Zavrieť

Porady

Zivotna poistka

Caute, jedna taka otazocka. Mailom som kontaktoval niekolko poistovni, ze mam zaujem o uzatvorenie zivotnej poistky, ze by som mal zaujem o nejake ich materialy, aby som si mohol vybrat. Vsetci mi vsak odpisali, aby sme sa stretli osobne. To je vsak nonsens, aby som obehaval kazdu poistovnu a minimalne hodinu sa nechal v kazdej oblbovat. Cakal som, ze budu mat nejako zverejnene svoje produkty (ako ked si vyberate napr. terminovany vklad v banke), ale zda sa, ze to dosledne taja. Neviete, kde by som nasiel nejake blizsie konkretne informacie s pribliznymi cislami?
Usporiadat
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Ďakujem za odpovede. Neriešila som to do dôsledku, lebo som mala iné problémy. Ostávajú mi platiť ešte necelé tri roky. Viem, že zrušiť sa dá zmluva k "výročiu". Určite to zopakujem, ale dôslednejšie.
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Klimentová Viera Pozri príspevok
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.
Musíš vedieť jednať.
Musíš vedieť s kým jednať
Musíš byť ako buldog - ide o TVOJE peniaze. (aj im )
Musíš tomu rozumieť.
Musíš mať argumenty a ich použiť.

Príklad :
Kedy sa dá ukončiť PZP (na auto) ?

Všetci (asi 4-5 z troch rôznych kancelárií) mi otĺkali o hlavu :
6 týždňov pred ukončením zmluvy treba dať žiadosť / zákon

Ja som ich nahováral: PZP sme uzavreli dohodou = dohodou ho môžeme HOCIKEDY ukončiť.

Na základe druhej žiadosti (aj prvá už bola podaná po ukončení platnosti zmluvy) sme PZP ukončili dohodou.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

prudky Pozri príspevok
Musíš vedieť jednať.
Musíš vedieť s kým jednať
Musíš byť ako buldog - ide o TVOJE peniaze. (aj im )
Musíš tomu rozumieť.
Musíš mať argumenty a ich použiť.

Príklad :
Kedy sa dá ukončiť PZP (na auto) ?

Všetci (asi 4-5 z troch rôznych kancelárií) mi otĺkali o hlavu :
6 týždňov pred ukončením zmluvy treba dať žiadosť / zákon

Ja som ich nahováral: PZP sme uzavreli dohodou = dohodou ho môžeme HOCIKEDY ukončiť.

Na základe druhej žiadosti (aj prvá už bola podaná po ukončení platnosti zmluvy) sme PZP ukončili dohodou.
Je to už síce mimo témy, ale zabúdaš na jednu vec. A to že na dohodu treba 2 strany. Ak jedna nesúhlasí, dohoda nemôže byť urobená. Teda poisťovňa by musela súhlasiť s tým, že ukončí poistnú zmluvu dohodou. A to sa deje len vo výnimočných prípadoch. Ukončenie PZP dohodou si nemôžeš právne vymôcť, nie je to povinnosť poisťovne.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Klimentová Viera Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Neriešila som to do dôsledku, lebo som mala iné problémy. Ostávajú mi platiť ešte necelé tri roky. Viem, že zrušiť sa dá zmluva k "výročiu". Určite to zopakujem, ale dôslednejšie.
ale da sa aj ku koncu poistneho obdobia, ak platis mesacne tak v lubovolnom mesiaci (ale ziadost minimalne 6-tyzdnov pred splatnostou najblizsieho poistneho)
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

velmi dobre clanky su na tomto blogu :
http://cmorej.blog.sme.sk/c/250668/P...poistenie.html
http://cmorej.blog.sme.sk/c/250990/P...-hovadinu.html
oplatí sa byt informovaný, podnetná je aj diskusia k clankom
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Chobot Pozri príspevok
Je to už síce mimo témy, ale zabúdaš na jednu vec. A to že na dohodu treba 2 strany. Ak jedna nesúhlasí, dohoda nemôže byť urobená. Teda poisťovňa by musela súhlasiť s tým, že ukončí poistnú zmluvu dohodou. A to sa deje len vo výnimočných prípadoch. Ukončenie PZP dohodou si nemôžeš právne vymôcť, nie je to povinnosť poisťovne.
Veď aj súhlasila.
Ale nie m.o. tu v kanceláriách , ale šéf z Brna .

V každej firme je niekto, kto môže povedať :

Urobíme výnimku.

Treba ho nájsť a jednať s ním.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Chobot Pozri príspevok
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.
chobot,velmi pekne ti dakujem za pomoc, allianz som nasla bez problemov,isla som v hnusnom dazdi a vetre...ale vzdy lepsie ako sa potit v hurucave baby tam boli strasne zlate,vsetko povysvetlovali a nakoniec som poziadala zmenit opravnenu osobu na oboch zmluvach,pretoze mi povedali, ze aj maleho poistka je v ohrozeni v pripade mojej smrti... ex by ju mohol dat zrusit,vziat odkupnu hodnotu,minut a maly by nemal ani poistku ani peniaze a moj manzel by s tym nemohol nic urobit. takze teraz som uz trosku pokojnejsia. garantovana tum je pri "baby bucnost" 2,5 + 4 % nejaka priemia plus a pri mojej zivotke to bolo okolo 3% ,skoda ze som si to nenapisala... takze este raz dakujem
0 0
matt66 matt66

matt66 je offline (nepripojený) matt66

pracujem v poisťovníctve od roku 1992 1992-1994 - Otčina poisťovňa a.s. / Uniqa poisťovňa - obchodná služba 1994-2000 - Slovenská Investičná poisťovňa a.s. / QBE Insurance ( Europe ) Limited - zástupca riaditeľa pobočky 2001-2005 - Univerzálna banková poisťovňa a.s. / Wustenrot poisťovňa a.s. - riaditeľ obchodného zastupiteľstva 2005 -trvá - licencovaný sprostredkovateľ poistenia - Allfin s.r.o. - regionálny riaditeľ ...viac
prudky Pozri príspevok
Môžeš to brať aj na % a roky.

Oveľa jednoduchšie je (keď už musím mať makléra) vyžiadať si od neho 2-3 čísla :
1, koľko vložím za celú dobu trvania zmluvy
2, koľko dostanem po ukončení zmluvy
3, čo mi ešte tá zmluva dáva (pocit / uspokojenie / peniaze pri úrazoch)

Ak 2 deleno 1 je menšie (po 10 rokoch ) ako 0,91 = skončite debatu, lebo 0,91 bola nominálna hodnota (reálna bude o 9x infláciu menšia / kde sú výnosy za 9 rokov/ atď. ).

Ak je u vás 3 slabšia, predstavte si, že 1 ukladáte pod vankúš .
Po 10 rokoch (bez papierovačiek a zmlúv ) spod toho vankúša vytiahnete 2 (ktorá NIE je 0,91, ale 1)

A ešte ste mali aj vyššie pod hlavou .
Najprv musíte byť zdraví a schopní 10 rokov odkladať do vankúša - práve o tom to poistenie je - rovnaký názor prejavil minule aj minister financií - ak ste si istý že za danú dobu ( poistná doba ) sa Vám nič nestane tak potom je poistenie naozaj zbytočné...poistenie je predovšetkým o zodpovednosti k svojej rodine a k sebe a svojmu majetku...
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

matt66 Pozri príspevok
Najprv musíte byť zdraví a schopní 10 rokov odkladať do vankúša - práve o tom to poistenie je - rovnaký názor prejavil minule aj minister financií - ak ste si istý že za danú dobu ( poistná doba ) sa Vám nič nestane tak potom je poistenie naozaj zbytočné...
poistenie je predovšetkým o
zodpovednosti k svojej rodine a
k sebe a
svojmu majetku...
Ále ...

To musíš byť zdravý a schopný 10 rokov platiť aj to poistné

(ale môžeš sa pripoistiť, keby si nemohol platiť poistné = platíš viac za to isté)

Rodina je zabezpečená
so mnou je to OK
a o svoj majetok sa postarám lepšie ako nejaký "finančný poradca"
zárobku poisťovateľa
(ktorý napríklad miesto toho, aby mne znížil poistné/zvýšil prípadné plnenie - - bez môjho "súhlasu" sponzoruje nejaké podujatie a robí si reklamu, aký je altruista)
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Ak nie ste expert na drobné odstavce v poistnej zmluve, tak si to treba dat preložit do ludskej reči. Ja som uzavrela v KOOPERATÍVE investičné životné poistenie "investičné konto budúcnosti."ktoré som chcela pre deti ked skončia školu a za 8 rokov som prišla o 15000Eur. a nedostala som žiadny výpis kde sa peniaze podeli, aké sú administratívne a poistné náklady.Takže treba si dat na poistovne pozor aj ked to nie je nebankovka, dá sa tam lahko príst o celoživotné uspory.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Najlepšia poistka - zrušená poistka.
0 0
fintrh fintrh

fintrh je offline (nepripojený) fintrh

POZOR NA NEZAKONNE AKTIVITY V OBLASTI ODKUPOV ZIVOTRNYCH POISTENI CEZ SPOLOCNOST HALEBRIDGE !!!

Ceska Narodna Banka na svojej stranke uverejnila upozornenie na nezakonné aktivity Halebrigde !!!!
0 0
fintrh fintrh

fintrh je offline (nepripojený) fintrh

Ak si este neuzatvoril životnú poistku, skús porozmýslat nad tým, co má byť motívom jej uzavretia - ak chces byť poistený, je to úplne v poriadku...to, co uz v zivotkách ok nebýva, je sporiaca zlozka...táto sa väčšinou pobyhuje na veľmi nízkych úrokových sadzbách a teda vlastne platís na sporenie za minimálny úrok a sponzorujes poistovnu...ako finančný sprostredkovateľ odporúcam aj ostatným agentom na finančnom trhu brat ohlad na záujmy klienta nie na výsku provízií poistovacích spoločností a odporúcat produkty pre klienta tak, aby maximálne pokrývali jeho potreby, boli efektívne a dobre zhodnocované. Navrhujem uzatvorenie krytia poistného rizika (nie zivotku, kde platís hlavne obchodákom na provízie a sporís za minimálny úrok) a ako sporenie finančný nástroj so zhodnotením 6-10%p.a. pod dohladom NBS - ak más záujem vediet viac, kontaktuj ma !!!

Hlavne neplat za nieco co za dva-tri roky budes urcite stornovat !!!
0 0
tono123 tono123

tono123 je offline (nepripojený) tono123

Ak chcete poradiť kde sa najvýhodejšie poistiť kontaktuje ma.Nepracujem ani pre jednu poisťovňu ale vyberám to najlepšie zo všetkých.
0 0
tono123 tono123

tono123 je offline (nepripojený) tono123

Kontaktujte ma ak sa ešte chcete dať poistiť.Našu firmu nezastrešuje žiadna poisťovňa a zo všetkých poisťovní vyberáme to najlepšie pre klienta.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tono123 Pozri príspevok
Kontaktujte ma ak sa ešte chcete dať poistiť.Našu firmu nezastrešuje žiadna poisťovňa a zo všetkých poisťovní vyberáme to najlepšie pre klienta.
Prestaň si robiť reklamu, tu sa to nenosí. Tu sa radí verejne.
0 0
tono123 tono123

tono123 je offline (nepripojený) tono123

Vieš xanti ja chcem len poradiť tým,ktorí to potrebujú aby ich znova neaký poisťovák neoklamal.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tono123 Pozri príspevok
Vieš xanti ja chcem len poradiť tým,ktorí to potrebujú aby ich znova neaký poisťovák neoklamal.
Kde majú záruku, že ich neoklameš ty???
Hm?
Je tu veľa "poisťovákov" , ktorý radia verejne, hlavne na čo si dať pozor. A nenaháňajú si tu klientov.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

tono123 Pozri príspevok
Vieš xanti ja chcem len poradiť tým,ktorí to potrebujú aby ich znova neaký poisťovák neoklamal.
tak rad tu, a verejne ... alebo vypadni z porady aj s tou reklamou na seba ...
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Ja momentálne riešim rizikovú poistku pre manžela, kvôli úveru. Má už kapitálové ŽP uzavreté od r. 2003,ale je na strašne smiešne sumy. Ako som sa tu dočítala, keď má úrokovú mieru vyššiu ako 3, 5%, tak sa to neoplatí rušiť. Ide o to, že sumu v prídade smrti má veľmi nízku a chceli by sme to navýšiť, alebo uzavrieť inú, ale keďže sa lieči na vysoký krvný tlak, tak s tým bude asi problém. Neviete mi poradiť, ktorá poisťovňa by ho mohla poistiť bez veľkej prirážky (za vysoký tlak vraj dávajú 50 - 100% prirážku), ale aby mala potom aj dobré plnenie .A tiež, či je výhodné pripoistenie kritických chorôb a na akú sumu (ale tie pri rizikovom poistení neponúkajú, len pri IŽP, vraj je aj také, pri ktorom sa postupne z nasporenej časti platí poistné a preto mesačná suma poistného nemusí byť až taká vysoká, no na konci v prípade dožitia by nedostal nič, ale je to IŽP a po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám pred ním nejaký rešpekt). Na stránke jednej poisťovne som čítala aj o postupne znižujúcej sa sume poistného plnenia. Súčastne so znižovaním hypotéky, by sa znižovala aj poistná suma, no nie veľmi súbežne, lebo najprv platíme úroky pri hypotéke a až po niekoľkých rokoch sa začne znižovať istina . Veľmi by som bola vďačná, keby mi niekto poradil, lebo v januári má výročie tej kapitálky, tak aby sme vedeli, či riešiť starú poistku, alebo radšej zrušiť pripoistenia, nechať len dožitie a smrť a riešiť novú. Trochu som sa rozpísala, ale ďakujem za všetky cenné rady...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať