MimiSami
01.06.11,09:23
Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať či by mi niekto nevedel napísať, že aké požiadavky má hygiena na otvorenie reštaurácie s počtom miest do 60osob a s počtom vydávaných jedál do 300ks. Aké sklady by sme mali mať a ako by mali byť oddelené.
Približne viem,čo tam potrebujem,ale len sa chcem informovať ked vie niketo viac,že čo mi tam chýba.
Hrubá prípravovňa masa, hrubá prípravovňa zeleniny, čistá prípravovňa zeleniny, čistá prípravovňa masa, studená kuchyňa, prípravovňa múčnych pokrmov, umývareň kuchynského riadu, umyváreň tanierov,príborov a pohárov a umývareň prepravných nádob. Toto všetko by malo byť prevádzkovo oddelené,nie stavebne.
Ja budem mať tie hrubé prípravovne masa a zeleniny zvlášť aj stavebne oddelené,ale ostatné budem mať oddelené len prevádzkovo a to tak,že všetko ostatné bude mat svoj priestor a stol. V tej hrubej prípravovni masa budem mať mrazáky,aby som mala všetko po ruke. Sklad zeleniny budem mať umiestnený v suteréne,čo dúam,ženebude vadit,nakolko hrubú prípravovňu zeleniny,budem mať pri kuchyni a hrubé prípravovne budú mat vchody do kuchyne,aby sa nechodilo,cez nejaké chodby.
Tak Vás ešte raz prosím,kto tomu rozumie,či by mi mohol poradiť.
Ďakujem veľmi pekne.