chose000
12.06.11,19:17
Zdravím všetkých. Mám otázku dá sa postavit dom s rozmerom 8x8 svojpomocne do jedneho miliona???????????
pepa78
12.06.11,17:18
s podkrovým ? pultová strecha ? podštandard , štandard atď. je toho veľa čo treba povedať aby sa dala odhadnúť cena...
buchač
12.06.11,17:19
Zdravím všetkých. Mám otázku dá sa postavit dom s rozmerom 8x8 svojpomocne do jedneho miliona???????????

Dá ....
220870
12.06.11,17:21
Dá.Len čo si predstavujte pod pojmom dom.8x7,5 mám garáž a zdá sa mi malá.
arizona
12.06.11,17:23
chose000
12.06.11,17:23
podkrovie, tehla, plastove okna.... štandart dom pre 3 osoby
buchač
12.06.11,17:29
marjankaj
12.06.11,17:31
podkrovie, tehla, plastove okna.... štandart dom pre 3 osoby

A pozemok už máš?
chose000
12.06.11,17:37
A pozemok už máš?
pozemok mám .... všetko svojpomocne len materiál sa bude kupovat
day
12.06.11,18:29
uz sa to na fore preberalo viac krat, vstupuje sem viacero faktorov a na tie my nedokazeme odpovedat.
lienocka001
12.06.11,21:10
ja sa priklanam skor k neda.. ale ako fakt je tam vela faktorov... ake je podlozie ake budu musiet byt zaklady atd..
ako sa bude riesit kurenie.. / lebo v tej sume to vidim tak akurat na nejake elektricke radasy alebo iba krb...

ci a kolko je potrebne investovat do sieti...
kolko izolacie a ake okna sa budu dat za tu sumu ... izolacie myslim komplet podlaha strecha, zateplenie..

ci si vobec dokazete robit odborne prace? /revizie aj tak budete musiet platit/ no je tam vela veci okolo toho...

ono sa povie vsetko svojpomocne ale su tam roboty kde pokial to neviete / voda, kurenie, plyn elektrika, strecha / tak ta svojpomoc to nakoniec moze dobre predrazit...
pivko
13.06.11,02:42
3.000 si priprav na stavebné povolenie + ujov s okrúhlou pečiatkou:mad: tak že ti zostáva 30.000 a to je tak akurát na takú vačšiu dvojgaráž:D. Teraz ma čaká kolaudácia tak že viem o čom hovorím.
220870
13.06.11,03:42
a 1000 ujovi kolaudátorovi,lebo na takom dome sa bude šetriť kde sa dá a to ujo kolaudátor určite uvidí a všetko čo uvidí niečo stojí.:rolleyes:
matusstefan
13.06.11,10:47
3.000 si priprav na stavebné povolenie + ujov s okrúhlou pečiatkou:mad: tak že ti zostáva 30.000 a to je tak akurát na takú vačšiu dvojgaráž:D. Teraz ma čaká kolaudácia tak že viem o čom hovorím.

U nas to bolo takto:

400eur projekt
260eur osadenie
250eur SPP pripojka
33eur poplatok za st.povolenie
8eur list vlastnictva pozemku
8eur mapa z katastra
3eura pozemkovy fond
266eur stavebny dozor
spolu 1228 EUR za stavebne povolenie.
Samozrejme vsetko sme vybavovali sami. Ziadna extra tazka uloha.
fefe30
13.06.11,11:44
U nas to bolo takto:

400eur projekt
260eur osadenie
250eur SPP pripojka
33eur poplatok za st.povolenie
8eur list vlastnictva pozemku
8eur mapa z katastra
3eura pozemkovy fond
266eur stavebny dozor
spolu 1228 EUR za stavebne povolenie.
Samozrejme vsetko sme vybavovali sami. Ziadna extra tazka uloha.



U mňa to bolo podobné.


1100 € - projekt (projekcia, prípojky, osadenie)
3 € - pozemkový fond
33 € - poplatok za vydanie SP
15 € - poplatok vjazd na miestnu komunikáciu k SP
8 € - LV
150 € - stavebný dozor

148 € - zmluva o pripojení ZSE distribúcia
318 € - zmluva o pripojení SPP distribúcia

Tiež som si si všetky inštitúcie vybahal sám. Podobne nič extra.
jar88
13.06.11,11:57
3.000 si priprav na stavebné povolenie + ujov s okrúhlou pečiatkou:mad: tak že ti zostáva 30.000 a to je tak akurát na takú vačšiu dvojgaráž:D. Teraz ma čaká kolaudácia tak že viem o čom hovorím.
A čo povieš na tento príklad?:D
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/rozpocet/rozpocet
Určite je to viac, ako nejaká dvojgaráž.
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/projekt/linear-324
Chalan to stavia tiež svojpomocne
v rozmeroch asi 16 x 12 metrov a asi to zmákne do 30.000 €.
ciners
13.06.11,14:00
Ci sa to da alebo neda, to tazko povedat, to zavisi aj od urciteho uskromnenia sa. Ale ak by sme posunuli hranicu na 40tisic €, tak to sa urcite da, takych domov stoji vela po celom slovensku. Svojpomocne odhadujem za tych 35tisic€ sa urcite da spravit.
Harris
13.06.11,14:30
A čo povieš na tento príklad?:D
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/rozpocet/rozpocet
Určite je to viac, ako nejaká dvojgaráž.
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/projekt/linear-324
Chalan to stavia tiež svojpomocne
v rozmeroch asi 16 x 12 metrov a asi to zmákne do 30.000 €.
:D Ved to je krásny príklad ako sa do 33tis zmestit nedá. Už teraz je ten chalan na skoro 18tich tisícoch a to tam dokopy nič nemá!!! A to nehovorím o tom, že hrubá stavba je len zlomkom z celkovej ceny domu. To ešte len začnú ofuky, ked začne riešiť interiér.
Ale zase každý máme iné nároky na bývanie, všakže.
jar88
13.06.11,15:05
:D Ved to je krásny príklad ako sa do 33tis zmestit nedá. Už teraz je ten chalan na skoro 18tich tisícoch a to tam dokopy nič nemá!!! A to nehovorím o tom, že hrubá stavba je len zlomkom z celkovej ceny domu. To ešte len začnú ofuky, ked začne riešiť interiér.
Ale zase každý máme iné nároky na bývanie, všakže.
Možno si si nevšimol, ale zadávateľ témy sa pýta,
na rozmer 8 x 8 m =64 m2 a ja som dal príklad 130 m3 za 20.000 €.
----------------------------------------------------------------
Dôležité na tom je, že chalan to má pod strechou.
lienocka001
13.06.11,15:18
A čo povieš na tento príklad?:D
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/rozpocet/rozpocet
Určite je to viac, ako nejaká dvojgaráž.
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/projekt/linear-324
Chalan to stavia tiež svojpomocne
v rozmeroch asi 16 x 12 metrov a asi to zmákne do 30.000 €.

uprimne toto by som za vzor nedavala... vzhladom na to ze v tom rozpocte mu plno veci chyba ...
a jednak tam je urobenych viacero technologickych chyb pri vystavbe, velmi zle su riesene tepelne mosty.. atd atd... nedoriesena izolacia strechy atd

ono to je presne ta svojpomoc na nespravnom mieste... a potom skoncite so zlomenym pilierom obrovskou energetickou narocnostou stavby... a mohli by sme sa bavit donekonecna...
tommi_d
13.06.11,15:29
A čo povieš na tento príklad?:D
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/rozpocet/rozpocet
Určite je to viac, ako nejaká dvojgaráž.
http://www.linear324.estranky.sk/fotoalbum/projekt/linear-324
Chalan to stavia tiež svojpomocne
v rozmeroch asi 16 x 12 metrov a asi to zmákne do 30.000 €.

Hlavne to kari sieť do základov z "rozpočtu" za 78,- EUR :D
pivko
13.06.11,16:04
U nas to bolo takto:

400eur projekt
260eur osadenie
250eur SPP pripojka
33eur poplatok za st.povolenie
8eur list vlastnictva pozemku
8eur mapa z katastra
3eura pozemkovy fond
266eur stavebny dozor
spolu 1228 EUR za stavebne povolenie.
Samozrejme vsetko sme vybavovali sami. Ziadna extra tazka uloha.
Ten projekt si mal nejako lacno;)
No a teraz ujovia s pečiatkou:
Revizia plyn : 200 Eur
Kominár : 100 Eur
Hromozvod : 100 Eur
Energgetický certifikát : 300 Eur
pripojky plyn , voda kanal atd atd , nekonečný príbeh:mee:
matusstefan
13.06.11,16:15
No hej, na projekt sme mali stastie. Kupovali sme ho pred Vianocami, ked mali akciu -25%.
Bolo to v roku 2008 od Euroline Slovakia.
Revizia, kominar, .... -este nas len caka, takze neviem dodat vlastnu skusenost. Ale dakujem(e) za info.
Nevadi, ze to bude stat kopu penazi, hlavne nech ma kazdy z coho a potom si uzivajme svoje hniezdecka v najvacsom pokoji.
Ferdosondo
14.06.11,05:14
Chose003, takých už bolo, čo sa pustili do stavby domu bez peňazí. A nemdopadli dobre. Za 1milion 8x8 podkrovný, ani keby si si ruky zodral po lakte, svojpomocou nepostavíš.
Viem o čom hovorím. Celý dom 8,5x9,5 podkrovný som postavil sám(okrem krovu) a len materiál stál 1,4mil. A ešte nie je všetko urobené. Okrem toho treba rátať s obrovským množstom odpracovaných hodín. Rodina a kamaráti prídu, ale ťažko od nich očakávať, že budú tráviť väčšinu víkendov na Tvojej stavbe. A netreba zabúdať, že pomocníci sú dobrí len na jednoduché práce, kde niet čo veľa pokaziť. A žiaľ väčšina prác je odborných a nasadením rýchlej roty by došlo k väčšej škode ako osohu.
vratnik
14.06.11,06:15
Ak su problem peniaze, tak mozete stavat kludne 5-6 rokov a postupne dokoncovat jednotlive izby. Ja som prerabal podkrovie + zateplenie a nova fasada, chodniky, plot vsetko tvrda svojpomoc a len material vysiel vyse 1 mil. Suma 1 mil nie je az taka nedosiahnutelna suma. Sam nemam auto, dovolenka nebola ziadna, v lete idem kolaudovat a len pocas stavby som nasetril dalsich 30 tis euro. Radsej bez dovolenky a auta ako setrit na materiali, zatepleni.
Generalissimus
14.06.11,06:41
Presne tak, clovek zaraba, kazdy rok mu pribudne na ucte. Ludia sa nespravne pytaju ze za kolko penazi sa da postavit, spravna otazka je za aky cas sa da postavit ked mam milion a do akej fazy.
Pre mna je napriklad priorita dostat sa do obyvatelnej fazy do konca buduceho roka, tzn. spravene vnutorne omietky, podlahy, kupelka full, zakladny nabytok a zariadenie a verim tomu ze sa k tomu dostanem do 1 mil. Samozrejme mam cas a vela znamych s peciatkami :). Potom sa bude robit ostatne uz pri byvani. Ine je ked clovek chce behom roka mat hotove komplet dom aj s okolim, to potom stoji 2x tolko a este na hypoteke preplati raz tolko.
TomasHC
14.06.11,09:12
Zalezi na tom, ci je clovek ochotny postavit maly dom - lebo staci "malo" a moze byt dom vacsi... Dostaval som pred necelym rokom, este ma caka brana, ploty, fasadna omietka, dlazba na terasu a terenne upravy, a bez pozemku to zatial zhltlo 2,8 miliona. Neviem si predstavit, kde by som nejako zasadne vedel usetrit. Ale je pravda, ze mam 170m2, zlozitu strechu...atd.

Videl som mini-domceky, ale osobne ma to prilis nenadchlo, hlavne ak to ma okolo domu tak 2,5 aru obohnaneho troma 2m betonovymi plotmi :(
Harris
14.06.11,16:26
Ak su problem peniaze, tak mozete stavat kludne 5-6 rokov.
Tak táto predstava ma absolútne neláka. Ale je pravda, že mnoho svojpomocníkov takto končí.
220870
14.06.11,16:48
Ja som zasza to že ak niekto nemá bubáky na celý dom nech stavia postupne,veľa takých poznám.Výhoda určite je ža nemali slučku v podobe hypotéky na krku a ešte ušetrili na urokoch a poplatkoch.Je pravda že niekedy sa to dá niekedy je to nemožné.
ttomi78
31.08.11,06:14
Pre : ciners

Zdravim, viem ze je to mimo temy ale ja zatial nemam moznost Vam napisat sukromnu spravu tu na porade, chcem sa teda spytat ci by som Vas mohol kontaktovat pripadne mailom. Potreboval by som odbornu radu/nazor ohladne stavby...

Dakujem
rudopp
31.08.11,08:54
Ten projekt si mal nejako lacno;)
No a teraz ujovia s pečiatkou:
Revizia plyn : 200 Eur
Kominár : 100 Eur
Hromozvod : 100 Eur
Energgetický certifikát : 300 Eur
pripojky plyn , voda kanal atd atd , nekonečný príbeh:mee:

Komplet projekt býval okolo 5% RN.
bromid
20.09.11,09:58
nechcel som zakladat novu temu, tak som to napisal sem. viem, ze to nie je do 33k evry, ale zda sa mi to lacne u tejto spolocnosti, tak kto sa trocha vyzna, moze napisat nejake nazory. dik :)
http://www.younghouse.sk/
ciners
20.09.11,10:16
Poznam firmy, co za tie peniaze robia murovane domy. Dispozicne mi tie domy pridu take, ze niekto sa zobudil po hroznej opici a vygrcal podorys, ospravedlnujem sa za vulgarnost. Co sa tyka dom+pozemok, v tom bude nejaky podvod - pozemok niekde za obcou urobeny z role a podobne. Konstrukcne tie domy nemusia byt zle, len nech to rposte nechaju dispozicne navrhnut odbornikov (tym myslim architektov, aj ked mi vedia liezt na nervy:) ) No a kezde je jasne, ze ide o reklamu, tak mi teraz mozete oponovat :D
marleau
20.09.11,10:24
hehehehe
Pojdem tam a dostanem ich do úzkych.
marleau
20.09.11,10:26
Odpoveď je taká istá,ako na otázku:"Dá sa najesť za 1 euro?"
Katy a R
20.09.11,10:41
Ciners: a môžeš dať aj link na takéto firmy, kde sa dá ich práca pozrieť? .. ak by šlo o reklamu - tak do SS
alltracboy
20.09.11,12:08
Odpoveď je taká istá,ako na otázku:"Dá sa najesť za 1 euro?"
Jasne ze sa da... ide o to aky si narocny. Tak isto ako pri dome.
marleau
20.09.11,13:32
Jasne ze sa da... ide o to aky si narocny. Tak isto ako pri dome.

V tomto zmysle som mu chcel odpovedať.Pri jedle však možeš istý nedostatok nahradiť ďalším jedlom,ale bývanie robíš (zvyčajne) raz za život a dávaš doň prakticky všetko (od peňazí,cez čas až po nervy).Nad tým sa treba zamyslieť,či to bude mať aj adekvátnu kvalitu a hodnotu.
TomasHC
20.09.11,14:54
nechcel som zakladat novu temu, tak som to napisal sem. viem, ze to nie je do 33k evry, ale zda sa mi to lacne u tejto spolocnosti, tak kto sa trocha vyzna, moze napisat nejake nazory. dik :)
http://www.younghouse.sk/

No čo ja viem, píšu o úspore a pritom ja mám o 20% izolácie viac a to sa nehrám na nejaký NED. No a z vety "Strešná krytina je z pozinkovaného plechu o hr. 0,6mm" sa mi ježia chlpy - všade. Veď to je trochu hrubší alobal :-O
ciners
20.09.11,16:10
"Strešná krytina je z pozinkovaného plechu o hr. 0,6mm" sa mi ježia chlpy - všade. Veď to je trochu hrubší alobal :-O
V leteckom priemysle je to nahodou super nosny plech :D
220870
25.09.11,10:47
http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavidi-hypoteku-rodine-postavil-dum-za-86-tisic-pew-/dum_osobnosti.aspx?c=A110923_104626_dum_osobnosti_ web
Neni čo dodať snáď len to ,že tá posledná veta je od prvého do posledného písmenka svätá pravda.:)
Citujem: Díky tomu jsme se nepodíleli na zisku stavebních firem a vyhnuli jsme se koktejlu karcinogenních jedů, které jsou součástí většiny moderních budov," řekl pro Daily Mail Simon Dale.
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.
yoyo3333
25.09.11,12:25
http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavidi-hypoteku-rodine-postavil-dum-za-86-tisic-pew-/dum_osobnosti.aspx?c=A110923_104626_dum_osobnosti_ web
Neni čo dodať snáď len to ,že tá posledná veta je od prvého do posledného písmenka svätá pravda.:)
Citujem: Díky tomu jsme se nepodíleli na zisku stavebních firem a vyhnuli jsme se koktejlu karcinogenních jedů, které jsou součástí většiny moderních budov," řekl pro Daily Mail Simon Dale.
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.
mimotemyAko chalupa to vyzerá úžasne... ale bývať by som tam asi nechcel.
Už som asi moc zhýčkaný a neviem si predstaviť existovať bez elektriky. Tiež by som asi nechcel dochádzať do práce z lesa... jedine že by som bol drevorubač... :). Ale na výkendové bývanie to musí byť super... Vypnúť a relaxovať...
ciners
25.09.11,12:54
[URL]
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.
Ale hlavne, ze si potom kupime biojablka, biocibulu a biouhorky. Len neviem cim su ine od tych v zahradke :D
Galka26
25.09.11,13:22
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10132/237599/Slamene-domy

Pozri sa na toto. Moja kamarátka s priateľom idú v blízkej budúcnosti takéto niečo stavať u nás doma. Odhadované náklady v SKK tak 300 tis. Len posúvam info. Viac o tom neviem. Naštuduj si to. Ale vraj je to veľmi ekologické a šetrí to energie, pretože hustá a zatvrdnutá slama zadržiava teplo.
Galka26
25.09.11,13:25
Ešte k predošlému- podotýkam, že kamarátkin priateľ je murár z povolania a rozumie stavebným materiálom celkom dobre. Preto sa rozhodol pre stlačenú slamu. Najmä kvôli tým energiám.
ciners
25.09.11,13:38
ten slamodom je moj sen. uvidim ci sa mi splni :D
yoyo3333
25.09.11,13:40
S tou slamou to môže byť celkom zaujímavé, najme finančne, ale!!! Napr. moja žena je alergička okrem iného aj na slamu. Dajme tomu že by nebola a ani ja nie. Môže sa mi však narodiť dieťa a to môže zostať alergické. Tak neviem ale asi by som sa bál tej slamy. Možno sa to nejako ošetruje, to ja už neviem, keďže sa tomu nerozumiem, ale aj tak by som sa toho obával. Ale to je len môj osobný názor.
marleau
25.09.11,13:52
Tá slama može byť dobrý izolant,ale ako nosnú časť by som drevo isto použil.No neviem,či to bez chemického ošetrenia bude to,čo chceme.Aj ovčia vlna je lepšia ako sklená vata,je jej dokonca prebytok na salašoch,ale spracovanie do stavebného priemyslu je tak drahé,že ju málokto používa.
Galka26
25.09.11,13:52
Ja hovorím, tiež veľmi dobre neviem, o čom ide. Len viem, že kamoškin frajer aj s ňou to plánuje už asi 3 roky, momentálne sú vo Švajčiarku, ale pred cca mesiacom boli doma kúpiť pozemok a idú na to. Tiež nemajú milión na barák. Toto je veľmi nízkonákladové, nemusíš zateplovať, dá sa to omietnuť a pod. Len tá alergia....? To už teda neviem :) Skús vygúgliť nejakých odborníkov na túto vec, ktorí ti poradia, či by to bolo pre Tvoju manželku závadné. Neviem, fakt neviem :)
Galka26
25.09.11,13:55
Na tom určite niečo bude, najmä s tým drevom. Bavili sme sa o tom už dávno, takéto veci si už nepamätám, aj keď je to dosť dôležité, zrejme tam to drevo bude potrebné. Ale ja už do tejto témy radšej zasahovať nebudem, lebo jej vôbec nerozumiem, nie som murárka :) Nechám to na vás chlapov. Len som dala info, že takéto niečo existuje a dá sa :)
220870
25.09.11,14:06
slama celý čas hnije tým sa stláča a praskájú od toho múry
alltracboy
25.09.11,16:23
http://bydleni.idnes.cz/obrazem-nenavidi-hypoteku-rodine-postavil-dum-za-86-tisic-pew-/dum_osobnosti.aspx?c=A110923_104626_dum_osobnosti_ web
Neni čo dodať snáď len to ,že tá posledná veta je od prvého do posledného písmenka svätá pravda.:)
Citujem: Díky tomu jsme se nepodíleli na zisku stavebních firem a vyhnuli jsme se koktejlu karcinogenních jedů, které jsou součástí většiny moderních budov," řekl pro Daily Mail Simon Dale.
Súčasné stavebníctvo je jeden obrovský chemický hnus.

v tom dreve s korou musi byt iny biozivot.
Ferdosondo
26.09.11,05:06
Tomu sa hovorí:" Dom v ktorom to žije".
Brčo
26.09.11,17:12
slama celý čas hnije tým sa stláča a praskájú od toho múry
Keby ta slama hnila,nemohli by slamene domy stat uz viac ako 100 rokov
Brčo
26.09.11,17:16
v tom dreve s korou musi byt iny biozivot.
To zistil aj Simon,uz 2 roky byva v novom dome v Lammase http://www.simondale.net/house/newhaus.htm
katalóg
08.10.11,07:44
Dáša_
16.07.13,05:09