martabb
07.07.11,18:14
pekný večer,
vie mi niekto poradiť, čo je potrebné ako príloha do orsr pri prevode podielu na jedného spoločníka?
mám zápis z valnej hromady, zmluvu o prevode, je potrebné prepísať spoločenskú zmluvu na zakladateľskú listinu??? Ďakujem
domenico.office
07.07.11,16:32
Môže sa prepísať, nemusí sa. Musí však kopírovať stav ktorý nastal po prevode OP. Je potrebné i vyhlásenie jediného spoločníka a vyhlásenie konateľa k vkladu. Ak bol odvolaný aj konateľ, treba ohlásiť na ŽÚ do 15 dní od konania MVZ. Samozrejme návrhový formulár do OR.
martabb
07.07.11,16:39
Môže sa prepísať, nemusí sa. Musí však kopírovať stav ktorý nastal po prevode OP. Je potrebné i vyhlásenie jediného spoločníka a vyhlásenie konateľa k vkladu. Ak bol odvolaný aj konateľ, treba ohlásiť na ŽÚ do 15 dní od konania MVZ. Samozrejme návrhový formulár do OR.

Mám aj vyhlásenie jediného spoločníka,

takže príloha bude-zápis z valnej hromady
- zmluva o prevode
- vyhlásenie spoločníka
+ ešte bude živnostenský list nová živnosť,
podať na tlačive orsr zmeny v s.r.o.
- konateľ zostáva, len nebude spoločník
a treba aj vyhlásenie o správe vkladu?
domenico.office
07.07.11,16:58
Áno, vyhlásenie konateľa k vkladu.
martabb
07.07.11,17:00
Áno, vyhlásenie konateľa k vkladu.

Ďakujem krásne,
zajtra to dám do kopy, pekný večer
domenico.office
07.07.11,17:02
Pekný večer. Držím palce.
martabb
07.07.11,17:08
tlačí ma termín,,,,tak veľmi pekne ďakujem za skorú radu,,,, chcela som poslať pochvalu, ale nedá sa mi odoslať,,,
domenico.office
07.07.11,17:21
Aj dnes je už neskoro? A ďakujem, prijímam.
zalobaba
07.07.11,17:59
Mám aj vyhlásenie jediného spoločníka,

takže príloha bude-zápis z valnej hromady
- zmluva o prevode
- vyhlásenie spoločníka
+ ešte bude živnostenský list nová živnosť,
podať na tlačive orsr zmeny v s.r.o.
- konateľ zostáva, len nebude spoločník
a treba aj vyhlásenie o správe vkladu?


v prípade takejto zmeny žiadne "vyhlásenie o správe vkladu" nie je potrebné
Economic
07.07.11,18:21
Áno, vyhlásenie konateľa k vkladu.

Presne tak. Konkrétne je to Vyhlásenie konateľa o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI. Domenico má pravdu.
zalobaba
07.07.11,19:09
Presne tak. Konkrétne je to Vyhlásenie konateľa o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI. Domenico má pravdu.


pls ustanovenie, z ktorého vyplýva tento dokument ako povinná príloha k Návrhu na zápis zmeny do OR.
Economic
08.07.11,04:55
pls ustanovenie, z ktorého vyplýva tento dokument ako povinná príloha k Návrhu na zápis zmeny do OR.

§ 2 ods. 2 písm. c) ZOR


P.S. Spokojná ?
zalobaba
08.07.11,07:50
§ 2 ods. 2 písm. c) ZOR


P.S. Spokojná ?

ustanovenie si vykladáš zle, platí pri zápise SRO do OR.
Zapisované údaje a obsah zbierky listín
§ 2
Zapisované údaje

(2) Do obchodného registra sa ďalej zapisujú
c) pri spoločnosti s ručením obmedzeným mená, priezviská a bydliská spoločníkov, obchodné meno alebo názov a sídlo právnickej osoby ako spoločníka, výška základného imania a rozsah jeho splatenia, výška vkladu každého spoločníka do základného imania a rozsah jeho splatenia,

Pri zmene spoločníka si prečítaj povinné prílohy v tlačive Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o SRO do OR, sú uvedené vzadu, medzi zoznaom listín, ktoré sa k Návrhu prikladajú.
formulka
08.07.11,14:49
ustanovenie si vykladáš zle, platí pri zápise SRO do OR.
Zapisované údaje a obsah zbierky listín
§ 2
Zapisované údaje

(2) Do obchodného registra sa ďalej zapisujú
c) pri spoločnosti s ručením obmedzeným mená, priezviská a bydliská spoločníkov, obchodné meno alebo názov a sídlo právnickej osoby ako spoločníka, výška základného imania a rozsah jeho splatenia, výška vkladu každého spoločníka do základného imania a rozsah jeho splatenia,

Pri zmene spoločníka si prečítaj povinné prílohy v tlačive Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o SRO do OR, sú uvedené vzadu, medzi zoznaom listín, ktoré sa k Návrhu prikladajú.

Opäť máš potrebu rýpať ?
zalobaba
08.07.11,17:15
Opäť máš potrebu rýpať ?

Ak by to bolo tak, ako tvrdíš, mala by som už zopár stovák podaní zamietnutých :D.

Život je jednoduchší.
Economic
08.07.11,17:49
Ak by to bolo tak, ako tvrdíš, mala by som už zopár stovák podaní zamietnutých :D.

Život je jednoduchší.

mimotemy
martabb
15.07.11,08:17
Ďakujem krásne, všetko pekne prešlo, dnešným dňom vybavené, pekný víkend a ešte raz VĎAKAAAAA
Economic
19.07.11,11:51
prosím nemôžte mi preposlať vzor zmluvy o prevode podielu, ja budem mať čiastočný prevod z jedného spoločníka na druhého bezodplatne, prípadne valné, čo sa tam má všetko napísať. Mení sa aj sídlo, aj konateľ + podiely. Celková výška zostáva, len sa presunú z jedného spoločníka na druhého. ďakujem Mirka

Pri všetkej úcte, toto Ti nik len tak v rámci porady neposkytne. Sú to dôležité dokumenty tak ako samotný akt prevodu obchodného podielu a konanie valného zhromaždenia. Byť Tebou a nemať s tým skúsenosti, aby som sa vyhla odmietačke, dám si to urobiť profesionálnej firme, ktorá má skúsenosti v tomto odbore a prejde Ti to v OR na prvý šup bez problémov. A dá sa to urobiť aj s polovičným súdnym poplatkom v prípade záujmu.
Economic
19.07.11,12:20
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu :(

Ja som nemala vôbec na mysli právnika. V cene jedného platu by som toto určite nerobila, považujem takéto služby určite nad rámec účtovníctva. A hlavne dobre poznám svoju cenu. Držím palce.
martabb
19.07.11,14:26
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu :(

Daj si do vyhľadávača zmluva o prevode obchodného podielu+vzor, ja som to takto našla, sú tam §-fy a všetko čo potrebuješ , len doplníš Vaše údaje.
KEJKA
19.07.11,17:05
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu :(
to nie je práca pre účtovníčku, mala by si to odmietnuť. Právnika platiť nebude a teba áno? Vieš koľko je s tým roboty?
murka27
20.07.11,05:45
tam som to našla, len tam nebolo bezodplatne, tak som si to chcela nejako skontrolovať.
murka27
20.07.11,05:47
dík. uvidíme ako to dopadne.
Martin_Timko
20.07.11,11:27
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu :(


mimotemyVraciame sa kde? Uctovnicky idu robit prevody podielov (prepacte,nechcem sa niktorej z vas dotknut, ste vsetky sikovne), pravnici si budu murovat, murari si robia uctovnictvo..... mimotemy
sroservis
20.07.11,19:04
Ja by som z toho nerobila takú vedu. Zabezpečenie registrácie zmien v obchodnom registri nie je ústavná sťažnosť. :-)

Ak prevádzajúci a nadobúdajúci obchodného podielu nemajú požiadavky na osobitné zmluvné dojednania, čo zjavne nemajú, lebo inak by právnika vyhľadali, pripraviť listiny a zaregistrovať zmenu by nemalo byť väčší problém pri súčasnej dostupnosti informácii (na internete všeobecne aj tu na porade je isto kopec článkov, ako sa to robí).

Pekný deň.
murka27
21.07.11,09:04
Veď hľadám, hľadám . Zmluvu o prevode podielu mám, len neviem, čo mám napísať do vyhlásenia štatutárneho orgánu. Zi imanie bolo aj je splatené, len časť podielu jedného spoločníka sa presúva na druhého už existujúceho spoločníka. Neporadíte, ako to napísať - to vyhlásenie o zmene rozsahu splatenia.
Dík
sroservis
21.07.11,11:20
dobrý deň,

ak sa nemení rozsah splatenia zákl. imania , žiadne vyhlásenie konateľa nepotrebujete.

Ak tomu správne rozumiem, rozširujete predmet podnikania a jeden spoločník prevádza časť svojho podielu na tretiu osobu.

Potrebujete teda:
1. zápisnicu VZ, kde sa udelí súhlas s rozdelením a prevodom časti obch. podielu a odsúhlasí sa rozšírenie predmetu
podnikania (zmena spol. zmluvy).
2. zmluvu o prevode časti obchodného podielu (oba podpisy overiť)
3. živnostenský list
4. úplné znenie spoloč. zmluvy vyhotovené a podpísané konateľom
5. návrh na zápis zmeny sro do OR.

Toť vsjo.

Pekný deň
murka27
21.07.11,12:09
Nie nerozširujú, len jeden spoločník už minulý rok prebral od druhého spoločníka podiel ale ten mal byť znížený o 1/3 a presunutý na druhého spoločníka. Aspoň tak mi to konateľ povedal. Predmet sa nemení, okrem iného menia sídlo, konanie, Konateľ jeden už nebude a najväčší problém mi robia tie podiely. Ja som to tiež nechela robiť, ale keď musím, tak musím :)
Imanie teraz spoočník 50% a druhý 50%
po prevode to má byť 66,6666 a druhý 33,3333, takže tak
KEJKA
21.07.11,13:34
nič nemusíš, to si sa len ty tak rozhodla, myslím, že je to mimo tvojej kompetencie, zmluvy, či náplne práce.............
Niamh
22.07.11,10:07
Prosím vás mohli by ste tu niekto prilepiť vzor Vyhlásenia štatutárneho orgánu o zmene rozsahu splatenia základného imania?
naty48
28.07.11,07:47
Som spoločníkom v s.r.o., a chcela by som z nej vystupit. Ako sa to da urobit?
KEJKA
28.07.11,07:51
ponúkni svoj podiel druhým spoločníkom, prípadne tretej osobe. Spoločníci majú prednostné právo - oslov najskôr ich.
Zvolaj mimoriadne VZ, ak si súčasne konateľ, alebo daj podnet na jeho zvolanie konateľovi.
naty48
28.07.11,07:57
dakujem pekne, a ked budu suhlasit co je k tomu potrebne to ma tiez zaujima
a tiez ked nebudu suhlasit co treba robit, da sa z toho nejako dostat?
KEJKA
28.07.11,11:37
potom už len na súd
Economic
28.07.11,13:37
dakujem pekne, a ked budu suhlasit co je k tomu potrebne to ma tiez zaujima
a tiez ked nebudu suhlasit co treba robit, da sa z toho nejako dostat?

Pokiaľ budú súhlasiť, tak je to na dobrej ceste, urobí sa prevod OP + ostatné potrebné dokumenty, svedčiace o schválení prevodu, resp. iných zmien , no v prípade, že s nedohodnete, už len cez súd, ako píše KEJKA.
murka27
04.08.11,10:23
mám to vyhlásenie, našla som to v jednej knižke, len to sem neviem prilepiť, napíš mi mail a prepošlem Ti to.