daniel.kerekes1
22.06.11,10:46
Pekný deň, na začiatok by som Vám rád poďakoval za rady tým, ktorí chcú naozaj poradiť. O príspevky, že toto tu už rozoberané bolo nestojím, nakoľko som si prešiel celú poradu a odpoveď som nenašiel, nakoľko sa zmenila legislatíva.

Idem k veci, chcem podnikať, ale len v malom, nakoľko od septembra budem študovať dva VŠ a na podnikanie vo veľkom nebudem mať čas. Živnosť si otvárať nechcem, nakoľko po novom študenti, ktorí si otvoria živnosť, tak strácajú štatút študenta a musia si sami platiť ZP, čo je dnes min. okolo 50€. Preto hľadám inú alternatívu, napr. s.r.o.. Teda, či náhodou mi neviete poradiť, ako mám v s.r.o. vystupovať, aby som si zachoval štatút študenta a nemusel povinne platiť ZP aj keď nič nezarobím. Platiť odvody a dane pomerne so ziskom mi nevadí, len nechcem platiť zbytočne pomaly 50€ napr. počas skúškového obdobia, kedy viem, že nemám šancu nič zarobiť.

Vďaka za rady. Pekný deň
kolac
22.06.11,20:10
Nazdar, tiez som student a uz som rozhodnuty pre zivnost, ale nejde mi do hlavy toto.:

Živnosť si otvárať nechcem, nakoľko po novom študenti, ktorí si otvoria živnosť, tak strácajú štatút študenta a musia si sami platiť ZP, čo je dnes min. okolo 50€.


nieje to nahodou takto? (to mi bolo poradene v teme, kde som sa informoval ohladne zivnosti pre studenta )


ak tvoj zisk(nie tržby) dosiahne sumu 329,06 x 2,14 x počet mesiacov podnikania, prestaneš byť ako študent poistencom štátu. To platí v prvom roku podnikania. V ďalšom roku budeš platiť preddavku podľa základu dane, ak ti vyjdu z RZZP vyššie ako 3€.

Ak neprekročíš vymeriavací základ poistenca štátu, zaplatené preddavky ti po zdanení ZP vráti po vykonaní ročného zúčt.zdr.poistenia.

prelistuj si moju temu http://www.porada.sk/t170692-vypocet-poistneho-student-zivnostnik.html

Vzhladom na moje planovane zisky mi vychadza ze nebudem musiet platit nic, nakolko som student. Ak by som mal platit odvody do zp, tak by to nebolo az take rentabilne, zo zaciatku urcite nie, tak dufam, ze sa mylis.