Zavrieť

Porady

vypocet poistneho - student, zivnostnik

Ahojte,

som student VS, chcem si zalozit zivnost + registrovat sa na danovom, co bude vlastne moja povinnost. Mam dve otazky:

1.) kolko € budem platit zdravotku, plati sa to mesacne alebo na rok do predu ? Platit to budem az na druhy rok ze ? Teda prvy rok nebudem nic platit.

2.) kolko € je maximalny rocny prijem, ktory nieje potrebne este zdanovat ?


ps: z praxe, su s tym velke peripetie, ist na prislusny urad a vybavit potrebne papiere ? Na co si davat pozor ?

Dakujem.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolac Pozri príspevok
Ahojte,

som student VS, chcem si zalozit zivnost + registrovat sa na danovom, co bude vlastne moja povinnost. Mam dve otazky:

1.) kolko € budem platit zdravotku, plati sa to mesacne alebo na rok do predu ? Platit to budem az na druhy rok ze ? Teda prvy rok nebudem nic platit. Platí sa 46,06 eur mesačne, tým že si študent VŠ tak si môžeš dať 0 € preddavky, ale pozor ak by si zarobil viac tak TI vznikne nedoplatok čo budeš musieť naraz vyrovnať.

2.) kolko € je maximalny rocny prijem, ktory nieje potrebne este zdanovat ? ročný príjem, z ktorého sa neplatí daň je 3559,30 eur. Všetko nad sa zdaňuje.


ps: z praxe, su s tym velke peripetie, ist na prislusny urad a vybavit potrebne papiere ? Nie za pár minút to zvládneš. Na co si davat pozor ?

Dakujem.
odpovede v texte modrým
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

dakujem za rychlu odpoved,

len nerozumiem co mam chapat pod tym 0 € preddavkom ? Este ma napadlo zdravotnym poistenim to hasne, alebo aj to socialne budem musiet platit, v tomto nemam celkom jasno.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolac Pozri príspevok
dakujem za rychlu odpoved,

len nerozumiem co mam chapat pod tym 0 € preddavkom ? Este ma napadlo zdravotnym poistenim to hasne, alebo aj to socialne budem musiet platit, v tomto nemam celkom jasno.
No zdravotné platí každý SZCO, preddavky vo výške 46,06 eur mesačne, ak je ZTP alebo invalidný tak platí 23,03 eur preddavky, a študenti si môžu zvoliť preddavky vo výške 0 eur.

CO sa týka SP, tak tam nemáš povinnosť nič platiť, minimálne do 1.7.2012 resp. do zmien zákona, lebo bohvie čo na nás vláda nachystá od 1.1.2012
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

takze ja ako student, nebudem musiet platit zdravotne poistenie ? prepac ak sa hlupo pytam.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolac Pozri príspevok
takze ja ako student, nebudem musiet platit zdravotne poistenie ? prepac ak sa hlupo pytam.
Ano presne tak, ty ako študent si môžeš zvoliť 0 eurové preddavky, ale potom pozor aby si nemal vysoké nedoplatky v júny.
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

na zaklade coho sa stanovuje potom ten nedoplatok ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

kolac Pozri príspevok
na zaklade coho sa stanovuje potom ten nedoplatok ?
Na základe ročného zúčtovania zdravotného poistenia, a vlastne to je závislé od výšky príjmu aký si mal.
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

takze teoreticky budem platit, len pokial presiahnem nejaku hranicu prijmu ? a este jedna vec ked si poziadam o 0€ preddavok, musi mi to byt schvalene na zaklade nejakych kriterii, alebo kazdy student to dostane ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolac Pozri príspevok
takze teoreticky budem platit, len pokial presiahnem nejaku hranicu prijmu ? a este jedna vec ked si poziadam o 0€ preddavok, musi mi to byt schvalene na zaklade nejakych kriterii, alebo kazdy student to dostane ?
kolko máš rokov ?
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

22
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolac Pozri príspevok
22
pre účely zdr.poistenia si študentom do veku 30 rokov. Pri vybavovaní živ.listu nezaškrtávaj, aby ŽU za teba vybavil registráciu v zdr.poisťovni. Choď tam do 8 kal. dní od začiatku podnikania osobne a ako ti písala Xanti, urči si vymeriavací základ nula. Aký ročný príjem, resp. zisk predpokladáš z podnikania ?
1 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

tazko povedat, dajme tomu tych 3500€ ako tu uz bolo spomenute, co to pre mna znamena v suvislosti s tymi nedoplatkami na zdravotnom ?

dakujem vsetkym za rady, cenim si to.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolac Pozri príspevok
tazko povedat, dajme tomu tych 3500€ ako tu uz bolo spomenute, co to pre mna znamena v suvislosti s tymi nedoplatkami na zdravotnom ?

dakujem vsetkym za rady, cenim si to.
to je zisk, alebo tržby ? za kolko mesiacov roku 2011 ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Poistencom štátu ako študent prestaneš byť a vznikne ti nedoplatok ako SZČO, keď tvoj vymeriavací základ (=zisk/2,14) presiahne sumu 329,06 x počet mesiacov podnikania.
2 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

myslim ze ide o zisk, planujem podnikat v oblasti tvorby webstranok, uz som tu mal temu davnejsie, tak pri tejto cinnosti nemam ziadne naklady - alebo si mozem teoreticky dat do nakladov, napr. kupu hardwaru a pod ?
priznavam ze mam chabe vedomosti v tomto odbore, je skoda ze sa ekonomika resp. podnikanie neuci na gymnaziach.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolac Pozri príspevok
myslim ze ide o zisk, planujem podnikat v oblasti tvorby webstranok, uz som tu mal temu davnejsie, tak pri tejto cinnosti nemam ziadne naklady - alebo si mozem teoreticky dat do nakladov, napr. kupu hardwaru a pod ?
priznavam ze mam chabe vedomosti v tomto odbore, je skoda ze sa ekonomika resp. podnikanie neuci na gymnaziach.
ešte to skús "premeniť" na tržby, aby sme vedeli posúdiť tvoju povinnú registráciu v SP. Tam sa berú do úvahy tržby a že si študent nezohráva žiadnu rolu ...
0 0
kolac kolac

kolac je offline (nepripojený) kolac

myslim ze pri tejto cinnosti mozme brat do uvahy ze trzby = zisk, ozaj nemam ziadne naklady na tuto cinnost. Teoreticky velmi zriedka kedy, ak si potrebujem ja zas na danu cinnost niekoho zaplatit, ale tak dajme tomu ze moje naklady budu rocne do 300-500€, aj to som asi prehnal.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kolac Pozri príspevok
myslim ze pri tejto cinnosti mozme brat do uvahy ze trzby = zisk, ozaj nemam ziadne naklady na tuto cinnost. Teoreticky velmi zriedka kedy, ak si potrebujem ja zas na danu cinnost niekoho zaplatit, ale tak dajme tomu ze moje naklady budu rocne do 300-500€, aj to som asi prehnal.
paušálne výdavky ti nič nehovoria ?

Pokial suma 3500€ sú tržby, povinná registrácia v SP ti nehrozí ...
0 0
ivanval ivanval

ivanval je offline (nepripojený) ivanval

Môžem sa opýtať, tiež som študent živnostník, mám 19 rokov, živnosť som zakladal v v marci...poistné neplatím ani do SP...ale ako to bude po roku ? Čo budem musieť platiť a čo nie ? ďakujem za ochotu...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ivanval Pozri príspevok
Môžem sa opýtať, tiež som študent živnostník, mám 19 rokov, živnosť som zakladal v v marci...poistné neplatím ani do SP...ale ako to bude po roku ? Čo budem musieť platiť a čo nie ? ďakujem za ochotu...
Ak tvoj príjem= tržby nepresiahnu za rok cca 3948,72 eur tak nebudeš ani od júla 2012 platiť odvody do SP.
Naposledy upravil Xanti : 19.06.11 at 19:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať