lienka 11
18.06.11,16:58
Dobry den, som ucitelka ZS na 1.stupni, s 23 rocnou praxou na plny uvazok, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
Znizuje sa pocet deti v skole a mam teraz viac otazok

1. ma zamestnavatel pravo ma presunut na pracu vychovavatelky na
46 % uvazok a ucit na 43 %, pripadne menej
2. musi mi zmenit pracovnu zmluvu, alebo staci, ak mi k povodnej zmluve
ponukne dodatok
3. musim podpisat dodatok, alebo vyplyva z toho, ze som ako ucitelka
nadbytocna a tym mam pravo aj na odstupne
4. a ak nepodpisem dodatok, mam pravne pravo na doplatenie mzdy do 100%
k povodnej zmluve ?

vopred dakujem
Sabadka
20.06.11,06:11
[QUOTE=lienka 11;1771310]Dobry den, som ucitelka ZS na 1.stupni, s 23 rocnou praxou na plny uvazok, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
Znizuje sa pocet deti v skole a mam teraz viac otazok

1. ma zamestnavatel pravo ma presunut na pracu vychovavatelky na
46 % uvazok a ucit na 43 %, pripadne menejmôže ti to navrhnúť ale bez tvojho súhlasu ťa preradiť nemôže
2. musi mi zmenit pracovnu zmluvu, alebo staci, ak mi k povodnej zmluve
ponukne dodatokstačí dodatok k zmluve, ale nakoľko sa to volá Dohoda o zmene pracovných podmienok tak znovu to musí byť s tvojím súhlasom
3. musim podpisat dodatok, alebo vyplyva z toho, ze som ako ucitelka
nadbytocna a tym mam pravo aj na odstupne ak nesúhlasíš s preradením a zamestnávateľ nemá pre teba inú prácu, stávaš sa nadbytočnou, v tom prípade ťa prepúšťa a dostávaš odstupné
4. a ak nepodpisem dodatok, mam pravne pravo na doplatenie mzdy do 100%
k povodnej zmluve ? platí to čo som písala v bode 3. Ak nepodpíšeš dodatok znamená, že nesúhlasíš s preradením. Zamestnávateľ ťa však nepotrebuje v tom rozsahu ako si mala pôvodnú zmluvu, teda sa stávaš nadbytočnou - ukončenie PP - odstupné.
lienka 11
21.06.11,09:16
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Mám ešte jeden dotaz, ako by to bolo v prípade , ak by som mala viac % vyučovacej povinnosti a menej % výchovy.Musela by som aj vtedy dostať dodatok k zmluve? Čo ak nebudem súhlasiť platí odpoveĎ o nadbytočnosti? ďakujem
Sabadka
21.06.11,10:37
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Mám ešte jeden dotaz, ako by to bolo v prípade , ak by som mala viac % vyučovacej povinnosti a menej % výchovy.Musela by som aj vtedy dostať dodatok k zmluve? Čo ak nebudem súhlasiť platí odpoveĎ o nadbytočnosti? ďakujem

Keď si uzatvárala pracovnú zmluvu, mala si v nej uvedené určité podmienky, na to aby sa akákoľvek časť pracovnej zmluvy zmenila oproti pôvodnej musí byť daný dodatok k zmluve teda dodhoda o zmene pracovných podmienok, a musí byť na znak súhlasu podpísaná aj zamestnancom aj zamestnávateľom ináč je neplatná.

Ak z akéhokoľvek dôvodu nesúhlasíš s novými podmienkami zamestnávateľa a dohodu nepodpíšeš, zamestnávateľ nie je schopný zabezpečiť prácu podľa pôvodnej pracovnej zmluvy, ostáva len jediné riešenie a to je ukončenie pracovného pomeru pre nadbytočnosť.
lienka 11
22.06.11,09:24
dobrý deň, situácia sa stále komplikuje a ja mám zas novú otázku. Na úvod by som chcela napísať to , že som zabudla povedať , že sme malotriedna škola. Prechádzame na jednotriedku . Otázka: V situácii , že by som preberala postavenie miesta zastupujúcej riaditeľky mám právo toto miesto odmietnúť s tým ,že by vznikla znovu moja nadbytočnosť???