arizona
28.05.11,13:37
Rozmyslam zmenit dodavatela plynu, doterajsi SPP za RWE Gas.
Mate niekto osobne skusenosti s odberom od nich? Pripadne mate ineho dodavatela plynu ako SPP?

Uvitam vsetky skusenosti a nazory, za aj proti ;)


http://www.rwegas.sk/wps/portal/rwegas/zakaznici/velki-firemni-zakaznici/
220870
28.05.11,14:20
Proti.SPP je regulované štátom ako tak ale je.RWE nie .Predpokladám že ak získajú dostatok zákazníkov tak dvihnú ceny na celoeurópsky priemer.RWE a SPP je jeden čert ,a myslím si že SPP po tomto zvýšení nebude chcieť zobrať späť zákazníkov ktorý sa dali nalákať konkurenciou.Osobný názor možno sa mýlim.Ako drobný zákazníci kontrahujeme dodávky max na 1 rok iné je to veľkých firiem .
durisovad
28.05.11,14:29
Myslim, ze ako drobni zakaznici neuzatvarame ziadne kontrakty. Nikto sa nas nepyta, kolko plynu chceme odobrat ani ci nam vyhovuje cena. V jednej naborovej relacii alternativneho dodavatela bolo povedane, ze budu vzdy o nejake percento nizsie s cenou ako SPP. Ale o ake percento a dokedy to bude platit, to uz nepovedali. A otazku pripadnej udrzby a odstranovania poruch presli mlcanim. Aj mna hneva cena plynu, ale asi nemame na vyber. Je to skutocne JEDEN CERT.
Rozalka
28.05.11,15:49
Je to stále ten istý plyn a cez ten istý plynovod. Ako to môže byť lacnejšie? veď tie rúry patria SPP .....
bubkoch
28.05.11,16:58
Proti.SPP je regulované štátom ako tak ale je.RWE nie .Predpokladám že ak získajú dostatok zákazníkov tak dvihnú ceny na celoeurópsky priemer.RWE a SPP je jeden čert ,a myslím si že SPP po tomto zvýšení nebude chcieť zobrať späť zákazníkov ktorý sa dali nalákať konkurenciou.Osobný názor možno sa mýlim.Ako drobný zákazníci kontrahujeme dodávky max na 1 rok iné je to veľkých firiem .

prosim ta ty o com pises ? :D:D
RWE nie je regulovana statom ? poznas plynarensku legislativu ? vynosy URSO ? ako sa urcuje cena pre domacnosti ? študuj :)

RWE rovnako ako SPP a rovnako ako ktokolvek kto chce dodavat plyn domacnostiam podava na URSO cenovy navrh na dodavku plynu ... podla dnesnej legislativy ziaden alternativny dodavatel nesmie mat vyšie ceny ako SPP moze ich mat len mensie, ceny SPP su stanovene ako ceny maximalne
bubkoch
28.05.11,17:00
Je to stále ten istý plyn a cez ten istý plynovod. Ako to môže byť lacnejšie? veď tie rúry patria SPP .....
je to sice ten isty plynovod patriaci SPP Distribucia, ale plyn rozhodne nemusi byt rusky alebo SPP ... kazdy dodavatel predsa moze plyn kupit kde chce a od koho chce ... okrem toho alternatívny dodavatel može mat mensie naklady na dodávku, rozumej svoju réžiu ...
220870
28.05.11,17:03
Čo mám študovať?jasnovidectvo?Zákon a legislatíva sa dá meniť podľa toho ako vietor fúka.
bubkoch
28.05.11,17:06
Čo mám študovať?jasnovidectvo?Zákon a legislatíva sa dá meniť podľa toho ako vietor fúka.

co myslis kedy a ktory alternativec zbavi SPP dominantneho postavenia aby si on mohol diktovat cenu ?
podla mna ziaden a nikdy ...

vezmi si len taku Škodu ... aka konkurencia na trhu aut je, neporovnatelne vacsia ako v dodavke plynu domacnostiam, kolko kvalitnejsich a lacnejsich aut je na trhu ... a predsa ma Skoda aj po 20-tich rokoch stale dominantne postavenie ...
bubkoch
28.05.11,17:08
Myslim, ze ako drobni zakaznici neuzatvarame ziadne kontrakty. Nikto sa nas nepyta, kolko plynu chceme odobrat ani ci nam vyhovuje cena. V jednej naborovej relacii alternativneho dodavatela bolo povedane, ze budu vzdy o nejake percento nizsie s cenou ako SPP. Ale o ake percento a dokedy to bude platit, to uz nepovedali. A otazku pripadnej udrzby a odstranovania poruch presli mlcanim. Aj mna hneva cena plynu, ale asi nemame na vyber. Je to skutocne JEDEN CERT.

udrzba a odstranovanie poruch predsa nie je zaležitost dodavatela ... ziadneho ...
to riesi ten komu patria rúry, teda DISTRIBUTOR !
durisovad
28.05.11,17:11
Nase rury patria komu? Ked sa vyskyytne porucha, opravovat chodia zamestnanci plynarni. Keby som od SPP nekupovala plyn, kto pride opravit pripadnu poruchu? Ten novy dodavatel? Pochybujem.
bubkoch
28.05.11,17:22
Nase rury patria komu? Ked sa vyskyytne porucha, opravovat chodia zamestnanci plynarni. Keby som od SPP nekupovala plyn, kto pride opravit pripadnu poruchu? Ten novy dodavatel? Pochybujem.

este raz: opravy a udrzba nie je ulohou dodavatela ale distributora ... to znamena ze bez ohladu na to, od koho kupujes plyn (ci od SPP alebo RWE alebo inho), poruchy, opravy, vymeny plynomeru a pod. NERIESI tvoj dodavatel, ale vzdy to riesi a bude riešit SPP-distribucia ...
bubkoch
28.05.11,17:24
Nase rury patria komu? Ked sa vyskyytne porucha, opravovat chodia zamestnanci plynarni. Keby som od SPP nekupovala plyn, kto pride opravit pripadnu poruchu? Ten novy dodavatel? Pochybujem.

aj ked si postavis dom a chces ho pripojit na plyn, tak aj ked uzavries zmluvu o dodavke s napr. RWE, tak vzdy musis prist do SPP-distribucia a uzavriet zmluvu o pripojeni ...
http://www.spp-distribucia.sk/sk_obchodno-technicke-informacie/sk_zakaznici---kategorie/sk_domacnosti
durisovad
28.05.11,19:13
Doteraz, ked bola porucha, SPP to odstranilo bez problemov a bezplatne. Ak by som plyn kupovala od niekoho ineho, nemyslim, ze by sa SPP spravalo ku mne rovnako ustretovo.
bubkoch
28.05.11,19:21
Doteraz, ked bola porucha, SPP to odstranilo bez problemov a bezplatne. Ak by som plyn kupovala od niekoho ineho, nemyslim, ze by sa SPP spravalo ku mne rovnako ustretovo.

zasa su to len tvoje nicim nepodlozene dohady ...
distributor ako monopol sa musi spravat nediskriminacne, rovnako ku vsetkym odberatelom vsetkych dodavatelov ... na to existuje legislativa: pravidla trhu s plynom, prevadzkovy poriadok ... a ver tomu, ze na akomkolvek prejave diskriminacneho alebo nezakonneho spravania voci zakaznikom si URSO a Štatna energeticka inšpekcia na monopole s velkou radostou zgustne a zpokutuje ...
Ice dive
28.05.11,19:36
Doteraz, ked bola porucha, SPP to odstranilo bez problemov a bezplatne. Ak by som plyn kupovala od niekoho ineho, nemyslim, ze by sa SPP spravalo ku mne rovnako ustretovo.
no myslím, že to bude tak isto ako s vodou... po merače je to majetok distribučnej spoločnosti a od meračov sú to tvoje rúry... t.j. ak by sa vyskytla porucha volal by som svojho dodávateľa nech sa postará/poradí... ak bude závada pred meračom očakávam, že zabezpečia opravu od SPP distribucia... ak za hodinami dohodia mi opravára... je aj v ich záujme aby som ich spokojný zákazník....
anonym222
28.05.11,20:55
Proti.SPP je regulované štátom ako tak ale je.RWE nie .Predpokladám že ak získajú dostatok zákazníkov tak dvihnú ceny na celoeurópsky priemer.RWE a SPP je jeden čert ,a myslím si že SPP po tomto zvýšení nebude chcieť zobrať späť zákazníkov ktorý sa dali nalákať konkurenciou.Osobný názor možno sa mýlim.Ako drobný zákazníci kontrahujeme dodávky max na 1 rok iné je to veľkých firiem .
To 220870: Napriek tomu, že si tvoje odborné odpovede na príspevky najmä v sekcii "Stavba" veľmi vážim, tentokrát sa poriadne mýliš.

Tak ako vo všetkých sieťových odvetviach je treba aj tu rozlišovať medzi distribútorom a medzi dodávateľom, resp. obchodníkom.
Regulovaná je iba činnosť distribútora, nie obchodníka. Čo sa týka obchodníkov, URSO im schvaľuje iba max. ceny pre obyvateľstvo. Môžu mať však ceny nižšie.
Tak ako tu správne píše bubkoch, plynomery, opravy a pod. činnosti zabezpečuje vždy iba distribútor, pretože iba on je vlastníkom distribučných sieti, a za to si účtuje nemalé poplatky. Obchodník s tým nemá nič spoločné.
Liberalizácia trhu s energiami priniesla trochu konkurencie do tejto oblasti a do určitej miery aj tlak na ceny. Priniesla však aj mnoho "pochybných" obchodníkov, ktorí sľubovali nízke ceny. Ich reklamy však trochu zavádzali, pretože hovorili vždy iba o znížení ceny za energie a nie ceny za distribúciu, ktorá je na území jedného distribútora jednotná a často tvorí aj viac ako 50% výslednej ceny ktorú platíme.

Netreba sa brániť alternatívnym predajcom plynu a elektriny, treba si však dodávateľa dobre preveriť. Okrem ceny je dôležitá aj kvalita služieb, ktorá je s dodávkou energií spojená.
Na rozdiel od rôznych malých predajcov je RWE významný energetický koncern, ktorý pôsobí na trhu s plynom a elektrinou v mnohých európskych krajinách. V segmente veľkoodberateľov má tuším na Slovensku už asi 10% trhu a teraz začal s predajom plynu už aj pre domácnosti.
Mnohí z vás, ktorí bývajú na východnom slovensku majú dodávateľa elektriny VSE. Ak ste so službami VSE spokojní, môžete kľudne prejsť na dodávky plynu od RWE Gas Slovensko, je to totiž tá istá spoločnosť s tou istou kvalitou služieb.
Čo sa týka ceny, tá bude naozaj nižšia. Každoročne sa bude meniť, no nemala by byť vyššia ako u SPP. Ak nebudete spokojní vždy môžete predsa prejsť späť k SPP, alebo inému obchodníkovi.
Deiky
29.05.11,18:36
V oblasti klucovych odberatelov 25% podiel u RWE gas.

http://www.energia.sk/clanok/zemny-plyn/dodavat-plyn-domacnostiam-chce-i-rwe-gas-slovensko/2886/
http://www.energie-portal.sk/Dokument/rwe-gas-zacina-predavat-plyn-aj-domacnostiam-100280.aspx


Na druhej strane netreba mat ziaden strach zo zmeny, pozrite sa na trh mobilnych operatorov a providerov inych telekominikacnych sluzieb, rovnaka moznost zmeny poskytovatela. Podobne, je to aj dnes v segmete energetiky s plynom. Zmena je robena maximalne priatelsky a jednoducho voci zakaznikom, zmenu pocitite maximalne tak v uspore nakladov a mozno aj v novej kvalite zakaznickych sluzieb : )
bubkoch
29.05.11,19:00
... zmenu pocitite maximalne tak v uspore nakladov a mozno aj v novej kvalite zakaznickych sluzieb : )

tou novou kvalitou sluzieb dufam nemas na mysli toto:
http://staznosti.sme.sk/cpas/547/SLOVAKIA-ENERGY-sro.html
:)
arizona
29.05.11,19:28
Deiky
29.05.11,19:38
tou novou kvalitou sluzieb dufam nemas na mysli toto:
http://staznosti.sme.sk/cpas/547/SLOVAKIA-ENERGY-sro.html
:)

Nechapem sice reakcii ale aj take situacie sa deju :) chcel som povedat ze zmena je jednoducha.
KoxXxo
30.05.11,01:52
Ešte to nechám uležať.
dalid
30.05.11,05:15
Odznela tu narazka na externych spolupracovnikov.. Ti zial veidia iba to co im na mozno hodinovom skoleni povedia... Vobec nevedia dat info typu kam sa obratit, ak budem chciet reklamovat vykturu a podobne... Dalej radi rozpravaju o zlave aj 10% a pritom vam budu tvrdit, ze je to z celkovej ceny (teda aspon mne to tvrdili...) Lenze cena za plyn sa sklada z ceny za prepravu + cena za distribucu + cena obchodnika. Takze ak vam niekto dava zlavu 10% oproti SPP, treba sa opytat z coho ju vlastne dava a pozriet si cenniky... Domacnosti maju regulovane ceny o tych rozhoduje URSO.. To ze teraz SPP dalo navrh na zvysenie cien je jedna vec. Podstatne je, ci mu to URSO schvali..

Schvalne som si pozrel ceny RWE v CZ pre domacnosti pri spotreba do 180 m3 za rok (co je v podstatie na varenie). Cena za odobratu 1kWh je v prepocte 0,0763€/kWh a mesacny sadzba 2,81€. U SPP v porovnatelnej tarife D1 (do 200m3 za rok) su ceny momentalne - 0,0611€/kWh a mesacna sadza 2,112€/mesiac... Na prepocet som pouzil kurz 1€=25CZK..
Deiky
30.05.11,05:38
Ekonomika v CZ je ale odlisna od nasej, preto sa lisia aj ceny unas s cenami unich, nemozno to takto porovnavat a najme nie jedoduchym prepoctom cez kurz CZ/SK. RWE pôsobi vo viacerych krajinach holandsko, velka britania a podobne a nie vsade su ceny rovnake. Zase priklad mobilny operatori po celej europe a ceny vysade rôzne...
dalid
30.05.11,06:31
V podstate mas pravdu.. to porovnanie som robil iba preto, lebo ujo Holjencik a niektori politici radi pouzivaju porovnania cien plynu s inymi krajinami v regione... A to ako si argumentoval, im nikto takto nepovedal...
Prepocet kurzu je iba orientacny, fakt sa mi nechu robit dlhdobe priemery... to ze RWE posobi inde, nema nic spolocne s cenou plynu v CZ alebo v SK, pretoze pre kazdy trh nakupuje samostatne!!! (a nie v jednom baliku pre vsetky staty kde su aktivny, ak si toto nahodou myslis ;) ..) Ak si napr RWE pomoze a cez swap si prevedie nejake objemy do ineho statu, je to ich vec. Ale o tomto pisat tu nechcem.

Pre SK nakupuju "alternativny" dodavatelia hlavne na spotovych trhoh, kde boli ceny v roku 2010 vyrazne nizsie, kedze po krize bol prebytok plynu... teraz ale spotove ceny idu hore a je otazke na akej hranici a kedy sa zastavia.. toto ale vediet, tak robim nieco ine a za iny plat :)

Este jedna vec. Co sa stane ak alternativny dodavatel nebude schopni plnit svoj zavazok a nedoda plyn? V podstate nic, lebo podla zakona je SPP chapane ako dodavatel poslednej instancie a teda musi prevziat vsetkych takychto odberatelov, ktorym povodny dodavatel z nejakeho dovodu nie je schopny dodavat plyn..
Deiky
30.05.11,11:42
Ked bol sucasny RWEgas uz na trhu velkoodberatelov, a nastala plyynova kriza u SPP, rwe gas mal dostatok plynu (mal zdroje, aj zasoby)pre svojich zakaznikov no musel sa podrobit statnemu nariadeniu a musel dodavat maximalne dovolenu hodnotu ktora vcase plynovej krizy bola povolena : ) SPP v tom case bola zavisla na jednom zdroji, preto som napisal ze RWE pôsobi vo viacerych krajinach nakupuje sa z viacerých zdrojov a rôznymi spôsobmi (bavime sa o celom koncerne) to je umna stabilita.

Spät k cenam, pre zaujimavost.. u domacnosti je do trosku inak ako u priemyselnych zakaznikov. Ty maju cenu urcovanu na zaklade forwardovej ceny lahkeho a tazkeho vykurovacieho oleja (FO a GO), ktore ovplyvnuje najmä ropa a tieto ceny su z USD prevadzane cez referencnu sadzbu ECB dna EURO...
účtovník 007
30.05.11,12:24
Naša firma prešla pod RWE Gas Slovensko, prepis prebehol hladko, všetko zariadil nový dodávateľ. Garantovali nám na určité obdobie podstatne výhodnejšiu cenu a neskôr vždy nižšiu ako SPP. (Či v budúcnosti to nižšia nebude 0,01% pod SPP, neviem predpovedať). Máme za sebou už aj vyúčtovanie, všetko bez problémov, fa je jednoduchá, prehľadná. Zas je pravda, že keď som tvorila rezervu za rok 2010, tak mi minulá fa SPP dosť pomohla, lebo som si podľa stavu plynomeru sama prepočítala m3 na kWh. Na fa SPP bolo zároveň aj to prepočítacie číslo a hlavne postup výpočtu. Zatiaľ sme nemali žiaden problém, ale je pravda, že sme ani žiaden problém neriešili.
Len zbežne, úspora je niekde okolo 200 €.
arizona
30.05.11,16:33
Naša firma prešla pod RWE Gas Slovensko, prepis prebehol hladko, všetko zariadil nový dodávateľ. Garantovali nám na určité obdobie podstatne výhodnejšiu cenu a neskôr vždy nižšiu ako SPP. (Či v budúcnosti to nižšia nebude 0,01% pod SPP, neviem predpovedať). Máme za sebou už aj vyúčtovanie, všetko bez problémov, fa je jednoduchá, prehľadná. Zas je pravda, že keď som tvorila rezervu za rok 2010, tak mi minulá fa SPP dosť pomohla, lebo som si podľa stavu plynomeru sama prepočítala m3 na kWh. Na fa SPP bolo zároveň aj to prepočítacie číslo a hlavne postup výpočtu. Zatiaľ sme nemali žiaden problém, ale je pravda, že sme ani žiaden problém neriešili.
Len zbežne, úspora je niekde okolo 200 €.
Diky za info. Uz som si myslela, ze sa tu nenajde nikto,kto odobera plyn od ineho dodavatela ako SPP.
Ako dlho ste ich odberatelmi?
durisovad
30.05.11,18:57
A najde sa aj nejaka sukromna osoba, ktora uz ma skusenost s alternativnym dodavatelom?
účtovník 007
31.05.11,11:13
Diky za info. Uz som si myslela, ze sa tu nenajde nikto,kto odobera plyn od ineho dodavatela ako SPP.
Ako dlho ste ich odberatelmi?

od 7/2010


A najde sa aj nejaka sukromna osoba, ktora uz ma skusenost s alternativnym dodavatelom?

Ja to nie som, ale moji známi áno. A majú rovnakú skúsenosť, ako som opísala vyššie. Žiadne problémy, vyúčtovanie v pohode, úspora okolo 130 € za 10 mesiacov.
dalid
31.05.11,11:30
od 7/2010



Ja to nie som, ale moji známi áno. A majú rovnakú skúsenosť, ako som opísala vyššie. Žiadne problémy, vyúčtovanie v pohode, úspora okolo 130 € za 10 mesiacov.

Nie som si istý, ale domácnosti majú vvyučtovaciu faktúru až po 12 mesiacoch. Ak platia nižšie zálohové platby, nemusí to znamenať, že budú mať aj takú úsporu.. Iba ak by si písala, že ušetrených 130€ je z vyúčtovacej faktúry za 10 mesiacov (teda 2 mesiace predtým boli u SPP).

Inak RWE garantuje úsporu pre domácnosti až do 12%.
http://www.rwegas.sk/wps/portal/rwegas/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3hXXx9vRydDRwN3CyMzA0 _XMA8_N28nY3cfE_1wkA6zeAMcwNFA388jPzdVvyA7rxwA5kN8 sg!!/dl2/d1/L2dJQSEvUUt3QS9ZQnB3LzZfRU1MS0FCMUEwRzgyNjBJRVZITk ZLQjNPMTU!/
účtovník 007
31.05.11,12:28
Robil sa predaj domu, tak požiadali o vyúčtovanie a nový majiteľ (dcéra)tiež podpísala zmluvu s RWE. Jej sľúbili vyplatiť nejakú vernostnú zľavu, lebo uzavrela tiež s nimi zmluvu. Ale koľko bude jej úspora za obdobie odberu neviem. Podrobnosti viac rozpísať nemôžem, lebo reprodukujem iba to, čo mi povedali.
anonym222
31.05.11,20:06
Ešte malá poznámka k porovnaniu cien plynu pre domácností v ČR a na Slovensku: Okrem inej regulačnej politiky oboch regulátorov netreba zabúdať na to že RWE je v ČR dominantný dodávateľ plynu. Na Slovensku je iba altrenatívný :D
dalid
01.06.11,06:12
Presne ako si napisal... V CZ je ako alternativny dodávateteľ zas SPP CZ.. Aspon si clovek pozrie stránky dodávateľov energií pri takejto diskusii ;)
dad111
07.06.11,06:07
Majetková účasť:
SPP 51 % SR, 49 % GAS de France a RUHRGAS
RWE GS 100 % RUHRGAS.
A takýmto pomerom sa delia aj prípadné zisky. Nie je to ďalšia zlodejina? Takže aj preto môže ten jeden ponúknuť nižšiu cenu. Jeho zisk bude zrejme aj tak väčší. Už len nájsť toho, komu sa za to môžeme poďakovať.
durisovad
07.06.11,06:20
Ten, komu mozeme dakovat je davno znamy. Ked sa pomylil vo vzpocte vyberu dani, zvysil dan z pohonnych hmot, ked presustroval kurzove rozdiely z predaja SPP, povedal, ze to aj tak nebolo mozne spravit, teraz ked chce predavat aj ten zbytok statneho majetku, tvrdi, ze potrebuje peniaze do statnej kasy, ked zvysuje DPH, tiez to obhajuje potrebou statu. Ked nam zavedie dan zo vzduchu, aj to bude na prospech republiky.
bubkoch
07.06.11,06:34
Ten, komu mozeme dakovat je davno znamy. Ked sa pomylil vo vzpocte vyberu dani, zvysil dan z pohonnych hmot, ked presustroval kurzove rozdiely z predaja SPP, povedal, ze to aj tak nebolo mozne spravit, teraz ked chce predavat aj ten zbytok statneho majetku, tvrdi, ze potrebuje peniaze do statnej kasy, ked zvysuje DPH, tiez to obhajuje potrebou statu. Ked nam zavedie dan zo vzduchu, aj to bude na prospech republiky.
co ma miklos spolocne s RWE ? tebe vadi ze je tu konkurencia ? tebe vadi ze mas moznost si vybrat dodavatela ? vadi ti ze zahranicny subjekt podnikajuci na slovensku tu zamestnava ludi a plati tu dane ? nikdy si si nekupila ziaden vyrobok od zahracneho vyrobcu len preto ze zisk ide do zahranicia ?
durisovad
07.06.11,06:50
Vobec by mi nevadila konkurencia, ale si myslim, ze minister a vobec cela vlada by mali dbat na to, aby sa statne podniky spravovali na prospech obcanov a nie zahranicnych majitelov. Odkedy sa SPP predalo, cena plynu stupla desatnasobne. Platit ludi a odvadzat dane do statu mohli aj statne podniky a vsetky dane a zisky by zostali tu.
bubkoch
07.06.11,09:53
Vobec by mi nevadila konkurencia, ale si myslim, ze minister a vobec cela vlada by mali dbat na to, aby sa statne podniky spravovali na prospech obcanov a nie zahranicnych majitelov. Odkedy sa SPP predalo, cena plynu stupla desatnasobne. Platit ludi a odvadzat dane do statu mohli aj statne podniky a vsetky dane a zisky by zostali tu.
prosím ta to mas odkial ze 10-nasobne ???
okrem toho je to nezmysel a ze zrejme rovnako ako Fico nevidis rozdiel medzi m3 a kWh, cena nestupla za uvedene obdobie ani len dvojnasobne a kopec inych tovarov zdražel ovela viac ... alebo že platiš za rohlik dnes 0,6-0,8€ v porovnaní s 0,3-0,4€ pred par rokmi ti príde normalne ? mas velmi naivnu predstavu ze keby SPP ostalo statne tak by tu stale stal kubik plynu ako pred 10-timi rokmi
Deiky
07.06.11,19:58
Majetková účasť:
SPP 51 % SR, 49 % GAS de France a RUHRGAS
RWE GS 100 % RUHRGAS.
A takýmto pomerom sa delia aj prípadné zisky. Nie je to ďalšia zlodejina? Takže aj preto môže ten jeden ponúknuť nižšiu cenu. Jeho zisk bude zrejme aj tak väčší. Už len nájsť toho, komu sa za to môžeme poďakovať.


Asi mas trosku chaos o akom RWE to ty tocis pozri si majetkove pomery v obchodnom registri, unas kam odkazuju a nasledne pozri majetoke podiely odkazujucich.... A najme sa pozri o aku spolocnost pod koncernom RWE ide :)))
seat
09.06.11,19:10
Naša firma prešla pod RWE Gas Slovensko, prepis prebehol hladko, všetko zariadil nový dodávateľ. Garantovali nám na určité obdobie podstatne výhodnejšiu cenu a neskôr vždy nižšiu ako SPP. (Či v budúcnosti to nižšia nebude 0,01% pod SPP, neviem predpovedať). Máme za sebou už aj vyúčtovanie, všetko bez problémov, fa je jednoduchá, prehľadná. Zas je pravda, že keď som tvorila rezervu za rok 2010, tak mi minulá fa SPP dosť pomohla, lebo som si podľa stavu plynomeru sama prepočítala m3 na kWh. Na fa SPP bolo zároveň aj to prepočítacie číslo a hlavne postup výpočtu. Zatiaľ sme nemali žiaden problém, ale je pravda, že sme ani žiaden problém neriešili.
Len zbežne, úspora je niekde okolo 200 €.

Myslim ze to nie je tajomstvo ale 200 € si usetrila pri akom ucte? 10 000 €? viac? menej?
iv@n
30.06.11,12:34
Vobec by mi nevadila konkurencia, ale si myslim, ze minister a vobec cela vlada by mali dbat na to, aby sa statne podniky spravovali na prospech obcanov a nie zahranicnych majitelov. Odkedy sa SPP predalo, cena plynu stupla desatnasobne. Platit ludi a odvadzat dane do statu mohli aj statne podniky a vsetky dane a zisky by zostali tu.
škoda, že to za pána Duckého tak pekne nefungovalo, ale o mrtvych len v dobrom.. takže radšej nič, iba si pozri koľko do štátnej kasy odviedlo spp pred privatizáciou a po nej.
btw ja som teraz podpísal prechod do RWE Gas, tak uvidíme ako to dopadne, zľava 11% oproti cenníku spp prvý rok, v zmluve je klauzula že ceny budú nižšie ako ceny spp, nie je tam uvedené o koľko, takže možno další rok to bude o chlp ak naberú zákazníkov.
pivko
08.07.11,03:36
Neviem či to tu už bolo . Zavolal som si do SPP a tam mi to pekne vysvetlili. V tej cene -10% je len cena plynu nieje tam zarátaná cena za distribúciu + tá cena platí len na rok + pri výpovedi zmluvy je poplatok 99 EUR.
Tak že zbohom RWE
anonym222
08.07.11,15:30
Neviem či to tu už bolo . Zavolal som si do SPP a tam mi to pekne vysvetlili. V tej cene -10% je len cena plynu nieje tam zarátaná cena za distribúciu + tá cena platí len na rok + pri výpovedi zmluvy je poplatok 99 EUR.
Tak že zbohom RWE
Už to to bolo. Pozri si temu:
http://www.porada.sk/t172053-prosim-o-nazory-na-zmenu-dodavatela-elektriny.html

Prečo zbohom RWE?

Zľava 11% sa týka naozaj iba variabilnej zložky ceny plynu, ktorá tvorí asi 65% z celkovo fakturovanej ceny. V sumáre to činí asi 8% na faktúre, čo je približne jedna mesačná splátka. Ak nechceš prvý rok ušetriť jednú splátku, ktorá je u bežnej domácnosti cca 100e, tak zostaň u SPP.

11% je naozaj garantovaných iba prvý rok. Druhý to bude menej, ale vždy výhodnejšie ako u SPP, toto ti garantujú.
Za výpoveď sa pri každej viazanosti platí, je to normálne. Ak sa nechystáš počas dvoch rokov meniť dodávateľa, tak ťa výpoveď predsa nemusí vôbec trápiť.
pivko
08.07.11,15:46
Dealer.
iv@n
10.07.11,22:57
Neviem či to tu už bolo . Zavolal som si do SPP a tam mi to pekne vysvetlili. V tej cene -10% je len cena plynu nieje tam zarátaná cena za distribúciu + tá cena platí len na rok + pri výpovedi zmluvy je poplatok 99 EUR.
Tak že zbohom RWE
takže v SPP ti úplne nestranne zhodnotili klady prechodu k ich konkurencii :)
ja tú zmluvu mám v šuflíku podpísanú, zľava je 11% (pri dvojročnej zmluve) z tej časti, ktorú majú alternatívci ako ovplyvniť, teda sa samozrejme netýka toho čo zaplatíš "Spp distribúcia" ale toho čo zaplatíš RWE Gas alebo inému dodávatelovi, v cenníku je to vcelku jasne napísané. zmluvná pokuta je pri predčasnom vypovedaní zmluvy, tak asi ako všade, napríklad pri telekom firmách ti to nevadí?
takže zbohom SPP, ja mám 86€ ušetrených :) (a díler Rwe Gas nie som, kľudne migrujte ku komu chcete)
Zuzana Ďurčiová
16.08.11,07:26
Dobré pracovné predpoludnie prajem...
máte niekto plyn od tohto dodávateľa / distribútora .. aké sú vaše skúsenosti.. aktuálne... Ďakujem pekne
gogol99
16.08.11,13:48
Pokiaľ odberateľ nepodpíše zmluvu s viazanosťou, tak je jedno, od koho odoberá plyn, pretože legislatíva veľmi prísne stráži trh s plynom a s elektrinou.

Odporúčam pozrieť si tento link http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/54/cena-komodity-zemny-plyn-pre-domacnosti

Keď niektorý dodávateľ ponúka zľavu z ceny za plyn, tak je to zľava z Ceny za služby obchodníka. Konkrétne iba z jej variabilnej zložky.

Je dobré si porovnať, koľko odberateľ ušetrí za celú dobu viazanosti (napr. pri viazanosti na 3 roky šetrí odberateľ iba prvý rok. Ďalšie 2 roky bude rozdiel medzi cenou RWE a SPP minimálny, dá sa povedať, že iba optický, aby splnili garanciu, že budú lacnejší, než SPP.) Takže pri viazanosti na 3 roky ušetrí odberateľ iba jeden rok. Keď toto odberateľ porovná s úsporou u RWE bez viazanosti, tak za 3 roky u RWE bez viazanosti bude odberateľ šetriť (oproti SPP) každý rok a za tri roky to bude spolu úspora minimálne o 100% vyššia, než pri viazanosti na 3 roky. Podobne je to aj pri zmluvách s viazanosťou na 2 roky.
Ďalšou nespornou výhodou zmluvy bez viazanosti je to, že odberateľ môže kedykoľvek prejsť k ešte lacnejšiemu dodávateľovi plynu...

Preto rada na záver - neoplatí sa podpisovať zmluvy s viazanosťou. Treba zmeniť dodávateľa, ale žiadna viazanosť.
www.VyhodnaEnergia.sk
anonym222
16.08.11,19:52
Pokiaľ odberateľ nepodpíše zmluvu s viazanosťou, tak je jedno, od koho odoberá plyn, pretože legislatíva veľmi prísne stráži trh s plynom a s elektrinou.
Možno si si ešte nevšimol, ale trh s plynom a elektrinou je už nejaký čas liberalizovaný:D


Keď niektorý dodávateľ ponúka zľavu z ceny za plyn, tak je to zľava z Ceny za služby obchodníka. Konkrétne iba z jej variabilnej zložky.
Nie je to iba zľava z ceny za služby obchodníka. Ak niektorý obchodník nakúpi plyn resp. elektrinu lacnejšie, môže ich teoreticky aj lacnejšie predať. Obchodník nerobí iba nejakého sprostredkovateľa, on totiž plyn resp. elektrinu nakupuje a aj predáva. A samozrejme pri združenej zmluve o dodávke platí distribútorovi za služby distribúcie a u takého zákazníka potom inkasuje konečnú cenu za energie.



Je dobré si porovnať, koľko odberateľ ušetrí za celú dobu viazanosti (napr. pri viazanosti na 3 roky šetrí odberateľ iba prvý rok. Ďalšie 2 roky bude rozdiel medzi cenou RWE a SPP minimálny, dá sa povedať, že iba optický, aby splnili garanciu, že budú lacnejší, než SPP.) Takže pri viazanosti na 3 roky ušetrí odberateľ iba jeden rok. Keď toto odberateľ porovná s úsporou u RWE bez viazanosti, tak za 3 roky u RWE bez viazanosti bude odberateľ šetriť (oproti SPP) každý rok a za tri roky to bude spolu úspora minimálne o 100% vyššia, než pri viazanosti na 3 roky. Podobne je to aj pri zmluvách s viazanosťou na 2 roky.
Pri zmluve bez viazanosti je zľava u RWE koľko? 3% a to iba prvý rok.Ďalší rok už nemusí byť.
Pri zmluve s viazanosťou na 2 roky je 11%. Ak by ďalší rok bola iba 1%, tak je to za dva roky v priemere po 6%.
Nejako ti tá matematika nevychádza, nemyslíš?:D
gogol99
17.08.11,01:40
Pri zmluve bez viazanosti môžem každých 6 mesiacov meniť dodávateľa. Prakticky je dobré vždy na konci roka sa poohliadnuť po novom dodávateľovi s najlepšou cenou. Toto umožňuje zmluva bez viazanosti.

Okrem toho to, že RWE drží ceny dole aj keď na spote ceny plynu rastú, znamená, že v období, kedy už RWE nedá zákazníkovi žiadnu zľavu, bude ceny plynu na faktúre dostatočne vysoká, aby sa RWE vrátila strata, ktorú produkuje v súčasnosti. A básničky o tom, ako RWE (ako jediná firma na trhu :-)) kupuje plyn lacnejšie, patria do večerníčka. Žiadna charita - teraz RWE zámerne produkuje stratu (aby nalákali čo najviac chudákov na zmluvy s viazanosťou) a všetci tí, čo podpíšu viazanosť musia túto stratu firme vrátiť do haliera.

Biznis s plynom láka ďalších a ďalších dodávateľov, ktorí sa budú snažiť presadiť na trhu. A jediný spôsob, ako sa presadiť, je cena. Takže zmluva bez viazanosti umožňuje kedykoľvek si vybrať na trhu toho najlacnejšieho. Zmluva s viazanosťou znamená, že najprv mám zľavu a potom ju do haliera firme vrátim aj s úrokmi. Charita v tomto biznise neexistuje.
gogol99
17.08.11,01:56
Pri zmluve bez viazanosti je zľava u RWE koľko? 3% a to iba prvý rok.Ďalší rok už nemusí byť.
Pri zmluve s viazanosťou na 2 roky je 11%. Ak by ďalší rok bola iba 1%, tak je to za dva roky v priemere po 6%.
Nejako ti tá matematika nevychádza, nemyslíš?:D


Ak by som si mal vybrať medzi RWE a ČEZ, kde obidvaja ponúkajú zmluvy s viazanosťou na dva roky a chcel by som za každú cenu podpísať na dva roky, tak by som si radšej vybral ČEZ. Prečo? Pretože ČEZ hovorí o konkrétnej cene a táto konkrétna cena je na stránkach ČEZ zverejnená. RWE všetko tají... Všimol si si na stránke RWE ich cenník s konkrétnymi výpočtami? Ja nie. RWE na svojich stránkach nezverejňuje žiadne čísla. Kde si môžem skontrolovať ich ceny a porovnať ich?

Zásada číslo 1: Ak dodávateľ niečo tají, tak treba od neho rýchlo utekať a nič s ním nepodpisovať. RWE tají konkrétne zľavy, konkrétne ceny a vôbec, kde je na ich stránke informácia o ich produktoch??? Výhovorky, že to je preto, aby to mohli ich obchodní zástupcovia zákazníkom vysvetliť, je iba klamstvo, ako sa vyhovoriť z toho, že zatajujú informácie...
Zásada číslo 2: Vo všetkých ostatných prípadoch platí zásada číslo 1 - ak dodávateľ niečo tají, tak mu neveriť a nepodpisovať. Má RWE na stránke zverejnenú vzorovú zmluvu o dodávke plynu? Nemá. Takže ďalší dôvod s RWE nič nepodpisovať.
iv@n
17.08.11,01:56
gogol99 nič konkrétne si k tým uvedeným číslam nepovedal. ak mám dnes zľavu 11pct a viazanosť dva roky, tak je to pre mňa lepšie ako mať zľavu 3pct bez viazanosti a dúfať že niekto príde s lepšou cenou v časoch ked idú nákupné ceny hore.
gogol99
17.08.11,07:38
Koľko ľudí, toľko názorov. Každý nech si vyberie to, čo mu vyhovuje.

Súhlasím so zmenou dodávateľa z SPP na iného dodávateľa plynu. V tom medzi nami nie je rozpor. A to ostatné je už iba vecou vkusu, alebo priorít. :-)
Zuzana Ďurčiová
17.08.11,08:58
a keď sme už podpísali? teda nie ja .. ale otec .. :(
GabiZ
17.08.11,09:24
a keď sme už podpísali? teda nie ja .. ale otec .. :(


Kedy podpísal tú zmluvu? Na aké obdobie? RWE ponúka produkty na rok, na dva, alebo na 3 roky. Nemám s touto spoločnosťou skúsenosti, takže nebudem sa vyjadrovať, či sa to u nej oplatí, alebo nie. Ale riešila som jeden problém odstúpenia od zmluvy s RWE, nakoľko dotyčnému neboli vysvetlené všetky podmienky podpísania zmluvy a bol prekvapený, čo vlastne podpísal (starší dôverčivý pán):(. Takže ak zvažuješ odstúpiť, treba si riadne prečítať obchodné podmienky,ktoré sú k zmluve priložené.
V tejto téme sa dozvieš ohľadom odstúpenia od zmluvy viac http://www.porada.sk/t146818-p2-odstupenie-od-zmluvy-energeticke-centrum.html

Ak sa už teraz nedá, tak potom len vydržať, či to prinesie úsporu. Každopádne si dobre prečítajte obchodné podmienky zmluvy, ak by ste neboli spokojní, aby ste vedeli, či môžete, kedy a ako od zmluvy odstúpiť.
Zuzana Ďurčiová
17.08.11,09:33
na 36mesiacov, ale tak snáď to nebude také hrozné, v podstate by to malo byť jedno ...
GabiZ
17.08.11,09:43
Ak ste podpísali na 36 mesiacov, dostali ste aj cenu variantu A, kde máte garantovanú zľavu 12% ale len na 1 rok. Potom sa ide podľa variantu B, ktorý ste zrejme tiež nedostali a je otázne, aká bude cena počas ďalších 2 rokov. Je tam možnosť potom ak vám zašlú novú cenu a nebudete s ňou súhlasiť odstúpiť od zmluvy za podmienok, ktoré sú v obchodných podmienkach popísané. Preto som odporúčala prečítať si ich, aby ste vedeli, čo v prípade, ak by sa vám to potom zdalo veľa.
Podrobnejšie to ale popísal googol vo svojich príspevkoch.
JAJA11
17.08.11,09:45
Moji svokrovci podpísali zmluvu s RWE, ale ich odber plynu je tak malý, že asi ani nezbadáme, či je to výhodnejšie. Potom uvidím, ako to bude pokračovať. Keď sme sa ich pýtali, v čom je to výhodnejšie, tak nevedeli, ale prehlásili sa skoro všetci susedia :D Takže naozaj dôvod na zmenu distribútora :D

Ja osobne zatiaľ váham. Po skúsenostiach s internetom :o Dodávateľa máme iného ako T Com, ale používame linky T comu. Stále máme problémy s internetom, pravidelne nám padá, ale absolútne nemusíme nič spraviť a sám znovu nabehne. Keď som to riešila s distribútorom, tak mi preveril situáciu a vraj je chyba u nás. Tak sme menili modemy, vystriedali sme tri a situácia bola vždy rovnaká. Až raz bola búrka a internet vypadol úplne. Distribútor mi stále tvrdil, že chyba je u nás, až keď sme zistili, že internet nemá nik na okolí, tak sme začali robiť poriadok. T Com to v našom prípade bral na ľahkú váhu, lebo sme neboli jeho zákazník :o
Pri plyne také problémy asi nebudú, ale zdá sa mi istejšie mať distribútora toho istého ako je aj majiteľ potrubia. Ale RWE bude robiť konkurenciu a dúfam, že to zabezpečí, že sa aj SPP začne správať zodpovednejšie. :o
Zuzana Ďurčiová
17.08.11,10:15
ok, prečítam si podmienky.. je mi jasné že garancia 12%-tnej zľavy je len na rok, ale podľa toho čo som čítala je garancia nižšej ceny ako je v SPP aj počas ďalších dvoch rokov nie? len nie možno taká výrazná.

Internet mám od Slovanetu a linku od T-comu a nemala som nikdy problém (zatiaľ) a to už tak fungujeme cca 4-5 rokov.

Ďakujem za odpovede :)
gogol99
17.08.11,12:37
Niečo na povzbudenie :-). Citujem z nasledovného článku:
“Doteraz často ľudia uzatvárali zmluvy na dobu určitú a potom sa dostávali do najrôznejších zmluvných pascí, z ktorých nebolo cesty von,“
http://www.energia.sk/clanok/elektricka-energia/cesko-novela-energetickeho-zakona-zvysi-ochranu-spotrebitelov/4160/

A tu je skúsenosť z ČR. Pre optimistov, ktorí sa domnievajú, že u nás sa niečo také nemôže stať, je iba jedna odpoveď - to čo sa deje v ČR, sa deje a bude diať aj u nás. A je úplne jedno, či sa jedná o elektrinu, alebo plyn.
http://www.energia.sk/clanok/elektricka-energia/cesky-prieskum-vacsina-zakaznikov-zmenou-dodavatela-energie-neusetri/3984/

Ako z toho von?
- porovnať si ceny všetkých dodávateľov
- porovnať si zmluvy všetkých dodávateľov
- porovnať si obchodné podmienky všetkých dodávateľov
- porovnať si cenníky ostatných (externých) nákladov u všetkých dodávateľov
- nepodpisovať zmluvu so živnostníkom medzi dverami bytu, alebo domu
- nepodpisovať zmluvu s viazanosťou

- hľadať na internete stránky, ktoré o tejto téme píšu a hlavne porovnávajú ceny dodávateľov medzi sebou

www.VyhodnaEnergia.sk


Veľa trpezlivosti a veľa slnka :-)
http://www.24hod.sk/zmena-dodavatela-energii-by-mala-byt-mozna-do-3-tyzdnov-cl171121.html
gogol99
18.08.11,05:30
Myslím, že moje predchádzajúce príspevky sú plne v zhode s týmto článkom:
http://www.energia.sk/clanok/zemny-plyn/britski-dodavatelia-plynu-zvazuju-ukoncenie-podomoveho-predaja/4162/

Budúcnosť má internet a zdroje, ktoré poskytujú objektívne informácie:
www.VyhodnaEnergia.sk/plyn
iv@n
19.08.11,15:26
Pri plyne také problémy asi nebudú, ale zdá sa mi istejšie mať distribútora toho istého ako je aj majiteľ potrubia. Ale RWE bude robiť konkurenciu a dúfam, že to zabezpečí, že sa aj SPP začne správať zodpovednejšie. :o
To je dosť ťažko možné, aj dnes sú to dve rozdielne firmy, aj ked v hlavách ľudí stále je iba jedno SPP ale v reále je tam SPP, a.s. a SPP - distribúcia, a.s.
dad111
19.08.11,19:42
Prečo si myslíte, že distribučná spoločnosť bude robiť problémy, ak budete mať dodávateľa plynu (ale aj u elektriny to platí) s iným názvom. Dodávateľ sa živí predajom a distribútor dopravou a každému za tú jeho službu platíte, aj keď v jednej sume na jednej faktúre, oni sa už podelia. Ak by Vám službu neposkytli boli by sami proti sebe. Sami sebe by si škodili.
gogol99
28.08.11,04:46
dubak138
13.09.11,15:50
Dobrý deň.
Má niekto skúsenosti alebo odoberá plyn od tejto spoločnosti?
Ďakujem
Ice dive
13.09.11,16:05
ja som im dal cca pred mesiacom na seba kontakt, že chcem od nich odoberať a vykašľali sa na mňa...:((((
gogol99
13.09.11,17:33
možno nestíhajú
gogol99
13.09.11,17:34
RWE je v pohode, akurát sa držať zásady nikomu nepodpisovať viazanosť
iv@n
16.09.11,10:26
ked nepodpíšeš viazanosť tak kôli takej super zľave škoda papiere vybavovať.
gogol99
02.10.11,15:04
Pre predajcu je to určite škoda papiere vybavovať. Za zmluvu bez viazanosti dostane predajca smiešnu províziu, možno že žiadne províziu.
Odberateľ keď podpíše zmluvu bez viazanosti, tak tým nič neriskuje. RWE síce garantuje, že bude mať vždy ceny nižšie, ako SPP, ale zároveň RWE negarantuje, že bude najlacnejší na trhu. Zmluvy bez viazanosti sa oplatia. A kto vie počítať, tak ten si veľmi rýchlo spočíta, že istejšia je úspora bez viazanosti, keď presne viem, koľko ušetrím, ako podpisovať zmluvy na niekoľko rokov dopredu, keď nikto nevie, za aké ceny bude o 2, alebo o 3 roky odoberať plyn
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/92/modr%C3%9D-plyn---produkty-rwe-gas-slovensko--sro--zemny-plyn-pre-domacnosti
Matuel
03.10.11,05:00
Ach jaj,

prečítal som pár príspevkov , nerozumiem prečo sa niekto vyjadruje k téme , keď má poradiť vtedy , ak o tom totálne nič nevie a podáva iba dezinformácie , niektorí možno zámerne . Ľudia neboli zvyknutý čo sa týka plynu na alternatívu a samozrejme majú obavy. Tiež som mal, ale aj tak sme podali SPP výpoveď z dôvodu ich prístupu a váženia si zákazníkov. Obavy sú zbytočné. Nakoniec sme si vybrali RWE Gas. OD 1. októbra máme plyn od nich , uvedomil som si to v podstate až dnes :). Čo sa týka tej ceny, pevná sadzba je pri našom tarife cca 7 € tuším , to je sadzba , ktorú platia všetci bez ohľadu na dodávateľa, lebo je to poplatok SPP distribúcii, teda v podstate pokiaľ budete mať hodiny a prípojku tak to budete platiť vždy. Ďalšia časť ceny má nejaké tie zložky , ale nás zaujímacelková cena plynu so všetkým za m kubický. Nerozumiem čo tu poniektorý trebú, my sme uzavreli zmluvu na dva roky , 1 rok máme o 11 % nižšiu cenu za m kubický ako u SPP a druhý rok nám garantujú nižšiu cenu ako SPP , tak normálny človek asi čo na to povedať.... Tie ceny za m kubický nie sú tajné dajú sa zistiť aj u SPP aj u RWE aj u kohokoľvek iného ... Chcel som najprv ísť do čez, ale nechal som si to na poslednú chvíľu a tí ma nevedeli zapojiť vtedy kedy som potreboval , ale do čez pôjdem asi s elektrikou , to si musím mrknúť , ale tuším majú lacnejšiu elektrinu o cca 10 % ako ZSE.. Neviem čo je na tom divné že to je lacnejšie samozrejme SPP akcionárom a spol. sa to nepáči , keď chcú získať zákazníkov, tak musia niečo ponúknuť, podobne ako keď medzi mob. operátormi prišlo o2.. keby neprišlo , tak ešte teraz si voláme z kariet s dobíjaním kreditu za 15 Sk /min. .....
gogol99
03.10.11,07:53
Keď sa to oplatí, treba zmeniť dodávateľa...
iv@n
04.10.11,20:50
Pre predajcu je to určite škoda papiere vybavovať. Za zmluvu bez viazanosti dostane predajca smiešnu províziu, možno že žiadne províziu.
Odberateľ keď podpíše zmluvu bez viazanosti, tak tým nič neriskuje. RWE síce garantuje, že bude mať vždy ceny nižšie, ako SPP, ale zároveň RWE negarantuje, že bude najlacnejší na trhu. Zmluvy bez viazanosti sa oplatia. A kto vie počítať, tak ten si veľmi rýchlo spočíta, že istejšia je úspora bez viazanosti, keď presne viem, koľko ušetrím, ako podpisovať zmluvy na niekoľko rokov dopredu, keď nikto nevie, za aké ceny bude o 2, alebo o 3 roky odoberať plyn
neviem ako pre predajcu, ale ja ako zákazník ked mi ponúkajú 3pct zľavu pri produkte bez viazanosti alebo 11pct zľavu na prvý rok a garanciu nižšej ceny ako SPP na druhý rok viazanosti beriem možnosť s viazanosťou, pretože aj keby bola zľava na druhý rok len jedno percento tak je to 6pct priemerne ročne a pri produkte bez viazanosti by som mal len 3pct za prvý rok a neviem čo druhý rok.
gogol99
05.10.11,02:51
Ja si počkám na to, aké ceny vytiahne RWE na rok 2012. Hlavne ma zaujíma ich cenník B.
Julian
05.10.11,19:24
Zásada číslo 1: Ak dodávateľ niečo tají, tak treba od neho rýchlo utekať a nič s ním nepodpisovať. RWE tají konkrétne zľavy, konkrétne ceny a vôbec, kde je na ich stránke informácia o ich produktoch??? Výhovorky, že to je preto, aby to mohli ich obchodní zástupcovia zákazníkom vysvetliť, je iba klamstvo, ako sa vyhovoriť z toho, že zatajujú informácie...
Zásada číslo 2: Vo všetkých ostatných prípadoch platí zásada číslo 1 - ak dodávateľ niečo tají, tak mu neveriť a nepodpisovať. Má RWE na stránke zverejnenú vzorovú zmluvu o dodávke plynu? Nemá. Takže ďalší dôvod s RWE nič nepodpisovať.

Skutočne pre domácnosti na stránke RWE nie sú žiadné konkrétnosti, preto som si porovnal cenu v našej kategórii v SPP M4, v RWE biznis 4 (je to maloodber- domová kotolňa):

SPP.....cena obchodníka fix. 2,06 €/mes ....var. 0,0387 €/kWh,....cena distrib. fix. 20,49 €/mes.....var. 0,0069 €/kWh, ....za služby 0,0011 €/kWh
RWE....cena obchodníka fix. 2,05 €/mes ....var. 0,0450 €/kWh,....cena distrib. fix. 24,588 €/mes....var. 0,0083 €/kWh, ....za služby 0,0011 €/kWh

V prípade SPP je uvedená aj celková cena (obchodník+distribúcia+za služby) Fix. 22,55 €/mes a Variab. 0,0467 €/kWh.
Prvá položka (cena obchodníka) nie je mi celkom jasná v prípade RWE ( je pomenovaná "Ceny za dodávku plynu od RWE Gas Slovensko"). Potom celková cena od RWE je Fix. 26,638 €/mes. a Variab. 0,0544 €/kWh bez DPH čo je pre kategóriu "maloodber" viac ako od SPP.
Luky89
02.11.11,12:04
Ach jaj,

prečítal som pár príspevkov , nerozumiem prečo sa niekto vyjadruje k téme , keď má poradiť vtedy , ak o tom totálne nič nevie a podáva iba dezinformácie , niektorí možno zámerne . Ľudia neboli zvyknutý čo sa týka plynu na alternatívu a samozrejme majú obavy. Tiež som mal, ale aj tak sme podali SPP výpoveď z dôvodu ich prístupu a váženia si zákazníkov. Obavy sú zbytočné. Nakoniec sme si vybrali RWE Gas. OD 1. októbra máme plyn od nich , uvedomil som si to v podstate až dnes :). Čo sa týka tej ceny, pevná sadzba je pri našom tarife cca 7 € tuším , to je sadzba , ktorú platia všetci bez ohľadu na dodávateľa, lebo je to poplatok SPP distribúcii, teda v podstate pokiaľ budete mať hodiny a prípojku tak to budete platiť vždy. Ďalšia časť ceny má nejaké tie zložky , ale nás zaujímacelková cena plynu so všetkým za m kubický. Nerozumiem čo tu poniektorý trebú, my sme uzavreli zmluvu na dva roky , 1 rok máme o 11 % nižšiu cenu za m kubický ako u SPP a druhý rok nám garantujú nižšiu cenu ako SPP , tak normálny človek asi čo na to povedať.... Tie ceny za m kubický nie sú tajné dajú sa zistiť aj u SPP aj u RWE aj u kohokoľvek iného ... Chcel som najprv ísť do čez, ale nechal som si to na poslednú chvíľu a tí ma nevedeli zapojiť vtedy kedy som potreboval , ale do čez pôjdem asi s elektrikou , to si musím mrknúť , ale tuším majú lacnejšiu elektrinu o cca 10 % ako ZSE.. Neviem čo je na tom divné že to je lacnejšie samozrejme SPP akcionárom a spol. sa to nepáči , keď chcú získať zákazníkov, tak musia niečo ponúknuť, podobne ako keď medzi mob. operátormi prišlo o2.. keby neprišlo , tak ešte teraz si voláme z kariet s dobíjaním kreditu za 15 Sk /min. .....

Ako dlho ste čakali od podpisu zmluvy kým vám začali dodávať plyn. Lebo mám pocit že v RWE sú akosi pomalý dal som im kontakt kontaktovali ma až po mesiaci od podpísania zmluvy už ubehli skoro 4 mesiace a stále ešte nič.
Luky89
11.11.11,12:28
výpovedná lehota sú 3 mesiace a začína plynúť od nasledujúceho 1/4 roka od marca 2012 by mali nastať zmeny ohľadom dĺžky výpovednej lehoty a začatia jej plynutia
misho.adam
09.07.12,16:53
ako ste spokojny ti, ktori ste presli ku RWE ako dodavatelovi plynu?

platili ste nakoniec ozaj menej?

otec dnes podpisal zmluvu a stale rozmyslame ci urobil dobre.


este mam 7 dni na vypovednu lehotu - podomovy predaj.

dakujem za nazory
gogol99
09.07.12,17:04
Keď si to prepočítate, tak v priemere zaplatíte za celé obdobie viazanosti oveľa viac, ako Vám prezentovali.
V prvom roku síce ušetríte, ale v ďalších rokoch budete mať cenu z tých najvyšších. V podstate tú úsporu firme zaplatíte naspäť. A keď to spriemerujete, tak úspora nič moc.

Preto zásadne zmluvu bez viazanosti a každý rok s tým najlacnejším. Kľudne aj s RWE, ale zmluvu bez viazanosti...

http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
Matuel
09.07.12,17:15
misho.adam

RWE máme od októbra 2011 a zatiaľ nebol problém, vyúčtovanie sme mali po tuším dvoch mesiacoch u nich tak neviem tú úsporu objektívne posúdiť, znížili sa nám mesačné platby aké sme mali u SPP a na celoročné vyúčtovanie netrpezlivo musím počkať ešte pár mesiacov keďže v tom čase som menil aj nový kotol...

gogol99 .. To čo píšete je dosť zavádzajúce. Odkiaľ ste nabrali, že za celé obdobie zaplatia ľudia viac ?? V prvom roku ušetrím a v ďalších budem mať jednu z tých najvyšších ??Napadá ma otázka, že pre koho robíte :D ..

Vysvetlite mi ako prerobím u RWE , keď mám lacnejší plyn ako som mal u SPP o 11 či 12 % už presne neviem a po ostatné roky mám garantované, že cena nebude vyššia ako u SPP . Prosím o vysvetlenie ako v konečnom dôsledku zaplatím viac akoby som z SPP neprešiel ???

A skutočne nemám chuť riešiť a sledovať každoročne ceny plynu , sledovať výpovedné lehoty a podobne kvôli nejakej teoretickej šanci, že ušetrím vďaka tomu v dlhodobom časovom horizonte....
JAJA11
09.07.12,17:47
myslím, že v domácnostiach nemá zmysel sa tým nejak zaoberať, tá úspora je minimálna...
gogol99
09.07.12,20:30
Myslím, že došlo k nepochopeniu.

RWE prezentuje úsporu napríklad 11%. t.j. úspora oproti SPP iba v prvom roku viazanosti. Nasledujúce roky viazanosti máte cenu nižšiu, ako SPP, ale vyššiu, ako je avizovaná cena (SPP - 11%). Takže keď to spočítate, tak za dobu viazanosti budete mať priemernú cenu nižšiu, ako SPP, ale vyššiu, ako je avizovaných -11%.

No a ak sú na trhu dodávatelia, ktorí ponúkajú zaujímavé ceny aj bez viazanosti, tak výrazne vyššiu úsporu dosiahnete tak, keď budete každý rok podpisovať zmluvy bez viazanosti s dodávateľom s najvýhodnejšou cenou.

K Vašej nechuti každý rok sledovať ceny plynu... Ak sú vodiči ochotní každý rok špekulovať kvôli zákonnému poisteniu a meniť poisťovňu kvôli niekedy až smiešnej úspore, tak pri tak vážnej veci, ako sú náklady na kúrenie stojí za to dať si s tým 15 minút roboty za rok napríklad na tejto stránke
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
gogol99
09.07.12,20:32
K Vašej poznámke, že pre koho robím.

Ak ste si prečítali celý príspevok, tak ste si určite všimli vetu:

Preto zásadne zmluvu bez viazanosti a každý rok s tým najlacnejším. Kľudne aj s RWE, ale zmluvu bez viazanosti...
Matuel
10.07.12,06:53
Áno došlo k nepochopeniu pretože z Vášho príspevku to vyznelo tak, akoby po prechode do RWE človek potom zaplatil viac ako platil u SPP, čo nie je pravda. Neviem ako a kde prezentujú, že ušetrím za celé obdobie 11% , keď je to na jeden rok, mne to jednak vopred povedali a jednak je to v zmluve. Podstatné pre mňa je , že je to menej ako u SPP.

To, že ma napadlo , že pre koho robíte neriešim, len ma to napadlo po prečítaní Vášho príspevku, neprehliadol som Vašu poslednú vetu...

Ono tá viazanosť u RWE je dva roky takže jeden rok je 11% a ten druhý bude nižšia ako u SPP nie je to taká dlhá doba zase a potom sa uvidí. Na tej sume skôr spraví úsporný kotol a dobre nastavené kúrenie si myslím.
Danielka1982
04.03.13,12:10
Dobrý deň,môže mi niekto poradiť ako by mala vyzerať žiadosť o zrušenie zmluvy?Mama pred pár dňami podpísala zmluvu o dodávke modrého plynu s rwe gas slovensko,naletela dá sa povedať ale nevieme ako by mala vyzerať taká žiadosť o zrušenie.Ďakujem.
JAJA11
04.03.13,12:43
Dobrý deň,môže mi niekto poradiť ako by mala vyzerať žiadosť o zrušenie zmluvy?Mama pred pár dňami podpísala zmluvu o dodávke modrého plynu s rwe gas slovensko,naletela dá sa povedať ale nevieme ako by mala vyzerať taká žiadosť o zrušenie.Ďakujem.


podľa mňa stačí listom, treba uviesť meno človeka, ktorý zmluvu podpísal a číslo zmluvy....
zaujímavé, u svokrovcov bol pán z SPP a chcel s nimi uzavrieť zmluvu a volal k nám domov, že majú nariadenie pýtať sa rodinných príslušníkov, či s tým súhlasíme. (svokrovci majú cez 75 rokov)....
ja som to hneď zrušila, minulý rok podpísali plyn a nakoniec mali ako jediný nedoplatok.... tí čo zostali u plynárov, mali preplatky... ešte že neminú toľko plynu, tak to zas nebolo také strašné
gogol99
08.03.13,14:32
trisestri
05.04.13,08:57
RWE Gas Slovensko su len dalsi z radu podvodnikov,ty ktory uvazujete o ich ponuke velmi dobre si to premyslite a vsetci ktory ste tam porovnajte regulovane ceny aj stale platby z ich cenikom a cenikmi monopolov-napriek vsetkym vyhradam a problemom s SPP,tolko problemov a komplikacii ako je u alternativnych dodavatelov nie je snad vziadnom monopole,nakoniec pochybujem ze usetrite,mozno zo zaciatku,ale tie nervy,komplikacie a riziko nevratenia preplatku nestoja za to.
Peggynka
05.04.13,14:14
Mňa o neserióznosti SPP presvedčilo to,že pri poslednom vyúčtovaní (mala som nedoplatok 3 € t.j. moje zálohové platby za 11 mes. pokryli 12-mes. spotrebu) avizovali zdraženie plynu (malo to byť o cca 6,96 %) mi zdvihli zálohu z 83€ na 129€ !!! Počítala som so zvýšením na 89€ o tých 7% a oni mi to zdvihli o 55%.U RWE som si dala zálohu 95€.Rozdiel medzi cenou SPP a RWE činil 45€ (toľko by som zaplatila u SPP).
Peggynka
05.04.13,15:06
Môžeš dať niečo bližšie ?
trisestri
05.04.13,17:07
bubkoch asi robi manazera v rwe gas
gogol99
05.04.13,23:59
Výška záloh nie je smerodatná. Rozhodujúce je vyúčtovanie.
Súhlasím, že neoprávnené zvýšenie záloh môže byť dôvodom na nespokojnosť.
Peggynka
06.04.13,04:33
Samozrejme,ale nebudem sponzorovať SPP,aby celý rok disponovali s mojimi peniazmi.
trisestri
06.04.13,12:46
to bude neuzitocnych od podvodnika z energiou,ked tu vytiahne dalsich svojich 1800 nickov
Pavol K.
07.06.13,15:50
Dobrý deň všetkým.

Ľahko sa môžete stať odberateľom plynu od RWE bez Vášho vedomia resp. podpisu.

Dnes došiel na moje meno list že budem na základe zmluvy , ktorú som ja údajne podpísal sa stávam odberateľom plynu od RWE. Po telefonickom hovore cez linku VSE aj RWE som dnes zistil nasledovné.
RWE si cez agentúry najíma ,,zamestnancov" , ktorí Vám zazvonia u dverách a ponúkajú modrý plyn.
Nehovorím že všetci agenti urobia to čo nejaký p.Rusňák resp.Rusnák /pohybovali sa v okrese Gelnica pod značkou auta PO/; urobil mne a pritom je vraj legálnym zástupcom firmy VSE resp.RWE.
V pondelok si zistím číslo jeho registrácie a potom to tu napíšem.
Takže zmluvu ktorú som nikdy nevidel a mohol som sa proti nej odvolať do 14 dní, hľadajú v archíve RWE GAS Slovensko s.r.o. a vraj mi ju pošlú na e-mail.
Manželka povedala spolupracovníčke dotyčného na koho je v byte registrovaný plyn a číslo mobilu, aby sa skontaktovali s manželom a
to ,,agentom" ktorú firmu zastupujú stačilo aby za mňa všetko podpísali.
Odporúčam všetkým ľuďom aby akýchkoľvek agentov hneď ako im zazvonia na dvere - zabuchli im dvere pred nosom.
Nehovorím tu kto má lacnejší plyn a kto nie, píšem tu o praktikách nejakého jedinca možno 1 z 30 ktorý vám narobí také problémy , že sa nestačíte čudovať.
Volal som na linku SPP doterajší a zatiaľ ešte môj dodávateľ plynu SPP, sa chová tak že keď si niečo podpísal tak si to vybav sám nás do toho nič.
Po dotaze na linke RWE prečo si neoverili ak na zmluve bol telefonický kontakt či som zmluvu podpísal naozaj ja, som sa dozvedel že na to nevidia dôvod overovať pravosť podpisu ak sa proti zmluve /ktorej kópiu som ani nemal/ mohol odvolať do 14 dní.
Firma RWE mi odporučila podať trestné oznámenie na dotyčného človeka ... .
Ale stále je to problém Ja a niekto a firma ktorá má vraj podpísanú zmluvu sa chová tak ako keby som bol jej budúci zákazník.
Ja musím ísť dokazovať že na zmluve ktorú mi vraj do 5-tich dní pošlú na e-mail, nie je môj podpis a že som naozaj nechcel meniť dodávateľa plynu.
Dúfam že dotyčný agent nemal kde okopírovať môj podpis.
Na záver:
Ľudia dávajte si pozor s kým a o čom rozprávate.

Pavol.K
Pavol K.
10.06.13,15:41
Dobrý deň.

Tak číslo agenta ktorého si najíma RWA gas resp.VSE je 156003.
Podotýkam že ide o legálneho agenta ktorý pravdepodobne sfalšoval za mňa podpisy.
Ďalší postup je nečakať kým Vám niečo niekto zašle ale ísť podať sťažnosť do RWA a následne po zaregistrovaní ísť k starému odberateľovi, ktorý si uvedenú sťažnosť okopíruje a spíše s Vami dohodu že nechcete meniť dodávateľa a podá námietku proti zmluve ktorá bola vo Vašom mene sfalšovaná.
Budem rád ak tato informácia pomôže ktorémukoľvek z Vás.

Pavol K.