Liliana831
29.06.11,16:32
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Stanislav 1975
29.06.11,14:45
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady

Presný deň ti nezistí ani najvačší gynekolog, odborník.- to sa nedá...
To sa dá len + - pár dní...

Btw- a vlastne je to jedno, či 12 alebo 19.6 to bolo...
Liliana831
29.06.11,14:53
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???
Stanislav 1975
29.06.11,14:55
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???

To ti ja už neviem- ja som iba taký gynekolog- amatér...:D
Liliana831
29.06.11,14:57
jaj... tak teba nemam pocuvat... nerozumies sa do toho.. ok.. aj tak d..
Stanislav 1975
29.06.11,15:00
jaj... tak teba nemam pocuvat... nerozumies sa do toho.. ok.. aj tak d..

Inak, u nás by to bolo ešte ťažšie zistiť- my 17 dní po sebe...:D:D:D
buchač
29.06.11,15:47
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???

...to máš tak ...;)

Letia dva motýliky len tak z kvietka na kvietok ...
Keďže sa majú radi ,tak jedného krásneho večera sa k sebe nežne pritúlia ...
Zamávajú krídelkami a o nejaký čas sa z kukiel vyliahnu malé motýliky ...
Liliana831
29.06.11,15:51
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
srska
29.06.11,15:52
...to máš tak ...;)

Letia dva motýliky len tak z kvietka na kvietok ...
Keďže sa majú radi ,tak jedného krásneho večera sa k sebe nežne pritúlia ...
Zamávajú krídelkami a o nejaký čas sa z kukiel vyliahnu malé motýliky ...
zamávajú krídelkami + začnú chutiť kvašáky.....:)
buchač
29.06.11,15:52
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???
Nemôžem si pomôcť , ale hento vo mne evokuje tento žart ...
A je oveľa lepší , ako henten príspevok stupídny ...
Kriste ....týždeň hore ,týždeň dole ...

Stretnú sa dve kámošky v MHD .
Jedna stojí pri stredných a druhá pri predných dverách .
" Ahoj ....ahoj ..."
" Čaukooooo ...čo nové , ako sa máš ..."
" Fajn ,v pohode ...ale asi budem tehotná ..."
" Nevrav ...:eek:...a kto bude otcom ...????:confused:

" Neviem .............................nemôžem sa otočiť ...." ;):---:D
srska
29.06.11,15:53
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
záleží trošku aj na tom aké šikovné sú "bičíky"
buchač
29.06.11,16:01
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
Oplodnenie

Samotné oplodnenie vajíčka spermiou (mužská pohlavná bunka), nastáva vo vajíčkovode. Počas jedného nechráneného styku sa do tela ženy dostane približne 300 až 400 miliónov spermií a len jedinej z nich je umožnené splynúť s vajíčkom. Po oplodnení si vájíčko okolo seba vytvorí ochranný obal, a tak zabráni vniknutiu ostatným spermiám. Týmto spojením spermie s vajíčkom vznikla zygota, ktorá pokračuje v ceste smerom do maternice a popritom sa delí. Z jednej bunky delením vzniknú dve, štyri, šesť a tak ďalej.

Pohyb deliacej sa zygoty vo vajíčkovode zabezpečuje riasinkový epitel. Do maternice sa dostane asi tak na prelome 3. až 4. dňa, kde sa zanorí (niduje) do sliznice maternice. Po implantácii (uhniezdení) sa postupne vyvíja vlastné telo zárodku, ako aj prídavné orgány ako sú obaly a placenta (plodový koláč). Asi po 3. tyždňoch po oplodnení začína organogenéza (vznikajú jednotlivé orgány plodu). A tým sa postupne zo zárodku (embria) stáva plod.

Ako sme všetci vznikli

Každý mesiac u ženy v plodnom období dochádza vo vaječníkoch k dozrievaniu vajíčka, ktoré sa v strede cyklu (v čase ovulácie) uvoľní, aby mohlo byť oplodnené spermiou. Pri nechránenom pohlavnom styku sa spermie z vagíny cez krček maternice dostane až do vajíčkovodu, kde oplodní uvoľnené vajíčko. Len jedna z veľkého množstva spermií vnikne do vajíčka a splynie s ním. Oplodnené vajíčko zhruba za 4 dni príde až do maternice, kde sa uhniezdi (niduje) a začne sa vyvíjať z neho plod.

http://www.mojevideo.sk/video/3433/ako_sme_vsetci_vznikli.html


...ešte dúfam , že nechceš aj kompletný návod .....či ???....;)
Gabi03
29.06.11,16:39
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni

V tvojom prípade sa presný dátum počastia nedá určiť. Predpokladaný dátum pôrodu sa vypočíta na základe poslednej menštruácie.
A podľa mojich teoretických vedomostí, otehotnieť sa dá aj pár dní po pohlavnom styku, nakoľko spermie sú schopné prežiť ešte 2-3 dni (ak sa nemýlim :rolleyes: ).
Pokiaľ si mala pohlavný styk s tým istým partnerom, tak by to mohlo byť aj jedno, nie?! :o
Kvaka
29.06.11,16:44
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Aj tak ti doktor napíše termín pôrodu podľa termínu poslednej mens. 20.5. + 7 dní + 9 mesiacov, a je to. Nepíšeš dĺžku tvojho nepravidelného cyklu, aj to by napovedalo, ale môj názor je ten, že asi ten prvý dátum je ok. K oplodneniu mohlo prísť aj po 3 dňoch od styku, buchač ti to napísal.
pavol54
29.06.11,17:05
Neviem čo toto má spoločné s rubrikou rodinné, občianske, spotrebiteľské právo, skús sa spýtať v rubrike zdravie. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
marjankaj
29.06.11,17:43
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady

Veď je to jednoduché po 12.6. si mala počkať na menštruáciu a až potom mať ďalší styk, ale iba jeden. A takto to opakovať, až sa zadarí. Vedela by si presne dátum.:rolleyes: Teda ak ti išlo o tento dátum.
danushka
29.06.11,18:09
Mohla si otehotnieť aj pred poslednou periódou.
Hodne napovedia aj testy z krvi, tam podľa výšky hladiny hormónov vie určiť gynekológ týždeň gravidity.

A ak môžem doporučiť, nerieš tieto chvíle kŕčovito. Ak je gravidita plánovaná, tak sa tešte obaja a užívaj si nový život v sebe. Gravidita a materstvo sú div sveta neopísateľný, úžasný a obohacujúci :).
marjankaj
29.06.11,18:14
Mohla si otehotnieť aj pred poslednou periódou.
Hodne napovedia aj testy z krvi, tam podľa výšky hladiny hormónov vie určiť gynekológ týždeň gravidity.

A ak môžem doporučiť, nerieš tieto chvíle kŕčovito. Ak je gravidita plánovaná, tak sa tešte obaja a užívaj si nový život v sebe. Gravidita a materstvo sú div sveta neopísateľný, úžasný a obohacujúci :).

Veď to, ak je plánovaná.
lienocka001
29.06.11,18:15
je tehotensky test... ale stoji tusim 4-5 Eur vola sa Cleablue a ten ti urci aj priblizny tyzden od oplodnenia... tak si ho kup..
zk24
29.06.11,18:17
je tehotensky test... ale stoji tusim 4-5 Eur vola sa Cleablue a ten ti urci aj priblizny tyzden od oplodnenia... tak si ho kup..

priblizny tyzden je naprikald 4-5 tyzden. To jej moc nepovie. To vie.
marjankaj
29.06.11,18:21
priblizny tyzden je naprikald 4-5 tyzden. To jej moc nepovie. To vie.

Možno by pomohol test DNA. Ale ona to chce už teraz vedieť.:rolleyes:
lienocka001
29.06.11,18:23
no keby skor otehotnela tam tam ma o tyzden viac... 4-5 ma po dvoch tyzdnoch od pocatia, 5-6 tri tyzdne od pocatia... no ale aj keby si dala vziat teraz kvr na beta hcg... tak tam je taky interval ze tazko povedat kedy prebehlo oplodnenie...
zk24
29.06.11,18:26
Napada ma iba jeden dovod, preco je ten datum taky podstatny ;)
Stanislav 1975
29.06.11,18:27
No a panenka Mária otehotnela aj bez sexu a narodilo sa bábatko, Ježiško...:cool:
danushka
29.06.11,18:31
Lekár vypočíta najskôr podľa učebnice tak, ako už bolo skôr spomínané..

Dátum poslednej periódy + 7 dní + 280 dní, ďaľším takým meradlom je okrem iného pocit prvých pohybov. Prvorodičky ich pociťujú v 20 týždni, viacrodičky 1-2 týždne skôr.
danushka
29.06.11,18:33
No a panenka Mária otehotnela aj bez sexu a narodilo sa bábatko, Ježiško...:cool:

Z toho vyplýva, že všetky tehuteľky umelo oplodnené sú Márie :):):).
lienocka001
29.06.11,18:38
najpresnejsi na urcenie veku plodu je UTZ v 8-12 tyzdni tehotenstva...

ako to rataju lekari tu uz bolo pisane... ono tento klasicky vypocet malokedy upravuju aj ked napr. vedia presne kedy prislo k oplodneniu... napr. ak bola zena stimulovana a bola na IUI alebo pripadne podstupila embryotransfer alebo KET .. aj tak sa to rata tak ..

v pripade ze nie je jasne kedy zena otehotnela.. napr. nemala este ani periodu po porode ... v dosledku laktacie a hned pocas prvej ovulacie otehotnela tak sa to urcujue podla toho ultrazvuku v 8 prip. v 12 tyzdni tehotenstva
prudky
30.06.11,06:49
Lekár vypočíta najskôr podľa učebnice tak, ako už bolo skôr spomínané..

Dátum poslednej periódy + 7 dní + 280 dní, ďaľším takým meradlom je okrem iného pocit prvých pohybov. Prvorodičky ich pociťujú v 20 týždni, viacrodičky 1-2 týždne skôr.

Danka.

Ona tu rieši, či 12. alebo 19.
To je tak približne týždeň.
A ty jej dávaš signalizáciu s presnosťou 2 týždne.
zk24
30.06.11,06:54
Chce mu vypočítať horoskop??

12. a 19. je to iste znamenie :---

Skor som myslela ze si chce dat vytetovat tento datum niekam... a hlavne "kto" to ma vytetovat...
srska
30.06.11,07:09
Liliana831
30.06.11,08:30
Ten už "dotetoval" :D:D:D .

PS
Ale robiť si test 22. (keď PS bol 19. ) na to vidím minimálne 2 dôvody.

ja si myslim ze ked som si robila test 22 a bol pozitivny tak toho 12.juna som asi nemohla otehotniet... to je 10 dni a test bol ze vysledok uz po piatom dni oplodnenia.. takze ked sme mali PS 19.juna to je rozdiel.. 3dni tak bol este negatiny a uz 28 bol pozitivny..mam z toho chaoz...5dni po oplodneni to znanema od PS ci ako sa to berie..toto nerozumiem
Liliana831
30.06.11,08:32
ja si myslim ze ked som si robila test 22 a bol pozitivny tak toho 12.juna som asi nemohla otehotniet... to je 10 dni a test bol ze vysledok uz po piatom dni oplodnenia.. takze ked sme mali PS 19.juna to je rozdiel.. 3dni tak bol este negatiny a uz 28 bol pozitivny..mam z toho chaoz...5dni po oplodneni to znanema od PS ci ako sa to berie..toto nerozumiem

pomylila som sa 22 bol negativny a uz 28 bol pozitivny...
marjankaj
30.06.11,08:33
ja si myslim ze ked som si robila test 22 a bol pozitivny tak toho 12.juna som asi nemohla otehotniet... to je 10 dni a test bol ze vysledok uz po piatom dni oplodnenia.. takze ked sme mali PS 19.juna to je rozdiel.. 3dni tak bol este negatiny a uz 28 bol pozitivny..mam z toho chaoz...5dni po oplodneni to znanema od PS ci ako sa to berie..toto nerozumiem

A aký máš problém? Určiť otca dieťaťa?:eek:
Liliana831
30.06.11,08:44
preto 22 juna som si robila test ci som neostala tehotna 12 juna.. kedze bol negativny.. tak to muselo byt toho 19 juna.. ci oplodnenie z toho 12 juna sa prdlzilo..mam ffakt uz z toho chaoz...
buchač
30.06.11,08:45
A aký máš problém? Určiť otca dieťaťa?:eek:

...he .......a už je to na svetle božom ....;):rolleyes::cool:
Liliana831
30.06.11,08:46
A aký máš problém? Určiť otca dieťaťa?:eek:
ano... a je mi z toho do placu... mam priatela ktoreho moc lubim uz 3,5 roka.. vsetko nam klape.. len som isla na zarobky do zahranicia.. a tam mi jeden clovek velmi ublizil... neviem co mam robit... strasne chcem aby to dietatko bolo mojho partnera.. ale musim to vediet...
Barbara
30.06.11,08:50
http://www.clearblue.com/sk/images/new_digital_pregnancy_2.jpg

Lili, veď si to sprav znovu a ukáže Ti presne koľko týždňov si tehotná tu napr. ukazuje, že otehotnela 1-2 týždne , 2-3 atd

trošku som pošteglila uja gúgla.
Liliana831
30.06.11,09:23
Lili, veď si to sprav znovu a ukáže Ti presne koľko týždňov si tehotná tu napr. ukazuje, že otehotnela 1-2 týždne , 2-3 atd

trošku som pošteglila uja gúgla.

ja som taka zufala, lenze ja mam problem tyzdnovy ci 12.juna ci 19.juna rozumies tu mi to ukaze tyzden hore dolu... co myslis ty ked som si robila test 22.jun bol negativny a ked 28 jun tak bol pozitivny... ja som hotova... nechcem stratit mojho partnera ja ho moc lubim..ale nechcem mu ani klamat.. neviem som taka bezradna...
zk24
30.06.11,09:37
ja som taka zufala, lenze ja mam problem tyzdnovy ci 12.juna ci 19.juna rozumies tu mi to ukaze tyzden hore dolu... co myslis ty ked som si robila test 22.jun bol negativny a ked 28 jun tak bol pozitivny... ja som hotova... nechcem stratit mojho partnera ja ho moc lubim..ale nechcem mu ani klamat.. neviem som taka bezradna...


Asi to inak nevyriesis iba ze pojdes s pravdou von.
marjankaj
30.06.11,09:45
Asi to inak nevyriesis iba ze pojdes s pravdou von.
Povedz frajerovi ze si ho podviedla a ze si tehotna a nevies s kym = nechces mu klamat. A ci je ochotny s tebou ostat napriek tomu, ze si ho podviedla a napriek tomu ze to dieta mozno nebude jeho.

Alebo chod na interupciu rovno a nikomu nic nepovedz, ale pravda raz vyplava na povrch.

Ale Dr. Plzák odporúčal: Zatloukat, zatloukat, zatloukat.
Choď za lekárom a poraď sa tam, čo sa dá robiť.
Interupcia by to asi vyriešila.
Alebo to risknúť na 50% sa na to nepríde, ak dieťa nebude tmavšie, alebo partner nie je neplodný.:eek:
Barbara
30.06.11,09:46
ja som taka zufala, lenze ja mam problem tyzdnovy ci 12.juna ci 19.juna rozumies tu mi to ukaze tyzden hore dolu... co myslis ty ked som si robila test 22.jun bol negativny a ked 28 jun tak bol pozitivny... ja som hotova... nechcem stratit mojho partnera ja ho moc lubim..ale nechcem mu ani klamat.. neviem som taka bezradna...


no ja si myslím, keď ti to ukazovalo 28 ého, že si tehotná, a beriem do úvahy, dátum 19 júna tak to je 9 dní, a od 12.6. je to 16 dní,
čo ti ukazovalo toho 28 ého 1-2, alebo 2-3:rolleyes:;)
a máš to vyriešené;)
a toho 22 ého ešte ti nemohlo nič ukazovať, nakoľko test ukazuje iba od 5 dňa
Barbara
30.06.11,09:49
preto 22 juna som si robila test ci som neostala tehotna 12 juna.. kedze bol negativny.. tak to muselo byt toho 19 juna.. ci oplodnenie z toho 12 juna sa prdlzilo..mam ffakt uz z toho chaoz...


až teraz som si všimla tento tvoj príspevok, teda keď si si robila 22- ého ten test a ti neukazovalo nič, to je od 12 -ého 10 dní, tak podľa môjho názoru si otehotnela 19- ho, 100%;)
Tweety
30.06.11,09:51
až teraz som si všimla tento tvoj príspevok, teda keď si si robila 22- ého ten test a ti neukazovalo nič, to je od 12 -ého 10 dní, tak podľa môjho názoru si otehotnela 19- ho, 100%;)
Teraz už len správne priradiť partnera.:o
marjankaj
30.06.11,09:54
Teraz už len správne priradiť partnera.:o

To asi už priradila a nepáči sa jej to.:eek:
zk24
30.06.11,09:55
To asi už priradila a nepáči sa jej to.:eek:

Myslim ze nikde neni napisane ze 12.6. je to partner A, a 19.6. partner B, alebo opacne;)
Alebo som nieco prehliadla?
jess
30.06.11,09:57
...veru si prehliadla...potencionálni otcovia sú dvaja (((((
Tweety
30.06.11,09:57
Myslim ze nikde neni napisane ze 12.6. je to partner A, a 19.6. partner B, alebo opacne;)
Alebo som nieco prehliadla?
Šikovníci veru boli dvaja.
zk24
30.06.11,09:57
Jasne ze obaja. Len ze v akom poradi.

Ci vieme priradit datum k partnerovi? Ze su dvaja bolo jasne uz zo zadania ;)

Tipujem ze 12.6. je staly partner. 19.6. prechodny. Lebo keby to bolo opacne, urcite by necakala do 22.6. na tehotensky test ale stresovala by uz 15.6. :---
Barbara
30.06.11,09:58
z jej príspevku to chápať tak, že s tým istým partnerom mala aj toho 12 a 19 ého, čiiiiiiiiii
Tweety
30.06.11,09:59
Minule bolo v telke, že by sme sa čudovali, koľko mužov vychováva kukučie mláďatá.
jess
30.06.11,09:59
No ja som to pochopila tak, že 12-teho...otca chce a z 19-teho otca nechce, či ???
zk24
30.06.11,10:00
No ja som to pochopila tak, že 12-teho...otca chce a z 19-teho otca nechce, či ???

Suhlasim.
Barbara
30.06.11,10:00
aspoň to tak píše, """ mala som styk s partnerom 12 ého a 19 ého""""" lenže partner je ako partner
Liliana831
30.06.11,10:00
až teraz som si všimla tento tvoj príspevok, teda keď si si robila 22- ého ten test a ti neukazovalo nič, to je od 12 -ého 10 dní, tak podľa môjho názoru si otehotnela 19- ho, 100%;)
Naozaj.. si to myslis... jeeee... trosku som sa usmiala.. velmi sa modlim aby to bola pravda... lebo aj ja si to myslim ale mam pochybnosti... lebo toto bola fest nahoda.. sme s partnerom 3,5roka a doteraz nic.. a zrazu ta svina ktora mi ublizila... tak zrazu som ostala tehotna.. preto tie pochybnosti.. preto som si robila test 22.juna a bola som stastna ze nie som tehotna... ale smojim partnerom sme mali PS 19.juna a mala som po ruke este jeden test tak som si ho spravila len tak 28.juna a bol pozitivny... ostala som v soku... tak velmi chcem aby bolo jeho..
Barbara
30.06.11,10:00
No ja som to pochopila tak, že 12-teho...otca chce a z 19-teho otca nechce, či ???


alebo opačne;););)
Tweety
30.06.11,10:01
Ale ďalej upresňuje, ako to bolo, jeden je dlhodobý a ten druhý sa len tak prichomejtl v zahraničí.:---:o
zk24
30.06.11,10:01
Barbara:

Keby obidva styky boli s partnerom, nestresovala by ci je tehotna od 12.6. alebo od 19.6.. Mysdlim ze je to jasne uz zo zadania !

A par prispevkov dozadu to nacrtla
zk24
30.06.11,10:02
Naozaj.. si to myslis... jeeee... trosku som sa usmiala.. velmi sa modlim aby to bola pravda... lebo aj ja si to myslim ale mam pochybnosti... lebo toto bola fest nahoda.. sme s partnerom 3,5roka a doteraz nic.. a zrazu ta svina ktora mi ublizila... tak zrazu som ostala tehotna.. preto tie pochybnosti.. preto som si robila test 22.juna a bola som stastna ze nie som tehotna... ale smojim partnerom sme mali PS 19.juna a mala som po ruke este jeden test tak som si ho spravila len tak 28.juna a bol pozitivny... ostala som v soku... tak velmi chcem aby bolo jeho..


No tak nech ti to vyjde podla predstav. Drzim palce.
Barbara
30.06.11,10:02
Naozaj.. si to myslis... jeeee... trosku som sa usmiala.. velmi sa modlim aby to bola pravda... lebo aj ja si to myslim ale mam pochybnosti... lebo toto bola fest nahoda.. sme s partnerom 3,5roka a doteraz nic.. a zrazu ta svina ktora mi ublizila... tak zrazu som ostala tehotna.. preto tie pochybnosti.. preto som si robila test 22.juna a bola som stastna ze nie som tehotna... ale smojim partnerom sme mali PS 19.juna a mala som po ruke este jeden test tak som si ho spravila len tak 28.juna a bol pozitivny... ostala som v soku... tak velmi chcem aby bolo jeho..


:D:D:D
Barbara
30.06.11,10:04
Barbara:

Keby obidva styky boli s partnerom, nestresovala by ci je tehotna od 12.6. alebo od 19.6.. Mysdlim ze je to jasne uz zo zadania !

A par prispevkov dozadu to nacrtla


aháááá,tým pádom potom by nemala čo riešiť;)
Barbara
30.06.11,10:06
no veď nech počká na reakciu toho partnera, ktorého miluje. uzná- neuzná........
Letko
30.06.11,10:09
...veľmi ho mám rada... a preto si užila s iným.
Liliana831
30.06.11,10:10
ja svojho partnera milujem sme spolu 3,5roka a je pre mna vsetkym.. NIKDY BY SOM HO NEPODVIEDLA POBROVOLNE... myslim to doslovne.. bolo to len raz v zivote aj to nedobrovolne.. tak preto tie vsetky otazky.. a strach.. aby ste boli vsetci v obraze..
zk24
30.06.11,10:11
ja svojho partnera milujem sme spolu 3,5roka a je pre mna vsetkym.. NIKDY BY SOM HO NEPODVIEDLA POBROVOLNE... myslim to doslovne.. bolo to len raz v zivote aj to nedobrovolne.. tak preto tie vsetky otazky.. a strach.. aby ste boli vsetci v obraze..

Potom nemas problem povedat mu pravdu. Ak to bolo nedobrovolne.

Inac 19.6. bol Den otcov :D
buchač
30.06.11,10:12
Naozaj.. si to myslis... jeeee... trosku som sa usmiala.. velmi sa modlim aby to bola pravda... lebo aj ja si to myslim ale mam pochybnosti... lebo toto bola fest nahoda.. sme s partnerom 3,5roka a doteraz nic.. a zrazu ta svina ktora mi ublizila... tak zrazu som ostala tehotna.. preto tie pochybnosti.. preto som si robila test 22.juna a bola som stastna ze nie som tehotna... ale smojim partnerom sme mali PS 19.juna a mala som po ruke este jeden test tak som si ho spravila len tak 28.juna a bol pozitivny... ostala som v soku... tak velmi chcem aby bolo jeho..

...tak pod týmto pojmom by mohlo eventuálne aj trestnému činu dôjsť ...

- zneužitie
- znásilnenie
dana99
30.06.11,10:13
Ak to bolo nedobrovoľne, mala si ho udať. A partner by to mal vedieť. Mohol Ťa niečim nakaziť - ten druhý.
Barbara
30.06.11,10:17
Minule bolo v telke, že by sme sa čudovali, koľko mužov vychováva kukučie mláďatá.


a blbci o tom ani nevedia, no čo už, hovorí sa, že ......postaví a rozum zastaví, a nevedia či išli bíčiky na špazirung či nie lenže to je pre mňa tiež záhada to nevedieť
zk24
30.06.11,10:20
a blbci o tom ani nevedia, no čo už, hovorí sa, že ......postaví a rozum zastaví, a nevedia či išli bíčiky na špazirung či nie lenže to je pre mňa tiež záhada to nevedieť

Teda ja som tu narazku od Tweety pochopila opacne. Zena zahne a chlap vychovava ako vlastne a ani o tom nevie.

Ak to chapem dobre, tak sa mi zda ze nie oni su blbci, ale zeny su .... ;)

Alebo to malo byt v tom zmysle, ze chlapi maju deti kde tu po svete a ani o tom nevedia?
Xanti
30.06.11,10:21
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Napíš aký dlhý máš cyklus. Nielen poslednú menštruáciu.
Barbara
30.06.11,10:23
No ja som to pochopila tak, že 12-teho...otca chce a z 19-teho otca nechce, či ???

no zo 12 ého otca chcieť nemôže, nakoľko 22 ého keď si spravila test, bol negat a to je 10 dní. test by jej ukázal , že je tehotná/ po 5 dňoch ukazuje test tehotenstvo
mala by si spraviť znovu , keď jej ukazuje týždeň 1-2, tak otec je z toho 19 ého, a keď je 3-4 týždne, tak otec je z toho 12- ého;)
zk24
30.06.11,10:26
Trosku musime brat do uvahy aj spolahlivost danych testov.
Ja ked by som potrebovala vediet ci som alebo nie, robila by som si minimalne dva naraz, kazdy od inej znacky.
Tweety
30.06.11,10:27
Teda ja som tu narazku od Tweety pochopila opacne. Zena zahne a chlap vychovava ako vlastne a ani o tom nevie.

Ak to chapem dobre, tak sa mi zda ze nie oni su blbci, ale zeny su .... ;)

Alebo to malo byt v tom zmysle, ze chlapi maju deti kde tu po svete a ani o tom nevedia?
Kedže k počatiu treba obidvoch, musíme sa na to pozerať z dvoch strán, zo strany manžela- žena zahla, on vychová kukučie,možno vie, možno nie, z druhej strany, muž, ktorého spermie boli rýchle, nemusí vychovávať aj keď o tom vie, a možno ani nevie.
Barbara
30.06.11,10:27
Teda ja som tu narazku od Tweety pochopila opacne. Zena zahne a chlap vychovava ako vlastne a ani o tom nevie.

Ak to chapem dobre, tak sa mi zda ze nie oni su blbci, ale zeny su .... ;)

Alebo to malo byt v tom zmysle, ze chlapi maju deti kde tu po svete a ani o tom nevedia?


áno tak, asi som sa zle vyjadrila, prominte
po lopate žena sa vyspí s cudzím chlapom a partnerovi povie, že je jeho, lenže ten partner to nevie zistiť, lebo nevie, či pustil bíčiky na špacír či nie, takže to berie, že to dieťa je od neho

Lili to nie je o Tebe
Liliana831
30.06.11,11:24
Napíš aký dlhý máš cyklus. Nielen poslednú menštruáciu.

moj cyklus vobec nie je pravidelny... niekedy mi meskaju 4 dni, niekedy tyzdne , niekedy dva, tak naposledy mi menstruacia meskala presne 2 tyzdne...
Xanti
30.06.11,11:27
moj cyklus vobec nie je pravidelny... niekedy mi meskaju 4 dni, niekedy tyzdne , niekedy dva, tak naposledy mi menstruacia meskala presne 2 tyzdne...
Tak to je potom naozaj ťažké určiť kedy si mohla otehotnieť.
Liliana831
30.06.11,11:45
a stava sa niekedy to ze test vinde pozitivny aj ked napriklad nie som tehotna...??? ci to by som chcela moc...
Liliana831
30.06.11,12:01
lebo niekedy mam pocit ze uz idem dostat...
marjankaj
30.06.11,14:25
To by si mala riešiť trošku na inom fore.

A čo by tým vyriešila?
Že by ho zavreli do basy?
Tak to by bola pre ňu výhra, skoro ako jackpot v LOTTE:eek:
Liliana831
30.06.11,15:04
mna teraz trapi len jedno... chcem aby moje dietatko bolo mojho partnera.. to budem potom najstastnejsia osoba na svete.. len by som to chcela zistit teraz... lebo ak nie je jeho.. tak rozmyslam o potrate..vzdy som bola proti tomu , nikdy by som si ani nepomyslela ze budem nad tym rozmyslat.. lebo to dieta by mi to pripominalo... rozmyslala som ze to poviem partnerovi..ale bojim sa ze ma necha... to by som uz nezvladla.. to by bolo moc..
Gabi03
30.06.11,15:12
mna teraz trapi len jedno... chcem aby moje dietatko bolo mojho partnera.. to budem potom najstastnejsia osoba na svete.. len by som to chcela zistit teraz... lebo ak nie je jeho.. tak rozmyslam o potrate..vzdy som bola proti tomu , nikdy by som si ani nepomyslela ze budem nad tym rozmyslat.. lebo to dieta by mi to pripominalo... rozmyslala som ze to poviem partnerovi..ale bojim sa ze ma necha... to by som uz nezvladla.. to by bolo moc..

V tvojom prípade by som sa s niekym poradila. Blízkou osobou, ktorá ťa pozná, ale aj s odborníkom/psychológom, ktorý zas by ťa mal usmerniť objektívne v tvojej situácii.
Držím palce. K rozhodnutiu. Či bude správne, to asi nikdy nezistíš. :o:(
zk24
30.06.11,15:51
V tvojom prípade by som sa s niekym poradila. Blízkou osobou, ktorá ťa pozná, ale aj s odborníkom/psychológom, ktorý zas by ťa mal usmerniť objektívne v tvojej situácii.
Držím palce. K rozhodnutiu. Či bude správne, to asi nikdy nezistíš. :o:(

Hovoris o tom ze sa to stalo nedobrovolne. Ak to nebol alkohol na party, ale islo napriklad o to spominane znasilnenie, tak by som to partnerovi urcite povedala. A ak je co k comu a stoji za celozivotneho partnera, tak ta urcite nenecha, ale naopak bude ti oporou.

Ked mu to povies ulavi sa ti. Ak ta necha (a ty si ho nepodviedla), tak za to aj tak nestal.
marjankaj
30.06.11,16:46
Je malá pravdepodobnosť, že sama bez pomoci si to schopná spracovať/zvládnuť/zabudnúť.
Môže to trvať nie dni, ale aj roky.
Môže to mať silný vplyv na vaše intímny spolužitie :
1, budeš divná
2, budete sa trápiť
3, nakoniec to buď povieš, alebo sa môžete aj rozísť.

Ak sa teraz odhodláš, vyhneš sa 2, a trochu aj 1,

Teba by mali naklonovať. Ty musíš byť úžasný partner.:cool:
Gabi03
30.06.11,16:49
Je malá pravdepodobnosť, že sama bez pomoci si to schopná spracovať/zvládnuť/zabudnúť.
Môže to trvať nie dni, ale aj roky.
Môže to mať silný vplyv na vaše intímny spolužitie :
1, budeš divná
2, budete sa trápiť
3, nakoniec to buď povieš, alebo sa môžete aj rozísť.

Ak sa teraz odhodláš, vyhneš sa 2, a trochu aj 1,


Teba by mali naklonovať. Ty musíš byť úžasný partner.:cool:

Prečo? Náhodou s ním súhlasím, môže mať pravdu. :rolleyes:
marjankaj
30.06.11,16:54
Prečo? Náhodou s ním súhlasím, môže mať pravdu. :rolleyes:

A keby sa to stalo tebe, povedala by si to svojmu partnerovi?

Alebo keby to partner urobil tebe a ešte by musel platiť aj alimenty. Asi by ti to nevadilo.

Teórie to je jedna vec, ale štatistiky zase iná.
zk24
30.06.11,17:08
A keby sa to stalo tebe, povedala by si to svojmu partnerovi?

"najhorsie" je, ze my nevieme co sa vlastne stalo. Ci nedobrovolne je znasilnenie alebo nedobrovolne je opit sa na opekacke a nepamatat si to...

a skor mi je cudne ze na nej partner nic nepostrehol.
marjankaj
30.06.11,17:13
"najhorsie" je, ze my nevieme co sa vlastne stalo. Ci nedobrovolne je znasilnenie alebo nedobrovolne je opit sa na opekacke a nepamatat si to...

a skor mi je cudne ze na nej partner nic nepostrehol.

Toto my riešiť nemusíme. Ona vie čo má robiť, alebo si nájde cestu. Len nevie, čie to bude dieťa, aby sa mohla podľa toho rozhodnúť. A čas letí.
zk24
30.06.11,17:17
Toto my riešiť nemusíme. Ona vie čo má robiť, alebo si nájde cestu. Len nevie, čie je to bude dieťa, aby sa mohla podľa toho rozhodnúť. A čas letí.

jasne ze nie, ale myslim ze ak bola znasilnena tak by to urcite mala povedat partnerovi. a tym by sa velka cast toho vyriesila.

k tomu z ktoreho datumu je to dieta sa ocividne neda dopatrat. A preto kym bude neskoro, mala by rozmyslat ci to neriesit opacnou stranou.
marjankaj
30.06.11,17:21
jasne ze nie, ale myslim ze ak bola znasilnena tak by to urcite mala povedat partnerovi. a tym by sa velka cast toho vyriesila.

k tomu z ktoreho datumu je to dieta sa ocividne neda dopatrat. A preto kym bude neskoro, mala by rozmyslat ci to neriesit opacnou stranou.

A čo by sa vyriešilo?
Vychovávali by "kukučie" dieťa?
Alebo by išla na interrupciu?
Prípadne sa rozišli?

Veď tento problém rieši aj teraz.
ErinErin
30.06.11,17:23
Testy otcovstva sa dajú urobiť aj zo vzorky z amniocentézy. Tá sa indikuje zo zdravotných dôvodov, nie len kvôli testu otcovstva - ten je len sekundárny.
marjankaj
30.06.11,17:24
Testy otcovstva sa dajú urobiť aj zo vzorky z amniocentézy. Tá sa indikuje zo zdravotných dôvodov, nie len kvôli testu otcovstva - ten je len sekundárny.

Stačí nenápadne zobrať partnerovu vzorku, tak aby o tom nevedel.:eek:
Gabi03
30.06.11,17:26
A keby sa to stalo tebe, povedala by si to svojmu partnerovi?

Alebo keby to partner urobil tebe a ešte by musel platiť aj alimenty. Asi by ti to nevadilo.

Teórie to je jedna vec, ale štatistiky zase iná.

Moja odpoveď vychádzala práve z toho, čo by som spravila ja. A predpokladám, že aj tvoja odpoveď bola na základe toho, ako by si sa zachovala ty. ;)
zk24
30.06.11,17:26
A čo by sa vyriešilo?
Vychovávali by "kukučie" dieťa?
Alebo by išla na interrupciu?
Prípadne sa rozišli?

Veď tento problém rieši aj teraz.


Interupciu si moze dat vykonat do 12 tyzdnov od pocatia. Neda sa v tomto case zistit otec dietata?
Xanti
30.06.11,17:27
Stále existuje hniezdo záchrany, a adopcie.
marjankaj
30.06.11,17:28
Moja odpoveď vychádzala práve z toho, čo by som spravila ja. A predpokladám, že aj tvoja odpoveď bola na základe toho, ako by si sa zachovala ty. ;)

No ja som ešte tehotný nebol.:eek:
marjankaj
30.06.11,17:29
Stále existuje hniezdo záchrany, a adopcie.

Gabika, ale průser by už bol.:rolleyes: To by asi partnerovi nevysvetlila.
zk24
30.06.11,17:33
Stále existuje hniezdo záchrany, a adopcie.

Neverim ze by si ho nechala, vynosila a potom dala na adopciu :(
ErinErin
30.06.11,17:35
Stačí nenápadne zobrať partnerovu vzorku, tak aby o tom nevedel.:eek:

Možnosť vykonať test otcovstva zo vzorky z amniocentézy bola len technická informácia, nerieši to otázku, či by na výsledky čakala sama (rozumej tajne) alebo spolu s partnerom, prípadne opustená. V tom čase sa už interupcia nedá vykonať a tehotenstvo je dosť vidieť.
Liliana831
30.06.11,18:06
až teraz som si všimla tento tvoj príspevok, teda keď si si robila 22- ého ten test a ti neukazovalo nič, to je od 12 -ého 10 dní, tak podľa môjho názoru si otehotnela 19- ho, 100%;)

myslis ze sa mohlo stat ze tehotensky test ktory som si robila 22.juna a bol negativny.. sa nemuselo este prejavit moje tehotenstvo z 12.juna... velmi chcem aby to bol ten datum 19.juna..ale nejde mi to do hlavy.. s partnerom sme 3,5 roka a mame stale nechraneny sex a zrazu ked sa mi toto stalo tak som ostala tehotna.. tieto pochybnosti ma zabijaju... da sa zistit kto je otcom este do 12 tyzdna mojho tehotenstva..
buchač
30.06.11,19:23
myslis ze sa mohlo stat ze tehotensky test ktory som si robila 22.juna a bol negativny.. sa nemuselo este prejavit moje tehotenstvo z 12.juna... velmi chcem aby to bol ten datum 19.juna..ale nejde mi to do hlavy.. s partnerom sme 3,5 roka a mame stale nechraneny sex a zrazu ked sa mi toto stalo tak som ostala tehotna.. tieto pochybnosti ma zabijaju... da sa zistit kto je otcom este do 12 tyzdna mojho tehotenstva..

...ste vy nenie nekompletní ...bez ochrany ...???? :eek::eek::eek:

Jak jeden , tak druhý ...

No a čo , že ste 3,5 roka spolu ...???
Máte byt , ste zabezpečení finančne a aj inak ...???
A ste vôbec pripravení vôbec na to dieťa !!!???!!!


Zrazu sa tak stalo ,že si tehotná ...normálne sa ...:mee::mee::mee::mee::mee:
Veď to raz muselo prísť ...či skôr , alebo neskôr ....

Nezvyknem siahať cudziemu do svedomia ( tobôž cez net ) ...ale dievča , zaslúžilo by si si ...
V prvom rade si si TY na vine a nik iný ...
Ani ten priateľ , s ktorým si už ten čas a ani ten " pôvodca " eventuálneho nešťastia , aj keď Ti ublížil ( ako ? neviem ...) ...
Keby si mala ochranu , nemáš problém ...;):confused:




P.S.:
K úplnému dokončenie kázne mi už len vek chýba všetkých zúčastnených na sexuálnych hrátkach , nejak som nepostrehol , ak vôbec bol uvedený ...
marjankaj
30.06.11,19:52
...ste vy nenie nekompletní ...bez ochrany ...???? :eek::eek::eek:

Jak jeden , tak druhý ...

No a čo , že ste 3,5 roka spolu ...???
Máte byt , ste zabezpečení finančne a aj inak ...???
A ste vôbec pripravení vôbec na to dieťa !!!???!!!


Zrazu sa tak stalo ,že si tehotná ...normálne sa ...:mee::mee::mee::mee::mee:
Veď to raz muselo prísť ...či skôr , alebo neskôr ....

Nezvyknem siahať cudziemu do svedomia ( tobôž cez net ) ...ale dievča , zaslúžilo by si si ...
V prvom rade si si TY na vine a nik iný ...
Ani ten priateľ , s ktorým si už ten čas a ani ten " pôvodca " eventuálneho nešťastia , aj keď Ti ublížil ( ako ? neviem ...) ...
Keby si mala ochranu , nemáš problém ...;):confused:




P.S.:
K úplnému dokončenie kázne mi už len vek chýba všetkých zúčastnených na sexuálnych hrátkach , nejak som nepostrehol , ak vôbec bol uvedený ...

Juraj nerieš, čo bolo.
Terazky je iný problém.:cool:
Stanislav 1975
30.06.11,19:56
Stále existuje hniezdo záchrany, a adopcie.

Gabika, vždy som mal o tebe vysokú mienku, ale teraz si si ju u mňa ešte vylepšila...:)
Stanislav 1975
30.06.11,19:58
jasne ze nie, ale myslim ze ak bola znasilnena tak by to urcite mala povedat partnerovi. a tym by sa velka cast toho vyriesila.

k tomu z ktoreho datumu je to dieta sa ocividne neda dopatrat. A preto kym bude neskoro, mala by rozmyslat ci to neriesit opacnou stranou.

Ale určite nebola znásilnená- celá táto téma mi príde nejaká zvláštná, zbytočne len natahuje a ktovie kde je pravda...Ja dávam temu za vyriešenú...
buchač
30.06.11,20:22
Ale určite nebola znásilnená- celá táto téma mi príde nejaká zvláštná, zbytočne len natahuje a ktovie kde je pravda...Ja dávam temu za vyriešenú...

...a vieš , že máš pravdu ...???;)
video1983
30.06.11,20:22
ked sa zamyslis nad tym ze 3,5 roka a nikdy si nebola tehu a teraz si si vrzla s druhym ale aj s tvojim, tak aka asi pravdepodobnost bude ze to je toho tvojho praveho partnera? co ak je tvoj pravy partak neplodny? presny datum ti nikto nikdy nepovie,aj keby vies presny cas aj datumy ovulacii a menst.
jedina rada moje je aby si to povedala partakovi pravemu, lebo ver ze raz to aj tak vide na javo!!!! viem o com hovorim
Stanislav 1975
30.06.11,20:24
...a vieš , že máš pravdu ...???;)
:eek::eek::eek: Buchy,prvýkrát v historii si mi dal za pravdu-tento deň budem každoročne oslavovať...:cool:
marjankaj
30.06.11,20:39
marjankaj
01.07.11,07:10
...a vieš , že máš pravdu ...???;)

Jasné máte všetci pravdu. S takýmto sa na poradu nechodí. Má zájsť za odborníkom do ambulancie a nie čakať, čo jej poradia "tiežodborníci".

Až sa hanbím, že som to z nej vypáčil.:confused: