Chobot
07.09.09,13:00
Hľadám, do ktorej témy sa zaradiť. Všetci sa tu hrdíme svojimi miláčikmi. Nie je to tak dávno, čo som aj poslala peknú fotku mojich dvoch miláčikov. Dnes mám problém. Vlastne už od piatku minulého týždňa. Samko (5 ročný kocúrik) prestal piť, papať a cikať. Samozrejme, že som hneď volala veterinára. Boli to muky, lebo som musela asitovať pri zavádzaní katetra a vyprázdňovaní mechúra, v ktorom diagnostikoval močový kameň. Povedal mi, že stav je vážny, operácia nepredpokladá úspech. Dostala som pre neho pastu - antibiotikum a prebdela dve noci. Dnes mám isť na kontrolu. Je pravda, že Samko už pil aj troch papal ale ciká len tak, že po troške cvrká.
Viem, že táto téma je pre veterinárne diskusie, ale nič som nenašla, čo by mi vysvetlilo, aký je vlastne terajší stav Samka a či sa skutočne už nedá nič robiť. Snažila som sa registrovať na rôznych zvieracích fórach ale bezúspešne. Verná svojej porade som teda tu a prosím vás ak má niekto skúsenosti ozvite sa mi.

Najčastejším zdravotným problémom kocúrov sú močové cesty. Často mu prestanú fungovať ľadviny, nevie sa vymočiť. Veľa na tom zohráva strava, mačky by nemali dostávať solenú stravu, lebo tá im dokáže poškodiť obličky. Ak má veľmi poškodený močový systém, tak je tam veľké riziko. Takto na diaľku sa nedá povedať, ako vážny je stav tvojho kocúra. Ako sa stravoval? čo si mu dávala jesť?
hanelie
07.09.09,11:02
Klimentová Viera
07.09.09,11:06
Áno. Práve tu sa mi zaregistrovať nedarí. Budem to skúšať znova.
Klimentová Viera
07.09.09,11:09
Granule od veterinára SPECIFIC, ROYAL Canin a veterinárnu potravu URINARY. Problém sa opakuje po troch rokoch. Samko má dietu a snažila som sa ju dodržiavať.
Chobot
07.09.09,11:17
Granule od veterinára SPECIFIC, ROYAL Canin a veterinárnu potravu URINARY. Problém sa opakuje po troch rokoch. Samko má dietu a snažila som sa ju dodržiavať.

No stravu mal dobrú. Mnohí kŕmia svojich miláčikov šunkami, párkami a salámami a myslia si, ako ich rozmaznávajú. Pritom im strašne škodia.

Ty si mu ale dávala asi tú najlepšiu stravu. Možno to má dedičné, alebo neviem...

V každom prípade tieto potiaže u kocúrov sú veľmi nebezpečné.
Eulalia
08.09.09,03:29
No stravu mal dobrú. Mnohí kŕmia svojich miláčikov šunkami, párkami a salámami a myslia si, ako ich rozmaznávajú. Pritom im strašne škodia.

Ty si mu ale dávala asi tú najlepšiu stravu. Možno to má dedičné, alebo neviem...

V každom prípade tieto potiaže u kocúrov sú veľmi nebezpečné.

A musím dodať, že aj časté. Tento problém sme mali už aj my, ale bola som zavčasu upozornená kamarátkou, ktorá má mačičky, tak som to zavčasu zbadala. Vykastrovaným kocúrikom sa mení pH v tele a to umožňuje tzv. kryštálikovanie moča. Následkom sú močové kamene. My sme už katéter tiež absolvovali, ale náš veterinár to robil v narkóze. Okrem injekcií proti zápalu sme dostali aj pastu Uro-pet, ktorá práve pomáha odstrániť tie kryštáliky. A samozrejme, dlhodobo diétu, granulky, ktoré sa tu už spomínali. Liečenie trvalo asi 3 týždne, pri každej návšteve veterinár robil sono. Musím povedať, že mám lepšieho veterinára, ako boli lekári na pohotovosti v jednej neďalekej veterinárnej nemocnici.
A tú špeciálnu pastu treba dávať kocúrikovi tiež dlhodobo, niekoľko týždňov.
Klimentová Viera
08.09.09,07:15
Som veľmi rada, že človek tu najde človeka. Nielen v pracovných problémoch, ale aj v situáciách pre ktoré nemá každý pochopenie. Vďaka za pomoc so zaregistrovaním. Len aby sa niekto ozval.
Kateter je pre mňa strašná skúsenosť. Pozerať sa na trápenie, bolesť bez narkózy, tak to neprajem nikomu. Nakoniec sme ho absolvovali aj my v narkóze.
Už som zažila troch veterinárov. Súčasný Samka zachránil vtedy, keď ho predchádzajúci odpísal. Diagnostikoval mu rakovinu keď mal ešte len rok. Zaplatila som len za krvné testy 3.5OO.- Sk.
Aj vtedy som našla pomoc cez internet Mačky SOS. Po vyšetrení a sone sa ukázalo, že je to zhrubnutý močový mechúr a močové kamene (po kastrácii). Po liečení a nasadení diety sa všetko upravilo až do tejto chvíle. Ale verím, že mu pomôžem aj teraz aj vďaka vašej pomoci. Ďakujem.
Valcake
08.09.09,23:03
http://www.beruska8.cz/zviratkadomaci/kotatka1/115.gifDúfam, že sa Samko skoro uzdraví. Držím mu palčeky !
Klimentová Viera
09.09.09,04:22
Ďakujem za nádherné želanie. Prežila som však ďalšiu krušnú noc. Nevidím žiadne viditeľné zlepšenie. najhoršie je, že mu prestala chutiť dieta a "uteká" do špajze, kde má svoj pokrm malý Kuko. Už som začala preto dávať aj jemu pre istotu dietu a na rozdiel od Samka ju neodmieta. Bojím sa, že keď príde k operácii bude veľmi slabý.
Viem, že zlepšenie nepríde za jeden, či dva dni, ale veterinár mi dal 48 hodín. V diskusii na chovateľoch sa mi nikto neozýva.
Najviac sa obávam, že bude utrápený operáciou a potom mi vet oznámi, že operáciu neprežil.
Ak je skutočne potrebná, musím potlačiť svoje city a riadiť sa rozumom, ale ako to budem vedieť, keď sa nemám s kým poradiť.
alaya1
09.09.09,06:19
Ďakujem za nádherné želanie. Prežila som však ďalšiu krušnú noc. Nevidím žiadne viditeľné zlepšenie. najhoršie je, že mu prestala chutiť dieta a "uteká" do špajze, kde má svoj pokrm malý Kuko. Už som začala preto dávať aj jemu pre istotu dietu a na rozdiel od Samka ju neodmieta. Bojím sa, že keď príde k operácii bude veľmi slabý.
Viem, že zlepšenie nepríde za jeden, či dva dni, ale veterinár mi dal 48 hodín. V diskusii na chovateľoch sa mi nikto neozýva.
Najviac sa obávam, že bude utrápený operáciou a potom mi vet oznámi, že operáciu neprežil.
Ak je skutočne potrebná, musím potlačiť svoje city a riadiť sa rozumom, ale ako to budem vedieť, keď sa nemám s kým poradiť.
Ja by som mozno odporucila konzultovat problemy aj s inym veterinarom. Mne sa to osvedcilo.
Klimentová Viera
09.09.09,06:45
Súhlasím,
už som sa pokúsila osloviť e-mailom veterinára zo stránky chovatelia. Tatiaľ bezúspešne. verím, že sa niekto ozve.
alaya1
09.09.09,10:15
Súhlasím,
už som sa pokúsila osloviť e-mailom veterinára zo stránky chovatelia. Tatiaľ bezúspešne. verím, že sa niekto ozve.
myslela som osobnu navstevu a prehliadku zvieratka.
Klimentová Viera
17.09.09,04:50
Dnes v noci Samko svoj boj prehral.
Ostal mi už len "malý" Kuko. Je veľmi vnímavý, cíti, že sa niečo nie dobré stalo. Ostáva mi dúfať, že neodíde ako Samko. Všetkým, kto mi pomohol radou aj súkromnou správou ďakujem.
hanelie
17.09.09,05:55
vierka cítim s tebou - je mi to veľmi ľúto,
viem ako ti je, mne v máji zomrel psík, ktorého som mala 17 rokov
Klimentová Viera
17.09.09,06:20
Veľmi pekne ďakujem. Je to úprimné, lebo len my, ktorí máme domáce zvieratká vieme, čo v nich strácame. Som v robote a neviem udržať slzy. Každú minútu musím využiť tak, aby som sa mysľou odpútala. Ale poradu mám stále zapnutú, dnes ako spolucítiacu priateľku.
silviaz
17.09.09,16:14
Veľmi pekne ďakujem. Je to úprimné, lebo len my, ktorí máme domáce zvieratká vieme, čo v nich strácame. Som v robote a neviem udržať slzy. Každú minútu musím využiť tak, aby som sa mysľou odpútala. Ale poradu mám stále zapnutú, dnes ako spolucítiacu priateľku.

Velmi s tebou sucitim a prajem aby si to zvladla.
Nikdy nezabudnem na svojho prveho najlepsieho kamarata, bol to moj vlčiak. Mala som osem rokov ked som ho dostala a ked som mala osemnast musela som ho dat utratit lebo mu ochrnuli zadne nozky a lekar povedal ze opreracia nieje mozna. Je to už strašne dávno, ale dodnes ked vidim vlčiaka tlačia sa my slzy do očí.
Prajem ti vela sily.
Klimentová Viera
21.09.09,04:18
Všetkým Vám veľmi pekne ešte raz ďakujem. Samka sme pochovali na zahrade ešte vo štvrtok. Ostal mi však ešte jeden problém, ktorý musím prekonať. - malý Kuko. Bol na Samka už veľmi naviazaný. Chodí po byte a všade ho hľadá a mravčí. Najhoršie to je vždy večer, keď zhasnem svetlo. Je to strašne dojímavé. Snažím sa mu maximálne venovať. Dúfam, že to aj on o nejaký čas prekoná.
Chobot
21.09.09,06:31
Všetkým Vám veľmi pekne ešte raz ďakujem. Samka sme pochovali na zahrade ešte vo štvrtok. Ostal mi však ešte jeden problém, ktorý musím prekonať. - malý Kuko. Bol na Samka už veľmi naviazaný. Chodí po byte a všade ho hľadá a mravčí. Najhoršie to je vždy večer, keď zhasnem svetlo. Je to strašne dojímavé. Snažím sa mu maximálne venovať. Dúfam, že to aj on o nejaký čas prekoná.

Nemusíš mať obavy, mačka nie je tak emocionálne závislá, ako pes. To, že dobre spolu vychádzali, neznamená, že teraz bude trúchliť. Mačka si rýchlo zvykne. Vraví sa, že pes je naviazaný na človeka a mačka na miesto. Takže pokiaľ je stále v tom istom priestore, tak o neho nemusíš mať starosti.
Klimentová Viera
21.09.09,06:56
Ďakujem a verím, že máš pravdu.
korduľa
21.09.09,08:39
ani neviem kde tento prispevok pridat, ide v podstate o psa, ale nie ako mojho domaceho milacika, ani neviem ci to bol niekoho domaci milacik. prenajala som byt a po zruseni prenajmu som zistila, ze ten pes, ktory tam bol mal k dispozicii jednu celu izbu aj s loggiou /takze asi to bol milacik, ked si takto zil/, lenze ked pisem k dispozicii tak uplne, to znamena, ze vsetko co potreboval robil tam. teraz davam ten byt doporiadku a neviem sa zbavit zapachu po moci a vykaloch, je tam plavajuca podlaha. zaradila som to sem dufajuc, ze urcite ste podobny problem uz riesili, nerada by som menila celu podlahu. dakujem velmi pekne
AlaNR
22.09.09,16:08
Včera sme dali ostrihať nášho kuťa na ovcu.
Ako ho paňulka strihala, tak sme zistili, že na koži, na hlave a pri chvoste má niečo ako bradavice.
Neviete nejaký babský recept, ako ho toho zbaviť?
arizona
22.09.09,17:38
ani neviem kde tento prispevok pridat, ide v podstate o psa, ale nie ako mojho domaceho milacika, ani neviem ci to bol niekoho domaci milacik. prenajala som byt a po zruseni prenajmu som zistila, ze ten pes, ktory tam bol mal k dispozicii jednu celu izbu aj s loggiou /takze asi to bol milacik, ked si takto zil/, lenze ked pisem k dispozicii tak uplne, to znamena, ze vsetko co potreboval robil tam. teraz davam ten byt doporiadku a neviem sa zbavit zapachu po moci a vykaloch, je tam plavajuca podlaha. zaradila som to sem dufajuc, ze urcite ste podobny problem uz riesili, nerada by som menila celu podlahu. dakujem velmi pekne
Možno pomôže dať ocot do ostrekovača a všetko riadne vystriekať. Ocot je dobrý proti zápachu aj ako dezinfekcia.
Ale ak je prečúraná pl.podlaha do hĺbky,tak asi nezostáva iné, ako ju vytrhať a vymeniť. Vyskúšaj ten ocot, za to nič nedáš...
Llívia
29.09.09,21:13
ani neviem kde tento prispevok pridat, ide v podstate o psa, ale nie ako mojho domaceho milacika, ani neviem ci to bol niekoho domaci milacik. prenajala som byt a po zruseni prenajmu som zistila, ze ten pes, ktory tam bol mal k dispozicii jednu celu izbu aj s loggiou /takze asi to bol milacik, ked si takto zil/, lenze ked pisem k dispozicii tak uplne, to znamena, ze vsetko co potreboval robil tam. teraz davam ten byt doporiadku a neviem sa zbavit zapachu po moci a vykaloch, je tam plavajuca podlaha. zaradila som to sem dufajuc, ze urcite ste podobny problem uz riesili, nerada by som menila celu podlahu. dakujem velmi pekne

Alebo skús toto:
http://www.kobio.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=29&category_id=6&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=23

V popise k výrobku je uvedené, že je určený aj na drevo, tak možno sa bude dať použiť aj na podlahu. V kamenných obchodoch som ho nevidela, ale asi by som ho hľadala skôr v nejakých chovateľských potrebách než v drogériách.
Skúšala som ocot na odstránenie zápachu po škrečkoch, keď očúrali takú dosku na gauči, ale nepomohlo to, zápach je cítiť stále (aj keď menej).
astensova
30.09.09,07:12
Chcem sa spýtať Žilinčanov, kde sa dá kúpiť oblečenie pre yorka? Ďakujem
2009
18.11.09,09:48
Dostala som takýto mejlik. možno je už neskoro, ale preposielam.
----------------------------------------------------------



Kolegov kamarat chce darovat psikov, ak by sa ich nikto neujal, dal by ich utratit a to
by bola fakt skoda..
prosim preposlite kamaratom a znamym a ak by bol zaujem dajte mi vediet !!

P.s. este k tym psikom. v pripade zaujmu, treba napisat na mejlikovu adresu na recepciu medirexu, p. recepcnej veronike
recepcia@medirexservis.sk
Ivka161172
27.11.09,19:23
Chcem sa spýtať Žilinčanov, kde sa dá kúpiť oblečenie pre yorka? Ďakujem

Ja nie som Žilinčianka, ale mám kamarátku v okr.Topoľčany ktorá robí oblečenia pre psíkov. Môžete kuknúť na týchto stránkach http://www.krchnava.com/rucneprace/pre%20psikov.htm
lilika45
28.11.09,08:25
najkrajsie oblecenia su na stranke psia moda

http://www.psia-moda-shop.sk/
andreaS
28.11.09,08:51
my sme veru dlho hladali overal na toho nasho... vsade maju len na tych "vreckovych" psov alebo kikiriki farby... my sme potrebovali overal, ktory zakryje nohy a len samotna labka bude trcat a hlavne v jednoduchej farbe...

a to preto, ze nechavam nasmu domacemu nepapierovemu psikovi tzv. vystavny strih a v dazdi ci v snehu pride domov po kazdej prechadzke ako take prasiatko.. potom aj rychlo smrdi a musim castejsie kupat... teraz je to super, obleciem ho a iba labky premyjeme a inak je suchy...
andreaS
20.12.09,16:58
od vcera mame doma uz dvoch chlpacov... nasa rodina sa rozrastla o 3,5 mesacne steniatko americkeho kokrspaniela, bielo-hnedy s palenim ;)

som nesmierne stastna, ze sa mi podarilo ukecat manzela... sice nas cakaju velke zmeny, ale je to vyzva...

este jedna velka zmena sa tyka toho, ze tento hafco je s papiermi a budeme chodit aj po vystavach...
pepsikova
20.12.09,17:26
od vcera mame doma uz dvoch chlpacov... nasa rodina sa rozrastla o 3,5 mesacne steniatko americkeho kokrspaniela, bielo-hnedy s palenim ;)

som nesmierne stastna, ze sa mi podarilo ukecat manzela... sice nas cakaju velke zmeny, ale je to vyzva...

este jedna velka zmena sa tyka toho, ze tento hafco je s papiermi a budeme chodit aj po vystavach.....

..waw, hafík je prekrásny, vyzerá tak dôležito a múdro..prinesie vám veľa krásnych chvíľ..držím palčoky na výstavách..
ela77
20.12.09,19:42
Nás známy, keď počul, že som začala dávať výrobky "pedigree " upozornil, že psíkovia zvyknú z toho mať bradavice. Neviem možno mal pravdu, lebo skutočne začali až po tejto strave, ale zvyknú mať bradavice už aj potom starší. Náš bude mať 16 rokov a niektoré má na nožkách, čo sa bojím aby s nimi niekde nezavadil a nezačalo mu to krvácať. Už som nevydržala a spýtala som sa veterinára, či sa to nedá nejak odstrániť okrem operač. zákroku (prípadne podviazať aby sa to prestalo vyživovať. Dal mu na to nejakú kapalinu a spoločnými silami sme mu jednu podviazali, práve tú ktorej hrozilo, že si to poraní. Nedal mi záruku, že sa to znovu neobjaví, lebo vraj to má tie korienky rozvetvené, ale našťastie sa tej jednej zbavil,do týždňa sa začala stenčovať, akoby vysychala, dúfam že sa neobjaví, zatiaľ je s tou jednou pokoj- Ostatné neskúšame. Ale je to nepríjemné pri česaní aj keď viem kde ich má, ale zavadiť o ne človek môže a hlavne v lete keď som ho šla pohladiť vždy som mala pocit, že tam má prichyteného kliešťa. Ide o to aby sa prestali vyživovať a to je iba podviazaním, podľa toho kde a aký tvar bradavica má. Radšej to prekonzultuj s veterinárom, ale to podviazanie pomohlo aspoň na tej jednej, vyzerala nad prstami ako lesná jahoda a už si to začínal aj vyhryzovať. Teraz s ňou má pokoj, ale u starých psíkov je to asi súčasť.
alaya1
21.12.09,06:59
Nás známy, keď počul, že som začala dávať výrobky "pedigree " upozornil, že psíkovia zvyknú z toho mať bradavice. Neviem možno mal pravdu, lebo skutočne začali až po tejto strave, ale zvyknú mať bradavice už aj potom starší. Náš bude mať 16 rokov a niektoré má na nožkách, čo sa bojím aby s nimi niekde nezavadil a nezačalo mu to krvácať. Už som nevydržala a spýtala som sa veterinára, či sa to nedá nejak odstrániť okrem operač. zákroku (prípadne podviazať aby sa to prestalo vyživovať. Dal mu na to nejakú kapalinu a spoločnými silami sme mu jednu podviazali, práve tú ktorej hrozilo, že si to poraní. Nedal mi záruku, že sa to znovu neobjaví, lebo vraj to má tie korienky rozvetvené, ale našťastie sa tej jednej zbavil,do týždňa sa začala stenčovať, akoby vysychala, dúfam že sa neobjaví, zatiaľ je s tou jednou pokoj- Ostatné neskúšame. Ale je to nepríjemné pri česaní aj keď viem kde ich má, ale zavadiť o ne človek môže a hlavne v lete keď som ho šla pohladiť vždy som mala pocit, že tam má prichyteného kliešťa. Ide o to aby sa prestali vyživovať a to je iba podviazaním, podľa toho kde a aký tvar bradavica má. Radšej to prekonzultuj s veterinárom, ale to podviazanie pomohlo aspoň na tej jednej, vyzerala nad prstami ako lesná jahoda a už si to začínal aj vyhryzovať. Teraz s ňou má pokoj, ale u starých psíkov je to asi súčasť.
To krmivo je velmi nekvalitne, ja by som urcite take nedavala.
ela77
21.12.09,08:16
To krmivo je velmi nekvalitne, ja by som urcite take nedavala.
Prestali sme ho dávať hneď po tom upozornení, ale od vlaňajšku po kastrácii (lebo mal nádor) nám veterinár doporučoval jednoznačne EUCANUBU lebo on bol dovtedy hlavne na varenej strave kombinovanej zo zeleninou a vločkami a pod. Keď má toľko rokov tak sa stravoval asi dobre. Len niekedy mával problém so žalúdkom, ale to raz za dlhšiu dobu. Prešli sme teda na granule, ale i tak ho musím klamať pridávaním uvareného mäsa alebo postrúhanou podus. pečienkou a mrkvou a pod.(najradšej má v zime ružičkový kel, ktorý nechávam v záhrade iba kvôli nemu, vždy si tam odbehne a hlavne v lete likvidoval brokolicu a všetky možné uhorky, mali sme z toho srandu, lebo aj keď sme ho nevideli, že tam bol, vždy došiel s nejakým uhorkovým kvietkom za uchom a to ho prezradilo. Teraz na staré kolená začal byť troška vyberavý a aj semtam žobroní čo jeme my, čo predtým nebývalo mohli sme mu po nažratí sa ponúknuť aj klobásu s mašľou nechcel. A ako je to s kvalitou a hlavne tými prídavkami v granulách, ktovie. Ale tú pôvodnú stravu som spomenula hlavne kvôli tým bradaviciam o ktoré pýtal niekto radu. Ak má niekto dobré skúsenosti s nejakým doplnkom, hlavne na pohybový aparát pre takých starkých ako máme už my (16 rokov) budem rada každej dobrej skúsenosti, lebo vidím, že už má problémy, hlavne keď si ide ľahnúť tažko sa dáva do sedu a potom ľahu. Zle je že je teraz zima toľko toho pohybu nie je a asi sa mu ťažko tie kĺbiky rozhýbavajú.
est
28.12.09,10:55
Toto sú naše šteniatka Rodézskeho ridgebacka, majú takmer 2 mesiace a pomaly budú odchádzať do nových domovov.
andreaS
28.12.09,14:23
tak tie su rozkosne! :)
Eulalia
29.12.09,15:45
Toto sú naše šteniatka Rodézskeho ridgebacka, majú takmer 2 mesiace a pomaly budú odchádzať do nových domovov.

Sú prekrásne.:) Aj keď z toho vyrastie také menšie "teľa", k vlastnej rodine je to miláčik. Ja s tým našim môžem robiť čo len chcem. Ale je pravda, že je aj dosť tvrdohlavý, no a za "papinku" by zapredal aj dušu.:)
accad
30.12.09,15:56
Ak by niekto vedel o majiteľovi tohto papagája, ktorý od 25.12.2009 sa objavuje v okolí Hrobákovej 10 v Bratislave nech mu dá tip. Prípadne dám kontakt na majiteľa balkóna, kam už sa párkrat prišiel nakŕmiť z vtáčej búdky. Je plachý a bohužiaľ sa ho zatiaľ nepodarilo chytiť. Zime zatiaľ odoláva.
lucy200
04.01.10,18:37
Moja pýcha :)
Ak máte skúsenosti s dobermanmi tak viete aké sú to zlaté stvorenia a trošku vyšité :). Prikladám zopár fotiek, odkedy ju máme mojou záľubou je jej fotenie.
No povedzte nie je fotogenická? :)
mirpo
04.01.10,20:11
Moja pýcha :)
Ak máte skúsenosti s dobermanmi tak viete aké sú to zlaté stvorenia a trošku vyšité :). Prikladám zopár fotiek, odkedy ju máme mojou záľubou je jej fotenie.
No povedzte nie je fotogenická? :)
Je zlatučká. Pripomenula mi môjho, ale on je už v psom nebíčku :mee:.
Inak doberman vie byť aj pekne tvrdohlavý a hodne uštekaný, ale je to pes, ktorý miluje oddane svoju rodinu celým srdcom.
lucy200
04.01.10,20:47
Je zlatučká. Pripomenula mi môjho, ale on je už v psom nebíčku :mee:.
Inak doberman vie byť aj pekne tvrdohlavý a hodne uštekaný, ale je to pes, ktorý miluje oddane svoju rodinu celým srdcom.

To mi je ľúto teda :(. To máš pravdu je tvrdohlava, ale to som aj ja :). My ju máme veľmi radi zapadla do našej rodiny a bez nej by mi asi bolo aj smutno teda, aspoň ma vie rozptýliť a rozosmiať po ťažkom dni.
mirpo
04.01.10,21:15
To mi je ľúto teda :(. To máš pravdu je tvrdohlava, ale to som aj ja :). My ju máme veľmi radi zapadla do našej rodiny a bez nej by mi asi bolo aj smutno teda, aspoň ma vie rozptýliť a rozosmiať po ťažkom dni.
Už je to zopár rôčkov, ale chýba mi stále; bol to kamarát, ochranca, ale hlavne môj prvý pes.

Prikladám moje ušaté:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=48339&stc=1&d=1262643216
lucy200
05.01.10,17:22
Už je to zopár rôčkov, ale chýba mi stále; bol to kamarát, ochranca, ale hlavne môj prvý pes.

Prikladám moje ušaté:D
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=48339&stc=1&d=1262643216

Krásne ušaté su :) gratulujem Ti k nim :)
janka67
09.01.10,18:52
Dnes sme sa navždy rozlúčili s naším Azorkom ...:mee::mee::mee:
Dav
09.01.10,19:00
Dnes sme sa navždy rozlúčili s naším Azorkom ...:mee::mee::mee:

:mee::mee:
adi11
10.01.10,16:35
Nas milacik...tesim sa na kazdy jeho prichod k nam...sprijemnuje mi vsedne dni...vcera cely den prsalo, ale svoju priatelku si musel ist navstivit a pobehat si po zahrade:):D
bv_alexandra
11.01.10,16:59
Tak aby sme nemali málo zdravotných problémov snašou Nufinkou, a ked sme sa tešili že konečne sa jej polepšilo čo sa týka jej obličky, tak nám dnes na veterine dali ďalšiu diagnozú a to: Luxácia pately
Preto prosím poraďakov, máte s tým osobnú skúsenosť, ak áno bolo to pri vašom psíkovi zakaždým riešené operačne?
Nám povedal lekár že sa to inak ako operačne riešiť nedá.
Zaujímalo by ma či sa nájde nietko kto to riešil inak ako operačne napr. nejakou fixáciou?
Jedná sa mi o to že pri Ňufke je operácia velmi riziková a to z dôvodu jej chorej obličky, podotýkam že druhú nemá.
Ďakujem za každý postreh.:)
hanelie
11.01.10,17:32
nikuška skús zadať otázku na www.psycholog-psu.com (http://www.psycholog-psu.com)
veľmi dobre mi poradili ohľadom liečenia kameňa v močovom mechúri - lebo vet chcel rezať a rezať , ale havku som nedala , liečili sme sa špeciálnou granulovou dietou purina urinary

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=3988
kuki aj sem:
bv_alexandra
12.01.10,03:57
nikuška skús zadať otázku na www.psycholog-psu.com (http://www.psycholog-psu.com)
veľmi dobre mi poradili ohľadom liečenia kameňa v močovom mechúri - lebo vet chcel rezať a rezať , ale havku som nedala , liečili sme sa špeciálnou granulovou dietou purina urinary

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=3988
kuki aj sem:

Hanellie dakujem skúsim prelúskať, 22.01 ideme ešte k ortopédovi, ktorý sa na to pozrie.
Aj dnešná noc ma však ešte viac odrádza od operácie. Ňufka len po obyčajnom očkovaní hodinu vracala a poriadne ani v noci nespala. Chodila po byte a nevedela si nájst miesto, ani spať nevedela. Tak mi jej bolo ľúto a to bola len vakcinácia - neviem si predstaviť jej stav po operácii. :mee:
Klimentová Viera
12.01.10,05:19
Dnes sme sa navždy rozlúčili s naším Azorkom ...:mee::mee::mee:
Je mi to nsmierne ľúto a zdieľam spolu s tebou žiaľ. Len ten, kto poznal vzťah s takýmto zvieratkom vie, čo znamená rozlúčenie s ním. Nie tak dávno som sa rozlúčila s mojim Samkom. Dobre mi padli slová každého, kto vtedy na Porade so mnou cítil. Najlepší liek (podľa mňa) je nové zvieratko.
Klimentová Viera
12.01.10,05:58
Hanellie dakujem skúsim prelúskať, 22.01 ideme ešte k ortopédovi, ktorý sa na to pozrie.
Aj dnešná noc ma však ešte viac odrádza od operácie. Ňufka len po obyčajnom očkovaní hodinu vracala a poriadne ani v noci nespala. Chodila po byte a nevedela si nájst miesto, ani spať nevedela. Tak mi jej bolo ľúto a to bola len vakcinácia - neviem si predstaviť jej stav po operácii. :mee:
Najväčším problémom by som videla zvládnutie stavu narkózy. Ňufka má určite veľmi oslabený organizmus. Potrebovala by nabrať silu. Predstav si, že nebude môcť papať 48 hodín pred operáciou. Nie som lekár, ale rozhodne by som Ňufku v takomto stave operovať nedala. Možno ešte vtedy, ak by dostávala umelú výživu. Držím palce a želám vám obidvom veľa síl.
bv_alexandra
12.01.10,06:03
Najväčším problémom by som videla zvládnutie stavu narkózy. Ňufka má určite veľmi oslabený organizmus. Potrebovala by nabrať silu. Predstav si, že nebude môcť papať 48 hodín pred operáciou. Nie som lekár, ale rozhodne by som Ňufku v takomto stave operovať nedala. Možno ešte vtedy, ak by dostávala umelú výživu. Držím palce a želám vám obidvom veľa síl.
Vdaka, áno je to tak ona je velmi oslabená. Aj teraz ked som volala dr kvôli tej noci tak povedala že pre Nufku je aj toto záťaz
A aj dr mi povedala že narizikovejšia je narkóza.
Budem dúfam že sa nájde aj iný spôsob liečby ako operačný, možno nejaká fixácia.
Tak sme sa tešili že sa jej zlepšil zdravotný stav, ved v apríli minulého roku nám ju odsúdili na utratenie a je tu stále s nami, a teraz toto.
Klimentová Viera
12.01.10,06:18
Vidím, že aj my sme mali podobný osud. Keď mal Samko pol druha roka, vtedy tiež padol verdikt veterinára, že ho mám dať utraťiť. Odchádzala som od neho s plačom so Samkom v náručí. Zmenila som lekára a nasadila prísnu dietu. Vydržalo to tak päť rokov. Možno som aj ja mala urobiť viac, hľadať iné riešenie ako operáciu. Dnes to ťažko už povedať, čo by bolo keby... ?
Vyskúšaj všetky možnosti aké sa ti ponúkajú. Operácia by bola skutočne len krajnosťou a nesmiernym rizikom. Ešte raz držím palčeky Ńufke aj tebe.
janka67
13.01.10,07:43
Je mi to nsmierne ľúto a zdieľam spolu s tebou žiaľ. Len ten, kto poznal vzťah s takýmto zvieratkom vie, čo znamená rozlúčenie s ním. Nie tak dávno som sa rozlúčila s mojim Samkom. Dobre mi padli slová každého, kto vtedy na Porade so mnou cítil. Najlepší liek (podľa mňa) je nové zvieratko.

Ďakujem všetkým.
bv_alexandra
17.01.10,16:48
verkaz
28.01.10,21:33
Pripájam sa aj ja. Mám 10 mesačnéh kokršpanela angl. a keď sa pozrie na nás svojími očkami, všetko je mu odpustené.
verkaz
28.01.10,21:36
sú strašne milí
Libuše
04.02.10,15:47
Dobry deň.Mam feku jazvečika a ma cukrovku.Picham jej 2x dodňa caninsulin.Chcela by som sa informovať či nema dakto tiež psika s takymto zdravotnym problemom a keď ano ake ma skusenosti s touto chorobou.
Petra Nová
04.02.10,15:54
Dobry deň.Mam feku jazvečika a ma cukrovku.Picham jej 2x dodňa caninsulin.Chcela by som sa informovať či nema dakto tiež psika s takymto zdravotnym problemom a keď ano ake ma skusenosti s touto chorobou.
Tak, toto by ma v živote nenapadlo, že psík môže mať cukrovku. :mee: S cukrovkou psíkov nemám žiadne skúsenosti, ale mám psíka, nádhernú slečnu, tak by som chcela zistiť o tom niečo viac. Ako si vôbec na to prišla, že Ti psík má cukrovku???
Libuše
04.02.10,16:07
Zistila som to tak že vypila asi 3x viac vody ako je normalne.Išli sme na veterinu a lekarka hneď vedela o čo asi ide.Zobrala jej krv na rozbor a potvrdilo sa to.Cukrovky je viac druhov a ona ma hormonalnu museli sme ju nechať vykastrovať.
Petra Nová
05.02.10,12:46
Ďakujem za info. Zas viem o niečo viac.:)
Žabinka
16.02.10,08:15
Prosím poraďte. Naša Nelka sa pravdepodobne čiastkovo "pomiatla" :confused:. Základné povely ako sadni, ľahni už ovládala dostatočne (tým nemyslím na 4), ale v poslednej dobe jej asi preskakuje. Pri povele sadni sa rovno bachne o zem, vrtí chvostíkom, spokojná, ako poslúchla, a čaká na dáku dobrotu. Automaticky si proste ľahne. A na povel sadni už nereaguje vôbec. To sa teraz máme učiť zase všetko od začiatku :mee:? A nemôže to byť tým, že sa má každú chvíľu hárať?
Llívia
20.03.10,01:10
mimotemy
Tak, toto by ma v živote nenapadlo, že psík môže mať cukrovku. :mee: S cukrovkou psíkov nemám žiadne skúsenosti, ale mám psíka, nádhernú slečnu, tak by som chcela zistiť o tom niečo viac. Ako si vôbec na to prišla, že Ti psík má cukrovku???

Keby len pes, ale aj škrečok môže mať cukrovku, ale moji miláčikovia našťastie nie (to skôr nádory, abscesy a najnovšie rany, uhryznutia po tom, čo jedne krpec napadol iného krpca.), príp. môžu trpieť na zmenu pohlavia - kúpila som si škrečuľku a pri operácii sa ukázalo, že je to škrečok :D a podľa veterinára to má už od narodenia :D:D:D
2009
25.03.10,06:40
Nie som si istá ako dlho to koluje ale.....
Prosim preposlite kamaratom ,
... preposielam, lebo ten havo je krasny a zasluzil by si lepsi osud V.

Včera večer sme v Malinove (pri BA) našli tohto krásneho psíka, voláme ho Bimbo. Je to nejaky druh teriera mensieho vzrastu, ma 12 kg a cca 1 rok. Ako sme zistili chúďatko sa túla už vyše mesiaca, kedy bol videný v Ivanke pri Dunaji.
Obvolali sme políciu, lekárov aj útulky, ale nikto ho nehľadá, takže bol zjavne vyhodený. :( Na Slobode zvierat povedali, že ho nevezmú, že ho máme zaniesť do karantény do Senca kam spadá Malinovo. Má super povahu, je veľmi priateľský a prítulný, prišiel za nami úplne v pohode, necháva sa škrabkať, dokonca si aj ľahne na chrbátik a ukáže brusko, furt je nám za zadkom, úplne v pohode sa znáša s inými psami, je vhodný von ale aj dnu. Dnu sa sprava veľmi pekne, väčšinou si ľahne pod stôl alebo do kuchyne a tam spí. Je veľmi pokojnej a milej povahy, taký strašný maznák.
Je úplne zdravý, nemá ani blchy, včera sme ho odčervili a dali prípravok proti parazitom, preventívne sme pichli antibiotika, lebo mal cvaknuté uško, dnes ho pôjdeme dať zaočkovať. Žiaľ, nechať si ho nemôžeme, aj keď je úplne parádny (lebo už máme 3 veľkých hafanov)...
Ale keď ho dáme do útulku, tak v koterci bude veľmi trpieť, lebo je zvyknutý na voľnosť...
Je to úžasný psík a bude to super verný kamoš do času aj nečasu !!!
Nechce takého niekto?
Prosím aspoň zdieľajte. ĎAKUJEME za Bimba!
Kontakt: 0905 168 651
Veľmi by pomohla aj dočasná opatera.
blondy
08.06.10,16:16
Pridávam fotečku s našími novými prírastkami. Na fotke majú šteniatka asi len 2 hodiny... Naša yorkšírka Nelka je prvorodička a zvládla pôrod suprovo...je z nej skvelá mamina:)
lujza.j
08.06.10,17:37
Pridávam fotečku s našími novými prírastkami. Na fotke majú šteniatka asi len 2 hodiny... Naša yorkšírka Nelka je prvorodička a zvládla pôrod suprovo...je z nej skvelá mamina:)
...tak nech sa maminke a miminkám darí:)
arizona
08.06.10,18:09
Ja sa teším z našich 4. malých mačiatiek. Sú ako živé striebra :)

Nakoľko mám 3 dospelé, rada by som tie maličké darovala niekomu , kto má rád zvieratká.Sú naučené na mačací záchodík, takže sú vhodné nielen na dom, ale aj aj do bytu.
Ak by mal niekto záujem, prosím napíšte mi ss . Odber cca za dva týždne ;)
korela
23.06.10,14:32
Máte niekto bišónika?
alaya1
23.06.10,18:10
Máte niekto bišónika?
Ja mam.
Petra Nová
24.06.10,10:15
Máte niekto bišónika?
Na Porade máme viacerí bišonika. Prečo sa pýtaš?:) Či Tvoja otázka je už neaktuálna?;)
korela
24.06.10,16:03
Na Porade máme viacerí bišonika. Prečo sa pýtaš?:) Či Tvoja otázka je už neaktuálna?;)

Ďakujem za reakcie.
Zajtra k nám pribudne bišónik. Jednak sme nikdy nemali malé plemeno a už si nepamätám na ich vypiplanie, takže by som vás chcela poprosiť, čo si mám nachystať. Viem že vlčiakovi sme dávali ako šesťtýždňovému každý deň jedno vajce, asi trochu mäsa, ryžu. Ale statočne zavýjal takmer do štyroch mesiacov. Bišónik má sedem týždňov. Inštrukcie asi dostaneme, neodpísali mi na mail..., príde až zajtra večer. Poradíte mi? Ďakujem za rady.
tuta
24.06.10,16:19
...blahoželám k dobrému rozhodnutiu, rozšíriť rodinu o štvornohého miláčika, určite Vám prinesie veľa radosti...
Petra Nová
24.06.10,16:57
Nemôžem začať inak ako tým, že do domu dostaneš niečo fyzicky krásne a nekonečne milé, čo sa Ti bude motkať pod nohami a budeš mať zo začiatku čo robiť, aby si mu nepristúpila labku alebo chvostík. Neviem, či budeš mať šteniatko v dome alebo v byte, ale treba si uvedomiť, že bišonik je typický bytový psík, ktorý má rád spoločnosť. A do troch mesiacov, kým ho nedáš zaočkovať, by sa mal von pohybovať minimálne, aby sa nenakazil. Možno bude Tvoj učenlivejší než moja hava, ale u nás trvalo asi tie tri mesiace, kým sa naučila venčiť von. Ako peliešok jej nekupuj prútený košík, lebo sa veľmi skoro pustí do neho a zostanú z neho trčať nebezpečné pahýle. Ja som ho preventívne vyhodila, aby si hava neublížila.

S kŕmením Ti asi lepšie poradí Alaya. Ale budeš kŕmiť 3x denne krmivom pre malé psíky a pre šteniatka, neobsahujúci betakarotén. Radšej kvalitnejším a nie, s obsahom kuracieho mäsa. Varenú stravu som dávala len keď mala problémy. Granule budeš zalievať horúcou vodou asi pol hodinu pred kŕmením, aby zmäkli. Môžeš si tak pripraviť celodennú dávku a rozdeliť na tri diely.

Budeš potrebovať hlavne veľa trpezlivosti pri učení psíka , aby nerobil mláčky a kôpky v byte, ale von. Zato bude u vás veselo a prinesie rodine veľa potešenia.:)
Lubaba
24.06.10,17:50
je nejaký rozdiel medzi bišonikmi a napr.: yorkshirom?
teda myslím čo sa týka starostlivosti o šteniatka?
myslím že o šteniatka je starostlivosť rovnaká, moja yorkshirka bola naučená na granule ekanuba, bola to radosť keď uvidela misku ako nesiem , tešila sa všetko bolo ochvíľu fuč, a potom sme boli u veterinára a ten mi povedal že len garnule nie je nič moc, a že mám pridať žĺtok varený, jogurt biely, tvaroh, mäsko s ryžou. vločky, cestovinu..a bolo to, ak nepridám niečo do granúl, tak miska je plná ale ak by som nechala len granule, a viac nič nepridala, hlad nepustí ani pud sebazáchovy, ale ja to nevydržím a ona ma zlomí a má mäsko s ryžou:)
Lubaba
24.06.10,17:51
Peťka je nejaký dôvod prečo nie kuracie mäsko?
Petra Nová
24.06.10,18:23
Peťka je nejaký dôvod prečo nie kuracie mäsko?

To, čo sa nachádza v granuliach som napísala trochu "privznešene", že kuracie mäso. Ono je to kuracia múčka, ktovieakej kvality. Spôsobuje citlivým žalúdkom problémy zažívacie, aj kožné. Mám skúsenosť, že keď hava ešte bola šteniatkom, a skúsila som kuracie granule, mali sme problém Kuracie mäso je OK,aspoň u nás. A kuracími prsiami s ryžou som ju dávala do hromady.:) Asi pred dvomi mesiacmi som začala pridávať have znovu kuracie granule a vyhodil sa jej ekzém. Takže, niky viac, ani nedoporučujem. Teraz znovu kŕmim jahňacími a rybacími.

Na tie vajíčka, tvaroh, vločky a .... som zabudla.
alaya1
24.06.10,19:03
Nemôžem začať inak ako tým, že do domu dostaneš niečo fyzicky krásne a nekonečne milé, čo sa Ti bude motkať pod nohami a budeš mať zo začiatku čo robiť, aby si mu nepristúpila labku alebo chvostík. Neviem, či budeš mať šteniatko v dome alebo v byte, ale treba si uvedomiť, že bišonik je typický bytový psík, ktorý má rád spoločnosť. A do troch mesiacov, kým ho nedáš zaočkovať, by sa mal von pohybovať minimálne, aby sa nenakazil. Možno bude Tvoj učenlivejší než moja hava, ale u nás trvalo asi tie tri mesiace, kým sa naučila venčiť von. Ako peliešok jej nekupuj prútený košík, lebo sa veľmi skoro pustí do neho a zostanú z neho trčať nebezpečné pahýle. Ja som ho preventívne vyhodila, aby si hava neublížila.

S kŕmením Ti asi lepšie poradí Alaya. Ale budeš kŕmiť 3x denne krmivom pre malé psíky a pre šteniatka, neobsahujúci betakarotén. Radšej kvalitnejším a nie, s obsahom kuracieho mäsa. Varenú stravu som dávala len keď mala problémy. Granule budeš zalievať horúcou vodou asi pol hodinu pred kŕmením, aby zmäkli. Môžeš si tak pripraviť celodennú dávku a rozdeliť na tri diely.

Budeš potrebovať hlavne veľa trpezlivosti pri učení psíka , aby nerobil mláčky a kôpky v byte, ale von. Zato bude u vás veselo a prinesie rodine veľa potešenia.:)
So vsetkym uplne suhlasim okrem toho, ze granule sa nesmu macat- cela denna davka a nechat takto cely den napucane. Ja som ich zalievala vlaznou vodou tesne pred podavanim, asi za 2 -3 hrste vody som naliala. Krmila som pro planom puppy losos a ryza.4 krat denne v malickych davkach.Inak suhlasim so vsetkym.

Petka, objavila som uzasne granule. Su to ACANA pacifica. Uplne nealergenne, bez obilovin, s pridanim roznych liecivych rastlin a 3 druhov morskych ryb. Maly je odvtedy fit.
Do tych PP museli nieco zamiesat, ked menili recepturu, uz by som nimi nekrmila.
Ja kuracie varene davam vylucne len prsia a to ako odmenu pri vycviku a vychove a ked mal problemy s bruskom. Inak granulky, tieto mu teraz velmi chutia. Pozdravujeme nasu nevestu-))
Lubaba
24.06.10,19:13
ja dávam eukanuba a skúšam aj iné krmivá, keď je nové tak sa zbaští aj bez pridania niečoho "lepšieho" na druhýkrát to už nefunguje, myslím ale že to nie je v krmive, ale v tom že psík je "prefíkany" a keď varím tak kuracie prsia s ryžou a ešte aj mrkva, urobím toho viac a a dám do mrazničky dávky, večer vytiahnem, nechám voľne rozmraziť a ráno podávam, má to aj teplotu pokrmu aká má byť.
Lubaba
24.06.10,19:15
tiež som sa dočítala na nete že granulky šteniatku zaliať aby sa to ľahšie konzumovalo, nikdy som to nerobila ani nebol problém odmalička, granule zožrať teda bez namáčania
alaya1
24.06.10,19:25
tiež som sa dočítala na nete že granulky šteniatku zaliať aby sa to ľahšie konzumovalo, nikdy som to nerobila ani nebol problém odmalička, granule zožrať teda bez namáčania
Macanie sa najme odporuca pri vymene zubkov, vtedy ich tazko vedia pohryst.
Lubaba
24.06.10,19:31
podľa mňa máčanie sa odporúča pri malých šteniatkach, veď výmena zúbkov prichádza neskôr, ale záleží možno na rase.. a podľa veľkosti granúl
alaya1
24.06.10,19:35
podľa mňa máčanie sa odporúča pri malých šteniatkach, veď výmena zúbkov prichádza neskôr, ale záleží možno na rase.. a podľa veľkosti granúl
No ja pisem stale o bisonikovi, ako boli predosle prispevky.Zuby sa nam menili okolo 6 mesiaca a macala som do pomaly 8 mesiacov.Nie zalievala, macala.To je rozdiel.
Zitulda
24.06.10,19:53
Naša família má tiež miláčika ale máme dva veľké problémy. Moja vnučka má krásneho kocúrika ...už je kocúr a ešte nemal mačičku, nakoľko nielen preto, že má rodokmeä a neradi by bol zať, aby nemal mačičku tiež s rodokmeňom, ale nemáme - nevieme kde hľadať partnerku...toto je prvý provblém a druhý je ten, že keď si niekedy Alík zmyslí, ide označkovať svoje teritórium. Stáva sa to poväčšine dcére, že príde k nej akoby sa políškať, ňufáčikom dať pusu a ani nezbadá a je označkovaná feromónmi ona, gauč, či aj posteľ. Je to na zlosť, a preto prosím... vie niekto poradiť čo robiť prípadne dá sa ho nejako odnaučiť?
korela
24.06.10,23:48
Ak dovolíte, aby som nemusela kopírovať celé texty, ďakujem za promptné odpovede alayi, Petre Novej a Lubabe. A aj tute.

Asi zostanem na začiatku pri klasike,budem jej radšej variť, predchádazjúce fenky boli na štyroch operáciách, pohlavné orgány a mliečne žľazy. Napriek tomu že každá jedenkrát rodila. Boli na varenej strave, granule výnimočne pri našom nedostatku času.
Veterinár mi vysvetľoval ako je to s obsahom granúl, pod proteínami je napr. pomleté perie, čo sa bežne človek nedozvie. Takže ako sa v bežnom živote zaobídeme bez fastfoodov, tak aj zvieratám varená strava - mäsko, ryža, cestoviny, vločky s klasickou zeleninou, mrkva,....nie zemiaky, cibuľa. Z ovsených vločiek je krásna srsť.
Za značky krmív tiež ďakujem, budem sa im venovať.
Skutočne ďakujem. Pomohli ste mi so svojimi radami. Inak je z chovu, ktorý je totožný s naším vnútorným aj vonkajší prostredím, takže dúfam, že návyky sa ľahšie zvládnu teraz v lete.
Petra, ako si písala, očakávame anjelika. :)
alaya1
25.06.10,05:19
Ak dovolíte, aby som nemusela kopírovať celé texty, ďakujem za promptné odpovede alayi, Petre Novej a Lubabe. A aj tute.

Asi zostanem na začiatku pri klasike,budem jej radšej variť, predchádazjúce fenky boli na štyroch operáciách, pohlavné orgány a mliečne žľazy. Napriek tomu že každá jedenkrát rodila. Boli na varenej strave, granule výnimočne pri našom nedostatku času.
Veterinár mi vysvetľoval ako je to s obsahom granúl, pod proteínami je napr. pomleté perie, čo sa bežne človek nedozvie. Takže ako sa v bežnom živote zaobídeme bez fastfoodov, tak aj zvieratám varená strava - mäsko, ryža, cestoviny, vločky s klasickou zeleninou, mrkva,....nie zemiaky, cibuľa. Z ovsených vločiek je krásna srsť.
Za značky krmív tiež ďakujem, budem sa im venovať.
Skutočne ďakujem. Pomohli ste mi so svojimi radami. Inak je z chovu, ktorý je totožný s naším vnútorným aj vonkajší prostredím, takže dúfam, že návyky sa ľahšie zvládnu teraz v lete.
Petra, ako si písala, očakávame anjelika. :)
zelam vela radosti zo steniatka a jemu krasny novy domov.
Petra Nová
25.06.10,09:26
. Pozdravujeme nasu nevestu-))
Veru chýba nám tu fešáčik Guliverko. V okolí niet vhodného bišonika.:)
Petra Nová
25.06.10,09:28
Ak dovolíte, aby som nemusela kopírovať celé texty, ďakujem za promptné odpovede alayi, Petre Novej a Lubabe. A aj tute.

Petra, ako si písala, očakávame anjelika. :)
Bude trochu aj čertík, ale ten anjelik bude vždy v prevahe.:)
trisestri
26.06.10,09:52
Morčiatka sú čím dalej,tým viac oblubený domací maznačikovia,sú roztomilé, nenaročné a aj celkom zabavné a pritulné http://morciatka.blogspot.com/2010/05/pacik-nufka-kviko.html
andreaS
28.06.10,06:47
dam sem inzerat mojej kamaratky na jedneho krasneho psika, kt. choroba vzala panicku :(

Hladame novy domov pre psika Velvet Dark Fly Mystery, narodeneho 6. 11. 2008. Rodicia: Räuberlein´s Tom Hanks x Olie Ajava Bohemica. Velko sa zucastnil par vystav, kde ziskal ocenenia: vyborny, 2 x CAC, 2 x res. CAC. Nesie hnedy a blond gen. Uprednostnime zaujemcov s dobrym srdcom, kde bude predovsetkym spolocnikom a milacikom. Psik je momentalne v sportovom strihu. Dovoz kamkolvek je mozny. Kontakt: 0905710298 alebo 0904617534

We are looking for a new home for a dog Velvet Dark Fly Mystery, born at 6th of November 2008. Parents: Räuberlein´s Tom Hanks x Olie Ajava Bohemica. Velko attended also some shows, where he got: excellent, 2xCAC, 2xres. CAC. He has brown and buff gene. We will prefer somebody with good hearth, where he will be first of all a house pet and companion dog. Velvet is cut down now. Transport everywhere is possible.
Contact: +421 905 710 298 or +421 904 617 534
alaya1
28.06.10,08:14
Ak dovolíte, aby som nemusela kopírovať celé texty, ďakujem za promptné odpovede alayi, Petre Novej a Lubabe. A aj tute.

Asi zostanem na začiatku pri klasike,budem jej radšej variť, predchádazjúce fenky boli na štyroch operáciách, pohlavné orgány a mliečne žľazy. Napriek tomu že každá jedenkrát rodila. Boli na varenej strave, granule výnimočne pri našom nedostatku času.
Veterinár mi vysvetľoval ako je to s obsahom granúl, pod proteínami je napr. pomleté perie, čo sa bežne človek nedozvie. Takže ako sa v bežnom živote zaobídeme bez fastfoodov, tak aj zvieratám varená strava - mäsko, ryža, cestoviny, vločky s klasickou zeleninou, mrkva,....nie zemiaky, cibuľa. Z ovsených vločiek je krásna srsť.
Za značky krmív tiež ďakujem, budem sa im venovať.
Skutočne ďakujem. Pomohli ste mi so svojimi radami. Inak je z chovu, ktorý je totožný s naším vnútorným aj vonkajší prostredím, takže dúfam, že návyky sa ľahšie zvládnu teraz v lete.
Petra, ako si písala, očakávame anjelika. :)
Aj by ma dost zaujimalo, ako sa to male biele aklimatizovalo
Petra Nová
28.06.10,11:40
Aj by ma dost zaujimalo, ako sa to male biele aklimatizovalo
Tak to by ma tiež zaujímalo, ako sa má to malé biele k svetu.:) Aj fotečky toho malého, lebo som už skoro zabudla, ako moja vyzerala, keď mala šesť týždňov. Možno len korela má málo času, aby sem napísala nejakú správu.

Ale presvedčila som sa , že podávať správy v týchto verejných témach je aj trochu nebezpečné, lebo vždy sa niekto nájde, komu to vadí.:mee:
A tak som sa v maile dozvedela, že nemám malú, milú, krásnu belku, ale obyčajnú suku s psychiatrickou diagnózou.:eek: Nuž, za čo všetko naši havkovia nemôžu?!:confused:

Alaya, nechcela by si založiť miniporadu pre bišonikárov? Je nás tu dosť a možno by niekomu prestalo prekážať, že o nich s takou láskou píšeme.;)
alaya1
28.06.10,14:16
Tak to by ma tiež zaujímalo, ako sa má to malé biele k svetu.:) Aj fotečky toho malého, lebo som už skoro zabudla, ako moja vyzerala, keď mala šesť týždňov. Možno len korela má málo času, aby sem napísala nejakú správu.

Ale presvedčila som sa , že podávať správy v týchto verejných témach je aj trochu nebezpečné, lebo vždy sa niekto nájde, komu to vadí.:mee:
A tak som sa v maile dozvedela, že nemám malú, milú, krásnu belku, ale obyčajnú suku s psychiatrickou diagnózou.:eek: Nuž, za čo všetko naši havkovia nemôžu?!:confused:

Alaya, nechcela by si založiť miniporadu pre bišonikárov? Je nás tu dosť a možno by niekomu prestalo prekážať, že o nich s takou láskou píšeme.;)
Petka, mne nikto este nic zle na mojho psa nenapisal.Ale ta miniporada je dobry napad. Ak vies, ako, urob ju. Ja nemam sajnu.
Petra Nová
28.06.10,18:07
Petka, mne nikto este nic zle na mojho psa nenapisal.Ale ta miniporada je dobry napad. Ak vies, ako, urob ju. Ja nemam sajnu.
Tak som tú mini..... založila. Uvidíme, ako sa ujme. Kto má záujem, môže si prísť do nej "potrkotať". Použitím toho výrazu som chcela naznačiť, že miniporada má výhodu v tom, že v nej možno použiť menej formálny jazyk, aj keď samozrejme v rámci noriem slušnosti.:)
2009
30.06.10,01:10
Tak som tú mini..... založila. Uvidíme, ako sa ujme. Kto má záujem, môže si prísť do nej "potrkotať". Použitím toho výrazu som chcela naznačiť, že miniporada má výhodu v tom, že v nej možno použiť menej formálny jazyk, aj keď samozrejme v rámci noriem slušnosti.:)

Petra trošku ma mrzí, že sa sťahujete do miniporady. Tešila som sa aj na fotky bišónika. Toto plemeno nepoznám a páčilo by sa mi sledovať ako rastie a ako sa mu darí. Ak aj do tejto témy neprispievam rada si ju pozerám a určite nie som sama kuk :)
Petra Nová
30.06.10,07:44
Petra trošku ma mrzí, že sa sťahujete do miniporady. Tešila som sa aj na fotky bišónika. Toto plemeno nepoznám a páčilo by sa mi sledovať ako rastie a ako sa mu darí. Ak aj do tejto témy neprispievam rada si ju pozerám a určite nie som sama kuk :)
Netreba sa báť, veď nie je isté, že do miniporady sa nasťahujú aj ostatní chovatelia bišonikov. Možno im bude lepšie vyhovovať zostať v tejto téme.:)
Na druhej strane, miniporada má tú výhodu, že všetko o bišonikoch by bolo na jednom mieste. A miniporada nie je výlučným klubom, ale je verejná, každý si ju môže prečítať a každý môže do nej písať.

Možno sa ukáže, že v miniporade sa nebude o čom rozprávať, nikto nepriloží žiadny obrázok. Potom zoberiem túto skutočnosť na vedomie.:);)
trisestri
11.07.10,15:23
najvhodnejšími spoločníkmy v panelakovom byte sú morčiatka,zaujímavostou u ich mladatok je že vidia hned po narodení http://morciatka.blogspot.com/2010/06/mladatka-od-pacika-nufky.html
Llívia
11.07.10,17:16
najvhodnejšími spoločníkmy v panelakovom byte sú morčiatka,zaujímavostou u ich mladatok je že vidia hned po narodení http://morciatka.blogspot.com/2010/06/mladatka-od-pacika-nufky.html

Morčatá sú zlaté, ale mama mi žiadne nedovolila :mee: Ani zajačika :mee:
Sú zlaté až na tie bez srstí. A sú dobré ešte na to, že mám komu dávať cca 1/2 z každého zakúpeného krmiva pre škrečkov, ktoré moji krpci nejedia a takto ho dostanú morčatá jedného dieťaťa.
Toto je jeden z mojich miláčikov - Emma (Emmuša, Emmisko) (v skutočnosti nemá červené oči):
lujza.j
11.07.10,17:29
.....moji domáci miláčikovia:D
Llívia
11.07.10,17:38
.....moji domáci miláčikovia:D

Jéé. to je zlaté!
willma
13.07.10,07:53
no nám sa práve naši domáci miláčikovia- teda jeden z nich (potvora prespatá) začal množiť - momentálne sú na svete dve mačence a nevyzerá to na koniec. Mamucha mačkúcha je celkom zdatná - moja asistencia minimálna. Ozááááj, kto bude mať záujem? Poradovník je otvorený a zatiaľ prázdny :D no máme doma štvorčatá: jedno po maminke a tri po neznámom páchateľovi
misoft
13.07.10,14:33
No pre zmenu: včera doniesla jedna "známa" mojich chalanov k nám bieleho zajačika - domáceho maznáčika. Ona šla do Grécka (aj keď tam štrajkujú) a mi sa máme starať o toho bieleho ušiačika.
BTW: keď odchádzala, odkázal som jej, že labky a chvostík jej nechám, kožušinka je moja a perkelt zjeme spoločne :---:---:---.
trisestri
18.07.10,10:50
dilema-ktorý domaci maznačik je oblubenejší? http://morciatka.blogspot.com/2010/06/mladatka-od-nufky-pacika.html
lujza.j
21.07.10,07:29
včera mi môj chlap hovorí, že mu bol odovzdaný odkaz, že či nechceme 1,5r labradorku, že rodina ktorá ju vlastní ju musí dať preč z nejakých dôvodov:confused: my máme doma - v byte 7r labroša, tak som teraz taká rozpoltená, že srdce hovorí áááno, ale rozum nie:mee::mee::mee:
andreaS
21.07.10,07:54
ja mam v byte dvoch psikov... ale je pravda, ze mensieho vzrastu...

jediny rozdiel je v tom, ze je problematickejsie vencit sama dvoch... v dazdi este o to horsie, ze tretiu ruku na dazdnik uz nemam :D ale zvladame to v pohode... vedia sa spolu pekne prehrat...
lujza.j
21.07.10,08:06
ja mam v byte dvoch psikov... ale je pravda, ze mensieho vzrastu...

jediny rozdiel je v tom, ze je problematickejsie vencit sama dvoch... v dazdi este o to horsie, ze tretiu ruku na dazdnik uz nemam :D ale zvladame to v pohode... vedia sa spolu pekne prehrat...

ďakujem za reakciu, teraz som ešte viac "nalomená":);) osudové by pre mňa bolo asi to, že by som ju videla :)
andreaS
21.07.10,08:16
tak to na 100%! :D

tiez som tak prisla k druhemu :D ... prideme na vystavu a len sa pytam, ze co chce ta kocka za psika, viem, ze mala posledneho na predaj a ina kamoska, kt. som sa to pytala na mna vybafne, ze sak ich ma tu, chod sa pozriet... aaaa uz som vedelaaaaa kera bije :D ... o 2 tyzdne sme isli po neho :D
lujza.j
21.07.10,09:24
tak to na 100%! :D

tiez som tak prisla k druhemu :D ... prideme na vystavu a len sa pytam, ze co chce ta kocka za psika, viem, ze mala posledneho na predaj a ina kamoska, kt. som sa to pytala na mna vybafne, ze sak ich ma tu, chod sa pozriet... aaaa uz som vedelaaaaa kera bije :D ... o 2 tyzdne sme isli po neho :D

tak, dík:) dám potom vedieť ako sme dopadli:D
ZuzanaA
21.07.10,11:02
Ktorý z nich je domáci miláčik? :)
lujza.j
21.07.10,11:18
Ktorý z nich je domáci miláčik? :)

asi ten ktorý v danej chvíľke nič nevyvedie:D;) ale na tejto foto každopádne obaja:D
arizona
21.07.10,13:09
No pre zmenu: včera doniesla jedna "známa" mojich chalanov k nám bieleho zajačika - domáceho maznáčika. Ona šla do Grécka (aj keď tam štrajkujú) a mi sa máme starať o toho bieleho ušiačika.
BTW: keď odchádzala, odkázal som jej, že labky a chvostík jej nechám, kožušinka je moja a perkelt zjeme spoločne :---:---:---.
Nám priniesli synovci na prázdniny škrečka a dve andulky. Celkom dobrá partia k naším trom mačkám a pitbulovi :D:D:D Tomu sa hovorí odvaha!
Len dúfam, že celú tú partiu dokážeme tie dva týždne zdárne držať od seba...:---
willma
21.07.10,13:37
mačkátka rastú ako z mlieka, jednému sa už dokonca uráčilo otvárať očko. Hláste sa do poradovníka, posledný augustový týždeň je možný odber.
lujza.j
21.07.10,17:49
Nám priniesli synovci na prázdniny škrečka a dve andulky. Celkom dobrá partia k naším trom mačkám a pitbulovi :D:D:D Tomu sa hovorí odvaha!
Len dúfam, že celú tú partiu dokážeme tie dva týždne zdárne držať od seba...:---
mimotemymôžem pridať aj jáááá, 1ks labrador, 1ks morča:D:D:D
verkaz
23.07.10,09:20
Aj ja sa chcem pochváliť s mojim Tobim :D
books
23.07.10,09:23
Aj ja sa chcem pochváliť s mojim Tobim :D


Krásny psík,keby ho dcéra videla,tak by ho chcela.
andreaS
23.07.10,09:33
dalsia oblubena hracka nasich milacikov :D
Llívia
23.07.10,10:27
No ja som si už myslela, že to ich máte tak vycvičených, aby aj toaleťák používali na to, na čo sa má :-)
(To vnútro z toaleťáka je obľúbená hračka môjho škrečka - väčšinou v nej spí, a keď ho už omrzí, tak ho očúra a vyškriabe v ňom dierisko :-) )
maja611
10.08.10,18:39
náš kocúr Murko ... teraz má 10 rokov ...
arizona
10.08.10,19:30
náš kocúr Murko ... teraz má 10 rokov ...
Nádherný cicúch :-)
willma
10.08.10,19:34
tak priložím aj ja zopár záberov na prvom sú mačkátka asi hodinku na svete, druhý je po týždni, tretí -tam sa ako vzorná pestúnka správa náš kocúr a na štvrtom zábere je ich vytrvalá ignorantka, ktorá na ne pôvodne len syčala. Neviem, čo sa odohralo v jej malej mačacej hlavičke, ale momentálne by ste márne hľadali oddanejšiu pestúnku. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že sa jej pravdepodobne tvorí mlieko a mačence sú na striedačku prisaté raz na mamke a raz na nej.
lujza.j
11.08.10,07:31
náš kocúr Murko ... teraz má 10 rokov ...
priznám sa ti úprimne,že ja mačky moc nemusím, ale tvoj kocúr je teda nádherný;)je prekrásny:)
trisestri
12.08.10,11:17
Llívia
13.08.10,05:47
dalšie mladatka naších morčat http://morciatka.blogspot.com/2010/08/mladatka-od-strapky-kvika.html

Krásne mláďatká! :)
maja611
13.08.10,08:45
domáci miláčik Murko ešte raz :)
pepsikova
13.08.10,08:54
...nádherný Murko...
lujza.j
13.08.10,12:27
domáci miláčik Murko ešte raz :)
... "reklamný" kus, ešte raz musím je proste krááásny;)
Valcake
14.08.10,00:03
domáci miláčik Murko ešte raz :)
Fakt je prekrásny. My celá rodina sme takí mačkovitý:D Nádherne pózuje. Napíš o ňom niečo. Rasa aká ? Modrá brit? Ak sa znova rozhodnem, tak len takého by som chcela;)
maja611
14.08.10,06:38
Murko ďakuje všetkým svojim obdivovateľom !! :)

Áno, Murko je britský modrý kocúr. V januári mal 10 rokov a ja dúfam, že sa v zdraví dožije ešte niekoľko ďalších rokov, je to náš poklad. Kúpili sme ho od chovateľa v Nitre. Ja tvrdím, že je to kocúr multifunkčný. Funkcie: spoločenská, estetická, terapeutická ... Trošku zvláštne je, že napriek tomu, že mu nikdy nikto neublížil, je bojazlivý. Keď sme si ho priniesli ako dvojmesačného, nezniesol ani jemné pohladenie jedným prstom a ľahol si o meter ďalej a už vôbec sa nechcel pestovať. Teraz po rokoch si už pohladenie vypýta sám, ale napríklad nikdy nikomu nevyskočil na kolená, čo myslím mačky bežne robia. Včerajšie ráno: hoci som mala dovolenku, zabudla som si vypnúť budík v mobile :confused:a ráno keď zazvonil a ja som napriek tomu nevstávala, Murko mi to prišiel vytmaviť, že mám vstávať a 4x (po chvíľkach) mi mňaukal vedľa postele. Jednoducho rozlíšil, komu to zvonenie patrilo, pretože za tie roky si zvykol, že keď počuje ten zvuk, tak vstávam do práce :).
lujza.j
14.08.10,07:26
Murko ďakuje všetkým svojim obdivovateľom !! :)

Áno, Murko je britský modrý kocúr. V januári mal 10 rokov a ja dúfam, že sa v zdraví dožije ešte niekoľko ďalších rokov, je to náš poklad. Kúpili sme ho od chovateľa v Nitre. Ja tvrdím, že je to kocúr multifunkčný. Funkcie: spoločenská, estetická, terapeutická ... Trošku zvláštne je, že napriek tomu, že mu nikdy nikto neublížil, je bojazlivý. Keď sme si ho priniesli ako dvojmesačného, nezniesol ani jemné pohladenie jedným prstom a ľahol si o meter ďalej a už vôbec sa nechcel pestovať. Teraz po rokoch si už pohladenie vypýta sám, ale napríklad nikdy nikomu nevyskočil na kolená, čo myslím mačky bežne robia. Včerajšie ráno: hoci som mala dovolenku, zabudla som si vypnúť budík v mobile :confused:a ráno keď zazvonil a ja som napriek tomu nevstávala, Murko mi to prišiel vytmaviť, že mám vstávať a 4x (po chvíľkach) mi mňaukal vedľa postele. Jednoducho rozlíšil, komu to zvonenie patrilo, pretože za tie roky si zvykol, že keď počuje ten zvuk, tak vstávam do práce :).
...britský modrý kocúr? ahá, tak to je jasné, preto tá noblesa:);)
willma
14.08.10,07:49
starostlivosť o mačence plne prevzala tigrovaná mačkúcha. Biela aj kocúr schytali nejakú pliagu, chodím s nimi na injekcie a dúfam, že sa nenaplní prognóza veterinára a nepochorie aj zbytok. V prípade mačeniec by to neskončilo dobre. A čo je pozitívne, mačatá už majú záujemcov, tri idú do jedného domu a posledné berie suseda z vedľajšej brány najprv na skúšku, či sa s ním znesie jej pes, ak nie, tak ho vráti a miesto troch budú u mňa doma štyri.
arizona
14.08.10,08:04
starostlivosť o mačence plne prevzala tigrovaná mačkúcha. Biela aj kocúr schytali nejakú pliagu, chodím s nimi na injekcie a dúfam, že sa nenaplní prognóza veterinára a nepochorie aj zbytok. V prípade mačeniec by to neskončilo dobre. A čo je pozitívne, mačatá už majú záujemcov, tri idú do jedného domu a posledné berie suseda z vedľajšej brány najprv na skúšku, či sa s ním znesie jej pes, ak nie, tak ho vráti a miesto troch budú u mňa doma štyri.
Ak budeš dávať preč tie mačiatka,urob to tak, aby veľké mačky nevideli, že ich dávaš preč.
My sme nedávno darovali už posledné mačiatko, malo tiež dve maminy,opatrovateľky.
Mačiatko som pomáhala dávať novým majiteľom do krabice, veľké cicky iba sedeli neďaleko a smutne pozerali. Asi týžden sa ku mne ani nepriblížili, iba z diaľky vyčítavo hľadeli...Zostali úplne apatické, nič ich nebaví. Dovtedy vždy spali v jednom klbku, teraz každá doslova schovaná v inom kúte záhrady. .Ked som videla ten ich výraz, mala som sto chutí isť to mačiatko vypýtať späť.
Je tomu už pomaly mesiac, ale stále sú odmerané a zmenené na nepoznanie . Vždy sa mi motali pri nohách, alebo sa usalašili blízko mna,boli veľmi prítulné. Teraz ich nie je celý deň, dokonca aj medzi sebou sa nebavia a bijú...:mee::mee::mee:
pepsikova
14.08.10,08:56
Murko ďakuje všetkým svojim obdivovateľom !! :)

Áno, Murko je britský modrý kocúr. V januári mal 10 rokov a ja dúfam, že sa v zdraví dožije ešte niekoľko ďalších rokov, je to náš poklad. Kúpili sme ho od chovateľa v Nitre. Ja tvrdím, že je to kocúr multifunkčný. Funkcie: spoločenská, estetická, terapeutická ... Trošku zvláštne je, že napriek tomu, že mu nikdy nikto neublížil, je bojazlivý. Keď sme si ho priniesli ako dvojmesačného, nezniesol ani jemné pohladenie jedným prstom a ľahol si o meter ďalej a už vôbec sa nechcel pestovať. Teraz po rokoch si už pohladenie vypýta sám, ale napríklad nikdy nikomu nevyskočil na kolená, čo myslím mačky bežne robia. Včerajšie ráno: hoci som mala dovolenku, zabudla som si vypnúť budík v mobile :confused:a ráno keď zazvonil a ja som napriek tomu nevstávala, Murko mi to prišiel vytmaviť, že mám vstávať a 4x (po chvíľkach) mi mňaukal vedľa postele. Jednoducho rozlíšil, komu to zvonenie patrilo, pretože za tie roky si zvykol, že keď počuje ten zvuk, tak vstávam do práce :)...

...a však si ho fotila vtedy, keď ťa budil!..lebo tie očká!..mne sa hneď videlo, že niečo vyčítajú!..to nevstávanie do práce!..
maja611
14.08.10,09:07
veď toto ... niekedy mám dojem, že Murko vychováva nás a nie my jeho ... :-)
hubatá
14.08.10,10:29
My sme tiež darovali jedno mačiatko susedom, potom sme museli ísť preň, lebo stará toľko mňaukala, nežrala a smútila, že sme ho boli vypýtať, aby sa uspokojila a potom zasa na chvíľu odniesť - no proste zvykať ako keď ide decko do jasieľ. Inak by mama mačka asi stratila mlieko, tak má spočítané tie svoje deti.
A ešte niečo: našli sme ju aj s mladými v ten deň keď sa stalo to nešťastie so Simonkou. Tak ma bohužiaľ vždy napadne že o čo lepšia a staroslivejšia je taká obyčajná mačka ako krkavčia matka človeka.
willma
14.08.10,18:10
Ak budeš dávať preč tie mačiatka,urob to tak, aby veľké mačky nevideli, že ich dávaš preč.
My sme nedávno darovali už posledné mačiatko, malo tiež dve maminy,opatrovateľky.
Mačiatko som pomáhala dávať novým majiteľom do krabice, veľké cicky iba sedeli neďaleko a smutne pozerali. Asi týžden sa ku mne ani nepriblížili, iba z diaľky vyčítavo hľadeli...Zostali úplne apatické, nič ich nebaví. Dovtedy vždy spali v jednom klbku, teraz každá doslova schovaná v inom kúte záhrady. .Ked som videla ten ich výraz, mala som sto chutí isť to mačiatko vypýtať späť.
Je tomu už pomaly mesiac, ale stále sú odmerané a zmenené na nepoznanie . Vždy sa mi motali pri nohách, alebo sa usalašili blízko mna,boli veľmi prítulné. Teraz ich nie je celý deň, dokonca aj medzi sebou sa nebavia a bijú...:mee::mee::mee:


My sme tiež darovali jedno mačiatko susedom, potom sme museli ísť preň, lebo stará toľko mňaukala, nežrala a smútila, že sme ho boli vypýtať, aby sa uspokojila a potom zasa na chvíľu odniesť - no proste zvykať ako keď ide decko do jasieľ. Inak by mama mačka asi stratila mlieko, tak má spočítané tie svoje deti.
No to ste ma moc nepotešili, ale pokúsim sa to poriešiť tak, aby dospelé cicmúchy túto stratu predýchali.
pepsikova
14.08.10,18:56
..Willmuš, aké krásne slovo si vymyslela!!!..ževraj cicmúchy!
willma
14.08.10,19:23
dík, vlastne ani nepamätám, či to moje slovo alebo od niekoho odpočuté:D,
lujza.j
15.08.10,13:46
aj keď nie sú moji, nedalo mi to sem dať:);)

http://www.youtube.com/watch?v=pUV1oTciznE&feature=player_embedded
Valcake
15.08.10,21:22
Prekrásna rodinka, tá súdržnosť... je to veeeľmi milé. Ďakujeme Lujza
plada
17.08.10,12:00
Ahojte všetci,
mám doma v opatere rok dcérinho srnčieho ratlíka, je síce veľmi milý, ale je v puberte a jeho správanie nie je akurátne, miluje síce psov, ale na ľudí niekedy z nepochopiteľných dôvodov šteká. Tak som sa rozhodla chodiť s ním na "cvičák", Aké máte skúsenosti s cvičením psa pod odborným dozorom. Je možný určitý pokrok, zlepší sa správanie psa?
Plada
hanelie
17.08.10,12:07
ak sa "naordinuje" ten správny výcvik a dostatok trpezlivosti z tvojej strany pokrok je "neodvratný" :)
Llívia
18.08.10,15:31
Ahojte všetci,
mám doma v opatere rok dcérinho srnčieho ratlíka, je síce veľmi milý, ale je v puberte a jeho správanie nie je akurátne, miluje síce psov, ale na ľudí niekedy z nepochopiteľných dôvodov šteká. Tak som sa rozhodla chodiť s ním na "cvičák", Aké máte skúsenosti s cvičením psa pod odborným dozorom. Je možný určitý pokrok, zlepší sa správanie psa?
Plada

Toto je téma o psoch, skús tu: http://www.porada.sk/t98890-starostlivost-o-psa.html
willma
27.08.10,11:29
popoludnajšia siesta :D
willma
02.09.10,15:15
dnes išli kocúrici do nového domova, všetci traja do jedného domu. Mama mačka a adoptívna mama mačka vyzerajú, že sú celkom v pohode - mačence som vyniesla, keď všetci spali. Sem tam sa poobzerajú, ale nemám pocit, že by boli z toho zúfalé. Vyzerá to ale, že najhoršie ich zmiznutie znáša kocúr. Je mrzutý, napadol adoptívnu mamu mačku akoby za to mohla ona, že ich neustrážila:D. Momentálne mi dospeláci ležia na posteli pri nohách a mojkajú a strážia posledné mača.
hubatá
03.09.10,13:56
Tak sa trošku venuj kocúrikovi: hladkaj ho, mojkaj, prihováraj sa mu jeho to potom skôr prejde.
willma
06.09.10,17:16
tááák a posledné mačkátko je u novej majiteľky. Nádejná budúca nevesta má skúsenosti a je majiteľkou mačky. Mláďa sa u nej utuľkalo a spokojne zaspalo. Akurát majú doma kokríka a ten nejavil veľké nadšenie. Iné než zvyknúť si, mu asi ale neostane :D. Návdavkem dostali 10kg vrece granulí do mačkacieho záchodíka a moju vizitku navrch. Prípadne ma ohlásia cez balkón. Ale keď som videla, že mača spokojné a noví majitelia tiež, tak som spokojná aj ja. A naše trio doma je asi spokojné tiež, lebo dvere obývačky sú opäť otvorené nonstop. A aby som nezabudla, kocúrici si tiež užívajú zatiaľ pohodlie baráčiku, akurát na noc ich musia zavrieť do kúpeľne (predpokladám, že priestrannej), lebo sa snažili povyberať si muzičku na CD a keďže sa nevedeli dohodnúť, ktoré CD by bolo najsamlepšie, tak spravili bordel :D
emgecom
09.09.10,17:42
Chcem sa opýtať. pred troma dnami napadol pri vychádzke nášho psa (čivavu) sused-kín pes (jazvečík) ktorý jej ušiel z dvora. Náš Majko musel preisť chirurgickým zákrokom, ktorý nebol vôbec lacný. A preto sa Vás chcem opýtať, či sa dá vymáhať preplatenie nákladov na jeho liečbu. Prosím o radu. Ďakujem veľmi pekne.
arizona
09.09.10,17:48
Chcem sa opýtať. pred troma dnami napadol pri vychádzke nášho psa (čivavu) sused-kín pes (jazvečík) ktorý jej ušiel z dvora. Náš Majko musel preisť chirurgickým zákrokom, ktorý nebol vôbec lacný. A preto sa Vás chcem opýtať, či sa dá vymáhať preplatenie nákladov na jeho liečbu. Prosím o radu. Ďakujem veľmi pekne.
Mal si psa pod dozorom na vodítku? Susedkin sa sa potuloval sám po ulici?
Myslím, že máš šancu, ale asi budeš musieť aj dokázať, že to bol naozaj ten susedin pes
Pozri aj tu : http://www.porada.sk/t138361-napadnutie-psa.html
emgecom
09.09.10,18:54
Mal si psa pod dozorom na vodítku? Susedkin sa sa potuloval sám po ulici?
Myslím, že máš šancu, ale asi budeš musieť aj dokázať, že to bol naozaj ten susedin pes
Pozri aj tu : http://www.porada.sk/t138361-napadnutie-psa.html
áno bol na vodítku. to nebolo prvý raz že ten susedkin ušiel a niekoho napadol. Máme dôkaz a dokonca sama volala veterinárke u ktorej bol operovaní. Všetko vyzeralo tak že to bude chcieť preplatiť ale teraz tvrdí inšie. Veterinarka má aj fotografie z operácie pretožemal roztrhnutu brušnu dutinu a z nej vytlačenú obličku a črevo.
Llívia
09.09.10,19:01
Chcem sa opýtať. pred troma dnami napadol pri vychádzke nášho psa (čivavu) sused-kín pes (jazvečík) ktorý jej ušiel z dvora. Náš Majko musel preisť chirurgickým zákrokom, ktorý nebol vôbec lacný. A preto sa Vás chcem opýtať, či sa dá vymáhať preplatenie nákladov na jeho liečbu. Prosím o radu. Ďakujem veľmi pekne.
Podľa mňa áno. Pes a hocaké iné zviera je u nás považované za vec, a keď ti niekto vec poškodí, máš právo na náhradu škody (aspoň si myslím). A aspoň by sa susedka uvedomila. Moji škrečkovia boli tiež operovaní, jedna operácia cca 55 EUR. Operácia psa je určite ešte drahšia, takže držím palce, aby ti náklady uhradila (operáciu aj následné kontroly). A držím palce aj čivavke, aby sa rýchlo z toho dostala. :)
arizona
09.09.10,19:42
áno bol na vodítku. to nebolo prvý raz že ten susedkin ušiel a niekoho napadol. Máme dôkaz a dokonca sama volala veterinárke u ktorej bol operovaní. Všetko vyzeralo tak že to bude chcieť preplatiť ale teraz tvrdí inšie. Veterinarka má aj fotografie z operácie pretožemal roztrhnutu brušnu dutinu a z nej vytlačenú obličku a črevo.
Len pekne účty ukáž susedke a nech Ti uhradí škodu. Ona,ako majiteľ je za psa zodpovedná. Teraz napadol jej pes psa, nabudúce to môže byť dieťa...

Ak nebude ochotná,vysvetli jej, že keď to budeš riešiť cez súd,vyjde ju to oveľa drahšie.
(Odlož si všetky účty od veterinára, príp. nejaké fotky.)
Llívia
09.09.10,19:55
K účtom od veterinára by som pridala ešte nejakú správu od neho s popisom diagnózy a veterinárnych výkonov. (Môj veterinár má na dokladoch o platbe uvedené len výkony (v zmysle "ošetrenie drobného zvierať") + materiál, ale nie "diagnózu".)
Skúšala som tak narýchlo pozrieť, aký pes je považovaný za nebezpečného, ale našla som, že len taký, ktorý pohryzie človeka :mad:. Zvieratá a majetok môže ničiť, koľko chce, nebezpečný nebude. :mad: :mad::mad: Pri nebezpečných psoch platia pravidlá, že napr. musí mať náhubok, ak je vonku. Nebezpečný pes sa nahlasuje na mestský/obecný úrad, ale v tvojom prípade to je asi zbytočné.
arizona
09.09.10,20:28
K účtom od veterinára by som pridala ešte nejakú správu od neho s popisom diagnózy a veterinárnych výkonov. (Môj veterinár má na dokladoch o platbe uvedené len výkony (v zmysle "ošetrenie drobného zvierať") + materiál, ale nie "diagnózu".)
Skúšala som tak narýchlo pozrieť, aký pes je považovaný za nebezpečného, ale našla som, že len taký, ktorý pohryzie človeka :mad:. Zvieratá a majetok môže ničiť, koľko chce, nebezpečný nebude. :mad: :mad::mad: Pri nebezpečných psoch platia pravidlá, že napr. musí mať náhubok, ak je vonku. Nebezpečný pes sa nahlasuje na mestský/obecný úrad, ale v tvojom prípade to je asi zbytočné.
Ja by som psov skôr delila na vychovaných a nevychovaných:mad:
Naša pitbulka má už vyše 10r a v živote nemala náhubok. Pritom je takmer stále medzi ľudmi. S deťmi na sídlisku, na prechádzke po meste,v reštauráciách,u veterinára...
Vlastne ani obojok nepotrebuje, lebo je kľudnej povahy,poslúcha, chodí vedľa nohy. Na vodítku ju nosíme,len kvôli ľuďom, aby sa nebáli veľkého psa.

Ale najväčší problém nám vždy robia majitelia malých psov,lebo ich nemajú na vodítkach. Veď načo? Však nie sú nebezpeční!:mad:

Ale 9 z 10 tich takýchto krpcov sa vždy s veľkým štekotom rozbehne proti našej. Štekajú, skáču do nej, raz dokonca jeden pohrýzol.
Majiteľ samozrejme zostane stáť na mieste, lebo sa bojí veľkého psa.
Vždy je to na nás,aby sme zabránili aby náš pes na vodítku neublížil krpatému bez vodítka.
Bol by to dosť nerovný boj ;)

Veľa neznalých ľudí nadáva na veľké, či bojové plemená...ale viacej neplechy a pohrýznutí majú na svedomí práveže tí malí, neškodní :mad::rolleyes:
Vlastne, ich nezodpovední majitelia .
Llívia
09.09.10,20:37
Ja by som tak skôr delila majiteľov - vychovaný/nevychovaný.
V zákone by mala byť povinnosť aspoň základného výcviku psa - bez ohľadu na jeho veľkosť.
Čo sa týka náhubkov - ja, ako človek, ktorý dlhú dobu trpel psofóbiouc, by som uvítala povinnosť, aby psy (tí veľkí) museli nosiť náhubky - mne by si totiž zbytočne vysvetľovala, že vaša pitbulka je krotká, keď moje srdce by zažívalo skoro infarktové stavy (kvôli stresu) - už som zažila, nič príjemné. Lenže veľa ľudí nemá psov ani na povinných vodítkách (či slovenských "vôdzkach"?)
Pravdu máš v tom, že malí psy sú väčší zákeráci, viac skáču aj do ľudí, aj do iných psov (ale zase keď pohryzie malý pes, tak to neskončí s takými následkami ako veľký pes).
arizona
09.09.10,20:47
Ja sa tiež bojím psov. Ale nie tých, čo kráčajú vedľa majiteľa na vodítku.
Strach mám z tých, čo vybehnú so štekotom proti hocikomu a majiteľ nikde :mad:

Inak, vieš si predstaviť ten "základný výcvik" v praxi? Už vidím babky a dedkov s ich pouličnými orieškami na cvičáku :---:D
Llívia
09.09.10,20:50
Možno tie babky a dedkovia majú psíkov lepšie vychovaných, lebo sa im môžu viac venovať.
Inak, bála som sa ja psov, čo sa vyrútili z dvora na cestu, mali viac kg než ja a majiteľ z dvora kričal: "Neboj sa, to je len šteňa!" namiesto toho, aby ho zavolal späť.:mad:
emgecom
10.09.10,06:15
to je pravda že malé plemena sú provokatéri, ale to neplatí na nášho. Okolo neho môže ísť aj 50 psov a ani po jedno nezašteká.

Musím ešte dodať. Keď došlo k napadnutiu tak prvé išiel po tom väčšom (Bígel) a až potom on zbadal malého tak obišiel auto a zo zadu ho napadol.
trisestri
14.09.10,07:34
Llívia
14.09.10,15:23
posledný domáci prirastok http://morciatka.blogspot.com/2010/08/mladatka-od-nufky-pacika.html
Krááááááááááásne! Páčia sa mi aj morčatá okrem tých bez srsti (ktoré ju inak bežne majú) a tieto tvoje sú fakt nádherné!!!. (Ale keby som si nejaké zadovážila, tak ma mama asi fakt vysťahuje :D A asi by som ju nepresvedčila, že to je len taký prerastený škrečok:D:D.)
Senty2059
15.09.10,07:43
Ja mám ribičku v okruhlom akváriu. Obľubil som si ju :) Rozmýšlam o kúpe veľkého akvária a viacej priestrou pre nové rybky. Má niekto niake tipy ?
verkaz
15.09.10,17:03
:);)
A my sa Vám ako páčime?
Pravdaže sa páčite, ste nádherní
willma
25.09.10,15:48
tak a máme ďalší prírastok do rodiny. To najmenšie na záberoch bolo darované mojej mamine. Aj keď príbeh je trošku zamotaný. Pôvodne patrilo psíča spolužiačke mojej neterky, tej ho však rodičia nedovolili. Týždeň prebývalo u neterky a jej maminy, potom sa ocitlo u tej mojej. Po cca troch dňoch si to slečna rozmyslela a neostávalo nič iné, len sa pripraviť na vrátenie drobca. To som už bola riadne nasrdená, lebo ako som onoho času povedala v inej súvislosti neterkám, že pes nie je plyšák, s ktorým sa dá manipulovať ako sa mi zachce. Moje vtedajšie slová padli na úrodnú pôdu a dievčatá s odstupom rokov s najväčšou pravdepodobnosťou povedali spolužiačke to isté. Tak dovoľte aby som predstavila malého Džamala - za meno môže môj synátor :D
lujza.j
25.09.10,16:05
tak a máme ďalší prírastok do rodiny. To najmenšie na záberoch bolo darované mojej mamine. Aj keď príbeh je trošku zamotaný. Pôvodne patrilo psíča spolužiačke mojej neterky, tej ho však rodičia nedovolili. Týždeň prebývalo u neterky a jej maminy, potom sa ocitlo u tej mojej. Po cca troch dňoch si to slečna rozmyslela a neostávalo nič iné, len sa pripraviť na vrátenie drobca. To som už bola riadne nasrdená, lebo ako som onoho času povedala v inej súvislosti neterkám, že pes nie je plyšák, s ktorým sa dá manipulovať ako sa mi zachce. Moje vtedajšie slová padli na úrodnú pôdu a dievčatá s odstupom rokov s najväčšou pravdepodobnosťou povedali spolužiačke to isté. Tak dovoľte aby som predstavila malého Džamala - za meno môže môj synátor :D
podarená dvojka, alebo trojka?:);)
willma
25.09.10,16:19
podarená dvojka, alebo trojka?:);)
a to ste mali vidieť vychádzku vonku. Moje mláďa, stafford a čivava - pohľad za všetky drobné:D:D:D, staford krok a čivava behom zo desať aby stíhala
arizona
25.09.10,16:24
a to ste mali vidieť vychádzku vonku. Moje mláďa, stafford a čivava - pohľad za všetky drobné:D:D:D, staford krok a čivava behom zo desať aby stíhala
Stafordík je nádherný!!!:)
Nerobí mu tá čivava zle? Ako sa znášajú ten veľký a malý kamarád?
willma
25.09.10,16:38
Conanko je už starý pán 11 ročný a čivavka 4-mesačný štenec. Prvý deň boli zo seba paf, ale teraz je to v pohode. Akurát to malé mrňa je uštekané až strach. Stále musí na seba upozorňovať. Dúfam, že sa podarí jeho zvukové prejavy aspoň čiastočne eliminovať, vraj je drobec veľmi učenlivý.
alaya1
25.09.10,16:43
Stafordík je nádherný!!!:)
Nerobí mu tá čivava zle? Ako sa znášajú ten veľký a malý kamarád?

Willma, Chcem sa opytat, ci byvate v dome, ci byte.
willma
25.09.10,16:48
v byte prooooč?
lujza.j
25.09.10,16:57
Conanko je už starý pán 11 ročný a čivavka 4-mesačný štenec. Prvý deň boli zo seba paf, ale teraz je to v pohode. Akurát to malé mrňa je uštekané až strach. Stále musí na seba upozorňovať. Dúfam, že sa podarí jeho zvukové prejavy aspoň čiastočne eliminovať, vraj je drobec veľmi učenlivý.
mám obavu či uštekané miminko nenaruší starému pánovi jeho "klídek";) inak tieto čivavy to sú strašní drzoši:), krpaté to je, ale skáče to aj do našeho labroša:D
willma
25.09.10,17:02
mám obavu či uštekané miminko nenaruší starému pánovi jeho "klídek";) inak tieto čivavy to sú strašní drzoši:), krpaté to je, ale skáče to aj do našeho labroša:D Nooo s tým skákaním to budeme musieť mladíkovi vysvetliť. čím skôr to pochopí, tým bezpečnejšie pre neho:o, inak chrumka pod jeden zub starého pána.
lujza.j
25.09.10,17:26
Nooo s tým skákaním to budeme musieť mladíkovi vysvetliť. čím skôr to pochopí, tým bezpečnejšie pre neho:o, inak chrumka pod jeden zub starého pána.
inak údajne ak by sa skrížila čivava s pitbulom vznikol by najagresívnejší pes:mad:no neviem či budete úspešný s tým vysvetľovaním :D:D chrumka to áno ja tieto "mega" psy volám "podpazušníkoví":);) ale každopádne je to príjemná zmena, že si to môžeš zobrať na ruky a pomojkať:) zo starého pána ti tak hrozí vyskočená platnička, alebo aspoň seknuté kríže:D
alaya1
25.09.10,18:49
len tak, ma to zaujimalo, hlavne to vencenie dvoch naraz-) Nech sa im dari.
willma
25.09.10,20:48
len tak, ma to zaujimalo, hlavne to vencenie dvoch naraz-) Nech sa im dari.
veľký na vodítku a malý sa motkal kolo nás, len sme museli dávať pozor, aby sme ho nepristúpili:D:D
Rozalka
14.10.10,19:38
Moja svokra pritúlila malého ryšavého kocúrika, ktorý sa jej tmolil pri nohách a odprevadil ju až domov. Mačiatko je čistučké, žiadne blchy, aj na záchod vycvičené.

Lenže chyba lávky, svokra netušila, že jej "kráľovná domu" - 8ročná britská bude malého kocúrika biť.

Rozvešala po okolí správu, že našla kocúrika, ale sa nikto neprihlásil. V každom prípade kocúrik musí z domu preč, nemá niekto oňho záujem? Darujeme.
kukučka
14.10.10,19:56
a možno sa nájde majiteľ
irma1
15.10.10,06:48
Moja svokra pritúlila malého ryšavého kocúrika, ktorý sa jej tmolil pri nohách a odprevadil ju až domov. Mačiatko je čistučké, žiadne blchy, aj na záchod vycvičené.

Lenže chyba lávky, svokra netušila, že jej "kráľovná domu" - 8ročná britská bude malého kocúrika biť.

Rozvešala po okolí správu, že našla kocúrika, ale sa nikto neprihlásil. V každom prípade kocúrik musí z domu preč, nemá niekto oňho záujem? Darujeme.

Nemusí, treba vydržať aspoň 2 týždne. Možno sa to utrasie.
alabut
15.10.10,12:24
Moj najmilsi domaci maznacik je vlastnorucna manzelka. Pekne papa z misky, nekyda, nesteka, nemiauci, stara sa o dobru naladu, strazi deti atd.
Zvalik
28.10.10,17:13
ahoj.... od dnes máme nového člena rodinky. Dcérka nám doniesla domov striebornošedého škrečka - Lili.
Llívia
28.10.10,17:41
ahoj.... od dnes máme nového člena rodinky. Dcérka nám doniesla domov striebornošedého škrečka - Lili.
Džungára? Škrečkovia sú strašne zlatí, tiež ich chovám.
Zvalik
28.10.10,18:00
Džungára? Škrečkovia sú strašne zlatí, tiež ich chovám.
Ahoj Llivia, dcéra mi tu hovorí, že mi nemáme džungára, nemá dlhú srsť, neviem čo to máme:confused:, ale až sa mi bude dať dám sem foto našej Lilinky;)...
Zvalik
28.10.10,18:09
Džungára? Škrečkovia sú strašne zlatí, tiež ich chovám.

No a predstav si, že predsa len máme toho džungára...:eek::D, našli sme foto:---
Llívia
28.10.10,18:18
Džungári ani nebývajú dlhosrstí, to len sýrski škrečkovia. V čom ho chováte? Ak by dcéra potrebovala s niečim poradiť, toto je super stránka www.skrecky.sk
Zvalik
28.10.10,18:34
ďakujem moc za stránku Llívia, preštudujeme lebo o škrečkom veľa toho nevieme... až by sme náhodou niečo nevedeli môžme sa obrátiť aj na teba? ďakujem!
Llívia
28.10.10,18:35
Jasné, rada pomôžem, ak budem vedieť. (Ale neviem, či ti poviem niečo nové, lebo 99 % informácií o škrečkoch mám z tej stránky :D:))
Na začiatok odporúčam preštudovať aspoň to, čo môže škrečok papať: http://www.skrecky.sk/viewtopic.php?t=1023
Zvalik
28.10.10,18:38
nevadí, ale ak to bude niečo súrne tak sa spýtame hneď teba, myslím, že keď to máš všetko tak pekne preštudované tak nám dáš rýchlejšiu odpoveď, tebe uveríme skôr ! zatiaľ ďakujem Llívia...
Llívia
28.10.10,19:11
OK. (Veriť môžeš aj tej stránke. Prispievajú tam skúsení chovatelia, ktorí majú informácie aj od zahraničných chovateľov.)
lujza.j
29.10.10,07:31
Llívinka nemám kam dať "užitočné":):)tak dám kde sa dá:)ja mám zase morčatko:)
Llívia
29.10.10,08:32
Ďakujem. Tiež som chcela morčátko, ale mama nechcela.
lujza.j
29.10.10,08:54
ja som ho tiež nechcela, ale dcéra ho priniesla dva roky dozadu tak mi dajako prischla starostlivosť o jej stravu a môžem sa priznať, že fakt nie som lakomá keď jej kupujem stravu, nie je lacná záležitosť keď chcem niečo kvalitné:)
Llívia
29.10.10,09:05
Mojím škrečkom je u zadnice, aké drahé je krmivo, čo im kupujem - oni si z neho jednoducho povyberajú len to, čo im chutí :D Už som im miešala aj krmivo "na mieru" podľa toho, čo ktorý papá, lenže keď oni, potvory, by len slnečničku, tekvičku, oriešky papali a to je moc tučné :D (To, čo z krmiva nejedia (obilie, kukurica, kadejaké také umelo vyrobené - pečené farebné kúsky) končí u kamarátkiných morčiatok). Dostávajú aj "zelené".
verkaz
29.10.10,14:57
verkaz
29.10.10,15:04
verkaz
29.10.10,15:07
Predstavujem môjho Danyho
T u som teraz doma
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=836&pictureid=16659
verkaz
29.10.10,15:10
lujza.j
29.10.10,15:25
To je pohoda
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=836&pictureid=16660
je to proste neviniatko:) je nádherný;)
Llívia
30.10.10,21:37
A tak srandovne spí :o (Keby som mala pri spaní tak ohnutú hlavu, tak ráno krkom nepohnem :D) Verkaz, kránsy psík. :)
hubatá
31.10.10,04:07
Tie nevinné oči, ........ to nemohol ten hajzlák on roztrhať !!!!!
pepsikova
31.10.10,04:24
...waaw...aký fešáčisko..
hubatá
31.10.10,04:24
Z mojich skúseností viem že deti a zvieratká majú niečo spoločné: radi sa hrávajú s hajzlákom.
Mali sme zajaca, psíka, máme mačku, a aj obidve deti keď boli malé tak akonáhle sa všetci dostali ku kotúču hajzeľ papieru tak to bola najväčšia zábava !!!!
pepsikova
31.10.10,04:44
...má zmena času vplyv aj na miláčikov?..lebo ten môj spí, akoby sa nechumelilo...vôbec mu neva. že je svetlo a káva voňala už pred dvomi hodinami...(som ho bola kuknúť v peliešku(pod paplonom u syna) a len očkom o mňa zavadil a hodil výraz neotravuj!!!...
Lilka 1
31.10.10,06:12
nakúkaš synovi pod paplón ? :eek: :)
pepsikova
31.10.10,06:41
..Lil, to nie, ale peps tam bol taký zakuklený, len ňufík mu trčal...ako keby všade inde v byte padal sneh!..
Lilka 1
31.10.10,06:51
mal tam pekne teplúčko :)
verkaz
31.10.10,09:54
Môj zase už ráno kolo siedmej čaká kto sa pohne v posteli a keď sa robíme, že ešte spíme, tak si prinesie loptičku alebo kostičku a bude si ju pohadzovať len aby nás už zobudil a šli sme s ním von. Keď nereagujeme ani na jeho buchot, tak vyskočí na posteľ a začne niekoho neodbytne škrabať. Nakoniec si aj tak presadí svoje.
andreaS
31.10.10,17:34
u nas ta zmena casu je... kedze boli nauceny na vencenie 7-16-19.30 a jest o 17.00 ... tak teraz je to vsetko o hodinu skor... takze dnes od 16.00 sme mali koncert (= jeden steka semtam pisti, druhy spieva) a pytali si granule... a vecer sme isli uz pred 19.00 vencit, lebo uz nas volali... na slak trafenie :(
hubatá
26.11.10,14:14
Raz navždy som si povedala: už nikdy viac neprekročí prah mojej domácnosti žiadne zviera !!!!!
..... a ja už zasa mám malinkú mačičku, našla som ju na cintoríne, blatovú, uzimenú, hladnú, umňaukanú. Vypratala som moju kabelku, doklady preložila do igelitky, 2 x som s ňou prestupovala autobusom, mača ani nemňauklo, asi bolo chúďa rado že je v teple a suchu.
A tak som zasa mačkárka .....
hubatá
26.11.10,20:43
Inak je veľmi zlatá:
k takej malej hlavičke má nejaké veľké fúzy, až mi je to smiešne .......
JaDo
26.11.10,21:32
............A tak som zasa mačkárka .....

Po dnešnej zrážke s primitívom konečne vec, ktorá potešila moje srdce.....
Ďakujem ti hubatá!
arizona
26.11.10,21:42
Raz navždy som si povedala: už nikdy viac neprekročí prah mojej domácnosti žiadne zviera !!!!!
..... a ja už zasa mám malinkú mačičku, našla som ju na cintoríne, blatovú, uzimenú, hladnú, umňaukanú. Vypratala som moju kabelku, doklady preložila do igelitky, 2 x som s ňou prestupovala autobusom, mača ani nemňauklo, asi bolo chúďa rado že je v teple a suchu.
A tak som zasa mačkárka .....
Neviem, preco tie zatulane zvieratka oblubuju cintoriny :confused:
Ku mne sa na cintorine asi pred mesiacom priplichtil mlady vlciak. najskor som myslela, ze iba odbehol majitelovi,ale stale nechcel odomna odist. pokym som ja upravovala hrob,on si sadol a zacal vyjedat zbytky voskov z kahancov. Vtedy mi to doslo...:mee::mee::mad:
Zavolala som teda karantennu stanicu a psika prisli zobrat.
Nastastie tam pracuju velmi mile a obetave dievcata.Nedavno ma informovali, ze psik uz ma novy domov.Velmi ma to potesilo,dufam, ze havik sa ma lepsie,ako hladny na ulici:)
trisestri
27.11.10,10:46
Llívia
27.11.10,16:17
Krásavica.
hubatá
27.11.10,17:48
Peknučká, vyčesaná, hrdá krásavica.
henrieta3
05.12.10,07:49
No, keďže je teraz aspoň na pár dní relatívny kľud (okrem mzdárov), predpokladám, že si viacerí nájdete čas aj na tieto stránky. Tak niečo na zasmiatie:
Mala som 14 rokov fenku, ktorá bola mojou rodinou. Keď sa pobrala do psieho neba, povedala som si dosť, stačilo, že som oplakala jedného psíka, druhý krát to už nechcem zažiť. A okrem toho, Ťapka bola len jedna. Ale polroka na to, ako som raz večer otvorila okno, zbadala som v tráve pod oknom mačku. No samozrejme, že som sa jej prihovorila a už som ju mala na okne a vzápäti na pohovke pod oknom. Okamžite ma adoptovala, priadla, obtierala sa o mňa. Nič som o mačkách nevedela, videla som len, že je to také trochu odrastené mača. Okamžite som žhavila telefóny kamoškám, ktoré majú mačky. Tak som zistila, že je to kocúrik a dostala som základné informácie, ako sa o neho starať. Prvý mesiac sme nažívali asi tak, že ma vždy ráno a večer prišiel pozrieť, pošmajchloval sa, nažral sa a išiel ďalej. Keď vydržal chodiť mesiac, povedala som si, že asi nemá gazdu a že si ho nechám. Išli sme veterinárke a dostal kompletný servis - odčervavenie, kastrácia, očkovanie, vitamínové pasty, atď, atď. (Ako povedal jeden môj známy - bola to hotová STKačka). Celú zimu sme si krásne nažívali, večer a ráno sa chodil vybehať a pekne sa vrátil domov. Tak raz do týždňa sa stalo, že sa Muro nestihol vrátiť domov, kým som išla do roboty, alebo večer, kým som sa chystala spať. Keď pred 3 týždňami napadol v Blave posledný sneh, Muro sa ráno nevrátil, tak som sa z roboty ponáhľala, ešte šťastie, že neboli po ceste žiadne radary, len aby ten môj miláčik nemusel na tom snehu mrznúť. Prídem domov, Muro pred dverami nečakal! Chodila som okolo domu, obzeral, z ktorého smeru ho uvidím pelášiť. Pretože sused bol na dvore, tak som sa ho išla spýtať, či im nevadí, že môj kocúr behá cez ich plot. Ľudia, ten môj Muro sedel u susedov pod takým letným altánkom na dvore a vôbec to nebol môj Muro, ale práve týchto susedov Mišo. Tak som zistila, že som nechala vykastrovať susedovie kocúra!!!!!! Našťastie, sused sa len zasmial a navrhol, že teda dobre, že kocúr môže byť spoločný. Muro bol aj tak celú zimu prakticky u mňa. A určite chodil na stravu nielen ku mne ale aj k tým susedom. Tak som sa presvedčila, že nielen psy sú múdre, ale dokážu to aj mačky.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Pekná príhoda, nastastie sa nenahneval sused, ani kocurik
hubatá
05.12.10,08:23
Ha-ha-ha: príbeh by sa mohol volať "Ako kocúr vybabral s Euláliou".....
Podobne pred rokmi so mnou vybabrala tehotná mačka:
Chodila som po večeroch brigádovať ako pomocná sila do kuchyne a tak som odtiaľ nosila zbytky a dávala ich pod kontajner do škatule, aby neboli po celom sídlisku. Raz čo nevidím: krívajúca mačka sa ledva vlečie ku kontajneru či tam pani Hubatá dačo nezanechala z kuchyne. Tak som ju odchytila, ošetrila labku a vypustila. Lenže ona si ma zapamätala a keď som išla obtierala sa mi o nohy, mňaukala, nevadilo jej že môj byt je už obsadený psíkom. Raz strašne pršalo, bola celá mokrá, labka ešte nebola celkom zahojená (dnes si síce myslím že sa len pretvarovala) - no tak som ju vzala domov že nech prespí a zohreje sa, veď keď pôjdem ráno do roboty, tak ju zasa vypustím. A do rána 4 mačiatka pod válendou !!!!! Uľútostilo sa mi jej zasa že je predsa len tak múdra a hľadá si bezpečné miestečko pre svoje detičky a odviezli sme ju v krabici od televízora na chalupu a opustila nás až vo veku cca 13 rokov.
Eulalia
05.12.10,09:36
Pekná príhoda, nastastie sa nenahneval sused, ani kocurik

Nevadí, že tá príhoda je stará už takmer päť rokov?:) Ktovie, kde je Muro-mišovi koniec:confused:. Ale vďaka nemu mám teraz dve cicuše na stálo, nielen na zimu.:)
Petra Nová
10.12.10,12:35
“Sviatky zimného slnovratu sa pomaly blížia, agresivita nenahraditeľných stúpa“, čítala som v jednej téme. Na tom tvrdení môže niečo byť, lebo nielen nenahraditeľní, ale aj môj pes, teda hava, je akási nervózna. Síce mi prestala robiť starosti svojim kašľom, ale prišla na nové móresy, ktoré sa mi neveľmi pozdávajú.

Včera, v ten nervózny deň na Porade, si zmyslela, že by bolo dobré zameniť svoje kreslo - za kreslo vykurované. Ak doteraz bolo pre ňu kreslo za počítačom tabu (dovolila si jedine to, že postavená na zadných labkách nakúkala na klávesnicu a monitor), rozhodla sa, že práve v ňom chce tráviť zimné večery. A vôbec jej neprekáža, že kreslo býva obsadené. Včera, pri prvej príležitosti mi vyskočila na kolená, a vrtela sa, až kým nenašla správnu pozíciu. Zadná časť tela v náručí, predné labky za ramenom a hlávka opretá o vrch kresla. Asi 15 minút nebolo spokojnejšieho psíka na svete. Naopak, ja som začala byť z toho bremena nervózna, tak hava putovala do svojho obvyklého kresla. Nevzdala to a kým skončil večer, takých atakov som zažila ešte niekoľko. To sú teda móresy! Už poznám príčinu. Nervozita!:rolleyes:

P.S. Ešte šťastie, že sviatky slnovratu čochvíľa pominú, ľudia a zvieratá sa upokoja a všetko sa vráti do starých, dobrých koľají.:D;)
verkaz
10.12.10,15:32
Toto isté mám ja, ako náhle sa pri počítači pohnem, už mi je na kolenách a hľadá si pohodlné miesto. Horšie je, že váži 13 kg a to sa mi na kolenách nechce držať. Keď musí ísť dolu, tak sa ešte uráža a schová sa za stolík od počítača, kde sú všetky káble a niekedy sa mu aj podarí ma poodpájať.
Petra Nová
10.12.10,15:35
Ja to mám o niečo jednoduchšie. Má len 6kg a je tak akurát do náručia.:)
Dav
10.12.10,15:43
Petra Nová
10.12.10,15:55
Hmmm... už je jasné od koho odkukala.:) Nemala som jej dovoliť, aby nazerala na displej ponad stolík. Až do včera sa o nič také ani len nepokúsila a zrazu ponad opierky kresla mi bola na kolenách. Ale zas, aby som bola úprimná, to podriemkávanie na ľavom ramene nebolo až tak nepríjemné.:)
jozka56
10.12.10,16:00
Aj môj havino sa rád pestuje, ale nedokážem mu vysvetliť, že pri vyšetrení u zverolekára nemá chcieť byť mojim vrčiacim šálom:) zanechávajúcim škrabance na krku.
jozka56
10.12.10,16:01
A našla som pekné videjko, dúfam, že nevadí, ak je aj s reklamou
http://www.youtube.com/watch?v=mUCRZzhbHH0
Petra Nová
10.12.10,16:29
Och, joj! Tí naší maznáčikovia, robia si s nami čo len chcú(skoro). Kto však vládze odolať tým krásnym očiam? Ja teda nie.:);):D
Petra Nová
15.12.10,17:33
Je jasné, že domáce zvieratká sú našimi maznáčikmi, len rozmýšľam, či aj my sme pre nich takými miláčikmi, ako oni pre nás.:confused: K tej úvahe ma podnietil dnešný podvečer, od ktorého ma môj miláčik ignoruje takým spôsobom, aký som od nej nečakala. Nepohnute leží v pelechu, v úplne inej miestnosti, hoci inokedy sa jej prítomnosti neviem striasť. Žiadne kreslo, žiadne motkanie okolo nôh, žiadna reakcia na moje prihováranie. Je hluchá, slepá, vzdorovitá. A že je to vážne, súdim podľa toho, že pri rozhovore so susedou medzi dvermi(jej psík je dôverným kamarátom mojej havy), zostala nehybná. To sa veru u nás ešte nestalo. Pritom nevidím žiadny dôvod na také rozkámošenie.;) Je síce pravda, že sa have dostalo hubovej polievky odo mňa, lebo urobila mláčku bez akéhokoľvek upozornenia, čo sa nestalo, už ani nepamätám. Nemohla som to nechať len tak, ale ani noviny, ako výchovný prostriedok, som nepoužila. A napriek tomu, pre havu to bola urážka preveliká. A teraz dumám, či hava rozumela všetkému, čo som jej pohovorila a celkom by ma zaujímalo, čo by mi ona chcela povedať, keby mohla.:D
Som zvedavá, ako dlho vydrží trucovať. Niekedy je ozaj ľahšie uzmieriť sa s ľudským tvorom, ako s jedným mrňavým domácim miláčikom.
verkaz
15.12.10,18:09
Určite ti rozumela. Ale to dlhé urážanie je divné.
Môj vydrží tak deň, hlavne vtedy, keď ho dám na deň do psieho hotela alebo ideme do salónu. Nekomunikuje s nikým. Len v noci sa tichúčko priplazí a ráno je všetko v poriadku.
Dnes sa stalo, že keď prišiel poobede na návštevu syn, po hlučnom uvítaní si išiel do kúpelne umyť ruky a Danyho tam nedopatrením zavrel. Ani sme si to nevšimli len keď za pár minút začal škrabať na dvere. Keď sme mu otvorili tak skákal od radosti, že som ho musela zobrať na ruky. Nevedel za čo sme ho potrestali, že sme ho nechali samého v tme.
Petra Nová
16.12.10,09:51
Nakoniec všetko skončilo hapy ...
Po tom, čo som večer havu horko ťažko obliekla do kombinézy a von urobila čo mala, v tom mraze vyše pol hodiny rozmýšľala, či už má ísť domov a či nie. Labky jej mrzli, zdvíhala striedavo pravú a ľavú, ale nie a nie prejsť cez vchodové dvere. Keď sa konečne umúdrila, doma dostala po ušiach. A čuduj sa svete, keď sme umývali labky, perfektne spolupracovala. Najprv mi podala prednú, potom zadnú, bez povelu sa otočila a zopakovalo sa to. Keď som jej labky utierala a fénovala, boli sme zas najväčšie kamarátky.
Som šťastná, že zas uplynul deň a som bližšie k zimnému slnovratu.:)
jozka56
16.12.10,20:37
Miník bol včera u frizérky, tiež chodí odtiaľ veľmi zdutý...ale včera nestíhal a nezdúval sa, držal stranu paničke, lebo pani holička konštatovala, že takého "bezdomovca" chlpatého Miníka, ale bez chrobáčikov ešte nevidela a nestrihala. ...no ale, čo chce po 4 mesiacoch:) nebolo kedy:)
Petra Nová
18.12.10,12:33
Miník bol včera u frizérky, tiež chodí odtiaľ veľmi zdutý...ale včera nestíhal a nezdúval sa, držal stranu paničke, lebo pani holička konštatovala, že takého "bezdomovca" chlpatého Miníka, ale bez chrobáčikov ešte nevidela a nestrihala. ...no ale, čo chce po 4 mesiacoch:) nebolo kedy:)
Nesúhlasím :D s frizérkou! Súhlasím, že bez chrobáčikov.:) To pre holého Miníka musí byť cez Vianoce +10 st., aby nezamrzol. K vôli nemu aj to vydržím.;)
jozka56
19.12.10,21:12
Oblečko pre Miníka máme, istí mrazy, ale zrýchlili sme aj tempo venčenia počas mrazov, čítanie sms vynechávame :D:)
verkaz
22.12.10,13:56
Dnes som zdobila stromček a Tobi lieta okolo ako divý. Všetko čo sa hýbe a trbliece si chce uchytiť. Radšej som ho priviazala (stromček), lebo neviem do kedy bude stáť. Ale stojí to za ten natešený pohľad. Zrobím fofo a pridám.
plada
23.12.10,06:08
Čo robíte so psom, keď vonku búchajú petardy?
Náš Alan sa tak bojí, chudáčik, že zalezie do skrine, trasie sa, nechce odtiaľ von, nereaguje ani na salám.
Včera som s ním bola večer vonku, počul buchnúť petardu, zľakol sa, skôr, ako som si ho na vodítku pritiahla, vyšmykol sa z vodítka a prchal preč. Je to ratlík, jasné, že som mu nestačila. Našťastie ma čakal pri vchode. Vôbec nechcel byť vonku, ťahal sa domov.
Je to hrozný bojko.
verkaz
23.12.10,07:17
Môj na to nereaguje drasticky, ale Keď sa to stalo, tak som šla s ním hneď do kúpelne a tam to nebolo počuť. Myslím si, že ani tá skriňa nie je zlý nápad, keď tam sám uteká. Treba sa mu prihovárať, zobrať ho na ruky. Je to bohužiaľ pre psíkov veľká trauma.
ja mám ešte aj taký problém, že keď ide popod okná húkačka (policajti, záchranka, požiarníci) začne strašne zavíjať a ani na rukách sa nejde ukľudniť.
zk24
23.12.10,07:22
My budeme mat prve Vianoce a Novy rok so psikom, tak dufam ze to prezijeme v poriadku :)

Tento rok nepojdem ani do mesta na polnoc, ked neviem ako by to sama doma prezila.... co by sme pre nich nespravili, ze?
Ivenka
23.12.10,07:28
Tak to Ti držím palce. Môj yorki je celý Silvester buď na toalete alebo na rukách. A posledné venčenie je asi tak poobede o 15,00 a prvé na Nový rok asi o 18,00. :(
magno
23.12.10,07:28
Ja este ked som mala dobermana,tak to bolo utrpenie,isiel nam prevalcovat cely dom ako behal a stekal,tak som sa jeden rok nechala presvedcit veterinarom,ze je dobre dat mu nejake lieky na spanie a vraj bude spinkat.Velmi sa splietol-nas Tino mierne oblbnuty liekmi sa potacal po dome a stekal ako hrom,,takze jedine co sme tym dosiahli bolo to,ze to mal tazsie,lebo tie lieky ho neuspali,ale bol skor ako pripity.Odvtedy sme ho nechavali na dvore nech sa vysanti a ked to skoncilo,tak isiel dnu ;) Pekinezov sme mali zlatych-vobec ich netankuje co sa vonku deje a kludne sa motkaju po dome,alebo vegetia na gauci.Nas najnovsi prirastok Brunko este silvester nezazil,tak som zvedava co bude ;)
hubatá
23.12.10,19:32
Ja som mala ratlíka, počas ohňostroja som ju vzala k zavretému oknu, chovala som sa akoby som sa z toho buchotu tešila a tak sa tešila aj ona. Samozrejme venčiť sme išli naposledy ako inokedy: okolo 20.00 hod. a potom ráno o 6-7 hodine, teda tak ako bola psina zvyknutá. Nepamätám si že by sme mali problém. J si myslím že ich netreba brať na trhy, do OC, všade tam kde je veľa ľudí, ruch ale nechať ich radšej doma.
Llívia
24.12.10,12:59
Sestra kvôli ich psovi dnes ani ku nám nepríde. Máme tu totiž takých dementov, čo si mýlia Sivester s Vianocami. :mad: Takže by chcela zostať doma a zobrať dnu aj psa, aby sa nebál.
Llívia
27.12.10,19:04
Trochu mimotemy Môžu morčatá:

- cardy (alebo kardy) http://www.petshop.sk/product/cardy-76/,
- svätojánsky chlieb,
- hrachové vločky,
- tekvicové jadierka (nelúpané),
- sóju (suché plody, neupravené)?

Môžem cardy použiť aj ako krmivo pre voľne žijúce vtáčence (môže sa použiť ako krmivo pre exotické vtáctvo, pre domáce neviem, či je vhodné)?
verkaz
05.01.11,14:00
Šantenie na snehu.
Llívia
05.01.11,19:47
Verkaz, krásne fotky. (Zo snehu aspoň nie je špinavý, teda pokiaľ sa nevyváľa v žltom snehu :D:):))
Jarda Slatinany
05.01.11,20:16
Naše mína byla úplně v klidu. Víc ji stresujou kocouři a naše Markéta. Chce to mít dobře odizolovaný dům.
Llívia
05.01.11,20:18
Zákaz používania zábavnej pyrotechniky (max. tak nejaký mestský/obecný ohňostroj) by určite vyriešil viac než odizolovaný dom :rolleyes:.
lujza.j
05.01.11,20:29
musím vám konečne napísať čo mi trhá srdce:mee: bývam v paneláku z výhľadom do rodinného domu.majú krásneho zlatého retrívera, ktorý býva vonku:(viem je to normálne, je to pes ktorý nie je v byte ani v dome, ale je proste vonku:(, ale keby ste ho videli ako v týchto mrazoch je zmotaný do klbka na tom svojom pelechu na ich terase tak mi je z toho:mee:, alebo sedí a cez terasové dvere na nich pozerá dnu:mee: pri pohlade na toho mojho akože jeho "brata" máme labroša ako si hovie v obyvke raz na jednom gauči potom na druhom, ale by vyskočí k nám do postele a ešte sa aj drzo vybrušuje:D tak mi ti príde nespravodlivé:( moja dcéra už povedala "mama ukradnime im ho";)
hubatá
07.01.11,18:48
Chudáčik, že to nevidia..... asi mu je ťažšie na psej duši že ho nikto nechce, nepohladká ako to že je mu zima. Aj ja myslím na psíkov na dedinách ktorí sú na krátkej reťazi, žrať dostane až čo prasa nechá, nik ich nepohladká, nezahrá sa s nimi. Pes je najlepší kamarát pre deti, prirodzenou cestou sa pri ňom naučia byť citliví, starať sa o druhých. Možno sa tak raz ich deti budú správať k nim až budú starí a len sa budú pýtať: kde sme urobili chybu že sme zostali bez pomoci.............
lujza.j
07.01.11,19:16
nechápem to, pretože oni s ním chodia normálne na prechádzku, ale toto neviem ako dokážu:(
zk24
07.01.11,19:18
musím vám konečne napísať čo mi trhá srdce:mee: bývam v paneláku z výhľadom do rodinného domu.majú krásneho zlatého retrívera, ktorý býva vonku:(viem je to normálne, je to pes ktorý nie je v byte ani v dome, ale je proste vonku:(, ale keby ste ho videli ako v týchto mrazoch je zmotaný do klbka na tom svojom pelechu na ich terase tak mi je z toho:mee:, alebo sedí a cez terasové dvere na nich pozerá dnu:mee: pri pohlade na toho mojho akože jeho "brata" máme labroša ako si hovie v obyvke raz na jednom gauči potom na druhom, ale by vyskočí k nám do postele a ešte sa aj drzo vybrušuje:D tak mi ti príde nespravodlivé:( moja dcéra už povedala "mama ukradnime im ho";)

V tom pripade musis mysliet aj na vsetkych vyhodenych, v divocine narodenych, tulavych zvieracich tvorov....

Nasa fenka na dome mala sedem mladych. ja som si nechala dcerku - Lizy (byva u mne v byte) a jedneho "syna" sme nechali mamicke fenke, nech nie je sama. Ked idem k nasim na dom, beriem Lizy so sebou a ona samozrejme moze ist dnu (kedze je to "interierovy pes" uz) a oni dvaja musia byt vonku. Niekto si povie, ze aka je Lizy stastna ze moze ist dnu a tak... Ono je to mozno prave naopak. Oni maju neustaly pohyb, zahradu k dispozicii, pravidelne kosticky z nedelneho obeda... su zvyknuti byt vonku, a je im dobre... Ked sme u nich na navsteve, nemozem Lizu odtial dostat. Psik je na to zvyknuty, a ver tomu ze je mu dobre. Ak nie je tyrany a teda hladny, bity... Aspon si tak myslim...
lujza.j
07.01.11,19:24
V tom pripade musis mysliet aj na vsetkych vyhodenych, v divocine narodenych, tulavych zvieracich tvorov....

Nasa fenka na dome mala sedem mladych. ja som si nechala dcerku - Lizy (byva u mne v byte) a jedneho "syna" sme nechali mamicke fenke, nech nie je sama. Ked idem k nasim na dom, beriem Lizy so sebou a ona samozrejme moze ist dnu (kedze je to "interierovy pes" uz) a oni dvaja musia byt vonku. Niekto si povie, ze aka je Lizy stastna ze moze ist dnu a tak... Ono je to mozno prave naopak. Oni maju neustaly pohyb, zahradu k dispozicii, pravidelne kosticky z nedelneho obeda... su zvyknuti byt vonku, a je im dobre... Ked sme u nich na navsteve, nemozem Lizu odtial dostat. Psik je na to zvyknuty, a ver tomu ze je mu dobre. Ak nie je tyrany a teda hladny, bity... Aspon si tak myslim...
hlavne nech ich nevidím:(lebo keby som bývala v rodinnom dome neviem ako by to dopadlo. viem že to asi tak má byť, ale aj tak mi ho je ľúto, keby som to denno denne nevidela asi by som to neriešila. viem, že je to vonkajší pes, ale aj tak mi toto plemeno pripadá, že je viac na dnu ako von.;)
srakora
08.01.11,11:24
Ahojte, prosím poraďte. Možno to tu už bolo, ale mám kocúra 8,5 mesiaca, všetko hryzie, a trhá pazúrmi, tie mu pravidelné strihám. Vyrastie z toho, alebo mu to ostane?
arizona
08.01.11,11:41
Ahojte, prosím poraďte. Možno to tu už bolo, ale mám kocúra 8,5 mesiaca, všetko hryzie, a trhá pazúrmi, tie mu pravidelné strihám. Vyrastie z toho, alebo mu to ostane?
Mas ho dnu, v byte?
V obchodoch dostat rozne hracky pre macky,ale aj "skrabadla" na pazury.
Aj ked je zviera v byte,je to jeho instinkt, ze brusi pazuriky.
Mozno tak robi aj z nudy...
Nase macky sa radi hraju s malymi plysovymi hrackami,tie si vyhadzuju,hryzu ich,nahanaju sa s nimi.Hrkalkove hracky sa nam neosvedcili.
Obcas sa hraju aj s pinpongovou loptickou-tu nahanaju po celom dome :---
Na pazury maju aj domcek so sisalovym skrabadlom, ale najradsej maju jeden stary strom v zahrade,ten nikdy neobidu,aby si pazuriky naostrili.
Llívia
08.01.11,15:44
Ahojte, prosím poraďte. Možno to tu už bolo, ale mám kocúra 8,5 mesiaca, všetko hryzie, a trhá pazúrmi, tie mu pravidelné strihám. Vyrastie z toho, alebo mu to ostane?
Sestrin "interiérový" kocúr si pazúry brúsil zásadne na boku švédskej lavice. Keď kúpili "normálny" gauč, tak si pazúry brúsi aj na ňom. A to som mu kúpila taký domček s polšinami (dole domček (búda), na ňom tri "nohy" obalené sisalom, na tom ďalšia "noha" obalená sisalom a ďalšia plošina). Má 5 rokov a zvyky nezmenil.
Najlepšie sa vybláznil pri hre so skákajúcou gumenou loptičkou.
Dajú sa kúpiať aj také sisalové "rohy" - dávajú sa na rohy múrov v byte. A ako hračka môžu byť aj papiere naskladané do tvaru harmoninky, priviazané na motúz a motúz zavesiť napr. na schody - s týmto sa kocúr tiež hrával.
srakora
08.01.11,16:31
Ďakujem za odpovede. Mám ho v byte, má aj škrabadlo, aj loptičky, plyšového psa, ale aj tak si vždy nájde niečo, čo zničí. Najväčšie prekvapenia ma čakajú, keď prídem z roboty domov. KeĎ ostane sám doma, to sú prekvapenia .... Chystám sa prerábať byť a nerada by som, aby mi ničil nový nábytok. Vlastne som sa chcela dozvedieť, či sa ukľudní, keď dospeje.
arizona
08.01.11,17:21
Asi sa nudi,ked je sam doma...

Mal by z toho vyrast,je este malicky, potrebuje spolocnost.
Ale netreba sa spoliehat, ze sa to oduci sam. Treba ho zakazdym vyhresit,prip. nejakymi novinami capnut po zadku...aby pochopil, tam nesmie. Ak zacne skrabat,preneste ho k skrabadlu. A stale dokola...
Budete potrebovat trochu trpezlivosti a cvicenia. Drzim palce