Zavrieť

Porady

Da sa zistit presny datum pocatia dietatka???

Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Liliana831 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Presný deň ti nezistí ani najvačší gynekolog, odborník.- to sa nedá...
To sa dá len + - pár dní...

Btw- a vlastne je to jedno, či 12 alebo 19.6 to bolo...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Liliana831 Liliana831

Liliana831 je offline (nepripojený) Liliana831

ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Liliana831 Pozri príspevok
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???
To ti ja už neviem- ja som iba taký gynekolog- amatér...
0 0
Liliana831 Liliana831

Liliana831 je offline (nepripojený) Liliana831

jaj... tak teba nemam pocuvat... nerozumies sa do toho.. ok.. aj tak d..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Liliana831 Pozri príspevok
jaj... tak teba nemam pocuvat... nerozumies sa do toho.. ok.. aj tak d..
Inak, u nás by to bolo ešte ťažšie zistiť- my 17 dní po sebe...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Liliana831 Pozri príspevok
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???
...to máš tak ...

Letia dva motýliky len tak z kvietka na kvietok ...
Keďže sa majú radi ,tak jedného krásneho večera sa k sebe nežne pritúlia ...
Zamávajú krídelkami a o nejaký čas sa z kukiel vyliahnu malé motýliky ...
0 0
Liliana831 Liliana831

Liliana831 je offline (nepripojený) Liliana831

ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač Pozri príspevok
...to máš tak ...

Letia dva motýliky len tak z kvietka na kvietok ...
Keďže sa majú radi ,tak jedného krásneho večera sa k sebe nežne pritúlia ...
Zamávajú krídelkami a o nejaký čas sa z kukiel vyliahnu malé motýliky ...
zamávajú krídelkami + začnú chutiť kvašáky.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Liliana831 Pozri príspevok
ale ked som si robila test bol negativny 22.juna.. a potom ked osm si robila 28 tak bol pozitivny.. a test bol uz po 5 dni oplodnenia.. lebo neviem ako ti je z oplodnenim.. ak to je hned tak potom by bol datum 19.. chceme to s partnerom vediet.. to je tyzdnovy rozdiel.. to by sa dalo zistit nie ci som tehotna 2 tyzdne alebo tri no nie???
Nemôžem si pomôcť , ale hento vo mne evokuje tento žart ...
A je oveľa lepší , ako henten príspevok stupídny ...
Kriste ....týždeň hore ,týždeň dole ...

Stretnú sa dve kámošky v MHD .
Jedna stojí pri stredných a druhá pri predných dverách .
" Ahoj ....ahoj ..."
" Čaukooooo ...čo nové , ako sa máš ..."
" Fajn ,v pohode ...ale asi budem tehotná ..."
" Nevrav ......a kto bude otcom ...????

" Neviem .............................nemôžem sa otočiť ...."
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Liliana831 Pozri príspevok
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
záleží trošku aj na tom aké šikovné sú "bičíky"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Liliana831 Pozri príspevok
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
Oplodnenie

Samotné oplodnenie vajíčka spermiou (mužská pohlavná bunka), nastáva vo vajíčkovode. Počas jedného nechráneného styku sa do tela ženy dostane približne 300 až 400 miliónov spermií a len jedinej z nich je umožnené splynúť s vajíčkom. Po oplodnení si vájíčko okolo seba vytvorí ochranný obal, a tak zabráni vniknutiu ostatným spermiám. Týmto spojením spermie s vajíčkom vznikla zygota, ktorá pokračuje v ceste smerom do maternice a popritom sa delí. Z jednej bunky delením vzniknú dve, štyri, šesť a tak ďalej.

Pohyb deliacej sa zygoty vo vajíčkovode zabezpečuje riasinkový epitel. Do maternice sa dostane asi tak na prelome 3. až 4. dňa, kde sa zanorí (niduje) do sliznice maternice. Po implantácii (uhniezdení) sa postupne vyvíja vlastné telo zárodku, ako aj prídavné orgány ako sú obaly a placenta (plodový koláč). Asi po 3. tyždňoch po oplodnení začína organogenéza (vznikajú jednotlivé orgány plodu). A tým sa postupne zo zárodku (embria) stáva plod.

Ako sme všetci vznikli

Každý mesiac u ženy v plodnom období dochádza vo vaječníkoch k dozrievaniu vajíčka, ktoré sa v strede cyklu (v čase ovulácie) uvoľní, aby mohlo byť oplodnené spermiou. Pri nechránenom pohlavnom styku sa spermie z vagíny cez krček maternice dostane až do vajíčkovodu, kde oplodní uvoľnené vajíčko. Len jedna z veľkého množstva spermií vnikne do vajíčka a splynie s ním. Oplodnené vajíčko zhruba za 4 dni príde až do maternice, kde sa uhniezdi (niduje) a začne sa vyvíjať z neho plod.

http://www.mojevideo.sk/video/3433/a...i_vznikli.html


...ešte dúfam , že nechceš aj kompletný návod .....či ???....
2 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Liliana831 Pozri príspevok
ale ja som sa pytala aj na nieco insie co ma viac zaujima ... presny datum pocatia.. a kedy po pohlavnom styku sa da otehotniet ci hned cito trva par dni
V tvojom prípade sa presný dátum počastia nedá určiť. Predpokladaný dátum pôrodu sa vypočíta na základe poslednej menštruácie.
A podľa mojich teoretických vedomostí, otehotnieť sa dá aj pár dní po pohlavnom styku, nakoľko spermie sú schopné prežiť ešte 2-3 dni (ak sa nemýlim ).
Pokiaľ si mala pohlavný styk s tým istým partnerom, tak by to mohlo byť aj jedno, nie?!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Liliana831 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Aj tak ti doktor napíše termín pôrodu podľa termínu poslednej mens. 20.5. + 7 dní + 9 mesiacov, a je to. Nepíšeš dĺžku tvojho nepravidelného cyklu, aj to by napovedalo, ale môj názor je ten, že asi ten prvý dátum je ok. K oplodneniu mohlo prísť aj po 3 dňoch od styku, buchač ti to napísal.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Neviem čo toto má spoločné s rubrikou rodinné, občianske, spotrebiteľské právo, skús sa spýtať v rubrike zdravie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Liliana831 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa opytat ci sa da zistit presny den pocatia, ako to prebieha. Od pohlavneho styku sa to da kedy co najskor urcit. s partnerom sme mali PS 12.6. a 19.6. robila som si test 22.6. a bol negativny a potom som si robila 28.juna a uz bol pozitivny.. medzi tym sme nemali pohlavny styk, ktory den som mohla otehotniet.. menstruaciu nemam pravidelnu.. tehotensky test som mala ze vysledok uz po 5 dni tehotenstva... prosim o radu.. ja si myslim ze toho 19.06. alebo sa mylim... posledna menstruacia bola 20.5. dakujem za rychle rady
Veď je to jednoduché po 12.6. si mala počkať na menštruáciu a až potom mať ďalší styk, ale iba jeden. A takto to opakovať, až sa zadarí. Vedela by si presne dátum. Teda ak ti išlo o tento dátum.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mohla si otehotnieť aj pred poslednou periódou.
Hodne napovedia aj testy z krvi, tam podľa výšky hladiny hormónov vie určiť gynekológ týždeň gravidity.

A ak môžem doporučiť, nerieš tieto chvíle kŕčovito. Ak je gravidita plánovaná, tak sa tešte obaja a užívaj si nový život v sebe. Gravidita a materstvo sú div sveta neopísateľný, úžasný a obohacujúci .
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
danushka Pozri príspevok
Mohla si otehotnieť aj pred poslednou periódou.
Hodne napovedia aj testy z krvi, tam podľa výšky hladiny hormónov vie určiť gynekológ týždeň gravidity.

A ak môžem doporučiť, nerieš tieto chvíle kŕčovito. Ak je gravidita plánovaná, tak sa tešte obaja a užívaj si nový život v sebe. Gravidita a materstvo sú div sveta neopísateľný, úžasný a obohacujúci .
Veď to, ak je plánovaná.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

je tehotensky test... ale stoji tusim 4-5 Eur vola sa Cleablue a ten ti urci aj priblizny tyzden od oplodnenia... tak si ho kup..
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lienocka001 Pozri príspevok
je tehotensky test... ale stoji tusim 4-5 Eur vola sa Cleablue a ten ti urci aj priblizny tyzden od oplodnenia... tak si ho kup..
priblizny tyzden je naprikald 4-5 tyzden. To jej moc nepovie. To vie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zk24 Pozri príspevok
priblizny tyzden je naprikald 4-5 tyzden. To jej moc nepovie. To vie.
Možno by pomohol test DNA. Ale ona to chce už teraz vedieť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať