SERVIS
01.07.11,09:03
Ahojte, som trochu na vážkach čo sa týka životnej poistky. Manžel sporí ročne 680 euro, už pár rokov a ešte bude do roku 2026, takže im tam vloží 17tis.euro. Chápem že je v tom aj poistka, ale v prípade dožitia dostane iba 5600 euro. Manžel si zobral do hlavy že to nebude platiť... je to veľa vyhodených peňazí.. čo sa s tým dá urobiť? V poisťovni mi baba s úsmevom povedala že to tak bolo dohodnuté a punktnum. Odkupná hodnota je smiešnych 1300 euro. Budem rada ak mi niečo poradíte, čo by sa s tým dalo urobiť a či by ste to vy zrušili. Týchto poistiek je veľmi veľa, aj u nás v práci to majú kolegovia... ale keď sa nad tým zamyslíme, nie je to žiadna výhra. Ďakujem
stanco007
01.07.11,07:25
Podla tych cisel usudzujem, ze na sporenie mu ide malinko a velka cast ide na zdravotne-urazove poistenie a pokial nema uraz, tak ani nic nedostane a o tie peniaze prichadza... Staci skocit do poistovne a prerobit zmluvu... Dat viac na sporenie ked chce a menej na urazove krytie
SERVIS
01.07.11,07:26
ďakujem, skúsim to tak prerobiť..
bubkoch
01.07.11,08:00
no to je debata jak hluchy so slepym ... :D
uviedla si strasne malo info na to aby sa dalo cokolvek poradit ...
napis aka je to zmluva, kedy uzavreta, aka je poistna doba, ake rizika mas poistene a kolko za jednotlive rizika platis ... vsetko mas v zmluve
SERVIS
01.07.11,08:21
no to je debata jak hluchy so slepym ... :D
uviedla si strasne malo info na to aby sa dalo cokolvek poradit ...
napis aka je to zmluva, kedy uzavreta, aka je poistna doba, ake rizika mas poistene a kolko za jednotlive rizika platis ... vsetko mas v zmluve
začiatok poistenie 1.4.2000
koniec poistenia 01.04.2026

pre prípad smrti nasl. úrazu 11180... poistné 12,27
.... trvalej inv. úrazom 11167.... ....... 12,28
... hospitaliz.. z dôv. úrazu... 20........... 11,07
... chirurg. zákr. úraz..... 1972............ 23,85
... rekonvalen..úraz...... 10 ..........12,34


ešte som to takto doplnila

a ešte pre prípad smrti 11 134... pre pírpad dožitia 5620 .. poistné 87

ak ešte niečo treba napíš, budem rada ak mi s tým pomôžeš
bubkoch
01.07.11,09:03
začiatok poistenie 1.4.2000
koniec poistenia 01.04.2026

pre prípad smrti nasl. úrazu 11180
.... trvalej inv. úrazom 11167
... hospitaliz.. z dôv. úrazu... 20
... chirurg. zákr. úraz..... 1972
... rekonvalen..úraz...... 10

ak ešte niečo treba napíš, budem rada ak mi s tým pomôžeš

ine rizika tam nemas ? napr. akakolvek smrt ? dožitie ?
potom to vyzera na investicne ŽP, no aj tak mi nesedia sumy, ja mam takmer rovnake urazove poistenie, ale na vyssie sumy, a platim 130€/rocne ... co by znamenalo v tvojom pripade ze na sporenie ide cca 550€/rocne (cca 15 000€ za celu dobu, bez zhodnotenia), teda 5600 na dozitie sa mi vidi neprimerane ... nie je tych 5600 doteraz nasporena suma na investicnom ucte ? to by sedelo viac ...
SERVIS
01.07.11,09:56
áno, prepáč.
Základné poistnenie pre prípad smrti je 11134 a pre prípad dožitia 5620... ešte pozri aj hore ako som tam doplnila poistné
bubkoch
01.07.11,10:27
áno, prepáč.
Základné poistnenie pre prípad smrti je 11134 a pre prípad dožitia 5620... ešte pozri aj hore ako som tam doplnila poistné

poistne 87 je za čo ? nemas tam rozpisane poistne samostatne za vsetky rizika plus kolko je poistne na dozitie ?
SERVIS
01.07.11,11:01
tých 87 je v jednom riadku ako som to je rozpísané na zmluve

"pre prípad smrti /11134 alebo dožitia /5620/.. poistné 87
KoxXxo
01.07.11,13:56
Micheallin2003
04.07.11,10:48
Dobry den, nieje mi celkom jasne ci ide o KZ alebo IZP.Dolezite je, ze poistka ma v prvom rade sluzit na poistenie a kritie rizik. Na sporenie su vhodne ine nastroje.Tika sa to poplatkovej struktury produktu.Tie znacne uberaju zo sporiacej ciastky. Z toho co ste napisali je zrejme vacsina vkladanej ciastky presmerovana do poistenia. Preto ta nizka odkupna hodnota. Samozrejme by sa mala dat upravit alokacia plateneho poistneho a presunut vsetko do piostenia a na setrenie sa pozriet po niecom inom.
Toto moze mat za nasledok znizenie poistneho:)

Dolezite si je uvedomit naco Vam tento produkt sluzi a ci dostatocne pokryva co potrebujete a ci neplatite nieco zbytocne.Vsetko zavisi od Vasej konkretnej situacie. Ci napriklad mate nejake ine zavazky (napr. hypo uver) a pod. ktore by mala zabezpecit.
Chcem sa opytat na vysku trvalych 11 167,-Eur aka tam je progresia?
Mate tam denne odskodne v pripade PN? Co by nahradilo docasny vypadok primu.
zacik23
04.07.11,13:19
predpokladam ze sa bavime o IZP

1. provizia pre financnu sektu ktora sprostredkuje uzatvorenie IZP je ~2 rocna platba daneho produktu (kolko vidi clovek ktory to dohodol s tebou zavisi od provizneho systemu sekty a jeho pozicie v pyramide)

2. akakolvek IZP je hlupost...bud chces investovat alebo sa poistit, rozmysli si co chces.

konkretny priklad: osobe X prispieval zamestnavatel na IZP 80% (t.j. osoba X davala len 20%), za dobu trvania zmluvy bol vklad zamestnavatela cca 4000E, osoby X cca 1000E. Zmluva vypovedana po 5tich rokoch, osoba X dostala na svoj ucet priblizne 1100E....
Chobot
04.07.11,13:51
začiatok poistenie 1.4.2000
koniec poistenia 01.04.2026

pre prípad smrti nasl. úrazu 11180... poistné 12,27
.... trvalej inv. úrazom 11167.... ....... 12,28
... hospitaliz.. z dôv. úrazu... 20........... 11,07
... chirurg. zákr. úraz..... 1972............ 23,85
... rekonvalen..úraz...... 10 ..........12,34


ešte som to takto doplnila

a ešte pre prípad smrti 11 134... pre pírpad dožitia 5620 .. poistné 87

ak ešte niečo treba napíš, budem rada ak mi s tým pomôžeš

Už z tohto vidno, že tam máš strašne veľa (možno zbytočných) pripoistení, ktoré ti poistku predražujú. Poistná suma je tak veľmi vysoká a len malá časť poistného je rezervotvorná (teda taká, ktorá sa ti ukladá a vytvára dodatočný výnos - teda akoby úroky).

Ale nejako mi to nevychádza - na začiatku píšeš, že ročne platí poistné 680 EUR. A keď spočítam uvedené sumy, tak mi vyjde čiastka cca 160 EUR. To nevyzerá byť ako mesačné ani ako ročné poistné. Ako často platí poistné? Kvartálne?

A ešte by bolo dobré vedieť - má tá poistka indexáciu? (teda ročne mu navyšujú poistnú sumu a poistné o výšku inflácie?)
Micheallin2003
04.07.11,14:46
Odpovede: zrejme, mozno, predpokladam.... atd

Myslim ze z tohto tazko vyvodit zmysluplny vysledok. Odporucam si k tomu sadnut z odbornikom a pozriet sa na zmluvu a prediskutovat to. A overit si viacero zdrojov a porovnat. Ide predsa o Vase peniaze.

Poistovne to budu tlacit vo svoj prospech.

Fin. poradca- stoja medzi klientom a fin. instituciami

Ale pozor -treba si vsimnut skim spolupracuje a s akou sirkou, ci je to zrozumitelne a logicke, pomer cena/vykon, ci netlaci len IZP alebo KZ na vsetko, vela sa pytat, pretoze pokial tomu rozumie a je seriozny, nieje problem z niakou otazkou...

Nezavisly fin. poradca (ktory si za taku sluzbu necha zaplatit klientom) take na slovensku este nieje pokial viem.