Zavrieť

Porady

prevod podielu v s.r.o.

pekný večer,
vie mi niekto poradiť, čo je potrebné ako príloha do orsr pri prevode podielu na jedného spoločníka?
mám zápis z valnej hromady, zmluvu o prevode, je potrebné prepísať spoločenskú zmluvu na zakladateľskú listinu??? Ďakujem
Usporiadat
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Môže sa prepísať, nemusí sa. Musí však kopírovať stav ktorý nastal po prevode OP. Je potrebné i vyhlásenie jediného spoločníka a vyhlásenie konateľa k vkladu. Ak bol odvolaný aj konateľ, treba ohlásiť na ŽÚ do 15 dní od konania MVZ. Samozrejme návrhový formulár do OR.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

domenico.office Pozri príspevok
Môže sa prepísať, nemusí sa. Musí však kopírovať stav ktorý nastal po prevode OP. Je potrebné i vyhlásenie jediného spoločníka a vyhlásenie konateľa k vkladu. Ak bol odvolaný aj konateľ, treba ohlásiť na ŽÚ do 15 dní od konania MVZ. Samozrejme návrhový formulár do OR.
Mám aj vyhlásenie jediného spoločníka,

takže príloha bude-zápis z valnej hromady
- zmluva o prevode
- vyhlásenie spoločníka
+ ešte bude živnostenský list nová živnosť,
podať na tlačive orsr zmeny v s.r.o.
- konateľ zostáva, len nebude spoločník
a treba aj vyhlásenie o správe vkladu?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Áno, vyhlásenie konateľa k vkladu.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

domenico.office Pozri príspevok
Áno, vyhlásenie konateľa k vkladu.
Ďakujem krásne,
zajtra to dám do kopy, pekný večer
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Pekný večer. Držím palce.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

tlačí ma termín,,,,tak veľmi pekne ďakujem za skorú radu,,,, chcela som poslať pochvalu, ale nedá sa mi odoslať,,,
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Aj dnes je už neskoro? A ďakujem, prijímam.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
martabb Pozri príspevok
Mám aj vyhlásenie jediného spoločníka,

takže príloha bude-zápis z valnej hromady
- zmluva o prevode
- vyhlásenie spoločníka
+ ešte bude živnostenský list nová živnosť,
podať na tlačive orsr zmeny v s.r.o.
- konateľ zostáva, len nebude spoločník
a treba aj vyhlásenie o správe vkladu?

v prípade takejto zmeny žiadne "vyhlásenie o správe vkladu" nie je potrebné
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Áno, vyhlásenie konateľa k vkladu.
Presne tak. Konkrétne je to Vyhlásenie konateľa o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI. Domenico má pravdu.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Economic Pozri príspevok
Presne tak. Konkrétne je to Vyhlásenie konateľa o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI. Domenico má pravdu.

pls ustanovenie, z ktorého vyplýva tento dokument ako povinná príloha k Návrhu na zápis zmeny do OR.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
pls ustanovenie, z ktorého vyplýva tento dokument ako povinná príloha k Návrhu na zápis zmeny do OR.
§ 2 ods. 2 písm. c) ZOR


P.S. Spokojná ?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Economic Pozri príspevok
§ 2 ods. 2 písm. c) ZOR


P.S. Spokojná ?
ustanovenie si vykladáš zle, platí pri zápise SRO do OR.
Zapisované údaje a obsah zbierky listín
§ 2
Zapisované údaje


(2) Do obchodného registra sa ďalej zapisujú
c) pri spoločnosti s ručením obmedzeným mená, priezviská a bydliská spoločníkov, obchodné meno alebo názov a sídlo právnickej osoby ako spoločníka, výška základného imania a rozsah jeho splatenia, výška vkladu každého spoločníka do základného imania a rozsah jeho splatenia,

Pri zmene spoločníka si prečítaj povinné prílohy v tlačive Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o SRO do OR, sú uvedené vzadu, medzi zoznaom listín, ktoré sa k Návrhu prikladajú.
0 0
formulka formulka

formulka je offline (nepripojený) formulka

zalobaba Pozri príspevok
ustanovenie si vykladáš zle, platí pri zápise SRO do OR.
Zapisované údaje a obsah zbierky listín
§ 2
Zapisované údaje


(2) Do obchodného registra sa ďalej zapisujú
c) pri spoločnosti s ručením obmedzeným mená, priezviská a bydliská spoločníkov, obchodné meno alebo názov a sídlo právnickej osoby ako spoločníka, výška základného imania a rozsah jeho splatenia, výška vkladu každého spoločníka do základného imania a rozsah jeho splatenia,

Pri zmene spoločníka si prečítaj povinné prílohy v tlačive Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o SRO do OR, sú uvedené vzadu, medzi zoznaom listín, ktoré sa k Návrhu prikladajú.
Opäť máš potrebu rýpať ?
22.jpg  
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
formulka Pozri príspevok
Opäť máš potrebu rýpať ?
Ak by to bolo tak, ako tvrdíš, mala by som už zopár stovák podaní zamietnutých .

Život je jednoduchší.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Ak by to bolo tak, ako tvrdíš, mala by som už zopár stovák podaní zamietnutých .

Život je jednoduchší.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

Ďakujem krásne, všetko pekne prešlo, dnešným dňom vybavené, pekný víkend a ešte raz VĎAKAAAAA
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
murka27 Pozri príspevok
prosím nemôžte mi preposlať vzor zmluvy o prevode podielu, ja budem mať čiastočný prevod z jedného spoločníka na druhého bezodplatne, prípadne valné, čo sa tam má všetko napísať. Mení sa aj sídlo, aj konateľ + podiely. Celková výška zostáva, len sa presunú z jedného spoločníka na druhého. ďakujem Mirka
Pri všetkej úcte, toto Ti nik len tak v rámci porady neposkytne. Sú to dôležité dokumenty tak ako samotný akt prevodu obchodného podielu a konanie valného zhromaždenia. Byť Tebou a nemať s tým skúsenosti, aby som sa vyhla odmietačke, dám si to urobiť profesionálnej firme, ktorá má skúsenosti v tomto odbore a prejde Ti to v OR na prvý šup bez problémov. A dá sa to urobiť aj s polovičným súdnym poplatkom v prípade záujmu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
murka27 Pozri príspevok
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu
Ja som nemala vôbec na mysli právnika. V cene jedného platu by som toto určite nerobila, považujem takéto služby určite nad rámec účtovníctva. A hlavne dobre poznám svoju cenu. Držím palce.
0 0
martabb martabb

martabb je offline (nepripojený) martabb

murka27 Pozri príspevok
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu
Daj si do vyhľadávača zmluva o prevode obchodného podielu+vzor, ja som to takto našla, sú tam §-fy a všetko čo potrebuješ , len doplníš Vaše údaje.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
murka27 Pozri príspevok
to som aj ja povedala konateľovi, ale on mi povedal, že som jeho účtovníčka a on právnika platiť nebude, tak to mám skúsiť. Tak skúšam a hľadám. Ja už valné mám aj žiadosť aj S8 vypísanú len tú zmluvu som si chcela niekde overiť, či tam mám všetko. Konatelia majú veľa spoločností, tak si zvykli, že účtovníčka robí všetko aj toto a majú to v cene jedného platu
to nie je práca pre účtovníčku, mala by si to odmietnuť. Právnika platiť nebude a teba áno? Vieš koľko je s tým roboty?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať