Dana1
08.01.11,18:42
Náš kocúrik škrabe o koberce, ale tiež nám škrabal keď bol menší sedačku. ako píše arizona, pohrazili sme mu novinami a už prestal. a keď aj ho niekedy napadne o sedačku tak už pozerá kto ho vidí a už uteká. :D teraz má 2 roky a vôbec nám neničí nábytok. je to náš domáci miláčik.
arizona
08.01.11,17:59
krasnuckyyy .-)))
Dana1
08.01.11,18:04
Ďakujeeem. :-)
Miška1
09.01.11,20:37
Toto je zase náš domáci miláčik-kanadský Sfing.Výhodou je, že ak by ste u nás doma aj lupou hľadali nejaký ten mačací chlp, bohužiaľ, nič nenájdete.
verkaz
09.01.11,21:06
milučký
Valcake
09.01.11,21:52
Je taký zaujímavý, že je až pekný. Výborný pre alergikov.
Miška1
10.01.11,20:29
Je taký zaujímavý, že je až pekný. Výborný pre alergikov.
Ďakujem, naozaj je zlatý...Ibaže, dnes, keď sme s ním boli na očkovaní u veterinára, tak veterinárovi sa nepáčil. Veterinár asi obľubuje klasiku-chlpaté mačky.
Valcake
10.01.11,20:36
..nič si z toho nerob, je to veľmi vzácny druh mačičky. Hlavné je to, že vy ste spokojní a vám sa páči. S takýmto druhom sa nemôže každý chváliť. Je dosť veľkou raritou. Aspoň u nás. Želám všetko dobré, nech sa drží!
renata_k
11.01.11,08:14
Ďakujem, naozaj je zlatý...Ibaže, dnes, keď sme s ním boli na očkovaní u veterinára, tak veterinárovi sa nepáčil. Veterinár asi obľubuje klasiku-chlpaté mačky.

Nemyslím si, že veterinár by mal vyjadrovať svoje názory ohľadom toho, aké zviera sa mu páči alebo nepáči. :eek: Je to neetické a predovšetkým neprezieravé vzhľadom na jeho biznis.:D
magno
11.01.11,08:39
Toto je zase náš domáci miláčik-kanadský Sfing.Výhodou je, že ak by ste u nás doma aj lupou hľadali nejaký ten mačací chlp, bohužiaľ, nič nenájdete.

Je uzasna,krasna a vobec.............super ;)
Zitulda
11.01.11,09:23
Ak si pozriete môj profil, mám tam vnučkinho miláčika - kocúrik Alík, ktorý má teraz už jeden a pol roka. Ešte nemal mačičku a teraz našim najvňčším problémom je, že dcéra s vnučkou sú nútené odísť (od dcérinho manžela) do podnájmu. Našli sme konečne jeden vhodný, ale...majiteľ bytu síce zatiaľ nemá námietky proti nemu,(že sa to uvidí:confused:) no my máme obavy zo značkovania, čo sa zle čistí a je to o dušu. Ešte nevieme, či si zvykne na nové prostredie, ako sa tam bude správať? Je veľmi čistotný a naozaj milý nevieme či ho dať kastrovať a predať ho?...zatiaľ vnučka ani počuť nechce je to jej miláčik. Škoda by bola určite,lebo je papierový a krásny a bolo by vhodné pred prípadne nutnou kastráciou mu tú mačičku nájsť...ibaže ako? prosím poradíte nám?
arizona
11.01.11,11:15
Zitulka,skuste pozriet napr. u veterinarneho lekara na nastenke,tam byvaju casto taketo informacie a dopyty ,alebo v miestnych inzert. novinach
andreaS
11.01.11,11:24
neviem ci je zrovna vhodne urobit kocurikovi to co chcete :confused: ... predtym mu dopriat a potom kastrovat...

pokial neni uchovneny (neviem ake su podmienky pri mackach ale tipujem, ze dost podobne psom), tak tie papiere su mu aj tak na nic... je to len istota pre vas, ze mate kocurika rasy akej ste chceli ... naco tvorit dalsie macence, ked ich je tolko narodenych a plne docasne opatery... podla mna zbytocne... navyse ked mu chcete este dopriat zazitok a nasledne slus...

poviem to tak ako to bolo raz povedane v jednej relacii: predstavte si, ze raz, jeden jediny krat v zivote mozete mat sex... a potom uz nikdy...

aby prave z tohto ten kocurik nezmenil vyrazne spravanie...

ale pri mackach nie som az tak "doma" ako pri psoch, no aj tak zastavam nazor, ze je zbytocne plodit dalsie maciatka, pokial nejde o chovne jedince a pokracovanie chovu...
viktorienka
11.01.11,11:29
Diegito.... :) ale to ešte keď bol maličký....
Llívia
11.01.11,11:31
Ešte stále je taký chutnučký? :o:)
andreaS
11.01.11,11:35
aky drobec! kde mu davate baterky? ;)
Llívia
11.01.11,11:39
AndreaS, on je na baterky? Škoda, že som nevedela pred týždňom, keď mal synovec rok. On je strašne zaťažený na psov, bola by som mu ho kúpila - aj s baterkami, aby sa hýbal a štekal :D :D :D
srakora
11.01.11,12:08
Mne veterinár povedal, že keď kastrovať tak v 7 mesiaci, kým nezačne značkovať, lebo neskôr sa už kastráciou značkovania nezbavíte
andreaS
11.01.11,12:29
Llívia: ten na obrazku bude isto zivy :D to len narazam, ze vyzera ako plysovy, preto otazka kam sa davaju baterky ;)
Llívia
11.01.11,12:39
:D Viem, že je živý. Synovec by bral aj takého (zatiaľ majú "len" kocúra a psov chodí s dedom pozerať po dedine (teda on nechodí, vezie sa v kočíku :D:D:D) Dedo má vytipované miesta, ktoré nesmú obísť, aby malý videl havkov.)
magno
12.01.11,09:31
Ja som neodolala a konecne som si odfotila nasho Brunka pri kupani.Vzdy ked je mokry tak mi neskutocne pripomina ET-ho.Casovy odstup medzi ET a Brunom je asi tak 45 minut. ;)
verkaz
12.01.11,09:40
je roztomilý:):):)
alabut
12.01.11,10:06
Pekny, ako nas, vlani skapal.
Llívia
12.01.11,12:36
Magno, vyzerá byť nasr...dený :D

Krajší je, keď je suchý. :)
magno
12.01.11,12:38
to alabut.... to je ze ake konstatovanie,az ma zamrazilo :(;)
magno
12.01.11,12:40
to Livia - on nie je nasr.....deny ;) Bruno sa rad kupe.Rano som mu len tam mimochodom povedala,ze sa dnes budeme kupkat a uz poskakoval v kupelni.On sa len tak vyplestene tvari ;):D;)
Llívia
12.01.11,20:55
To je super, že sa rád kúpe, že nemáte také problémy ako písali niektoré poraďáčky, ktorých pes sa nerád kúpe.
Llívia
12.01.11,20:56
magno Dnes, 02:38 PM
to alabut.... to je ze ake konstatovanie,az ma zamrazilo

Tiež si kladiem rovnakú otázku.
Nikdy by som o svojom domácom miláčikovi nepovedala, že skapal. Moji umierajú alebo odídu za dúhový most. A tiež nežerú, ale papajú, kŕmia sa, jedia ;) (ani v obchode som nikdy nevidela "žrádlo", vždy iba krmivo).
magno
13.01.11,06:16
.....presne tak...snad to nebolo tak myslene,ako je to napisane ;)
luja5
16.01.11,16:27
náš unavený cestovateľ
verkaz
16.01.11,18:28
chudáčik zmorený
verkaz
16.01.11,18:29
alabut - hádam odišiel do psieho nebíčka
verkaz
16.01.11,18:36
Poraďáci,
prosím podpíšte Petíciu o zrušenie zákona, ktorý povoľuje strieľať psov v poľovníckych revíroch.
Petičné listiny by mali byť u zverolekárov alebo v predajniach s potrebami pre zvieratká.
Llívia
16.01.11,20:43
Verkaz, na nete nikde nie sú (keď bola petícia za sprísnenie zákona o týraní zvierat, tá na nete bola - mali ju zverejnenú niektoré útulky).
Llívia
16.01.11,20:47
Vygúglila som len toto, ale je to ešte z mája 2010:
http://www.facebook.com/event.php?eid=114519655225889
Petícia sa rozbehla nanovo?
(Inak, občas mám taký dojem, že by vôbec mali sprísniť zákon pre malých bohov = poľovníkov, čo sa týka strieľania - koľkokrát bolo v správach, že sa navzájom postrieľali, aj teraz nedávno. A nedávno bolo aj správa, že zastrelili (postrelili?) psa majiteľke, ktorá ho síce mala pusteného, ale nebol ďaleko od nej - to čo sú za móresy strieľať vtedy, keď sú tam iní ľudia?!!!:mad::mad::mad::mad::mad:
verkaz
16.01.11,21:11
Neviem nikde nájsť, či sa rozbehla znovu. Ja som dostala správu na Facebooku z Útulku Tuláčik. Dám dotaz a ozvem sa.
Už som našla "Psia duša". Petícia stále beží.
Llívia
16.01.11,21:21
OK. Na ich stránke som nič nenašla.
Llívia
16.01.11,21:23
mimotemy Aj v útulku Tuláčik si môžete virtuálne (na diaľku) adoptovať psíka. :)
http://www.utuloktulacik.sk/?menu=34
verkaz
17.01.11,10:31
Llívia,
chcela som otvoriť tému, ale neviem to tam skopírovať
http://psiadusa.sk/pet01.htm
Je tam znenie petície aj petičné hárky.
Ja v debate o psích útulkoch som dávala náš Tuláčik za vzor. Nemajú priestory, sú v provizóriu, ktoré im poskytol milovník zvierat. Robia to dobrovoľníci zadarmo, prežívajú ako tak len z darov a zbierok a mesto sa k ničomu nemá. Každý, kto si otvorí ich stránku, pozrie si fotografie a ich činnosť, tak sa presvedčí, že sa nedajú útulky porovnávať.
Veľmi si cením ich prácu a keď môžem, tak pomôžem. Aj s vnučkou sme boli na novoročnej prechádzke s týmito psíkmi. Bola som veľmi milo prekvapená, koľkí sme sa tam zišli.
Už sa mi to podarilo, tak idem otvoriť tému
Llívia
17.01.11,20:44
Novoročná prechádzka - niečo som čítala. Vám sa tuším neušiel psík. Či áno a pletiem si to s niekým iným?:rolleyes:
verkaz
17.01.11,20:58
Áno dobre si čítala, vrátili sme sa domov pre svojho a pripojili sme sa k tým z útulku.
Melnick
17.01.11,21:07
Dievčatá, dnes som na Topky.sk čítala o krutosti na zvieratkách - v Poľsku mladíci utýrali haskiho.:mee::mee::mee:
Kontakt na "Psia duša" mi dala Simonab , ona už pomáha veľmi dávno, ja občas :o, bohužiaľ, len keď si prečítam niečo smutné o psíkoch.:o
Aj teraz som zabudla na vianočné granule - hanbím sa, ale napravím to. :)
Melnick
17.01.11,21:19
mimotemy Aj v útulku Tuláčik si môžete virtuálne (na diaľku) adoptovať psíka. :)
http://www.utuloktulacik.sk/?menu=34

Už sú všetci adoptovaní, alebo zle pozerám???
Llívia
17.01.11,21:30
Už sú všetci adoptovaní, alebo zle pozerám???
Ten odkaz bol na podmienky virtuálnej adopcie.

Psíka treba vybrať odtiaľto: http://www.utuloktulacik.sk/?menu=26
Melnick
17.01.11,21:36
Už som to našla. :) Aj som si psíkov prezrela.
verkaz
18.01.11,14:21
Sú strašne milí a vďační za každé milé slovo alebo pohladenie.
Llívia
18.01.11,18:13
Nemôžem pomôcť pri venčení útulkáčikov, lebo 1. sa trochu/trochu viac psov bojím (záleží od veľkosti psa :D), 2. blbé, nevyhovujúce spoje. Tak som si aspoň jedného adoptovala, ten našiel nový domov, mám adoptovaného ďalšieho, a keď nájdem čas a príde výplata :D, pozriem, čo im v útulku treba a objednám im niečo potrebné. :)
verkaz
18.01.11,20:24
ty si strašne zlatá :):):) a hlavne ma teší, že som tiež pomohla útulku. Moje deti vravia, že keby som mala dom, tak mám aj 10 psíkov z útulku. Kedykoľvek idem do mesta, tak im niečo zoberiem, stačí len balíček piškót alebo v zime starú deku. Môj má doma plný kôš hračiek,tak vždy nosím aj tým do útulku.
Llívia
18.01.11,21:43
Keby som mala dom, tiež si vezmeme z útulku aspoň jedného psíka :) Doma ho mať nemôžem, aj keď sa už mama prekecla a dovolila :rolleyes::D (Nemôžem ho mať hlavne kvôli škrečkom, aby im niečo neurobil.) Tak aspoň podporujem môjho virtuálneho + sestrinho z útulku. Pôvodne mala 2 (podporovala som oboch), ale jedného nezvládali, tak ho vrátili. Akurát v nedeľu sme boli u nej a hovorila mi, že ho vrátili z ďalšej rodiny, a že už je v novej rodine.
Sestrin útulkáčik bude mať rok, tak ho chcem "podporiť" čipom + poistkou (poistku musím najskôr naštudovať, či sa to oplatí).
srakora
19.01.11,05:19
No toto je ten náš hyperaktívny kocúr
Llívia
19.01.11,06:04
Srakora, krásny! :)
Pekne pózuje. On je taký fotogenický a rád sa fotí?
2009
19.01.11,06:11
No toto je ten náš hyperaktívny kocúr

Vyzerá tak nevinne :)
srakora
19.01.11,06:41
Vyzerá tak nevinne :)

No, vyzerá, ale keď ho to chytí .... Treba na neho stále dávať pozor. Dúfam, že z toho vyrastie

Llívia: fotenie mu nevadí, je mu to v podtate jedno, hlavne, aby bola nejaká činnosť. Na tej fotke je kľudný, je tam ospatý.
verkaz
19.01.11,09:50
to je krásny model
lenkam68
20.01.11,09:27
A toto je náš miláčik Leo, ktorý bol tento rok z vianočného stromčeka úúúúplne unesený. Až tak, že si postupne odnášal z neho vianočné ozdoby.:)
magno
20.01.11,09:40
....je prekrasny :)
Llívia
20.01.11,09:49
Vianočné ozdoby sú pre mačky lákavé - sestrin kocúr si tiež vlani nejaké zvesoval :D Tento rok už nie - stromček bol priviazaný za špicu o zábradlie tak, že visel vo vzduchu.
Llívia
20.01.11,09:50
Krásavec.
lenkam68
20.01.11,10:05
No toto je ten náš hyperaktívny kocúr
Je krásny. Postavou sa ponáša na nášho kocúra - britská modrá.
est
21.01.11,19:19
Moji miláčikovia sú síce trocha väčší, ale sú to naozaj členovia rodiny.
Na veľkosti vtedy naozaj nezáleží. Najviac zo všetkého majú radi behanie vonku a vyhrievanie sa v lete na slniečku a v zime doma pri krbe.
verkaz
21.01.11,21:15
Sú prekrásni a pekné je aj foto pod Kriváňom
est
21.01.11,21:19
Tesne vedľa, je to Končistá... ale aj tak ďakujem... je to len foto z mobilu, ale na žiadnej inej nie sme všetky tri spolu...;)
verkaz
22.01.11,08:09
To som sa sekla, teraz, keď si ma upozornila, tak mi to došlo. Keď sim pri dcérke v Hágoch, tak sa na ňu pozerám /na tú Končistú)
est
22.01.11,12:14
Tak to sme vtedy kúsok od seba - ja som zo Štôly...:)
Na tie lúky pod Hágami s mojimi RR chodíme najradšej.
beloba12
23.01.11,20:37
naši kocúri
Valcake
23.01.11,21:54
...sú to kamaráti, to je vidno;) sú milučkí.
lenkam68
24.01.11,06:12
Nádhera. Sú rozkošní. Ozaj sa tak ľúbia, alebo len pózujú?:):D
srakora
24.01.11,11:10
Kto má dobrú "fintu" ako podať kocúrovi odčervovaciu tabletku? Máme s tým problém na všetko nám príde a nechce ju prehltnúť. Skúšala som aj popučiť na prášok, ale keď ju zavonia v potrave, tak to nechá tak. Už som v koncoch s nápadmi, aby tú tabletku užil. Do čoho mu ju mám primiešať, aby to prehltol?
lujza.j
24.01.11,11:21
neviem či to je finta, ale ja keď nášmu labrošovi dávam pirule, aj keď jeho nie je problém oklamať "zožere všetko"-vysávač:D tak mu otvorím tlamu vložím mu tabletu hlbšie na jazyk a zavriem tlamu a pridržím rukou kým neprehltne a je to:D ak sa to dá aplikovať aj pri cice to neviem;)
andreaS
24.01.11,11:38
ani ryba neprekryje pach tablety?

ja davam tabletky do syrokremu... zatial ani jeden nemal problem... dam ako oblbovak predtym cisty syrokrem a do dalsich si postupne zamaskujem tabletky :D
srakora
24.01.11,12:08
Ďakujem za nápady, vyskúšam asi ten syrokrém a ak nebude fungovať skúsim mu to aplikovať ako psovi, do tlamy
alaya1
24.01.11,12:28
Kto má dobrú "fintu" ako podať kocúrovi odčervovaciu tabletku? Máme s tým problém na všetko nám príde a nechce ju prehltnúť. Skúšala som aj popučiť na prášok, ale keď ju zavonia v potrave, tak to nechá tak. Už som v koncoch s nápadmi, aby tú tabletku užil. Do čoho mu ju mám primiešať, aby to prehltol?
my davame zabalene do sunky- no psovi.
evuš
24.01.11,12:47
Aj ja nášmu westíkovi - tabletku zabalím ako maličký darček do šunky, a keďže on je "pažravček" prehltne a je pokoj ...
verkaz
24.01.11,13:11
Mne sa osvedčilo do pečeňového syra. Tiež som mu dala pár kúskov bez tabletky a potom si ani neuvedomil, že som ju tam vložila.
amara
24.01.11,13:23
Su pekní. ja som zdedila mačky dve a mám strach že budú mať malé mačiatka kto vie poradiť ako zabrániť aby k tomu došlo.
andreaS
24.01.11,13:52
zobrat k veterinarovi a dat vykastrovat...
alaya1
24.01.11,18:23
Existuju aj hormonalne injekcie, nebudu harat- neviem, ci je to spravne pomenovanie pre macky.
ladyrs
24.01.11,18:36
fotka nekvalitná, ale tá póza :-))))
Valcake
24.01.11,18:42
...urob viac fotieeeeek;) je úžasná. ... a póza nemá chybu:)
ladyrs
24.01.11,18:45
aby sa neurazil kocúrik Sunny,tak pridávam aj jeho fotku
ladyrs
24.01.11,18:47
...urob viac fotieeeeek;) je úžasná. ... a póza nemá chybu:)

Valika, tá fotka s monitorom bola robená teraz.... táto biela je strašná "umelkyňa"........
willma
24.01.11,19:13
Kto má dobrú "fintu" ako podať kocúrovi odčervovaciu tabletku? Máme s tým problém na všetko nám príde a nechce ju prehltnúť. Skúšala som aj popučiť na prášok, ale keď ju zavonia v potrave, tak to nechá tak. Už som v koncoch s nápadmi, aby tú tabletku užil. Do čoho mu ju mám primiešať, aby to prehltol?Mačicu napevno zabaliť tak, aby len gebuľka trčala a nemohla si labky vyslobodiť, ja som naše navliekla do rukáva od detského pyžamka, a potom podať tabletku hlboko do krku a zavrieť prskajúcu a protestujúcu papuľku a jemným masírovanim hrtana docieliť prehltnutie.;)
arizona
24.01.11,20:07
Kto má dobrú "fintu" ako podať kocúrovi odčervovaciu tabletku? Máme s tým problém na všetko nám príde a nechce ju prehltnúť. Skúšala som aj popučiť na prášok, ale keď ju zavonia v potrave, tak to nechá tak. Už som v koncoch s nápadmi, aby tú tabletku užil. Do čoho mu ju mám primiešať, aby to prehltol?
Ja mam este vacsiu starost! Dostat do do troch maciek :--- Tiez som vyskusala vselico, spolupracovala cela rodina :D,ale vzdy velky problem...
Uz som skusila aj to , ze 3 dni dostavali jedlo iba s tabletkami, ale vydrzali drzat hladovku,ale nezozrali a trucovali. Nepomohlo ani natlacit do krku,ani na prasok v jedle...nic.

Tak teraz druhy rok kupujem taku odcervovaciu pastu u veterinara. Natries im na laby /tam si lahko dociahnu/. Macka ma v sebe ten cistiaci pud, ze neznesie spinu a cisti sa. Takze to do seba dostane.
Aj ked pri tom prskaju ako besne,tvare zvrastene a urazene... ale olizuju :D

S hafanom nemam problem. Tomu aj keby sme zabalili aj kus tehly do kusa sunky, ci masa, tak zlopne a hotovo :---
srakora
25.01.11,11:51
ani ryba neprekryje pach tablety?

ja davam tabletky do syrokremu... zatial ani jeden nemal problem... dam ako oblbovak predtym cisty syrokrem a do dalsich si postupne zamaskujem tabletky :D

Ďakujem za typ, skúsili sme a zabralo bez problémov
andreaS
25.01.11,12:14
rado sa stalo ;) hlavne ze cica dostala tabletku nenasilne ;)
Alcielle
26.01.11,10:46
ja sa tiez idem pochvalit s nasimi ciciakmi. na spolocnej fotke bola nasa stastna rodinka: mamka Keisy alebo aj "Keksík" a jej dvaja kocurikovia Bonny (ciernobiely) a Piggi (cierny). Dnes uz 1,5 rocní.
Keksík nám nanestastie pred casom zmizla :mee: stale dufam, ze sa objavi :( :(
verkaz
26.01.11,10:55
Sú zlaté, dúfam, že sa Keksík pbjaví
plada
26.01.11,12:32
Ja mam este vacsiu starost! Dostat do do troch maciek :--- Tiez som vyskusala vselico, spolupracovala cela rodina :D,ale vzdy velky problem...
Uz som skusila aj to , ze 3 dni dostavali jedlo iba s tabletkami, ale vydrzali drzat hladovku,ale nezozrali a trucovali. Nepomohlo ani natlacit do krku,ani na prasok v jedle...nic.

Tak teraz druhy rok kupujem taku odcervovaciu pastu u veterinara. Natries im na laby /tam si lahko dociahnu/. Macka ma v sebe ten cistiaci pud, ze neznesie spinu a cisti sa. Takze to do seba dostane.
Aj ked pri tom prskaju ako besne,tvare zvrastene a urazene... ale olizuju :D

S hafanom nemam problem. Tomu aj keby sme zabalili aj kus tehly do kusa sunky, ci masa, tak zlopne a hotovo :---
Arizona, presne si viem tie mačky predstaviť. Ako sa umývajú a hádžu po Tebe tie zlostné pohľady.
arizona
26.01.11,12:43
Arizona, presne si viem tie mačky predstaviť. Ako sa umývajú a hádžu po Tebe tie zlostné pohľady.
Jáj,ha !!! Je to taka husta pasta,takze poskakuju,dvihaju raz jednu,raz druhu labu,lebo sa im to nepaci.Tak to olizuju,prskaju,krcia nufaky a zazeraju zlostne po mne,co som im to urobila :D:D:D:---
didjo
26.01.11,13:18
ano krásny miláčik
Llívia
26.01.11,19:18
Hafan bol dnes na kastrácii, ale čipovať ho nedali. Že až na budúce.
verkaz
27.01.11,11:15
Viem že prispievatelia v tejto téme majú svojich miláčikov. Ale ak viete o niekom, kto by chcel zažiť lásku psíka, tak mu poradte.
V Útulku Tuláčik je momentálne krásny bigl. Jeho majiteľ sa už 10 dní o neho neprihlásil. Je krásny, naučený na čistotu. Pozrite si na Facebooku v útulku. Stále pri bráne vyzerá svojho pána a určite si zaslúži domov.
alabut
27.01.11,11:57
Vtaky mi uleteli, kocur kdesi zmizol.
Valcake
27.01.11,12:03
...tu píšeme o miláčikoch a tvoj príspevok nepatrí ani do: "srandičky", preto si dostal nevhodné..
lujza.j
27.01.11,13:24
Hafan bol dnes na kastrácii, ale čipovať ho nedali. Že až na budúce.

ako sa má?
Llívia
27.01.11,21:42
ako sa má?
Tak, že skončil na druhej operácii, lebo si rozhrýzol ranu a vraj si prehrýzol aj nejakú cievu (:confused:) (hafana som nevidela, hovorila mi to mama, ktorej to volala sestra). A to mu po kastrácii veterinár dal na krk "kornút".
(Au-pair zlyhala, neustriehla ho.)
verkaz
28.01.11,09:38
Chúďatko malé a dávala mu niečo od bolesti ?
lujza.j
28.01.11,10:31
náš keď bol na nútenej kastrácii tak som si zobrala "očr"/dovču/tiež mal lievik:)celkom som to ustriehla, ale po operačný stav trval veľmi dlho:(
Llívia
28.01.11,10:55
Asi nevedeli, že až takéto niečo sa môže stať. (Zabezpečili "au-pairku", ale tá zlyhala - neustriehla ho.) Teraz má väčší lievik. Dúfam, že sa mu rany rýchlo zahoja, bez komplikácií.
lujza.j
28.01.11,13:53
želám skoré uzdravenie:)
Llívia
29.01.11,21:50
Verakz, lieky od bolesti nejaké mal. Teraz berie aj antibiotiká, aj lieky od bolesti. Pred druhou operáciou sa veterinár vyjadril, že ešte nikdy nevidel, aby si pes niečo takéto urobil. Teraz má hafan v rane drén, ktorý by mu mal veterinár odstrániť v utorok alebo stredu. Inak je pokojný, akurát, keď nie je sestra doma, tak že behá a hľadá ju. Teraz je vo vnútri. Von chodí iba na vyvenčiť sa. Stane sa niečo, keď sa celý vyváľal v sneh (aj zašitú ranu)?
lujza.j
30.01.11,13:02
náš mál kastráciu tiež v tomto ročnom období, čiže sneh blato a iné špiny:(hojilo sa mu to veľmi dlho keď sme chodili von tak som mu dávala mužove staré boxerky.urobila som mu dieru na chvost a prdel,aby mohol kakať a tak sme dlho chodili.všetci mysleli, že máme hárajúcu fenu:)
verkaz
30.01.11,13:51
Tak potom náš Tobík bol nezmar. Po kastráciu keď som išla o 2 hodiny pre neho k zverolekárovi, tak už behal po záhrade s jeho psíkom. Zvládli sme to bez goliera. Len som dávala pozor aby si nedohrýzol stehy. Ale mal to riadne nastriekané. Možno to bolo aj tým, že už mal dve operácie žalúdka za sebou a to mal rany po celom brušku ale tiež to zvládol bez goliera.
Dúfam, že aj Tvoj bude už v poriadku.
lujza.j
30.01.11,14:15
tak to môžeš byť rada:)našemu v mieste kde mal guľky navrela taká guľa, že som muža pýtala či mu ten nádor určite odrezali, a toto kým sa mu vstrebalo alebo lepšie povedané odtieklo tak trvalo dlho.dokonca aj doma nosil odstrihnuté pyžamové gaťe:)lebo všade kvackal krv:(
Llívia
30.01.11,15:58
(Verkaz, to je sestrin pes - z útulku.)
Lujza.j, ďakujem za nápad, Posunula som ho ďalej. Hafan je stále na tom dobre, len že sa snaží rozbiť golier :D
makaluzo125
30.01.11,16:22
:)Ja sa riadim mottom "Najlepší priateľ človeka je pes".A preto mám doma krásneho jazvečíka není krátko ani dlho srstý pretože rodičov ma miešancov otca dlhosrstého a matku kratkosrtú alebo naopak to si nepamätám.Fotku sem nemôžem dať lebo neviem ako sa to robí.A volá sa Benny!!!:)
verkaz
31.01.11,09:58
Máš z neho veľkú radosť
verkaz
03.02.11,09:25
Od včera mám nový zážitok. Náš Dany po stretnutí s jeho hárajúcou kamarátkou odmieta čokoľvek jesť. Začalo to predvčerom večer. Včera ráno zjedol trochu a od tej doby nič. Akékoľvek pamlsky odmieta.
Stretli ste sa už niekto s tým? Či to nebude aj začiatok nejakej choroby. Uvidím ešte ako sa bude chovať zajtra a budem asi musieť ísť k zverolekárovi.
lujza.j
03.02.11,09:36
zamilovaný,to prejde:)
mirpo
03.02.11,10:45
Súhlasím s lujza.j, to prejde.
Známej havo si vždy, keď v okolí hára fenka, lahne k dverám alebo na okno a nepohne sa odtiaľ, kým ho nezoberú von; odmieta akúkoľvek potravu a nechce sa hrať, prípadne ešte aj kňučí. Vždy to trvá niekoľko dní a potom je zase O.K. :D

PS: Tá moja malá potvorka bude tiež v najbližšej dobe hárať. Začína byť nekludná, neposlušná, dvojnásobne "mojkavá" a stráááášne precitlivelá :D a k tomu všetkému má dnes 3 roky :)
evuš
03.02.11,11:19
Tá je nádhernááááá
mirpo
03.02.11,11:26
Ďakujem. To je môj anjelik, ešte mám aj čerta :D
Llívia
03.02.11,11:44
Mirpo, mne "kňučí" škrečulka, keď cíti samčeka :D:D:D A snaží sa prehrýzť cez mreže.
(Samček nekňučí, ale hryzie mreže ako besný, jemu sa to snáď raz aj podarí, prehryze sa von a pôjde za samičkou :D:D:D)
Žabinka
03.02.11,11:59
Súhlasím s lujza.j, to prejde.
Známej havo si vždy, keď v okolí hára fenka, lahne k dverám alebo na okno a nepohne sa odtiaľ, kým ho nezoberú von; odmieta akúkoľvek potravu a nechce sa hrať, prípadne ešte aj kňučí. Vždy to trvá niekoľko dní a potom je zase O.K. :D

PS: Tá moja malá potvorka bude tiež v najbližšej dobe hárať. Začína byť nekludná, neposlušná, dvojnásobne "mojkavá" a stráááášne precitlivelá :D a k tomu všetkému má dnes 3 roky :)
fešanda je to, prajem všetko najlepšie k narodeninám.
verkaz
03.02.11,12:56
mirpo, tá je krásna akurát by sa hodila nášmu Danymu, len on je angličák.
Ale prajeme jej všetko naj:):):)
evuš
03.02.11,13:05
Mirpo : To je môj anjelik, ešte mám aj čerta


:D manžela ? :D
mirpo
04.02.11,06:17
Mirpo : To je môj anjelik, ešte mám aj čerta


:D manžela ? :D

Nieeee :D
Teda... vlastne je to čertica :---
tamci
04.02.11,08:23
Ahojte. Mám doma už skoro trištvrte roka britskú mačičku. Už začína byť konečne aj pokojnejšia (keď bola malinká, tak bolá nezbedná ako taký čert). Ale pokúšame sa teraz o bábätko. A trošku mám také obavy, niektorí ľudia hovoria, že bábätka by nemali byť pri mačke a podobne... Mám mať obavy alebo máte skúsenosti, že máte v dome aj mačku aj bábätko a všetko je v poriadku? Alebo si mám dávať na niečo pozor?
Llívia
04.02.11,10:29
Ahojte. Mám doma už skoro trištvrte roka britskú mačičku. Už začína byť konečne aj pokojnejšia (keď bola malinká, tak bolá nezbedná ako taký čert). Ale pokúšame sa teraz o bábätko. A trošku mám také obavy, niektorí ľudia hovoria, že bábätka by nemali byť pri mačke a podobne... Mám mať obavy alebo máte skúsenosti, že máte v dome aj mačku aj bábätko a všetko je v poriadku? Alebo si mám dávať na niečo pozor?
Synovec vyrastá s mačkou od narodenia a úplne v pohode. Mačka trochu žiarlila - keď ho sestra kojila, tak sa snažila vopchať (aj sa jej to podarilo) pod malého tak, že ležala sestre na bruchu :D; jasné, že si ľahla do postieľky, do kočíka (mačka, nie sestra :D). Už sa stalo, že ho poškriabala, ale to kvôli tomu, že ju malý chytal za laby, alebo sa chcela hrať (určite mu neublížila naschvál) - toto sa stalo, keď už malý vedel štvornožkovať a dokázal k nej priliezť. Keď behal v pavúku (chodtíku), mačka pred ním utekala :D na miesta, kam za ňou nemohol ísť :D. Teraz akurát dávajú preč vodu a krmivo, najmä granulky sa malému páčia :D
Kým bola sestra tehotná, tak mačku častejšie odčervovali (majú "neznačkovú" mačku, ktorá žije len v dome - až na pár výnimiek, kedy sa jej na chvíľu podarilo ujsť von).
tamci
04.02.11,13:06
No, tak už som kľudnejšia. :) Aj keď ako tak čítam, tak by som sa skôr mala začať báť o tú našu cicu, ako o bábo... :D Veď predsa, byť prejdená pavúkom, byť naťahovaná za labky alebo aby jej dokonca ten nový člen rodiny, ktorý sa zrazu vyskytne v JEJ dome, jedol granulky... tak to teda naštve! :))
trisestri
04.02.11,13:08
Llívia
04.02.11,20:18
No, tak už som kľudnejšia. Aj keď ako tak čítam, tak by som sa skôr mala začať báť o tú našu cicu, ako o bábo... Veď predsa, byť prejdená pavúkom, byť naťahovaná za labky alebo aby jej dokonca ten nový člen rodiny, ktorý sa zrazu vyskytne v JEJ dome, jedol granulky... tak to teda naštve! )
:D:D:D
Sestrina mačka sa naučila, že keď ide malý v pavúku, má sa pratať z cesty :D. A vlastne sa majú pratať všetci, lebo on na nikoho nehľadel :D
Trochu sa báli, ako bude mačka reagovať na dieťa, lebo nemala rada deti - kedysi ju "madžgorili". Teraz sa správa ako typická mačka - príde, len keď niečo chce (pohladkať alebo hrať sa) :D , inak má všetkých na háku :D
Zvalik
05.02.11,18:51
Ahojte. Tak toto je náš Lilko, predtým to bola Lilynka:D
Llívia
05.02.11,21:43
Krásavec. Vyzerá byť veľmi veľký. :)
mkkosice
06.02.11,22:05
Dlho sme sa doma s manželkou a deťmi (22 a 19) bavili o tom, či pes alebo mačka. No a tu je naše rozhodnutie. :)
img831.imageshack.us/img831/6104/safia1.jpg
img171.imageshack.us/img171/5254/safia2.jpg
Llívia
07.02.11,07:06
Jéj, ten je krásny! :)
jozka56
07.02.11,07:16
mkkosice, nevidím tvoje priložené obrázky...skús ich priložiť znovu:)
Llívia
07.02.11,07:34
Jozka56, neviem, či už môže vkladať obrázky, keď má len jeden príspevok.
jozka56
07.02.11,07:46
Jaj Llívia, Ty si hovorila o Lilkovi:) a ja že vidíš obrázky od mkkosice:D
Llívia
07.02.11,08:55
Jozka56, nie, hovorila som o mačičke či kocúrikovi od Mkkosice. Skopírovala som si adresy do prehliadača, takže som videla jeho fotky.
(Lilka som už pochválila včera.)
jozka56
07.02.11,11:35
ahaaa, tak také kopírovanie do prehliadača neovládam....
willma
07.02.11,16:26
tak aby sa potešili jednoduchším spôsobom aj ostatní - cicmúšiky stoja za to:)
Peta0017
07.02.11,16:28
Ahojte,
chcem sa spýtať či tu nie je niekto z Dúbravky na spoločné venčenie, máme s priateľom 4 mesačnú fenku yorkshirského teriéra a keď ju venčíme tak sa chce hrať s každým psom čo stretneme, či je to jazvečík alebo rotvajler tak začne odušu vrtieť chvostom, rozbehne sa a chce sa hrať, len nemáme šťastie na ľudí čo majú čas nechať psíka pohrať sa s našou Sally alebo majú moc veľkého psíka a boja sa že by ju nechtiac pridlávil. Ak by mal niekto záujem tak mi prosím napíšte na mail petra.knazkova@gmail.com a budem sa tešiť na spoločnú vychádzku. Peťka
Llívia
07.02.11,17:09
tak aby sa potešili jednoduchším spôsobom aj ostatní - cicmúšiky stoja za to:)
To nie je jedna a tá istá cica Mica?:rolleyes:
mkkosice
07.02.11,18:16
willma, ďakujem za pomoc, mňa systém nepustil zavesiť tie fotky priamo do textu, vraj až po 15-tom príspevku. Len na upresnenie: je to jedná a ta istá mačička a volá sa Sáffia. :)
Petra Nová
07.02.11,18:18
Na Porade sa človek stretne s kde čím, tak aj ja napíšem to, čo ma dnes potešilo. Napadla (či prepadla?) ma geniálna myšlienka.;) Hodlám totiž do osláv dňa sv. Valentína zahrnúť aj moju havu. Inak, nie som fanúšik tohto sviatku, lebo je to čistá komercia. Sviatočný deň si však hava zaslúži, lebo po byvolio-kostičkovej príhode, je to opäť milé a prítulné zvieratko. Dnešná návšteva Lidlu mi aj našepkala, aký darček dostane. Keď som sa dnes rútila medzi pultmi, nemohla som prehliadnuť červené, do očí bijúce vankúšiky v tvare srdiečka. Boli mäkučké, plyšové, alebo zamatové? Veľkosť - akurát postačujúca pre hlávku mojej havy. Nezastavila som sa pri nich a až doma som si uvedomila, že by to bol krásny pohľad, ako biela hlávka s čiernymi okáľmi a noštekom spočíva raz na strane s nadpisom "I Love You" a inokedy na strane so srdiečkom s prebodnutým šípom.:D Tak zajtra, v Lidle, jeden vankúšik poputuje do môjho nákupného vozíka. Je možné, že hava darček neocení. Nevadí! Veď niečia hlava sa zmestí na ten kus gýčika.http://www.123gifs.com/smileys/Amour/123gifs95.gif


P.S. Alebo, žeby som have radšej kúpila zips na na zadok? Pozdravujem diskutujúcich v téme Psy v bytoch.:---
Llívia
07.02.11,20:11
Peťa, držím prsty aj palce, aby vankúšik zajtra ešte mali.
Petra Nová
07.02.11,20:46
V tom Lidli som bola podvečer a mali ich dosť. Zajtra sa tam tiež skôr nedostanem. Uvidím, ale mrzelo by ma, keby som už nedostala.
Llívia
07.02.11,21:13
Čo teba? Ale havu ako by mrzelo, že je bez Valentína :D:D:D:o
(A moji škrečkovia dostali z Lidla minulý týždeň :D - prvýkrát som tam videla krmivo pre škrečkov, tak som hneď testovala - zmes 600 g, z toho 1/2 zložky, ktoré nejedia (posunula som ďalej) a ešte tyčinky balené po 3 ks - dobrá cena, tak pre istotu som nakúpila 6 balení :D:D:D (2 balenia som darovala ďalej. Teraz už Valentína nech nečakajú :D)
Llívia
07.02.11,21:19
Hafan bol dnes na kastrácii, ale čipovať ho nedali. Že až na budúce.


Tak, že skončil na druhej operácii, lebo si rozhrýzol ranu a vraj si prehrýzol aj nejakú cievu (:confused:) (hafana som nevidela, hovorila mi to mama, ktorej to volala sestra). A to mu po kastrácii veterinár dal na krk "kornút"...
Po druhej operácii dostal hafan väčší "kornút". Ten tak trochu rozbil, takže mu ho zalepili páskou :D
Dnes bol na vyberaní stehov - všetko v poriadku. Aj on bol konečne šťastný, že sa zbavil "kornúta" :D:)
Petra Nová
07.02.11,21:21
Tvoj škrečok, ten sa má.:) Ak nedostanem, potom jej pôjdem zháňať zips na zadok.:D:D:D Ak ani ten nebude , potom fakt zostane bez darčeka, keďže psie lahôdky nemôže.
Dav
07.02.11,21:31
Psie dámy sa vankúšikom potešia :)
Petra Nová
07.02.11,21:55
Tak predsa som to len dobre vymyslela s tým vankúšikom.:) Škoda, že v Lídli sú takí spachtoši, že otvárajú až o 8 hod.-ine.
verkaz
08.02.11,07:46
Poradte mi prosím ako naučiť môjho psíka čisteniu zubov. Nech robím čo robím, tak sa mi to nedarí.
alaya1
08.02.11,07:49
Vierka, len trpezlivostou, pochvalami a zase trpezlivostou...
Petra Nová
08.02.11,14:56
Tak! A Valentínsky vankúšik bude mať hava až na budúci rok. Lívia dobre predvídala. NEJSOU!:mee:
Mám však náhradný darček, kúpim have novu osmičkovú gumenú preťahovačku. Aspoň ju nebudem ťahať za fúzy, keď sa hráme so zvyškom tej starej.:D
Llívia
08.02.11,15:20
Nechcem provokovať, ale v TN mali plný kôš plyšových srdiečok.
Hračka určite havu poteší. :)
verkaz
13.02.11,20:52
Vidím, že sme na Valentína pripravení a máme pre našich miláčikov kopu darčekov.:):):)
Llívia
13.02.11,20:58
Moji teraz nič nedostanú (dostali pred týždňom - vtedy bola "akcia" v Lidli :D).
Llívia
14.02.11,20:49
mimotemy
Ahojte. Mám doma už skoro trištvrte roka britskú mačičku. Už začína byť konečne aj pokojnejšia (keď bola malinká, tak bolá nezbedná ako taký čert). Ale pokúšame sa teraz o bábätko. A trošku mám také obavy, niektorí ľudia hovoria, že bábätka by nemali byť pri mačke a podobne... Mám mať obavy alebo máte skúsenosti, že máte v dome aj mačku aj bábätko a všetko je v poriadku? Alebo si mám dávať na niečo pozor?
Mačka v dome (aspoň u môjho synovca) má jednu nevýhodu: synovec pozná kroch-kroch, koníka, havka, pipu a všetko ostatné je CICA :D:D:D Príde k nám a chce ísť pozerať CICU (mojich škrečkov :D. Hovorím mu, že to nie je CICA, ale MYŠKA, on pozrie na mňa, ukáže na škrečka, trochu zvážnie a zase: CICA :D). V telke je kravička, kozliatko atď., všetko je CICA :D
Gapo
15.02.11,13:48
Mať vaše starosti a Rotschildove milióny, to by bolo sveta žiť.:eek::confused:
Tak trošku to nepreháňate, veď to asi nie je v poriadku. Polovica sveta hladuje.
Petra Nová
15.02.11,14:59
Mať vaše starosti a Rotschildove milióny, to by bolo sveta žiť.:eek::confused:
Tak trošku to nepreháňate, veď to asi nie je v poriadku. Polovica sveta hladuje.
Usmej sa na svet a uvidíš, že aj Tebe ubudne zopár "preťažkých" starostí alebo ich budeš znášať o čosi ľahšie. Možno pribudne nejaký milión, ak si ho zarobíš. Keď nie milión, bude to aspoň pár eurkov.:---:D
Gapo
15.02.11,16:10
Ak by môj úsmev pomohol svetu, smejem sa aj vo sne. Ale také jednoduché to zase nie je. ;)
alaya1
15.02.11,17:50
Pravdepodobne nevlastni ziadne zviera.
Gapo
15.02.11,18:08
Ale vlastním:D
verkaz
15.02.11,18:14
Gapo , usmej sa na svet a poďakuj za každý deň, ktorý nám je dané prežiť.
Vieš tí naší miláčikovia nám spríjemňujú život. A aj keď je ťažko na duši, stačí malé priblíženie nášho miláčika a krásny pohľad a hneď je lepšie.
Llívia
15.02.11,19:09
mimotemyGapo Dnes, 06:10 PM
Ak by môj úsmev pomohol svetu, smejem sa aj vo sne. Ale také jednoduché to zase nie je.

V inej téme si sa chválil, že dobre zarábaš. Tak sa podeľ, uvidíš, aké je jednoduché pomôcť svetu, napr. tej polovici, čo hladuje. ;)
Petra Nová
15.02.11,19:40
Ak by môj úsmev pomohol svetu, smejem sa aj vo sne. Ale také jednoduché to zase nie je.;)
Život nie je jednoduchý, preto si ho treba spríjemňovať ako sa dá. A nejako treba začať. Do tejto témy si určite nazrel nie preto, aby si riešil otázky svetového mieru alebo ľudskej existencie, ale rozptýliť sa.:) A rozpráva sa tu o miláčikoch, nie ako nahrabať milióny.;)
alaya1
16.02.11,07:02
Uplna pravda a este odporucam aj viac milacikov , ja mam uz 2-)
Gapo
16.02.11,07:46
mimotemyGapo Dnes, 06:10 PM

V inej téme si sa chválil, že dobre zarábaš. Tak sa podeľ, uvidíš, aké je jednoduché pomôcť svetu, napr. tej polovici, čo hladuje. ;)

Ak si myslíš, že peniaze sú všetko, tak potom niet čo dodať.:mee:
A neviem ako si prišla k tom, že som sa chválil.:confused:
Ja budem míňať svoje ťažko zarobené peniaze a vy budete kupovať na Valentína zvieratám dárky, nuž aj to je logika. Tie zvieratá to ozaj ocenia a čakajú nato, kedy bude zase ďalší Valentín.:eek::(
Keď sa mi to čo sa deje v našej spoločnosti nepáči, myslím s tým chovom zvierat v panelákoch, neznamená to automaticky, že nemám rád zvieratá.
A Llívia, čo máš proti žralokom, ja som ho už jedol a chutil mi, vždy lepšie ako keby som ja chutil jemu.:D
A že sa znášam s tými tvormi a aj sa o nich starám, nuž posúď.:cool:
A vôbec, čo ste sa do mňa obuli, veď na tom nič zlé nie je ak nezdieľam to prehnané nadšenie. :confused:Som skôr realista.:cool:
Llívia
16.02.11,08:21
Gapo, som nevedela, že v paneláku chováš žraloka, keď sa chváliš, že ho máš.
Ak ťa niečo na tejto téme dráždi, máš možnosť ju ignorovať.;) Prospeješ tým sebe, aj nám. ;) A že sa do teba "obúvame"? Obúvať sa do niekoho vyzerá úplne inak. A čo si čakal - prídeš sem provokovať a čakáš od nás nadšené súhlasy? :eek::rolleyes: Prečítaj si názov témy.

PS: Máš nejaký boží komplex, že chceš:
1. rozkazovať, čo ľudia majú alebo nemajú mať v bytoch,
2. na čo majú míňať svoje peniaze? My svojim miláčikom kupujeme za vlastné, nie za tvoje. ;) A kupujeme pre živých tvorov (nie pre neživé veci typu auto, motorka) od ktorých niečo dostaneme aj späť ;) (Dodávam: mojim som kúpila krmivo - ktoré by som im tak či tak musela kúpiť. V Lidli bolo za dobrú cenu a chcela som vyskúšať niečo nové.)

Howgh!
Petra Nová
16.02.11,11:04
Ak si myslíš, že peniaze sú všetko, tak potom niet čo dodať.:mee:
A neviem ako si prišla k tom, že som sa chválil.:confused:
Ja budem míňať svoje ťažko zarobené peniaze a vy budete kupovať na Valentína zvieratám dárky, nuž aj to je logika. Tie zvieratá to ozaj ocenia a čakajú nato, kedy bude zase ďalší Valentín.:eek::(
Keď sa mi to čo sa deje v našej spoločnosti nepáči, myslím s tým chovom zvierat v panelákoch, neznamená to automaticky, že nemám rád zvieratá.
A Llívia, čo máš proti žralokom, ja som ho už jedol a chutil mi, vždy lepšie ako keby som ja chutil jemu.:D
A že sa znášam s tými tvormi a aj sa o nich starám, nuž posúď.:cool:
A vôbec, čo ste sa do mňa obuli, veď na tom nič zlé nie je ak nezdieľam to prehnané nadšenie. :confused:Som skôr realista.:cool:
Tak, konečne si týmto príspevkom riekol, v čom je pes zakopaný. Ty si realista a nezdieľaš naše prehnané nadšenie z miláčikov. Ani to, že ťažko zarobené peniaze niekto míňa na svoje rozmary-zvieracích miláčikov. Je to úplne legitímny názor a ja Ti ho určite nebudem vyvracať. Len nerozumiem jednému, prečo si sa zastavil v tejto téme, keď ona je o miláčikoch, rozpráva sa tu miláčikovským jazykom, dokonca sa tu miláčikovsky rozmýšľa. Nerozumieš o čom píšem? Tak spresním. Ja túto tému považujem za miesto, kde o miláčikoch píšu ľudia na rovnakej vlnovej dĺžke, zabávajú sa s nimi a radi píšu o nich. Ak si príspevky pozorne prečítaš, tak je v nich namiešaná zmes lásky, nadšenia, vďaky naším miláčikom za to, čo nám dávajú. Ale rovnako v nich nájdeš trochu šantenia, humoru, recesie, aj trochu nadsázky. Aspoň ja ich tak vnímam a tak ich aj píšem. Je smutné, že na Porade sa už stáva pravidlom, že tam, kde sa väčšina baví, vždy príde niekto inak naladený, urobí bum bum, lebo však, má iný názor a nemôže ho nevysloviť. No a ak sa on nezabáva, tak zábavu treba pokaziť a nadšenie schladiť. O ostatnom výstižne napísala Lívia.

V predchádzajúcom príspevku som uviedla, a to som myslela vážne, že na riešenie vážnych otázok slúžia iné témy. O podnikaní, o účtovaní, o práve, o počítačoch, o práci, aťď. Súhlasím, že v nich by sa malo vyjadrovať odborne, vecne a racionálne. Ale žiadať to v téme o miláčikoch??? Použil si veľa smajlíkov. Tak zopár z nich použijem aj ja na to, čo si napísal.:confused::eek::rolleyes::(:---

P.S. Veruže aj budúceho Valentína bude hava oslavovať spolu so mnou. Plyšový vankúšik určite bude!:D
Llívia
16.02.11,11:11
Tu v Lidli plyšový vankúšik v tvare srdiečka ešte bol. Schovám ti jeden do budúceho Valentína? :rolleyes::)
Petra Nová
16.02.11,11:23
Ďakujem, Lívia. Áno, schovaj, prosím Ťa, a daj pozor, nech nezapadne prachom! Lebo, čo keď by hava nebola spokojná?;):)
Gapo
16.02.11,13:09
Ospravedlňujem sa za to, že som si dovolil mať poznámku a ako vidím pichol som tuším do osieho hniezda, nečakal som od nikoho žiaden potlesk, prečo myslíš?
Neboj sa, dobre rozumiem o čom sa tu píše, nie som retardovaný, môžem Ťa ubezpečiť. Vôbec som nechcel brať vám dobrú náladu, ak si si nevšimla nebolo to písané nasrdeno a s penou na perách a už vôbec som netušil, že sa nik nesmie k tomu Vášmu "nadšeniu" žiadnou poznámkou beztrestne vyjadriť, ale zrejme bude problém niekde inde.
Môžete mi dať aj sto neužitočných, názor mi nezoberiete, iba sa ukázala pravda, kto sa dotkne vášho "nadšenia" bude nemilosrdne potrestaný! HOWGH!
Petra Nová
16.02.11,19:52
Uplna pravda a este odporucam aj viac milacikov , ja mam uz 2-)
Alaya, blahoželám Ti k druhému prírastku do rodiny.:) Tak sa to konečne podarilo! Napíš niečo o tom, ako si zvykajú na seba, ako sa znášajú a ako ich zvládate.
Llívia
16.02.11,20:00
Ja mám viac :D A nemali by sa znášať, ale nebudem riskovať, že by som to skúšala overiť. (Poniektorí by stále chceli robiť ťuťu-muťu :D:D:D)
Petra Nová
16.02.11,20:05
Hej, Ty máš síce viac, ale o 11/12 -tin sú menší. A prečo ich nenecháš robiť to čo chcú? Nech aj oni vedia, čo je sloboda.:D
alaya1
16.02.11,20:08
Alaya, blahoželám Ti k druhému prírastku do rodiny.:) Tak sa to konečne podarilo! Napíš niečo o tom, ako si zvykajú na seba, ako sa znášajú a ako ich zvládate.
Petra dakujem, je to uzasne, malicke do dlane skoro este, babätko-) Maly sa o nu stara, samozrejme svoje hracky si chrani, no my ho stale berieme k sebe, ked aj ju.Aby sa necitil odstrceny.
Uz spali spolu v jednom pelechu. Absolutne to nie je tazke, je to uzasne. Mohla som to urobit skor. Maly sa nenudi, len ked chce spat, odhana ju, chcela by sa stale hrat. vrelo odporucam bez akehokolvek strachu. Cim skor, tym lepsie.Mam aj kupnu zmluvu, takze som chranena v pripade nejakych problemov a chovatelsky servis cely jej zivot bezplatne.
Llívia
16.02.11,20:18
Petra Nová, najskôr smutná správa - v Lidli už nie sú srdiečkové vankúšiky :mee:
Nemôžem ich zatiaľ nechať robiť ťuťu-muťu, lebo mláďatiek môže byť aj cez 10 a zatiaľ nemám zabezpečený odber. Nechcem byť množiteľka, čo sa maličkých zbaví v chováku a je jej jedno, že drobci možno skončia u hada. No a mať doma ďalších možno aj viac ako 10 klietok/boxov/akvárok a o všetkých sa starať by bolo už nad moje sily. (Možno si vybavím "papiere" a budem mať oficiálnu CHS :rolleyes:)
Petra Nová
16.02.11,20:28
Petra dakujem, je to uzasne, malicke do dlane skoro este, babätko-) Maly sa o nu stara, samozrejme svoje hracky si chrani, no my ho stale berieme k sebe, ked aj ju.Aby sa necitil odstrceny.
Uz spali spolu v jednom pelechu. Absolutne to nie je tazke, je to uzasne. Mohla som to urobit skor. Maly sa nenudi, len ked chce spat, odhana ju, chcela by sa stale hrat. vrelo odporucam bez akehokolvek strachu. Cim skor, tym lepsie.Mam aj kupnu zmluvu, takze som chranena v pripade nejakych problemov a chovatelsky servis cely jej zivot bezplatne.
K tomu bábätku: zdá sa mi, že ju akosi skoro odtrhli od matky, keď je taká maličká-do dlane. V každom prípade Vám želám, aby boli zdraví, spolu sa znášali a robili Vám len radosť.:)
Petra Nová
16.02.11,20:33
Llívia, máš to ťažké. Oni myslia len na ťuťu muťu, Ty zas ako im v tom zabrániť, a keď sa raz za čas utrhnú, postarajú sa o desať prírastkov.;) Nároční miláčkovia, tých by som asi nezvládla.:) A čo sa týka plyšáku, nevadí. Na budúci rok možno budú ešte krajšie.:D
nika.sum
16.02.11,20:39
Ahojte. Mám doma už skoro trištvrte roka britskú mačičku. Už začína byť konečne aj pokojnejšia (keď bola malinká, tak bolá nezbedná ako taký čert). Ale pokúšame sa teraz o bábätko. A trošku mám také obavy, niektorí ľudia hovoria, že bábätka by nemali byť pri mačke a podobne... Mám mať obavy alebo máte skúsenosti, že máte v dome aj mačku aj bábätko a všetko je v poriadku? Alebo si mám dávať na niečo pozor?

Ahoj. My mame kocura uz 9 rokov. Nas maly bude mat 4,5 r. Tiez som sa trosku obavala ako to zvladneme. Dokonca ked sme boli v porodnici, tak jedna novopecena mamicka mi hovorila, ze dali prec macku. Ja som to zamietla najma kvoli starsiemu synovi. Kocur bol sice urazeny a niekolko dni sa so mnou vobec nebavil, neprisadol si ku mne ked sme prisli z porodnice. Babatko ignoroval zo zaciatku. Po par dnoch si na neho zvykol, ale len ho obnuchal (on nikdy neoblizuje) a bolo. Problem bol len s postielkou. Ja som si naucila babatko spinkat so mnou a kedze sme boli aj v malom bytiku tak postielku sme pouzivali velmi malicko ale velmi lakala kocura. Raz som dala maleho do postielky, kocur si to nevsimol a behom okamihu tam chcel vyskocit, vo vzduchu zistil, ze je tam babo a neviem kto z nich sa viac zlakol, ale nic sa nastastie nestalo.:) Pocula som, ze macky lubia lahat na hrudnik, tak treba davat pozor aby nahodou babo nezalahla, ale u nas nikdy ani snaha o to nebola. Urcite by som nenechala macku samu v izbe s malickym novorodeniatkom. My mame vsak kludneho, maznaveho kocura, kt. od nasho synatora zniesol vselico a az ked bol vacsi mu dal jemnym hryzom najavo ze uz stacilo. Drzim palce, aby to u vas tiez prebiehalo v pohode.
Dav
16.02.11,20:51
Dnes sa u nás dovtedy prehrabávali a jedli granule, kým na tanieri nezvýšil len štvorlístok :)

P.S. nechce mi pridať fotku ...:mee:
Llívia
16.02.11,20:55
Dav, oni ťa ľúbia, štvorlístok ti nechali pre šťastie. :)
Petra Nová
16.02.11,21:33
Súhlasím s Líviou:) Tie granulky sa mi zdajú primalé aj pre moju havu, nie to ešte pre Wendy.:D
Llívia
17.02.11,06:35
Pre škrečkov akurátna veľkosť :D Len nie všetky druhy chcú papať :mee: (resp. títo skoro žiadne nechcú :mee:).
alaya1
17.02.11,06:56
Pre Petru

Ma 14 tyzdnov, do dlane som myslela obrazne...nie su to mnozitelia psov, ktorym je osud psa lahostajny, krizia ako chcu, ale su to seriozni zahranicni chovatelia psov s PP.
Dav
17.02.11,16:30
Potrebovali sme spriateliť dvoch miláčikov - Wendynku s krížencom rotvajler+vlčiak. V aute vyzerala situácia trochu beznádejne. Wendy vzadu referovala, že ona je psia dáma, že je dôstojná a staršia, preto si zaslúži prirodzený rešpekt ona. A že keď výjdu z auta, ona mu ukáže. On si vpredu pohundrával, že je mladší, väčší, a pes, a teda on si zaslúži väčší rešpekt. Veď keď výjdu z auta, on jej ukáže. Chytali sme šoky, čo sa z toho vykľuje.
Čo čert nechcel, keď vyšli z auta, priamo pred nimi - VLKODAV. Tak sa svorne pustili štekať do neho, každý z inej strany auta. Vlkodav sa ani nepozrel v tú stranu a elegantne kráčal ďalej. Doštekali, pozreli po sebe, a s výrazom "Uf, ten bol teda veľký, ale nám to štekanie šlo spolu pekne", pokrútili chvostíkmi...a sú kamaráti.
Petra Nová
17.02.11,20:27
Pre Petru

Ma 14 tyzdnov, do dlane som myslela obrazne...nie su to mnozitelia psov, ktorym je osud psa lahostajny, krizia ako chcu, ale su to seriozni zahranicni chovatelia psov s PP.
14 týždňov? Tak to je iná vec.:) Ja som moju malú dostala, keď mala osem týždňov. A aj keď je v súčasnosti hava krásna , milá, atď., najrozkošnejšia bola, keď bola šteniatkom. Srsť mala tak hebučkú, že bola radosť do nej zaboriť ruku. Sú to pekné spomienky.:) Takže si viem predstaviť, čo teraz v rodinke prežívate. Dúfam, že budeš v niektorej téme podávať správy a všetko dôležité, čo sa vo vašej psíkovskej rodinke udeje.:)
trisestri
20.02.11,12:08
mona091
20.02.11,12:26
pekny den,

mam steniatko, psa - civavku, je to najzlatsi clen celej mojej sirokej dalekej rodiny, nikdy som nemala male plemeno, ale toto cudo si ma uplne ziskalo,

ale je strasne rozmaznamy co sa tyka zradla, uz neviem, co mu davat (alebo nedavat), nezozere nic, co je pre psov (granule, konzervy, mlsoty), skusala som vseliake, co sa da kupit, ale nezje, skusala som mu cely den nic ine nedat, tak neje vobec, ale je to stena, potrebuje zdravu vyzivu, tak na druhy den uz mu varim, ma lepsiu stravu ako ja, kurnik, mam ho vyhladovat, a potom uz len civavcie granulky?
andreaS
20.02.11,13:25
pes skusa... tak ako deti skusaju pokial mozu ist, tak pes robi to iste...

dat granule, ci inu stravu, nechat to tam 20min a ked pes nezje, zobrat... je mi jasne, ze jest musi, ale zaroven musi pochopit, ze ked sa da miska, tak ma jest... ked nezje, nebude mat nic... ale potom mu skutocne nic ine nedavajte... skuste to trebars o 2-3 hodiny.. zase dat k dispozicii misku s granulami na 20min... nezje, dat prec... ked vyhladne, bude si pytat... nezabudnite, ze vy ste pan a on je pes... nie naopak... aby s vami od malicka pes necvicil a neprerastlo to aj do inych oblasti vychovy... drzim palce...
verkaz
20.02.11,14:21
Drobček malý, ako vie, že mu vo všetkom vyhovieš. Drž sa rád AndreaS a sama budeš prekvapená aký bude obrat. Hlavne ho neľutuj a vydrž.
arizona
20.02.11,14:44
pekny den,

mam steniatko, psa - civavku, je to najzlatsi clen celej mojej sirokej dalekej rodiny, nikdy som nemala male plemeno, ale toto cudo si ma uplne ziskalo,

ale je strasne rozmaznamy co sa tyka zradla, uz neviem, co mu davat (alebo nedavat), nezozere nic, co je pre psov (granule, konzervy, mlsoty), skusala som vseliake, co sa da kupit, ale nezje, skusala som mu cely den nic ine nedat, tak neje vobec, ale je to stena, potrebuje zdravu vyzivu, tak na druhy den uz mu varim, ma lepsiu stravu ako ja, kurnik, mam ho vyhladovat, a potom uz len civavcie granulky?
Nasa vydrzala trucovat a hladovat 3 dni!!! Ale nepovolili sme a nakoniec sa pustila s vycitavym pohladom do granuliek.

Tiez sme jej s dobrym umyslom varili,ked bola mala , lebo sme ju priniesli domov v mrazoch,uzimenu a vyhladovanu...tak sme jej dopriali.
Ale potrebovali sme na par dni vycestovat z domu,kde nebola moznost jej varit. Vtedy sme ju potrebovali naucit aj na psie jedlo, ktore je jednoduche preniest a "naservirovat" hocikde.

Tiez je to nas milacik, ktory obcas skusa, co moze...ale psikovi treba dat od malicka najavo,kto je panom svorky!;) Inak prerastie cez hlavu a neposlucha.
alaya1
20.02.11,16:51
No, mne mohla mama- vodca svorky -prinasat a odnasat tanier s tekvicovym privarkom- nezjedla by som, ani po tyzdni.
Treba najst sposob,humanizovat vztah k zvieratam, ako tie granule zje.My pridavame 1/4 platka detskej sunky na male kusocky, premiesame a je to. BEZ TRAPENIA PSA aj seba.
Llívia
20.02.11,18:53
http://morciatka.blogspot.com/2011/02/strapka-maladatka.html
Sú strašne krásne!
Mne mama morča nedovolila. :mee:
arizona
20.02.11,19:12
alaya1 (http://www.porada.sk/member.php?u=84119) Dnes, 06:51 PM
No, mne mohla mama- vodca svorky -prinasat a odnasat tanier s tekvicovym privarkom- nezjedla by som, ani po tyzdni.
Treba najst sposob,humanizovat vztah k zvieratam, ako tie granule zje.My pridavame 1/4 platka detskej sunky na male kusocky, premiesame a je to. BEZ TRAPENIA PSA aj seba.

:mee:
Toto mi poradili chovatelia psov, odbornici a aj veterinarny lekar,ktory ma ubezpecil, ze sa nemoze nic stat.
Aj mne sa to zdalo drasticke,bolo mi jej luto. Ale nakolko mame pitbula, museli sme byt prisny a neustupovat v prvych jej mesiacoch,aby sme jej mohli doverovat,aby posluchla na slovo,nakolko sme s nou od malicka chodili aj medzi ludi,hravala sa s detmi...

Dnes uz je to psia babicka, ma 11 rokov,nie je vyberava v jedle,poslucha na pohlad a je to najmilsi a najspolahlivejsi havko, co poznam ;):)
Nie som tryznitel zvierat, nikdy by som zvieratu neublizila,ale dosledna, ci tvrdsia vychova v mladosti sa naozaj vyplati,nie je na skodu a vrati sa mnohonasobne :)
alaya1
20.02.11,19:51
mas pravdu.
trisestri
03.03.11,11:26
Peter z Bratislavy
03.03.11,14:21
Naša LADY - inak zriedkavé české nár. plemeno Chodský pes. Celoročne vonku na dvore, svojou veľkosťou vzbudí ešte rešpekt, pritom je asi o 1/3 menšia ako nem. ovčiak.
Dobrý strážca a verný spoločník.

http://i077.radikal.ru/1103/21/bd1dde2f14e7.jpg (http://www.radikal.ru)
willma
03.03.11,16:04
je moc pekná :)
verkaz
03.03.11,19:13
je nádherná a aká pyšná na potomkov
Llívia
03.03.11,20:29
Krásna, aj miminá sú krásne. :)
trisestri
04.03.11,13:09
taka symbioza keby bola aj medzi ludmi http://www.youtube.com/watch?v=bFQNaWg7BZU
Llívia
04.03.11,21:12
To video je strašne zlaté. :) (Aj keď na začiatku hafan vyzeral, ako keby bol mŕtvy.)
alaya1
05.03.11,13:13
Nahradna mama-)
ela77
07.03.11,13:03
Ja už môžem na nášho Džerika (17 ročného) iba so smútkom spomínať.Na Silvestra sme ho pochovali a dúfam, že už je v psiom nebíčku. Sú to už dva mesiace a ja ešte stále roním slzy. Aj fotoalbum som už stiahla preč.
Ale dnes som dostala tento meil. Pozrite si.


http://sorisomail.com/email/74298/como-se-danca-o-merengue.html (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fsorisomail%2Ecom%2Femail%2F74298% 2Fcomo%2Dse%2Ddanca%2Do%2Dmerengue%2Ehtml)
verkaz
08.03.11,13:47
Dnes je síce sviatok MDŽ ale zároveň sa zapaľujú sviečky za utýrané zvieratká.
Myslím, že nemôžeme nič pokaziť, keď si zapálime sviečku za týrané zvieratká a tak isto za našich už uhynutých miláčikov.
willma
12.03.11,17:51
Tak a vo štvrtok podstúpili umravčané cicmúchy radikálny zákrok - už mravčať nebudú- konečne sa v čase ruje vyspím. :D Ale úprimne, keď som ich po kastrácii videla, nebolo mi všetko jedno. Žrať nedostali od stredy rána a prvé sústa si dali jedna dnes ráno a tá druhá až teraz večer. Porcovala som kurence - tak kuracinka prebrala k chuti a životu aj tú druhú :) Teraz drochmú a dúfam, že do rána už budú úplne v pohode až na tie stehy na bruškách.
Katy a R
24.03.11,08:30
prosím o radu (nemám prehľad).. kde sa dá v Nitre kúpiť také "škrabátko" pre mačky :confused:
Alcielle
24.03.11,08:36
v Baumaxe maju pekne.... alebo na Mostnej ulici v jednej pasaži pri "Sykora kuchyne" je taky velky obchod s chovatelskymi potrebami
Llívia
24.03.11,08:52
prosím o radu (nemám prehľad).. kde sa dá v Nitre kúpiť také "škrabátko" pre mačky :confused:
Tento alebo minulý týždeň ich mali v "akcii" aj v Lidli, možno im ešte nejaké zostali (niečo takéto: http://www.petplus.sk/skrabadla-a-tunely-trixie-skrabadlo-valencia-3580 búdka + plošina, stĺpiky sú omotané asi sisalom, na nich si cica môže brúsiť pazúriky).
willma
24.03.11,11:31
.... až na tie stehy na bruškách. v pondelok sme boli na vybranie stehov - cicmúchy na moje veľké prekvapenie držali ako hluchý dvere - bola som pripravená na veľký boj a škriabanie - a oni nič. Sú z nich kľudné domáce postelné mazlošky. a najmä NEMRAVČIA:D
Llívia
24.03.11,12:19
Gratulujem ti, že budeš mať ticho :) :)(Predpokladám, že v okolí nemáš iné mravčiace cicuše, lebo to je "obrovská radosť" počúvať ich - najmä v noci :D Človek nevie, či to decko reve, alebo tým mačkám niekto ubližuje.:D:---)
(Môj škrečok si po operácii vybral stehy sám - ani veterinára na to nepotreboval. Dezinfekcia alebo čím mal ranu zastriekanú, mu veľmi chutila, zlízal ju za dva dni. :D)
willma
24.03.11,14:41
Mravčanie vonku mi nevadí - ale v byte to bol zážitok - cicmúchy som lietať učila - ale to pomohlo len na chvíľu
alabut
24.03.11,14:46
Svina, dostala po hrbe, moc zazera. :-)
willma
24.03.11,16:54
Svina, dostala po hrbe, moc zazera. :-) procivo ;), šak keď nevie inak pozerať
gilda
31.03.11,15:00
http://www.mojevideo.sk/video/1cdc/svetova_cica.html
...miláčik krásny, vypasený...
nedielka
06.04.11,06:27
Mam doma zajacika, prave v pondelok sme boli na prvom ockovani. Vcera vsak bol taky divny,vlastne bola taka divna, zrazu sa zacala triast asi hodinu vkuse, aj ked som ju hladila ,cela sa triasla a tak divne vrcala,ako ked vibruje zubna kefka :-).. co si o tom myslite?mate s tym skusenosti? Zeby len reakcia na to ockovanie alebo ???
verkaz
25.04.11,07:53
Tak aj ja sa chcem pochváliť so svojím Danym :D :D
dominicka20
25.04.11,09:03
Ja mám 2 labradorov :) mám ich veľmi rada
Llívia
25.04.11,14:36
Verkaz, krásavec. :)
alabut
25.04.11,14:49
Krpani. :-)
verkaz
25.04.11,15:01
sú zlatučkí
Retuska
27.04.11,17:17
Ahojte,verim,ze mi dokazete poradit,mam psika malu civavku(10 rokov),ktoremu lekarka zistila šelest na srdiecku.Dala mu liek Enap,ktory mu davamno niekedy mam dost strach rpetoze hlasno dycha,funi(pri spanku)...da sa pri tejto chorobe neico robit viac?
JarkaL
28.05.11,05:01
Toto je najmä pre Petru Novú...

http://www.youtube.com/watch?v=PiblYasnzWE
hubatá
28.05.11,06:22
Och ..... pri jednom paneláku pod schodišťom som našla mačku s piatimi mačiatkami, už behajú, vyliezajú z takej diery (asi sa za chvíľu zrúti schodište). Sú strašne zlatučké, chudera mačka sa stará ako len môže. Nosím jej tam žrať, aj keď tajne lebo ľudia sa na to hnevajú. Aký osud ich asi čaká? Rada by som ich niekomu rozdala kým si to nevšimnú zlí ľudia a výrastkovia, lebo sa bojím že nič dobré ich nečaká. Čo s nimi ..... útulky plné, moju rodinu už som vyzásobovala mačkami a psami ........ no je mi ich strašne ľúto. Nemá niekto možnosť?
verkaz
28.05.11,06:43
Skús urobiť foto a daj ponuku na facebook. O šteniatka je väčší záujem ako o dospelé zvieratká.
Ak vieš o niekom, kto je v ochrane zvierat, tak mu zavolaj.
Nebolo by dobré, keby sa veľmi rozmnožili. My máme pred vchodom už 11 mačiek.
Hunter82
30.05.11,12:11
Ahojte Poradaci,

cez vikend som sa "dobrovolne" stala majitelom kocura.:) Vola sa Miki a ma asi 7 mesiacov. V zivote som macku nemala a neviem celkom co s nou. Okrem toho ze mam granule, misku na hovienka, a par lopticiek nic o macke neviem. Nemate nejake rady? Hlavne co mam urobit aby mi neroztrhal sedacku, asi sa mu paci :)

Pripajam aj foto mojho "darebaka" :)

Inak je velmi mily, mnauka, rad sa tuli, je zvedavy a prenasleduje ma po byte :) A okupuje moju postel POMOC :---
arizona
30.05.11,13:21
predavaju sa take domceky pre macky, byva tam aj sisalove "skrabadlo",kde macky rady skriabu. Alebo skus nejake drevo, aby si cica mohla postojacky brusit pazuriky. Nauc ju na to miesto,ona si zvykne. Aspon ti neposkriabe nic ine...macky to skrabanie a brusenie pazurov maju v genoch, takze urcite bude nieco potrebovat

Krasny cicuch .-)))
vela radosti zelam :-)
andreaS
03.06.11,17:05
uz je to oficialne a mozem sa pochvalit ;)

Nas bailey sa stal otcom 4 krasnych steniatok :)

http://vanityblanc.tym.sk/puppies.html

Potesilo by ma, keby sme sa aspon s jednym potomkom stretavali na vystavach alebo keby sa dostal do rodiny do blizkeho okolia. A ak by sa spojili obe zelania, tak by som bola od radosti bez seba ;) No najdolezitejsie je, aby sa dostali do rodiny, kde budu milacikom, jej sucastou. ;)
verkaz
03.06.11,17:10
Blahoželám, sú nádherné:):):)
trisestri
08.06.11,09:44
Llívia
08.06.11,09:54
Doteraz som videla spať na radiátore iba mačku. :D
Je zlatý. :)
verkaz
10.06.11,18:46
:):) je to milé
csillag3112
11.06.11,18:10
Predstavujem svojho trochu vacsieho domaceho milacika, ktoreho som si vychovala od zriebatka, moju kobylku Csillag alebo po slovensky Hviezda - dnes uz damu, ktoru vsetci miluju. Dozila sa uz 15 rokov a je to uzasny priatel.Moja 4 rocna dcera ju zboznuje, a na kobylku je absoluny spolah,da pozor aby jej nijako neublizila. Cicuska je moj druhy zivot. Moj kon, je moj boh.
Gina Er
11.06.11,18:18
http://morciatka.blogspot.com/2011/06/ucho.html
ten zajo obžiera stenu :mad: to nie je Tvoja dobrá vizitka,nemá asi správnu stravu
trisestri
11.06.11,18:42
ten zajo obžiera stenu :mad: to nie je Tvoja dobrá vizitka,nemá asi správnu stravu

To nie je moj,zajaca považujem za velkého do bytu ale podla mna to je tým že má hlodavé zuby/obhryzanie steny/,majitelka ho ma údajne vyše 5 rokov,takže pri zlej starostlivosti by jej asi tak dlho nevydržal,ale ja s tým zase nejaké skusenosti nemám.
arizona
11.06.11,19:48
Naše záhradníčky :---
trisestri
12.06.11,12:01
Predstavujem svojho trochu vacsieho domaceho milacika, ktoreho som si vychovala od zriebatka, moju kobylku Csillag alebo po slovensky Hviezda - dnes uz damu, ktoru vsetci miluju. Dozila sa uz 15 rokov a je to uzasny priatel.Moja 4 rocna dcera ju zboznuje, a na kobylku je absoluny spolah,da pozor aby jej nijako neublizila. Cicuska je moj druhy zivot. Moj kon, je moj boh.

To kde si prišla k takej nádhernej kobylke resp.žriebätku?/kone sú rarita a ešte k tomu taka nádhera/
csillag3112
12.06.11,15:02
Dostala som sa k nej nahodou mala necely rok a u pana si s nou nevedeli dat rady, bola nevychovana a neskutocne drza tak ju chceli dat prec, hned mi padla do oka koli zafarbeniu a hviezde na cele, aj ked bola uplne nezvladatelna zobrala som si ju, mimochodom bola mrzka v tomto veku vyzerala ako oslik lebo mala strasne velke usi. Ale tak videla som v nej nieco, proste ono to srdce nasepkava. Tri roky som sa trapila a mala som z nej hlavu v smutku lebo bola tvrdohlava ako baran a bolo to s nou tazke. Uz len prijazdit ju bolo fakt umenie. Ale zadarilo sa a stal sa z nej uzasny priatel, je to neskutocna dobracka povaha malemu decku neublizi este da pozor aby mu neublizila, pozrie sa aj kam stupa aby mu na nohu neskocila. Povodny majitel ju chcel odo mna znovu odkupit ako 5 rocnu ked ju zbadal, ponukal za nu pekne peniaze. Ale peniaze nie su vsetko. V zivote sme toho presli dost aj odchody aj prichody. Je to taka zvlastnost ale zda sa ze tento konik je na mna akoby telepaticky priputany ked sa nieco deje vzdy sa mi s nou sniva. A vtedy viem ze nieco nie je v poriadku. Bud je chora alebo je nespokojna proste nieco nie je na mieste. Je velmi inteligentna a je naozaj krasna. Zo skaredeho kacatka sa stala labut. A velmi ju lubim !!!
henrieta3
14.06.11,16:44
Ahojte Poradaci,

cez vikend som sa "dobrovolne" stala majitelom kocura.:) Vola sa Miki a ma asi 7 mesiacov. V zivote som macku nemala a neviem celkom co s nou. Okrem toho ze mam granule, misku na hovienka, a par lopticiek nic o macke neviem. Nemate nejake rady? Hlavne co mam urobit aby mi neroztrhal sedacku, asi sa mu paci :)

Pripajam aj foto mojho "darebaka" :)

Inak je velmi mily, mnauka, rad sa tuli, je zvedavy a prenasleduje ma po byte :) A okupuje moju postel POMOC :---
maal by si ho dat co najskor vykastrovat, aby ti neocikaval postel a netrapil sa, cochvila ti zacne v noci mnaukat za macickami
vyzera ako moj dasty, mali sme ho 15 rokov, teraz mame macicku, ked chces, napis mi, uz mam toho vela nastudovane o mackach, ale stale niecim prekvapuju
henrieta3
14.06.11,16:48
Och ..... pri jednom paneláku pod schodišťom som našla mačku s piatimi mačiatkami, už behajú, vyliezajú z takej diery (asi sa za chvíľu zrúti schodište). Sú strašne zlatučké, chudera mačka sa stará ako len môže. Nosím jej tam žrať, aj keď tajne lebo ľudia sa na to hnevajú. Aký osud ich asi čaká? Rada by som ich niekomu rozdala kým si to nevšimnú zlí ľudia a výrastkovia, lebo sa bojím že nič dobré ich nečaká. Čo s nimi ..... útulky plné, moju rodinu už som vyzásobovala mačkami a psami ........ no je mi ich strašne ľúto. Nemá niekto možnosť?
na fb je toho viac, skus Macky sos, alebo OZ macky, maju dobrovolnicky depozity v bytoch a postaraju sa o ich umiestnenie
henrieta3
14.06.11,16:59
Mačicu napevno zabaliť tak, aby len gebuľka trčala a nemohla si labky vyslobodiť, ja som naše navliekla do rukáva od detského pyžamka, a potom podať tabletku hlboko do krku a zavrieť prskajúcu a protestujúcu papuľku a jemným masírovanim hrtana docieliť prehltnutie.;)
ani mne sa to este nepodarilo, tabletky vyjdu nazmar a nie su najlacnejsie
Eulalia
14.06.11,17:14
ani mne sa to este nepodarilo, tabletky vyjdu nazmar a nie su najlacnejsie

Podarilo sa mi kocúra prekabátiť s tabletkami tak, že som tabletku na tanieriku rozdrvila na prášok a zmiešala som to s trochou mačacej paštéky. Zhltol to tak bleskovo, že ani nazacítil, že tam je aj nejaká tabletka.:)
henrieta3
15.06.11,06:02
Podarilo sa mi kocúra prekabátiť s tabletkami tak, že som tabletku na tanieriku rozdrvila na prášok a zmiešala som to s trochou mačacej paštéky. Zhltol to tak bleskovo, že ani nazacítil, že tam je aj nejaká tabletka.:)
aj toto sme uz skusali, zostalo to tam cely den, dnes musim ist znova kupit tabletky, skusim nejake dobre masko, alebo ten syr, musi byt velmi hladna, lebo ked to citi, nezje ani syr, to nasilie by sa mi asi nepodarilo
arizona
15.06.11,06:26
Podarilo sa mi kocúra prekabátiť s tabletkami tak, že som tabletku na tanieriku rozdrvila na prášok a zmiešala som to s trochou mačacej paštéky. Zhltol to tak bleskovo, že ani nazacítil, že tam je aj nejaká tabletka.:)
Tiez som to takto skusala,ale tie moje mrchy to asi zacitili a jedla sa ani nedotkli.:rolleyes::---
Nedavno som kupila tabletky v tekutom stave, myslela som, ze to do maciek lepsie dostanem striekackou.
Hruza! Dvaja dospelí mali problém macky udrzat, tak sebou metali a branili sa!
Uz fakt neviem, co vymysliet :confused:
verkaz
15.06.11,06:28
Mne sa to podarilo ta, že som to vtlačila do kúska párku, lebo ten pažravo zhltne.
plada
15.06.11,08:45
Alebo môžeš vyskúšať črievkový syr Bambino.
henrieta3
17.06.11,05:15
Dnes nas caka veterinar, ma nieco cudne na krku, akoby rozskriabane znamienko, mozno ju nieco na balkone postipalo. Len dufam, ze to nebude plesen. A uz teraz sa hrozim toho mravcania v prenoske....
adi11
17.06.11,10:52
..par zaberov nasho ostrihaneho betara zo vcera..:)
jozka56
17.06.11,11:17
fešáčisko je ten váš Bobino:)
adi11
17.06.11,11:21
..Jozka, tlmocila som mu, lezi mi pri pc..odkazuje ti vrtenim chvostika, ze dakuje..
verkaz
17.06.11,13:09
je zlatý a vyzerá, že je naozaj beťár
Zvalik
19.06.11,12:32
Ahojte.... Vie mi niekto poradiť ako vybrať kliešťa škrečkovi? Má ho vedľa papulky. Ďakujem Vám za rady a pomoc! Mimi
arizona
19.06.11,12:59
Ahojte.... Vie mi niekto poradiť ako vybrať kliešťa škrečkovi? Má ho vedľa papulky. Ďakujem Vám za rady a pomoc! Mimi
My nasemu zverincu vytrhavame pinzetou /ziadne tocenie a pod./
Zvalik
19.06.11,13:00
Myslíš, Arizona, že by som to mala skúsiť? Nezostane mu tam hlava toho kliešťa:(? Ďakujem...
Gina Er
19.06.11,13:05
My nasemu zverincu vytrhavame pinzetou /ziadne tocenie a pod./
tak neviem,ale vytŕhanie sa neodporúča,treba to vykrútiť,to je jedno,akým smerom...normálne s pinzetou,alebo ak je veľmi malý,tak do verzatilky chytiť.
Zvalik
19.06.11,13:08
Takže s tým kliešťom treba kmitať z jedenej strany na druhú a ťahať ho von? Mal by povoliť? Ďakujem...