľudí.
jar88
27.05.11,10:19
to Jar88 "No a tebe závan cigaretovej vône spôsobí rakovinu pľúc? Nedaj sa vysmiať."

ale pojem pasivne fajcenie ti nieco hovori ze ?

netvrdim ze zavan cigarety ta zabije, ale pojem "arogantnost nefajciarov nema hranice" je silna kava a vo svojej podstate nezmysleny

som ex fajciar, prestal som lebo to islo do penazi, teraz mi fajcenie vyslovene vadi a moj dom a moja zahrada je nefajciarska zona aj pre navstevy, ale nikoho tym neobmedzuhem, maximalne ma niekto nepride navstivit.

vseobecne viac ohladuplnosti by nezaskodilo ale nefajciar braniaci sa dymu fajciara v snahe ubranit sa dymu a smradu nemoze byt arogantny, lebo vzdy ma pravdu.
Pasívne fajčenie je dýchanie v zafajčenom prostredí.
Napríklad v takom, ako kedysi v starých krčmách.
-------------------------------------------------
Určite sa nedá nazývať pasívnym fajčením, zavetrenie závanu cigaretovej arómy. To určite nie je škodlivé, ale arogantný nefajčiar, hlavne ak je bývalý fajčiar, to bude zakazovať aj za cenu násilia.
---------------------------------------------------
Je to o charaktere človeka, nie o zákonoch.
Ja osobne som nefajčil v reštaurácii v prítomnosti nefajčiara, ani za totáča.
Ani vtedy, ak mi nefajčiar vyslovene povedal, nech si pokojne zapálim, že jemu to nevadí. Vidím či mu to vadí, alebo nevadí a viem posúdiť, či mi to povedal len zo slušnosti, alebo úprimne, po pravde.
marleau
27.05.11,10:20
Áno?A keď dym neznášam,pretože mi ŠKODÍ A VADÍ,čo mám urobiť,keď už mi vojde dnu do bytu cez otvorené okno a neprajem si to,lebo ani ja druhým neotravujem život doma????
Letko
27.05.11,10:20
O pasívne fajčenie by sa jednalo, ak by si sedel niekde v uzavretej miestnosti v spoločnosti fajčiarov a dýchal cigaretový dym (ktorý by tam bol vo zvýšenej koncentrácii). Pokiaľ si však na balkóne, koncentrácia NIKDY nie je tak vysoká, aby sa mohlo hovoriť o pasívnom fajčení.

No rozdiel tu je - a dosť poriadny. Pokiaľ fačíš na balkóne - tak je to doba cca 5 - 10 minút a koncentrácia dymu nízka. Ale keď poľnohospodári vylejú močovku alebo chemikáliu na pole, tak to vylievajú vo veľkom množstve a koncetrované, než to vsiakne do zeme, výpary sú intenzívne a dlhodobé (nie 5-10 minút, ale niekedy dni až týždne!). Toto už je ohrozenie životného prostredia. Pri domácom fajčení obťažuješ možno 1-5 ľudí, poľnohospodári obťažujú stovky až tisícky ľudí.

A keby som ti dal počas tvojho fajčenia pohárik s močovkou tak, aby ti jej závan išiel do izby počas doby čo ty fajčíš, prišiel by si sa ku mne sťažovať?
Braňo
27.05.11,10:24
[
Určite sa nedá nazývať pasívnym fajčením, zavetrenie závanu cigaretovej arómy. To určite nie je škodlivé, ale arogantný nefajčiar, hlavne ak je bývalý fajčiar, to bude zakazovať aj za cenu násilia.

Iba pre informáciu : to čo vydychuje fajčiar je škodlivejšie ako to, čo vdychuje.

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=430
srska
27.05.11,10:31
končím debat - fajčiari buďme tolerantní k nefajčiarom a naopak. ja osobne si myslím, že som tolerantný fajčiar a keby ma otravoval taký hňup ako píše LenkaKas, tak do dverí by mi kopol len raz.
leonq
27.05.11,10:35
Pasívne fajčenie je dýchanie v zafajčenom prostredí.
Napríklad v takom, ako kedysi v starých krčmách.
-------------------------------------------------
Určite sa nedá nazývať pasívnym fajčením, zavetrenie závanu cigaretovej arómy. To určite nie je škodlivé, ale arogantný nefajčiar, hlavne ak je bývalý fajčiar, to bude zakazovať aj za cenu násilia.
---------------------------------------------------
Je to o charaktere človeka, nie o zákonoch.
Ja osobne som nefajčil v reštaurácii v prítomnosti nefajčiara, ani za totáča.
Ani vtedy, ak mi nefajčiar vyslovene povedal, nech si pokojne zapálim, že jemu to nevadí. Vidím či mu to vadí, alebo nevadí a viem posúdiť, či mi to povedal len zo slušnosti, alebo úprimne, po pravde.


Dobry bod pre teba ked sa dokazez ovladnut, pri nefajciarovy.

Ale treba objektivne povedat ze ludom to jednoducho moze vadit a snazia sa branit.

Mozno ten spominany sused v uvode tejto temy ma naozaj silny problem s cigaretovym dymom a normalne je nefajcit ako fajcit, tak ako je normalne sa umyvat aby clovek nesmrdel, nepit, nepreziarat sa a byt slusny ku vsetkym ostanym.Niekomu to vadi niekomu nie a ked viem ze niekomu vadi nieco co je vseobecne povazovane za skodlive malo by byt prirodzene to robit tak aby som skodil len sam sebe.

nech si kazdy fajci kolko chce ale nech berie ohlad na ostatnych, tak ako rychli soferi, psickari a podobme.
veronikasad
27.05.11,10:40
Končím tiež v tejto téme - všetko je o tolerancii, dobrých susedských vzťahoch a vzájomnom rešpektovaní sa.

Nedá mi však - na adresu Lenky - prečo nerešpektuje, že obyvatelia susedného domova dôchodcov majú radi mačičky

http://www.porada.sk/t169139-kto-zabezpecuje-odchyt-zvierat-hlavne-maciek.html
marleau
27.05.11,10:42
Ale v čom máš pravdu,tak áno, mal by som asi prestať fajčiť..., je to zbytočnosť...
Isto Stanko,isto by si mal prestať.
marleau
27.05.11,10:45
[
Určite sa nedá nazývať pasívnym fajčením, zavetrenie závanu cigaretovej arómy.určite to ale nie je nefajčiarovi príjemné.Čo s tým? To určite nie je škodlivé, ale arogantný nefajčiar, hlavne ak je bývalý fajčiar, to bude zakazovať aj za cenu násilia.čuduješ sa?

Iba pre informáciu : to čo vydychuje fajčiar je škodlivejšie ako to, čo vdychuje. O to horšie pre nefajčiara.

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=430

V texte.
misoft
27.05.11,10:48
A keby som ti dal počas tvojho fajčenia pohárik s močovkou tak, aby ti jej závan išiel do izby počas doby čo ty fajčíš, prišiel by si sa ku mne sťažovať?
Pokiaľ by to bol len pohárik - tak to by čoskoro vyprchalo (veď by si to vlial do seba :D). No ak by pohárik mal veľkosť hovnocuca - to už by som sa sťažoval (keď už nie na smrad, tak na nedovolené parkovanie na balkóne).

:D:D:D:D ;)
LenkaKas
27.05.11,10:52
Končím tiež v tejto téme - všetko je o tolerancii, dobrých susedských vzťahoch a vzájomnom rešpektovaní sa.

Nedá mi však - na adresu Lenky - prečo nerešpektuje, že obyvatelia susedného domova dôchodcov majú radi mačičky

http://www.porada.sk/t169139-kto-zabezpecuje-odchyt-zvierat-hlavne-maciek.html

neviem preco tahas macky do temy fajcenia, ale ok
lebo ich tu je priserne vela, ludia ich tu krmia, a z bieha sa nam tu cela komunita maciek, ktore max tak prenasaju choroby, nechavaju po sebe vykaly. a nase deti sa nemaju kde hrat, lebo ani klasicke hes ti na macku nepomoze ked ti lezi napr. na kapote auta ako mne a este bude na mna prskat, aj ked jej nic nerobim
marjankaj
27.05.11,10:54
neviem preco tahas macky do temy fajcenia, ale ok
lebo ich tu je priserne vela, ludia ich tu krmia, a z bieha sa nam tu cela komunita maciek, ktore max tak prenasaju choroby, nechavaju po sebe vykaly. a nase deti sa nemaju kde hrat, lebo ani klasicke hes ti na macku nepomoze ked ti lezi napr. na kapote auta ako mne a este bude na mna prskat, aj ked jej nic nerobim

Skrátka dobré je iba to, čo sa tebe páči a všetko ostatné treba odsúdiť.

Teraz nie som si celkom istý, či je ten sused divný.
LenkaKas
27.05.11,10:57
Skrátka dobré je iba to, čo sa tebe páči a všetko ostatné treba odsúdiť.

Teraz nie som si celkom istý, či je ten sused divný.


takze nakoniec som za debila ja, lebo chranim fajciarov, aj ked som nefajciar,, a som proti divo zijucim mackam, ktore roznasaju chorobu, nekontrolovatelne sa mnozia,
super
vidime ze tu pise sama inteligencia
LenkaKas
27.05.11,10:59
ono to cele bude asi o tom, ze malo kto ma rad ludi ktori si dokazu otvorit usta a zacnu nieco riesit.
ked raz skoci macka po tebe, alebo tvojom dietati a poskriabe Vas, spomen si nato co napisala, a potom treba uz len lutovat aku pliagu ta macka prenesie na cloveka.
veronikasad
27.05.11,11:09
takze nakoniec som za debila ja, lebo chranim fajciarov, aj ked som nefajciar,, a som proti divo zijucim mackam, ktore roznasaju chorobu, nekontrolovatelne sa mnozia,
super
vidime ze tu pise sama inteligencia
Lenka, veľký omyl ...
Môj odkaz na tebou založenú druhú tému bol naozaj veľmi mimotemy

Neriešim správanie tvojho suseda, len príspevky fajčiarov, ktorí nie sú ochotní akceptovať akúkolvek pripomienku nefajčiara, ma k tomu odkazu "vyprovokovali" ...
LenkaKas
27.05.11,11:10
Lenka, veľký omyl ...
Môj odkaz na tebou založenú druhú tému bol naozaj veľmi mimotemy

Neriešim správanie tvojho suseda, len príspevky fajčiarov, ktorí nie sú ochotní akceptovať akúkolvek pripomienku nefajčiara, ma k tomu odkazu "vyprovokovali" ...

lenze ja som nefajciar :)
EvaB
27.05.11,11:10
Zatiaľ sa tu vzrušujete nad problémom dymu a smradu. Určite je to pre nás nefajčiarov nepríjemné, ak:
-nechám si poobede vetrať, večer prídem domov do nasmradnutého bytu
-najmä v zime fajčili odušu na chodbe, stačí len vojsť do bytu a minimálne chodbu mám riadne chytenú
-nehovorím o fajčení na WC pod nami, krásne sa to šíri hore a nám po celom byte
Naši fajčiari vedia čosi viac. Druhé auto parkujeme pred vlastnou garážou (ako všetci). Nad ním 8 podlaží (okná bez balkónov). Ráno pred jazdou pozmetám špaky z kapoty, predného skla a stieračov, doplním, že mi ich tam hádžu nezahasené. Gumičky stieračov už nemením, nemá to zmysel. Potom sa snažím očistiť aspoň opľuté sklo. Ide to dosť ťažko (hlavne v zime, keď je to dobre zmrznuté), neviem, čo za sajrajt to pľujú. Strechu a kapotu je treba umyť ručne, minule to bolo tak ogrcané, že ani kefy na umyvárke to neumyli. Snažili sme sa zistiť, kto sa na tom podieľa. Nočné sedenie v aute neviedlo k ničomu, kamera z druhého auta na parkovisku nič, práve vtedy nikto nefajčil, ale ráno to bolo zasa všetko po starom. Keď sme urobili krik na všetkých, dosiahli sme akurát to, že nám neskôr v noci "popadali" kusy ľadu z parapetov na kapotu (tú sa tiež neoplatí opravovať). Doplňujem, že keby tie špaky púšťali voľne dole a odpľúvali si, zostalo by to na strieške nad garážou. Oni sa ale evidentne snažia trafiť to auto.
Takže aj takých máme fajčiarov. Ten dym nie je nič strašné, vidíte, že sú aj horšie veci.
veronikasad
27.05.11,11:13
lenze ja som nefajciar :)
ale obhajuješ manžela. Skutočne v klude sa zamysli, prečo sa váš sused takto správa. Nie je náhodou astmatik a fajčenie vo večerných hodinách mu vadí ?
marjankaj
27.05.11,11:14
takze nakoniec som za debila ja, lebo chranim fajciarov, aj ked som nefajciar,, a som proti divo zijucim mackam, ktore roznasaju chorobu, nekontrolovatelne sa mnozia,
super
vidime ze tu pise sama inteligencia

Áno samá inteligencia. Kuk sem. Dokonca sú aj zoradení.:rolleyes:
Nella_2
27.05.11,11:14
Skrátka dobré je iba to, čo sa tebe páči a všetko ostatné treba odsúdiť.

Teraz nie som si celkom istý, či je ten sused divný.
A prečo nemôže vyjadriť svoj názor?
Stretli sa v týchto dvoch témach založených Lenkou ľudia s rôznymi kombináciami preferencií a podľa toho sa aj vyjadrili. ;)
Fajčiar a milovník zvierat
Fajčiar a milovník zvierat, ktorý však neznáša mačky
Fajčiar a nemilovník zvierat
Nefajčiar a milovník zvierat
Nefajčiar a milovník zvierat, ktorý však neznáša mačky
Nefajčiar a nemilovník zvierat

Každý z nich sa vyjadrí k danej téme po svojom... každému vadí niečo iné. :)
LenkaKas
27.05.11,11:14
Zatiaľ sa tu vzrušujete nad problémom dymu a smradu. Určite je to pre nás nefajčiarov nepríjemné, ak:
-nechám si poobede vetrať, večer prídem domov do nasmradnutého bytu
-najmä v zime fajčili odušu na chodbe, stačí len vojsť do bytu a minimálne chodbu mám riadne chytenú
-nehovorím o fajčení na WC pod nami, krásne sa to šíri hore a nám po celom byte
Naši fajčiari vedia čosi viac. Druhé auto parkujeme pred vlastnou garážou (ako všetci). Nad ním 8 podlaží (okná bez balkónov). Ráno pred jazdou pozmetám špaky z kapoty, predného skla a stieračov, doplním, že mi ich tam hádžu nezahasené. Gumičky stieračov už nemením, nemá to zmysel. Potom sa snažím očistiť aspoň opľuté sklo. Ide to dosť ťažko (hlavne v zime, keď je to dobre zmrznuté), neviem, čo za sajrajt to pľujú. Strechu a kapotu je treba umyť ručne, minule to bolo tak ogrcané, že ani kefy na umyvárke to neumyli. Snažili sme sa zistiť, kto sa na tom podieľa. Nočné sedenie v aute neviedlo k ničomu, kamera z druhého auta na parkovisku nič, práve vtedy nikto nefajčil, ale ráno to bolo zasa všetko po starom. Keď sme urobili krik na všetkých, dosiahli sme akurát to, že nám neskôr v noci "popadali" kusy ľadu z parapetov na kapotu (tú sa tiež neoplatí opravovať). Doplňujem, že keby tie špaky púšťali voľne dole a odpľúvali si, zostalo by to na strieške nad garážou. Oni sa ale evidentne snažia trafiť to auto.
Takže aj takých máme fajčiarov. Ten dym nie je nič strašné, vidíte, že sú aj horšie veci.

tak toto je uz fakt sila. to je arogantnost, a nie jedna zapalena ciga na balkone.
co tu sledujem tak spacky na zemi niesu. nato si dava zvlast pozor pani domovnicka.
a to co opisujes vyslovene vyzera ako sopliaci ktori sa nudia, a nicia cudzi majetok.
LenkaKas
27.05.11,11:16
ale obhajuješ manžela. Skutočne v klude sa zamysli, prečo sa váš sused takto správa. Nie je náhodou astmatik a fajčenie vo večerných hodinách mu vadí ?

ano obhajujem, lebo fajci az vecer ked pride z prace a je to tak uz 4 roky
a za 4 roky to nikdy nikomu nevadilo a dotycny pan povedal ze tu zije 10rokov, hoci bytovka ma len 7, ale to nie je podstatne
leonq
27.05.11,11:16
chranit fajciarov ???
jediny dovod ze preco ma napada za generuju HDP vo forme spotrebnych dani a setria peniaze socialnej poistovni na dochodkoch...

prosim moderatora aby zamkol tuto temu, nikam to neviedie len sa tu ludia rozculuju :)
jar88
27.05.11,11:16
takze nakoniec som za debila ja, lebo chranim fajciarov, aj ked som nefajciar,, a som proti divo zijucim mackam, ktore roznasaju chorobu, nekontrolovatelne sa mnozia,
super
vidime ze tu pise sama inteligencia
Tie mačky sa množia kontrolovane.
Mačka je teritoriálne zviera. Nepripustí vo svojom teritóriu konkurentov.
To čo ľudia označujú za premnožené, je v skutočnosti len väčšia skupina.
LenkaKas
27.05.11,11:17
Áno samá inteligencia. Kuk sem. Dokonca sú aj zoradení.:rolleyes:

no ved pisem
a je logicke ze ked som zadala nejaku debatu pisem v nej asi najviac
ale tak nevadi, to je o tom logickom mysleni :D:D:D:D
LenkaKas
27.05.11,11:18
Tie mačky sa množia kontrolovane.
Mačka je teritoriálne zviera. Nepripustí vo svojom teritóriu konkurentov.
To čo ľudia označujú za premnožené, je v skutočnosti len väčšia skupina.

a kto ich kontroluje?
staci ze je 1 kocur a xy maciek a uz je to nekontrolovatelne
marjankaj
27.05.11,11:19
A prečo nemôže vyjadriť svoj názor?
Stretli sa v týchto dvoch témach založených Lenkou ľudia s rôznymi kombináciami preferencií a podľa toho sa aj vyjadrili. ;)
Fajčiar a milovník zvierat
Fajčiar a milovník zvierat, ktorý však neznáša mačky
Fajčiar a nemilovník zvierat
Nefajčiar a milovník zvierat
Nefajčiar a milovník zvierat, ktorý však neznáša mačky
Nefajčiar a nemilovník zvierat

Každý z nich sa vyjadrí k danej téme po svojom... každému vadí niečo iné. :)

Neviem ako si to vyčítala z mojich príspevkov. Ja som sa vyjadril za obidve strany. A nikomu som nezakazoval vyjadriť svoje názory.
veronikasad
27.05.11,11:21
ano obhajujem, lebo fajci az vecer ked pride z prace a je to tak uz 4 roky
a za 4 roky to nikdy nikomu nevadilo a dotycny pan povedal ze tu zije 10rokov, hoci bytovka ma len 7, ale to nie je podstatne
Lenka, najnepríjemnejšie pre suseda so zdravotnými problémami (ak je to váš prípad a nie je nejaký večný sťažovatel) je fajčenie ráno a večer. Dym z balkona sa cez otvorené okno dostáva do susedného bytu. Skúste sa v klude porozprávať, dohodnúť sa na nejakom rozumnom kompromise. Takéto vzájomné "otravovanie" si života naozaj nestojí za to ...
LenkaKas
27.05.11,11:23
Lenka, najnepríjemnejšie pre suseda so zdravotnými problémami (ak je to váš prípad a nie je nejaký večný sťažovatel) je fajčenie ráno a večer. Dym z balkona sa cez otvorené okno dostáva do susedného bytu. Skúste sa v klude porozprávať, dohodnúť sa na nejakom rozumnom kompromise. Takéto vzájomné "otravovanie" si života naozaj nestojí za to ...

len to nie je susedny byt
s nimi sme sa bavili oni ziadny dym a smrad necitia
on byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas dalej
pod nim fajcia, nad nim fajcia, vedla neho, ale bombarduje nas
a nikto a ani my nechapeme preco prave my. a mozno aj ano, vsetci ho uz poslali do p... len nas doteraz nikdy nenasiel doma
marjankaj
27.05.11,11:24
no ved pisem
a je logicke ze ked som zadala nejaku debatu pisem v nej asi najviac
ale tak nevadi, to je o tom logickom mysleni :D:D:D:D


A čo chceš tým dosiahnuť? Aby sme toho suseda ukrižovali?:eek:
veronikasad
27.05.11,11:26
len to nie je susedny byt
s nimi sme sa bavili oni ziadny dym a smrad necitia
on byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas dalej
pod nim fajcia, nad nim fajcia, vedla neho, ale bombarduje nas
a nikto a ani my nechapeme preco prave my. a mozno aj ano, vsetci ho uz poslali do p... len nas doteraz nikdy nenasiel doma
tej poslednej vete naozaj nerozumiem - písala si, že ti vyzváňaním budí syna ...
LenkaKas
27.05.11,11:28
tej poslednej vete naozaj nerozumiem - písala si, že ti vyzváňaním budí syna ...

to ked tu bol v pondelok o 22tej a zvonil ako blaznivy ze zakazuje muzovi fajcit
jar88
27.05.11,11:30
Lenka, najnepríjemnejšie pre suseda so zdravotnými problémami (ak je to váš prípad a nie je nejaký večný sťažovatel) je fajčenie ráno a večer. Dym z balkona sa cez otvorené okno dostáva do susedného bytu. Skúste sa v klude porozprávať, dohodnúť sa na nejakom rozumnom kompromise. Takéto vzájomné "otravovanie" si života naozaj nestojí za to ...
Presne tak ako píšeš, lebo nakoniec to môže skončiť podpáleným autom, ktorému predchádzalo podpálenie dverí. Tu neplatí oko za oko, tu už platí oko za zub.
---------------------------------------
V Devínskej si dvere ani nepodpaľovali, len si ich natierali ľudskými hovnami a skončilo to bezohľadnou streľbou zo samopalu vz.58 (niečo ako Ak-47 či Kalašnikov)
-----------------------------------------
No a to už je asi trochu škodlivejšie fajčenie, ako to pasívne.
marjankaj
27.05.11,11:30
to ked tu bol v pondelok o 22tej a zvonil ako blaznivy ze zakazuje muzovi fajcit
Tak si mala jemu:eek:
veronikasad
27.05.11,11:31
to ked tu bol v pondelok o 22tej a zvonil ako blaznivy ze zakazuje muzovi fajcit
Lenka, prečítaj si po sebe ešte raz všetky príspevky. Lebo naozaj budem tiež pochybovať rovnako ako marjankaj - kto je divnejší, či sused alebo ty.
LenkaKas
27.05.11,11:34
Lenka, prečítaj si po sebe ešte raz všetky príspevky. Lebo naozaj budem tiež pochybovať rovnako ako marjankaj - kto je divnejší, či sused alebo ty.

a co je divne? ze tu nabehne po 22tej a zvoni?
to je divne?
alebo ze k susede dojde v trenirkach to je divne?
tak neviem potom
veronikasad
27.05.11,11:36
a co je divne? ze tu nabehne po 22tej a zvoni?
to je divne?
alebo ze k susede dojde v trenirkach to je divne?
tak neviem potom
čo je divné ?

napr. tvoj príspevok

...a nikto a ani my nechapeme preco prave my. a mozno aj ano, vsetci ho uz poslali do p... len nas doteraz nikdy nenasiel doma ...
LenkaKas
27.05.11,11:38
čo je divné ?

napr. tvoj príspevok

...a nikto a ani my nechapeme preco prave my. a mozno aj ano, vsetci ho uz poslali do p... len nas doteraz nikdy nenasiel doma ...

ze nechapeme preco prave nas teraz otravuje
ale podla toho co sme sa stihli bavit so susedmi, tak vsetci susedia ho poslali niekam, tak ich uz neotravuje, a zacal nas, lebo neviem ci nas doteraz nevidel, alebo co.
co je na tomto akoze divne?
veronikasad
27.05.11,11:40
ze nechapeme preco prave nas teraz otravuje
ale podla toho co sme sa stihli bavit so susedmi, tak vsetci susedia ho poslali niekam, tak ich uz neotravuje, a zacal nas, lebo neviem ci nas doteraz nevidel, alebo co.
co je na tomto akoze divne?
Lenka naozaj nechápeš ? V jednon príspevku píšeš, že vám vyzváňa o 22-hej a zobudí syna a v ´dalšom, že vás ešte nenašiel doma ...
LenkaKas
27.05.11,11:42
Lenka naozaj nechápeš ? V jednon príspevku píšeš, že vám vyzváňa o 22-hej a zobudí syna a v ´dalšom, že vás ešte nenašiel doma ...

no okremo toho pondelka u nas nikdy v zivote nebol, nestazoval sa
my sme ani nevedeli ze tak nejaky taky typek byva.
tak bud mu to nevadilo, alebo nas nenasiel
tak som to myslela
marjankaj
27.05.11,11:43
čo je divné ?

napr. tvoj príspevok

...a nikto a ani my nechapeme preco prave my. a mozno aj ano, vsetci ho uz poslali do p... len nas doteraz nikdy nenasiel doma ...

Tak ty si myslela, že to P.... znamená poradu? Oni určite mysleli iné P....:---
LenkaKas
27.05.11,11:46
Tak ty si myslela, že to P.... znamená poradu? Oni určite mysleli iné P....:---

nie, ja som tiez myslela to ine p... :D
proste u nikoho nepochodil s tymi staznostami, ja verim ze ma tazky zivot ked je tolko fajciarov, ale mozno keby to urobil inak, a nie zakazmi, a zvonenim v noci, mozno by mal aj mensi uspech
leonq
27.05.11,11:52
ale keby sa ti podarilo manzela prehovorit aby prestal fajcit, tak by to boli len same pozitiva, manzel by bol zdravsi, ostalo by vam viacej penazi a neboraka suseda by ste spravili stastnejsim :)
zk24
27.05.11,11:53
Smrad preto ze niekto fajci na balkone je odporny a nechutny. Tiez nebudem na balkone palit plast, co smrdi pre mna asi rovnako ako cigarety. Sa mi paci, ze fajciar ide na balkon fajcit, aby si nenasmradil byt, ale ze to ide ostatnym do bytu (aj nefajciarom) mu nevadi.

Buchanie na dvere v noci nezastavam, ale fajcenie na balkonoch ma vytaca rovnako asi ako vasho suseda. U rodicov sme byvali na prvom poschodi, vsetci predtym ako vosli do baraku si dali cigaretu vonku pod branou. My sme nemohli cely rok pomaly ani vetrat, lebo kazdych 10 minut niekto hulil pod branou.

Ked budem pustat ja smrad do bytu inym, tiez budu nasrati. Su to cigarety, tak sa to musi tolerovat. ked budem palit pneumatiku, uz budu aj faciari nahnevani...

Nikomu za to nenadavam, nikomu do dveri nekopem ani nezvonim, ale mne ako nefajciarovi,ktoremu stale smrdi byt, je to velmi neprijmne, a trpime pri tom.
LenkaKas
27.05.11,11:55
ale keby sa ti podarilo manzela prehovorit aby prestal fajcit, tak by to boli len same pozitiva, manzel by bol zdravsi, ostalo by vam viacej penazi a neboraka suseda by ste spravili stastnejsim :)


o to sa snazim uz par rokov, on fajci cca 12rokov, takze sa to dost tazko
ja som kedysi fajcila, davno, teraz uz fakt dlho nie, preto sa pokladam za nefajciara.
a zbavit ho toho zlozvyku sa mi zatial nepodarilo
LenkaKas
27.05.11,11:58
Smrad preto ze niekto fajci na balkone je odporny a nechutny. Tiez nebudem na balkone palit plast, co smrdi pre mna asi rovnako ako cigarety. Sa mi paci, ze fajciar ide na balkon fajcit, aby si nenasmradil byt, ale ze to ide ostatnym do bytu (aj nefajciarom) mu nevadi.

Buchanie na dvere v noci nezastavam, ale fajcenie na balkonoch ma vytaca rovnako asi ako vasho suseda. U rodicov sme byvali na prvom poschodi, vsetci predtym ako vosli do baraku si dali cigaretu vonku pod branou. My sme nemohli cely rok pomaly ani vetrat, lebo kazdych 10 minut niekto hulil pod branou.

Ked budem pustat ja smrad do bytu inym, tiez budu nasrati. Su to cigarety, tak sa to musi tolerovat. ked budem palit pneumatiku, uz budu aj faciari nahnevani...

Nikomu za to nenadavam, nikomu do dveri nekopem ani nezvonim, ale mne ako nefajciarovi,ktoremu stale smrdi byt, je to velmi neprijmne, a trpime pri tom.

ja to vsetko chapem, u nas tiez fajcia pred dverami do bytovky. nefajciarom vadili spacky, dali popolnik a uz je to ok. aspon co sledujem, vzdy bol problem so spackami, nie s dymom. a ked uz niesu spacky, bolo ticho. az teraz tento jediny sused. a velmi pochybujem ze kvoli nemu prestanu ludia z cca 20 bytov fajcit.
zk24
27.05.11,12:01
ja to vsetko chapem, u nas tiez fajcia pred dverami do bytovky. nefajciarom vadili spacky, dali popolnik a uz je to ok. aspon co sledujem, vzdy bol problem so spackami, nie s dymom. a ked uz niesu spacky, bolo ticho. az teraz tento jediny sused. a velmi pochybujem ze kvoli nemu prestanu ludia z cca 20 bytov fajcit.


ja necakam ze fajciari prestanu fajcit. skor si ja zvyknem asi na ten odporny smrad. Ale mohli by sa snazit byt trosku tolerantnejsi. A to ze maju popolniky pre mna nie je z ich strany nejaky ustupok, ale normalny krok rozmyslajucich ludi. Ja tiez po vyzuvani zuvacky ju nevyplujem von oknom, alebo ked dojdem karicku, nehodim to crievko pod balkon.

Ja sa snazim tolerovat ten smrad uz 20 rokov. Voci nam ale tolerantny nikto nie je... bohuzial.

Nemoze si manzel zapalit cigaretu po ceste z prace alebo do prace? musi to byt o jedenastej vecer, ked ludia idu spat?

Ja sa priznam ze mam z cigaretoveho smradu migreny. Ked zaspavam s tym ze mi cmudi niekto do bytu, tak rano musim davat ibuprofen.
Nella_2
27.05.11,12:06
ja to vsetko chapem, u nas tiez fajcia pred dverami do bytovky. nefajciarom vadili spacky, dali popolnik a uz je to ok. aspon co sledujem, vzdy bol problem so spackami, nie s dymom. a ked uz niesu spacky, bolo ticho. az teraz tento jediny sused. a velmi pochybujem ze kvoli nemu prestanu ludia z cca 20 bytov fajcit.
Má chudák smolu, že býva medzi samými fajčiarmi. :rolleyes:
Pritom fajčenie nie je nevyhnutne dôležité pre život, takže fajčiari sa pre tento škodlivý zvyk rozhodli dobrovoľne. Ale kto im dal právo ohrozovať zdravie ostatných, ktorí sa rozhodli nefajčiť?

Keď niekto pije napr. veľa kávy a pritom by nemal, nikoho tým neohrozuje. Ak cukrovkár nedodržiava diétu, prejedá sa čokoládami.... tiež tým neohrozuje zdravie ostatných.
Lenže fajčiar svojím zlozvykom škodí nielen sebe, ale aj okoliu.
LenkaKas
27.05.11,12:08
ja necakam ze fajciari prestanu fajcit. skor si ja zvyknem asi na ten odporny smrad. Ale mohli by sa snazit byt trosku tolerantnejsi. A to ze maju popolniky pre mna nie je z ich strany nejaky ustupok, ale normalny krok rozmyslajucich ludi. Ja tiez po vyzuvani zuvacky ju nevyplujem von oknom, alebo ked dojdem karicku, nehodim to crievko pod balkon.

Ja sa snazim tolerovat ten smrad uz 20 rokov. Voci nam ale tolerantny nikto nie je... bohuzial.

Nemoze si manzel zapalit cigaretu po ceste z prace alebo do prace? musi to byt o jedenastej vecer, ked ludia idu spat?

Ja sa priznam ze mam z cigaretoveho smradu migreny. Ked zaspavam s tym ze mi cmudi niekto do bytu, tak rano musim davat ibuprofen.

a ostatni susedia mozu fajcit len tak lebo chcu?
ta vecerna cigareta je pre muza vacsinou ta jedina ktoru si moze dat v klude, nie v zhone a pocas prace ako to ma cez den
ja sa mu necudujem
ale naozaj, naozaj neverim ze ten dym a smrad dojde az k nemu a ze je to prave tej z muzovej cigarety. aj ked sme vonku, sledujem, a dycham vzduch okolo a kolko krat sa aj cuduje ze sme k niekomu blizko kto fajci a necitit.
jar88
27.05.11,12:09
Nikomu za to nenadavam, nikomu do dveri nekopem ani nezvonim, ale mne ako nefajciarovi,ktoremu stale smrdi byt, je to velmi neprijmne, a trpime pri tom.
Trpíš, lebo očakávaš od biednej králikárne komfort luxusnej haciendy niekde na samote.
Mala si sa udomácniť niekde, kde nežijú ľudia a nemusela si ich trpieť.
-----------------------------------------------
Jednoducho je to daň za lepší život v spoločnosti.
zk24
27.05.11,12:11
a ostatni susedia mozu fajcit len tak lebo chcu?
ta vecerna cigareta je pre muza vacsinou ta jedina ktoru si moze dat v klude, nie v zhone a pocas prace ako to ma cez den
ja sa mu necudujem
ale naozaj, naozaj neverim ze ten dym a smrad dojde az k nemu a ze je to prave tej z muzovej cigarety. aj ked sme vonku, sledujem, a dycham vzduch okolo a kolko krat sa aj cuduje ze sme k niekomu blizko kto fajci a necitit.


Aj Vas muz moze fajcit kedy chce a kde chce. Bohuzial. Vravite ze je to jedina cigareta, ktoru si v panelaku da, preto sa pytam, ze ci si ju nemoze dat este predtym?

Tak vyskusajte par dni ze by manzel nefajcil na balkone. Ak sa bude stazovat, tak ho poslit do <> ze to nie ste vy, nech bucha teda inym.

Napriek tomu ho chpaem, ze mu to prekaza. A citim s nim.
LenkaKas
27.05.11,12:14
Aj Vas muz moze fajcit kedy chce a kde chce. Bohuzial. Vravite ze je to jedina cigareta, ktoru si v panelaku da, preto sa pytam, ze ci si ju nemoze dat este predtym?

Tak vyskusajte par dni ze by manzel nefajcil na balkone. Ak sa bude stazovat, tak ho poslit do <> ze to nie ste vy, nech bucha teda inym.

Napriek tomu ho chpaem, ze mu to prekaza. A citim s nim.

nemoze si ju dat predtym lebo si ju chce dat v klude, po sprche veceri, a pri konecne oddychu

a zial pravda je taka, zeked niekto byva v panelaku musi sa s tym zmierit
ked prestanu nasi susedia fajcit, pocas dna, aj vecer, zacnem na tom trvat aj ja. inak nemam dovod. aj ja by som sa mohla stazovat na vsetkych susedov okolo, ale ako vravim zaujimave ze u nas, ani u nikoho ineho smrad nie je. len u neho, vraj.
zk24
27.05.11,12:14
Trpíš, lebo očakávaš od biednej králikárne komfort luxusnej haciendy niekde na samote.
Mala si sa udomácniť niekde, kde nežijú ľudia a nemusela si ich trpieť.
-----------------------------------------------
Jednoducho je to daň za lepší život v spoločnosti.

No, neocakavam. Ale spolocne byvanie v "kralikarni" vyzaduje trosku tolerancie. My musime robit ustupky tym, ze nemozeme mat ani len otvorene okno, ale fajciar neurobi ustupok, ze by isiel fajcit niekam mimo panelak. To je vsetko. Ked budem na balkone pestovat mrtveho potkana a robit pokusy kolko plesne a smradu vyprodukuje, asi sa to tiez susedom nebude pacit a budu nahnevani... Fajciar toto nikdy nepochopi
zk24
27.05.11,12:17
nemoze si ju dat predtym lebo si ju chce dat v klude, po sprche veceri, a pri konecne oddychu

a zial pravda je taka, zeked niekto byva v panelaku musi sa s tym zmierit
ked prestanu nasi susedia fajcit, pocas dna, aj vecer, zacnem na tom trvat aj ja. inak nemam dovod. aj ja by som sa mohla stazovat na vsetkych susedov okolo, ale ako vravim zaujimave ze u nas, ani u nikoho ineho smrad nie je. len u neho, vraj.

Kedy sa fajciari zmiera s tym, ze ziju v panelaku a nemali by robit smrad okolo seba lebo otravuju ostatnych?

Ja im nenadavam, ticho fajciarov tolerujeme, ale ma vytaca ked sa oni vytacaju, ze to ostatnym vadi ked robia smrad.
jar88
27.05.11,12:17
Má chudák smolu, že býva medzi samými fajčiarmi. :rolleyes:
Pritom fajčenie nie je nevyhnutne dôležité pre život, takže fajčiari sa pre tento škodlivý zvyk rozhodli dobrovoľne. Ale kto im dal právo ohrozovať zdravie ostatných, ktorí sa rozhodli nefajčiť?

Keď niekto pije napr. veľa kávy a pritom by nemal, nikoho tým neohrozuje. Ak cukrovkár nedodržiava diétu, prejedá sa čokoládami.... tiež tým neohrozuje zdravie ostatných.
Lenže fajčiar svojím zlozvykom škodí nielen sebe, ale aj okoliu.
Ale veď ťa nikto nenúti žiť pri fajčiaroch.
Ak ťa to tak veľmi ohrozuje, odsťahuj sa tam, kde ti nikto nebude fajčiť, kde ťa nikto nebude ohrozovať prachom a šíriacimi sa roztočmi a mačkami, alkoholom, a parkovaním a tlačenicou v MHD a mestskými poplatkami a tak ďááálej.
---------------------------------
Zaplať si let na Mars, alebo na Venušu.:D
zk24
27.05.11,12:19
nemoze si ju dat predtym lebo si ju chce dat v klude, po sprche veceri, a pri konecne oddychu

a zial pravda je taka, zeked niekto byva v panelaku musi sa s tym zmierit
ked prestanu nasi susedia fajcit, pocas dna, aj vecer, zacnem na tom trvat aj ja. inak nemam dovod. aj ja by som sa mohla stazovat na vsetkych susedov okolo, ale ako vravim zaujimave ze u nas, ani u nikoho ineho smrad nie je. len u neho, vraj.


Tak co vam na to poviem? Zavolajte na neho mestsku policiu za rusenie nocneho kludu. Pripadne sa s nim dohodnite - manzel chodi domov dajme tomu o 21h. O 22h si dava poslednu a jedinu cigaretku. Povedzte mu ze cigaretku davate vzdy od 22h do 22.10h. Kedze nerobite nic protizakonne, ked mu to vadi, ste ochotni fajcit v tomto case. Nech si otvori okno 22.15h a nebude to citit.

Viac ma nenapada....
Nella_2
27.05.11,12:22
Ale veď ťa nikto nenúti žiť pri fajčiaroch.
Ak ťa to tak veľmi ohrozuje, odsťahuj sa tam, kde ti nikto nebude fajčiť, kde ťa nikto nebude ohrozovať prachom a šíriacimi sa roztočmi a mačkami, alkoholom, a parkovaním a tlačenicou v MHD a mestskými poplatkami a tak ďááálej.
---------------------------------
Zaplať si let na Mars, alebo na Venušu.:D
Alebo zaplatím tebe ten let (jednosmerný) na Mars?

To už je aké riešenie, že máme my nefajčiari ustupovať fajčiarom a presťahovať sa kvôli nim???
LenkaKas
27.05.11,12:23
Tak co vam na to poviem? Zavolajte na neho mestsku policiu za rusenie nocneho kludu. Pripadne sa s nim dohodnite - manzel chodi domov dajme tomu o 21h. O 22h si dava poslednu a jedinu cigaretku. Povedzte mu ze cigaretku davate vzdy od 22h do 22.10h. Kedze nerobite nic protizakonne, ked mu to vadi, ste ochotni fajcit v tomto case. Nech si otvori okno 22.15h a nebude to citit.

Viac ma nenapada....

to je taky zvlastny clovek, neviem ci by sa to dalo
a viete my sa dohodneme a dalsi fajcia ako chcu
osobne si myslim ze je to nemozne
a policiu som povedala ze zavolam ak sa jeho navsteva po 22hej zopakuje, staci aj ked len 1x
leonq
27.05.11,12:24
Tak co vam na to poviem? Zavolajte na neho mestsku policiu za rusenie nocneho kludu. Pripadne sa s nim dohodnite - manzel chodi domov dajme tomu o 21h. O 22h si dava poslednu a jedinu cigaretku. Povedzte mu ze cigaretku davate vzdy od 22h do 22.10h. Kedze nerobite nic protizakonne, ked mu to vadi, ste ochotni fajcit v tomto case. Nech si otvori okno 22.15h a nebude to citit.

Viac ma nenapada....

jedine vecne riesenie v tejto diskusi, :(
marjankaj
27.05.11,12:27
Alebo zaplatím tebe ten let (jednosmerný) na Mars?

To už je aké riešenie, že máme my nefajčiari ustupovať fajčiarom a presťahovať sa kvôli nim???

A nemohla by si zaplatiť aj mne?:cool: Spiatočný by som si prípadne zaplatil aj sám.:---
zk24
27.05.11,12:29
to je taky zvlastny clovek, neviem ci by sa to dalo
a viete my sa dohodneme a dalsi fajcia ako chcu
osobne si myslim ze je to nemozne
a policiu som povedala ze zavolam ak sa jeho navsteva po 22hej zopakuje, staci aj ked len 1x

Ved a ide vam o nieco viac? Len aby vam dal pokoj, nie? Preco vas trapi, ze ostatnych smrad im nevadi? Ak da vam pokoj, vyhrali ste iba vy. Pre vas to nie je nijaky ustupok, len snaha ustne sa dohodnut. Ci kym nespravia zmenu ostatni, ja sa nezmenim tiez?

Vy vravite, ze manezl pride chce mat klud, sprchu, veceru a v klude cigaretku. Mozno sused dojde vecer zniceny, chce mat klud, sprchu veceru, a dobry spanok. Mozno by stacilo keby manzel fajcil z opacnej strany bytu. Z ineho okna...

Mozno je riesenie jednoduchsie ako cakate. Len to treba skusit
jar88
27.05.11,12:29
No, neocakavam. Ale spolocne byvanie v "kralikarni" vyzaduje trosku tolerancie. My musime robit ustupky tym, ze nemozeme mat ani len otvorene okno, ale fajciar neurobi ustupok, ze by isiel fajcit niekam mimo panelak. To je vsetko. Ked budem na balkone pestovat mrtveho potkana a robit pokusy kolko plesne a smradu vyprodukuje, asi sa to tiez susedom nebude pacit a budu nahnevani... Fajciar toto nikdy nepochopi
Ale ak tej tolerancie niet a nahrádza ju bezočivá zaujatosť, nezostáva nič iné ako dýchať smrad z cigariet, alebo sa odsťahovať.
------------------------------------------------
Lebo ak nastúpi bezočivosť, tak bezočivý fajčiar ti bude húliť rovno do tváre a nič nenaskáčeš.
Tak že to, že fajčiari fajčia radšej na balkóne, ako by vám mali znepríjemňovať život fajčením v dome, je z ich strany ohľaduplný ústupok.
A na ten ústupok fajčiara, nefajčiar arogantne zareaguje, že nefajči vôbec.
-----------------------------------------------------------------------
To ako keby som ja s dobrou postavou, zareagoval na nasmradenú obéznu susedu, nežer cica a kúp si lepší parfém, lebo ti nabudúce tú....rozkopem....atd.
marleau
27.05.11,12:37
Ale veď ťa nikto nenúti žiť pri fajčiaroch.
Ak ťa to tak veľmi ohrozuje, odsťahuj sa tam, kde ti nikto nebude fajčiť, kde ťa nikto nebude ohrozovať prachom a šíriacimi sa roztočmi a mačkami, alkoholom, a parkovaním a tlačenicou v MHD a mestskými poplatkami a tak ďááálej.
---------------------------------
Zaplať si let na Mars, alebo na Venušu.:D
Riadne obmedzený názor.
marleau
27.05.11,12:40
Smrad preto ze niekto fajci na balkone je odporny a nechutny. Tiez nebudem na balkone palit plast, co smrdi pre mna asi rovnako ako cigarety. Sa mi paci, ze fajciar ide na balkon fajcit, aby si nenasmradil byt, ale ze to ide ostatnym do bytu (aj nefajciarom) mu nevadi.

Buchanie na dvere v noci nezastavam, ale fajcenie na balkonoch ma vytaca rovnako asi ako vasho suseda. U rodicov sme byvali na prvom poschodi, vsetci predtym ako vosli do baraku si dali cigaretu vonku pod branou. My sme nemohli cely rok pomaly ani vetrat, lebo kazdych 10 minut niekto hulil pod branou.

Ked budem pustat ja smrad do bytu inym, tiez budu nasrati. Su to cigarety, tak sa to musi tolerovat. ked budem palit pneumatiku, uz budu aj faciari nahnevani...

Nikomu za to nenadavam, nikomu do dveri nekopem ani nezvonim, ale mne ako nefajciarovi,ktoremu stale smrdi byt, je to velmi neprijmne, a trpime pri tom.
Fajčiari si nechcú pripustiť,že sú závislí na droge.Asi má ten dym neblahý vplyv aj na mozog,nie len na pľúca,ináč by sme tu také drísty nečítali.
Keby som pustil vežu na plno,tak sa sťažujú všetci.
Ja som vyhodil z roboty všetkých fajčiarov.Teraz,keď prijímam,prvou otázkou je,či je fajčiar.Ak áno,je vymaľované.
marleau
27.05.11,12:47
My,nefajčiari,si nedovolíme povedať fajčiarov,tak choď inde bývať,ale oni nás pošlú do...,keď nám dym vadí?
Toto je choré v spoločnosti,že takí ľudia majú rovnako občiansky a 1 volebný hlas ako normálny človek.
marleau
27.05.11,13:06
jar88
27.05.11,13:15
Fajčiari si nechcú pripustiť,že sú závislí na droge.Asi má ten dym neblahý vplyv aj na mozog,nie len na pľúca,ináč by sme tu také drísty nečítali.
Keby som pustil vežu na plno,tak sa sťažujú všetci.
Ja som vyhodil z roboty všetkých fajčiarov.Teraz,keď prijímam,prvou otázkou je,či je fajčiar.Ak áno,je vymaľované.
Každý fajčiar vie, že nikotín je droga.
------------------------------------
Len že u teba, by asi nemal na čo pôsobiť.
Gapo
27.05.11,13:17
Zaujímavé, že ti vadí, tichúčko sa plaziaca neškodná vôňa
a nevadí ti letná zábava (hlučný rozhovor) podnapitých výrastkov pod barákom. Nevadí ti partička huliaca bongo, nevadia ti hovná po veľkých psoch, nevadia ti striekačky poodhadzované pri pieskovisku a podobne.
--------------------------------------------
K takým veciam sa zbabelo otočíš chrbtom, alebo sklopíš ustráchaný zrak. (Nie si ty náhodou ten, čo rád rozbíja fajčiarom papule?)
Nemám pravdu?

A vieš, že nemáš pravdu, aj keby si to niekedy zaslúžili.
Predstav si, že mi vadí aj hlučný rozhovor, dávam si štuple do uší, vadí mi partička huliaca bongo, jednu už kvôli môjmu upozorneniu zlikvidovali, vadia mi hovná nielen po veľkých psoch a taktiež aj striekačky.
Ako si dovoľuješ takýto tón, hnevá ťa pravda? To je typický príklad arogancie fajčiarov a aj iných, na ktorých sa opováži niekto pozrieť!
Tak sa kroť, aby si tú pravdu nemal!
jar88
27.05.11,13:19
My,nefajčiari,si nedovolíme povedať fajčiarov,tak choď inde bývať,ale oni nás pošlú do...,keď nám dym vadí?
Toto je choré v spoločnosti,že takí ľudia majú rovnako občiansky a 1 volebný hlas ako normálny človek.
Zato ty ten občiansky preukaz máš a máš aj volebné právo (vlastne volebný hlas) a je ti na dve veci.
katalóg
27.05.11,13:20
Nevidím rozdiel medzi dymom z cigarety na zastávke MHD a stúpajúcim, alebo inak putujúcim podľa prúdenia, dymom z cigarety z bytu fajčiara. Tam sa sankcionuje.
Bola tu otázka, či ho cítiť. A ešte ako. Ako k tomu človek príde?

A už vôbec nechápem, ako niekto môže grilovať na balkóne..., neprirodzené.
jar88
27.05.11,13:26
A vieš, že nemáš pravdu, aj keby si to niekedy zaslúžili.
Predstav si, že mi vadí aj hlučný rozhovor, dávam si štuple do uší, vadí mi partička huliaca bongo, jednu už kvôli môjmu upozorneniu zlikvidovali, vadia mi hovná nielen po veľkých psoch a taktiež aj striekačky.
Ako si dovoľuješ takýto tón, hnevá ťa pravda? To je typický príklad arogancie fajčiarov a aj iných, na ktorých sa opováži niekto pozrieť!
Tak sa kroť, aby si tú pravdu nemal!
Asi si dám záväzok a začnem fajčiť aj tu na Porade.
Ventilátor na notbuku mám a dúfam, že aj ty.
---------------------------------------------
Už to cítiš?
Cítiš ten fajčiarsky smrad? Tak to je vôňa kvalitného tabaku a ten druhý smrad čo cítiš, sú tvoje ponožky.
marjankaj
27.05.11,13:54
Nevidím rozdiel medzi dymom z cigarety na zastávke MHD a stúpajúcim, alebo inak putujúcim podľa prúdenia, dymom z cigarety z bytu fajčiara. Tam sa sankcionuje.
Bola tu otázka, či ho cítiť. A ešte ako. Ako k tomu človek príde?

A už vôbec nechápem, ako niekto môže grilovať na balkóne..., neprirodzené.

Tak si skús prečítať zákony. Ak vieš po slovensky, tak asi zistíš, že na zastávke sa zakazuje fajčiť a na balkóne fajčenie zakázané nie je.
A mrkni trochu aj do ústavy.
Ak sú ti zákony iba pre srandu, tak zober samopal a môžeš to riešiť ako ten strelec z Devínskej Novej Vsi.
Ale potom ani nečakaj, že zákon bude na tvojej strane.
marjankaj
27.05.11,13:59
Fajčiari si nechcú pripustiť,že sú závislí na droge.Asi má ten dym neblahý vplyv aj na mozog,nie len na pľúca,ináč by sme tu také drísty nečítali.
Keby som pustil vežu na plno,tak sa sťažujú všetci.
Ja som vyhodil z roboty všetkých fajčiarov.Teraz,keď prijímam,prvou otázkou je,či je fajčiar.Ak áno,je vymaľované.


My,nefajčiari,si nedovolíme povedať fajčiarov,tak choď inde bývať,ale oni nás pošlú do...,keď nám dym vadí?
Toto je choré v spoločnosti,že takí ľudia majú rovnako občiansky a 1 volebný hlas ako normálny človek.

Niektorí ľudia, si nevedia spomenúť, čo povedali pred chvíľou.

Ale FACIUNT DUO IDEM, NON EST IDEM.
pepsikova
27.05.11,14:24
...veľmi plodná téma...naozaj....
Gapo
27.05.11,14:57
Neznížim sa a úroveň "jar88" a na jeho urážky reagovať nebudem, preto som označil jeho príspevok ako nevhodný.
To dostatočne vyjadruje jeho osobu.
jar88
27.05.11,15:14
My,nefajčiari,si nedovolíme povedať fajčiarov,tak choď inde bývať,ale oni nás pošlú do...,keď nám dym vadí?
Toto je choré v spoločnosti,že takí ľudia majú rovnako občiansky a 1 volebný hlas ako normálny človek.
Ty máš vlastne obrovské šťastie, že sa občiansky preukaz nevydáva na základe zloženia nejakej skúšky z právneho povedomia, alebo aspoň základnej znalosti takej prkotiny, ako je ústava SR.
-----------------------------------------
Zabúdaš, že už dávno žijeme v právnom štáte a naviac v štáte ktorý je republikou. (Nepredpokladám, že treba vysvetľovať, čo znamená slovné spojenie "právny štát")
Náš štát sa volá jednoducho, Slovenská Republika (SR).
Hlavne si všimni, že v názve nemáme nič také, ako demokratická, spolková, socialistická, ľudová, či dokonca nefajčiarska republika.
jar88
27.05.11,15:19
A vieš, že nemáš pravdu, aj keby si to niekedy zaslúžili.
Predstav si, že mi vadí aj hlučný rozhovor, dávam si štuple do uší, vadí mi partička huliaca bongo, jednu už kvôli môjmu upozorneniu zlikvidovali, vadia mi hovná nielen po veľkých psoch a taktiež aj striekačky.
Ako si dovoľuješ takýto tón, hnevá ťa pravda? To je typický príklad arogancie fajčiarov a aj iných, na ktorých sa opováži niekto pozrieť!
Tak sa kroť, aby si tú pravdu nemal!
A týmto si sa ako že neznížil.???
Tým si ako že chcel dať najavo, že by si si chcel pokecať pri decku červeného?
----------------------------------------
Prečítaj si moje príspevky, a pokús sa pochopiť o čom vlastne boli.
Teda za predpokladu, že si schopný čítať a chápať písaný text.
jar88
27.05.11,15:21
Neznížim sa a úroveň "jar88" a na jeho urážky reagovať nebudem, preto som označil jeho príspevok ako nevhodný.
To dostatočne vyjadruje jeho osobu.
Čo ťa urazilo?
Ľubomír
27.05.11,15:31
dobrý den,

chcela by som sa opytat,manzel je aktivny fajciar, kedze cez den je v praci, nefajci sa u nas. vecer si ide na balkon zapalit.
mame suseda, ktory byva o poschodie vyssie a 4 byty od nas. medzi nami su iny fajciari, ktori su k nemu blizsie. a nam chodi v noci vyzvanat ze nemoze vetrat. je mozne aby ten dym a smrad isli od nas az k nemu? popol aj spacky idu do popolnika, nikdy nie von balkonom.
je nejaky zakon ktory zakazuje fajcit na balkone?
mozeme mi nejako "schladit" tohto suseda ktori nam chodi vyzvanat aj po 22hej a budi nase male dieta?
dakujem

Fajčiť alebo nefajčiť na balkóne? Idealné je prestať fajčiť a neničiť si zdravie. Ja som nefajčiar a z vlastnej skúsennosti viem, že keď sused fajčí podomnou, tak je to cítiť. Ja sa ale nechodím s nim vadiť. Keď mi to ide na nervy zavriem oblok a je po probléme. Viacej ma dokáže nahnevať keď sa fajčí v spoločných priestoroch. Potom je to trocha horšie, pretože človek otvorí dvere na byte a má pocit, že vošiel do krčmy. Fajčiarom chýba ohľaduplnosť. Normalné je nefajčiť.
Nella_2
27.05.11,15:43
Normalné je nefajčiť.
Však toto. A tí fajčiari nie a nie si to uvedomiť.
anonym222
27.05.11,15:53
sme tolerantní. vždy lepšie keď hulíme na balkónoch ako v spoločných priestoroch.Najtolerantneší k okoliu by ste boli ak by ste si hulili vo vlastnej spálni a podľa možnosti pri zatvorenom okne.
anonym222
27.05.11,16:14
Ale čo sa mne stalo, to sa asi nikomu na svete ešte nestalo- a prisahám, že aj keď mi nebudete veriť,ale je to pravda-

keď som kamošovi, správcovi pomáhal opisovať vodomery,tak som došiel k jednému bytu a otvorila taká teta v preddochodkovom veku asi- a hneď mi hovorí- ježíš, ako smrdíte od cigariet- nechodte dovnútra- napáchne mi pes...:D:D:D
Verím Stano, verím. Podľa tvojich príspevkov musíš byť naozaj silný fajčiar, a nečudujem sa tej pani. Ja by som ťa tiež do bytu nepustil.
pepsikova
27.05.11,16:41
Však toto. A tí fajčiari nie a nie si to uvedomiť...

..nechcela som, ale predsa....nefajčiari by si nemohli nejako uvedomiť, že nejakú neresť treba mať a umrieť úplne dokonalý nie je práve "in"..?


(to sa pýtam len jemne, pretože celá táto debata vedená proti fajčiarom mi pripadá ako diskriminácia(debilná)...lebo jeden debo vymyslel, že sa nudí a ide špárať do toho, čo štátu sype najviac peňazí a velice to teraz všetci budú zakazovať a robiť sa svatí, lebo oni nefajčia...čo keby ste nás, fajčiarov nechali na pokoji,však my sa tiež nestaráme do toho, prečo a kvoli čomu vy nefajčíte!..niekto fajčí, iný klame, kradne ,podvádza-a že to ich práve nesmrdí- nuž, moj dedko hovorieval , že aj p**a smrdí a predsa na nej stojí a padá svet...uf!!!)

..a, nella, odpovedám v globále, neutočím proti tebe,len reagujem na slová..
Rozalka
27.05.11,16:55
Nevidím rozdiel medzi dymom z cigarety na zastávke MHD a stúpajúcim, alebo inak putujúcim podľa prúdenia, dymom z cigarety z bytu fajčiara. Tam sa sankcionuje.
Bola tu otázka, či ho cítiť. A ešte ako. Ako k tomu človek príde?

A už vôbec nechápem, ako niekto môže grilovať na balkóne..., neprirodzené.


Najtolerantneší k okoliu by ste boli ak by ste si hulili vo vlastnej spálni a podľa možnosti pri zatvorenom okne.

Pri každom príspevku sa dá zistiť, či pisateľ je fajčiar alebo nefajčiar.
Ja som fajčila (25 rokov), ale doma v byte! Kto si chce vysmrádzať svoj priestor, nech si ho smradí, ale nech neotravuje dymom nás ostatných.

Mám podobného experta za suseda, v noci fajčí na balkóne, pod vedľajšou miestnosťou, nad ním je tiež balkón-loggia, takže ten dym pekne loggiu obíde a šups ho! priamo do mojej spálne - hocikedy aj o druhej-tretej v noci, hneď sa zobudím! Prečo mám ja dýchať dym, keď je čas spania?!
Keď som fajčila, nikdy - opakujem NIKDY - som si po 21 hod nezapálila, jednak som si nechcela zasmrádzať papuľku a jednak je to veľmi nezdravé (ako aj celodenné fajčenie!)

Všeti fajčiari by sa mali zamyslieť a PRESTAŤ, KÝM JE ČAS.

PS:
to je tak, keď sa z k...y stane mníška ;):D:D
anonym222
27.05.11,17:11
..
..nechcela som, ale predsa....nefajčiari by si nemohli nejako uvedomiť, že nejakú neresť treba mať a umrieť úplne dokonalý nie je práve "in"..?
Každý má nejakú neresť. Aj ja, ale nikoho tým neotravujem !!!!!!




(to sa pýtam len jemne, pretože celá táto debata vedená proti fajčiarom mi pripadá ako diskriminácia(debilná)...lebo jeden debo vymyslel, že sa nudí a ide špárať do toho, čo štátu sype najviac peňazí a velice to teraz všetci budú zakazovať a robiť sa svatí, lebo oni nefajčia...
Argument peňazí by som z tvojej strany radšej nevyťahoval. Zisky z predaja cigariet ani z ďaleka nepokryjú náklady na liečbu chorôb súvisiacich priamo, alebo nepriamo s fajčením. To, že z mojich daní doplácam na liečbu fajčiarov mi však toľko nevadí, ako to že sa v noci budím na neznesýteľný smrad.



......čo keby ste nás, fajčiarov nechali na pokoji, však my sa tiež nestaráme do toho, prečo a kvoli čomu vy nefajčíte!..niekto fajčí, iný klame, kradne ,podvádza-a že to ich práve nesmrdí- nuž, moj dedko hovorieval , že aj p**a smrdí a predsa na nej stojí a padá svet...uf!!!)
Fajčite si trebárs aj dvesto cigariet denne, len nám prosím neznepríjemňujte život.
Nella_2
27.05.11,17:12
..

..nechcela som, ale predsa....nefajčiari by si nemohli nejako uvedomiť, že nejakú neresť treba mať a umrieť úplne dokonalý nie je práve "in"..?


(to sa pýtam len jemne, pretože celá táto debata vedená proti fajčiarom mi pripadá ako diskriminácia(debilná)...lebo jeden debo vymyslel, že sa nudí a ide špárať do toho, čo štátu sype najviac peňazí a velice to teraz všetci budú zakazovať a robiť sa svatí, lebo oni nefajčia...čo keby ste nás, fajčiarov nechali na pokoji,však my sa tiež nestaráme do toho, prečo a kvoli čomu vy nefajčíte!..niekto fajčí, iný klame, kradne ,podvádza-a že to ich práve nesmrdí- nuž, moj dedko hovorieval , že aj p**a smrdí a predsa na nej stojí a padá svet...uf!!!)

..a, nella, odpovedám v globále, neutočím proti tebe,len reagujem na slová..
Beriem, že to nie je myslené proti mne.
Ale prečo my nefajčiari máme znášať niečo, čo nám škodí. Písala som už skôr, že rôzne iné neresti neohrozujú ostatných (škodia len tým, ktorí ich "praktizujú"). Ja nemám nič proti fajčiarom (môj otec je fajčiar, v rodine sú tiež fajčiari), ale nech nestrpčujú tým škodlivým dymom život ostatným. Prečo by som mala vdychovať ten smrad? Predsa normálne je nefajčiť, tak nech sa oni stiahnu niekde do ústrania, do svojho bytu...;)
pepsikova
27.05.11,17:44
..a prečo my, fajčiari, máme znášať vaše útoky?..

(zase nemyslím konkretne teba, nella, beriem to všeobecne)

..koľko nefajčiarov, tých naozaj nefajčiacich, má rakovinu,kolko z nich má dýchacie problémy, chcete vari tvrdiť, že to preto, že dýchajú cigaretový dym?..smiešne!..
..pochybujem že sa nájde fajčiar, ktorý by niekoho iného nútil fajčiť..dosť silno pochybujem!...ale ak sa národ nemá o čom hádať, téma je tu hneď...fajčiari, smrad,poslať smrťku s kosou a na nich!!!..neskutočné...
Gapo
27.05.11,17:44
To že si tu a "Porade" tykáme aj keď sa nepoznáme, je preto, že sa navzájom rešpektujeme a vážime a preto to znamená, že je nemiestne sa vyjadrovať urážlivo a posmešne na adresu kohokoľvek z nás.
Howgh, ďalej ma táto téma nezaujíma , ako aj postoje a vyjadrenia niektorých nickov.
Nella_2
27.05.11,17:50
..a prečo my, fajčiari, máme znášať vaše útoky?..

(zase nemyslím konkretne teba, nella, beriem to všeobecne)

..koľko nefajčiarov, tých naozaj nefajčiacich, má rakovinu,kolko z nich má dýchacie problémy, chcete vari tvrdiť, že to preto, že dýchajú cigaretový dym?..smiešne!..
..pochybujem že sa nájde fajčiar, ktorý by niekoho iného nútil fajčiť..dosť silno pochybujem!...ale ak sa národ nemá o čom hádať, téma je tu hneď...fajčiari, smrad,poslať smrťku s kosou a na nich!!!..neskutočné...
Netvrdím, že fajčenie musí niekomu zákonite spôsobiť rakovinu (či už aktívne alebo pasívne). Ale ten dym z cigariet je pre nefajčiarov fakt nepríjemný a niekomu môže spôsobovať ťažkosti pri dýchaní. Ja dobrovoľne, keď nemusím, tak sa nezdržiavam tam, kde sa fajčí. Ale keby mi niekto pod mojím spálňovým oknom po večeroch fajčil na balkóne, to by mi naozaj vadilo. Hádam si ja nemám kvôli tomu zatvoriť okno a dusiť sa v letných horúčavách dnu. :eek:
Nech sa ten fajčiar zavrie do svojho bytu a tam si fajčí, koľko len chce.
pepsikova
27.05.11,17:55
..no a sme doma!..toto je o susedských vzťahoch a nie o fajčení..susedia by sa mohli dohodnúť a nie dupať každý za svoje práva...ale ak nie je komunikácia medzi susedmi, berie sa fajčenie v globále a hneď je dôvod na rukavicu v ringu...

...a tiež končím tu...
bettylou
27.05.11,18:10
keď poľnohospodári vylejú močovku alebo chemikáliu na pole, tak to vylievajú vo veľkom množstve a koncetrované, než to vsiakne do zeme, výpary sú intenzívne a dlhodobé (nie 5-10 minút, ale niekedy dni až týždne!). Toto už je ohrozenie životného prostredia. Pri domácom fajčení obťažuješ možno 1-5 ľudí, poľnohospodári obťažujú stovky až tisícky ľudí.

No ale oni vytvárajú hodnoty, z toho smradu je potom papkáníčko, ale z tých cigariet len smetisko ohorkov (je to jedno kde sa to spáli, alebo rozloží podstata je?), chorí a nervózni jedinci, na ktorých...
Nella_2
27.05.11,18:10
Však áno, je to o susedských vzťahoch a o fajčení... a predovšetkým o tolerancii
nedielka
27.05.11,18:24
Pod nami bývajú manželia,ktorí obidvaja fajčia.ale pozor,nikdy nie spolu! takže či otvorím balkón o tretej,pol piatej,ôsmej ,či o druhej v noci,stále tam jeden z nich fajčí. Ja už neviem.a kedže máme byty otočené na slnečnú stranu,tak v byte je príšerne teplo.a vetrať sa jednoducho musí. Tak milí susedia,tie čierne bobky na balkóne sú nášho zajačika.. Aspoň takto si to kompenzujem:-) Pekný večer a bez stresu prežitý víkend želám!
srska
27.05.11,18:34
No ale oni vytvárajú hodnoty, z toho smradu je potom papkáníčko, ale z tých cigariet len smetisko ohorkov (je to jedno kde sa to spáli, alebo rozloží podstata je?), chorí a nervózni jedinci, na ktorých...
napr. uhorky made in espaňa
Lucia Červenková
27.05.11,18:38
Uz sa tu nic neriesi, uz sa tu iba nadava :(