Zavrieť

Porady

praca na skrateny uvazok a dodatok k zmluve

Dobry den, som ucitelka ZS na 1.stupni, s 23 rocnou praxou na plny uvazok, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
Znizuje sa pocet deti v skole a mam teraz viac otazok

1. ma zamestnavatel pravo ma presunut na pracu vychovavatelky na
46 % uvazok a ucit na 43 %, pripadne menej
2. musi mi zmenit pracovnu zmluvu, alebo staci, ak mi k povodnej zmluve
ponukne dodatok
3. musim podpisat dodatok, alebo vyplyva z toho, ze som ako ucitelka
nadbytocna a tym mam pravo aj na odstupne
4. a ak nepodpisem dodatok, mam pravne pravo na doplatenie mzdy do 100%
k povodnej zmluve ?

vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    [QUOTE=lienka 11;1771310]Dobry den, som ucitelka ZS na 1.stupni, s 23 rocnou praxou na plny uvazok, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
    Znizuje sa pocet deti v skole a mam teraz viac otazok

    1. ma zamestnavatel pravo ma presunut na pracu vychovavatelky na
    46 % uvazok a ucit na 43 %, pripadne menejmôže ti to navrhnúť ale bez tvojho súhlasu ťa preradiť nemôže
    2. musi mi zmenit pracovnu zmluvu, alebo staci, ak mi k povodnej zmluve
    ponukne dodatokstačí dodatok k zmluve, ale nakoľko sa to volá Dohoda o zmene pracovných podmienok tak znovu to musí byť s tvojím súhlasom
    3. musim podpisat dodatok, alebo vyplyva z toho, ze som ako ucitelka
    nadbytocna a tym mam pravo aj na odstupne ak nesúhlasíš s preradením a zamestnávateľ nemá pre teba inú prácu, stávaš sa nadbytočnou, v tom prípade ťa prepúšťa a dostávaš odstupné
    4. a ak nepodpisem dodatok, mam pravne pravo na doplatenie mzdy do 100%
    k povodnej zmluve ? platí to čo som písala v bode 3. Ak nepodpíšeš dodatok znamená, že nesúhlasíš s preradením. Zamestnávateľ ťa však nepotrebuje v tom rozsahu ako si mala pôvodnú zmluvu, teda sa stávaš nadbytočnou - ukončenie PP - odstupné.
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Mám ešte jeden dotaz, ako by to bolo v prípade , ak by som mala viac % vyučovacej povinnosti a menej % výchovy.Musela by som aj vtedy dostať dodatok k zmluve? Čo ak nebudem súhlasiť platí odpoveĎ o nadbytočnosti? ďakujem

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    lienka 11 Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Mám ešte jeden dotaz, ako by to bolo v prípade , ak by som mala viac % vyučovacej povinnosti a menej % výchovy.Musela by som aj vtedy dostať dodatok k zmluve? Čo ak nebudem súhlasiť platí odpoveĎ o nadbytočnosti? ďakujem
    Keď si uzatvárala pracovnú zmluvu, mala si v nej uvedené určité podmienky, na to aby sa akákoľvek časť pracovnej zmluvy zmenila oproti pôvodnej musí byť daný dodatok k zmluve teda dodhoda o zmene pracovných podmienok, a musí byť na znak súhlasu podpísaná aj zamestnancom aj zamestnávateľom ináč je neplatná.

    Ak z akéhokoľvek dôvodu nesúhlasíš s novými podmienkami zamestnávateľa a dohodu nepodpíšeš, zamestnávateľ nie je schopný zabezpečiť prácu podľa pôvodnej pracovnej zmluvy, ostáva len jediné riešenie a to je ukončenie pracovného pomeru pre nadbytočnosť.
    dobrý deň, situácia sa stále komplikuje a ja mám zas novú otázku. Na úvod by som chcela napísať to , že som zabudla povedať , že sme malotriedna škola. Prechádzame na jednotriedku . Otázka: V situácii , že by som preberala postavenie miesta zastupujúcej riaditeľky mám právo toto miesto odmietnúť s tým ,že by vznikla znovu moja nadbytočnosť???

    praca na skrateny uvazok a dodatok k zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.